Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:14 pm
kovo 7, 2014


jaruseviciene

Naujas narys

įrašai1

Laba diena, noreciau paklaust ar gali vaikuciui trukt mamos pieno? Mano mergytei du menesiai sveria 5,164. Ugis 57cm. Valgo nuo triju keturiu valandu intervalais. Nakti ismiega pirmas valgymas buna ketvirta arba sesta rite, priklausomai kaip vakare valgo buna desimta arba devinta valanda vakaro. Diena pienuko uztenka bet vakare maitinames kas valanda duodu is abieju krutu.  Pastebejau kad daznai nori turet speneli kaip zinduka i burnyte deda savoiestukus. Ar jai uztenka mano peinuko? kodel ji nori turet soske arba i burna deda savo rankytes?

 

11:58 pm
kovo 7, 2014


Prada

Narys

įrašai83

Pranešimas redaguotas 7:10 pm – kovo 8, 2014 Prada


sveiki,nesijaudinkit pienuko niekada nepritruksit jei maitinsit pagal kudikio poreiki,ka matau jus puikiai darot.;) turbut esat girdejusi apie kudikiu augimo suolius kurie dazniausiai buna 2,3,6,8 savaitemis ir 3 men amziaus. tada kudikiai tarsi ''pakimba'' ant kruties,taip daznai zysdami jie uzsisako daugiau pieno,taip,kad jei atsiliepsit,t.y zindysit taip daznai ir taip ilgai kiek kudikis nores,tai ir pieno padauges. kadangi vakare pieno sudetis buna liesiausia,tai jie ir dazniau zinda. o siaip iki triju menesiu,kol reguliuojasi laktacija,rekomenduojama zindyti diena nedarant didesniu tarpu tarp zindymu kaip 3 val,o nakti ne daugiau kaip 4 val.,skaiciuojant nuo zindymo pradzios. krutis kudikiui yra  ne tik maisto,bet ir nusiraminimo saltinis,todel leiskit savo dukrytei buti prie kruties,o,kad rankos butu laisvos,geras dalykas yra vaikjuostes.:)

taip pat ar kudikiui uztenka pieno rodo pasislapinimai,ne maziau 6-8 palutes bespalviu,bekvapiu slapimu ir svoris per pirmus tris men maziausiai  po 500g/men.

3:48 am
kovo 9, 2014


Egle K

Narys

įrašai9

Laba diena,

 

Rasau nes jau esu visiskoi panikoj. Mano mazylei 2sav ir 4ios dienos.

Kai tik grizom is ligonines turejom problemu nes speneliai buvo baisiai suzeisti,maitindavau sukandus dantis su asaromis – istveriau. Speneliai susitvarke su mazyle pradejom jaust zindymo malonuma. Ji valgydavo kas 2h, 3h. Nakti ismiegodavo 4h -nekeldavau. Guvi, miega gerai, valgi – su vyru dziaugemes.

Atejo laikas aplankyt daktare kai suejo 2sav. Buvau isitikinus kad mazyle bus priaugus, taciau mano nuliudimui daktare pasake kad po grizimo is ligonines priaugom tik 160g. Daktare patare dienos metu maitint kas 2h ir nusitraukt piena – pazet kiek ten jo yra.

 

Uzsistresavau kad nera pieno. Ta diena grizus is daktares mazyle pasidare kitokia. Nebepavalgo. Pamaitinu -verkia kad dar nori. Vakare neistverus su pientraukiu nusitraukt bandziau – pavyko vos 20ml nutraukt. Nezinau ar as nemokejau, bet sakiau kad nesamone, nes paspaudus pienas bego ir mazyle dar is abieju krutu kazkiek pavalge. 

 

Esme kad kita diena nusprendziau maitint kuo daugiau -kiek ji nori. Su mintim kad nusiraminus, pagerus skysciu, pasimaitinus normaliai ir pieno padauges. 

Mazyle kabo ant kruties ~30min. Zaidzia su ja. Atemus – verkia kad nori valgyt. Vel duodu ta pacia.

Man nesunku jai pastoviai duot zindyt, bet spenelius jau skauda net gulint, ju nelieciant ir nieko nedarant. Nekalbu apie zindymo metu jauciama skausma. Slapinasi ~3kartus per diena (kaip ir mazoka) tustinasi  taip pat apie 3 rimtus ir dar pateplioja. Zinoma nezinau ar karru su ismatom nebuna slapimo – negaliu priskaiciuoti. 

 

Ima panika kad pieno tikrai neuztenka. Kartais svyra rankos nes sakuda..ji rekia ir pradedu mastyt apie misinuka. Nors labai noriu savo vaikui suteikt geriausia t.y. savo piena.

 

Gal turit izvalgu,pastebejimu patarimu nes nebezinau kaip suimt save i rankas.

11:44 am
kovo 9, 2014


DaivaVa

Svečias

Visų pirma tai jums reikia nusiraminti ir nepanikuoti dėl kūdikio svorio, juk svarbu kad svoris auga, nors ir lėtai, tiesa? Beje, gal galit parašyti kokio svorio gimė, kiek numetė po gimimo ir keik sveria dabar jūsų mergaitė? Taip pat sakote, kad mažylė ėmė nebevalgyti po vizito pas gyd., manau ji jaučia jūsų stresą, jaučia kad mamytė nerimauja, tai sukelia ir jai streso, todėl atsiduriate užburtame rate. 

Patarčiau jums pasitikrinti ar tikrai mažylė taisyklingai apžioja krūtį, nes jeigu ji krūtį paima neteisingai, tai ji nepajėgia paiimti viso pienuko ir tuo pačiu ji traumuoja jūsų spenelius, o skausmas stabdo pieno tekėjimo refleksą. Jeigu spenelius jums skauda ir tuomet kai nežindote, tai gal netyčia kamuoja pienligė? ar jūsų mažylės liežuviukas nėra baltas? Pasitikrinkite, nes tai labai įtakoja žindymą.

Panašu, kad jums pasitaikė neitin protinga gydytoja…nes joks pientraukis neištraukia pienuko taip efektyviai kaip kūdikis. Kitas dalykas – pienas gaminasi ir tuo metu, kai kūdikis žinda, todėl gali atrodyti, kad kūdikis žinda tuščią krūtį, tačiau po tokio "tuščio" intervalo, atbėga pienukas ir kūdikis vėl ryja, ne tik tuščiai žinda. Todėl tikrai nepasitikėkit pientraukiu.

Aš ne specialistė, bet kaip mama galiu jums patarti iš savo patirties – glauskit mažylę prie savęs taip dažnai ir taip ilgai kaip ji nori, net jeigu atrodo, kad ji jau tik žaidžia su krūtim. Išrenkit ją ir glauskitę prie savo nuogo kūno, oda-oda kontaktas labai pagerina ir pienuko gamybą ir vaikutis daug labiau nusiramina. Maža dar jūsų mergaitė ir jai reikia ne tik pavalgyti, bet ir su jumis pabūti, ypač, jeigu ji jaučia, kad stresuojate. Taip pat pienuko gamyba pas jus dar tik reguliuojasi, todėl svarbu nedaryti didelių pertraukų tarp žindymų – jeigu naktį mažylė miega ilgiau nei 4val., tai žadinkit ją ir maitinkit. Naktinis pienukas yra vertingesnis savo sudėtimi, todėl tai irgi svarbu.

Aš pati kentėjau skausmą maždaug 6sav., buvo laikas, kai kasnakt žindydavau ir verkdavau, nes buvo taip sunku, bet žinojau, kad jeigu pasiduosiu, tai sau neatleisiu…todėl tikrai jus suprantu, bet žinokit, jeigu ištversit šitą sunkųjį periodą ir atsilaikysit nuo pagundos duoti mišinuką, tai vėliau džiaugsitės kiekvieną dieną ir didžiuositės savimi bei savo mažyle Smile

Parašykit dar, bandysim padėti. Manau kitos mamos taip pat pasidalins savo patirtimi.

12:10 pm
kovo 9, 2014


Egle K

Narys

įrašai9

Labai aciu uz toki greita atsakyma.

Mazyle gime 3345 g. Numete ligoninej iki 3150 o oto ligoninej priaugo iki 3210g. Su tokiu svoriu is ligonines ir isejom. Nuo isejimo is ligonines  praejo pusantros sav kai apsilankem pas daktare ir ji svere 3370 g.

 

Pienliges simptomu nematau. Liezuvelis svarus. 

Pagal mano supratima speneli ji paima gerai nes apatine lupa atvepus, aureloles mazai matosi. 

 

Perskaiciau kad reikia maitinti kas 2h diena. Ir skaicuoti ne nuo maitinimo pabaigos o nuo pradzios. Tai man truputi nesuprantama..tarkim pradedam valgyti 13:00 pavalgom iki 13:20 uz 15min vel uzsimano, pavalgo iki 13:45 tada uz 10min vel uzsimano pavalgo iki 14:10. uzmiega. Tai as ja kelt turiu 15:55 vel valgyt ar 15:00?

 

Nakti baisiai sunku atsikelt. Kad ir kaip zinau kad reikia kartais tiesiog nepavyksta. Bet dabar iinai ilgai ir nebeismiega. Kai sitiek as ja zibdau kartais net nespeju pavalgyt. Gerai kad vyras yra. Tai palaiko biski kol verkia, paramina. As greit pavalgau nes zinau kad reikia stiprintis. 

 

4h nakti neismiega. 2h keliames valgyt ir 5h (cia mazdauk taip).

 

dabar stengiuosi buti optimistiska. Einu su ja i kiema. Grynu oru kvepuojam. Stengiuosi valgyt, duot ta speneli be streso nes realiai juos dabar ne taip skauda kaip pacioj pradzioj – maziau. 

 

Bet nuo vizito pas daktare praejo trys dienos..siandien ketvirta. Kaip niekas nesikeicia taip nesikeicia ;(

 

 

 

3:09 pm
kovo 9, 2014


DaivaVa

Svečias

Pranešimas redaguotas 1:13 pm – kovo 9, 2014 DaivaVa


Kiek žinau, per mėnesį kūdikis turi priaugti min. 500g., tai jeigu "padirbėsit", manau tikrai pasieksit tą minimalią ribą. Pasistenkit paskaičiuoti kiek mažylė šlapinasi. Jeigu naudojat daugkartines suskelnes, tai gali būti sunkiau, bet jeigu per parą pakeičiate bent 6 sauskelnes ir jose būna pasisiota, tai gali būti ženklas, kad pienuko užtenka. 

Mano supratimu, kad jeigu tarp maitinimų yra pertraukėlė (kad ir 15min), tai po tos pertraukėlės prasidėjęs maitinimasis yra jau kaip naujas, todėl jūsų pateikto pvz atveju sakyčiau kad kitas maitinimas turėtų būti apie 16.00. Tačiau aš jūsų atveju taip griežtai neapsiribočiau su laiko skaičiavimu. Nepamirškit, kad jūsų tikslas – maitinti tada, kai mažylė paprašo. Beto, tas nuolatinis žiūrėjimas į laikrodį dar ir labai vargina. Tiesiog pasistenkit nedaryti labai ilgų tarpų tarp maitinimų. Taip pat pasistenkit pastebėti pirmus mažylės alkio ženklus (sukioja galvytę ieškodama krūties, judina lūpytes, kiša rankytes į burną) ir nesusilaukit momento kai ji ima verkti. Susidėliokit viską taip, kad pavalygti, nueiti į dušą ar kitus dalykus galėtumėt padaryti kol mažylė miega. Nepamirškit, kad jūsų mergytė dar labai mažutė, ji dar nemoka išskirti savęs iš aplinkos, šitam pasauly jai viskas svetima ir jūs esat jai vienintelė saugi oazė. Pasidarykit patogią vietą, kur galėtumėt maitinti, prisidėkit pagalvių, kad būtų patogu, jeigu tektų ilgai sėdėti. 

Žinokit, jeigu jaučiate skausmą žindymo metu, tai vis tik yra ženklas, kad prigludimas vis tik neteisingas. Paprastai, kol speneliai dar nebūna pilnai sugiję, skausmas juntamas tik žindymo pradžioje, kai mažylis apžioja krūtį, o kai jis "įsivažiuoja" jokio diskomforto neturėtumėt jausti, net ir tada, kai speneliai yra pažeisti. Įsitikinkite, kad ji tikrai daug išsižioja, kad žandukai apvalūs (neįdumba žindymo metu), smakriukas prisiglaudęs prie krūties, kad nėra jokių į čepsėjimą panašių garsų, tik pienuko rijimo garsas. 

Pasiskambinkit kamnors iš žindymo konsultančių – savanorių http://www.pradzia.org/node/427 Gal galėtų atvažiuoti pas jus į namus ir padėti su padėtim arba tiesiog pakonsultuoti telefonu. 

Pažiūrėkit šitą video:https://www.youtube.com/watch?v=0oQHe1eYsnE

3:20 pm
kovo 9, 2014


DaivaVa

Svečias

Dar pamiršau paklausti – ar naudojate čiulptuką?

3:48 pm
kovo 9, 2014


Egle K

Narys

įrašai9

Ciulptuko nenaudojam. Kadangi turejom problemu su speneliais tai paklausiau kalbu jog poto vaikas nemoka zist. – neduodu.

 

Nespeju pradet maitinimo kol ji nerekia. Pasiimu apsimiegojusia, pakeiciu pampersa ir ji jau isteriskai rekia. 

 

Del taisyklingo prigludimo. Dabar tikrai suprantu kad kartais netaisiklingai apzioja. Nakti kai zindziau keturis kartus "persikisau" speneli nes ji vis kazkaip pasitaisydavo i netaisyklinga. Dabar zindau tai visai neskauda nors yra zaizdele.

Taciau tas vienas ar pora kartu netaisiklingo paemimo man iki krauju zaisdas padaro.

Del pieno pakankamumo tai ar gali but kad nera pieno nors kai ji baigia valgyt paspaudus is krutines jis dar bega?normalu rijima tikrai girdziu pirmasias ~15min. Poto jau reciau jis girdimas, daugiau ilsisi.

 

Naudoju vienkartines sauskelnes. Pakeiciu tikrai daugiau nei 6. Tik kiek tai yra "pilna sauskelne" (skaiciau kad 6ios turi buti pilnos labai sunku pasakyti ir pamatyyi kai buna pakakojus nesimato ar buvo slapimo :( 

 

Mano mama neturejo pieno..aako paveldejai is manes ir tu neturesi. Nenoriu tikrai tiket kad tokie dalykai paveldimi. Tuo labiau kad tas pienukas sjnkiasi net ne vien is spenelio bet ir is skyluciu aureoleje. Gal tiesiog per retas zindymas pries tai sumazino ta pienelio kieki.

 

As i laika ziuriu nes dakatare liepe kas 2h diena butinai zindyt. Tai jei ji buna uzmigus,kad ir kaip  gaila tenka kelt maitint. 

 

Net neisivaizduoju kaip mum tuos 500 pasiekt bet dirbsim…

 

Sunku atsilaikyt psichologiskai kai visi apie misinukus aplink kalba..o tavo vaikas rekia kaip nori valgyt

 

 

9:27 pm
kovo 9, 2014


simona_g

Narys

įrašai52

http://zindyk.lt/?p=421  cia nuoroda pasiskaityti. pasislapinimai 6 o ne 6 pilnos sauskelnes. kas del rekimo, maniske prareke istisai pirmis du menesius ir prie kruties 24 val per para budavo. kad nerektu tik pabudus kaip ir jusu kudikelis, as iskart duodavau valgyt, nekeisdavau sauskelniu. tada kai kiek aprimdavo ir sutvarkydavau. na, nebent budavo ka rimciau padariusi :) klausimas jums kaip daznai keiciate kruti? viena kruti vaikelis turetu zysti pakankamai ilgai kad pasiektu riebesniji pienuka. tarkim pradejot maitinti, po 20 min valgymo uzsnudo, prabudo dar uz 15 min tai reiktu duoti vel ta pacia kruti ir taip ja naudoti apie 1-2 valandas. tai tiek to laikrodzio sekimo. o jei uzmigo ir nesikelia 3 valandas tada jau deretu pazadinti ir pamaitinti. viskas bus gerai mtik leiskite pakankamai zisti is vienos kruties, o tada jau siulykit kita tuo paciu principu. p.s. maniske kruti gerai pradejo imti tik 2,5 men, pati savaime. man nepavyko ismokinti. turejom daug bedu su pilvelio putimu. ir netikekit legendom apie pieno nebuvima, net jei apie tai kalba ir pats mylimiaueias zmogus :)

11:36 pm
kovo 9, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Mano mama irgi "neturėjo pieno". Ir mane reguliariai kas pora savaičių kontroliuoja: "ar dar turi pieno?" Turiu. Jau 15 mėnesių kaip turiu. Ir ką? :)

Dar šiek tiek papildysiu aukščiau pasisakiusias mamas.

normalu rijima tikrai girdziu pirmasias ~15min. Poto jau reciau jis girdimas, daugiau ilsisi.

Taip ir turi būti :) Pirmąsias minutes vaikelis išžinda arti esantį saldųjį pienuką, kuris greitai atiteka – todėl žindimo judesiai greiti ir tik gurkt gurkt. O paskui, traukiant riebųjį pienelį iš giliau tenka labiau pasidarbuoti. Tegul darbuojasi – būtent riebusis pienelis Jums ir priaugins daugiausiai svorio!

Pirmosiomis savaitėmis be galo svarbu išmokyti kūdikėlį taisyklingai žįsti. Tačiau kartais ir taisyklingas apžiojimas neapsaugo nuo spenelio skausmų – speneliai gali būti paprasčiausiai nepasiruošę ir jiems reikės laiko prisitaikyti (teoriškai tai turėtų būti retas atvejis, tačiau realybėj girdėjau daug mamų tuo besiskundžiančių). Nemeluosiu, užtruks, kol žindymas bus nebeskausmingas. Bet, patikėkit, verta pakentėti :)

O šiaip negalvokit apie taip, kad reikia būtent 500, ignoruokit mintis
ir aplinką, susijusią su mišinukais. Kam Jums ta bereikalinga įtampa?
Pasitikėkite savo kūnu ir savo vaiku – viskas susireguliuos savaime
taip, kaip ir priklauso. Laimingai!

7:38 pm
kovo 12, 2014


DaivaVa

Svečias

Egle K, kaip jums sekasi? parašykit, kai rasit laisvesnę minutę Smile

6:36 am
kovo 13, 2014


Egle K

Narys

įrašai9

Nekaip. Pieno lyg ir atsirado. Bet siandien pajauciau kairioj kruti skausma paspaudus. Guzo lyg ir nera..paraudimas jau po truputi atsiranda. Temperatura kol kas 37,5…kiek pasiskaiciau tai mastitas tikriausiai. Zodziu man visiskai nesiseka..

 

Duodu vaikui vailgyt is kruties kuo daugiau. Bet ji kaip specialiai labai nenoriai valgo. 

Poto bandau rankom nutraukt likucius bet man vos vos laseliai bega. 

Pries maitinant ismasazuoju..

 

Daugiau nezinau ka bedaryt.

Jeigu nepageres teks kreiptis i gydytoja. :(

Beda po bedos..

11:28 am
kovo 13, 2014


DaivaVa

Svečias

Tai nebūtinai mastitas. Tai gali būti tiesiog pieno sąstovis toje vietoje. Nueikite į dušą ir tekant šiltam vandeniui masažuokite paraudusią vietą. Spaudykite nykščiu arba delnu nuo krūties pagrindo link spenelio, taip padėsite atlaisvinti užsikimšusį lataką. Po tokio masažo gerai būtų, jeigu duotumėt savo mažytei žįsti. Jeigu paraudimas labai karštas ir skausmingas, po maitinimo galite uždėti kopūsto lapą (ištraukia karštį) arba šaltą kompresą – ledukų susuktų į kokia nors medžiagą. Tik nedėkit šalčio tiesiogiai ant krūties ir nešaldykit prieš maitinimą, nes šaltis stabdo pieno tekėjimą. Beje, pasistenkit kurį laiko nedėvėti aptemptų rūbų (ypač liemenėlės), nes tai irgi gali paskatinti latakėlio užsikimšimą.

Jeigu viską atliksit, tuomet maždaug per parą turėtų praeiti, nors man asmeniškai prireikė beveik dviejų dienų. Jeigu savijauta nepagerės, tai nedelskit ir eikit pas gydytoją, ji paskirs jums antibiotikų, kurie labai greitai viską sutvarkys. 

Nenutraukinėkit pieno po maitinimo. Tokiu būdu jūs tik paskatinate gausiasnę pieno gamybą. Jūsų dukrytė to pienuko neišgers, jūs vėl nutrauksit, vėl daugiau gaminsis ir taip pateksit į užburtą ratą. O tai irgi gali paskatinti atsirasti pieno sąstoviui ar uždegimui.

Jeigu dėl temperatūros labai prastai jaučiatės, galit išerti paracetamol. Vaistus nuo skausmo (pvz. ibuprofen) irgi galit vartoti, kūdikiui jie nepakenks, tik nepiknaudžiaukit. Beje, mano mažylis nuo paracetamolio smardžiai bezdėdavo ir išmatos būdavo skystesnės, todėl neišsigąskit jeigu pastebėsit kokių nors laikinų pokyčių ir pas savo dukrytę. 

Tik nepasiduokit ir neklausykit skeptiškų nuomonių ir pasiūlymų duoti mišinuką. Gal žiauriai pasakysiu, bet ypač mūsų tėvų karta dalina pačius blogiausius patarimus. Tiesiog tuo metu vaikai žindomi buvo visiškai ne taip, kaip dabar, todėl mamos žindydavo retai,pagal tvarkaraščius ir viskas baigdavosi tuo, kad dingdavo pienas. Mano mama ir mano vyro mama taip pat nuolat stebisi, kad aš pieno daug turiu Smile o kartą, kai maitinau savo klecką iš abiejų krūtų, nes vienos jam neužteko, tai susilaukiau komentaro, kad pienas per liesas. Žodžiu, neklausykit tokių kalbų, jos yra visiškai nepagrįstos. 

Tiesa, jūs rašėte, kad dukrytė pasitaiso į netaisyklingą padėtį. Kai tai pajuntate, švelniai atitraukite ją nuo krūties ir glauskite iš naujo, kad ji suprastų, kaip turi žįsti. Taip pat, kiek žinau, kai kurie mažyliai taip elgiasi jeigu pienukas labai stiprai bėga (trykšta stipria srove). Jeigu ir pas jus labai stipriai teka, tai galit tam pienukui leisti nubėgti į kokį indelį ir vėliau sugirdyti dukrytei taurele ar šaukšteliu. 

Parašykit, kaip seksis. Nepasiduokit ir nenusiminkit, tikrai esate ne vienintelė, kuri susidūrėte su žindymo problemomis.

12:07 pm
kovo 13, 2014


Egle K

Narys

įrašai9

Miela Daiva,

 

Aciu jums labai uz rupesti, kad pasiteiravot kaip laikomes ir davet tokia issamia pamoka.  Man labai sunku atsispirt mamos patarimams nes ji uzaugino 4 vaikus ir plius yra daktare. Bet kaip visada nuomoniu simtas. 

 

Kazkaip jauciu kad gal issikapstysiu

 Mano mazyle nakti tik viena kart keliasi valgyti. Tai varkse sianakt buvo keliama kas dvi valandas. Vaikas visiskai be reakcijos..miega..o mama ji kelia. Ohh kaip sirdi skaudejo ;) bet bendrauju su ja ir sakau kad turim padirbeti kad abi galetumem dziaugtis mamytes pienu bei artumu. Apie misinuka net negalvoju.

Tik kyla klausimas ar turetu dabar kai is tos "sergancios" kruties maitinu skaudeti? Nes perdedineju simta kart atrodo lyg viskas gerai, bet skauda.

 

Labai aciu uz perspejima del paracetamolio ir ismatu pasikeitimo. Nes ji jau geriau. Tai zinosiu jeigu taip nutiks, kad tai normalu.

 

Na pas mane ciurksle nebega lyg pienas :o kadangi i  su pientraukiu nieko nenutraukiau nemaciau jokios ciurkles todel taip sakau. 

 

Labai gera gauti patarimu. Man sunkiausia buna nakti. Matyt viskas paumeja. Todel ateinu cia paskaitineti jei pavyksta kad stiprybes gaut. 

 

 

Dar karta dekui. Tikiuosi per siandien isbrisiu is situ nepatogumu.

12:10 pm
kovo 13, 2014


Egle K

Narys

įrašai9

P.s. liemeneles isvis nenesioti siom dienom?

2:26 pm
kovo 13, 2014


DaivaVa

Svečias

Jeigu turit galimybę, nenešiokit visai, nes tokiu būdu ir jūsų speneliai geriau gis, gaudami gryno oro. Dėvėkit kokią medvilninę maikutę, dažnai keiskit, kad būtų švari, nes jeigu turit žaizdelių ant spenelių, tuomet reikia saugoti kad nepatektų jokių negerumų ten. Kai aš turėjau bėdų su speneliais, tai man žindymo konsultantė netgi liepė skalbti viršutinius rūbus rankomis ir pavirinti verdančiu vandeniu, kad gerai dezinfekuoti, bet prisipažinsiu, kad ne visad rasdavau tam laiko :) 

Žinokit man naktys irgi būdavo sunkiausios, nežinau kiek kartų verkiau…tiesiog naktį ir kūnas pavargęs ir mintys tada visad juodesnės, bet ryte visad būdavau kupina ryžto tęsti žindymą, tikiuosi ir jums taip pat :) beje, aš irgi savo sūneliui visad kartodavau, kad turim padirbėti, nes kito maistelio jam deja nėra, tik mano pienukas, manau tai irgi veikia :)

Aš vieną kartą turėjau mastitą ir vartojau antibiotikus, o kitą kartą buvo pieno sąstovis. Abiem kartais labai skaudėjo. Po mastito skausmas dar liko porą savaičių. Mes su akušere nusprendėm, kad tas skausmas baisesnis, nei gimdymo metu ptirtas skausmas. Beje, mano akušerė mane labai palaikė, nes pati kadais turėjo tas pačias bėdas. Man labai padėjo žinojimas, kad net ir medicininį išsilavinimą turinčios moterys patiria žindymo sunkumų. Nesijaučiau tada tokia beviltiška Smile kiek teko domėtis, tai skausmas gali likti gan ilgai, nes spenelis labai jautri vieta, jame daug nervinių receptorių, todėl gali atrodyti kad skauda ne tik spenelį, bet ir ranką, kaklą ar galvą. Kažkuriame forume netgi radau gyd. Vitkausko komentarą, kad kartais krūtys turi "pamiršti" skaudėti. 

Jeigu pasimesit patarimų gausoje, paskaitykit gyd. Vitkausko straipsnius šioje svetainėje (šio puslapio dešinėje) arba įsigykit knygą. Joje visa informacija paremta naujausiais moksliniais tyrimais, kurie nebuvo atlikti kai mus tėvai augino, todėl mums taip ir nepavyko gauti mamos pieno, o mūsų mamos iki šiol mano, kad jos neturėjo pieno. Tikiu, kad iš mamų galim sulaukti ir gerų patarimų, bet manau reikia atsirinkti kas išties gerai o kas gal nelabai. 

 

6:00 pm
kovo 19, 2014


Egle K

Narys

įrašai9

Na va. Uzsigydziau savo visas ligas, bet be antibiojotiku neapsejau.

Aciu Jums Daiva uz patarimua kurie buvo labai naudingi.

 

Siandien mano dukrytei menuo laiko. Zinoma apsilankem pas dakatare. Kas ir vel kazkiek priverte pasimesti. Aisku stresuoju nebe taip kaip pirma karta, bet pasimetus ka daryt.

 

Mano Meta, isejus is ligonines svere 3230g. 52cm.

Kai sukako jai dvi sav. priaugo tik 160g. T.y. 3390 g.

Dabar, suejus menesiui, jos ugis yra 55,5 (paaugom 3,5cm) o svoria 3700h. T.y. per menesi laiko priaugom 470g.

 

Daktares teigimu minimali riba priaugimo yra 500g. Mes jos nepasiekem.

Nezinau ar bandau pateisint bet sianakt mano dukryte tris kartus viduriavo (kai nakti isvis nesitustindavo arba max viena karta) manau tam itaka padare mano gerti antibijotikai. Ir dar viena karta apsividuriavo bunant pas daktare is streso (nuo rekimo). Tuomet ja svere. Tikiu kad jei nebutumem.viduriave 500g riba butumem pasieke. Taciau daktarei neidomu. Liepe primaitint misinuku. Gavau velniu sakydama kad noriu vaika krutimi maitint. Jos akimis mano vaiko kojos rankos per plonos. Galva daigiau paaugus nei kunas ( ar kazkas pan.) Ir as kankt savo vaika noriu.

 

Zinau kad jei pradesiu primaitint misinuku kaip liepe pienas dings isvis :(

9:25 pm
kovo 19, 2014


Prada

Narys

įrašai83

sveiki,jau del svorio tai tikrai nuraminsiu jus.juk svorio prieaugis skaiciuojamas ne nuo isejimo is ligonines,o nuo numesto maziausio.o jusu svoris buvo nukrites iki 3150,o dabar sveriat 3700,tai jus priaugot 550. viskas yra gerai. saunuole jus,palinguokit gydytojai galva,o pati darykit kaip sirdis jusu jaucia.nereikia jums to missinuko,maitinkit sau,isivaziuos tas svoris,svarbu,kad auga,o nekrenta. kaip galit jus kankinti ta vaika,jei suteikiat jam geriausia. atminkit sunkesni buna pirmi 3 men,po to atsiranda pasitikejimas ir niekas jusu nebeismus is veziu. manau kitos mamos man pritars ir dar ka nors jums brukstels;)

11:58 pm
kovo 19, 2014


DaivaVa

Svečias

Sveikinimai mėnesiuko proga :)

Ir dar sveikinimai, kad pasiekėte minimalią svorio ribą ir netgi šiek tiek daugiau. Pritariu Prados komentarui – svoris skaičiuojamas nuo numesto ligoninėje, todėl pas jus viskas gerai. Manau jūsų mergytė "įsivažiuos" ir kitą mėnesį turės dar geresnį prieaugį, tuomet galėsit išdidžiai gydytojai pareikšti, kad maitinate savo pienu :)

Dėl visa ko, stebėkit kiek šlapinasi jūsų mergytė ir kokia jos bendra savijauta, jeigu matote, kad vaikas auga sveikas, tuomet tikrai neperyvenkit dėl kiekvieno gramo, spės dar mažiukė užaugti :)

3:35 am
kovo 20, 2014


Egle K

Narys

įrašai9

Na slapinasi 6-8 kartus per diena. Dabar tikrai sekiau.

Bet ji tikrai pasidare irzloka. Diena sunkiai uzmiega..jei uzmie miega kazkaip neramiai, greit pabunda. 

Man tikrai atrodo kad ji nedavalgo nes daznai uzsimano ir kas valanda valgyti.

 

As nezinau kodel skaiciuoja ne nuo tos ribos. Tikriausiai israsymo lape kai paleido is ligonines toki svori irase ir daktare nezino. Bet tikrai buvo nukritus zemiau 3200g. 

 

Vyras liepia pabandyt misinuka, pazet ar bus ramesne.  

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Vaikuciui neuztenka pieno

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
12 + 10
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
46 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: