ŽINDANČIOS MOTINOS VAISTAI

 • Posted on balandžio 21, 2010 at 3:50 pm

Medicinos mokslas įrodė ir gydytojų praktika patvirtina, jog motinos pienas – pačios gamtos sukurtas ir milijonus metų tobulintas – yra geriausias maistas kūdikiui ir net saugo jį nuo daugelio ligų. Teikdamas saugumo jausmą, žindymas svarbus vaiko psichinei brandai bei santykių su motina ir visoje šeimoje harmonijai. Žindančios moters sveikata irgi laimi. Deja, kaip ir kiti žmonės, žindančios motinos kartais suserga, prireikia vaistų… Ką tada daryti? Ar galima žindyti geriant vaistus?

Nereceptiniai vaistai nepavojingi

Laimei dauguma nereceptinių vaistų žindomiems kūdikiams reikšmingo pavojaus nesukelia. Tačiau nenustatinėkite diagnozės ir neskirkite gydymo sau pati. Tai geriau padarys profesionalas – gydytojas. Bet jeigu karščiuojate ar kenčiate skausmą, jau laukdama pagalbos galite išgerti vaistų nuo temperatūros ar skausmo. Acetaminofenas (paracetamolis) ir ibuprofenas žindomam kūdikiui nepakenks, nes į motinos pieną patenka tik labai maža motinos išgertų šių vaistų dalis. Be to, jie nėra toksiški ir tinka net naujagimių gydymui. Taip pat saugus yra ir aspirinas (acetilsalicilo rūgštis), jeigu vartojamas ne ilgai, o tik vieną kitą kartą.

Kosulį raminantys ir atsikosėti padedantys vaistai su ambroksoliu ir ecetilcisteinu, dusulį lengvinantis salbutamolis ir kiti vaistai nuo bronchų astmos jokio pavojaus žindomam kūdikiui nekelia.

Antibiotiką galima pasirinkti

Gydytojui būtinai pasakykite, jog esate kūdikį maitinanti motina ir žindymą norite tęsti. Jis parinks tokius vaistus, kurie nepakenktų kūdikiui. Jeigu prireiktų antibiotikų, tai galima rinktis, pavyzdžiui, iš tų, kuriais būna gydomi ir susirgę vaikai. Natūralių ir sintetinių penicilinų, gentamicino, daugumos cefalosporinų, eritromicino ir azitromicino mažiau kaip 1 procentas nuo motinai paskirtos dozės patenka į jos pieną, o iš pieno į kūdikio kraują – dar mažiau. Retai pasitaiko alergija antibiotikams, o gydymui tęsiantis ilgiau, kūdikį reikia stebėti dėl galimos pienligės ar viduriavimo. Tačiau rizika nedidelė, nes motinos pienas padeda žarnyne išlaikyti normalią mikroflorą. Jeigu galima pakeisti kitais antibiotikais, žindančiai motinai geriau neskirti, ypač ilgais kursais, tetraciklino ir levomicetino

Priešgrybeliniai ir prieštuberkulioziniai vaistai nėra kontraindikacijos žindymui. Bet aktyvioje plaučių tuberkuliozės stadijoje motina neturėtų būti kartu su kūdikiu, kad jo neužkrėstų. Šios infekcijos bacilos plinta per orą, į pieną jos nepatenka. Taigi kūdikį dirbtinai (pientraukiu) ištrauktu motinos pienu gali maitinti kitas, jį prižiūrintis, žmogus.

Atsargumo reikalaujantys vaistai

Žindančios moterys patiria ne tik natūralios motinystės teikiamą aiškią gyvenimo prasmę, bet ir raminantį žindymo metu pagausėjančių hormonų (prolaktino ir oksitocino) poveikį. Dėl to neretai būna visiškas ar bent dalinis, psichinių ligų simptomų išnykimas, laikinas pasveikimas nuo depresijos, epilepsijos. O jeigu gydymo reikėtų, daugelis švelniai veikiančių prieštraukulinių ir raminančių vaistų žindomam kūdikiui nekenkia. Prireikus stipresnio, išmanąs gydytojas specialistas parinks Jums geriausiai tinkantį. Dėl teoriškai galimo kūdikio smegenų veiklos slopinimo, galinčio pasireikšti neįprastu mieguistumu, kvėpavimo retėjimu, aktyvumo ir apetito sumažėjimu, žindančiai motinai derėtų labai atsargiai elgtis su antidepresantais ir kitais psichotropiniais, ypač raminančiaisiais, vaistais, negerti jų daugiau ir didesnėmis, negu paskirta gydytojo, dozėmis.

Ir nuo kraujospūdį mažinančių vaistų toksinio poveikio žindomiems kūdikiams paprastai nebūna, tačiau patariama stebėti ar nepasidarys mažylis vangesnis, neretės jo pulsas.

Kartais žindyti draudžiama!

Kai radioaktyvūs cheminiai junginiai yra naudojami motinos tyrimams, būtina laikinai padaryti žindymo pertrauką, kadangi tos medžiagos gali patekti į pieną ir kelti pavojų kūdikio sveikatai. Įvairios radioaktyvios medžiagos organizme užsibūna nevienodą laiką, nuo 12 valandų iki savaitės. Todėl dar prieš paskiriant tokį tyrimą, perspėkite gydytoją, kad norėsite žindymą tęsti. Jis paaiškins, kada vėl galėsite žindyti. O iki tol Jums teks pieną iš krūtų ištraukinėti rankomis arba pientraukiu ir išpilti. Taip darykite, kad pieno gamyba krūtyse nesustotų. Jeigu motina radioaktyvios medžiagomis yra gydoma, kūdikio žindymo pertrauka gali užtrukti daug ilgiau, gal būt net kelis mėnesius. Kūdikio žindyti negalima ir tuomet, kai motina yra gydoma priešvėžiniais ląstelių dauginimąsi ir augimą stabdančiais vaistais.

Vaistai, kurių reikia mažiau…

Dauguma vaistų, kuriais gydoma nuo reumatoidinio artrito ir kitų sąnarių ligų, išsėtinės sklerozės, vilkligės, žindomiems kūdikiams nepakenkė. Be to, jų gali ir nereikėti arba užtenka mažesnių dozių, nes daugeliui lėtinėmis ligomis sergančių moterų, dėl normalių hormoninių pokyčių, nėštumo metu būna laikina remisija (pagerėjimas). Jei moteris žindo, tie pokyčiai užtrunka ilgiau.

Daugeliui motinų diabetikių žindymo laikotarpiu taip pat pakanka trečdaliu mažesnės ar net tik pusės iki nėštumo naudotos insulino dozės. Taip būna todėl, jog dėl pieno gamybos gerokai padidėja organizmo energijos sąnaudos. Atitinkamai sumažėja gliukozės koncentracija kraujyje ir insulino poreikis. Beje, žindomam kūdikiui motinos insulino dozė nesvarbi, nes šio vaisto molekulės yra per didelės, kad patektų į pieną.

… arba nereikia iš viso

Esama vaistų, kurie žindymo laikotarpiu nepageidautini, nes gali trikdyti pačią laktaciją, t.y., pieno gamybą motinos krūtyse. Tarp jų ir geriamieji kontraceptikai – nuo pastojimo saugantys preparatai, kurių sudėtyje yra hormonų estrogenų. Jeigu tokios tabletės vartojamos laktacijos pradžioje, po gimdymo nepraėjus nei 6 savaitėms, pieno gamyba gali būti stabdoma. Tuomet labiau tiktų vien tik progesterono turinčios piliulės, kurios įtakos pieno gamybai beveik nedaro. Bet dar geriau – apsieti be jokių kontraceptikų. O nereikia jų, nes motiną nuo naujo nėštumo saugo pats kūdikis. Jeigu motina kūdikį pirmuosius šešis mėnesius po gimdymo tik žindo ir taip dažnai, kaip jis nori, tuo laiku naujo nėštumo tikimybė artima nuliui. Gal netikite, sakysite: „Kodėl?“ Atsakymas į šį klausimą Jūsų laukia kitame straipsnyje „Žindymas saugo nuo nėštumo“.

Kaip sumažinti vaisto poveikį kūdikiui

Pirmiausia kartu su gydytoju verta apsvarstyti: ar toks gydymas tikrai reikalingas, ar būtinas nedelsiant? O gal jį galima atidėti vėlesniam laikui? Vaistų poveikiui labiausiai jautrūs naujagimiai. Jų žarnynas lengviausiai praleidžia vaistus į kraują, kepenys dar nepakankamai subrendę vaistus nukenksminti, o inkstai nepajėgūs juos efektyviai pašalinti iš organizmo.

Stenkitės vaistą panaudoti taip, kad būtų išvengta didžiausios jo koncentracijos motinos piene? Paprastai tai būna tarp 1 – 3 valandų po vaisto priėmimo. Tokiu atveju geriau būtų vaistą vartoti tuojau pat po žindymo ir kitą kartą kūdikį žindyti praėjus bent 3 valandoms. Arba vaistą priimti (jeigu jis vartojamas tik kartą dienoje) prieš ilgiausią kūdikio miego epizodą. O jeigu to laiko neužtektų, duoti atsibudusiam išalkusiam kūdikiui iš anksto (dar prieš vaisto pavartojimą) ištraukto motinos pieno.

Kas svarbiau?

Nors išties kenksmingų žindomam kūdikiui vaistų yra labai nedaug, tačiau vartojimo instrukcijose daug dažniau rasime parašyta, jog žindančioms motinoms patariama vaisto nevartoti arba vartojant tą vaistą geriau nežindyti. Neretai taip daroma todėl, kad, siekiant didesnio pelno, pagailima skirti lėšų detaliems klinikiniams tyrimams, ypač jeigu jie brangūs ir ilgai užtrunka. Vaistų firmos nori teisiškai apsidrausti nuo atsakomybės, jeigu lieka bent mažiausia abejonė. Bet ar teisinga būtų dėl abejotinos abejonės aukoti garantuotai naudingą ir nuostabų dalyką – kūdikio žindymą? Teisėju tegu bus Jūsų gydytojas…

Be Sociable, Share!

  450 Comments on ŽINDANČIOS MOTINOS VAISTAI

  1. Donata parašė:

   Laba diena, vel ieskau patarimo… Gimdymo metu turejau labai rimta sinusita. Praejo kiek daugiau nei menuo ir vel jauciu, kad puola sinusitas. Gydytojas prie antibijotiku buvo israses Sinupret Intense, juos pradejau gerti jau po gimdymo. Nuo pat pradziu buvo problemu del zindymo, mazylei labai letai augo svoris. Dabar, kad uzkirsti kelia antibijotikams, vel nusipirkau Sinupret Intense. Pasigilinau i sudeti, juose yra rugstyniu zoles. Siame puslapyje forume radau, kad rugstyniu zole gali slopinti pienuko gamyba. Ar sie vaistai galejo buti zindymo problemu priezastis pradzioje? Ar dabar juos galiu vartoti?
   Labai aciu uz atsakyma

  2. Donata parašė:

   Laba diena, ir vel kreipiuosi i Jus pagalbos… Gimdydama turejau stipru sinusita, po gimdymo prie antibijotiku buvo paskirtas Sinupret intense. Pradeti zindyti sekesi labai sunkiai. Siuo metu vel turiu rimta sloga, bijau, kad nepereitu i sinusita, nes simptomai jau darosi panasus. Vel nusipirkau Sinupret Intense, patyrinejau sudeti. I siuos vaistus ieina rugstyniu zole. Sio puslapio forume radau, kad rugstynes slopina laktacija. Tai siu vaistu vartoti negaliu? Bandyti pekeisti kitais? Ar gali buti, kad jie buvo nesekmiu zindymo pradzioje priezastis?
   Labai aciu uz informacija

  3. Safranike parašė:

   Kaba diena,
   pameginau naudoti Sinupret Intens ir mazyle tapo neramesne, itariu tikrai pamazejo pieno… O kaip del Nasonex purskalo naudojimo? Kiek zinau jis hormoninis…. Kadangi kankina kosuliukas naudoju ir Umckalor. Apie palergoniju saknu naudojimo zala zindymui niekur neradau… Bet gal ir jis kenkia?
   Labai dekoju uz patarimus ir informacija

  4. Ieva parašė:

   Sveiki,
   Gal galėtumėte pasiūlyti, kuo butų galima pakeisti XANAX XR?
   Labai ačiū

  5. Vaida parašė:

   Laba diena, noreciau paklausti, ar Amoksiklav 500mg saugu vartoti zindant kudiki?

  6. Lina parašė:

   Sveiki!dar karta kreipiuosi patarimo:) balandzio menesi paskirtas galvos kompiuterine tomografija, vaikuciui 2 metukai, dar zindau.Pasakius tai gydytojai ir pasiteiravus galbut alternatyva butu magnetinis rezonansas, gydytoja tik pasake jog tyrimas butinas ir nustociau iki to laiko zindyti…nemanau, jog per sitiek laiko nujunkysiu suneli o ir nelabai noreciau skubet. Tad klausimas-kiek laiko po sio tyrimo negaliu zindyti, ir ar isvis galesiu?!nejau vienintele iseitis imtis kuo skubiau atpratinetI nuo pienelio!aciu Jums is anksto!

  7. magnolija parašė:

   Labas rytas, Lina,

   Kiek man yra tekę domėtis ir ieškoti informacijos šiuo klausimu, tai žindymo klausimus giliau nagrinėjantys medikai nemato jokios priežasties, kodėl žindyvei negali būti atlikta kompiuterinė tomografija. Anksčiau galiojo patarimas po tyrimo nežindyti 24 ar 48 valandas, bet tai visiškai nereikalinga. Kompiuterinės tomografijos metu naudojamos kontrastinės medžiagos. Trumpas paskatinimas/padrąsinimas: http://e-lactancia.org/sinonimo/1277

  8. Dovilė parašė:

   Sveiki,noriu paklausti,ar žindymo metu galima naudoti,žvakutes nuo pienliges(cloginelle)

  9. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Tikriausiai galima – neradau draudžiančios informacijos

  10. Ieva parašė:

   Sveiki, ar zindant galima vartoti Nexium?

  11. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Galima >> http://www.e-lactancia.org/marca/1405

  12. Mama parašė:

   Sveiki. Ar galima žindyvei vartoti vaistus Tanakan? Vaikui 1,9mėn, taip pat laukiuosi pirmame trimestre antro vaiko. Vaistus išrašė priėmime, rado vestibiulinio aparato sutrikimą, galva svaigsta iki kritimo. Jeigu galima, kokiu intervalu tarp maitinimų galima vartoti šį vaistą?

  13. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Tanakano veiklioji medžiaga Ginkmedžio lapų ekstraktas yra priskiriama nedidelę riziką kūdikiui keliančioms medžiagoms, todėl, jeigu nėra būtinumo, nėščiosioms ir žindyvėms patariama nevartoti. Ir tai aktualiau netgi ne žindomam vaikui (jeigu jo amžius jau 1 metai ir 9 mėnesiai), o įsčiose nešiojamam vaikeliui.

  14. Sandra parašė:

   Sveiki, kokius vaistus galima vartoti esant persalimui, nes jau natralios priemones nebepadeda, lauzo visus kaulus. Kudiki maitinu nutrauktu pienu, turiu nemazai uzsisaldziusi, tai galeciu dabar traukt ir pilt lauk. Kudikiui 2 men.

  15. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Sandra,
   tik todėl, kad nuo peršalimo sunegalavo, mamai traukti ir pilti lauk savo pieno tikrai nereikia. Tuo būdu ir kūdikį paliktumėte ne tik be geriausio maisto, bet ir be apsaugos, kurią teikia MOTINOS PIENO KARIUOMENĖ >> http://zindyk.lt/?p=186
   O nemaloniems simptomams malšinti, jei vien natūralių priemonių nepakanka, galima pasitelkti ir su žindymu DERANČIUS VAISTUS >> http://zindyk.lt/?p=10

  16. Neringa parašė:

   Gerb. Gydytojau,

   Turejau daug streso ir nerimo dėl savo sveikatos. Kadangi buvo kritine situacija ir panikos priepuoliai, turejau išgerti Xanax 0,5mg. Pirmas dvi dienas išgėriau po 1 tablete per para (puse ryte ir puse vakare pries miega). Trečia diena ryte išgėriau vel puse ir daugiau negeriau. Visas tas tris dienas pienuka nutraukinejau ir išpyliau. Kūdikiui 5 men ir turiu begalini norą toliau maitinti pati. Šiomis dienomis, deja, teko duoti mišinuko ir savo užšaldyto pieno pakaitomis. Kada po paskutines tabletes isgerimo vel galiu grįžti prie maitinimo krūtimi (is viso išgėrus 2,5 xanax tabletes). Dėkoju.

  17. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Neringa,
   išties, šis antidpresantas yra tarp žindančiai mamai nerekomenduojamų vartoti vaistų. Xanax poveikis kūdikiui įpratai pasireiškia mieguistumu. Į motinos pieną patenka iki dešimtadalio jos išgertos dozės. žindymo atnaujinimą vertėtų atidėti kitai dienai.
   Kita vertus, jeigu gydytojas nustato, jog antidepresantų vartojimas mamai būtinas, galima rinktis iš tų, kurie žindomam kūdikiui nepakenks ir informaciją apie tai galėtų rasti, pvz, čia >> http://www.e-lactancia.org/

  18. Ruta parašė:

   Sveiki, daktare, ar galima žindant.vartoti Grandaxiną? Paskirta tik 1 tabletė per parą. Vaikui 7,5 mėnesiai, jau valgo papildomą maistą ir pieno gauna tik ryte bei vakare. Dėkoju už atsakymą.

  19. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Vaistas išsiskiria su motinos pienu, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti nerekomenduojama.

  20. A.K parašė:

   Laba diena, norejau pasiklausti del amoksiklav 500mg vartojimo,krutyje atsirado stiprus pulingas mastitas,paimtas paselis parode auksini stafilokoka,kaip man geriau elgtis labai bijau kad vaikui per piena pereis,vaikiukui dabar 2menesiai ir 13dienu. Kaip dar gydyti? Krutyje yra ivestas drenas,kad salintusi puliai,labai baisu kad taip ivyko,dabar reikia stengtis pagyti.

  21. oksana parašė:

   laba noreciau kuo skubiau gaut atsakyma. Isgerus mėtu lasu su skiestu vandenuku padaugejo pienuko,nors tikejausi kad po truputi mazes gavosi priesingai AR galiu duot toliau zysti kudikiui kruti.

  22. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela A.K.,
   vartojant Amoksiklavą žinyti galima >> http://www.e-lactancia.org/marca/4068

  23. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Oksana,
   žindyti galite

  24. vita parašė:

   Stilnox vartojau 4 dienas . Dabar jau sav nebegeriu piena visa laika nusitraukineju ir pilu laukan. Per si laika maitinom misinuku. Labai noreciau pradeti maitinti savo pirneliu. Ar butu galima pradeti

  25. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Vita, Stilnox žindant vartoti galima >> http://www.e-lactancia.org/marca/3343

  26. vita parašė:

   Aciu daktare uz atsakyma. Meginsiu pradeti tada maitinti. Nes taip bijojau rizikuoti. Gero savaidgalio.

  27. vita parašė:

   Aciu daktare uz atsakyma,nes bijojau rizikuoti ir maitinti , nes lapelyje informaciniam parasyta kad zindyti negalima vartojant vaistus tai galvojau kad ir nutraukus jos gerti negalesiu. Buvau lb nusivylus kad nebegalesiu zindyti savo aukso.Bet jeigu jus sakote kad galima tada labai saunu. Gero savaidgalio.

  28. Ausra parašė:

   Ieskau patarimo?man gyditoja israse nuo sanariu uzdegimo vaistu medrol 16mg tableciu trims dienoms,leidziamu diklofenako taip pat ir tabletemis.bet maitinu kudiki krutimi.ar galiu maitinti kudiki ar reiktu nutraukti maitinima?aciu

  29. Ausra parašė:

   Ar sitie vaistai nekenkia kudikio maitinimui?princese mazute iesko kruties bet stengiuosi jai neduoti.tad laukiu patarimo ka daryti.

  30. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Aušra, abu šiuos vaistus žindant vartoti galima >> http://www.e-lactancia.org/marca/6401 ir http://www.e-lactancia.org/producto/476

  31. Diana parašė:

   Sveiki, noriu paklausti. Maitinu krūtimi 4 mėnuo, labai noriu ir toliau maitinti tai pats nuostabiausias jausmas ir ryšys tarp manęs ir mano vaikučio. Tačiau turiu nerimo priepolių, dartarė išrašė Fluanxol, sakė, kad vartojant šį vaistą galima maitinti kūdikį. Nerimas sumažėjo, bet galvos vaigimas yra likęs. Kartais vakare išgeriu Bromazepamo ir pasidaro geriau. Suprantu, jog vaistų geriau nevartoti. Bet gal yra kokie kitokie vaistai kurie pagerintų mano savijautą ir galėčiau toliau džiaugtis, jog galiu maitinti savo spindulėlį.

  32. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Diana, Fluanxol žindanti mama tikrai gali vartoti >> http://www.e-lactancia.org/marca/1659
   o Bromazepamas nedera >> http://www.e-lactancia.org/producto/202

  33. Diana parašė:

   Laba diena, ačiū už atsakymą. Bet dar noriu pasiteirauti, gal yra, koks vaistas, pakeičiant Fluanxsolį, kuris padėtų sumažinti galvos svaigimą, nes labai pavargau nuo šios būsenos. Nes niekur negaliu nei išeiti, nei darbuotis. Esu studentė, greitai prasidės sesija, bet jėgų neturiu, net nuvykti į paskaitas.

  34. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Deja, vaistus skirti turi Jus ištyręs gydytojas. O jų tinkamumą žindymo atžvilgiu jis galėtų pasitikslinti, pvz., čia >> http://www.e-lactancia.org

  35. VILMA parašė:

   Ka naudoti nuo nagu grybelio zindanciai motinai.

  36. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   vaistus skirti turi ištyręs ir diagnozę nustatęs gydytojas. O jų tinkamumą žindymo atžvilgiu jis galėtų pasitikslinti, pvz., čia >> http://www.e-lactancia.org

   0 0 Įvertink komentarą

  37. Indre parašė:

   Sveiki, po gimdymo plyšimo vietoje atsirado granuliacija. Gydytoja paskyre naudoti Betadine 200 žvakutes (jodas). Tačiau as maitinu. Ar jos tikrai nepakenks kudikiui? Gydytoja sake kad jos veikia tik vietiskai, bet elactacia.org svetaineje, parasyta kad medziaga gali patekti i piena. Kuo tiketi? http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/betadine/tradename/

  38. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Gal geriau pasikliauti lactancija ir pasinaudoti jos siūloma alternatyva – chlorheksidinu; pvz., pavilgais tai vietai

  39. Aiste parašė:

   Sveiki daktare, nors pagimdžiau prieš 10,23 (cezario pjūvis), tačiau prasidėjus pogimdyvinei depresijai gydytojas paskyrė Escitalopram po 0,5 tabl. pradžiai ir Hypnogen 0,5 tabl. esant poreikiui.Žindymą liepė nutraukti ir maitinti mišinuku. Pienuko ir taip trūko, nesigamino,tačiau visai nežindyt dar liūdniau.Ar minėti vaistai kenkia kūdikiui per pienuką?labai tikėjausi sustiprėti ir prisikviest pienuką.( Pirmą vaikelį maitinau 2 metus (jam jau 12 metų).Maitinau labai sėkmingai ir pienuko buvo gausiai.)

  40. Aiste parašė:

   gimdymo data 10 mėn.23 dieną.Mergytė sveika ir stipri virš 4 kg.(kaip ir pirmas vaikas)

  41. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Aiste, pagal http://www.e-lactancia.org abu šiuos vaistus žindanti mama vartoti gali.
   O pieno gamybą krūtyse labiausiai skatina kūdikio laikymas savo dalimi: nuolatinė artuma ir žindymas dažnai, kai tik užsinori. Būkite „laukinė“ mama!

  42. Lilija parašė:

   Laba diena
   Norėčiau paklausti dėl tavegilio vartojimo nes krūtys raudonuoja ir niežti, maitinu, dukrytei pusantro mėn.Du kartus išgėriau po puse tabletės vakare-padėjo, bet po poros sav.vėl atsinaujino.

  43. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Lilija,
   Tavegilis (klemastinas = Clemastine) priskiriamas tik prie santykinai saugių žindančios mamos vartojamų vaistų; saugesni kūdikiui priešalerginai vaistai būtų Cetirizinas arba Loratadinas >>> http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/clemastine/synonym/

  44. Kristina parašė:

   Sveiki, sakykite kokia Jūsú nuomonė apie Triptan forte naudojimá žindant. Kūdikiui 2mėn. Ačiū

  45. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Vienoje Triptan forte kapsulėje yra didelė B6 Vitamino dozė 350 mcg, o žindančiai mamai ji neturėtų viršyti 40 mcg dienai

  46. Daiva parašė:

   Sveiki,norėčiau sužinotikokius vaistusnuo spaudimo galima gerti žindant

  47. magnolija parašė:

   Sveiki,
   Esant aukštam kraujospūdžiui, Captopril yra suderinamas su žindymu: http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/captopril/product/

  48. Eva parašė:

   Sveiki. Maitinu krūtimi 5 mėn vaikelį, bet rytoj turiu būtinai vykti magnetinio rezonanso procedūrai. Ar po jos galima maitinti? O jei negalima, tai kiek laiko nemaitinti? Ar reikia nutraukti pieną ir jį išpilti? Ačiū už skubų atsakymą.

  49. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Jokio pavojaus, galėsite žindyti jau išėjusi iš procedūros kabineto 🙂

  50. milkij parašė:

   aiskiai kad reikia kuo ilgiau zindyt jei tik galima,jei tik yra mamytes pienuko.Kaip yr kartais jau gan paaugusiam vaikuciui jau nutraukiamas motinos pienukas.Skaitosi tu jau gan didelis ir pienuko tau jau nebereikia,dabar daugiau tik mesytes.Nebent kartais karvutes pienuko.Kaip blogai kai taip yra del teveliu,kaip blogai.Ir kaip daugelis is teveliu tai nesupranta.Reikia kuo ilgiau zindyt,arba kai jau gan paauges vaikutis,ar jau trecion ketvirton klasen eina,ar didesnion,ir tai reikia dar butinai duot mamytes pienuko jei tik dar yra.Tokiu metu jei nezindant galima numelzt,arba dar geriau jei kai ir tokiu metu duot dar zindyt.Uzsienyje tai gan senai praktikuojama,tik pas mus deja nera tai priimtina,o labai delto gan daznai nukencia vaikuciai ir mamytes.Mes gi nesuprantam tiesiog kas yra per gerimas ir maistas pienukas,ypac mamytes pienukas.

  Parašykite komentarą