Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Klausimas del maitinimo pradzios.

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

12:25 pm
spalio 1, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Sveiki. Uz keliu savaiciu susilauksiu maziukes ir Turiu kelis klausimus:

a. Jei butu daroma CP(nors esu pasiruosusi naturaliam gimdymui)
ir maziuke glausciau kaip imanoma dazniau, bet matyciau kad pienuko jam
vienam maitinimui mazoka(cia is pat pradziu, pirmom dienom), ar duoti
dar papildomai nedaug misinuko? Kol savasis pienukas prades gamintis
pakankamai, kad maziukei uztektu?

b. jei man atrodys pienuko tikrai turiu, tada geriausia duoti viena
kruti ir zindyti kol vaikutis pasisotins ir ji suminkstes o tada sekanti
karta pareikalavus maziukei duoti kita? Ir daryti ta pati. Bet jei
vienoje krutyje bus jai mazoka pienuko tada duoti kita ir taip visada?
Arba tol kol uzteks pienuko tik is vienos kruties? O jei maus kita ar
galima nutraukti truputuka?Aciu

1:24 am
spalio 2, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 10:43 pm – spalio 1, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Erika,

Pirmiausia linkiu Jums sėkmės pagimdyti pačiai.


O samprotaujant apie teorinę Cezario piūvio galimybę, siūlyčiau tokiu atveju jau iš anksto perspėti gydytoją, jog norėsite pradėti žindyti vaikelį nedelsdama, ir prašykite sudaryti tam sąlygas tuojau pat po operacijos – iškart, jeigu operacija su laidine (stuburine) nejautra, arba atsibudus po narkozės. Tuomet naujagimis gaus galimybę pirmiausia priglusti prie motinos krūties, o ne prie buteliuko su čiulptuku. Naujagimis turi įgimtą gebėjimą plačiai išsižioti – tai vadinama ieškojimo refleksu Tačiau pripratinimas prie čiulptuko galėtų trikdyti šį gebėjimą. Taip pat reikalaukite, kad, kol būsite pooperacinėje palatoje, vaikelis būtų atnešamas Jums pamaitinti/žindyti kiekvieną kartą nedelsiant kai tik jis išalks; tam turite teisę, o ligoninės personalas – prievolę. Aišku, tuojau ir pirmas dienas po operacijos Jums bus sunku pačiai naujagimį paimti, gal būt negalėsite net atsisėsti. Bet tam ir yra slaugytojos, kad Jums padėtų. Perspėkite, jog nesutinkate kad Jūsų vaikas būtų be Jūsų žinios ir Jums nematant girdomas kokiais nors skysčiais (pvz., gliukozės tirpalu = saldintu vandeniu) arba pieno mišiniu. Tai nuslopintų jo apetitą prieš maitinimą iš krūties. Nes būtent dažnas žindymas (ir tik žindymas!), visada kai kūdikis išalksta, yra pagrindinė sąlyga, kad pienas rastųsi motinos krūtyse ir jo būtų tiek, kiek kūdikiui reikia. Antroji svarbiausia sąlyga yra jau minėtas geras kūdikio prigludimas prie krūties, todėl taip pat jau iš anksto pasikartokite ŽINDYMO MOKSLO pamokas (knygoje „Nepakeičiamas kaip motinos meilė“, p.82-92.

O klausimo (b) dalyje išsakytoms Jūsų mintims visiškai pritariu: taip, taip, taip ;)

Geriausios sėkmės Jums!

6:26 pm
spalio 18, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Aciu uz atsakyma, bet turiu dar viena klausimeli.

Jau pranese kad bus daromas planinis CP. Kiek skaiciau, zinau kad mamyte gali maitinti prispieniu kuris jau yra. o kokia 3 ar 4 diena dazniausiai atsiranda pienukas. Tad norejau paklausti kaip zinoti kad to priespienio uztenka pamaitinti leliuka jam tik pareikalavus? O jei priespienio nera daug ar primaitinti misinuku kol atsiras mamos pienuko pakankamai? Aciu

12:59 am
spalio 20, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Erika,

Priešpienis irgi yra motinos pienas, būtent toks pienas, kokio reikia ką tik gimusiam naujagimiui. Priešpienis labai gerai atitinka specifinius naujagimio poreikius. Dėl imunoglobulinų ir įvairių kitų apsaugos faktorių gausos krekenas galima laikyti ne vien maistu, bet ir vaistu. Priešpienio imunoglobulinai padengia nesubrendusią naujagimio žarnyno gleivinę, taip saugodami nuo bakterijų, virusų, parazitų ir kitų patogeninių faktorių. Gali būti, jog Jums atrodys kad to pirmojo pieno bus labai nedaug. Tačiau jo labai daug ir nereikia. Pačiu pirmuoju prigludimu prie krūties naujagimis gaus iš jos tik kelis mililitrus pieno/priešpienio. Bet tai jau bus signalas/informacija mamos pieno liaukoms, jog gimusiam vaikui nieko blogo nenutiko, jis gyvas ir jau prašo maisto. Taigi kitam kartui bus pagaminta truputį daugiau (vienu kitu mililitru) pieno ir t.t. – su kiekvienu nauju prigludimu naujagimis pasiims iš krūties ir tuo pačiu “užsisakys” naujo pieno truputėlį(!) daugiau. Tai gali atsitikti ne tik kas maždaug dvi ar vieną valandą, bet ir dažniau. Todėl net ir po Cezario Pjūvio kūdikiui geriausia būti šalia mamos ar bent netoli jos. Labai svarbu nuo pat pirmųjų maitinimų užtikrinti, jog naujagimis gerai priglunda prie krūties.

O ar pieno/priešpienio užteks, patogiausia spręsti pagal jo šlapimą: jeigu jo bus daug (šlapinsis bent šešis kartus per parą) ir nebus per daug koncentruotas (intensyviai geltonas ir stipraus kvapo), reiškia – viskas gerai. O jeigu būtų trūkumo požymiai, tuomet reikėtų žindyti dar dažniau ir ilgiau, bet ne girdyti mišiniu.

Be visų kitų blogybių, karvės pienas (iš kurio padartytas mišinys) naujagimį gali alergizuoti. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, o ypač savaitėmis ir dienomis, kūdikio žarnynas dar yra nesubrendęs ir išlieka santykinai labai pralaidus ir todėl iš žarnyno į kraują gali patekti didelės molekulės, taip pat ir karvės pieno baltymų, ir kūdikį sensibilizuoti – įjautrinti tiems baltymams. Kūdikiui, gavusiam karvės pieno mišinio gimdymo skyriuje, gali nebūti jokių matomų alergijos požymių iki kito kontakto su alergenu, net kelis mėnesius. Į motinos pieną patenkantys nors ir maži svetimų baltymų kiekiai (pavyzdžiui, jeigu ji pati geria daug karvės pieno), gali vėliau išprovokuoti alergijos pasireiškimus kūdikiui, kuris buvo įjautrintas nėštumo laikotarpiu ar naujagimystėje. Tuomet nesunku skubotai apkaltinti motinos pieną žindomo kūdikio alergizavimu, nors tikrasis kaltininkas yra karvės pieno mišinys, duotas naujagimiui gal būt tik 1-2 kartus.

Sėkmės Jums!

3:12 pm
spalio 28, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Sveiki. Ir vel su klausimu. Nezinau net ka daryti ir prasau partarimo. Kaip ir sakiau atliko CP planine. Operacija buvo sunki. Ir vel problemos su maitinimu. Kadangi krutis buvo tuscios maziuka man atnese jau pamaitinta misinuku. Kita diena kol gulejau dar reanimacijoje taip pat buvo maitinta misinuku. Taip, man ja atnesdavo ir palikdavo, bet gulinciai man nepavyko paduoti jai teisingai kruties. maziuke ja ciulpe apie 2-3val isisai ir verkdavo. Galiausiai trecios dienos pabaigai mano spenialiai buvo visiskai nukraujave (be to jie yra ploksti). Nutraukdavau tik po 15ml is abieju krutu kas 3val. daugiau nebuvo.nakti nesugebejau teisingai nutraukineti. Maziuke gere misinuka. po 4dienu vis tas pats. priespienio tik apie 20ml. Krutis patino ir pradejo rodytis guzai. nenutraukinejau pienuko, truputuka saldziau. Dabar praejus savaitei krutine minksta ir nieko lyg ten nera, bet kartais jauciu maudima. Ar imanoma bandyti ranimuoti laktacija, jei ji buvo stabdoma? kaip atspeti ar pienas bus ar as pasmerkta misinukui?Ir per kiek laiko is kraujo pasisalina vaistai?Aciu.

 

10:02 am
spalio 29, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Oi, kaip gaila Frown Taip ruošėtės, domėjotės, taip sirgau už Jus Frown Labai sunku turėtų būti.

Bet, manau, tikrai įmanoma atkurti laktaciją, jei labai norite. Aš už Jus pasirgsiu Smile O gydytojas tikrai turės patarimų Smile

6:09 pm
spalio 29, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Erika, Sveikinu su dukryte!:)

Tik gaila, jog tenka užjausti, kad operacija buvo sunki ir dėl to ką patyrėte. Apmaudu, kad su Jumis ir mergyte medikai nesielgė kaip pridera “kūdikiui draugiškoje ligoninėje”.

Žindymą atnaujinti, aišku, galima. Detalią metodiką kaip tai padaroma surašiau knygos “Nepakeičiamas kaip motinos meilė“skyrelyje RELAKTACIJA, p.239-246. Operacijos nuskausminimo vaistai veikia trumpai, jau pirmąją dieną jų nebeliko.

Sėkmės!

9:14 am
spalio 31, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Laba diena. Aciu Jums uz palaikyma ir atsakymus. Bandau nusitraukineti kas  dvi su puse 3val. Jau trecia diena kaip tai darau tik nezinau ar tai normalu ar ne, man iki siol tik priespienis gaminasi ir tik po 20ml. Kadangi speneliai dar suzeisti kruties maziukei duoti neiseina. Traukiu pientraukiu. Suprantu kad visko istraukt kas yra neimanoma. bet toks klausimelis, kada priespieni gali pakeisti pienukas?ir kaip greit gali "isivaziuoti" laktacija. Duodama priespieni po jo duodu misinuka. kaip apskaiciuoti teisingai kiek duoti misinuko maziukei po 20ml priespienio. Mums siandiena 10paru. Sveriame apie 3600. Buciau labai dekinga uz pagalba.

1:29 am
lapkričio 1, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 11:41 pm – spalio 31, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Erika,

aš netikiu, kad Jūsų speneliai vis dar kraujuoja. Paprastai per tiek laiko jie jau būna užgiję. Taigi pavojaus, jog žįsdamas pačią krūtį, kūdikis prisigers daug kraujo, jau nėra. O kad Jums neskaudėtų ir kad neatsirastų naujų žaizdelių, reikia kaip tik to paties, ko reikia, kad kūdikis ŽĮSTŲ, O NE ČIULPTŲ Kai kūdikis apžioja ne tik spenelį, bet ir aplinkinį laukelį – areolę, spenelis atsiduria giliai kūdikio burnoje ir jokios traumos jam negręsia. Ir neskauda! padarykite tai ir pati pamatysite ;) O kad neįpratusiam žįsti kūdikiui nebūtų lengva krūtį įstumti iš burnos, Jums teks daryti tą patį, ką žmonės daro priversdami naujagimius nespjauti lauk čiulptuko – laiko jį prispaudę prie naujagimio burnos tol, kol naujagimis su tuo susitaiko ir nebesipriešina. Jei kūdikis išspiauna, jie vėl kiša, atkakliai. Tarsi jie geriau už pačią Gamtą žinotų, ko reikia tam Gamtos Kūdikiui. Taigi ir Jūs būkite atkakli, jeigu norite nuo gumos vaiką susigrąžinti sau. Jeigu Jūsų dukrytė jau yra pripratinta čiulpti čiulptuką, o Jūs tikrai norite ją žindyti, Jums ir reikėtų ją pripratinti prie savęs ir atpratinti nuo čiulptuko. Gali būti, jog dėl to iš pradžių Jums reikės imtis šiokios tokios „prievartos“, taip kaip prievartos imasi visi žmonės pratindami naujagimius prie čiulptuko. Yra toks posakis – „tikslas pateisina priemones“. Šiuo atveju Geras Tikslas (susigrąžinti kūdikį prie motinos krūties, ir pačiam kūdikiui suteikti tą laimę) pateisins mamos ‚prievartą“ prieš kūdikio valią įkišant/“įgrūdant“ (pasinaudojus ir savo pirštais, jeigu vaikas pradžioje priešinsis), jam į burną kuo daugiau savo krūties (ne tik spenelį, bet ir aplinkinį tamsesnįjį laukelį – areolę. Tai nebus neįmanomai sunku, nes pati rašėte, jog krūtys yra minkštos. Ir laikykite kūdikį taip, jog būtų visi GERO PRIGLUDIMO požymiai.

Kuo jaunesnis kūdikis, tuo greičiau laktacija „įsivažiuoja“. Tiktai reikia ją varyti. Geriausias būdas – dažnu ir ilgu žindymu. Buvo 15 ml, dabar jau yra 20 ml, puiku, tai reiškia jog laktacija intensyvėja. Tačiau jai reikia suteikti didesnį pagreitį. …

Žindykite dažnai ir ilgai , kad PAKLAUSOS IR PASIŪLOS DĖSNIS veiktų Jūsų abiejų naudai. Kas 2,5 – 3 valandas yra per retai. Tačiau jeigu prigirdysite kūdikį mišiniu, dažniau jis ir nenorės. Reikia dažniau(!) O dažniau gali paprašyti tik nesotus vaikas. Taigi praktiškai: kol kūdikis žįs vieną krūtį, tuo pačiu metu naujas pienas gaminsis ir šioje, ir antrojoje krūtyje. Tačiau toje antrojoje krūtyje kažkiek pieno jau buvo jau prieš šį žindymą, ir tas buvęs pienas šio žindymo metu pastumiamas link spenelio į pieno sinusus. Taigi kai atrodys jog kūdikis iš pirmosios krūties nieko nebeišžinda, bet dar alkanas, perkelkite jį prie antrosios krūties. Ten jo jau lauks link spenelio pastūmėtasis pienas. Kol kūdikis žįs šią antrąją krūtį, naujas pienas gaminsis ir šioje antrojoje ir pirmojoje krūtyje, ir pirmosios krūties žindymo metu pasigaminęs pienas vėlgi bus stumiamas link spenelio. Kai atrodys jog kūdikis nieko nebeišžinda iš šios antrosios krūties, o dar vis alkanas, vėl jį perkelkite prie pirmosios krūties. Joje kūdikis irgi jau ras kažkiek link spenelio atstumto pieno … ir t.t., … Tai galite daryti kol kūdikis nurims/užmigs. Per visą laiką, kol žindysite kūdikį tai iš vienos tai iš kitos krūties, nuo jo burna liečiamo spenelio nerviniai impulsai bus siunčiami į Jūsų smegenis ir iš jų bus perduodamas įsakymas į hipofizį išskirti į kraują hormonus: (1) hormoną oksitociną, kuris su krauju nuneštas į krūtis (į abi) skatins pieno tekėjimą, ir (2) hormoną prolaktiną, kuris krūtyse skatins naujo pieno gamybą. Kuo ilgesnis žindymas, tuo daugiau impulsų nuo spenelio į smegenis, tuo daugiau prolaktino iš hipofizio į kraują – tuo daugiau naujo pieno pagamins krūtys kitam žindymui. Tai PAKLAUSOS IR PASIŪLOS DĖSNIS Mišinio nereikia. Jeigu kūdikis vėl atsibus ir prašys valgyti, reiškia mamytės pieno jam užteko valandai. Ir vėl naudokitės šia puikia proga – vaiko išalkimu, kad jis vėl žįsdamas paeiliui Jūsų krūtis, ir vėl pavalgytų savo augimui ir energijos poreikiams patenkinti, ir naujo pieno dar gausesnei gamybai paskatinti. Kurio gal būt užteks jau vienai su puse valandos. Mišinio nereikia. Paskui, kai atsibus, ir vėl… Mišinį užmiršote? Valio!!! RINKIS GERIAUSIĄ !

Šitai ir yra mano nuoširdžių nuoširdžiausia pagalba Jums. Prašom :) Dar visokių įdomių dalykų, kurie gal būt irgi pravers Jums ateityje, surašiau į knygą “Nepakeičiamas kaip motinos meilė”. Jums ;)

9:28 am
lapkričio 2, 2010


Brigita

Narys

įrašai65



ErikaL rašė:

 Kadangi speneliai dar suzeisti kruties maziukei duoti neiseina. Traukiu pientraukiu.


 

Kai pradėjau maitinti sūnų, irgi suskilinėjo speneliai. Paskui jis buvo paguldytas po lempomis dėl geltos, todėl teko greta maitinimo papildomai nusitraukinėti pieną, kad seselės turėtų ką jam paduoti, kai manęs nebūdavo. Tai galiu pasakyti, kad pientraukis smarkiai sužalojo jau pradėjusius gyti spenelius. Gi kai vaikiukas žinda, jis daugiau spaudo. O va pientraukis sudaro tokį vakuumą ir traukia. Tai man baisiai sužalojo. Tik jau kai atgavau savo sūnelį vėl pradėjo viskas tvarkytis. Todėl siūlau nebijoti ir duoti krūtį. Kad kiek ir gaus jis šašiukų ar kraujuko, tikrai nuo to nebus blogiau. Užtat greičiau sugysite, o ir vaikiukui geriau žįsti krūtį, nei toliau pratintis prie buteliuko geriant nutrauktą pieną Wink

8:27 am
lapkričio 4, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Laba diena. Didelis ACIU Jums uz gerus patarimus. Mes jau geriam mamos pienuka tik is kruties. Maziuke labai noriai ima. Ir maitinu is abieju krutu apie valanda ar pusantros nes atrodo kad maziuke gali kabeti istisai. Nakti keliasi tik viena karta , tai jei pamaitinta 10val vakare ji praso pienuko apie 3val. nakties tada apie 6ryto ir jau dazniau. Turiu kelis klausimelius dar. Ar normalu kad man pienukas bega is krutu visa laika, na tik pamaitinus trumpam sustoja ir veliau vel lasa. Vaiksatu ir miegu su lemenele ir iklotukais. Ar taip bus visada? Ir dar ar galima gerti kokius 2 puodukus per diena kavos ar arbatos be kofeino? Aciu

10:08 pm
lapkričio 5, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Erika,

Džiaugiuosi dėl Jūsų sėkmės Smile

Pieno lašėjimas ne žindymo metu pasitaiko daugeliui mamyčių. Paprastai per laiką susireguliuoja. O kol kas teks naudotis tais įklotukais. Tik jų netaupykite ir sušlapusius keiskite sausais, kad dėl nuolatinio buvimo šiltoje drėgmėje be oro, nenukentėtų spenelių oda.

Kavos ir arbatos be kofeino galite gerti Wink

10:58 pm
lapkričio 27, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Labas vakarelis. Noretumeme dar truputeli Jusu konsultacijos.

sakykit, jei mnao suvalgytas ar isgertas maistas maziukei netiktu(alergizuotu ar pan.) kada as tai galeciau pastebeti ir kokie turi buti pozymiai? na pvz. jei ryte isgerciau stikline pieno ar suvalgyciau koki avokada?

ir dar toks klausimelis- ar normalu kad zindancio kudikio ismatos"kvepia" rugtelejusiu pienuku? Aciu Jums

12:13 am
gruodžio 1, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Erika,

mamos pienas lengvai virškinamas ir ganėtinai greitai keliauja per kūdikio žarnyną, taigi alergijos požymiai, jeigu kūdikis jau anksčiau buvo sensibilizuotas/įjautrintas kažkokioms maiste esančioms medžiagoms, pradėtų reikštis po 2-3 valandų, ar net dar greičiau. Požymiai priklausytų nuo to ar įjautrintas/alergizuotas yra tik žarnynas (tuomet atsirastų pilvo skausmai, intensyvus pūtimas, viduriavimas) ar jautrumas yra medžiagoms, kurios rezorbuojamos/įsiurbiamos į kraują: tuomet mažam kūdikiui dažniausiai atsiranda išbėrimas odoje (būdingiausia vieta – skruostai), o didesniam vaikui gali pasireikšti ir dusuliu.

Dėl žindomo kūdikių išmatų kvapo: taip toks „rūgtelėjusio pienuko“ kvapas yra normalus, o dar dažniau jis būna saldžiarūgštis, nes motinos pieno sudėtyje yra daug pieno cukraus – laktozės.

9:46 am
gruodžio 15, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Laba diena. Mums vis kila klausimu. Prasau Jusu patarimo.  Mums jau beveik 7 sav. Maziuke vis zinda po 2 valandas is abieju krutu(visada) ir vis viena atrodo alkana. Na, bent ji neverkia ir svoris priauga. Bet turiu sunkumu su krutim, atrodo kad nedaugeja to pienuko nors tu ka. Mes valgom beveik visa diena. Nakti keliames 4val, uzmiegam 10 vakaro. Nakti nelabai noriai zinada gal kokiu 10min. Va ir norejau paklausti ar vertetu nusitraukti ta pienuka? Nes veliau ji kaliasi apie 6 ir praso jau pavalgyt normaliai o pienuko neprisigamina pakankamai. Kazkaip pastebejau kad reik kokiu 4valandu kad krutys butu tikrai pilnos. Visiskai susimaisiau su ta pienuko gamyba. Siulau jai daznai, po 6ryto mes valgom iki 8, tada apie puse 10 vel praso, vel duodu iki kokiu 11, tada jau (krutine lengva ir tuscia) ir nors ji vis viena kabetu dar, vezu ja i lauka, tada puse -pirmos mes gulames ir iki kokiu4 su pusvalandzio pertraukom miegeliui  valgom ir valgom.. 6vakare vel tas pats iki puses 8 , jau tada prausiames ir iki 10 kol neuzmigs…. O as vis laukiu kada pienuko padauges o gal turi atsirasti koks rezimas? Anksciau jausdavau dilgciojima o dabar nieko, ir krutine nebuna kieta… Ar visa tai yra normalu?Aciu

11:23 pm
gruodžio 16, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 9:27 pm – gruodžio 16, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Erika,

kodėl norėtumėte pieno pagausėjimo, ar kūdikis blogai auga? Kokio svorio ji gimė ir kiek sveria dabar? Ir kaip Jūs įsivaizduojate tą pienuko padaugėjimą? Jeigu laukiate kad krūtys vėl pasidarytų tokios didelės/pilnos ir kietos, kaip buvo praėjus kelioms dienoms po gimdymo, tai šitaip jau neturi būti, nes tada tai galėjo būti KRŪTŲ PABRINKIMAS dėl delsimo pradėti žindymą po gimdymo (apie krūtų pabrinkimą detaliau knygoje, p168-178), o vėliau krūtys būna minkštesnės ir pieną gamina pagal kūdikio poreikį.

Pieno gamybą skatina dažnas žindymas. Taip pat ir naktį, o tam palankesnės sąlygos žindyti ir didesnė tikimybė, jog praalkęs kūdikis atsibus paviršutiniškojo miego fazėje ir prašysis žindomas, būna tada kai kūdikis užuodžia motiną gulėdamas šalia jos.

O dėl Jūsų idėjos nusitraukinėti pieną 4 valandą nakties – jeigu Jums tai patiktų, galite daryti. Bet juk tam reikės keltis, ieškoti reikalingų indų, ir t.t. ; skamba varginančiai… Todėl man patrauklesnis atrodytų kūdikio migdymas šalia, ir dažnesnis žindymas natūraliai. Toji 6 valandų pertrauka (nuo 10 val vakaro iki 4 val nakties) 7 savaičių kūdikiui yra per ilga. Todėl ir įtariu, jog dukrelę migote atskirai, ne šalia savęs...

10:20 am
gruodžio 17, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Pranešimas redaguotas 11:22 pm – gruodžio 19, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Sveiki. Aciu uz atsakyma.

Maziuke gime 3700 israsomi buvom 3500 o po pirmo menesio mas sveriam 4700.  Antro apsilankymo pas daktarus dar laukiame. Su maziuke miegame kartu nuo gimimo. Ir beveik nuo 3savaites ji kaip uzmigdavo apie 10val. tai tik 2-3 atsikeldavo pavalgyt. kartais keliasi puse4. Tad ir kilo man toks klausimas del nusitraukinejimo pienuko, galvojau gal kokia 2 nusitraukti kad pasigamintu dar truputeli daugiau. O kad pienuko (gal?) truksta( ir noreciau pagausejimo) pagalvojau del to, kad ji labai ilgai ir daznai vis kaba pas maneSmile.  bet dabar pamascius pagalvojau kad gal vertetu zadinti maziuke nakti kokia pirma val? Ka Jus manote? Aciu

 

5:54 pm
gruodžio 19, 2010


ErikaL

Narys

įrašai26

Pranešimas redaguotas 11:23 pm – gruodžio 19, 2010 Kazimieras Vitkauskas


labas vakarelis. Nesupykit del klausimu lietaus:))

Noreciau suzinoti ar verta sunerimti jei maziukes kakutis kaip ir klausiau anksciau yra gan skystokas na toks kaip riebus jogurtas su (ne zalias o toks geltonokas ) su krupelytem ir kazkas panasu i gleivytes(na kaip rysanti medziaga).  Kai visada bobutes pamate diagnozuoja vos ne diarejaSurprised  siulo eiti pas daktara.. .Isigandau. Seip pilvuko diegliukai beveik mus nekankina. maziuke jauciausi gerai.

Gal cia nuo maisto mano? bet nieko nevalgau kas galetu laisvinti. Jogurtai, varske, koses, javainiai, pienas, sviestas, miesyte. Patarkite prasau. Iki kokio maziukes amziaus tureciau derinti  ka valgau. ar galima valgyti konservuotus vaisius(ananasus, trintus uoboliukus). Kokius sviezius vaisius ir darzoves galima valgyti?nes isskyrus bulves nieko nevalgau. Ar galima gerti kokias sultys? mums 21d bus 2men. Noretusi praplesti savo raciona tik nezinau kaip ir nuo ko pradeti. Aciu uz pagalbaSmile

1:29 am
gruodžio 20, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

ErikaL rašė:

Sveiki. Aciu uz atsakyma.

Maziuke gime 3700 israsomi buvom 3500 o po pirmo menesio mas sveriam 4700.  Antro apsilankymo pas daktarus dar laukiame. Su maziuke miegame kartu nuo gimimo. Ir beveik nuo 3savaites ji kaip uzmigdavo apie 10val. tai tik 2-3 atsikeldavo pavalgyt. kartais keliasi puse4. Tad ir kilo man toks klausimas del nusitraukinejimo pienuko, galvojau gal kokia 2 nusitraukti kad pasigamintu dar truputeli daugiau. O kad pienuko (gal?) truksta( ir noreciau pagausejimo) pagalvojau del to, kad ji labai ilgai ir daznai vis kaba pas maneSmile.  bet dabar pamascius pagalvojau kad gal vertetu zadinti maziuke nakti kokia pirma val? Ka Jus manote? Aciu

 


Miela Erika,

 jeigu abi su dukrele jaučiatės gerai, tai tuo ir džiaukitės. Keltis pieno nusitraukinėjimams 2 val nakties būtų savotiškas vargas, o didelės prasmės tam bent jau aš nematau. Jūsų dukrelė auga puikiai! Taigi ir mamytės pieno jai netrūksta. Dar galite pasitikrinti čia:  AR UŽTENKA PIENO?

1:51 am
gruodžio 20, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 11:53 pm – gruodžio 19, 2010 Kazimieras Vitkauskas


ErikaL rašė:

labas vakarelis. Nesupykit del klausimu lietaus:))

Noreciau suzinoti ar verta sunerimti jei maziukes kakutis kaip ir klausiau anksciau yra gan skystokas na toks kaip riebus jogurtas su (ne zalias o toks geltonokas ) su krupelytem ir kazkas panasu i gleivytes(na kaip rysanti medziaga).  Kai visada bobutes pamate diagnozuoja vos ne diarejaSurprised  siulo eiti pas daktara.. .Isigandau. Seip pilvuko diegliukai beveik mus nekankina. maziuke jauciausi gerai.

Gal cia nuo maisto mano? bet nieko nevalgau kas galetu laisvinti. Jogurtai, varske, koses, javainiai, pienas, sviestas, miesyte. Patarkite prasau. Iki kokio maziukes amziaus tureciau derinti  ka valgau. ar galima valgyti konservuotus vaisius(ananasus, trintus uoboliukus). Kokius sviezius vaisius ir darzoves galima valgyti?nes isskyrus bulves nieko nevalgau. Ar galima gerti kokias sultys? mums 21d bus 2men. Noretusi praplesti savo raciona tik nezinau kaip ir nuo ko pradeti. Aciu uz pagalbaSmile


 

Maždaug 50% dabarties bobučių kažkada savo vaikus žindė ne ilgiau kaip 1 mėnesį, o iš jų irgi apie 50% jau nuo pirmų savaičių savo kūdikius maitino mišriai, t.y., ne tik MP bet ir mišiniu. Taigi daugumos jų atmintyje išliko labai tirštai lipnių, į „dešreles“ panašių dirbtinai "klijukais" maitintų kūdikių išmatų įvaizdis. Todėl skystokos košelės konsistencijos normalios žindomo kūdikio išmatos joms kelia siaubą Wink

Kūdikį krūtimi maitinanti motina – irgi žmogus, kuriam ne tik norisi, bet ir reikia vitaminų ir skanumynų. Taigi valgykite viską, ko širdis geidžia: obuolius, uogas, žuvį, mėsą, varškę, riešutus, medų… Aišku, sveikos mitybos ir produktų suderinamumo principai galioja visiems…   KĄ VALGYTI? 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Klausimas del maitinimo pradzios.

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
12 + 7
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
20 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: