Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Kaip teisingai pradėti primaitinimą nuo pat pradžių

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

12:39 pm
gegužės 6, 2014


DaivaVa

Svečias

Ne, gal netiksliai išsireiškiau – rašoma krūties pienu arba pieno mišiniu (atitinkamai kuo vaikas maitinamas). Nors, pvz. mano sūnaus gydytoja sako, kad nuo pusės metų košėms galima naudoti karvės pieną, bet tik košėms. Bet aš tokių gydytojų patarimais tikrai nelinkusi vadovautis. Nes į daržovių košę siūlo dėti sviesto…kai manau, kad tikrai geriau alyvuogių aliejus…kai paklausiu apie alyvuogių aliejų, sako geriau, bet sviestas skaniau :) aš galvoju taip – kol mažylis sviesto neparagaus, tol ir nežinos, kad skaniau (o gal ir ne), todėl šiuo atveju geriau duosiu, kas naudingiau…va, taip ir pasėjamos visokios abejonės…

4:21 pm
gegužės 27, 2014


DaivaVa

Svečias

Dar vienas klausimas man iškilo – gal kas žinot kaip mažylio organizmas reaguja į didesnius maisto gabalėlius, kurie "neapdoroti" nukeliauja į sauskelnes? Mano sūnelis nemėgsta būti maitinamas, mėgsta valgyti pats, tai aš jam duodu gabalėlius virtų daržovių, o jis aišku nemoka smulkiai sukramtyti ir vėliau randu viską gabalais sauskelnėse…nežinau, gal nelabai gerai jo skrandukui tokie dalykai?

6:08 pm
gegužės 27, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Aš asmeniškai tai laikyčiau ženklu, jog papildomam primaitinimui kūdikio organizmas dar nėra iki galo pasiruošęs. Gal kažkaip ypatingai jis nekenkia, tačiau tiesiog nėra įsisavinamas,taigi kaip ir gaunasi nereikalinga apkrova, darbas ir išlaidos.  Ir manau lygiai tas pats vyksta ir su trintu maistu. 

Na bet čia, kaip minėjau mano asmeniniai įsitikinimai to ankstyvo primaitinimo klausimais. Puikiai žinau, ką rekomenduoja specialistai ( kaip minėjote- prieštaringai), bet galiu pasakyti, jog gerokai panaršius galima rasti ir kitokių duomenų. Tik gal juos nelabai naudinga skelbti. 

Atleiskit, kad galbūt supainioju jus dar labiau: tiesiog man labai pikta, kai dėl visokių interesų konfliktų bei žaidimų, kuriuos žaidžia suaugusieji, gali nukentėti vaikai. 

Visada manau, reikia vadovautis sveiku protu: žinoma, jei vaikas griebia maistą iš rankų ir tikrai jam kažko stinga, jis jaučia alkį, nesiūlysiu specialiai jam to drausti, bet dauguma, manau nuo tų šešių mėnesiu labiau tą maistą griebia mėgdžiodami, iš smalsumo ar….noro įtikti mamai ( kas ateity irgi gero neduoda valgymo filosofijoje). Tai gal tiesiog kažkaip ir žiūrėti, kaip į žaidimą, duoti po labai nedaug, labai minkšto ( bananus, avokadus) neskubinti (jei labai suvirti pasiūlyčiau daržoves kokias, tai nieko ten turbūt vertingo likę nebebūtų…) Čia, žinot, kaip su skaitymu ar bet kokiu kitu įgūdžiu: galima pradėti anksčiau nei vaikas pasirengęs ir su didelėmis pastangomis ar net šiokiomis tokiomis netektimis pasiekti rezultato, arba tiesiog sulaukti laiko, kai vaikas tikrai pasirengęs ir rodo norą pats ir gauti lygiai tą patį. Tik būnant ramiam, jog viskas įvyko maksimaliai natūraliai ir niekam nebuvo pakenkta.

Štai taip. Griežtoji Mamule Mū- Mokytoja šįsyk prakalbo. Bet tai tik jos nuomonė ir patirtis. 

Geriausi linkėjimai

8:36 pm
gegužės 27, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Sutinku su MamuleMū, kad skubinti ir versti vaiko nereikia – nei valgio reikaluose, nei visuose kituose. Bet pas mus netgi laikantis tokios "politikos", tų maisto gabaliukų sauskelnėse pasitaikydavo ir lig šiol pasitaiko – o mums jau pusantrų metukų :) Aš tai sakyčiau, kad kai vaikas mokosi kramtyti, kai gauna naują maistą, kai lavina kitus su valgymu susijusius įgūdžius (pvz., mes šiomis dienomis mokomis savarankiškai šaukštuku pasimaitinti, tai tas susikaupimas ties šaukštuko laikymu visai nukreipia dėmesį nuo kramtymo) – gabaliukai neišvengiami. Aišku, jeigu ištisai vaikas varo vien gabaliukais ir nuo to nukenčia augimas ir pan. – tai tada jau reiktų susimąstyti.

10:51 am
gegužės 28, 2014


DaivaVa

Svečias

Mūsų situacija tokia, kad šaukšteliu aš jo pamaitinti negaliu, nesižioja vaikas :) na, galiu įkišti tą šaukštelį nukreipdama jo dėmesį ar kitaip "apgaudama", bet tokiu būdu jis net nesupranta, kad valgo, todėl man nelabai priimtinas toks maitinimo būdas..o galbūt taip ir turi būti? gal ir reikia šiek tiek apgaudinėti?

Jeigu padedu ant stalo ar į lėkštutę jam mažus gabalelius maisto, jis nekiša jų į burną. Liečia juos, tyrinėja, bet galiausiai numeta ant grindų ir žiūri. Taip yra ne tik su maistu, bet su visais mažais dalykėliais, jis jų nekiša į burną. Jeigu paduodu didelį daiktą, mielai ragauja. Todėl mes priėjome prie to, kad išgarinu jam įvairių daržovių, kad neištištų, o liktų šiek tiek traškios ir padedu ant stalo dideliais gabalais, jis ima ir juos valgo, todėl neišvengiamai nuryja nemažų gabalėlių…aš taip nepergyvenčiau dėl to, kad maistas lieka neįsisavintas, nes tokiu būdu mažylis mokosi paimti maistą, atkąsti, kramtyti, manau taip labai svarbi dalis, tačiau ėmiau nerimauti ar jo žarnynui nekenkia tokie gabalai? galų gale aplink išangę atsirado tokių tarsi mažų žaizdelių, tai vėl išsigandau, kad tai nuo tų gabalėlių….

Nu ir prirašiau čia, bet situacija tokia, kad arba vaikas valgo pats gabalais arba nevalgo visai, dėl to ir suku galvą…mažyliui tuoj 7mėn.

12:57 pm
gegužės 28, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

tegu nevalgo visai ;) tikrai jums bus ramiau: juk jis dar visai mažiukas, tikrai tas maistas jam dar tik žaidimas ( gal ir visai pavojingas, juk ir pati nerimaujat dėl tų žaizdelių pvz., vadinasi nujaučiat kažką, gal tik baisu taip eiti prieš srovę ir taip " atsilikti nuo grafiko"). Mano antrasis buvo gyvas vien pienu iki metų minimum, o paskui tiesiog pradėjo normaliai valgyti kartu su manimi ( o aš mėgėja daržovių troškinių, sriubų, kuo paprastesnio maisto: tai patenkinti ir sveiki likom abu). 

Tiesa juokas ta proga: buvo viena išimtis. Kol ieškojau internete, kaip ir jūs, nuomonių bei naujausių tyrimų, kaip čia tuos vaikus reikia primaitint ( pirmagimį, tai žinoma, pagal visas taisykles bandžiau " teisingai", bet jis irgi gerokai pasikoregavo pagal save su savo charakteriu), mano kūdikėlis primaitintinas šliaužiojo po stalu ir nusičiupo bandelę su grietinėlės- varškės kremu, na ir prisimaitino savarankiškai ( kol aš svarsčiau, ar morkytė ar morkytė čia sveikiau būtų) :)) Užtai dabar mėgstamiausi produktai yra krevetės ir alyvuogės ( beveik ketverių), šlamščia ir daržoves, ir vaisius: nu kaip nenormalus vaikas. Užtai mamai džiaugsmo daug ir tikėjimo, kad tas laikas, kai nerimavau ir laukiau, atsipirko. Galbūt ir jūsų tokia ar panaši pamokanti istorija turės būti ;) Kas žino.

Gražios dienos

3:17 pm
gegužės 29, 2014


DaivaVa

Svečias

Turiu pripažinti, kad kartais sunku plaukti prieš srovę, bet matyt mano situacijoje kitaip nebus. Taigi, nusprendžiau palaukti kol išnyks bėrimas ant užpakaliuko ir tada pabandyti vėl duoti kažką didesnio pagraužti, kad įsitikinti ar bėrimą tikrai išprovokavo maisto gabaliukai. O šiuo metu mes maitinamės taip: padarau jam daržovių košės, įdedu į dubenėlį, paduodu šaukštą ir sakau – valgyk :) žinoma, pati irgi pasiimu tokį pat dubenėlį su koše ir šaukštą ir rodau kaip valgyti. Oi kaip smagiai skraido košė :D į burną turbūt niekas nepakliūva, bet gal taip kadanors ims ir paragaus pats konors.

 

4:03 pm
gegužės 29, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji,

Bet juk iš tiesų, kai gerai pagalvoji, tas būdas leisti vaikui būti savimi, pasirinkti, atsižvelgti į jo poreikius, duoti laiko, tiesiog elgtis laisvai ir natūraliai pagal situaciją: tai apie ką mes čia daugiausia kalbame, iš esmės juk yra būtent ėjimas pagal srovę, taigi mamai jis turėtų būti daug daug lengvesnis ir patogesnis. Deja, žinau, kad lengviau yra pasakyti, negu padaryti. 

Laikykitės. Ne visiems tenkantys išbandymai yra vienodai lengvi, todėl ir turite jaustis taip, kaip jaučiatės. Todėl jie išbandymais ir vadinami ;)

Ir net jei kartais pasirodys, kad esate per silpna ir jums per sunku: leiskite vaikeliui jums padėti, tikrai neprisiimkite visko sau pačiai. Savo programą, kaip jam vystytis kuo sėkmingiau, jis žino net geriau už jus. Taigi jums teliks labai nesipriešinti ( kiek pavyks) ir tiesiog tą jo teisę ir pareigą pripažinti. Na ir tiesiog truputį padėti, ten, kur jis dar gal ne visai pajėgia. Jei prašys ;)

P. S. O kad kada nors ko nors paragaus aš jums galiu garantuoti šimtu procentų ;) Ir tikrai dar sulauksite valandos, kai trokšit priešingo: " Na ir kada gi tau bus pagaliau gana" :)) 

 

2:46 pm
gegužės 30, 2014


simona_g

Narys

įrašai52

Kai mus istiko dermatitas-alergija pradejus primaitinima, nepaliaujamai googlinu viska apie mityba. Nors visada buvau salininke protingo maisto :) tik dabar labiau parupo tai ka tas maistas nuveikia musu vaiku ir musu paciu organizmuose. Ir kodel kazkuriz netinkamas sukelia tokias reakcijas. Daug idomiu dalyku suzinojau, keiciasi net mano pacios poziuris i viska. Tik vis vienas klausimas iskyla. Vis apie tuos urviniu laikus. Nesigilinu as kiek ten ju isgyvendavo ir iki kokio amziaus, faktas kad isgyvendavo. Tik idomu kaip ir kada jie pradedavo kudikiu primaitinima. Ir kazin kuom… gal laukdavo visu ar bent didziosios dalies dantu, o gal laukdavo kol vaikai patys gebedavo maisto rasti, surinkti… aisku, nebe tie laikai, bet faktas, jog zmogaus evoliucija vyksta labai ilgai ir kad siuolaikinis zmogus yra vartotojas to kas jam pateikiama. O pateikiama visko daug ir reikia ar nereikia. Kazkuri mamyte minejo, jog vakare vaikas mesa valgo. Valio! Taip ir toliau! Nakti organizmui reikalingi baltymai, kuriuos jis naudoja "kuno statybai". Grudai is ryto – energijai. O kas liecia vaisius, tai vertetu visoms mamoms pasigilinti. Vaisiuose esantis cukrus nera toks nekaltas kaip mums yra ikalta i galvas. Tai yra lygiai toks pat cukrus kaip ir tas kuri dedame i maista. O cukraus dideli kiekiai niekam nenaudingi, ypac mazuju organizmams. Ir nebesivadovauju as taisykle, jog vaikas pats zino ka nori valgyti. Jei leisciau saviskei valgyti tai ko ji pageidauja, tai visa diena butu vartojami vien miltai ir cukrus (blyneliai,sausainiai ir t.t.) kaip kudikeli pripratinsi, taip jis ir pageidaus valgyti ateity. Svarbus kiekvienas zingsnis ir visos seimos poziuris i maista. Ir nevisada masiskai pateikiama informacija yra teisinga, kartais ji tiesiog buna kazkam labai naudinga. 

12:26 am
gegužės 31, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 9:27 pm – gegužės 30, 2014 magnolija


Na, urviniai tikriausiai gyveno šiltesnėje klimato zonose, tai sutrinti uogeles vaikams nebuvo labai sunku… O kai pradėjo kraustytis šalčiau, tai, matyt, jau mokėjo sukurti ugnį – tai gal nuo sriubytės pradėdavo? Arba savo pakramtyta duodavo? Gyd. Vitkauskas rašė, kad prieš kokį šimtmetį pora ir Lietuvoj taip darė – pakramtydavo duonos, saldumo…

Ačiū už nuraminimą, mes tada ir toliau sau skaniai mėsiukus valgysim :) Šiandien bandėm be mėsos, tai nieko gero, garantuotai alkanas nuėjo miegot. Jau tik ir laukiu, kada kviesis prigult šalia.

Gal galima kokią nuorodą apie tokį cukraus vienodumą? Nes aš vis galvojau, kad tas baltas cukrus iš runkelių ar iš cukranendrių skiriasi nuo frkutozės… Beje, aš visai neseniai sužinojau, kam cukrus naudingas. Pasirodo, sergant būtina gerti saldintas arbatas (tinka ir medus), nes organizmas nukautus virusus prijungia prie gliukozės ir išsiunčia lauk. O jeigu gliukozės nėra, tada toksinai lieka organizme ir gadina kepenis. Va taip va :)

Labai sutinku su tuo, kad svarbus šeimos požiūris, įpročiai, ritualai. Ir kad jau dabar suformuojami vaiko ateities pageidavimai. Bet va kaip sunku mums, suaugusiems, staiga imti ir viską daryti "gerai" :) Ir apskritai neaišku, kas yra "gerai". Kol kas mes fokusuojamės į tokius dalykus: geriau įvariau, bet po nedaug; geriau gaminta namie, bet jei neišeina, tai gerai bet kas nenuodingo, kad tik pilvas neurgztų; valgymo laikas šventas ir jokių ten skaitymų ar ekrano žiopsojimų; valgom tvarkingai, nusiprausiam rankas prieš, nuvalom stalą ir, jei reikia, save po; susitvarkom indus pavalgę; nepamirštam ačiū, prašau, palaikyti malonaus pokalbio, pasijuokti ir kuo nors pasidalinti; kartais sustojam, pagalvojam, kaip skanu, patrinam pilvuką.

2:03 pm
gegužės 31, 2014


simona_g

Narys

įrašai52

Pranešimas redaguotas 11:34 am – gegužės 31, 2014 simona_g


Gaila, bet nepavyksta ikelti nuorodu. Google iveskite "byla pries civilizaciju maista" ir "pragaistingas pazinimo medzio saldumas". Turetu homosanitus puslapi nurodyt. 

5:54 pm
gegužės 31, 2014


DaivaVa

Svečias

Iš tiesų šiais laikais informacija taip lengvai prieinama ir pilna straipsnių bei knygų apie sveiką mitybą ir pan., tačiau iš kur žinoti kuris šaltinis patikimas, o kuris ne? Tuo labiau kai jie prieštarauja vienas kitam. Aš, neturėdama nei medicininio nei chemijos ar biologijos išsilavinimo, tikiu (tiesiog tikiu), kad maistas turi būti kuo mažiau apdorotas. Vaisiai manau yra desertas, kurį valgyti reikia atskirai, kaip patiekalą ir jokiu būdu ne po pagrindinio patiekalo, kaip mes esame įpratę. Beje, kai buvau susirūpinusi maisto likučiais savo mažylio sauskelnėse ir naršiau internetą ieškodama ar nedarau žalos savo vaiko žarnynui, perskaičiu mane tikrai nustebinusį dalyką – kuo labiau apdorotas maistas (pvz pervirtas), tuo sunkiau žarnynui jį suvirškinti. Dažniausiai žarnynas jį iškart siunčia į atliekas, nes tiesiog nežino ką su juo daryti.

Grįžtant prie vaisių temos, kiek žinau veganų sveikos mitybos piramidėje jie užima pačią viršūnėlę, kas reiškia, jog jais mėgautis reikia retai. Pirmumas teikiamas daržovėms, o visų pirma visoms lapinėms…

Taip pat manau labai svarbu atskirti du dalykus – kūdikio/augančio vaiko mityba ir suaugusio žmogaus. esu įsitikinusi, kad galioja skirtingos taisyklės. Juk ne veltui pienukas mažyliui yra toks saldus, juk gamta taip sudarė, vadinasi tai yra reikalinga. O štai suaugusiam žmogui, tai galbūt visai nebereikalinga.

10:40 pm
gegužės 31, 2014


simona_g

Narys

įrašai52

Kas del pateikiamos informacijos, tai siuolaikinis skaitovas yra prates viska gauti "ant lekstutes". Daugiausia diskusiju del nuorodu i mokslinius irodymus trukumo kyla tada, kai pateikiama informacija visiskai neatitinka nusistovejusios nuomones, iprociu ir siaip viskam priestarauja. Ar taip lengviau nurasyt pateikta informacija kaip niekine, nes truksta irodymu ir t.t. ir gyvent sau nekvarsinant galvos? O gal imt ir patiem paieskot tu moksliniu tyrimu, irodymu ir viso ko truksta? As asmeniskai irgi esu siek tiek tingine siuo klausimu, nes dauguma informacijos bus tik uzsienio kalba. Ir nors pakankamai gerai moku anglu k., pateikta informacija buna sudetinga suprasti, nes tam neturiu atitinkamo issilavinimo. Bet je8 jau labai rupi, tai bandau, ieskau. Esu pastebejusi netgi tokia reakcija, kai pateikiama informacija su visa papildoma literatura, nuorodom ir t.t., bet nenaudinga skaitytojui, nes paneigia jo isitikinima ir skatina kazka keisti gyvenime, o keisti nesinori. Dazniausiai pasakoma kazkas tokio: "kiek mokslininku, tiek ir nuomoniu", "tuoj rasis straipsnis viska paneigiantis" ir pan. Esu dar jauna, gyvenimo neapkarpytais sparnais ir vis nepasimokau nekisti savo trigrasio kur man nereikia. Jums rupi maisto likuciai vaiko sauskelnese, man rupi apskritai maistas, nes visgi vaika kazkas veikia neigiamai. Bet patikekit manim, kai nei metuku neturinti mergaite valgo bulviu traskucius, kuriuos jai duoda mama, man uzverda kraujas. Bet turiu save nuleist ant zemes ir primint, kad niekam neidomi mano nuomone ir poziuris. Kiekvienas turim sa vo poziuri. Gal but as cia ir ne vietoj apie tokius dalykus rasau, cia kitokios mamos renkasi, mamos kuriom rupi. O del cukraus vistiek nenurimsiu :) siais laikais kur bepasisuksi visur cukrus. Net tokiam nekaltam produkte kaip duona. Taip kad verta ne tik savo kasnius ziureti, bet ir vaiko. Gliukoze organizmas geba gaminti ir ne is cukraus, taip kad atsisakius cukraus ir jo pakaitalu nieko mums nenutiktu. Kazkada jo isvis nebuvo. Pagal sezoniskuma cukraus vaisiu ir uogu formoje gaudavome tik kelis menesius per metus. O dabar kiaurus metus valgom atveztinius vaisius, uogienes, saldzias varskes, jogurtus, surelius ir t.t. Vaikas, pradejes valgyti normalu maista, po truputi zengia i suaugusiuju pasauli. Taigi, suaugusiuju maistas tampa ir vaiko maistu. Sunku siais laikais viska suziureti. Ypac kai su mazu vaiku kur i svecius nueini. Pirmoj vietoj kisa saldaini ar sausaini. Taip ir sukasi uzburtas ratas.

4:35 pm
birželio 2, 2014


magnolija

Svečias

Aciu, Simona, straipsnius radau. Paskaiciau ir likau dar labiau susipainiojus :) Taigi vaisiai nebegerai, darzoves dar galima. Bet juk turbut ne importines, neaisku kaip uzaugintas. Geriausia matyt savo. Kiti perspeja apie nitritu pavoju, ypac kai savos darzoves pertresiamos meslu. Tai gaunas, kad ir tu darzoviu reik nedaug. O is kur tada susirinkti reikiama kieki vitaminu? Nenorom persasi isvada, kad tik piliulea, kuriu sudetis aiski, "saugu"… Ironizuoju, zinoma, bet kas belieka :) Kita mintis paskaicius: reik ir man pasidomet, kaip ten tas metabolizmas musyse veikia, gal pades geriau susigaudyti.

Sutinku su Simona, kad butina ziureti, ka valgo vaikas ir mes patys. Panasu, kad manasis auga dekingoj aplinkoj. Olandai sausainiuku nesiulo, dazniausiai vaikai gauna razinu. jas net pardavineja mazytese dezutese, kad vaikams but smagiau valgyt. o jai ir pasiulo olandai sausaini, tai max viena. Atvykus buvo sokas ma, kad seneliai neduoda vaikams "apsiryti" saldainiais (maniskiai man Lietuvok duodavo), bet susilaukus vaiko pradedu izvelgti racijos.

Kalbant apie info saltinius, tai geriausias variantas susirasti pirmini mokslini straipani, kuriuo remiasi teiginiai ir ziureti, kas ir kaip. Daug darbo ir laiko gali prireikti paieskoms, bet nematau kito varianto – nebent ljnkstama kazkuo kitu pasitiketi. Siaip dazniausiai zmonema pritruksta kritisko mastymo. Jie sugeba paneigti nepatinkancias teorijas, taciau nesugeba adekvaciai pazvelggi i savo isitikinimus ir juos perleisti per objektyvumo prizme.

Zodziu, galiauziai lieka daryti, kaip sako Daiva – visko po truputi…

Beje, Simona, ar pavyko Jums mitybos pokyciu deka atsikratyti to dermatito?

10:26 am
birželio 3, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

na jūs tik nenualinkit savęs per daug su tais tyrimais ir straipsniais: nedarykit mano jaunystės klaidų ;) ( ai nors darykit, reikia patirties žmogui gi visokios, visokia ji vienodai vertinga). 

man, su dabartine išmintim ir dviejų žmogelių auginimo patirtim, dabar rodosi, jog reikia tiesiog būtent: visko po truputį ir žiūrėti kaip reaguoja, nes gi žmogus visaėdis, jo virškinimo sistema sudėtinga ir pritaikyta įvairiam maistui, juk mūsų smegenims vien kiek skirtingų medžiagų reikia, tiksliau jų derinių, kurių mokslininkai ir mitybos specialistai iki šiol tiksliai dar nei suvokti, nei juolab atkartoti, pvz., piliulės, kuri galėtų užtikrinti reikiamą visko kiekį. Tokio sudėtingumo biocheminiai procesai pas mus ten vyksta: kaip kas įsisavinama, kokiais kiekiais, kas kam padeda, kaip pagaminama tas ar anas…Be to žmogeliui reikės gyventi pasaulyje, kur bus visko, ir prie visko reikės prisitaikyti, kad išliktų, taigi labai saugoti ir neverta nuo pat pradžių. Juk iš esmės, žvelgiant iš chemijos mokslo pusės pvz., viskas, net tie visi konservantai, " chemikalai", cukrūs yra natūralios, žemėje randamos medžiagos. Gal ne prie visų derinių organizmai mūsų yra pripratę, kai kuriuos jam apdoroti yra sunkiau, bet jis gi duoda žinot: alergijomis galbūt, dermatitais, kitokiomis atmetimo reakcijomis ( gal tiesiog kai ko nesinori vartot, neskanu ir tiek: turime pakankamai tų apsauginių mechanizmų, ypač kūdikiai, kurių jie dar veikia nepriekaištingai ir kurie linkę ir mums tą akivaizdžiai pademonstruoti beigi pamokyti to meno). 

Taip kad manyčiau, pradžiai bendrieji orientyrai galėtų būti kažkas, ką mėgstate ir valgote jūs pačios, broliai, seserys, tėčiai, seneliai: kaip artimi biologiškai organizmai, jau atsirinkę, kas jiems tinka, taigi didelė tikimybė, kad tiks ir vaikeliui. O vėliau paaugę, jau jie galės daugiau rinktis ir patys, ir aiškiau, savo preferencijas mums įvardinti žodžiais.

Svarbiausia nieko nebijoti ir nekišti per prievartą, nes dažniausia suveikia atmetimo reakcija, arba priešingai trauka uždraustam vaisiui: ir tada vaikui emociškai gali užsifiksuoti įvairių patirčių ( o tas vistiek nutiks neišvengiamai ir be mūsų įsikišimo), kurios vėliau jam trukdys išgirsti savo kūno poreikius ir pasirinkti sveikiausią mitybos sistemą JAM intuityviai. Ir dar: žinoti, jog mitybai taip pat būdingi įvairūs etapai, ir tai, jog kažkurį laiką,vaikui maisto norisi mažiau, ar vienodesnio, nereiškia, jog jau taip bus visada ir tuoj jam kažko mirtinai pritruks, jis susirgs ir pan. Susireguliuoja per laiką viskas gražiai ir savaime. Patikėkit.

Sėkmės,

1:33 pm
birželio 3, 2014


simona_g

Narys

įrašai52

Negaliu teigti, kad butent mityba cia gelbeja. Kai prasidejo sitas geris nuo 7 men ir nepavyko jo niekaip numalsint, kreipemes i homeopate. Vaiko gydytojos pirmas siulymas buvo hormoninis tepalas ir kazkokie zyrtec vaistai nuo niezejimo. Mano vienintelis ir kategoriskas atsakymas buvo NE. Nesuprantau, kaip galima gydyti vaistais, kai priezastis visiskai neaiski. Bet nelabai kam ir rupejo ta priezasti aiskintis. Pasakymas "taip buna", "isaugs" ir pan manes netenkino. Turiu pavyzdi seimoje, negyditas vaiko dermatitas perejo i bronchine astma ir visokias alergijas. Homeopatija priezasties man taip pat nenurode, bet mintis, kad oda taip pat yra organas ir kad to ko organizmas nepajegia pasalinti ismeta per oda man buvo priimtinesne. Alergologiniame atliko kelis durius alergijai, nieko nerado, todel niekam daugiau ir nerupejo kazka ziureti. O ir pati nelabai maciau butinumo prasyti ir reikalauti. Homeopatinis preparatas suveike per dvi savaites. Buvo ramu iki 1,2m. Dabar turim viena deme per kojytes linki, sunkiai gyja. Bet pagerejimas yra. Mano pacios pastebejimas toks: varskytes miau uzvalgius iskart isberia veida, atsisakem. Vakar buvom sveciuse, gavom pasivaisinti ale vaikiskom sultim is pakelio. Rezultatas, vakare nusikasem jau beveik nematoma deme su kuria ilgai kovojam. Deme vel raudona, berimas ant veido. Taigi, cukraus musu mityboj minimaliai, geriam vandenuka ir arbatas nesaldintas. Valgom kefyra, varske ir t.t. aisku mesa, darzoves pagrinde, sriubos, kiausiniai. Retkarciais grudiniai. Tai kai per daug nenuklystam ir veidukas grazus, ir kojyte pagereja. Bet vistiek sunku, keistai zmones i mane ziuri, kai as vaikui neduodu ledu ir visu kitu gerybiu. Dziaugiuosi uz vaikus ir uz tevus, kurie tokiu bedu neturi. Ir nekomentuoju kaip jie maitina savo vaikus. Bet mane kazkodel visi turi teise komentuoti ir teisti. Nieko, isgyvensiu. Viskas del geresnio rytojaus. Sutinku, jog vaikas paauges visko paragaus, o butent to ko as bandau isvengti. Bet dabar noretusi bent kazkiek suformuoti protingesnes mitybos yprocius. Sunku, kai nevalgai jokiu desru, desreliu ir t.t. kartais tiesiog nera ka vaikui paduot i ranka, o matai kad kazko nori. Stengiuosi viska gaminti pati, buna dienu kai vaizduote "sugenda". Tuoj prasides uogu sezonas, bandysim ragauti, gal ir organizmas jau maziau reaguos. Nuo saldytu braskiu ir zemuogiu pasireiske alergija, bet jau nemazai laiko praejo, tai viliuosi kad ir zarnynas bus nuolaidesnis. Bet svarbiausia, kad mano ir vyro mitybos yprociai zymiai pasikeite, taikomes prie vaiko, kad man maziau vargt ir negamint visiem atskirai. Mano pacios savijauta taip pat pagerejo. Ir vis delto, ner tas musu dermatitas labai stiprus, gal todel kad labai priziuriu, neapleidziu. Tepames taukmedziu ir kitais naturaliais tepalais. Sunku musu laikais isvengt blogybiu, vienos atsisakai, kita, galbut mazesne, pasirenki. O metabolizma siulyciau pasinagrineti, tame paciame puslapyje gan idomiai viskas aprasyta per du straipsnius. Ne tik del vaiku, del saves :)

11:38 am
birželio 19, 2014


DaivaVa

Svečias

Noriu pasidalinti mūsų progresu primaitinimo reikaluose.

Prieš porą savaičių šeštadienį kai ruošiau pietus supratau, kad nieko gero neturiu ką sūneliui pagaminti. Radau žiedinį kopūstą ir porą. Pagalvojau, kad vistiek nevalgo, tai tiks, nes bet kokiu atveju viską išmetu lauk arba pati suvalgau. Taigi, paruošiau košę ir nieko nesitikėdama prikišau šaukštelį sūnui, o jis išsižiojo! Priminsiu, kad mano mažylis neatverdavo burnos šaukštui. Nežinau, kas pasikeitė, bet nuo tos dienos jis ėmė valgyti košes. Tiesa, jis negali ramiai sėdėti ir valgyti, tuo metu turi dar kažką turėti rankose, graužti kąnors, bet kai paliečiu lūpas šaukšteliu, gražiai išsižioja, nuryja, ir nebesirauko. Aišku, suvalgo dar palyginus nedaug, bet koks gi skirtumas, svarbu kad jau nori to :) ir visai nekaltos tos mano košės, skanios jos, tik buvo ne laikas matyt.

Tai va, aš taip žiūrėjau į savo sūnų ir galvojau – nieko mes nesprendžiam, viską nusprendžia mažyliai – kada valgyti, miegoti, keltis ir t.t., mes tik turim būti šalia ir pastebėti kada mažylis jau pasiruošęs kažkam. 

Tiesa, sutapimas ar ne, bet ta pačią savaitę mažylio pirmas dantukas pagaliau prasikalė pro odelę, tai galvoju, kad gal tai buvo tas dalykas ko jam trūko. 

2:34 pm
birželio 19, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Sveikinimai! Ir ačiū, kad pasidalinote. Labai teisingas išvadas padarėte ir dar mums priminėte: kokia "patyrus" mama bebūtum, turi sau tai priminti kasdien: " tik būk šalia ir stebėk", " turėk drąsos ir kantrybės išlaukti", " tikėk savo vaiku, koks mažas jis bebūtų", "mokykis iš jo ir auk kartu" na ir panašiai, ir panašiai

sėkmės jums taip šauniai tą daryti ir toliau.  ir lengvo kitų dantukų dygimo ;)

12:22 pm
spalio 31, 2014


Monce

Narys

įrašai7

Sveikos mamytes,

mes jau ir pradeje ragauti darzoviu, kruopu ir vaisiu koseles. Mums jau 6,5 men. Visos kalbate apie primaitinimo principus. O man labiau domina MP gerimas ir kaip teisingai juo maitinti, kad nesikimstu latakai. Tokie klausimai man kyla todel, kad ilgai su tais uzsikimsimais kankinuosi. Ju paitaikydavo iki pat 6 men. Dabar labai nerimauju, bijau tu uzsikimsimu. As pati jau viena maitinima MP praktiskai isemiau, t.y. pietu metu, kai valgo darzoviu tyreles. Man pasiteisindavo tik maitinimas vienodas tarpais ir mazdaug vienoda trukme. Atsigerimu neduodavau, nes tada nusitmpdavo vienos kruties maitinimas arba jos jau neistustindavo. Man labai idomu, kaip jus pacios elgiates, kai tie intervalai tarp maitinimu prailgejo ir nevienodi? Tiesa, mes nakti bevalgome tik viena karta. Kaip elgiates, kai tiesiog vaikutis nenori MP arba pavalgo labai mazai? Ar sekanciam maitinimui duodate ta pacia kruti? Bet juk jau ana buna prisipildziusi smarkiai? Bent jau man taip buna. Tokiais atvejais pasimetu, nes man visada ant ribos uzsikimsimai……

12:03 am
lapkričio 5, 2014


simona_g

Narys

įrašai52

Pranešimas redaguotas 10:05 pm – lapkričio 4, 2014 simona_g


Sveiki, vieno maitinimo krutimi pakeitimas kose ar kitu maistu yra ne primaitinimas, o maitinimas. Iki 1 metu kudikiui pagrindinis maistas turetu buti mamos pienas, visa kita tik ragavimas, mokinimasis ryti, kramtyti, susipazinimas su maistu. Deretu pries duodant kieta maista pamaitinti kudiki pienuku ir tik po to siulyti koses ar kito maisto. Ka jus turite omeny sakydama, kad latakeliai uzsikisa? Ar kalbate apie krutu sukietejima, susiguzavima? Jei kudikis prie kruties buvo trumpai, tai 1-2valandu begyje, jeigu vel prasosi pienuko, reiketu siulyti ta pacia kruti, kad istrauktu likusi pienuka ir gautu riebesniojo. Nakti daryti nieko nereikia, pieno gamyba turetu susireguliuoti palaipsniui ir krutys nebesiguzuos. O jei nusprestu vel pauzkandziauti naktimis, nebijokite, pienuko atsiras daugiau, tiek kiek kudikelis uzsiprasys zisdamas. Ir nepamirskite, kudikiui jokia bulve ir morka nepakeis mamos pieno, jokia mesyte nebus maistingesne ir vertingesne uz mamos piena. Sekmes

P.S. Iki metu laiko, nei vienas maitinimas krutimi neturetu buti pakeistas kitu maistu.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Kaip teisingai pradėti primaitinimą nuo pat pradžių

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
2 + 11
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
20 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: