Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:00 am
gegužės 10, 2010


peleda

Narys

įrašai8

Laba diena, noreciau jusu patarimo. Mano mazylis mazai priauga svorio. Gime 3.200, namo grizome sverdami 2.990. Dabar jam beveik 3 men. 2,5 men svere 4.330. Maitinu krutim, kas 1,5-2 val. Ilgiau nevalges isbuna tik kai miega lauke (iki 3 val) ar nakti (iki 4 val). Nesilaikau vienos zindymo taisykles – duodu ciulptuka. Slapinasi gausiai. Tustinasi kas 3-4 d. Ka jus patartumet? Mano pediatre siulo primaitinti misinukais. As nesutinku. As pati manau anksciau pradeti papildoma maitinima – jau 4-5 men. Laukiu atsakymo.Aciu

12:58 am
gegužės 11, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela pelėda,

Taip, Jūsų vaikelis priaugo svorio  mažiau, negu per tą laiką reikėjo. Tačiau šiandien mišinio savo vaikeliui dar neduokite. Neturiu galimybės(laiko) dabar tuoj aptarti visas galimas Jūsų kūdikio lėtoko augimo priežastis. Tai padarysime artimiausiu laiku. Pradžiai išbandykite šias priemones: (1) jeigu įmanoma, atsisakykite čiulptuko paslaugų, (2) glausdama kūdikį prie krūties, įsitikinkite kad jis pakankamai plačiai apžioja – ne tik spenelį, bet ir didumą aplinkinio tamsesniojo laukelio (2) žindykite, jei kūdikis sutiks, dažniau ir ilgiau negu iki šiol – taip kūdikis per parą gaus ir įsisavins daugiau pieno, o krūtys bus paskatintos daugiau pieno pagaminti (3) jei išžindęs vieną krūtį (gal būt jis tai padarys su pertraukėlėmis, pasiilsėdamas, bet svarbu, kad kūdikis gautų kuo daugiau pieno iš tos pačios krūties, nes “galinis” pienas yra riebesnis), kūdikis dar sutiks, glauskite prie antrosios, o ją išžindus – vėl prie pirmosios (per tą laiką, kol žindė iš antrosios, pirmojoje jau bus pasigaminusio naujo pieno), (4) jeigu kūdikis žindo neaktyviai, neprivalgė, o jaučiate kad krūtyje liko daug pieno, išmelžkite jo rankomis ar pientraukiu ir sugirdykite vaikeliui (geriau ne per čiulptuką, o šaukšteliu ar iš mažo puodelio plonu kraštu) – reikia, kad vaikas gautų daugiau to geriausiojo maisto, sustiprėtų ir sparčiau augtų, (5) kuo daugiau būkite kartu ir miegokite kartu: tai skatina ir pieno gamybą krūtyse ir kūdikio norą žįsti. Kitus namų darbus tegu dirba kiti. Būti mama („mama“ lotyniškai reiškia „krūtis“) dabar Jūsų svarbiausiai „etatas“, pavaduotojų jam nėra Wink

Sėkmės! iki

3:16 pm
gegužės 11, 2010


peleda

Narys

įrašai8

rasiau, rasiau, ir viskas digoFrown  Nebeturiu laiko kartoti

8:16 pm
gegužės 11, 2010


peleda

Narys

įrašai8

Kazimieras Vitkauskas rašė:


 

Labai aciu uz atsakyma.

Ciulptuko bandysim atsisakyti

Ilgiau žindyti neįmanoma – pačiulpęs 10-15 min., mazylis uzmiega. Prie kruties gali miegoti valanda ir pusantros. Kai tik paguldau prabunda. Todel ir duodavau ciulptuka, kad nors kiek ilgiau pamiegotu. Siandien pabandziau elgtis kitaip: vaikui uzmigus, guldziau ji i lova. Jis neuzilgo prabusdavo ir vel prasydavo valgyti. Tokiu budu maitinau kas 20-40 minuciu, jis aktyviai ciulpe nuo 5 iki 20 minuciu. Skaiciau, kad tokiu ritmu zinda kudikiai Ruandoje ConfusedKaip bebutu, gyventi tokiu ritmu praktiskai naimanoma. Panasu, kad to galinio pieno jis taip ir nepasiekia.

krutu pilnumo as praktiskai nejauciu. Nebent nakti: tada jauciu nedideli tempima, dilgciojima. Diena to nera.(gal nuo nuolatinio galvojimo apie pieno trukuma, nakti kai negalvoju, viskas "veikia") Beje, nakti vaikiukas ir zinda geriau, stipriau, aktyviau, o diena daznai tik "zaidzia". Kelias dienas Bandziau nusitraukti po maitinimo, noredama padidinti pieno kieki, bet praktiskai po 20 minuciu vargo istraukiu vos 5-10 ml. Zuikio asaros, bet ir tas sumaitindavau. (sauksteliu)Taigi, laiko sugaistu daug, o rezultatu 0.

Miegam mes kartu nuo pat gimimo. Kitaip neisivaizduoju, kaip maitinti nakti. Jis paprastai valgo 23, 3, 5 ir 7 val.

Tai va taip mes ir gyvenam. idomiausia, kad dukras maitinau iki metu ir pusantru, be jokio vargo (neskaitant to, kad jaunesnioji irgi prastai augo- po 500 g per men). Bet labai i tai demesio nekreipiau, jokiu "patarimu" neklausiau ir zindziau toliau. O dabar jau baigiu pasiduoti ir pasiruosusi pereiti prie misinioFrown

8:32 pm
gegužės 13, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela pelėda,

Kaip Jums sekėsi per šias dvi dienas?

Kaip buvau žadėjęs, bandysiu aptarti galimas Jūsų kūdikio lėtoko augimo priežastis. Jūsų nauja informacija apie dvi ilgokai žindytas dukreles (svorio augimas po 500 g per mėn dar nėra per mažai) atmeta teorinę prielaidą, kad gali būti nepakankamas Jūsų pieno liaukų išsivystymas, pvz., mažiau negu normaliai, yra jose pieną gaminančių ląstelių. Tradiciškai su kiekvienu nauju vaiku žindymas būna vis lengvesnis. Tą lemia motinos praktika ir labiau treniruotas pieno liaukų darbas. Nebent tarp antrosios dukrelės ir dabartinio kūdikėlio yra daugelio metų skirtumas.

Dar, kitų prielaidų atmetimui, reikėtų pasitikslinti ar esate garantuota, kad po gimdymo pasišalino visa placenta? Jos likučiai vis dar galėtų išskirti hormonus, stabdančius pieno gamybą. Be to, laktaciją kažkiek slopintų ir geriamieji kontraceptikai, savo sudėtyje turintys hormonų estrogenų.  

Kokios galėtų būti su kūdikiu susijusios priežastys? Įvairios: (1) nenoras valgyti (apetito nebuvimas: tai galėtų būti dėl nusilpimo, dėl apetito nuslopinimo mišiniu, saldintu vandeniu/arbatėlėmis, taip pat ir „HiPP“ arbata), (2) nenoras žįsti, jeigu pripratęs čiulpti/gerti per čiulptuką , (3) nemokėjimas plačiai apžioti krūtį apimant spenelį kartu su areole, jeigu, pripratęs čiulpti čiulptuką, ir krūtį griebia tik už spenelio,  (4) negalėjimas žįsti būtent tada, kai pats to nori, pvz., kai laikomasi maitinimo tvarkaraščių, (5) negalėjimas tinkamai žįsti, jeigu nepatogiai priglaudžiamas prie krūties, pvz., laikomas šiek tiek atitrauktas nuo jos, arba šonu į ją … ir t.t.

Džiaugiuos, kad nutarėte atsisakyti čiulptuko. Tas daiktas nuvargina vaiką ir jo burną, čiulpdamas kūdikis prisiryja oro, kuris pučia pilvą, ir seilių, kurios slopina apetitą, ir dar čiulptukas gadina kūdikio mokėjimą plačiai apžioti krūtį ir gerai žįsti.

Puiku, kad vaikiukas noriau žinda bent naktį ir kad miegate kartu: tai skatina ir pieno gamybą krūtyse ir kūdikis bus pavalgęs, augs ir stiprės Smile

Tai, kad dieną vaikelis visą laiką nori būti Jums ant rankų tai nieko nuostabaus – būna labai jautrių kūdikių, kurie net miegodami pajunta kad mamos nėra šalia. Tai – jau genuose. Mūsų artimiausios „giminaitės“ gamtoje žmogbeždžionės  vaikelius visą laiką su savimi nešiojasi įsikibusius nagais į gaurus, žindo be jokių tvarkaraščių… Ruandos moterys irgi su tuo susitaikiusios, tik kad nebeturi gaurų ant krūtinės, jos kūdikius prisiriša. Kad turėtumėte laisvas rankas kitiems darbeliams, pasinaudokite nešiokle ar vadinamuoju „slingu“.

O tai kad jūsų kūdikėlis gausiai (ar bus ne mažiau kaip 6 pasišlapinimai per parą?) šlapinasi (negaudamas jokio kito skysčio, tik MP ?), gali būti ir ženklu, kad dabar Jūsų vaikas Jūsų pieno gauna pakankamai. Tai gal jis dabar, savaitę ar beveik dvi savaites po pasvėrimo, jau netgi auga gerai J Juk žinutėje su klausimu yra tik trys skaičiai: (1) gim.sv. 3.200, (2)grįžus namo 2.990 ir (3) 2,5 mėn. 4.330 . Taigi kas dėjosi su augimu nuo grįžimo iš ligoninės/gimd.namų (tikriausiai 2-3 d po gimdymo, nes apie kokia nors ligą nerašėte) iki 2,5 mėn yra neaišku; o gal jis lėtokai augo iš pradžių, o dabar auga greičiau? Tuomet gal ir sielotis nėra ko: tiesiog kūdikėlį reikėtų vėl pasverti ir sužinoti kiek jis paaugo po to karto kai buvo pasvertas 2,5 mėn ir svėrė 4.330. Ir bus aišku Wink

Retai tuštintis beveik trijų mėnesių žindomas kūdikis gali ir dėl to, kad sustiprėjęs jo virškinimo aparatas vis geriau įsisavina iš MP visas jam reikalingas medžiagas ir lieka labai mažai atliekų. Todėl gali užtrukti net kelias dienas kol susirenka tiek išmatų kad pakaktų tuštinimosi refleksui sužadinti…

Aišku, čia ne viską suminėjau apie galimo pieno trūkumo galimas priežastis, požymius ir pieno gausinimo būdus. Knygoje http://zindyk.lt/?page_id=34 tai temai priklauso du solidūs skyriai nuo 197 iki 235 psl. Jei rasis valandėlė-kita, paskaitinėkit Wink

Sėkmės, parašykit kaip seksis Smile

2:30 pm
gegužės 14, 2010


peleda

Narys

įrašai8

Bandau atsakyti i jusu klausimus:

tarpas tarp sio ir vyresnio vaiko 5 m.

Pirma karta sveremes 1men ir 10 d. – svere 3.750. Tada 2 men ir 6 d. 4.100 ir 2,5 men – 4.330. Isejo, kad per 2 sav priaugo 230 g. Siandien jau 3 men.

Is jusu isvardintu priezasciu labiausiai tiketina, kad blogai apzioja. Jis nenori placiai prasizioti, o vos praveres lupas tarsi isiurbia speni. Vargstu, kol teisingai paduodu kruti. Galiausiai, kai pavyksta jis daro taip: staigiu judesiu pasuka galva i sona ir trukteli speni. Vel tenka viska pradeti is pradziu. Vieno maitinimo metu skaiciavau: turejau is naujo paduoti kruti 40 kartu!

Del placentos pasisalinimo, tai gasdinat mane. Lyg ir visa. Antra para po gimdymo pasisalino stambus kresulys, kumscio dydzio. Gimda valesi 5 sav. ir visa laika buvo smulkiu kresuliuku. Kai pasirodziau gydytojai po 6 sav, ji patikino, kad gimda beveik pasieke priesnestumini dydi. Kaip galiu zinoti, kad kazkas negerai? Kokie pozymiai?

Papildomu skysciu vaikui neduodu. Tiesa, kai pirma karta buvome poliklinikoj, pasigavo zarnyno infekcija, viduriavo 3 sav. Pirmom dienom, kai tustinosi 8-9 k per para, bijodama dehidratacijos, daviau ryziu-morku nuoviro (nezinau, kaip jus i tai ziurite, kitos mamos isvadino mane visaip, atseit taikau bobuciu gydymo metodus:) Daviau gal 2-3 dienas ir turiu pripazinti, is buteliuko. Va tada jam ir susimaise viskas, nebemokejo kruties paimti teisingai.

Slapinasi jis tikrai dazniau nei 6 k. Naudoju medziaginius vystyklus, kuriuos keiciu 8-9 kartus per diena,ir visa laika jie buna kiaurai slapi. Retai tustinasi jis nuo gimimo: kol ejo mekonijus 5-6 kper diena, o pirmom savaitem grizus namo – net kas savaite (iki suviduriavo). Po to vel suretejo, vidutiniskai kas 2-3 d, aisku buna tarpai, kai pasitustina kasdien arba net du kart per diena.

Na ir dar kaip mums sekesi: kaip rasiau, viena para zindziau Ruandos moteru rezimuSmile. Ta nakti kazkaip netycia gavosi, kad visa laika maitinau is vienos kruties. Siaip moku paduoti abi krutis neperkeldama vaiko, bet virsutine kruti paduoti ne taip patogu, o as matyt buvau pavargusi… Ryte nezindyta krutis bevei sprogo.Smile  Pamaitinau vaika is jos ir dar nutraukiau 50 ml. po to dienos begyje dar nusitraukiau 50 ml ir juos sumaitinau vaikui. Ir siandien jauciu, kad krutys pilnesnes, ryte taip pat nusitraukiau 40 ml. Taip kad del pieno kiekio as jau beveik rami, labiau mane vargina tas jo toks neramus ciulpimas, kruties "tampymas". Kartais zinoma, pavalgo ramiai, pats paleidzia kruti ir ziuri man i akis sypsodamasisSmile Nieko nera maloniau!

8:21 pm
gegužės 14, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela pelėda,

 

Aš tiesiog laimingas, kad šįkart jau neberašote apie tą „našlaičių maistą“ – mišinius. Wink

Taigi paskaičiuokime: (1) nuo gimimo iki 1 mėn ir 10 dienų kūdikėlis turėjo priaugti ne mažiau kaip 670 (500 + 500/3), o užaugo 550 (3.750 – 3.200) , mažokai (gal turėjo reikšmės tas vaikelio sirguliavimas, vietoje pieno girdymas nuoviru, nuo kurio svoris tikrai neauga, po to atsiradęs krūties painiojimas su čiulptuku ir blogas prigludimas žindant…) (2) nuo 1 mėn 10 d iki 2 mėn 6 d, t.y., per 26 dienas turėjo priaugti bent 500 – 70 = 430 , o priaugo 4.100 – 3.750 = 350 , ir vėl mažokai (priežastys? … gal panašios?) (3) nuo 2 mėn 6 d iki 2,5 mėn (2 mėn 15 d), t.y., per 9 dienas turėjo priaugti bent 500/3 = 168 gramus, o priaugo net 230 g. Valio! Smile Taigi Jūsų pediatrė patingėjo bent šitą paskutinį skaičiavimą atlikti… Bet, kaip sako, „nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“, nes, kaip žinia, papildomas kūdikio girdymas mišiniu nuslopintų kūdikio norą žįsti krūtį, mažiau žindantis kūdikis mažiau skatintų pieno gamybą motinos krūtyse ir t.t. … ir reiktų vis daugiau mišinio, ir rastųsi vis mažiau MP… O su Jūsų gydytojos nuostata kilus abejonėms dėl kūdikio privalgymo siūlyti mišinius, o ne patarimus laktacijai skatinti, gerai kad ji ir neskaičiavo jau po pirmojo pasvėrimo… Wink

Dėl placentos: ją paminėjau vardindamas teoriškai galimas pieno gamybos slopinimo priežastis. Praktiškai gimdymą prižiūrintys medikai besąlygiškai privalo įsitikinti kad visa placenta išėjo: apžiūrėdami ją ir patikrindami ar netrūksta bent dalelės jos. Teoriškai pagrindinis placentos dalių pasilikimo gimdoje požymis yra užsitęsęs kraujavimas, antrą-trečią savaitę po gimdymo atsinaujinantys kraujavimai, kurių intensyvumas priklauso nuo pasilikusios placentos dalies dydžio, nepilnas gimdos susitraukimas. Jeigu turite pagrindo nerimauti – prašykite ginekologo konsultacijos.

10:33 pm
gegužės 14, 2010


peleda

Narys

įrašai8

Labai aciu jums uz palaikyma. O mano pediatre apie misini sneka vos ne nuo pirmo vizitoConfused Ir turbut nieko cia nepakeisi. Jokiu mano argumentu apie pakankama slapinimasi bei tai, kad pakanka priaugti 500 g/men,ji neklauso.Beje, norejau paklausti, o tie 200 g priaugti iki gimimo svorio, nesiskaito? Na juk juos irgi reikejo "privalgyti".

Tikrai, dabar prisiminiau, kad mano vaikelis nemazai sirgo: 1) 3 sav. sloga 2) 1,5 men viduriavimas 3) 2  men virusine infekcija, vel gi sloga ir tracheitas, sprendziant pagal kosuli. Susirgau as, o nuo manes uzsikrete ir suniukas. Gydziau pati, pediatrei net nesakiau.

10:30 pm
gegužės 16, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Taip, tie 200 g irgi tikri, reikėtų priskaičiuoti Wink

Sėkmės, mielai lauksiu naujienų iš Jūsų Smile

1:52 pm
gegužės 25, 2010


Laimurka

Narys

įrašai4

Miela Peleda,

su panasia problemele gyvenam ir mes :) Tik neesam sirge dar ne karto. Dukrele gime 3,190 kg, is ligonines grizom su 3,080 kg.

Lygiai po menesio priaugo iki 4,100 kg,(nuo gimimo svorio 900g),
po dvieju iki 4,600 kg (500g),
po triju iki 5,010 kg (410g)
ir keturiu iki 5,430 kg (420g). Sverimai vykdavo lygiai gimimo diena (vasario 12, kovo 12 ir t.t.).

Musiske pediatre irgi patare maitinti misinukais-atsisakiau. Ciulptuko-tustuko neduodame. Krutyse atrodo pieno yra-ilgiau nepamaitinus pradeda teketi pats. Nutraukus su pientraukiu esu tik keleta kartu, kai maziuke ilgai nenorejo valgyt ar miegojo. Pritraukiau is vienos kruties apie 80-100 ml (nelabai man sekas su pientraukiu traukti :) ). Valgome iki siol mazdaug kas 2 val, nors realiai rezimas nelabai yra. Miegame kartu, nakti dazniausiai valgo du kartus.

Vystomes, manau gerai – nuo 3,5 men verciames savarankiskai ant pilvuko, pries kelias dienas pradejome prisitraukti su rankytemes atsisedimui, guguojam, juiokiames, zaidziam, domimes pasauliu. Tik tiek, kad siuo metu prakaituoja delniukai ir padziukai, neramiai miegam nakti, nors vitamino D geriam net 5 lasus, vakar padidino gyd. iki 6 lasu, visa diena mieguti darom lauke bet kokiu oru.

 

Gydytojau, kaip manote, ar reiketu jau pradedi primaitinti kosytemis(ne misinukais:) ) (kaip pataria musu pediatre). Ar neprades mazeti pienelio?

Labai lauksiu atsakymo.

Is anksto Jums dekoju :)

:)

1:13 am
gegužės 26, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 10:21 pm – gegužės 25, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Laimurka,

Papildomas maitinimas tirštu maistu – koše pradedamas duoti kūdikiui tada, kai jo prireikia fiziologiškai, ir ne vien tik kaip naujo maisto, bet ir kaip sąlygos tolimesnei psichomotorinei raidai: liežuvio judesių, apatinio žandikaulio judesių, pirštų ir visos rankos judesių ir jų koordinacijos pažangai. Viskam – savas laikas.

Pagal šiuolaikiniu mokslu paremtas PSO rekomendacijas, košės pradedamos duoti vidutiniškai šešių mėnesių kūdikiams. Papildomo maisto įvedimo priežastis, metodiką ir produktus detaliai aptariau knygoje specialiame 12 puslapių (282-294) skyrelyje. Košė – tirštas maistas, pradedama duoti tokio amžiaus, kai kūdikis darosi pajėgus tą tirštą maistą priimti į savo burną, jo nebestumia liežuviu lauk, kaip jaunesni, tam nepasiruošę kūdikiai. Pasiruošimo valgyti tirštą maistą požymiais dar laikomi sugebėjimas sėdėti (savarankiškai, be laikymo ir paramstymų), jau dygstantys dantukai ir kūdikio noras viską kišti sau į burną. Ar Jūsų dukrelei jau visa tai būdinga?

Jeigu kūdikis savo subrendimu maitinimui tirštu maistui dar nepasiruošęs, jo duoti skubėti nereikėtų. Jeigu yra per lėtas kūno (svorio, ūgio) augimas dėl maisto stygiaus, reikėtų kūdikiui pateikti daugiau tokio maisto, kuris jam priklauso pagal amžių, kuris tuomet yra lengviausiai virškinamas ir geriausiai įsisavinamas. Pavyzdžiui, keturių mėnesių kūdikis, turintis mamą, turėtų gauti daugiau motinos pieno, o mamos neturintis – donorinio kitos moters pieno arba tam amžiui pritaikyto mišinio. 

Ar trūksta mamytės pieno Jūsų dukrelei? Teoriniai MP trūkumo (detaliau knygoje: p.231-233) požymiai yra tokie: (1) dabar, šiandien: kūdikis elgiasi kaip alkanas, mažai šlapinasi (mažiau kaip 6X/parą) labiau koncentruotu šlapimu – intensyvesnės spalvos ir kvapo, (2) per ilgesnį laiką – sulėtėjęs vystymąsis, nepakankamas kūno svorio augimas. Priimta laikyti, kad pirmąjį pusmetį kūdikis turėtų per mėnesį priaugti vidutiniškai bent po 500 g. Jūsų dukrelė tikrai gerai paaugo per pirmąjį mėnesį, ramu ir dėl antrojo. Tačiau du pastarieji mėnesiai kelia rimtų abejonių. Dar nesakau, kad tikrai trūksta, nes vidutiniškai vieno mėnesio svorio priaugimas yra 5430-3080=2350/4=587,5 g, taigi daugiau kaip 500 g/mėn. Tačiau negaliu garantuoti ir kad netrūksta. Dar turėčiau svorį palyginti su ūgiu ir įvertinti jų santykį, išsiaiškinti kokio ūgio ir kūno sudėjimo yra vaiko tėvai, sužinoti ar nėra jau minėtų kasdienių pieno trūkumo požymių (mažai pašlapinimų ir koncentruoto šlapimo). Taigi šiame uždavinyje kol kas per daug nežinomųjų iksų, kad galėčiau jį išspręsti tiksliai…

Prakaituoja kūdikiai ne tiktai dėl rachito. Taip gali atsitikti ir jeigu per šilta, neramiai miegoti – jeigu tvanku kambaryje, bet gali ir dėl pasilpimo… Kadangi  pastaruosius du mėnesius svorio priaugo gal būt per mažai (tai įtarti privalome, jeigu mažiau negu 500 g/mėn.).  Jeigu gimė laiku, neturėtų, o jeigu gerokai per anksti (gim svoris 3200 yra normalus, tačiau kartais ir per anksti gimusiems toks būna) galėjo būti ir nepakankamas geležies „bagažas“, tokiu atveju vertėtų ištirti kraują ir sužinoti kokia hemoglobino koncentracija jame. Nusilpęs kraujas galėtų įtakoti nepakankamą apetitą, neenergingą žindimą. Apsilpęs kūdikis gali silpnai žįsti, nesuvalgyti kiek jam reikėtų, ir silpti toliau… Tokiu atveju vertėtų ištraukti pieno po žindymo pientraukiu ir sugirdyti jį kūdikiui (ne per čiulptuką, o šaukšteliu, iš puodelio ar net pipete – jei kitaip nesutinka).

Dar patarčiau pasitikrinti ar mergytė tikrai gerai priglunda prie krūties, ar pakankamai plačiai išsižioja ir burna apima ne tik spenelį, bet ir didumą areolės. Čiulpdama tik spenelį, ji gali likti neprivalgiusi, nors prarytam orui pripildžius skrandį, ji gali nebenorėti valgyti ilgiau ir atsitraukia nuo krūties…

1:14 pm
gegužės 26, 2010


Laimurka

Narys

įrašai4

Labai dekoju Jums uz atsakyma,

del kosytes tai ji dar nesedi (ankstoka manau), dantuku dar neturi, o i burna kisa viska kas pasitaiko po rankyte.

Del pienelio trukumo galimybiu.

1. kaip alkana tikrai nesielgia, kruties neima tol kol nenori tikrai valgyti, gali kisti kiek nori. Slapinasi gausiai, skalbiami vystyklai visada slapi, daug bunam nuogu uzpakaliuku-tai per valanada paie 2-3 kartus pasislapina. Slapimas kaip vandeniukas skaidrus, nera jokio kvapo.

2. del suletejusio vystymosi negaleciau pasakyti. Pediatre pagyre, kad psichomotorika gera, raumenuku tonusai geri, daro viska pagal amziu aprasyta gyd.Vingro knygoje :) Yra aktyvi, guvi. Tiesa, antraji menesi labai gausiai atpylinedavo ir viena savaiciuke buvo suskysteje viduriukai, tai ta svorio neprieaugi tada tam ir nuraseme.

As gimiau 3,900 kg, vyras 4,300 kg. Priauginejome svori puikiai. Dukra gime tik 2 savaitem anksciau.Jos svorio ir ugio santykiai:
gime – 3,190 kg, 53 cm
1 men. – 4,100 kg, 53,5 cm
2 men. -  4,600 kg, 56 cm
3 men. – 5,010 kg, 58,5 cm
4 men. – 5,430 kg, 60,5 cm

Del zindimo, tai nuo pat pirmo karto ji labai gerai apzioja speneli ir aureole kiek imanoma placiausiai (tikrinausi pagal jusu knyga). Laiko ji tvirtai, kaip su vakuumu pritraukta. Niekada nebuvo nugrauzimu, nuciulpimu. Zindzia irgi gerai, energingai pradini pieneli ir jau ramiau ta tirstesni. Negaleciau pasakyti ar pritraukia oro-pavalgiusi daznai atsirugsta lengvai. Kaip didziausia beda ivardinciau, kad ji dazniausiai valgo pries miegeli ir uzmiega prie kruties. taciau pastebejau, kad jei istraukiu ji per anksti-ji prabunda pasipiktinusi, kad trukdau, nes ir snausdama ji zindzia-girdisi kaip ryja. Daznai, bet nevisada valgo ir prabudusi. Gaila, neesu skaiciavusi kiek kartu valgo per diena. Bet apytiksliai apie 7-10 kartu.

Bandysiu siandien po pavalgymo nusitraukti likusi pieneli ir sugirdyti-gal pasiseks. O per sekanti vizita apziurai pasiprasysim ir kraujo tyrimo (o gal nereiktu laukti?).

Dar kartu aciu Jums uz konsultacijas.

 

:)

2:29 pm
gegužės 26, 2010


Laimurka

Narys

įrašai4

beje, kaip atpazinti apsilpusi kudiki?

:)

10:19 pm
gegužės 26, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 7:23 pm – gegužės 26, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Laimurka,

ačiū už papildomus duomenis. Kūdikių vystymosi diagramose palyginau Jūsų dukrelės kiekvieno mėnesio svorį su ūgiu: 1 ir 2 mėnesių jie idealiai atitiko vienas kitą, 3 ir 4 mėnesių amžiaus svoris truputį atsilieka nuo ūgio, tačiau tikrai labai nedaug. Kad dėl to nerimauti dar nereikėtų, sakau remdamasis papildyta informacija apie guvią ir aktyvią mažylės elgseną (kaip ir energingas žindimas, tai yra ne pasilpimo požymis), apie gausų ir be intensyvaus kvapo šlapimą. Nepasitikslinau iš karto, bet tikriausiai mergaitė gauna tik MP ir negauną vandens, arbatėlių ar kitų skysčių, galinčių pagausinti šlapimą? Mane padrąsina užtikrinti Jus, kad dar nereikia ieškoti ne tik košių, bet ir mišinių, tai kad mergytė gerai priglunda prie krūties ir plačiai apžioja areolę, ir tai, jog leidžiate jai žįsti krūtį visada kai ji to nori, neribojate nei maitinimų skaičiaus, nei jų trukmės. O ypač, kad nuoširdiai norite žindymą tęsti pati. Tai – svarbiausias Jūsų sėkmės garantas! Smile

11:06 pm
gegužės 26, 2010


Laimurka

Narys

įrašai4

Gydytojau,

aciu Jums, kad nuraminote :) Jokiu papildomu skysciu ji negauna. Kaip minejau, sian bandziau duoti po valgymo papildomai nutraukto pienelio-mazoji nelabai suprato kodel as jai taip darau-kategoriskai visus kartus atsisake bent laseli papildomai nuryti. Visada pries nakties miega (apie 9 val.) mazoji pavalgo ir sekantis pareikalavimas buna apie 2-3val. nakties. O stai dabar paprase dar karta 10:30. Nusprendziau, kad ji kai yra alkana tikrai parodo tai, o as ta pageidavima patenkinu.

Aciu Jums dar karta uz padrasinima. Tikiuosi manbo nusiraminimas bus i nauda dukreles svoriui :)

Graziu Jums dienu :)

:)

12:41 am
birželio 5, 2010


ingulej

Naujas narys

įrašai2

Laba diena, gerbiamas gydytojau,

Visų pirma labai ačiū už Jūsų knygą. Ją perskaičiau su dideliu susidomėjimu. Labai daug ką sužinojau ir radau atsakymus į daugelį klausimų. Tik, vis dažniau pagalvoju, kad šią knygą būtų labai pravartu perskaityti gimdymo namų gydytojams ir akušeriams bei vaikų gydytojams bei seselėms, kurios tik ir laukia progos pasiūlyti (tiksliau per prievartą "įkišti") mišinėlių.

Dabar norėčiau  pasiteirauti tokiu klausimu. Auginu 5,5 mėn. sūnų. Jis gimė 4,15 kg, 56 cm (gimė laiku, pagimdžiau pati, nebuvo naudoti jokie nuskausminamieji, gimdymas – normalus, tik berniukui buvo lūžęs dešinės rankytės raktikaulis, bet po mėnesio apžiūrėjes ortopedas pareiškė, kad raktikaulis jau sugijęs), namo grįžome su 3,96 kg. Nemažas toks mūsų berniukas (beje, tai antras sūnus, pirmasis taip pat nemažas). Tik su svorio priaugimo nelabai sekasi mums paskutiniu metu. Per pirmąjį mėnesį priaugom 0,75 kg (nuo gimimo svorio) (ūgis – 62 cm), antrąji – 1,1 kg (ūgis – 64 cm), trečiąjį – 0,59 kg (ūgis – 66 cm), ketvirtąjį – 0,61 kg (ūgis – 68 cm), bet va penktąjį mėnesį priaugome tik 0,1 kg  (ūgis – 68 cm) (visuomet svėrimas ir ūgio matavimas vyko panašiai tą pačią mėnesio dieną). Paskutinio mėnesio rodmenys vertė kiek sunerimti. Beto, kiek neramina ir tai, kad vaikelis turštinasi nekasdien. Nekasdieninis tuštinimasisi prasidėjo panašiai nuo trijų menesių. Pasituštindavo tik po trijų-keturių dienų. Visuomet pasituština pats, tik va, kai išeina dujos, tai kvapelis nelabai jau koks. Bet būna dienų, kuomet tuštinasi po du kartus. Pastaruoju metu, tuštinasi kas antra diena. Išmatų kiekis nėra didelis. Gydytoja rekomendavo man valgyti avižų košę ir gerti daug skysčių. Paprastai skysčių (vandens) per dieną išgeriu apie 1,5 l (taip visuomet), o pradėjus rytais valgyti avižų košę pastebėjau, kad tikrai mažylis pradėjo dažniau tuštintis (ar gali būti toks ryšys?). Pradėjau vėl ir vėl ieškoti informacijos Jūsų ir kitose knygose. Galbūt retas tuštinimasisi ir rodo, kad jam trūksta maistelio (nors žinau, kad motinos pienu maitinamas vaikelis gali nesituštinti kelias dienas)? Jokiomis ligomis nesirgom, tik trečią mėnesį gydytoja darė kraujo tyrimą, tai hemoglobinas siekė 105, todėl mėnesį gėrėme folinės rūgšties miltukus, kolkas nebuvo daryti pakartotini tyrimai. Vaikas judrus, linksmas, tikrai nesijaučia, kad jaustųsi alkanas, dujos išeina pačios, jokių pilvuko dieglių nebūna, dantukų neturim. Papildomai niekuo nemaitinu, negirdau, valgo tik mano pienelį. Su čiulptukais, žindukais (folinė rūgštį gėrėme iš šaukštelio) ir pan. nedraugaujam, miegam kartu. Naktį valgo du kartus (paprastai apie 2 ir 6 val.), dienos metu valgo kas 2-3 valandas. Geriam po 2 lašus vitamino D3 ir vieną arbatinį šaukštelį žuvų taukų.

Atrodo, kai suskaičiuoju priaugto svorio vidurkį, viskas normaliai, bet jau gydytoja siūlo mišinukus, o taip jų nesinori, nes pirmąsis sūnus mišinukų neragavo ir maitinau iki 1 metų ir 2 mėn. Tačiau ir su pirmu sūnumu buvo broblemų su svorio priaugimu, tačiau jis tik 0,1 kg priaugo pirmąjį mėnesi, tuomet man gydytoja pareiškė, kad mano pienas nemaistingas ir nekoloringas, ir kad aš marinu badu  savo vaikelį. Neįsivaizduoju, kaip tuomet man nedingo pienelis, nes visa drebėjau iš baimės ir gėdos, kad esu prasta mama ir kaip nemačiau, kad vaikas nepriauga, tačiau pati vaikų seselė kas savaitę ateidavo į namus ir ji nieko nesakė (turbūt ir ateidavo tik saldainių ir kavos pasiimti (atleiskite už tokį smulkmeniškumą)), tačiau viskas pasibaigė laimingai, susiėmiau – maitinau kas 1,5-2 val. (taip patarė vaikų skyriaus vedėja) ir po savaitės svoris padidėjo 0,2 kg. Toliau viskas buvo gerai – nepriaugdavo po 1 kg, bet svorio jam užtekdavo. Gerbiamas gydytojau nežinau, kaip man pasielgti, ar man jau duoti mišinelių (beje, gydytoja po dviejų savaičių liepė atvykti kontrolei) ar jau primaitinti? Visur rašoma (beje, ir jūsų knygoje), kad vaikelis 5-6 ąjį mėnesį turi padvigubinti savo gimimo svorį, tai vėl imu nerimauti. Manasis tai nepasieks. Net nežinau, o gal jau būtų galima pradėti jį primaitinti daržovių košėmis? Kas geriau būtų mišinėliai ar daržovių košės? Bet vėlgi, labai blogas metų laikas, kuomet dar nėra šviežių bulvyčių ir morkyčių, o pirktinių nesinori (pirmąjam sūnui visuomet virdavau pati) duoti? Nežinau, kaip pasielgti. O gal aš be reikalo panikuoju? Labai sunku, kai nėra su kuo pasitarti. Gerbiamas gydytojau, gal galėtumėte man ką nors patarti. Beje, dar turėčiau paminėti, kad mano berniukui kiek ilgiau “laikėsi” gelta. Ji praėjo tik po mėnesio (tikrai nebuvo labai žymi, bet gydytoja vis atkreipdavo į tai dėmesį). Labai laukčiau Jūsų pastebėjimų ir patarimų.

Papildomai dar norėčiau Jūsų paklausti, nes iš Jūsų knygos pilnai nesupratau, ar vaikelis pvz.: žįsdamas dešinę krūtį “užsako” pienelį kitam maitinimui būtent tik dešiniąjai krūčiai? Klausimas iškylo, nes dabar labai karšta ir jaučiu, kad kartais mažylis tikrai nevalgo, o tik atsigeria, tai kaip tuomet, jeigu jis tik atsigeria, tai yra ištraukia tik nedidelį kiekį pienelio, tai tokį kiekį jis tik ir užsako kitam maitinimui iš tos krūties? Ar aš ne taip suprantu?

 Sėkmės Jūsų darbuose ir su ateinančia vasara.

 

11:58 pm
birželio 9, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 9:47 am – birželio 10, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Ingule,

Taip Jūsų vaikelis per pirmuosius keturis mėnesius augo gerai, o penktąjį – per mažai. Jeigu jo maitinimas nepasikeitė – gali žįsti krūtį kada nori ir tiek ilgai kiek nori ir dieną ir naktį, tai reikėtų pagalvoti apie galimas kitas priežastis. Pavyzdžiui, pieno gamybą slopinti gali geriamieji kontraceptikai, savo sudėtyje turintys estrogenų. Ar nepradėjote juos vartoti? Beje, tokiu atveju Jūsų iki toj gerai augęs ir stiprus vaikelis atkakliai reikalautų valgyti ir prie krūties elgtųsi labai aktyviai, bent jau iš pradžių. Kitokia teorinė blogo augimo priežastis galėtų būti susijusi su pačiu vaiku; pavyzdžiui, jeigu jis praranda apetitą dėl ligos; taigi, ar jis sirgo per tą penktąjį mėnesį? Ir kaip Jums pačiai atrodo: ar kad trūksta pieno, ar kad trūksta vaiko noro žįsti?

O dėl reto tuštinimosi, tai irgi gali būti įvairiai: arba dėl per mažo suvalgyto maisto kiekio, arba ir to maisto (MP) netrūkstant. Tokio amžiaus kūdikių virškinimo sistema jau būna gerokai sustiprėjusi ir iš motinos pieno pasisavinama dar daugiau medžiagų, todėl dar sumažėja atliekų, virstančių išmatomis; taigi kartais prireikia net kelių dienų, kad jų susikauptų tiek, kad sužadintų tuštinimosi refleksą. Aišku, užsibuvusios žarnyne tos atliekos intensyviau rūgsta, todėl ir kvapas stipresnis.

Tai, jog avižos minkština vidurius, buvo pastebėta jau senovėje. Galimai tai skatinančių medžiagų patenka ir į avižas valgančios motinos pieną – darau tokią prielaidą ieškodamas priežastinio ryšio.

Pakanka ar ne motinos pieno, labiau atspindėtų tai, kaip žindomas kūdikis šlapinasi. Jeigu ne mažiau kaip 6 kartus per parą (negaudamas kitokių skysčių) tai reiškia, kad MP netrūksta; o jeigu nepavyksta tų kartų suskaičiuoti, tai galima spręsti pagal šlapimo spalvą ir kvapą: trūkstant skysčių (taigi MP, jei kitokių skysčių negauna) šlapimas darytųsi tamsesnis ir su intensyvesniu kvapu. Detaliau knygoje, p.231.

Košė - papildomas tirštas maistas – pradedamas duoti, tada, kai kūdikis tam subręsta – sėdi neprilaikomas, išdygsta bent vienas dantis, liežuviu nestumia košės lauk iš burnos –vidutiniškai tai būna maždaug šešių mėnesių amžiuje. Detaliau apie tai knygos skyrelyje „Papildomas maitinimas“ (p.282-294). Iki tol kūdikiams tinkamas maistas yra tik motinos pienas, o jo negaunantiems – mišiniai. Kaip skatinti motinos pieno gamybą surašiau atitinkamame knygos skyriuje, nuo p.236

Dėl Jūsų papildomo klausimo: žįsdamas vieną krūtį, kūdikis naujo pieno gamybą „užsako“ iškart abiejose krūtyse. Detaliai kas ten vykstą išdėsčiau knygoje: p.201-212.

Sėkmės Jums! Iki :)

8:00 pm
birželio 11, 2010


peleda

Narys

įrašai8

Laba diena, gydytojau,

Kaip ivertintumet musu progresa? Pasisverem 4 men, vaikiukas sveria 5.100, ugis 62,5. Nuo paskutinio sverimo praejo 5 su puse savaites ir per ta laika priaugome 770 g. Man regis, normaliai? Tebemaitinu savo pienu.

Visgi, pagal kreives svoris atsilieka nuo ugio ir mano pediatre siulo pradeti dazoviene duoti. Berniukas tikrai lieknas, bet labai stiprus, judrus. Atlieka viska, kas jo amziuje priklauso: guguoja, griebia zaisliukus, viska traukia i burna, paemus uz ranku, sedasi, vartosi nuo nugaros ant pilvo, o guledamas ant pilvuko, sukasi (kaip laikrodzio rodykle) ir spiriasi. Beje pradeda dometis kitokiu maistu: vakar labai idemiai stebejo, kaip valgau banana, tiese rankytes, visas spurdejo. Tai daviau siek tiek paragauti: pagramdziau sauksteliu. Skonis jam patiko, bet dar nuryti nemokaCool, liezuveliu beveik viska isstumia. Jus rasete, kad kieto maisto galima duoti, kai kudikis tam pasirenges, kokiu 5-6 men. Ar ne per anksti dar mums ragauti?

9:10 pm
birželio 12, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 6:17 pm – birželio 12, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela pelėda,

Aš labai džiaugiuosi dėl Jūsų progreso :)

Pagal Pasaulinės Sveikatos Organizacijos rekomendacijas papildomas tirštas maistas pradedamas duoti tada, kai kūdikis tam subręsta – sėdi neprilaikomas, išdygsta bent vienas dantis, liežuviu nebestumia košės lauk iš burnos – vidutiniškai taip būna maždaug šešių mėnesių amžiuje. Detaliai apie tai surašiau knygos skyrelyje „Papildomas maitinimas“ (p.282-294). Jūsų vaikiukui dabar dar tik 4 mėnesiai, košę (pagramdytą bananą) jis stumia liežuviu iš burnos ir, nors jau treniruojasi sėstis, tikriausiai dar nesėdi neprilaikomas. Iki to subrendimo kūdikiams tinkamas maistas yra tik motinos pienas, o jo negaunantiems – mišiniai. Kadangi Jūsų kūdikis yra žindomas ir jau sparčiau paaugo (770 g per 5,5 savaites nėra per mažai), tai mišinių jam irgi nereikia.

O tai, kad vaikiuką domina nauji reiškiniai  ir daiktai, nori juos paliesti, tai puiku – reiškia jis bus smalsus ir aktyvus žmogus :)

3:14 pm
birželio 16, 2010


demetra

Naujas narys

įrašai2

Laba diena,

Turiu pritarti kitoms pasisakiusioms, kad monografija labai laukta ir naudinga Lietuvos mamoms, ieškancioms palaikymo ir profesionalios informacijos žindymo klausimais. O kalbos stilius tiesiog puikus! Linkiu sėkmės!

Turiu keletą klausimų, kuriuos pateiksiu pabaigoje, o pradžioje nupasakosiu mūsų istoriją. Gal kitoms mamoms bus idomu.

Auginu 4,5 mėn. sūnų. Gimė 39-ių savaičių, 3850 g, 50 cm, natūraliai, gavo 9 balus pagal Apgar skalę (virkštė buvo porą kartų apsisukusi aplink kakliuką). Sūnelis taip pat turėjo dešinės pusės kefalohematomą.

Netrukus paaiškėjo, kad vaikas gimė ir su intrauterine infekcija (jos kilmė po pasėlių ir kitų tyrimų taip ir liko nenustatyta). Likome antibiotikų kursui ligoninėje.  Po savaitės grįžome namo, 3900 g svorio. Apie žindymą kol kas nedetalizuuoziu, nes nuo gimimo viskas vyko sklandžiai, buvau labai pasiruošusi ir sunkumų neiškilo.

Antrą naktį namie naujagimis išmiegojo 7 valandas ir popiet jau buvome Santariškių naujagimių skyriuje. Infekcija atsinaujino. Šįkart likome 12 dienų antibiotikų kursui. Pirmiausiai sesutė vaiką pasvėrė – per dvi paras (ar per paskutinę naktį) berniukas buvo  numetęs 300 g. Padarė kontrolinį svėrimą po žindymo – neištraukė nė kiek pieno. Buvo nusilpęs. Man liepė maitinti sūnų kas 3 val. po 70 ml nutrauktu motinos pienu. Kai užsiminiau, kad ketinu maitinti iš taurelės, gavau griežtą atsakymą, atseit, vaikas gali užspringti ir apskritai, atvažiuoja čia visokių "prisimokiusių", o paskui nukrenta po pusę kilogramo naujagimiai dėl mamų kaltės ir nustoja vystytis. Vaiko liga, nežinomybė, buvau labai pažeidžiama po gimdymo, tad "ataka" suveikė. Desertui, sesutė, užėjusi daryti kontrolinio svėrimo, ir atsitiktinai užmetusi akį į mano krūtį, dar "padrąsino": "Na, argi su tokiais speneliais išmaitinsi?" Mano krutys nėra didelės, speneliai su areole (skersmuo maždaug 1,5 cm) taip pat, bet tikrai jokios anomalijos :). Juolab, kad nuo gimdymo mano krūtis matė daugybė gydytojų, ligoninėjė kasdien apžiūrėdavo ir niekas nenurašė. Ir dar, kūdikio svoris augo puikiausiai, net sergančio..

Buvome Santariškių klinikose, ne kur nors bobutės seklyčioje, tad kad ir kaip širdis priešinosi buteliuko baubui, nusprendžiau klausyti paliepimų. Kaip ir kiekviena mama, troškau sveiko, gerai besivystančio ir, svarbiausia, gyvo vaiko.. O ir ligoninė, kiekvienai mamai po nosimi padėtos instrukcijos su nurodymais, ką privalo daryti slaugančios motinos. Visų pirma, besąlygiškai klausyti ligoninės personalo… Ironiška, ar ne?

 O kad būčiau buvusi namie ir galėjusi paieškoti pagalbos iš šalies. Deja. Šiandien manau, kad medicinos personalas parodė XVII tamsybę. Ir kyla retorinis klausimas, kodėl jaunos mamos turi beveik neakivaizdžiai išstudijuoti mediciną, kad galėtų geriausiai pasirūpinti savo vaikais? Įdomumo dėlei – begyvenant Santariškėse, mačiau daugybe mamų, kurios pajuodusiais paakiais ruošdavo naktimis savo naujagimiams mišinius vien todėl, kad "trūko pieno" (nors nežindė, netikrino, ar taisyklingai tai daro), arba "neturėjo spenelių"…

Paprašiau vyro atvežti pientraukį ir pradėjau pirmą plytą žindymo kančių kelyje. Sūnelis dar gavo paskyrimą fototerapijai, tad ne tik prie krūties, bet ir rankose vaiko nebelaikiau. Man tai buvo didelė tragedija. Antros paros buteliuko ir pientraukio košmaro pabaigoje nebeištraukiau nė lašo pieno.. Kai paklausiau budinčios sesutės, ką daryti dabar, ji paslaugiai pasiūlė… mišinio. Verkdama maišiau našlaičių maistelį ir sugirdžiau savo vaikui. Po minutės jis viską iki paskutinio lašo fontanu išvėmė. Tai buvo ir paskutinis lašas mano su vaiku kankinimosi istorijoje.

Uždariau plastiko gabalų rinkinius spintelėje, ištraukiau sūnų iš lempos (buvo vidurnaktis) ir pasiguldžiusi į lovą pasiūliau krūtį. Jis, žinoma, verkdamas malė spenelį burnoje ir nesuprato, ką su ja daryti. Pasinaudojau antspeniu – pavyko pamaitinti iš krūties. Man vien jau tai, kad buvome prisiglaudę, kartu, buvo pasiekimas. Nusiraminau ir pati (juk suprantate, kodėl!). Nei tada, nei vėliau, palaikymo iš ligoninės personalo nesulaukiau. Tik sesutės, kaskart išsinešdamos vaikutį nemalonioms procedūroms, klausdavo: "O kur Jūsų čiulptukas?" O kam jis reikalingas? Žinoma, tik joms pačioms, kad užkimštų vaikutį nemalonių procedūrų metu. O naujagimiui dar nė dviejų savaičių nėra..

Antspenių pavyko atsisakyti tik po dviejų savaičių. Po to dar kurį laiką turėjome žindymo sunkumų, kol išmokome taisyklingai įduot krūtį, ir išlaikyt mažylį neužmigusį, kol pavalgys, etc. Pagelbėjo mamų žindymo pagalbos puslapiai anglų kalba (kaip http://www.brestfeeding.com), nes lietuviškai dažniausiai tik arba nuomonių sąvartynai, arba šabloniški, neišsamūs gydytojų atsakymai ( o gal net ne gydytojų?). Jūsų puslapį atradau tik jau perskaičiusi monografiją. Kaip matau, tai puiki pradžia.

 

Mano sūnelis pasveiko, jo raida normali, yra guvus, gerai miega, noriai žinda. Svori augimo rodikliai keitėsi taip:

1 mėn. – 4620 g, 58 cm.

2 mėn. – 5900 g, 62 cm.

3 mėn. – 7300, 64 cm.

4 mėn. – 7800, 68 cm.

 

Čia mano pirmasis klausimas.

Kaip matote, 4-tą mėnesį berniukas priaugo 500 g. Mūsų pediatrė išreikškė susirūpinimą, kad per mažai ir rekomendavo pradėti primaitinimą daržovių koše. Arba padidinti MP, nes vaikai pripranta prie lėtinio neprivalgymo. Aš tokio termino apie žindomus kūdikius negirdėjau. Ar rimtas pagrindas, remiantis svorio prieaugiu, pradėti primaitinimą? Aš teigčiau, kad MP mano mažyliui pakanka.

Iš pirmojo klausimo problemos man iškilo dar vienas. Pasitikrindama dėl MP, be mano jau turimos patirties, kitos informacijos apie MP stygių (taip pat ir iš Jūsų monografijos) bei motiniškos nuojautos, padariau keletą kontrolinių svėrimų prieš ir po žindymo. Net mažiausias kiekis (buvo 70 ml po vos kelių žindymo minučių), padaugintas iš žindymų skaičiaus per parą sudarytų teoriškai pakankamą (1/7 dabartinio kūdikio svorio) MP kiekį. Kaip minėjau, kūdikis yra sveikas, guvus, jo vystymasis neatsilieka, šlapinasi daugiau nei 6 kartus per parą bekvapiu ir bespalviu šlapimu. Ir vis dėlto, priimdama gydytojos prielaidą, kad gali trūkti MP, pradėjau siūlyti vaikeliui krūtį dažniau. Žinoma, jis atsisako žįsti dažniau nei pats pasiprašo. Pasiūlius krūtį sučiumpa (dažnai ne iš karto, tai juokiasi, tai pyksta, visaip būna), pažinda keletą sekundžių, kol iššaukia pieno tėkmę (o srovė nemenka…) ir tuomet išspjauna, vėlgi, arba juokdamasis, dairydamasis, arba pykdamas. Tačiau pienas jau pradėjęs tekėt, lieka sugadinti ir drabužiai, ir mamos nuotaika, kol srovė sustoja.. :(

Ar šis pienelio tekėjimo iššaukimas, nors vaikas nieko neištraukia laikomas jau žindymo, taip sakykime, vienetu? T.y., ar kitą kartą derėtų siūlyti tą pačią krūtį, ar jau kitą? Po tokio sužadinimo krūtys pritvinksta, jeigu kūdikis atsisako keletą kartų (dabar aš siūlau vis tą pačią, kol iš tikro bent kiek nepažinda ir nepatuština prisikaupusio pieno), o neištrauktas jis paliesėja?

Trečiasis mano klausimas nesusijęs su vaiko svoriu, tačiau būtų labai įdomus Jūsų atsakymas. Galbūt jau rengiate ką nors šia tema populiariajai periodikai? A gali nėščia moteris žindyti? Jei ne, tai, svarbiausia, kodėl? Jei taip, iki kada? Koks poveikis motinos, naujo vaisiaus, ar žindomo kūdikio organizmui?

 

pagarbiai,

 

 

 

 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
mazai priauga

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
3 + 10
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
5 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
2 Svečiai

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: