Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

12:34 am
gruodžio 1, 2013


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 10:37 pm – lapkričio 30, 2013 magnolija


Oho kokią diskusiją Jūs čia įsukot Smile Leiskit įsiterpti su savo patirtim. Aš irgi Olandijoj gyvenu, mano berniukas taipogi pradėjus įvedinėti papildomą maistelį turėjo problemų su viduriukais, nepakakodavo po savaitę ir ilgiau. Kodėl – taip ir neišsiaiškinau, per kokius pora mėnesių viskas susireguliavo. Klizmutės statyti mums neteko, pirmą kartą uošvienė davė Roos Vicee Laxo (supermarketuose nemačiau tokio, bet Drogist'ai – Kruidvat, Dirx – turi), tai po kelių valandų ir pasituštino. O vėliau mes tiesiog jei tris dieneles nepakakodavo, tai džiovintas slyvas visur įmaišydavom ir kažkaip padėdavo. Mat Roos Vicee Laxo man nelabai patiko, nes cukraus yra, bet jeigu alternatyva klizmutė, tai gal cukrus tada mažesnis blogis, galiausiai – ne tiek daug jo ten išgerti reikia. Laimingai!

 

P.S. Truputį ne į temą, bet jei kreiptumėtės kažkur, tai pirmiausia stotelė būtų Consultatiebureau, o ten jau jie tokie "įdomūs" ir ne iš gerosios pusės (mano akimis)… Kiek teko dėl vaiko su Consultatiebureau seselėm ir daktarais papildomai bendrauti, bei su šeimos gydytojais (huisarts), tai prisiklausiau visiškai nesąmoningų patarimų kartais

12:50 am
gruodžio 1, 2013


mamaieva

Nederland

Narys

įrašai11

Pranešimas redaguotas 11:15 pm – lapkričio 30, 2013 mamaieva


Sveiki, Magnolija,

dekui jums uz patarimus. Zinokit zinau as cia visa ta sistema labai gerai, nes niekur nuo jos nepabegsi :). Musu gydytoja konsultaciju biure tikrai labai idomi ir manau kompetetinga. visa beda, kad tie gydytojai negali nieko padaryti, patikrina ir matydami problema, siuncia pas seimos gydytoju su rekomendacijom. beje seimos gydytojais as nepasitikiu. :)

As nekalbu olandiskai, nebent vyras vertejauja kai bunam kartu,nes jis olandas. angliskai ne visada jie sugeba tinkamai isaiskinti. As pati kalbu puikiai, bet musu seimos gydytoja ne visai.

Vaistu as nemegstu, todel ir pirma pagalba padariau klizmute. Ta dariau ir su pimu sunum. 

 

Beje smagu kazka sutikti is olandijos :)

 

P.S. beje galite eiti tiesiai ir pas seimos gydytoja, jei matot problema. Nebutina pirma i konsultaciju biura :). Ten tiek kad vaikucius priziuri pediatrai ir vaiku seseles, kas man labiau patinka. Bet jei realiai ziurint, tai mamos pacios turi daug zinoti ir buti puse gydytojo, nes kitaip daug dalyku tikrai bus praleista pro pirstus. 

12:14 pm
gruodžio 2, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Atsiprašau iš savo pusės, jei pasirodė, kad įsukau diskusiją. Šiaip tikrai laikau jas beprasmiu dalyku ir stengiuosi nesivelti: štai ir dabar galėčiau imti svarstyti vieno metodo, kaip spręsti viduriukų užkietėjimo problemą prieš kitą privalumus ir trūkumus. Tęstųsi be galo: aš parašyčiau, kad štai vieni gydytojai, konsultuodami mamas šiuo klausimu griežtai pasisako prieš klizmutes, siūlydami jas tik kaip paskutinę, kraštutinę priemonę, gąsdindami galimais išangės mikroįtrūkimais, elektrolitų balanso sutrikdymu ir pan. Kiti sakytų, jog pučiant pilvelį ir taip, įvesti slyvų ar kriaušių sultis galėtų reikšti dar didesnes problemas. Kiti, sakytų, jog tokia pagalba, kaip tik geriau nei laisvinamieji, jog kažką daryti vistiek reikia. Ypač, jei mankštelės, papildomi skysčiai negelbėja. Ir gal ketvirtieji kaip tik pasiūlytų tai, ką minėjote… 

Taigi, kur link lenkiau, ir kur gal mane mamaieva ( o gal ir kitos, kurios tai skaitys) ne visai suprato: 

~iš esmės nesiimu patarinėti, kaip čia dabar geriau spręsti tą problemą: manau, kad informacijos buvo suteikta pakankamai ir sprendimą turi priimti pati mama ( o kartu ir visas rizikas, susijusias su intervencija). Galbūt aš pati, su savo pažiūromis ( kurios anaiptol nėra taip jau aiškiai apibrėžiamos: natūralistė ar kokia kita -istė, -ovė ar tradicijomis besivadovaujanti: aš visada esu už vaiko poreikį, už švelnumą ir sveiką protą, bei adekvačią reakciją į situaciją, nesivadovaujant asmeninėmis emocijomis) rinkčiausi mišinuko atsisakymą, burokėlį,kaip ir minėjau ( nes prie daržovių jau pripratęs), padidinčiau žarnyno turinį apskritai, kad būtų kuo išstumti susikaupusį, o visų greičiausia palikčiau tik pieno dietą, kad viskas susireguliuotų savaime ir duočiau žarnynui pailsėti ir subręsti dar kurį laiką.

Būtent priežasties suradimą norėjau akcentuoti, pastebėjusi, jog panašiais negalavimais skundžiasi vis daugiau kūdikių mamų. Todėl gal ir griežtoka buvau: tai kam kiši jam tai, ko jis nesugeba savarankiškai pašalinti? Išspręsi tam kartui problemą, kai ką nors patarsiu, o kas toliau? Priežastis sukėlusi problemą tai liks. 

Mamaiievai nepatiko, kad skyriau tiek dėmesio jos atvejui, bet aš jau rašiau, kad tik pasinaudojau juo, palikdama žinutę kitoms: taip gali nutikti ir jums. Ir jei jau nutiko, nesivadovaukite tuo, ką jai pasiūlysiu aklai, imkitės prevencijos ir rimtesnės pagalbos, ne tik tam kartui. Nes tomis pagalbomis, kad ir kokios jos būtų efektyvios piktnaudžiauti negalima. Net ir keli kartai gali sutrikdyti jautrią žarnyno mikroflorą: ar naudotumėtės maisto produktų,sulčių, žolelių ar kitų natūralių, bet ne tokių jau ir nekaltų ( jei jau turi poveikį,vadinasi turi) priemonių, ar medikamentū, klizmų pagalba. Vistiek nežinome iki galo, kaip ten ką dozuoti, kada ir kaip. Gydytojų patarimai ir tie tokie prieštaringi! Ne visažiniai ir jie. 

Pienu pasikliauti galite labiau, nes tai pačios gamtos sugalvotas maistas, ir vaistas visais atvejais. Bet o ką tada daryti dėl primaitinimo. Va čia jau diskusija ir gali prasidėti. Jos beje, labai ir laukčiau, jei kas nors mano argumentams pateiktų kontraargumentų ( tyrimų ar pan.), o ne tik kvestionuotų, ar turiu teisę pasisakyti, ar tinkamo ilgio mano postai, ar suprantami…

Nes kartais man pačiai baisu nuo tokių įžvalgų, kurios man ateina į galvą, baisu, kad jos mane verčia rinktis nepopuliarius sprendimus, smarkiai rizikuoti: taigi labai labai laukčiau padrąsinimų arba klausimų pati, o gal net paneigimų, kas man leistų jaustis ramiau :) Na ką aš galiu padaryti, jei jaučiu, jog jos teisingos :))) Logiškos ;)

Taigi apie PRIMAITINIMO PROLEMĄ dar kartą iš mano asmeninio požiūrio taško: pasikartosiu, aš tai čia matau aiškią žinią iš vaiko: aš dar nepasirengęs, man per anksti. Gal kitus produktus ar jų derinius virškinčiau ir šalinčiau geriau, gal tu mama ne visai man čia gerai viską duodi. Bet esmė tokia, kad tada teks eksperimentuoti toliau, kol pataikysi, kol rasi, kas man tinkamiausia. Taip gal priprasiu, bet ar tikrai tokia kaina verta pratintis. Gal tu verčiau palauk, kol būsiu pasirengęs sėkmingai ir be pašalinės pagalbos viską suvirškinti ir pašalinti pats. Taip, PSO rekomenduoja nuo šešių mėn., taip aš gal jau turiu visus pasirengimo požymius ir domiuosi, bet tai gal dar nieko nereiškia. Tai juk tik rekomendacijos,ne būtinas reikalavimas. Gal kažkoks mažas momentas buvo pražiopsotas, gal kažkas visgi dar ne iki galo atskleista. Gi aiškiai tau rodau, o tu ko klausai: mano organizmo ar kažkokių dėdžių tyrimų. Juolab, kad turėtum apie mokslo metodus, jei ką nors baigei pati, išmanyti: kaip jie daromi ir kokio patikimumo išvados gaunamos šimtaprocentinės ar ne visai. Ar mokslas pasako, kaip buvo, galėtų būti, ar kaip yra dabar?…

Pasakysiu analogiją, kaip edukologijos specialistė ( taip, turiu tokį diplomą: magistro laipsnį cum laude, jei kas mano sveiku protu ir mąstymo gebėjimais ar kompetencijos visišku nebuvimu abejoja): mokytis rašyti yra pasirengęs praktiškai jau dvimetis, trimetis, bet mes, geriausi specialistai, besirūpinantys vaiko poreikiais ir gerai išmanydami ne tik jo fiziologiją bei psichologiją, bet ir gilesnius jų tarpusavio ryšius, tėveliams griežtai draudžiame tenkinti savo ambicijas ir imtis tokio mokymo rimtai, nors vaikas ir domėtųsi ir būtų pajėgus. Žaidimo forma, keletą minučių, iki pirmo signalo: stop! Bet toliau prašome neužsiiminėti savo iniciatyva, nes nežinot, gal net nepagalvojate, kaip galite pakenkti. O mes žinome: energijos sąnaudos, kurios bus panaudotos pernelyg ansktyvai dirbtinei protinei veiklai,yra pernelyg didelės, todėl jos gali pritrūkti pagrindinėms sistemoms, kurių vystymasis yra svarbiausias šiuo metu vaikui pagal amžių, ypač smegenų fiziologiniam brendimui: dabar gal ir visiems smagu, rezultatai džiuginantys, tačiau mes mąstome toli į ateitį: kaip tai atsilieps tolesnei mokymosi sėkmei, juk resursų, jų brandos ir ištvermės reikės daugeliui metų į priekį. Taigi to neverta aukoti vardan šiandieninio pasitenkinimo. Ir prašome tokius patarimus vertinti rimtai, atsakingai, galvojant ne apie tai, kaip man gera, koks mano vaikas gabus ir protingas, o apie jį patį. Kas geriausia jam dabar ir ateityje.

Tai va ir svarstau, ar neturėtume taip ir apie primaitinimą galvoti? Ar tikrai galime labai aiškiai patys nuspręsti, kada jau tikrai ne per anksti ir tikrai nepakenksime. Ar medicina mums tikrai tą garantuoja šioje rekomendacijoje. Aš pati, beje nedaviau nieko iki metų be pieno, taigi realiai su kietėjimais jokiais ir nesusidūriau. Bet taip pat ir su jokių medžiagų trūkumu. Tai va ir nežinau. Bet siūlau tiesiog pagalvoti tokia kryptimi kartu su manimi,be jokių garantijų :)

 

 

 

12:25 pm
gruodžio 2, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

P.S. Dėl postų ilgio visgi neatsiprašinėsiu. Suprantu, kad kažką jie erzina, tokia jau šių laikų ypatybė: viskas lakoniškai, trumpai, koncentruotai (kaip rašė Bredberis savo " 451 laipsnis Farenheito"). Bet mano vaidmuo ne toks. Aš atsakymų nedalinu ( tam pilnas internetas visko). Ką siūlau, tai požiūrį iš šalies, kai kartais parašai laukiamą atsakymą pats, bet jo pats neperskaitai, reikia kito (manau, mamaieva dėl to šiek tiek ir pyktelėjo, kad jautė, jog aš žinau, ką jai parašyti, kokį atsakymą ji norėtų išgirsti, bet to specialiai jai nedaviau, todėl ir mandagiai paprašė nesikišti ;), atleiskit dar kartą už tokius mano žaidimus, na bet tiesiog taip reikia, kada nors suprasite). Aš noriu išmokyti mamas mąstyti savarankiškai, nepriklausyti nei nuo gydytojo atsakymų ( nebent kažkas liestų vaistų vartojimą ar kitas rimtas medicinines kondicijas), nei nuo manųjų. Noriu provokuoti, kelti klausimus. Noriu stimuliuoti mintį. O tam kelių sakinių tiesiog nepakanka. Gražios dienos visiems ! Ir lengvo žindymo

6:16 pm
gruodžio 2, 2013


blomst

Narys

įrašai9

Laba diena,gelbekit,padekit,nezinau kas yra ir ka darytiCrymano mergytei 3 menesiai ir 2savaites, ji jau menesis laiko kaip kakoja kas 9 dienasFrown
astunta ir devinta diena sukyla temperatura iki 38,6,vaikas
klykia,bezda labai smardziai,einant miegot visada uzsiklykia po valanda
ir pakakoja tik tada,kai pagelbeju as jai,ziauriai suspaudziu kojeles
prie pilvuko,ji tada klykia ir taip issikakoja.Nerami
labai,irzli,nebezinom ka bedaryt,buvom ligonineje,gydytojai nieko
neranda,nesuprantu kodel tiek ilgai ji nekakoja ir galiausiai kyla
temperatura,viduriukai lyg neuzkieteja,daro kaip tyreles
kakuti,padekit,nebezinau kas yra. Valgo vien tik mano piena.Cia man su
maistu prisziureti,ar kas?labai dekoju uz atsakyma.

7:55 pm
gruodžio 2, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Atleiskit, bet neturiu panašios patirties, niekuo negaliu pagelbėti, nors labai norėčiau. Matau, kad jus smarkiai neramina ši situacija, ypač, jei ir temperatūra pakyla, todėl sureagavau, bet tikrai neturiu jokių minčių, kas galėtų būti priežastimi. Nebent tikrai jūsų maistas, nors tai būtų labai retas atvejis, nes šiaip jau paprastai taip smarkiai mamos maistas neturėtų įtakoti, perdėtas saugojimasis yra daugiau mitas, galintis net pakenkti pačios mamos sveikatai. Daugelis mūsų paprastai žindydamos valgo viską, ko norisi ir ką esame įpratę ir tiesioginio ryšio nepastebime: pilvuką būna, kad pradžioje pučia ką bevalgytum. Bet jūsų atveju ta temperatūra ir klykimas…(devynių dienų intervalai, kaip suprantu dar visai normos ribose, nors gal ir baugokai skamba kai kam). Žodžiu, šįkart tikrai laukime gydytojo nuomonės. Arba gal iš mamų kam taip yra buvę. Pasitenkite išlikti rami, geriausi linkėjimai ir palaikymas! Ką nors bendromis jėgomis išsaiškinsime vistiek

9:37 pm
gruodžio 2, 2013


blomst

Narys

įrašai9

Mamulė Mū rašė:

Atleiskit, bet neturiu panašios patirties, niekuo negaliu pagelbėti, nors labai norėčiau. Matau, kad jus smarkiai neramina ši situacija, ypač, jei ir temperatūra pakyla, todėl sureagavau, bet tikrai neturiu jokių minčių, kas galėtų būti priežastimi. Nebent tikrai jūsų maistas, nors tai būtų labai retas atvejis, nes šiaip jau paprastai taip smarkiai mamos maistas neturėtų įtakoti, perdėtas saugojimasis yra daugiau mitas, galintis net pakenkti pačios mamos sveikatai. Daugelis mūsų paprastai žindydamos valgo viską, ko norisi ir ką esame įpratę ir tiesioginio ryšio nepastebime: pilvuką būna, kad pradžioje pučia ką bevalgytum. Bet jūsų atveju ta temperatūra ir klykimas…(devynių dienų intervalai, kaip suprantu dar visai normos ribose, nors gal ir baugokai skamba kai kam). Žodžiu, šįkart tikrai laukime gydytojo nuomonės. Arba gal iš mamų kam taip yra buvę. Pasitenkite išlikti rami, geriausi linkėjimai ir palaikymas! Ką nors bendromis jėgomis išsaiškinsime vistiek


 

Tikrai esu paluzusi,pavargusi ir nezinau ka daryt,ejom per daktarus,bet nieko neranda.Nezinau kodel taip ilgai nesitustina,o dar ta 8ta ir 9ta diena pakyla temperatura,ir tik pakakoja jeigu masazuoju is visu jegu spausdama kojeles,nebezinau ka daryt,.

9:59 am
gruodžio 3, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Ieškojau žinokit ir internete ir pažįstamos pediatrės užklausiau ( vis dar laukiu atsakymo), bet kol kas nieko išskirtinio nerandu: 10, net 12-15 dienų tarp žarnelių judesiuko, kad pasituštintų žindomiems kūdikiams pasitaiko ir laikoma visai normaliu dalyku, ypač po trečio mėnesio ir jei pilvelis nekietas. Bet jūsiškė sakote irzli, kankinasi dėl to ( gali būti, kad jai tiesiog ne tai, kad labai taip skaudėtų, kaip klykia, o tiesiog vis dar neįprastas, nelabai malonus pojūtis, o gal ir dėl dujų susikaupusių tempimą jaučia plius, ne tik tuštindamasi). Masažiukus ir šiltas voneles turbūt jau išbandėte, ar ne? Ta temperatūra gal šiek tiek ir mane neramintų ( ji dažniau siejama su viduriavimu tokiame amžiuje), na bet jei ligoninėje jokio potencialaus pavojaus neįžvelgė…Gal tikrai tęskite savo metodą, dažniau panešiokite, pavartykite, paminkykite tą pilvuką, gal įsivažiuos tas varikliukas dar dirbti. O jūs pati maitinatės normaliai? Daržovių, košių įtraukiate į racioną, mėgstate? Skysčių svarbiausia, ar nepamirštate per rūpestėlius, kokio silpno mineralinio vandens butelį laikote matomoje vietoje?  Gi su mumis, mamomis taip jau būna, kad mes sau paskutinėje vietoje, kada ką pagriebiam…Reikia sau vis priminti, kad turiu valgyti ir gerti normaliai, skaniai, ramiai, ne tik todėl, kad ten būtinai tam vaikui pieno būtų, jis būtų geros kokybės, bet ir dėl to, kad mano pačios kūnas tiek dirbdamas ir taip gerai man tarnaudamas, to nusipelno, kad jį palepinti judesiu, vandeniu ir geru maistu, yra mano pareiga, gal net svarbesnė, nei pasirūpinti vaiku.

11:20 am
gruodžio 3, 2013


blomst

Narys

įrašai9

Mamulė Mū rašė:

Ieškojau žinokit ir internete ir pažįstamos pediatrės užklausiau


 

Zinokit maitinuosi normaliai,anksciau tai prisilaikydavau,o dabar lyg jau palepinu save,isivaziduokit,uzvakar vaikas su pagalba issikakojo ir temperaturos nebeliko,idomiai kazkaip.

4:38 pm
gruodžio 4, 2013


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 2:39 pm – gruodžio 4, 2013 magnolija


Laba diena, blomst,

Iš mano patirties tai temperatūra rodo, kad jau per ilgai nesituštino vaikas ir jam tas sukelia nepatogumų. Ar svarstėte galimybę, kad galbūt pati per daug vartojate karvės pieno produktų, dėl kurių tuštinimosi problemomis vaikui pasireiškia alergija? Jei skaitote angliškai, rekomenduočiau šią nuorodą. Laimingai!

10:19 pm
gruodžio 4, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Man taip pat laktozės galimą netoleranciją, kaip tokio ne visai galbūt sklandaus tuštinimosi priežastį, minėjo ir viena pediatrė, šiuo metu dirbanti UK, į kurią kreipiausi dėl jūsų atvejo. Galbūt tikimybė ir nėra labai didelė, nenusigąskite, bet manau pabandyti savaitę kitą vengti pieno produktų galite dėl šventos ramybės. Kaip tik va Adventas, gera proga :) Vis jausitės, kad kažką darote, tik nepersistenkite, kad pati didelės įtampos nejaustumėte dėl priverstinės kažkokios dietos

11:03 am
gruodžio 5, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

neišeina man ši situacija iš galvos, lenda mintys net atsigulus miegoti, tai štai ką dar sumąsčiau: o kas jei ta temperatūra nerodo nei jokios alergijos, ar kito sutrikimo, o yra tiesiog organizmo pagalba pačiam sau,kad va kai užsistovi šiek tiek tie  pieno nevirškinami likučiai su visokiomis virškinime dalyvavusiomis kitomis medžiagomis ir mikoroorganizmais, kuriuos reikia pašalinti, gal kiek jie ir parūgsta, tų dujų susidaro dar papildomai ( iš ten ir tie nemalonūs pojūčiai vaikui), tai truputį reikia kilstelti vidinį karštį, kad sunaikinti patogeninius, kad jie ko negero nepridirbtų ten užsibuvę :) 

Dėl ko užsibūna kitas klausimas, nežinau, kiek svarbus ( gal visai mums to žinoti ir nėra reikalo) ir kiek ten galima jį įtakoti ( juk minėjote, kad ir mankštinate, masažuojate,maudote, pakankamai skysčių vartojate ir pati, ir kiek tik pageidauja pieno gauna ir vaikelis,taigi dar daugiau jo nepripilsite gi, kad būtų kuo išstumti senąjį), tai gal nelabai ir reikia ką daryti. Gal čia tas atvejis, kai reikia tiesiog duoti šiek tiek laiko, kol atsiras dažnesni žarnyno judesiai ir ims tuštintis dažnesniais intervalais pats. Kiek pamenu kažkuriuo metu lyg ir mums taip buvo, bet tiesiog atrodė, kad išaugome per mėnesiuką ar pan. tiesiog ir užsimiršo visi nemalonumai ir baimės, todėl ir dabar kaip per miglą tik tą menu. 

tai va taip bandau, kaip mama sau mąstytis. žinoma, kad aš ne medikė ir net ne biologė ar veterinarė, tai gal ir smarkiai nusikalbu ir juokinu ką nors :) Bet tai, kad ir medikai nieko protingiau nepasako, ar ne? Kitaip ar čia reikėtų dabar mums tokiomis spėlionėmis užsiminėti. Bet aš tai pripratus, mano vaikiai dažnai man tokių ar panašių mįslių užmindavo dėl savo sveikatos, tai va ir sukuosi, kaip išmanau. Ir tik tiek ir jums galiu patarti

1:05 pm
gruodžio 5, 2013


blomst

Narys

įrašai9

Aciu mamukai uz pasisakyma,kazkoks kosmaras,va siandienvel 5 para nekakoja vaikas,dujos pradejo eiti smirdancios vel,aisku ne tokios dar smirdancios kai buna 10 diena nekakojimo,tada tai isvis:) nezinau kas mano mergytei galetu but,kraujo tyrimai geri,daktarai sako,kad sveika.Gerai,jeigu kaip sakoma kad mamos pienas gerai isisavinamas ir noemalu aceit kai 10 dienu nesitustina,tai is kur tada du pilni vystyklai kakiu jeigu taip gerai  isisavinamas pienas,niekaip nesuprantu. Mazyle va sianakt vel pradejo raitytis,stena,nori kaku,bet neiskakoja. temperaturos aisku dabar nera,ji mum atsiranda 9-10 dienomis,tomis dienomis isvis baisu. Vaikas buna leizgyvis nuo verksmo,pavarges,nes nepamiega,nori tustintis,bet neiseina. Anksciau tikrai tustinadavosi daznai,kiekviena diena,nu dabar menesis laiko kaip jokiu prosvaisciu,ir as matau,kad ji blogai jauciasi kai neissikakoja toki ilga laika,o kai kaku padarydavo po tu 10 dienu visai kitoks vaikas buna:)

10:57 am
gruodžio 6, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

likimo ironija, bet kaip tik ši tema pasidarė aktuali ir man, tai dėl to ir nepaleidžiu: galvoju, ar nebus tik ir jūsiškė irgi linkusi truputį į tą kietėjimą. Tik vėlgi nežinau priežasčių. Mano vyresnėlis, šešiametis, aišku pienu nebeminta jau treji metai, bet va turi su tuštinimusi vėl bėdą, kamuojasi gal savaitė. Aš maniau, kad dėl netinkamos mitybos (iš savo pusės darau ką galiu, gaminu, siūlau įvairų maistą, bet jis vistiek renkasi iš esmės daugiausia baltų miltų gaminius, pomidorų padažą ir dešreles, saldumynus…kas aišku lengvai viršinama, suteikia daug energijos, bet manau, jog gali tuos kietėjimus lemti tikrai, bet tai, kaip tu vaiką priversi). Kita vertus kalbėjausi vakar su drauge apie jos sesers mergaitę ir sužinojau, kad ji turi tą pačią bėdą, nors tikrai žinau, kad jos mama įdeda daug daugiau pastangų užtikrinti, jog suvalgytų daugiau košių, daržovių ir pan…Taigi prastą mitybą tikrai galima jų atveju atmesti, kaip vidurių kietėjimo priežastį. Juolab, kad minėjo, problemą, kaip ir jums, egzistuojant nuo kūdikystės, kai irgi mito tik pienuku…Tai va, še tau boba ir devintinės, nes irgi gydytojai nieko nerado, nieko pasiūlyt negalėjo. Tai dabar gelbėjasi džiovintomis slyvomis, atradę, jog jiems šiek tiek padeda. Bet ką su mažiuliuku dar padaryt galima…Jums tas slyvas, kivius, avižų košes, morkų sultis, jogurtus, kefyrus, ką ten dar liaudis išbandžius (man tai rytinė kava taip veikia), vartot. Bet tai kad jums pačiai sau nepakenkt, nes kiek tai bus efektyvu, ar pakaks to, kiek į pieną ten ko patenka, ir ar patenka tas, kas laisvina tuos viduriukus (kai kas taigi mechaniškai vos ne kaip suprantu, pravalo)…Bet kokio natūralaus jogurto tai ir jums pačiai bet kokiu atveju turbūt gerai pavartot dėl savęs, aišku tik ne litrais ;) Kitos mamos atsiliepkit irgi!!! Ką manot???Gal kas esat radę kokį sprendimą geresnį, ar priežastį išsiaiškinę? Negi niekam daugiau taip nebuvę?

1:09 pm
gruodžio 6, 2013


blomst

Narys

įrašai9

Mamule mu,man  ir kava padeda,man nuo mazens viduriai kietedavo ir dabar tokia pat problema,bet ka va su vaiku tokiu mazu daryt nezinau,ar gali but kad mano pienas kietina jai viduriukus?gal skysciu trukumas vaikui?

1:48 pm
gruodžio 6, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

na va matot ir jums būdavo, tai gal tikrai toks polinkis: tiesiog retesnis tuštinimasis, tai ir susikaupia ( nes pašalinti susikaupia ką, sakėt, kad tirštoka tyrelė gaunasi galiausia iš to, kas nereikalinga organizmui). Skysčių jei trūktų, būtų ir kitų požymių, juos lyg atmetėte, be to ėmėtės prevencijos, siūlydama krūtį kuo dažniau ir rūpindamasi, kad pati tų skysčių nepritrūktumėte (pienui bus paimta juk jūsų sąskaita, taigi pirmiausia jums pritrūktų ir jums tie požymiai pirmiausia pasireikštų sakyčiau: tamsesnis šlapimas, sausėjanti oda, džiūstanti burna ir pan., galiausia elementarus troškulys kamuotų, galvos skausmai…). Laisvinti viduriukus tyrelėmis, sultimis, cukrumi ar pan. kaip ir irgi visiškai nemotyvuota būtų: juk problema yra ne tai, jog vaikas, kai jau šalinti reikia, to pats padaryti neįstengtų, bet tiesiog, kad žarnutės nesujuda, neišstumia dažniau iš vidaus ( angliškai tai " bowel movement" vadinama). Tai va kaip jas priversti dažniau ten banguot ir sparčiau suktis, nežinau :) Ir ar iš vis įmanoma. Gal tik išaugama ir tuo guostis ir maksimaliai bandyti kažkaip visiems išlikti kuo ramesniems, stengiantis kitus vaikelio poreikius kuo geriau patenkinti, kad kuo mažiau kitų dirgiklių dėl ko būti irzliam ir neramiam liktų. Tai lengviau šitą nemalonumą pakels, lengviau bus išlaukti, tuo metu dar vis visur ieškant, klausinėjantis…Nes kas ieško, juk tas randa, ar ne? Gal netyčia dar kas paaiškės, koks patarimas neįprastas ar versija. Aš šiuo momentu kol kas va tiek geriausia ką galiu išmąstyti

4:23 pm
gruodžio 6, 2013


mamaieva

Nederland

Narys

įrašai11

Sveiki, blomst,

 

skaitinejau as jus problema ir visus pasiulymus, kuriuos mamos cia teikia. 

Is savo patirties galiu pasakyti, kad turint paveldeta polinki viduriuku kietejimui, jie ketieja ir pas kudiki. Mano vyresnelis sunus augo su sia problema nuo kudikystes…. Jus sakote, kad daro tyrelemis, vadinasi neuzkieteje viduriukai. Tiesiog su salinimu yra bedeliu.

Mano jaunelis sunus nuo 4men. pradejo tustintis reciau ir smirdziau. Ilgiausiai nesitustino 7d.. Pilvelis taip pat isipusdavo, nes ismatos kaupaisi ir rugsta. Pilvelio diegliai taip pat uzeidavo. Piktas, niurzgalas, verksniukas. Pati geriausia priemone, kuri mums pagelbejo tai pilvelio sildymas. Jis labai mego buti stacias. jokiu nesiojimu gulinti. Prisiglaudziu prie savo pilvo taip, kad net pati ta siluma pajuntu ir labai greitai dujos iseina, o tuo paciu ir jis nurimsta. Kuomet nurimsta tuomet, masaziuka pasidarom, pasportuotuojam ir zinokit puikiai pasitustina normaliomis ismatomis. Ta darau kiekviena diena. Dabar jau palaikau virs puoduko. kad truputi pastenetu, taip abu ir pazaidziam. Vienas kartas pas mus buvo uzkietejusiu viduriuku, va tuomet issitustino du spirgiukus, buvo labai aisku, kad reikia vaikuti gelbeti :)

Svarbiausia pati nurimkit, nes ta jusu itampa net internetinej erdvej jauciasi, tai pagalvokit kaip jusu mazute ta jaucia. 

Ir betkokiu atveju jei matot, kad jums neramu ir toliau, kad situacija negereja, konsultuokites su gydytojais, vieni nerado, gal kiti sugalvos kas yra ar kaip pagelbeti. Cia mes visos galim destyti savo teorijas, zmones tam mokslus baigia  ir kasdienine praktika uzsiima ir tai kartais nesugalvoja kas yra. 

 

Sekmes Jums 

 

4:26 pm
gruodžio 6, 2013


mamaieva

Nederland

Narys

įrašai11

P.S. beje mums jau 7men. jis sedi, tai uztai mes jau puoduka turim. Jus dar per mazos tam :)

4:57 pm
gruodžio 6, 2013


shalia

Svečias

Puikiai suprantu mama "blomst", nes turim ta pacia bedaFrown mano mergytei 4,5 men. ji irgi jau menuo kaip tustinasi retai: tai kas 5, tai kas 7 dienas. o siandien jau 8 d.kaip nesitustina. Bet ji gerai jauciasi, tiek kad kol prabezda, pastena kiek. Neramu man irgi, kodel jai taip darosi. Maitinu pati. Gydytojas pasiule gerti laisvinamuosius, jei nepadeda – klizmute, nors sakiau, kad issitustina neskausmingai ir ne kietai, tokia tyrele. Baisu ir laukti ilgiau, kad paskui kokia rimta beda del to ilgo nesitustinimo atsirastu. labai lauksiu patarimu, ka daryti. Gal tikrai pabandysiu pieno produktu atsisakyti kuriam laikui, o gal pades:)…

5:17 pm
gruodžio 6, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mamaieva, manau mama blomst jums bus labai dėkinga už jūsų mintis, o aš savo ruožtu norėčiau padėkoti ir nuo savęs: labai nejaukiai jaučiausi čia viena su savo spėlionėmis, taigi man labai palengvėjo, kad ir jūs panašiai manote, kas čia su tuo leliuku galėtų dėtis. Tikrai labai gerai priminėte apie tą stačio nešiojimą ir pilvelio pašildymą ( ypač save, kaip puikiausią šildyklę, idealios temperatūros ir labai mielą, naudojant). Blomst mažylis tikrai gal dar ir per mažas puodukui, bet ji man regis, tą pozos klausimą išsprendus gana kūrybiškai su naudojamu kojyčių pririetimu, nors tikrai galėtų dar pabandyti ir sulenkus jas prilaikyti panašiai, kaip vaikas sėdėtų, tik ore, pvz. virš kriauklės ar pan.

Apskritai, manau, jog esate nuostabi, labai jautri ir geros širdies, daug patyrusi ir mąstote labai panašiai, kaip ir aš, taigi tas menkas mūsų susikirtimas ( tikras ar tariamas, bet vistiek man nemaloniai ant širdies gulėjęs), manau buvo tik iš nesusikalbėjimo, kaip kad dažnai nutinka nesant gyvo bendravimo. Geriausi jums linkėjimai iš šlapiai snieguotos Lietuvos, gražių artėjančių švenčių su sveikais vaikučiais ir labai lauksime kitų jūsų pasisakymų čia, jie labai vertingi!

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Kūdikis nesituština

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
2 + 6
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: