Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

valgymo ritmas ir su tuo susiję klausimai

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:31 pm
spalio 7, 2011


krimis

Svečias

Nuo 3 dienos prasidėjo stiprūs pilvo diegliukai, pūtimas, o
kūdikį visškai nuraminti pajėgdavom tik po kokių 2,5 h. Porą dienų bandėm
kažkaip be vaistų, bet paskui jau kiekvieno maitinimo metu sugirdydavom
Espumisan. Per tuos diegliukus išsimušėm iš bet kokio maitinimosi ritmo, nes
kai būdavo diegliukai, tai mažylė pavalgo kokias 5 min. ir ją suriečia pilvuko
spazmai. Tada mes raminam, po kiek laiko vėl paima žįsti krūtinę kelias
minutes, tada vėl diegliukai ir mes vėl raminam. Taip maitinimosi procesas
išilgėjo iki 1,5-2h. Tapo nebeaišku, ar mažylė jau soti, kada vėl maitinti ir
t.t. Dabar, kai geriam vaistukus, ritmas vis tiek išėjęs iš vėžių. Dabar lygiai
taip pat kūdikis prabunda prašydamas valgyti. Pavalgo 5 min. ir vėl užmiega.
Bandom visaip judindami, kutendami pažadinti, bet nieko neišeina (net
sauskelnes keičiam)  - ji miega visiškai atsipalaidavusi, o bandant įdėti
krūtį į burnytę, ar sužadinti refleksą, kad paimtų krūtį, tai nieko nesigauna –
tik suspaudžia lūpas ir sukasi į šoną arba su rankytėmis muša į krūtį (kartais
net ir verkti pradeda). Krūtis pilna pieno ir tekėjimas pieno tikrai geras,
sauskelnės pakeistos. Jei daugiau nebežadinu, tai pati atsibunda ir paprašo
valgyti po kokių 2-2,5 h. Kokį kartą ar pora kartų per dieną pasitaiko, kad
pavalgo pilnai kokias 20 min.

Esu tiesiog pasimetusi ir labai reiktų atsakymų į iškilusius
klausimus:

  1. Kaip
    elgtis, kai nėra maitinimosi ritmo ir valgo tik po truputį?
  2. Valgant
    po truputį ir taip retai, kurią krūtį duoti, nes abi tampa pilnos?
  3. Ar
    taip valgant nebus, kad kūdikis gauna tik liesąjį pieną?

  4. daryti su pienu, jei jau tikrai spaudžia krūtį? Bijau, kad neišsivystytų
    mastitas.
  5. Ar
    reikia kažkaip per prievartą maitinti?
  6. Jei
    mažylė pavalgo 10 min. ir užmiega (kaip kad rašiau aukščiau) ar būtina žadinti,
    ir kaip pažadinti, nes labai sunku tai padaryti?
  7. Ar
    gali būti, kad pilvo diegliukai ar pūtimas susijęs su blogu krūties paėmimu, kai
    patenka į burnytę oro? P.S. man atrodo, kad mažylė paima gerai, nes jokių
    problemų su krūtų speneliais nėra.
  8. Gal
    dar kažką patartumėte kaip kovoti su pivuko pūtimu ir spazmai, nes bijau kad
    nebūtų paskui kokio šalutinio Espumizano poveikio…

7:32 pm
spalio 8, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Sveiki,

Kartais, kai gydytojas būna labai užsiėmęs ir nespėja atsakyti į visus tėvelių klausimus, tai bandom padaryti mes – šiek tiek jau žindyme prakutusios mamos. Taigi, kol kas manau, jog galite atsipalaiduoti (kiek tai įmanoma dėl tų pilvelio skausmų) – panašu, kad viskas vyksta taip, kaip ir turėtų vykti žindymo pradžioje, kol pieno gamyba pas mamą dar tik reguliuojasi, o vaikelio žarnynas taip pat dar tik bando prisitaikyti prie naujovių, bręsta tokiam maitinimosi būdui. Maitinimosi ritmo taip pat natūralu, kad dar nelabai yra, dažnai krūtimi maitinamiems kūdikiams jis ir neatsiranda toks griežtas – juk pieno sudėtis labai skiriasi, priklausomai nuo vaikelio poreikių, tad mes, žindančios mamos dėl tų minučių, kiekių ir kartų paprastai stengiamės sau nesukti galvos ir pasitikėti tiek savo "pieno fabrikėlio" automatizuotu darbu, tiek savo kūdikiu, geriausiai žinančiu, kada ir kiek, jam reikia šio stebuklingo maisto ir meilės šaltinio.

Visų mūsų kūdikiai, kaip ir mes, suaugę, labai skiriasi, tad vieni valgo po truputį, bet dažniau, kiti ilgiau ir rečia, o dar kiti – tiesiog visą laiką ;) Juokas juokais, bet žinant, jog motinos pienas virškinamas labai greit, o jų skrandukai dar labai maži, kaip ir jėgos, kurios bevalgant greit išsenka (kūdikiui žindimas – pradžioje tikrai nelengvas darbas) – nieko nuostabaus, kad kartais tenka žindyti vos ne kas penkiolika minučių. Arba, kaip jums atrodo – retai (jei sušlapina bent šešis vystyklus/sauskelnes per parą – reiškia tiek, jam ir pakanka – gal jūsų pienas teka labai lengvai ir gausiai, gal vaikelis stipriai žinda ir daug prisitraukia vienu kartu. Žodžiu, jei jam pienuko trūktų, jis tikrai vargu ar miegotų, toks atsipalaidavęs kaip rašote, greičiau jau klyktų nuolat. Pieno gamyba greitai susireguliuos pagal vaikelio poreikius ir krūtų nebespaus – jos "žinos", kiek to pienelio vaikučiui reikia, tiesiog išlaukite. O iki tol kiekvieną maitinimą duokite arba tą krūtį, kurią labiau tempia, arba tiesiog paeiliui. Svarbiausia, įsitaisykite labai patogiai, kad neužspaustumėte latakėlių ir pienas lengvai ištekėtų, galite truputį krūtis pasimasažuoti, prieš maitinimą pašildyti pvz., po šiltu dušu. Nusitraukti aš kažkaip bijodavau, kad dar labiau nepaskatinčiau gaminimosi, na nebent keletą čiurkšlelių, kad būtų vaikui lengviau traukti, jei jau krūtis labai kieta. 

Per prievartą tikrai nemaitinkite ir nežadinkite. O dėl pilvelio, tai nemažai patarimų mamos čia kažkur jau yra davę – tai tiesiog trumpai reziumuoju, kad labiausiai padeda kuo dažnesnis vaiko nešiojimas (ant rankos žemyn pilvuku), sūpavimas, lengvas masažiukas, pvz.,http://www.youtube.com/watch?v…..KwSfcDjOUc, ramybė, šiluma (tiesiog šiltas delnas ant pilvuko ar pašildytas vystykliukas). Pasistenkite, kad tiek, jūs, tiek mažylis, patirtų kuo mažiau įspūdžių, įvairių dirgiklių (maudymas kartais padeda, tačiau, kartais gali tapti streso šaltiniu, ypač, jei jūs tai darote su baime), glauskite mažylį prie savęs, kuo dažniau – tai padės susireguliuoti ir pienukui, ir pilvukui ;) Kiek mačiau viename dokumentiniame filme, Afrikoje, kur mamos nuolat fiziškai kontaktuoja su savo kūdikiais – juos glamonėja, maitina ir migdo pagal jų poreikius – dėl pilvuko dieglių nešaukė nei vienas. Išmokys jūsų mažylis ir jus – kas jam geriausia. Sėkmės. Aukit smagiai

3:34 am
spalio 9, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Mamule E.,

Žaviuosi ir džiaugiuosi kiekvienu Jūsų tekstuku. Fantastiškai subtilus ir žmogiškas ir šis atsakymas/patarimas! Ačiū Jums už opretyvią esmingą pagalbą mielai Krimei ir … man – nesuspėjėliui Wink

Tačiau įsivaizduodamas esąs „specialistas“, kaip galėčiau iškęsti nepridūręs ir savo pamokymų (tikiuosi kad nepridegutinsiu ;) )

Miela Krime,


1.

Kaip elgtis, kai nėra maitinimosi ritmo ir valgio tik po truputį?

Dėl „ritmo“ visiškai sutinku/pritariu Mamulei Eglei.


2.

Valgant po truputį ir taip retai, kurią krūtį duoti, nes abi tampa pilnos?

Orientyras: 1/pirma krūtis – 1 valandai. Vėliau – kita/antra.


3.

Ar taip valgant nebus, kad kūdikis gauna tik liesąjį pieną?

Taip gali būti, jeigu išties krūtys labai pilnos, o kūdikiui pažindus, krūtyje dar lieka daug pieno (pasilieka galinis – riebesnis).


4.

Ką daryti su pienu, jei jau tikrai spaudžia krūtį? Bijau, kad neišsivystytų mastitas.

Pirmosiomis dienomis po gimdymo žindymui „netreniruotos“ (ypač dažnai taip nutinka, jeigu delsiama pradėti žindymą arba per retai žindoma PO GIMIMO (knygoje, p.149-158 ir 168-178) krūtys ypač lengvai pažeidžiamos. Todėl kartais gal geriau ne atkakliai užsispirti krūtų neliesti rankomis arba pientraukiu ir žūt būt tik žindyti, bet leistis į laikiną kompromisą: prieš kūdikio glaudimą prie krūties, iš jos ištraukite nedaug pradinio liesojo pieno. O tada glauskite mažylę: (a) minkštesnę krūtį jai bus lengviau kuo PLAČIAU APŽIOTI knygojep.89-93,) (ir taip dar labiau sumažės oro nurijimo kartu su pienu tikimybė – mažiau pilvo pūtimo vėliau, (b) kūdikis gaus santykinai daugiau riebesniojo pieno iš tolimesnių krūties latakų ir alveolių ir taip dar labiau sumažės PILVO DIEGLIUKŲ (knygoje, p.223-226) pavojus. Po to žindymo epizodo krūtyje likusio pieno dirbtinai (rankomis ar pientraukiu) nebetraukite, kad neskatintumėte jos pieno liaukas gaminti vis daugiau perteklinio pieno.


5.

Ar reikia kažkaip per prievartą maitinti?

Kartais verta, pvz., jeigu kūdikis silpnas dėl neišnešiotumo, arba ligos ir žinda vangiai, greitai pavargsta ir užmiega dar gerai nepavalgęs. Tuomet tektų pažadinti. Tačiau jau giliai įmigusio Kūdikio atkakliai žadinti nevertėtų, t.y., kol jis yra giliojo miego stadijoje, o geriau tai daryti paviršutiniškojo miego fazėje, kuri prasideda artėjant pirmosios miego valandos pabaigai KŪDIKIO MIEGAS knygoje, p.117-119,) ir bandyti jį vėl glausti prie krūties, o jeigu tai nepavyktų, derėtų jam sugirdyti dirbtinai (rankomis ar pientraukiu) ištraukto pieno… geriau tai padaryti ne iš buteliuko per čiulptuką o kitų būdu (pvz., šaukšteliu ar net pipete), kad kūdikis gautų daugiau energijai ir augimui reikalingo maisto ir stiprėtų, o ne silptų toliau, jeigu jam pačiam žindant gauto pieno būtų per mažai tiems poreikiams patenkinti.


6.

Jei mažylė pavalgo 10 min. ir užmiega (kaip kad rašiau aukščiau) ar būtina žadinti, ir kaip pažadinti, nes labai sunku tai padaryti?

Kaip jau minėjau auščiau, geriau tai daryti paviršutiniškojo miego fazėje, kuri prasideda artėjant pirmosios miego valandos pabaigai KŪDIKIO MIEGAS knygojep.117-119,)


7.

Ar gali būti, kad pilvo diegliukai ar pūtimas susijęs su blogu krūties paėmimu, kai patenka į burnytę oro? P.S. man atrodo, kad mažylė paima gerai, nes jokių problemų su krūtų speneliais nėra.

Gali būti, nes (Jūs tai žinote) kai kūdikis tik ČIULPIA SPENELĮ knygojep.89-93,) burnoje lieka vietos orui, kuris nuryjamas kartu su pieno gurkšneliais. Tačiau nerečiau tai susiję su jau aukščiau aptarta liesesniojo ir saldesniojo PRADINIO PIENO VYRAVIMO (knygoje, p.223-226) problema.


8.

Gal dar kažką patartumėte kaip kovoti su pilvuko pūtimu ir spazmai, nes bijau kad nebūtų paskui kokio šalutinio Espumizano poveikio...

Farmakologija garantuoja, jog veiklioji šio oro burbulus ardančio preparato medžiaga simetikonas pašalinių kenksmingų poveikių nesukelia. Bet gal jo ir neprireiks – Mamulės patarimai vertingesni Smile

10:28 am
spalio 9, 2011


tamsi26

Narys

įrašai27

Mano dukrai iš pilvo dujoms pasišalint padėdavo tokia poza: atsisėdu, sau ant kelių pasitiesiu kokį storesnį vystyklą, tada guldau dukrą – galva ant kelių, o kojytės pritrauktos jai arčiau pilvuko, padukai remiasi man į pilvą, tada arba masažuoju jai pilvuką, arba linguoju keliais į šonus. Ji pasiraitydavo ir pradėdavo purpsėt. O kartais ir tai nepadėdavo. Tokie jau tie diegliukai, dažniausiai ir efektyviausiai padeda tik laikas. Kokių tik aš lašų neišbandžiau ir galiu pasakyt, efektyviausias yra tas paprastasis espumizanas, nors irgi ne visada gelbėjo. Pirmą mėnesi nebuvo pas mus jokio režimo ir net nereikia jo tikėtis. Tiesiog taip ir sėdėjau su ja, arba prie krūties, arba ant kelių, o naktį šalia savęs.

1:52 pm
spalio 10, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Dar pora pastabėlių – va taip vieni kitus papildydami ir rasim tiesą :) Dėl pienelio liesumo ir oro prisirijimo. Teko panerimauti ir man, nors ir žindant antrąjį – žinojau teoriją, jog žindant per trumpai gali to riebesnio pienelio taip ir negauti tas mano jaunasis valgytojas. Be to mačiau, kad vėlgi, nors teoriškai priglunda ir gerai, oro vistiek prisiryja – pieno turėjau labai gausiai, tekėjo lengvai (ką ten lengvai – fontanais :). O ir reguliavosi visas reikalas vos ne kelis mėnesius… Tada nervinausi, o dabar galbūt galiu pabandyti nuo to apsaugoti kitas – nerimauti neverta, priaugdavo tas mano veršiokas po kilogramą, nepaisydamas mano baimės, kad geria tik liesąjį, orą kažkaip išmoko išleisti pagal visas geriausias Anglijos barų tradicijas (su atitinkamu įgarsinimu ir pan.) ir išgyvenom. Juk kartais būna dalykų, kurie nuo mūsų visiškai nepriklauso ir kurių negali kontroliuoti – kaip tu su tuo pienu susitarsi, kaip norėtum, kad jis bėgtų :) Prieš fiziologiją nepapūsi…

Nors jau dabar galvoju, kad gal čia viskas nuo to didžiulio ir net truputį nesveiko noro, kad tik to pieno kuo daugiau būtų, kad tik viskas gerai. Na va ir gauni paskui upes. Taigi atsipalaidavimas ir ramybė – eilinė mano išvada – vaistas nuo visų bėdų ir ligų. To ir linkiu mums visoms,

Nuo naktinių maitinimų jau šiek tiek nuvargusi ir gerokai šokoladu bepiktnaudžiaujanti Mamulė Mū. Ir jos patenkintas veršelis mintantis  turbūt jau šokoladiniais kokteiliais ;)

 

P.S. Dar viena nuorodėlė serijai pratimukų nuo tų pilvukų: http://www.youtube.com/watch?v…..ure=relmfu

8:51 pm
spalio 10, 2011


krimis

Svečias

Labai ačiū už išsamius patarimus! Kai pirmas vaikas, tai į viską žiūri didelėmis akimis ir viskas neaišku… Taip pat žinau, kad kiekvienas vaikas yra individualybė, ir ne visada, tai, kas gali būti taikoma daugumai kudikiu, tiks ir tavo mazylei. Na, badysim vadovautis patarimais ir labai smagu, kad yra toks portalas, kur gali gauti patarimų iš žindymo patirties turinčių.Kas žino, gal ir aš kada jau galėsiu dalintis savo patirtimi Wink

 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
valgymo ritmas ir su tuo susiję klausimai

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
5 + 11
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
23 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: