Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Truksta pieno, neauga vaiko svoris.

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

12:46 pm
lapkričio 30, 2014


Donata

Svečias

Laba diena,

susiduriau su problema. Mazylis gime rugsejo 19 d., jo gimimo svoris 3530 g, o israsant is ligonines buvo 3245 g. Pirmaji menesi mazylis "kabojo prie kruties" diena nakti, taciau po menesio pasverus ji, paaiskejo, kad priaugo tik 50 g, be to mazylis tustindavosi vos kas kelias dienas. Gydytoja pradejo gasdinti ligoninemis, todel teko primaitinti mazyli misinuku po 100 g triskart per para. Pradejus primaitinti, jo svoris po truputuka eme augti, jis veme tustintis karta per diena. Leisdavau mazyliui zisti tiek, kiek jis nori ir prie kruties jis praleisdavo maziausiai 40 minuciu. Pries duodama misinio, visu pirma siulydavau kruti. Veliau mazasis vel pradejo noreti valgyti kas valanda, todel rodesi, kad jam mazai maisto. Pastebejau, kad ir tustintis pradejo reciau. Negaledama susitaikyti su MP trukumu, kreipiausi i zindymo konsultante. Jos siulymu pradejau maitinti mazyli kaskart is abieju krutu, be to primaitinu misinuku ne is buteliuko, o su papildomo primaitinimo sistema kiekvienakart po 70 ml. Konsultantes teigimu, mazylis zinda taisyklingai, taciau greiciausiai nuo pirmuju dienu yra siek tiek "prie tinginio", is pradziu zinda traukdamas, o paskui tik imituoja valgyma. Po kiekvieno maitinimo praejus kokiai 15 min nutraukiu piena pientraukiu, stimuliuodama kiekviena kruti maziausiai po 10 min. Pavyksta nutraukti daugiausia 20 ml MP is abieju krutu. Tokiu budu maitinu mazyli jau daugiau kaip 2 savaites, jo svoris, regis auga geriau, taciau mano pieno nedaugeja. Vakar pameginau nusitraukti pientraukiu pries maitinima ir isbego tik 50 ml is abieju krutu. Be to, pienas ne teka srovele, o lasa lasais. Zodziu, atrodo, kad ismeginau viska ir negaliu susitaikyti su mintimi, kad negaliu normaliai zindyti savo vaiko vien MP. Ar gali buti, kad to pieno tiesiog fiziologiskai negaliu pagaminti daugiau? Ar dar galima kokia nors iseitis? Labai labai laukiu pagalbos ir is anksto dekoju.

10:40 pm
lapkričio 30, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Esate šaunuolė, kad taip stengiatės dėl savo mažylio!

Ar jaučiate pieno tekėjimo refleksą? Tokį lyg dilgčiojimą adatėlėmis, kai pienukas pradeda tekėti gausiau ir sparčiau? Trunka apie 30-120 sekundžių?

Ar Jūsų speneliai nenugraužti? Neskauda, kai žinda vaikelis, kai nutraukiate pientraukiu?

8:57 am
gruodžio 1, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

sveika. kas del istraukimu su pientraukiu, tai ne visoms pavyksta pienuka tokiu budu istraukti. 

o kudikio liezuvio pasaitelis neprisegtas? ar kas ziurejo?

12:25 pm
gruodžio 1, 2014


Donata

Svečias

Sveiki,

magnolija, speneliai jau istreniruoti :) todel neskauda visai ir jie nera nugrauzti, na o del dilgciojimo – jo, deja, nejauciu.

katiara23, kudikio liezuvio pasaitelis netrukdo zisti, jis neprisegtas.

1:22 pm
gruodžio 1, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Tuomet spėčiau, kad viso ko priežastis yra lėtas pienuko tekėjimas. Rašėt, kad tik laša. Dėl to turbūt ir vaikelis "pritingi" – na kiek gi jis gali stengtis, jei vis tiek mažai pieniuko atbėga. O kai mažylis mažai ištraukia, mažai gaminasi. Pientraukiu ištraukti dar sudėtingiau, nes bėga tik dėka minėto reflekso, kurio nejaučiate (kartais mamos nejaučia ir jis būna, bet tuomet žindymo nesklandumų nekyla)…

Lėtą tekėjimą gali sąlygoti 5 dalykai:

  1. labai siauri pieno latakėliai – fiziškai tiesiog negali greičiau pienukas tekėti
  2. tirštesnis/riebesnis pienelis – jam sunkiau pratekėti
  3. hormonų išsiskyrimo problemos – jei Jūsų organizmas nepajėgia pagaminti užtektinai oksitocino, tuomet nesukeliamas pieno tekėjimo refleksas arba jis labai silpnas
  4. stresas – oksitocinas yra "laimės hormonas", jei esate įsitempusi ir susinervinusi, negalite atsipalaiduoti, tuomet gaminasi adrenalinas ir tai taip pat gali prisidėti prie tekėjimo problemų
  5. kiti išoriniai faktoriai – šaltis, per daug kavos, šokolado, rūkymas, alkoholio ir medikamentų vartojimas

Na, dar yra 6 dalykas – skausmas. Bet Jums neskauda, tai nesiplėsiu.

Ką daryti? Pirmu ir antru variantu, esu girdėjusi, kad gali padėti lecitino vartojimas – jis "suskystina" pienuką, padaro jį mažiau "lipnų". Lecitiną žindant vartoti yra saugu: nuoroda.

Trečiu variantu – galite pamėginti pavartoti į nosį sintetinio oksitocino. Olandijoj, kur gyvenu, jis parduodamas kaip purškalas į nosį. Lietuvoje, paskutinį kartą, kai domėjausi, tokio varianto nebuvo. Bet kai kurioms mamos kai kurios gydytojos pataria tiesiog nusipirkti oksitocino ampulę (to paties, kuris skirtas gimdymams skatinti) ir pora minučių prieš žindymą/nutraukimą susilašinti 1 lašiuką į priešingą pusę nei imama krūtis. Jei vienas lašiukas efekto neduoda, galima pabandyti 2. Jei ir tada neveikia, vadinasi, arba problema ne ten, arba Jūsų kūnas daug sudėtingesnis… Į nosį sulašintas oksitocinas kūdikiui nepavojingas. Jis labai greit pasišalina iš kraujo. Koncentracija perpus sumažėja per 1-6 minutes.

Jeigu pieno refleksas silpnas, tai ir pientraukiu nutraukti labai sudėtinga. Taip pat nutraukus pienuką pientraukiu, dar galite švelniai spustelti abiem rankom, lyg melždama – "išgręšit" dar kelis papildomus lašus tikriausiai.

4 ir 5 atveju – vengti streso ir kt. Atsipalaiduoti žindant/nusitraukiant, fokusuotis ties mielomis mintimis apie kūdikį, pieno upes, vandens tekėjimą… Gerkite daug vandens.

Ką manote?

1:53 pm
gruodžio 1, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Dar toks pastebėjimas. Tuo metu, kai "Veliau mazasis vel pradejo noreti valgyti kas valanda, todel rodesi, kad jam mazai maisto." – greičiausiai Jums buvo augimo šuolis.

4:00 pm
gruodžio 1, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

dar galit pries maitinima ir maitindama uzsideti silta raksuostuka ant kruties, ja pasildyti. sildymas irgi skatina pienuko tekejima.

5:23 pm
gruodžio 1, 2014


Donata

Svečias

Labai aciu uz atsakymus. Atrodo, kad siuo klausimu gal ir galiu ka nors papildomai nuveikti. O kaip atskirti, ar tie mano pieno latakeliai ne per siauri ir pienukas per riebus?

Jusu manymu, jei tinkamai veiktu pieno tekejimo refleksas, mazylis galetu "uzsisakyti" daugiau pienuko?

 

10:46 pm
gruodžio 1, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Pieno latakėlius galbūt patyrusi gydytoja galėtų ištyrinėti ultragarso pagalba – bent jau susidariusius guzelius mato. Bet nežinau, ar apsiimtų. Nes juk reikia su kažkuo juos palyginti. O koks latakėlio diametras normalus, abejoju, ar kas nustatinėjo. Kiekvienai moteriai turbūt individualiai reiktų skaičiuoti. O Jums latakėliai nesikemša, guzeliai nesusidaro?

Su pienuku irgi panašiai. Pienukas yra toks, kokio reikia vaikeliui. Pradžioj teka liesesnis, saldesnis, lyg atsigėrimui, vėliau eina vis riebyn, tampa maistingesnis. Galvočiau, galbūt pas jus tas perėjimas daug greitesnis, gal šiaip, o gal krūtinė maža ir saldaus pienelio ne tiek daug būna prisikaupę ančiuose. Kai kurios mamos nutraukia pieną, palaiko, kol atsiskiria riebalai ir joms matosi, kad pienas labai riebus, tirštas (nors tai nebūtinai reiškia, kad jos teisios ar kad tai yra problema). Dar va ką tik užmačiau, kad netgi dėl valgomo maisto gali "patirštėti" pienukas.

Manyčiau, jeigu pieno tekėjimo refleksas pas Jus tikrai nepasireiškia (kaip jau sakiau, kad nejaučia, nereiškia, kad nieko nevyksta) ir būtent dėl to pienukas vos vos laša ir neteka, tai šitą dalyką patvarkius, žindyti turėtų būti lengviau. Jei vaikelis nenorės žįsti ilgiau ir daugiau, bent jau nutraukdama pientraukiu galėsit paskatinti gamybą. Kuo daugiau išžinda/ištraukiat, tuo daugiau užsakoma pienuko (paklausos-pasiūlos dėsnis). Nenoriu Jūsų suerzinti ar nuliūdinti, bet man pačiai kai reikėjo pientraukiu skatinti pienuko kiekį – tas nutiko per pusantros dienos. O Jūs darbuojatės žymiai ilgiau, todėl aš ir spėju, kad kažkas su tekėjimu negerai.

5:06 pm
gruodžio 2, 2014


Donata

Svečias

Na, apmasciau ka parasete. Pieno latakeliai neturetu buti per siauri, nes guzeliu jokiu nesusidaro. Na, o kai nusitraukiu pienuka, tai po keliu valandu "nusistovi" tas riebumas jo virsuje, bet apie tai turbut sudetinga nuspresti. Bet mano krutine is tiesu yra maza, nors nemaniau, kad tai turi itakos, nes visoje literaturoje taip rasoma :) 

O siaip pastebejau, kad mazylis pradedamas zisti is pradziu apie minute ar dvi dirgina speneli ir veliau girdziu, kaip jis nuryja kokiu 20-30 dideliu gurksniu. Tai gal cia ir yra tas pieno tekejimo refleksas, nors jo nejauciu?

6:11 pm
gruodžio 2, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

taip. po to turetu tie gurksniai sumazeti arba suleteti, t.y ne su kiekvienu patraukimu girdisi ryjimo garsas.

10:34 am
gruodžio 3, 2014


Donata

Svečias

Tai tokiu atveju, jei vis delto tas pieno tekejimo refleksas yra, ar dar imanoma ka nors padaryti, kad vaikuti galeciau zindyti pati ar belieka likti prie primaitinimo?

12:46 pm
gruodžio 3, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

imanoma. kantrybes tik reikes. bandykti kuo maziau primaitint ir kuo daugiau zindyt, daugiau oda-oda kontakto. pabandykit kelias dienas be primaitinimo zindyt, matysit kaip bus.

11:57 am
gruodžio 4, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Donata, aš tikrai nenorėjau pasakyti, kad maža krūtinė trukdo žindyti. Tiesiog tam tikroje situacijoje, kurią viršuje apibūdinau, tai galėtų paaštrinti problemą. Nemanau, kad mano išvedžiojimai prieštarauja "literatūrinėms tiesoms".

Gimdėte natūraliai, su nuskausminamaisias, skatinta, CP?

O ar ginekologė atidžiai Jus apžiūrėjo – gal kartais ne visa placenta pasišalino po gimdymo ir tai blokuoja pienuko gamybą/tekėjimą (kažkaip pamiršau šitą paminėti ankstesniame priežasčių sąrašėlyje)?

Anstpenių nenaudojate?

Ar nėra kitų priežasčių, dėl ko vaikutis negali žįsti efektyviai – prisegta viršutinė lūpa, kokios nors ligos, vartojami/vartoti vaistai? Ar pati nevartojate jokių hormoninių vaistų, neturite endokrininių problemų?

Aš nerekomenduočiau visiškai nutraukti primaitinimo mišinuku ir žiūrėti, ar pavyks žindyti. Jūsų vaikelis ir taip silpnas – silpnai pienuką traukia, prastai auga svoris, retai tuštinasi. Jo vystymuisi būtinas maistas. Žinoma, mamytės pienukas geriausias maistas, bet jeigo jo bent kol kas neužtenka ir nepavyko dar pagausinti, geriau jau mišinukas su visom savo ydom nei galimai sutrikdytas vaiko augimas.

Dėl pieno tekėjimo reflekso – manau, kad per greitai atmetate šitą priežastį. Nėra taip, kad arba yra refleksas, arba ne. Pienukas taip pat gali tekėti per lėtai (arba per stipriai – kai kurios mamos sako, kad "fontanais šaudo"). Pasižiūrėkite, kaip bėga, kai nutraukiate prieš maitinimą. Kai pradedate, turėtų nuvarvėti keli lašiukai, o tada, kai sukeliamas tekėjimo refleksas, pienelis bėga keliomis srovelėmis labiau (tuo metu dažnai mamos jaučia minėtą dilgčiojimą). Tada po kiek laiko stiprus bėgimas apstoja, tęsiant pumpavimą sukeliamas antras tekėjimo refleksas ir vėl bėgimas suintensyvėja kuriam laikui. Įgudusios nusitraukinėti mamos gali ir trečią, o kartais gal net ir ketvirtą kartą sukelti refleksą. Ar Jūs nutraukinėdama pastebite akivaizdžiai besiskiriantį pienuko bėgimo greitį?

Pasikalbėkite su savo gydytoja – galbūt išrašys laktaciją skatinančių vaistų, jeigu jų yra Lietuvoj.

1:30 pm
gruodžio 4, 2014


Eugenija

Svečias

Pranešimas redaguotas 11:36 am – gruodžio 4, 2014 Eugenija


.

1:41 pm
gruodžio 4, 2014


Tuja

Naujas narys

įrašai2

Sveiki,

 

ir aš susidūriau su ta pačia problema – 3 mėnesių vaikas priauga per mažai svorio :( Gimė 3,4kg/53cm, pirmą mėnesį priaugo 1kg ir 4cm, antrą 570g ir 3cm, trečią 420g ir 2cm. Jau antro mėnesinio vizito metu gydytoja liepė primaitinti mišinuku (nes pasakiau, kad trečia para nesituštinus), bet aš trečią mėnesį vis stengiausi daugiau duoti krūtį, dažniau maitinti, tad dabar dukrytė valgo kas dvi, kas tris valandas. Antspenių nenaudoju, nuo pat pradžių viskas buvo be jokių problemų ir pienas smarkiai bėgdavo, dar ir dabar jei atsitraukia nuo krūties pradžioje, tai bėga čiurkšlė… Naktį išmiega ramiai 4-5 valandas. Su gimda lyg ir viskas gerai, tikrino ginekologė. Šiuo metu vaikutis tuštinasi gal kas dvi paras, paskutines tris tai ir kas parą. Šiandien matuoju, kiek suvalgo (sverdama prieš ir po maitinimo), tai per 12 valandų – 300g :((( 

Gal, sakau, per mažai geriu vandens arba netinkamai maitinuos, bet alergijų vaikui nėra, pilvuką suskausta tik retsykiais… Nežinau, ar dar bandyti kažką daryti dėl pienuko pagausinimo ar visgi pradėti primaitinti?..

3:55 pm
gruodžio 4, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

mamos pienuku maitinamas kudikis nesitustinti gali iki 10 paru. be to pirmus menesius kudikis turi priaugti ne maziau 500 g., na jus juk tiek priaugot.

kaip daznai keiciate kruti? kiek laiko zinda? 

kokio svorio isvaziavote is ligonines? 

4:00 pm
gruodžio 4, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Tuja, o vaikas linksmas? Ar per parą bent 6 kartus šlapinasi? Ar siekia žaisliuko, jeigu laikote priešais jį? Ar seka akimis žaisliuką, jeigu lėtai jį judinate į vieną ar kitą pusę? Ar šypsosi?

Aš asmeniškai nieko baisaus Jūsų svorio prieaugyje nematau. Na, nebepriaugo 1 kg kaip pirmą mėnesį – bet juk ne visi dičkiai būna. Svarbiausia, kad vidutiniškai per mėnesį viršija 500 g ribą.  Jeigu vaikas ne irzlus, per daug neverkia, vystosi normaliai, tai viskas čia gerai.

Suėjus 6 savaitėms – 2 mėnesiams žindomi kūdikiai pradeda rečiau tuštintis dėl to, kad, pirma, jų žarnynas kiek labiau subręsta ir geba beveik visą pienuką pasisavinti. Antra, nuo to laiko visiškai nebegaminamas priešpienis, kuris turi vidurius laisvinančių savybių. Žindomam kūdikiui nuo antro mėnesio yra normalu nesituštinti ir 10 dienų.

Džiaukitės, kad pamiega 4-5 valandas – tai puiku, galite pati pailsėti daugiau!

Dėl suvalgymo per 12 valandų. Kūdikiai, kaip ir suaugę, valgo skirtingai. Svėrimas taip dažnai neturi prasmės – tik be reikalo nervinsitės (kartą aš irgi sugalvojau sverti, per 10 minučių vieno žindimo "pasunkėjo" 120 g, o kitą kartą žindo virš 2 val., rezultatas vos 10 g.). Gal tuštinimasis įėjo į tarpą, gal šlapinimasis "nepalankiai" išsidėstė, gal naktį per kitas 12 valandų per vieną kartą atsiims savo. Šlapias sauskelnes geriau skaičiuokit. Žiūrėkit, ar vaikas linksmas, kaip dažnai prašosi valgyt – ir būtinai duokit, kai prašosi. O vandens gerkit irgi :)

Sėkmės!

6:45 pm
gruodžio 4, 2014


Tuja

Naujas narys

įrašai2

3,3kg išvažiavom iš ligoninės (numetė 200g, bet 100 dar priaugo). Kaip ir linksmas vaikas – žaisliukus glostinėja, mosikuoja, į burną kiša, seka akimis, daug kalba, šypsosi, galvą stipriai laiko ir bando verstis. Na bet kūdutė.

Šlapimas nekoncentruotas, dažniausiai kaip vandenėlis, nors kartais turi ir stipresnį kvapą. O sveriant sauskelnes, kokios yra šlapimo normos? Jas sverti tikrai būtų lengviau nei besimakaluojantį vaiką :) Dėl tuštinimosi žinau, kad visur taip rašoma, bet gydytoja kategoriškai nuo pat pradžių teigė, kad nesituštinimas tris paras yra požymis, kad vaikas badauja ir jam reikia duoti papildomai mišinuko. 

Dėl krūties keitimo – anksčiau duodavau tik vieną krūtį, pavalgydavo, atsitraukdavo ir daugiau nieko neduodavau. Dabar kiekvieną sykį atsitraukus nuo vienos, bandau įkišti kitą. Kartais paima trumpam, kartais (dažniau) neima ir rėkia. Toks jausmas, lyg vaiką su ta krūtimi prievartaučiau :( Iš viso žinda neilgai, iki 15 min.

7:24 pm
gruodžio 4, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

del sauskelniu sverimo tai nepasakysiu kiek turi sverti. siaip jei norite paskaiciuoti sysiukus palaikykit per diena be pamperso ir matysit kiek slapinasi.

krutis reikia keisti kas 2 val skaiciuojant nuo zindymo pradzios. bet to jums gali buti siuo metu ir augimo suoliukas. http://www.bellahappy.lt/lt_LT…..ba-suoliai

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Truksta pieno, neauga vaiko svoris.

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
12 + 4
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
16 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: