Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Truksta pieno, neauga vaiko svoris.

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:56 pm
gruodžio 4, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Tuja rašė:

Šlapimas nekoncentruotas, dažniausiai kaip vandenėlis, nors kartais turi ir stipresnį kvapą. O sveriant sauskelnes, kokios yra šlapimo normos? Jas sverti tikrai būtų lengviau nei besimakaluojantį vaiką :) Dėl tuštinimosi žinau, kad visur taip rašoma, bet gydytoja kategoriškai nuo pat pradžių teigė, kad nesituštinimas tris paras yra požymis, kad vaikas badauja ir jam reikia duoti papildomai mišinuko. 


 

Kiek mačiau internete, med. seselės kūdikiams skaičiuoja šlapimo normą 1-3ml per valandą vienam kilogramui. Tai paros normos būtų 1-3ml*svoris*24. Šlapimas sveria turbūt panašiai kaip vanduo, tai kiek ml, tiek ir gramų iš viso turėtų būti. Bet paprastai užtenka suskaičiuoti, kiek kartų pakeičiate sauskelnes su šlapimu. O jei sauskelnė labai pilna, tai skaičiuokit kaip 2 pasišlapinimus.

Pradžioje Jūsų gydytoja buvo teisi. Nuo 1 savaitės iki kokių 2 mėnesių retas tuštinimasis yra pienuko trūkumo požymis. Bet, kaip minėjau, nuo 6-8 savaičių vaiko organizme vyksta pokyčiai. Jei gydytoja vis dar tebekiša mišinuką, jei reiktų mažiau reklamų skaityti ir daugiau atitinkamos literatūros :)

10:51 am
gruodžio 5, 2014


Donata

Svečias

magnolija rašė:

Donata, aš tikrai nenorėjau pasakyti, kad maža krūtinė trukdo žindyti. Tiesiog tam tikroje situacijoje, kurią viršuje apibūdinau, tai galėtų paaštrinti problemą. Nemanau, kad mano išvedžiojimai prieštarauja "literatūrinėms tiesoms".

Gimdėte natūraliai, su nuskausminamaisias, skatinta, CP?

O ar ginekologė atidžiai Jus apžiūrėjo – gal kartais ne visa placenta pasišalino po gimdymo ir tai blokuoja pienuko gamybą/tekėjimą (kažkaip pamiršau šitą paminėti ankstesniame priežasčių sąrašėlyje)?

Anstpenių nenaudojate?

Ar nėra kitų priežasčių, dėl ko vaikutis negali žįsti efektyviai – prisegta viršutinė lūpa, kokios nors ligos, vartojami/vartoti vaistai? Ar pati nevartojate jokių hormoninių vaistų, neturite endokrininių problemų?

Aš nerekomenduočiau visiškai nutraukti primaitinimo mišinuku ir žiūrėti, ar pavyks žindyti. Jūsų vaikelis ir taip silpnas – silpnai pienuką traukia, prastai auga svoris, retai tuštinasi. Jo vystymuisi būtinas maistas. Žinoma, mamytės pienukas geriausias maistas, bet jeigo jo bent kol kas neužtenka ir nepavyko dar pagausinti, geriau jau mišinukas su visom savo ydom nei galimai sutrikdytas vaiko augimas.

Dėl pieno tekėjimo reflekso – manau, kad per greitai atmetate šitą priežastį. Nėra taip, kad arba yra refleksas, arba ne. Pienukas taip pat gali tekėti per lėtai (arba per stipriai – kai kurios mamos sako, kad "fontanais šaudo"). Pasižiūrėkite, kaip bėga, kai nutraukiate prieš maitinimą. Kai pradedate, turėtų nuvarvėti keli lašiukai, o tada, kai sukeliamas tekėjimo refleksas, pienelis bėga keliomis srovelėmis labiau (tuo metu dažnai mamos jaučia minėtą dilgčiojimą). Tada po kiek laiko stiprus bėgimas apstoja, tęsiant pumpavimą sukeliamas antras tekėjimo refleksas ir vėl bėgimas suintensyvėja kuriam laikui. Įgudusios nusitraukinėti mamos gali ir trečią, o kartais gal net ir ketvirtą kartą sukelti refleksą. Ar Jūs nutraukinėdama pastebite akivaizdžiai besiskiriantį pienuko bėgimo greitį?

Pasikalbėkite su savo gydytoja – galbūt išrašys laktaciją skatinančių vaistų, jeigu jų yra Lietuvoj.


magnolija, kalbant dėl mažos krūtinės – tuo atveju, jei ančiuose susikaupia mažai "atsargų", tai ar neturėtų žindymo metu gamintis daugiau pieno? ir kokios krūtys turėtų būti prieš kiekvieną maitinimą – minkštos ar kietesnės – pritvinkusios? nes tą pritvinkimo jausmą patiriu tik naktį, prieš pirmą naktinį maitinimą.

Pati gimdžiau natūraliai, jokių komplikacijų, žindyti pradėjau maždaug po valandos, jokių vaistų nevartoju ir jokių išorinių ir aiškiai matomų veiksnių nei iš savo, nei iš vaiko pusės nepastebiu, antspenių taip pat nenaudoju. naudoju tik papildomo primaitinimo sistemą. Mažylis iš pradžių žinda vien krūtį, ima ją noriai, bet kai pradeda sunkiau lašėti pienas, dažnai atsitraukia nuo krūties, griebia ją iš naujo, o po kelių tokių kartų pradeda pykti, tuomet į pagalbą ateina papildomo primaitinimo vamzdelis.

Pamėginsiu šiandien nusitraukti pieną prieš maitinimą stebėsiu ar greitėja varvėjimas.

o dėl vaistų – kiek ieškojau informacijos, lietuvių kalba tokios neradau, na o poliklinikoje man pasiūlė valgyti chalvą, tad tokie patarimai.. pati suprantat :)

3:15 pm
gruodžio 5, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

Pranešimas redaguotas 1:16 pm – gruodžio 5, 2014 katiara23


Donata oksitocinas pas mus naudojamas kaip skatinamoji priemone gimdymui, tie patys tinka ir lasinimui i nosi, vaistinese pardavineja, tik nezinau kaip su isigyjimu, nes raso, kad vaistas receptinis, bet gal paprasiu ginekologe israsytu recepta.

4:51 pm
gruodžio 5, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 2:57 pm – gruodžio 5, 2014 magnolija


Na, žindymo metu gaminasi tiek, kiek vaikelis žinda. Tik kuo toliau, tuo sunkiau jam ištraukti pienuką, nes net ir su pieno tekėjimo reflekso pagalbo, pienukas turi atkeliauti vis iš giliau.

Kol dar pienuko gamyba nesusireguliavusi, paprastai krūtys iki kito maitinimo prisipildo ir sutvirtėja, o jei tarpas ilgesnis – tai ir pakietėja. Kai pieno gamyba susireguliuoja (paprastai laikoma, kad 2-3 mėnesį, bet man asmeniškai galutinai susireguliavo gal tik kokiam 8am), tada krūtys jau gali būti ir visai minkštos – bet tai nereiškia, kad pienuko nėra.

Beje, o Jūs dėkliukus į liemenėlę naudojat? Jie sudrėksta tarp maitinimų? Maitinant iš vienos krūties, nebūna, kad ir iš kitos pradėtų varvėti?

O mėginot tuo metu, kai mažylis atsitraukia ir vėl grįžta prie krūties, ją pamasažuoti, spustelti lyg padedant pienukui bėgti? Galbūt dar keli papildomi lašiukai sudomins vaikelį ir jis užsinorės toliau žįsti?

Apie oksitociną – pieno tekėjimo refleksui sukelti – parašė katiara23. O dėl vaistų laktacijai skatinti man sunku tiksliai pasakyti. Gyd. Vitkausko knygoje yra užsiminta apie tokių vaistų egzistavimą, bet konkretūs pavadinimai nenurodyti. Dar kažkokiam lietuviškam pusalpy yrgi mačiau, kad būna vaistų, tačiau vėlgi – pavadinimų nėra.

Anglų kalba informacijos daugiau. Čia pora straipsnių apie tokius preparatus: pirmas ir antras. Pažiūrėjau, Lietuvoje parduoda Metoclopramide ir Domperidone, bet jų paskirtis yra virškinamojo trakto sutrikimams gydyti… Ir kad jie nerekomenduojami žindant. Tai net ir nežinau, tie patys čia vaistai iš tų straipsnių, ar ne. Veiklioji medžiaga sutampa, tai turbūt tie patys. Bet kodėl tada laktacijos skatinimo nėra prie indikacijų? Aš medicinio išsilavinimo neturiu, negaliu adekvačiai vertinti.

e-lactancia.org – puslapis, kuriame apžvelgiami įvairūs vaistai ir
medžiagos per tinkamumo žindant prizmę, abudu minėtus vaistus įvardija
kaip Level 0 risk: Metoclopramide ir Domperidone. Panašu, kad Domperidone "saugesnis".

Galbūt vertėtų sukurti naują temą apie laktaciją skatinančius vaistus – tikėkimės, kad gydytojas pastebės ir parašys! Nes tikrai reikėtų profesionalios nuomonės šituo klausimu.

11:38 am
gruodžio 8, 2014


Donata

Svečias

Sveiki,

na, pamėginau prieš maitinimą nusitraukti pientraukiu ir stebėjau – regis, kurį laiką pienukas lašėjo greičiau, tačiau kads bėgtų srovele nesulaukiau. pavyko nusitraukti 30 ml iš vienos krūties, todėl iš kitos ir nebandžiau.. Krūtų įklotus naudoju, tačiau jie sudrėksta šiek tiek tik nakties metu. tiesa, ryte išlipus iš karšto dušo irgi kartais ištrykšta keli pieno lašeliai, tačiau pradėjus maitinti, iš kitos krūties pienas lašėti nepradeda.

Na, o apie vaistus pasiskaičiau čia http://www.vitaelitera.lt/ojs/…..rticle/965    tačiau tų vaistų vartoti nesinorėtų, juolab, kad tiek visko išmėginus net kyla  klausimas ar jie išspręstų problemą

 

 

1:35 pm
gruodžio 8, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Aš lieku prie minties, kad pas Jus kažkas ne visai gerai su hormonais – oksitocinu ir/ar prolaktinu. Nieko tikėtinesnio neišgalvoju.

Dėl vaistų – Jūsų teisė rinktis.

Bet kokiu atveju linkiu džiugios motinystės!

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Truksta pieno, neauga vaiko svoris.

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
6 + 9
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
18 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: