Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

2:44 pm
liepos 26, 2010


novila

Narys

įrašai3

Laba diena, norėčiau Jūsų patarimo.

Mano berniukui už dviejų savaičių sueis 4 mėnesiai ir jau beveik mėnuo, kaip jis tuštinasi kas 5 – 6 paras,  maitinu pati. Beje ir pasituština, tik kai gerai jį išmasažuoju, išminkau (arba net muiliuką kišu). Gydytoja sako, kad gal trūksta jau pienuko, bet mažylis man pavalgęs pats atsitraukia nuo krūtinės, o kai patikrinu, dar pilnai bėga pienukas. Kai siūlau dar, jis jau nebeima spjauna lauk, ir dažniau pradėjo prašyt žįsti.

Pirmajam berniukui tokio pat amžiaus buvo panašiai, tada viena sesutė paaiškino, kad mažyliui jau per silpnas yra pienukas ir jam jau reikia rimtesnio maisto.  Tada jai patarus pradėjau duoti bulvę ir viskas susitvarkė, vėl normaliai tuštinosi, o savo pienuku išmaitinau iki 1 metų 1 mėnesio.

 Aš manau, kad dabar yra tas pats, bet norėčiau specialisto patarimo, kaip elgtis. Ar tikrai pradėt duoti košytes?

 

 

6:12 pm
liepos 26, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Na, aš ne specialistas, bet galiu pasakyti, ką man sakė specialistas. Jei maitinate motinos pienu, vaikas gali tuštintis ir kas 10 dienų. Ir tai normalu! Tiesiog motinos pienas yra toks vertingas maistas, kad visas įsisavinamas. Juk išmatos yra tai, ko nereikia, todėl natūralu, kad jei visko reikia, tai ir nėra išmatų. Jeigu tuštinasi normaliai, ne spirytėmis, pats nedejuoja, pilvukas neišpūstas, tikrai neverta pergyventi. Mano sūnus jau du mėnesiai tuštinasi kartą per savaitę – dažniausiai sekmadieniais Laugh. Reikia tik džiaugtis – užpakaliukas nešunta (čia daktaras galėtų prie maitinimo motinos pienu privalumų parašyti savo knygoje). Kai pasakiau savo gydytojui, jis irgi pritarė, kad tai normalu. Tik sesutė bandė sakyti, kad aš ko nors, laisvinančio vidurius, valgyčiau. Bet neklausiau aš to patarimo, nes ir taip laisvai tuštinuosi.

Aišku, jei duosite bulvę, tuštinsis dažniau, nes bulvė nėra tokia vertinga. Tad palūkėkite dar. Manau, daktaras patvirtins mano žodžius.

11:44 pm
liepos 26, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 8:57 pm – liepos 26, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Novila,

Taip, aš pritariu Brigitai :) Tokio amžiaus kūdikių, kaip Jūsų berniuko, jau stipresnis virškinimas ir jie dar geriau, negu naujagimiai, įsisavina maisto medžiagas iš motinos pieno. Todėl žarnyne lieka labai mažai atliekų iš kurių formuojasi išmatos. Taigi kol jų prisikaupia tiek, jog sužadintų tuštinimosi refleksą, gali praeiti net kelios paros. Paprastai net ir po tiek laiko žindomo kūdikio išmatos nepasidaro kietos. Normalu, jeigu tai užtrunka neilgiau kaip septynias dienas. Tačiau reikia įsitikinti, jog kūdikis tikrai gauna pakankamai maisto (motinos pieno): jis geros nuotaikos, žvalus, šlapinasi ne mažiau kaip šešis kartus per parą (šiuo rodikliu galima vadovautis, jeigu kūdikis negauna kitų skysčių) ir auga jo svoris.

Tai, jog Jūsų trijų su puse mėnesio berniukas šiomis dienomis dar ir prašosi maitinamas dažniau, negu iki šiol, galėtų reikti kad dabar jis pergyvena „augimo šuolį“. Jo metu kūdikis sparčiau auga ir jam reikia santykinai daugiau maisto. Dažnesni žindimu kūdikis „užsako“ intensyvesnę, atitinkančią jo poreikius, pieno gamybą mamos krūtyse. Tai įvykus, gal būt jis ir tuštinsis nebelaukdamas tiek daug dienu, kaip dabar. Pirmojo pusmečio kūdikiui „stipresnio“ maisto už motinos pieną nebūna. Iš bulvių košės tiesiog lieka daug neįsisavintos masės, kuri pasilikusi žarnyne paprasčiausiai pagausina išmatų kiekį, todėl ir paskatina ankstyvesnį tuštinimąsi. Pasaulinė Sveikatos Organizacija nerekomenduoja duoti košių kūdikiams iki maždaug šešių mėnesių amžiaus. Šis amžius apytiksliai sutampa su daugumos kūdikių pasiruošimu valgyti ir įsisavinti tirštą maistą. To pasiruošimo požymiai yra (1) vaiko gebėjimas sėdėti be atramos ir prilaikymo, (2) pirmųjų dantų išdygimas, (3) adekvatus burnos organų išsivystymas – liežuviu nebestumia maisto iš burnos ir (4) kitoks maistas netrikdo virškinimo sistemos veiklos ir nesukelia alerginių reakcijų. Taigi jeigu Jūsų berniukas pagal visus požymius jau subrendęs tiršto maisto valgymui, o retas tuštinimasis jį labai vargina, galite pabandyti jam duoti truputį bulvės arba banano. Tačiau  aš patarčiau neskubėti: verčiau būtų kūdiko prašomas dažnesnis žindymas, masažas ir mankšta. Tai pagerins apetitą, bendrą tonusą ir kartu paskatins žarnyno peristaltiką, taigi ir dažnesnį tuštinimąsi.

Sėkmės :)

5:20 pm
liepos 27, 2010


novila

Narys

įrašai3

Labai dėkui už išsamų paaiškinimą.

Skaitydama Jūsų atsakymą, kaip tik prisiminiau, jog jis su mano pagalba nelabai gausiai ir pasituštindavo – tai vadinasi tikrai organizmas viską įsisavina ir nebėra ką jam pašalinti. Tačiau kilo kitas klausymas. Kūdikis pradėjo labai smirdančiai bezdėti. Anksčiau to nebuvo, būdavo tik garsas,  pagal kurį suprasdavom, kad vaikas pašalino orą iš savo pilvelio, o dabar tai ne tik kad su garsu, bet dar ir labai pasmirsta. Beje, sirgom bronchiolitu ir dėl to jam leido antibiotikus, ko pasekoje teko gerti gerųjų bakterijų.

Tai dabar ir galvojam, ar tai nuo tų bakterijų taip pasmirdo jo bezdukas, ar vistik gal pienukas jo skrandyje rūgsta ir kažkas negerai vyksta pas jį ten pilvelyje?

9:42 pm
liepos 28, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Novila,

Ko
gero, pagausėjusios dujos pilvelyje (kartais sukeliančios ir dieglius) ir
intensyvesnis jų kvapas yra dažniausias nepatogumas, atsirandantis dėl ilgesnio
išmatų užsibuvimo kūdikio žarnyne ir nesuvirškintų atliekų rūgimo. Dalinai
įtakos galėjo turėjo ir leisti antibiotikai ir gal būt kiti buvusios ligos
gydymui vartoti geriamieji vaistai. Žuvus bakterijoms, išsiskiria jų sudėtyje
buvusios baltymų molekulės, o baltymai genda pūdami. todėl išmatų kvapas darosi
itin nemalonus. Net ir pačių gerųjų bakterijų perteklius nereikalingas, todėl
jų papildomo skyrimo ilgai ir didelėmis dozėmis žindomam kūdikiui nereikėtų,
nes pats motinos pienas skatina jų įsivyravimą. Tikėtina, jog dabar, kai Jūsų
vaikelis jau pasveiko, pamažu išnyks ir ligos bei jos gydymo pasekmės.

9:14 am
liepos 29, 2010


novila

Narys

įrašai3

Labai ačiū už paaiškinimą.

O aš jau žadėjau vėl girdyti jį gerosiomis bakterijomis, tad geriau nebeduosiu jam jų ir palauksim kada savaime viskas susitvarkys. Nesinori kišti visokių vaistų tam mažam zmogučiui.

1:24 pm
sausio 5, 2011


lina

Svečias

Sveiki,

auginu 2,5 mėn. sūnelį. Ir jau kokį mėnesį mums taip pat aktualus nesituštinimo klausimas. MAitinu pati, per pirmus du mėnesius sūnelis priaugo daugiau kaip po kilogramą. tačiau pats nepasituština ir penkias dienas, todėl dėjome muiliuką, mikrolklizmutes. Būna, jog matai, kad vaikas stengiasi pasituštinti, tačiau jam nieko neišeina. Gydytoja patarė bandtyti pradėti duoti obuolių sultis, o po to – ir obuoliuką arba slyvų tyrelę, virti avižų nuovirą. Ar ne per anksti? Kiek dienų galima laukti maksimaliai, kad vaikas pasituštintų? o po to jau daryti klizmutes?

Iš anksto dėkui už atsakymą.

 

 

1:19 am
sausio 7, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Lina,

tokio amžiaus kūdikių, kaip Jūsų berniuko, jau stipresnis virškinimas ir jie dar geriau, negu naujagimiai, įsisavina maisto medžiagas iš motinos pieno. Todėl žarnyne lieka labai mažai atliekų iš kurių formuojasi išmatos. Taigi kol jų prisikaupia tiek, jog sužadintų tuštinimosi refleksą, gali praeiti net kelios paros. Normalu, jeigu tai užtrunka ne ilgiau kaip septynias dienas. Paprastai net ir po tiek laiko žindomo kūdikio išmatos nepasidaro kietos. Tačiau reikia įsitikinti, jog kūdikis tikrai gauna pakankamai maisto (motinos pieno): jis geros nuotaikos, žvalus, šlapinasi ne mažiau kaip šešis kartus per parą (šiuo rodikliu galima vadovautis, jeigu kūdikis negauna kitų skysčių) ir auga jo svoris: AR UŽTENKA PIENO?

Visų organizmo funkcijų pagyvinimui naudinga kūdkį pamasažuoti, pamankštinti, o žarnyno peristaltikos paskatinimui ir tuštinimosi pagreitinimui taip pat naudingas ir pilvuko masažas “pagal laikrodžio rodyklę”. Pasaulinė Sveikatos Organizacija nerekomenduoja duoti kitokio maisto (sulčių, tyrelių, košių…) kūdikiams iki maždaug šešių mėnesių amžiaus. Skaitykite skyrių PAPILDOMAS MAITINIMAS knygoje, p282-294.

8:36 pm
lapkričio 23, 2013


giedre

Svečias

sveiki, mano kudikeliui dar tik menesiukas, o tustinas tik karta i para arba i dvi paras karta, daznai steni ir iseina nemalonaus kvapo dujos, bet issitustinti neiseina. pilvuka masazuojam ir guldom ant pilvuko kad tik  padetu. Maitinu savo pienu ,bet naktimis primaitinu misineliu, nes pieno neuztenku ( misinelio gauna i para 1 ar du daugiausia). ir labai daug svorio priaugom kaip per pirma menesi, 1.6kg, gyditoja liepia ant dietos vaika laikyti, kai gimeme svereme 3.440 o dabar 5kg. ji dar labai maza tai net nezinau kuo jai padeti…

2:04 pm
lapkričio 24, 2013


Prada

Narys

įrašai83

Pranešimas redaguotas 12:06 pm – lapkričio 24, 2013 Prada


Sveiki,o is ko sprendziate,kad pieno neuztenkate?jei taip gerai auga svoris,tai kam jum tas misinukas?zindant,ar uztenka kudikiui pieno galima spresti is svorio(per men maziausiai 500g) ir pasislapinimai ne maziau 6 kartai.O juk pieno kieki visada galima padidinti,ta pasireguliuoja pats kudikis,tiesiog dazniau zindykit,tai ir pienelio gaminsis daugiau.WinkYpac pienelio kieki didina naktiniai zindymai.O jei ir toliau siulysit misinuka,tai ilgainiui jis visai isstums mamytes pieneli. Jei noresit,klauskit,galima smulkiau papasakot.O misinukas buna,kad kietina viduriukus,bet ir tokio amziaus kudikeliui jau tustinimas sureteja,normalu,kad pasitustina net karta per savaite.sekmesSmile

P.S. Jusu situacijoje,padesit jus jai geriausiu budu,tai tik maitindama savo pieneliu.

2:59 pm
lapkričio 29, 2013


mamaieva

Nederland

Narys

įrašai11

Sveiki, mielas Kazimierai,

 

noreciau jusu patarimo. Mano beveik septyniu menesiu sunelis tustinasi retai, vidutiniskai kas 5 paras. Tai prasidejo staiga nuo kazkur 4 men. Kol maitinau tik mamos pienu nekreipiau i tai didelio demesio. Nuo penkto menesio jis pradejo ragauti darzoves ir vaisiu tyreles, po pora sauksteliu. Taip zaidem iki sesiu men. Jau trecia savaite, kaip jis pietums valgo darzoviu(bulve, moliugas, brokolis) kosytes, vidutiniskai apie 2 valgomus saukstus. Mano pienuko ragauja daznai, bet po ne daug. taip jis valgo nuo gimimo. Kadangi pienuko mazeja karts nuo karto iterpiu misinuko. Kurio isgeria ne daugiau 60ml per karta ir ne daugiau kaip du kartus per diena. Vaikucio imatos pasidare kietesnes, taip tustinasi trecia savaite, kas 4d. Bet siandiena pasidare dar kietesnes. Pastaciau klizmute, kad galetu isitustinti ir neapsirikau, jos kieteja. Taip pat jam daznas duju kaupimasis, kartai prikelia is miegucio, kad galetu isleisti jas, tada vel nurimsta, ypac dienos metu. Gyvenu Olandijoje, cia vaiku prieziura ir mityba labai skiriasi. kartais anglu kalba sunku isaikinti kas vaikuciui vyksta ir kaip tai geriausiai ispresti. Daug skaitau literaturos, bet nuo tos begales informacijos jau ir pati pasimeciau.

Nezinau ka geriau ivesti dabar ar mesyte, ar kruopu kose? Kaip vaikutis turetu tustintis budamas tokio amziaus ir valgydamas tiek papildomo maisto? Kol kas auga jis puikiai, bet bijau, kad nepradetu stigti gelezies. 

Ar cia jau mums lekti pas specialista tikrintis? :)

 

Dekoju is anksto uz patarimus

 

1:01 pm
lapkričio 30, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Sveiki,

Štai ką išmąsčiau apie jūsų situaciją pernakt, ty., kokių veiksmų imčiausi jūsų vietoje. Žiūrėkit: mąstant logiškai, iš esmės ką dabar turite, tai signalą, jog jūsų kūdikio virškinimo sistema su kažkuo iš jūsų jam siūlomo raciono nesusidoroja. O gal apskritai, ne su konkrečiu produktu, o būtent deriniu. Tai protingiausia, man regis, dabar būtų ne įvedinėti kažką papildomo ir taip sukelti žarnynui dar daugiau streso, o kaip tik visko sumažinti ir duoti jam pailsėti, laiko susidoroti su iškilusia situacija. Kaip būtų galima padėti jam išsivalyti, be klizmutės (ji, mano asmenine nuomone, yra gal šiek tiek per agresyvus kišimasis pradžiai), juolab, kad minėjote ir dujų kaupimosi bėdelę: tai pilvuko masažas pasitikinčiai ( tikrai pajusite tinkamą instensyvumą) sukant ratukus aplink bambutę laikrodžio rodyklės kryptimi, "dviratuko mynimas" kojytėmis, (apskritai, ar daug juda vaikelis, jį mankštinate? Tai svarbu žarnyno peristaltikai, kuri dar nėra tobulai įsivažiavusi, tą miniu, nes esu pastebėjusi, jog mamos neretai pernelyg saugo savo vaikus, arba pačios neturi pakankamai energijos leisti jam tiek judėti, kiek jam reikia, neturi jėgų su juo padūkti, o tai, vėlgi mano pačios asmeniniais pastebėjimais, galiausia priveda ir prie jūsų bijomo geležies sumažėjimo, kada plačiau tai pakomentuosiu atitinkamoje temoje). Šilta vonia, ne tik kaip higienos, bet ir nuostabi terapijos priemonė, atsipalaiduoti raumenynui ( žarnyno taip pat), leiskite mėgautis ja kuo dažniau. Arba šilta dušo, krano srove į pilvuką.

Jei norite gydytis maistu (šalia kitų priemonių) verčiau šiuo metu siūlyčiau pridėti burokėlį, prie esamos daržovienės (Olandijoje turėtumėte jų irgi tikrai rasti). Jis labai laisvina viduriukus, plius būtų profilaktika kraujukui. Beje, ar nepamirštate nerafinuotų aliejų į košelę? Jie irgi svarbūs geram maisto įsisavinimui.

Toks derinys veiksmų manau turėtų tam kartui viską sutvarkyti. Tačiau ateičiai, kad vėl nenutiktų to paties, siūlyčiau imtis rimtesnių žingsnių. Juolab, jog turite, kaip minėjau aiškų ženklą, jog ne viskas, ką darėte su maitinimu vaikeliui patiko ( žinoma, visada galite nedaryti nieko, ir tiesiog laukti, kol išaugs ir virškinimo sistema labiau subręs pati susitvarkyti). Kadangi vidurių užkietėjimui visgi didžiausios įtakos turi skysčių kiekis, manau, kad galbūt kalčiausias čia mišinukas. Matot, natūralus žindymas visada užtikrina reikiamą jo kiekį ir santykį su "maistu" (tobulą liesesnio pieno proporciją su riebesniu už jus sureguliuoja labai gerai per tūkstantmečius tai daryti įgudusi sistema), todėl mama visada gali būti atsipalaidavusi ir nesukti sau galvos dėl nieko: kiek ir ko čia papildomai girdyti ir kada (prieš maistą sveikiau, ar po). Tiesiog duodi, jei vaikas labai domisi, ką tu ten geri ( jei ne kavą ;) arba pasiūlai, o jis neatsisako, nors dažniausiai visgi nesipuola. O kai darai mišinuką, gali to vandens ten pamažinti, arba jau nebeturės po to vietos skranduky atsigerti vandens atskirai po to. Plius gal vaikui ir nelabai skanu su pienu palyginti, nei tos sultys labai dažnai jiems atrodančios per rūgščios ar saldžios, net ir skiestos, nei tos kartokos arbatėlės ar beskonis vanduo ( vaiko skonio receptoriai, nepamirškite yra gerokai gerokai jautresni už mūsų, dažnai dar ir atbukusius). Taigi, manau, jog bandyti grįžti prie dažnesnio maitinimo savo pienu jums būtų daug lengviau ir ramiau, nei bandyti čia dabar lėkti pas gydytojus, viską skaičiuoti, matuoti. Tikrai siūlau nuoširdžiai ne dėl to, kad būčiau kažkokia pamišusi žindymo fanė ( anaiptol, pati žindau dažnai sukandusi dantis), tiesiog tikrai turiu nemažai patirties ir įvairių panašių situacijų su pirmagimiu ( dabar maitinu antrąjį jau trimetį rupūžioką, kuris irgi dėl tam tikrų priežasčių verčia mane tai daryti, kaip lengvesnę išeitį).

Kas jus verčia daryti išvadas, kad pienuko mažėja? Sumažėjusi žindymo trukmė? Dažnumas? Pojūtis krūtyse (tuštumo jausmas?), vaiko nepasitenkinimas? O gal tikrinate pientraukiu arba rankomis? Visa tai, patikėkite yra absoliučiai nepatikimi rodikliai (nenoriu plėstis, nors galėčiau kiekvieną punktą racionaliai išaiškinti, kodėl, yra tai aprašyta ir gydytojo knygoje ir kitų mamų patirtyse, taigi turėsite patikėti tiesiog). 

Neįsižeiskite, bet kažkodėl jaučiu, jog jums gali taip atrodyti, nes gal pasąmoningai norėtumėte, kad taip būtų. Žinokite, visiškai normalu pavargti nuo maitinimo, norėti daugiau laisvės ir savarankiškumo, šiek tiek jau atitrūkti nuo tos mažos prielipėlės, grįžti bent kažkiek prie normalaus suaugusiojo žmogaus gyvenimo, vistik ir taip jau skyrėte, pradedant nuo nėštumo pradžios, jam daugybę savo laiko, išteklių ir dėmesio. 

Galbūt galite šiuos savo visiškai suprantamus poreikius bandyti patenkinti tokiu būdu, kad nereikėtų atsisakyti dažnesnio žindymo? Atsisakant kažko kito? Nes matote, vaikutis, panašu, kad dar nėra pasiruošęs savarankiškumui, nes štai lyg ir valgo suaugusiųjų maistą, bet nelabai dar su juo susitvarko, ar ne? Jam dar labai reikia jūsų pagalbos. Ne daktarų, ne klizmučių. Nes jis neserga, su juo viskas gerai. Jis tiesiog dar labai mažas

Sėkmės jums abiem

1:11 pm
lapkričio 30, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

P.S. Drįsau siūlyti jums savo pamąstymus ir skatinu, jus galvoti pačiai, nes va matote, pati sakote, jog nuo tos begalės informacijos jau visai pasimetėte. O viskas juk yra iš ties labai paprasta, kai galvoji savo galva. Tai va, neklausykite, prašau, net manęs, jei kažkas atrodo nepriimtina. Nes toks atmetimas, jums taip pat padės suvokti, ką būtumėte verčiau norėjusi išgirsti, kokio atsakymo tikėjotės. Tai ir bus tas atsakymas, kurį kažkur viduje jau turite, jei atmestumėte visus autoritetus ir baimes. Juk jūs to vaikelio mama, kad kitas gali drįsti teigti, jog žino, kas jam geriausia.

3:25 pm
lapkričio 30, 2013


mamaieva

Nederland

Narys

įrašai11

Sveiki, Mamule Mu,

 

dekui jums uz toki ilga rasineli ir nora islieti savo mintis. Deje turiu jus nuvilti, kad tai ka surasete yra patikrinta ir isbandyta. Mano sunelis jau trecias man vaikas. Visus tris zindziau ir dienomis ir naktimis be jokiu taisykliu(net ir pries 16 metu, kai inernetas dar nebuvo visagalis, o as buvai tik 20m amziau :)) ). papildomo maistelio mano sunelis  gauna, tik primaitinimui ir pratinimuisi prie naujo, o ne pavalgymui. Iki siol jis valgo nakti kokius 5 kartus. Beje pridursiu, kad jau turi sesis dantukus, sedi tiesia nugara ,viskuo domisi ir  griebia nuo stalo kai mes valgome. Savo svori padvigubino jau budamas 4men. akiviazdiai matau, kad neuztenka vien mano pieno.

O sportu uzsiima istisai kai nemiega, nes kiti mano vaikuciai :))) jau paugliai su juo taip pat duksta. Manksteles,pilvo masaziukai :))). aisku, kad jie iprasti musu dienotvarkeje. Kaip as sakau, mano darbas dabar yra sunaus auginimas :)).

Pieno niekada nematavau jokiomis priemonemis, pati gamta mane taip sutvarke, kad puikiai jauciu save ir kudiki. Daznesnis zindymas????? kas gali buti dar zanesnis zindymas negu praktikuoju :). Mano vaikai man gyveno po krutimis tol kol buvo pienuko.  Mano menesiniu ciklas atisnaujina tik tuomet kai vaikutis isgeria paskutini pienelio lasa ir lygiai po menesio. Deje kaip bebutu gaila pirmus du kartus pienelis tiesiog baigesi apie 9 men. Su siuo vaikuciu galbut istemsiu ilgeliau. :))

 

Esu visika naturalaus maitinimo salininke ir NAKTINIU ZINDYMU, bet taip pat gerai zinau ir suprantu, kad ateina laikas kada reikia pradeti vaikuciams duoti papildomo maisto. Gelezies ir cinko atsargos pienelyje isenka, o kaip zinome sie elementa labai svarbus. NET IR GELEZIES STYGIUI ESANT GALI ATSIRASTI VIDURIU KIETEJIMAS.

Pirmieji du vaikuciai priprato prie papildomo maisto anksciau. Todel misiniu neprireike. Jie uzpildydavo tas tuscias vietas uzkasdami kosiu. Sis gauna  60ml. kartais .

 

Daug cia dar galeciau poryti visko is savo patrties is literaturos, interneto platybiu. Bet labai noreciau specialisto patarimo. ir tada daryti savas isvadas.

Beje mano pirmo sunaus viduriukai taip pat kietejo. Dukros ne. Beje berniukai su sia problema susiduria dazniau.   

 

Dekoju, kad  perskaitete. Lauksiu patarimu.  

4:35 pm
lapkričio 30, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

O ne, mieloji, tai nebuvo mano noras išlieti savo mintis ( saviraiškai yra kitų vietų, tam suvokti turiu pakankamai sveikos nuovokos), tai buvo bandymas pažvelgti į jūsų situaciją iš šalies ir keliant tam tikrus klausimus padėti jums rasti atsakymą pačiai, net jei prireiktų kvestionuoti tam tikrus jūsų įsitikinimus ar sugriauti tikėjimą autoritetais. Juk jus tubūt pačią šioje situacijoje labiausiai neramina tai, jog turėdama tiek daug  ir tokios įvairios patirties, išnagrinėjusi tiek įvairiausių informacijos šaltinių, visgi nesugebate rasti išeities. Labai gerai suprantu, kad tikėjotės ir tebesitikite atsakymo iš profesionalo ir pasielgiau tarsi labai įžūliai antrą kartą gražia forma paprašyta nesikišti ;), tačiau pati pagalvokite, argi ne naivu jūsų intelekto žmogui, trijų vaikų mamai tikėti stebuklais ( o beje jais tikėti gal ir turėtumėte su šiuo vaikeliu išmokti, bet tai jau atskira, pasaulėžiūrinė- filosofinė tema) ir tikėtis, jog šis gydytojas, kad ir koks nuostabus ( su visa pagarba jam) jums atsakys kažką kito, nei jau esate skaičiusi ( turbūt gi analizavote, gal net tuos pačius šaltinius, kaip ir jis, jei jau tiek ieškojote visur). 

Taigi neatsiimu savo siūlymo neišsisukinėti ir imtis darbo su savimi ir savo įsitikinimais. Nes vaikas jums labai aiškiai rodo, kad senieji su juo nebeveikia. Kad mama turi būti pasirengusi mokytis ir keistis su kiekvienu vaiku, nes kiekvienas yra unikalus. Kad toks jums čia iššūkis ir išbandymas. Labai aiškiai tai žinau ir matau, ir nuo to jūs tikite tuo ( ar manimi) ar ne, tai nepasikeis. Galite sėkmingai ar nelabai ieškoti dar ir dar naujų specialistų, keisti juos, naudoti papildus, vaistukus, kitokį maistą…Arba galite imtis atsakomybės kaip suaugęs žmogus pati. Be kaltinimų sau, kad kažką dariau ne taip, o su normaliu sveiku požiūriu: gal kažko nežinojau ir dariau ne taip ir dabar matydama to elgesio pasekmes jį pakeisiu. O sakau, kad čia ne vaike problema, ar jo virškinimo sistemoje, todėl, kad jis tiesiog dar negali būti " sugedęs" ( o tai, kad jis domisi maistu, gali rodyti tik jo smalsumą, o ne pasirengimą ir gebėjimą jį suvirškinti, gi cigarete ar kava taip pat domėtųsi, šuns kakučiais, norėtų kišti į burnytę, bet turbūt neduotumėt). Aišku, neatmetu, kokio vieno procento, kad kažkas visgi gali būti sutrikę, tada žinoma reikėtų ilgų ir varginančių tyrimų, o gal net ir prireiks. Bet visgi manau, kad galima viską pradėti nuo paprastesnių žingsnių. 

Pasiūliau jums tokias priemones, pagal tą šykščią informaciją, kurią gavau. Dabar, kai parašėte daugiau, patarčiau visai ką kita.

Sėkmės

 

4:51 pm
lapkričio 30, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

P. S. O kodėl dar čia aš taip drąsiai ir atkakliai lendu, tarsi nerodau pagarbos gydytojui ar jo kompetencijai (nors manau protingam žmogui tokių minčių net kilt neturėtų), o kas visų baisiausia- skatinu rizikuoti vaiko sveikata, nes " o kas jei ten tikrai yra koks žarnų nepraeinamumas ar kokio fermento trūkumas, ar dar kas nors rimto". Tai tokių minčių kirba, bet išmokau ir kitiems patariu varyt jas šalin, nes turiu nepalaužiamą argumentą: jei tai ūminė, gyvybei pavojinga būklė, reikalaujanti skubaus intervencinio gydymo, tai vaikas duotų tai žinot taip aiškiai, kad niekas į jokius forumus nerašinėtų, o jau seniai sėdėtų ligoninės priimamajame. Na bet gali būti ir kokia nors lėtinė liga. Ką gi tada vistiek teks imtis PRIEŽASČIŲ aiškinimosi, ką aš ir siūlau daryti iš karto, negaištant nei laiko nei jėgų, tolesnėms begalinės informacijos paieškoms. Nebent, aišku, ryšitės vadovautis paplitusia praktika slopinti simptomus vaistukais: laisvinamaisiais, gerosiomis bakterijomis, klizmutėmis, mišinukais su specialiais priedais kietėjantiems viduriukams…ir gyventi tikėjime, kad nebesimato problemos lygu nebėra problemos. 

Tai va toks būtų mano pastebėjimas (beje, rašau jį ne tik jums asmeniškai, taigi prašyčiau pasistengti ir atitinkamai reaguoti, kad netyčia neįsiskaudintumėte ar nesupyktumėte). Tai tik mano prielaidos, mąstančio, keliančio klausimus, abejojančio paprasto žmogaus. Tikėti manimi nereikia, nes dalykai, kurie reikalauja tikėjimo yra kiekvieno asmeninis reikalas. Čia kalbame apie paprasčiausią sveiką nuovoką, ir geriausiu atveju, pasikliovimą savo motiniška nuojauta ( kas, beje irgi nėra jokia mistika, jei bent kiek domėjotės apie tai, kokiu principu ta " nuojauta" veikia)

6:23 pm
lapkričio 30, 2013


mamaieva

Nederland

Narys

įrašai11

Brangi Mamule, ar jus tik ne per jautriai sureagavote???? pykti ant jusu neturiu jokios priezasties, o tuolabiau isiskaudinti. man tiesiog pasidare labai nuostabu, kad jus tiek susudomejote mano klausimu. 

Gerbiu jusu poziuri i vaiku auginima ir sveikatinima. Bet nelabai suprantu ka jus cia bandote man paskyti. Netgi ir kitoms mamytems gali pasidaryti painu (jei rysis skaityti ilgus pasisakymu). Apie kokius STEBUKLUS, ISITIKINIMUS AR AUTORITETU GRIOVIMUS jus cia kalbate?

 

Parasiau cia tikedamasi patarimo is Profesoriaus, nes tai yra zmogus, kuris turi daug  teoriniu ir praktiniu ziniu, kurias derina vaikuciu mityboje bei gydyme.  BETKOKIU ATVEJU IESKOSIU PAGALBOS PAS SPECIALISTUS jei tai tesis, nes uzkieteje viduriukai yra signalas, kad kazkas vyksta ne taip. o gal tiesiog taip organizmas pratinasi prie kitokio maisto???

Filosofijom as neuzsiimu. Esu labai UZ NETRADICINI poziuri i gydyma,kuri praktikuoju jau seniai sau ir vaikams, bet taip pat zinau, kad yra situaciju kai jis tiesiog netinka ir tu paciu, geruju bakteriju, reikia neatsisakyti.

 

man labai juokinga kai zmones teigia: "buk vegetaras, eik miegot su vistomis ir visos ligos tave aplenks"….. arba kemsa tabletes be perstojo. kas tinka vienam, nebutinai tiks ir kitam :)

7:48 pm
lapkričio 30, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Aha, tiesa: susidomėjau būten jūsų klausimu, nes atsakinėju ne į kiekvieną postą toli gražu. Tiesiog labai nustebau, kad šiuo, kūdikio nesituštinimo klausimu jau tiek mamų ir, kaip jūs sakote, gerb. Profesorius, buvo skyrę daugybę savo brangaus laiko pasisakyti, suteikę daugybę informacijos, o jūs vistiek parašėte naują užklausimą, taigi pamaniau, kad jūsų situacija ypatinga ir jai reikia naujo požiūrio ( vis dar taip tebemanau, todėl ir tebetvirtinu, kad tikitės  sužinoti dar kažką ypatingai naujo veltui, kad jums tiesiog reikia pakeisti žiūrėjimo kampą). 

O jei nesupratote, ką norėjau pasakyti, tai nereiškia, jog pasakiau tai, kas neturi nieko bendro su tiesa. Nes yra nemažai mamų iki šiol mane ne tik supratusių, bet ir sėkmingai išsprendusių savo problemas, kai pvz., gydytojai buvo skyrę net antibiotikų. Aš visada mielai laukiu papildomų klausimų ir mielai skiriu laiko surasti žmogui tinkamiausius žodžius, jei jis yra pasiruošęs klausytis. 

 Matot, aš visiškai nesikuklindama galiu pasakyti, jog esu susidūrusi su tiek problemų augindama saviškius, jog norėdama išlikti sveiko proto, o gal tiesiog išlikti :), turėjau taip pasikeisti, tiek daug nuo ko apsivalyti ir suprasti, kad man dabar viskas gyvenime atrodo tik žaidimas. Tai nereiškia, jog žvelgiu į kitas mamas iš aukšto ( iki šiol bent nesu sulaukusi panašaus pastebėjimo), kaip tik labai gerai suprantu visų jausmus ir nerimus, tačiau leisti gyventi iliuzijose ir mele irgi negaliu. Galbūt ne visi yra pasirengę išgirsti tai, ką noriu pasakyti, bet gi jei įsigilintumėte, suprastumėte, jog būtent savo pasaulėžiūros aš ir nekišu, nežadinu neišsimiegojusių, tiesiog noriu truputį paprovokuoti, paskatinti susimąstyti. Ir labai labai laukiu kontraargumentų mano mintims, jei kas tokių turi, nuoširdžiai esu pasirengusi pakeisti savo įsitikinimus. Nes tai tik prielaidos, brangioji. Niekur nerašau, kad tai absoliuti tiesa. Tiesiog klausiu, o kas jei tai, ką manėme iki šiol yra netiesa, kas jei viskas yra paprasčiau, kas jei mumis manipuliuoja kažkas iš nežinojimo ar ne visai dorų ketinimų. Juk jūs pati nuolat kartojate: "Kaip žinome", "akivaizdžiai matau" , o tai juk elementarios loginio mąstymo klaidos. Tokios grynos tiesos nebūna, taip mąstyti yra ne tik ne racionalu, bet ir nesveika, ar net pavojinga ( kraštutiniu atveju). Manau jums reikia truputį atsipalaiduoti ir atsiverti, nesipulti taip į kraštutinumus: manote, kad aš tam tikrose vietose ( toli gražu ne visur) pakritikuodama tradicinę Vakarų mediciną jau automatiškai esu juokinga kraštutinė natūralistė, kažkokia filosofė, kurios net neverta klausyti, bet vėlgi, jei paskaitytumėte atidžiau ir panaudotumėte savo puikiai išlavintą protą, pamatytumėte, kad neturite kuo pagrįsti tokio įsitikinimo ir dėl to viską, ką sakau automatiškai atmesti. Pagalvokite dar truputį. Nes visgi kažką paliečiau, kad sureagavote į pirmąją žinutę, būtumėte juk nerašiusi kitaip antrosios, kažkokius jausmus paliečiau ( todėl iš anksto ir atsiprašiau, kad būsiu priversta tą padaryti). Gi čia tik paprastas iššūkis: pabandyti išklausyti kitą be išankstinio nusistatymo ir gal kažką jo žodžiuose atrasi. Argi turite ką prarasti, kol laukiate profesionalo ;)

7:55 pm
lapkričio 30, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

P. S. O filosofijomis užsiimti kažkada žmogui vistiek tenka. Anksčiau ar vėliau. Savo noru ( pvz., kai švelniai tokiam mąstymo pokyčiui pakviečia vaikai), arba prievarta ( kai tiesiog nebeturi kitos išeities, tik tada jau viskas būna daug skausmingiau). 

P.P.S. Ilgai rašau, kai lakoniški atsakymai nebetenkina problemų dydžio, ne todėl, kad neturiu ką veikti. Gi žindau ir pati ištisai, ir dirbu su vaikais :)))) Atimu savo laiką iš jų. Nes matau prasmę ir tiesiog negaliu kitaip, ne dėl kažkokių asmeninių nerealizacijos problemu. Tą grėsmę turiu omeny ir esu ėmusis prevencijos :)  Gyvendama gyvenimą tokį, koks jis pas mane ateina

8:50 pm
lapkričio 30, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Dublis Nr. 2. Bandau dar kartą, apie nesituštinimo problemą be filosofijų: 

1. Keturių mėnesių žindomas kūdikis tuštinasi retai: normalu, tokio amžiaus jau gali būti, kad įsisavina beveik visą pieną ir nėra ko pašalinti.

2. Penkių mėnesių kūdikis pradedamas primaitinti: per anksti. Pradžioj galima nepastebėti jokių neigiamų šalutinių reiškinių, galbūt jie pasirodys tik po mėnesio ar kelių. Domėjimasis maistu, ar tariamas (mamos įsitikinimu ar klaidingais ženklais) pieno sumažėjimas, nepakankama priežastis. Net ir išdygę dantukai ar sėdėjimas gali būti ne pagrindinis rodiklis, ką vėliau virškinimo problemos mums ir patvirtins. O gal problema mišinyje ( pažaiskime detektyvą). Mamos žinios iš ankstesnių žindymų, nors ir visai sėkmingų, abejotinos, dėl teiginio, jog " pienas tiesiog baigėsi" ( taip būti paprasčiausiai negali, jei a) kūdikiai patys neatsisakė pieno, b) motina nepatyrė kokios nors krūties traumos, kurios metu buvo nutraukti pieno latakėliai, c) motina psichologiškai savęs neužprogramavo tokiai baigčiai, gal nebūtinai sąmoningai. Taigi, argumentas, jog mišinys privalomas, esą "trūksta pieno" taip pat abejotinas. Siūlymas: atsisakyti mišinio, kaip viena dažniausiai pasitaikančių kūdikio vidurių užkietėjimo problemos faktorių.

3. Papildomo maisto ne įvesti, o sumažinti. Duoti vaiko virškinimo sistemai subręsti. Mėsą ir košes valgyti pačiai. 

4. Geležies trūkumo kraujyje problema yra ne jos trūkumas piene ar maiste, o jos pasisavinimas, taigi nei geležies papildai, nei tam tikrų maisto produktų vartojimas negarantuoja, jog reikiamas kiekis bus atstatytas. Taigi mėsa ar košės gali ne tik neišspręsti tikro ar tariamo geležies trūkumo, bet ir dar labiau apsunkinti vaikelio virškinimą. Teks rizikuoti ir eksperimentuoti.

Va prašau, gal taip ir reikėjo nuo pradžių. Nors tai tokios pat prielaidos :) Bet sakėt taip jums priimtiniau, tai man nesunku ir taip parašyt, moku ir taip :) Juolab, kad man pasirodė geriau jau bet kaip, bet vis geriau nei nieko, gi vaikelis kankinasi, kažką reikia daryti, skubiai jam padėti, gi kasdien vanduo iš išmatų absorbuojamas, kasdien jos vis kietėja, jau nekalbant apie diskomfortą. Gydytojas juk nežinia kada ras laiko atsakyti, ir taip jau tiek sugaišta rašydamas tą patį per tą patį (priminsiu, kiek jau kartų, kol čia esu klausimai kartojasi, bet mamos ar tingi, ar neturi laiko paskaityt, mano, jog jų problema tokia ypatinga, jog niekam iki šiol taip nebuvo…). Juk jam reikia ir tobulintis, atnaujinti žinias, ir skirti laiko gyvoms apžiūroms, tikrai rimtoms problemoms, reikalaujančioms jo kvalifikacijos, galų gale poilsiui, jog nepadarytų fatalinių klaidų skyręs ne tuos vaistus ar pan. Todėl gi ir leido atsakinėti kitoms mamoms. Ir kai kurių patirtimi netgi pasitiki ;)

Na bet lauksiu nekantriai jo nuomonės ir aš, kai galės atrašyti. Aš irgi domiuosi savo kvalifikacijos kėlimu ir noriu mokytis, kur dar ko nežinau

Iki!

 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Kūdikis nesituština

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
7 + 12
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
16 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: