Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:37 am
balandžio 12, 2010


renaciute

Narys

įrašai5

Laba diena, ar teisingai suprantu, kad Jūsų nuomone naktinis žindymas kelia grėsmę vaikučio dantukams? Daug domiuosi ta tema ir mane neramina tai, kad labai prieštaringos nuomonės yra išsakomos žindymo šalininkų ir odontologų. Kuo remiasi mūsų odontologai, teigdami, jog žindymas yra dantų karieso priežastis? Tai tiesiog prisiimta pozicija, ar yra atlikti moksliniai tyrimai? Ko verta informacija, rasta internete, kad mokslinius tyrimus atlikus, paaiškėjo, jog procentai vaikų, susirgusių kariesu, tarp naktimis žindomu ir ne yra panašūs, todėl tiesioginio ryšio tarp naktinio žindymo ir dantų gedimo nėra? Labai norėčiau, kad mano sprendimai susiję su vaiko sveikata ir gerove būtų paremti bent jau logika ar moksliniais faktais, o ne mada, vyraujančiu požiūriu ar tiesiog neišmanymu.

10:26 pm
balandžio 12, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Renaciuke, supratote neteisingai. Iš tikrųjų aš esu pasiryžęs kovoti už naktinį žindymą „iki paskutinio kraujo lašo“.  O mano sukauptas žinias ir nuomonę apie mažų vaikų dantukų gedimą ir jo priklausomybę nuo kūdikio maitinimo būdo kol kas esu išdėstęs tik knygoje „Nepakeičiamas kaip motinos meilė“. Skyriuje vadinamu „Buteliuko ėduonis“, 256-262 puslapiuose, apie tai yra specialus skyrelis „Žindymo teismas“. Ten rasite ir nuosprendį, ir patarimų Wink

7:25 am
balandžio 13, 2010


renaciute

Narys

įrašai5

Labai atsiprašau, ne  taip supratau!

Ir atvirai, tai labai mane tuo nudžiugnote. Noriu savo dukrytę maitinti iki 2 metukų, kol teks vesti į darželį, ir nenoriu nutraukti naktinio žindymo, kol nejaučiu jokio tam poreikio nei aš, nei mano mažylė. Bet kategoriška odontologų nuomonė, kad naktinį žindymą reikia nutraukti vos prasikalus pirmam dantukui (man buvo nurodyta, kad taip rekomenduoja PSO), mane labai liūdina. Liūdina ir tai, kad nelabai turiu kaip atremti jų poziciją – juk jie gydytojai, profesionalai, o aš galiu nebent pasakyti, kad aš kažką skaičiau, mačiau, girdėjau – na toks ir autoritetas. Todėl džiaugiuosi girdėdama, kad yra Jūsų knyga su kitokiu ir pagrįstu požiūriu, būtinai perskaitysiu. Ačiū už Jūsų prasmingą darbą.

6:16 pm
balandžio 13, 2010


Rasa

Narys

įrašai7

Renaciuke,Jums raso mama,kuri jau devyniolika metu kaip mama,o dabar auginu dvynukus,kuriem tuoj bus desimt menesiu.Zindau juos diena nakti,kada tik nori,ir ne minciu nekilo,kad naktinis zindymas kenkia(net negirdejau ,kartais gerai maziau zinot:)).Stai kokia patirti Jum galiu perduot-kai auginau pirma vaika,tada naktimis grieztai draude zindyt,liepe duot arbateles.Tai pazindydavau apie 12 nakties,po to tik 6val galedavo,kai verkdavo,supuodavau ir arbatom girdziau.Kai auginau antra sunu,Lietuva jau buvo kitokia,jau buvo knygu su kitokiu poziuriu.Turejau amerikietes gydytojos knygute,kurioje rase,jog zindyt galima kada vaikas nori,tai taip ir dariau,nakti mazylis kartu miegodavo ir zindo kada norejo.Isvada-Pirmojo sunaus sunaus yra plombuoti gal 6dantys,o jaunesniojo-trys dantukai,bet ir tai buvo tik mazytes gelsvos demeles.Tad musu atveju tikrai nepasitvirtino,kad naktinis zindymas kenkia.

8:46 am
balandžio 16, 2010


renaciute

Narys

įrašai5

Miela Rasa, aciu uz palaikyma. Knygos autoriui taip pat esu dekinga uz tai, kad emesi tokios reikalingos mums temos ir uz sia svetaine.

Tiesiog nuo pat pradziu buvau isitikinusi, kad mamos pienas ir zindymas vaikui jokios gresmes sukelti negali (nebent mama gertu, rukytu ar dar kaip nors nuodytusi…) bet labai truksta profesionalios informacijos, kuria galima butu remtis diskutuojant su: vaiko pediatre, kuri matydama gendancius vaiko dantukus aiskins, kad pirmu reikalu nutraukti vaiko zindyma nakti, vaiko odontologe, del tos pacios priezasties pasakys ta pati, tik dar kategoriskiau, ir lieps pasirodyti po poros menesiu, kad isitikintu, jog buvo teisi, ir dantys negenda toliau (taip is mamu girdejau, as, kadangi zindymo nenutraukiau, nezinau, ar dukrytes dantukai ir toliau negestu…), su savo odontologe, kuri apskritai nesupranta, kaip galima zindyti vaika daugiau nei 6 men, nes ne tik kenki vaiko dantukams, bet ir alini savo organizma, ir zinoma, prarasi visus savo dantis del reikalingu medziagu trukumo. Kadangi visi yra specialistai, o as – mama, nebaigusi medicinos mokslu, neturiu kuo pasiremti ir paprasyti bent jau pasvarstyti – o gal yra kta nuomone/galimybe ir as nesu beviltiska dabartines mados zindyti auka… Na taip juk mus vadina.

10:06 am
liepos 28, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Man iškilo panaši dilema. Sūnui 3,5 mėn. išdygo pirmieji dantukai. Na, kad žindymas kaipo toks nekenkia, tai jau išaiškinta knygoje. Tačiau gali pakenkti, jei kūdikis miega įsikandęs krūtį (bent jau aš taip supratau). Mano zuikis visada užmigdavo ant krūties. Dabar pradėjau bijoti, kad nepakenkčiau jo dantims. Nes kai jis jau būna pavalgęs ir tik šiaip mėgaujasi krūtimi burnoje, tai tikrai nebūna gerai apžiojęs, o su dantukais švelniai kramto spenelį. Dieną leidžiu jam taip elgtis, nors irgi neramu. Bet nakčiai pamaitinu, tada "išvalau" dantis ir po pasakėlės ir lopšinės einame miegoti. Jam nelabai patinka faktas, kad negaus krūties. Aš galiu ištverti tuos jo pykčius, bet man neramu dar ir dėl to, ar neatimu aš iš jo čiulpimo džiaugsmo – soskutės tai negauna. Na, turi pirštukus. Be to, girdėjau, kad tokio amžiaus kūdikiai jau ir patys soskutės atsisako.

Žodžiu, esu tarp dviejų ugnių: duoti čiulpti ir rizikuoti dantimis ar neduoti ir rizikuoti nepatenkinti jo čiulpimo poreikio. Ką manot?

12:32 pm
liepos 29, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 9:47 am – liepos 29, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Brigita,

aš savo sukauptas žinias ir nuomonę apie mažų vaikų dantukų gedimą ir jo priklausomybę nuo kūdikio maitinimo būdo esu išdėstęs knygos Nepakeičiamas kaip motinos meilė“ skyriaus “Žindymas ir stomatologija”, p.250-265, skyrelyje „Buteliuko ėduonis“, 256-262. Ten rasite ir specialaus „Žindymo teismo “ (p.258-259) nuosprendį, ir patarimų Wink

 

12:42 pm
liepos 29, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Skaičiau. Kaip supratau, pagrindinis patarimas, dantis valyti. Gal ką pražiopsojau? Bet kai vaikas užmiega ant krūties, tai jam jau dantų neišvalysi. O jei išvalysi, tai teks vėl dėti prie krūties, nes pabus Laugh

1:08 pm
liepos 29, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Brigita,

motinos piene yra pieno cukraus, galinčio būti kariesogeninių bakterijų maistu, tačiau nėra pačių kariesogeninių bakterijų. Jeigu kūdikis dar negauna papildomo tiršto maisto, ant jo dantų nesusidaro ir apnašas, kuriame tos bakterijos galėtų įsikurti. Taigi kol kas ir valyti dar nieko nereikia. O kai Jūsų vaikeliui bus šeši mėnesiai ir jis pradės valgyti ir kitokį maistą, tada ir vertės pradėti valyti dantis, kad reguliariai nusivalytų galintis atsirasti apnašas. Jeigu kūdikis eis miegoti be to apnašo ir jame esančių bakterijų, tai ir naktinis žindymas jam  niekuo nepakenks.

1:20 pm
liepos 29, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Dėkui, daktare, už paaiškinimą. Matyt, buvau kažką ne taip supratusi Smile Tai praktiškai galima išvalyti vaikui dantis (kad ir didesniam – metinukui ar dvimečiui) ir jau po to duoti žįsti. O aš vis galvodavau, kaip čia reiks daryti, kai paaugs Smile Naktinio žindymo tai aš tikrai neatsisakiau, nes man jis nesukelia problemų. Tiesiog bijojau dėl to užmigimo su krūtimi burnoje. Na, dabar bus ramu Smile

10:35 pm
spalio 24, 2010


herbarija

Svečias

Brigita rašė:


 kariesogeniniu bakteriju tevai duoda buciuodami vaika, aplaizydami jo  soske ir pan….

atsiprasau, daktare, ar jus vaiku odontologas?

teigti, kad naktinis zindymas negadina dantu…..kad motinos pienas nekariesogeniskas….

truputi per drasu.

naktinis zindymas nesugadins dantu, jei- po paskutinio pazindymo bus isvalyti dantys, nakti vaikas pazis, bet ne kybos ant kruties, ir ryte bus isvalyta…

sekmes

11:46 pm
spalio 25, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela herbarija,

aš esu vaikų gydytojas.

O savo sukauptas žinias ir nuomonę apie mažų vaikų dantukų gedimą ir jo priklausomybę nuo kūdikio maitinimo būdo detaliai išdėsčiau knygos “Nepakeičiamas kaip motinos meilė“ skyriaus “Žindymas ir stomatologija”, p.250-265, skyrelyje „Buteliuko ėduonis“, 256-262. Ten rasite ir specialaus „Žindymo teismo “ (p.258-259) mokslu ir žmonijos praktika pagrįstą nuosprendį: kaltas ne žindymas, ir ne motinos pienas.

Pagaliau ir/net Lietuvoje dabar jau ne aš vienas šią gerąją naujieną drąsiai skleidžiu:


“…nėra pakankamai patikimų įrodymų žindymo ir dantų ėduonies ryšiui patvirtinti.
… Keletas motinos pieno sudedamųjų dalių turi tiesioginį apsauginį poveikį prieš Streptococcus mutans – dantų ėduonį sukeliančias bakterijas. Tai imunoglobulinai A ir G . Jie sulėtina šių streptokokų augimą. O motinos piene esantis laktoferinas lengvai nugali Str. mutans.
… Burnoje jau apsigyvenus šiai bakterijai, lemiamas veiksnys ėduonies atsiradimui – suvalgomo maisto, kuriame gausu cukraus, dažnis. Motinos pieno cukrus neįkandamas mikrobams. Laktozė yra pieno „cukrus“. Ją sudaro du komponentai – gliukozė ir galaktozė. … Tačiau laktozė motinos piene yra apsaugota antibakterinių ir fermentinių komponentų. O ją skaidantis fermentas laktazė yra veikli ne kūdikio burnoje, bet žarnyne. … Ėduonį sukeliančios bakterijos gali būti nepajėgios suskaidyti pagrindinio motinos pieno cukraus – laktozės, taip lengvai kaip sacharozės (to cukraus, kuriuo paprastai saldiname visus savo patiekalus bei gėrimus), … Cukraus suvartojimas yra pirminė dantų ėduonies priežastis. Cukraus, „plačiąja“ prasme, gausu ne tik saldžiuose pyragaičiuose ar sausainiuose, bet ir įvairiose sultyse, javainiuose, duonos gaminiuose, razinose ir kitame „sveikame“ maiste. … Visų žinduolių jaunikliai auga, vystosi ir klesti valgydami savo motinų pieną, o jų pieninių dantų ėduonis nepažeidžia. Vieninteliai žinduoliai, kurių jauniklių dantys pažeidžiami ėduonies, yra žmonės. Tačiau moterų pienas savo sudėtimi ir savybėmis nėra prastesnis nei visų kitų žinduolių. Mokslinių tyrimų duomenys rodo, jog ryšio tarp žindymo ir dantų ėduonies nėra. Motinos pienas pats savaime kartu su laktoze jame nesukelia dantų ėduonies. Tačiau net ir išimtinai žindomi kūdikiai neįgyja „imuniteto“ nuo dantų ėduonies, nes jo atsiradimą lemia daugelis kitų faktorių. Žindymas nedidina dantų ėduonies rizikos

Iš savo, gydytojo ir tėvo, praktikos pridursiu esminį pastebėjimą: bakterijos slepiasi ir veisiasi dantų apnaše. O apnašas atsiranda ne nuo motinos pieno, bet nuo kitokio, papildomo maisto, kurio, nuo vidutiniškai 6 mėnesių amžiaus, gauna ir žindomas kūdikis su jau išdygusiais pirmaisiais dantukais. Jeigu kūdikis eis miegoti be to apnašo (atsirandančio ant dantų nuo kito – papildomo – maisto) ir ten tūnančių bakterijų, tai ir naktinis žindymas jam niekuo nepakenks. Valykime dantis po to kitokio valgio, ar bent po vakarienės! Ir bus gerai Smile

Sėkmės ir Jums Wink

10:52 pm
spalio 1, 2013


agnensita

Narys

įrašai8

Esu dvieju mazyliu mama. Mano mazajam – dar tik 3 menesiukai ir ji zindau. Taip pat esu ir gydytoja odontologe, tad leisiu sau pasisakyti sia tema :) gydytojai odontologai tikrai nera pries naktini maitinima, bet po jo butina isvalyti burnyteje likusi pienuka, geriausia merliuko krasteliu. Taip jau yra, kad mamytes pienelyje yra laktozes – cukraus, kuri naturaliai gyvenancios burnoje bakterijos skaido, susidaro organines rugstys , kurioms veikiant ilgesni laika danties pavirsiu susidaro tinkamos salygos danties emalio gedimui. Siam procesui itakos turi seiles. Seils nuplauna nuo dantu pavirsiu bakterijas, dauguma ju nuryjama kartu su jomis. Taip jau yra, kad nakti fiziologiskai gaminasi maziau seiliu, taigi per mazai nuplaunami dantis, mazeja apsauginiu seiliu medziagu, todel dantukai ir genda. Pazymiu, jog tiek maitinimas mamytes pieneliu, tiek misinuko ar saldinta arbatele nakti gali issaukti si procesa.

Tikiuosi bent kazkam bus aiskiau :)

 

 

 

2:03 am
spalio 2, 2013


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 11:04 pm – spalio 1, 2013 Kazimieras Vitkauskas


Miela agnensita,

Gamta nesuprogramavo naktinio žindymo su merliukais, o antropologija ir laktacijos mokslas turi daug savų argumentų gamtai apginti. Juos rasite išdėstytus ne tik knygoje (p.278-285), bet ir čia >>> ŽINDYMAS IR DANTŲ ĖDUONIS – DRAUGAI AR PRIEŠAI?

10:32 pm
lapkričio 12, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Oi, mielosios nenuilstančiosios ieškotojos, rūpestingosios mamos, taip bandančios savo mažylius nuo visko apsaugoti. Tokios mes jau esame, bet kartais galime sau leisti ir truputį atsipalaiduoti, na nes juk tiesiog neįmanoma visko kontroliuoti, viską suprasti ir numatyti, o tada viską pakeisti taip, kaip mes norime.
Kodėl  gi jums nesusipaprastinus ir taip jau nelengvo savo darbo. Apsisprendėte žindyti naktį, kaip vaikas reikalauja ir nebesiblaškykite, kam jums ką nors ten aiškintis ir įrodinėti. Bent jau aš dar mokykloje iš draugų, lankiusių debatų būrelį, sužinojau, jog bet kokiai nuomonei pagrįsti galima surasti atitinkamų įrodymų ir faktų. Taigi rinkitės gydytojus, kurie mąsto jums priimtinai, arba su jais tiesiog nediskutuokite, išklausykit, bet darykite taip, kaip jums atrodo. 
Ar jūs vis dar tikite, jog mokslas ir medicina visagalė ir jiems jau viskas žinoma? Ar žinote, kaip atliekami tyrimai, kas juos finansuoja. Suaugęs žmogus jau turėtų nustoti taip aklai kliautis kitais. Aha baisu, nes teks atsakomybę prisiimti pačiam…
Bet juk niekas realiai nežino, kodėl, kas ir kaip įtakoja mūsų sveikatą, įskaitant ir dantų būklę būtent šiuo metu. Kas gali tai įvertinti? Kiek sąkandį silpnina mūsų nuo streso nuolat įsitempęs žandikaulis, koks vaidmuo tenka paveldimumui, kaip juos veikia taisymai gręžiant, valant akmenis, ivairios cheminės medžiagos dantų pastose, kaip pakitusius genus galų gale perdavėme savo vaikams. Štai vien šakutės atsiradimas, sakoma, jog padarė įtakos mūsų sąkandžiui vos per pora kartų, o išaugęs minkšto, daug cukraus ir miltų pagrindu sudaryto maisto vartojimas Australijos aborigenų gentyse ėduonies atsiradimą ( o kartu ir mažesnį jų nudilimą) paveikė vos per vieną. 
Taigi mąstykite pačios. Gal tie dantukai ir pages, bet vien naktiniam žindymui bėdos suversti vargu, ar galėtume. Ar tai iš vis išvengiama, gal tai evoliucijos kaina, kaina, kurią sumokame vaikų dantimis už mūsų, kaip žmonijos, augančias smegenis. Juk joms toks maistas būtinas. Tai ar tikrai vien savo pastangomis galime tai pakeisti? Juk aplinkoje veiksnių tiek daug, o mūsų kūnai ne vakuume…
Žinoma, odontologijos verslas ir pramonė, turės savų argumentų, gal net ir teisingų, galbūt kažkokiomis švelniomis priemonėmis galima prieiti kompromiso ir neblogų rezultatų, bet aš vis tik manau, jog reikia mąstyti šiek tiek plačiau ir giliau. Manau dar būsime anksčiau ar vėliau priversti ieškoti didesnės harmonijos su Gamtos ir savo kūnų išmintimi ir geriau prisitaikyti
Toks jau tas žmonijos kelias.
Aš asmeniškai palikau viską savieigai, ilgai maitinau(nu) naktimis, gana laisvai bent jau antrąjį kartą žiūrėjau į tuos visus valymus ( vyro praktiką perėmusi ir savo pačios miegą pasirinkusi prioritetu, nes jau vos ne gyvybės klausimas buvo kilęs), ignoravau odontologų pastabas ( nes galima manyti ir taip, jog jie man turėjo pateikti įrodymų, kaip klystu), na ir turiu visiškai skirtingus vaikų dantis. Taip, mažesniojo pieniniai patrupėję ir gelstelėję, taip, visiškai gali būti jog nuo pienuko, bet galiausiai net mano odontologė patikėjo, jog tai ne tokia ir didelė kaina už naudą kitoms organizmo sistemoms. 
Taigi nieko neagituoju, nes, kaip yra iš tikrųjų nežinau. Tik norėjau parodyti, kas blogiausio gali atsitikti ir kaip galima įvairiai apie viską galvoti. Sprendimai juk tik kiekvieno mūsų asmeninis reikalas. 
Mama turi būti kieta, ar ne :). O vaikas- gyventi gyvenimą nuo pirmos dienos, kad ir koks tobulas ir nekaltas, šviežutėlis, baltutėlis ir kvepiantis būtų.  Na ir kas, kad kažkas jo kūne keisis, kažkas nuluš, pagels, sudils…Tokia jau patirties ir buvimo gyvam kaina. Juk žvelgiant toli toli į ateitį, išmintingi žmonės sako: mirti sveikam kažkaip net gaila :) Taigi keliaukite pačios ir leiskite ten atkeliauti savo vaikams, savo kūną maksimaliai sudėvėjus, išnaudojus jo teikiamus malonumus nuotykiams, kelionėms, rizikingiems iššūkiams ir svajonėms. Susidės tuos dantis naujus. Mokslas gi nestovi vietoje, gal net ras kaip išaugint naujus ( a tiesa, Kinijoje jau tai padarė….iš šlapime rastų ląstelių), o gal kažkas užsiims tokiais tyrimais, jog įrodys, jog žmogaus organizmas tai geba pats. Užgydyti dantis, kaip lūžusius kaulus arba atsiauinti naujus :)))) Va tam tos smegenys dabartinius dantis gadinančios gal ir reikalingos ;)

10:34 pm
lapkričio 12, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

P. S. Pamiršau nuorodą vakaro pasiskaitymui savo malonumui: 

http://www.technologijos.lt/n/…..e/S-36401/

11:35 pm
liepos 25, 2015


Viktorija

Svečias

Sveiki, man idomu butu kitu mamu patirtis Kai vaikutis pats atsisako kruties. As savo dukryte jau maitinu 2,5 metuku. Tiesa visa diena jau nebepraso, bet pries uzmiegant popietinio miego ir vakare butinai reikia kruties. Nors ji pati pasako, kai nebera pienelio ir papraso kitos kruties. Buna, kad kartais istustina abi krutis ir tiesiog nusisuka ir uzmiega. Nakties metu kartais keleta kartu prabunda ir reikia kruties, kad vel galetu uzmigti, kartais tik karteli. Nera taip, kad ji butu "isikandusi" kruti visa nakti. Kai prabunda, tiesiog pageria kelias minutes ir paleidzia. Kartais naktimis praso vandens, atsigeria nemazai, o kad uzmigti, vis tiek reikia bent truputi kruties. Nesakau, kad mane tai vargina. Man tikrai nieko nera sventesio uz ta maza kuneli,Kai priglunda ir apsiveja mane savo rankutemis, kai girdziu ir jauciu jos kvepavima ir uzuodziu ta nuostabu jos kvapa. Bet suprantu, kad ji jau nebe mazas kudikelis, kad kazkada tai baigsis. Zinoma, galeciau kazkuom pasitepti krutis, kad butu neskanu ir pan, bet kazkaip vis pagalvodavau: kodel tureciau ja skubinti ir ar teisinga, jei tiesiog imciau ir nuspresciau, kad nuo rytojaus nebemaitinu. Artimiesiems nesigiriu del maitinimo, bet tie, kurie zino, vis klausineja gal jau butu laikas baigti, is kur gi tu gali tureti pieno sitaip ilgai ir t.t. Tradicines artimuju reakcijos. Tiesiog butu idomu kaip gi su tuo ilgalaikiu maitinimu is kitu mamu patirties ir gydytojo nuomone

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Žindymas naktį

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
2 + 11
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
47 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: