Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

NaudotojasĮrašas

4:46 pm
sausio 4, 2012


fialCo

Narys

įrašai12

Sveiki, gydytojau ir visos mamos,

mano berniukui – 2 mėnesiai ir kelios savaitės. Nuo pat gimimo maitinu pati, manau, kad sekasi gerai, nes svoris gerai auga (pirmas mėn. 1140 g, antras – 1250 g.), nuo gimimo priaugo 2,5 kg, gimė 3060 g., ūgis dabar jau 59 cm.

Turiu problemą su vaiko nemiga: dar pirmom savaitėm lyg ir miegojo dienos metu, o nuo trečios savaitės prasidėjo pilvelio problemos, ir vaikiukas dienos metu per vargus porą kartų maksimum po pusvalandį pamiega, naktis, kuri prasideda apie 12, praeina lyg neblogai, su dviem ar trim pabudimais pavalgyti ar nusiraminti, ryte įvyksta didysis pasituštinimas su daug efektų. Vaikiukas guldomas ir ant pilvuko, galvytę labai gerai kelia ir išlaiko, kovai su diegliais išbandėme visas tradicines ir netradicines priemones, efekto nebuvo, tad tiesiog dabar su vyru laukiame, kol praeis. Pagerėjimas pastebimas.

Kadangi vaikas per parą prigamina daug šlapių sauskelnių, tuštinasi du – tris kartus per parą, manau, kad pieno tikrai užtenka. Vartojam ir vit. D3 (du lašus), tačiau tas vaikiuko nemiegojimas mane varo į neviltį: blogiausia, kad nuo 9 ryto iki pat 12 nakties vaikas žiovauja, jei pavyksta užsūpuot – tai vos 20-30 minučių. Gerai, kad dabar jau nebeverkia, nes anksčiau dar ir verkdavo kone visą dieną. Manau, kad būtent dėl to, kad neišsimiegojęs.

Buvom pas pediatrus Santariškėse, nieko blogo nemato, pasiūlė ilginti tarpus tarp maitinimų, o jei verkia –  duoti vandenį ar arbatėlę. Kadangi iki šiol vaikui duodu žįsti kada tik jis nori (dažniausiai tai yra vienintelė veiksminga nuraminimo priemonė), jokio vandens ar kitko nenoriu kišti ir planuoju maitinti pati kaip įmanoma ilgiau.

 

Gal Mamulė Mū dar pagelbės man šiuo klausimu? Manau, kad nėra gerai, kad tokio amžiaus kūdikis miega per parą bendroj sumoj tik 8-10 valandų, o kartais ir dar mažiau.. Užsirašiau dar pas neurologą, bet nemanau, kad kažką blogo ras. Tiesa, kai vaikas irzlus, nešiojamas nori būti tik "stačias", o ilgai taip išnešioti negaliu. Gal tai ką nors reiškia? Į lauką vežu, bet kaip ir namie, pasnaudžia geriausiu atveju pusvalandį.. Taip jau du mėnesius sėdžiu ant sofos su vaikučiu ant ranku, o jis tuo metu arba valgo, arba tiesiog čiulpia krūtį nusiraminimui. Pati esu visai nuvargus, nes per parą miegu 4-6 valandas…

Iš anksto dėkoju už visus patarimus/pasiūlymus/atsakymus.

 

2:50 pm
sausio 5, 2012


Martyna

Narys

įrašai3

Nelabai ką patarsiu, bet mums irgi lygiai tokia pati problema – tuoj bus 3mėn., o miega irgi 8-10 val. Tiesa, mūsiškis gerai miega lauke, tad dabar, jei neišeiname į lauką, aprengiu kombinezoną ir guldau į vežimo lopšiuką bei atveriu langą – tada pamiega ir porą valandų. Neurologė pasakė, kad tiek miego (8-10val.) užtenka, o ir tai, kad yra irzlus, prašosi nešiojamas ant rankų – esą normalu. Parke, į kurį einam dar susipažinau su keletu "likimo sesių ar brolių" – ta pati problema. Atrodo, kad toks nemiegojimas jau tampa reiškiniu. Mano anyta ant mūsų pyksta, kad neduodame čiulptuko. Anot jos, tada visos bėdos dingtų. Jos paakinti iš pradžių davėme čiulptuką – taip, užmiega, bet prasidėjo žindymo problemos, tad atsisakėme šito "gėrio".

3:55 pm
sausio 5, 2012


fialCo

Narys

įrašai12

Ačiū už info, Martyna. Jau kažkaip visai man rankos svyra, pati žliumbt pradedu iš nevilties..

Radau daug kur forumuose, kad nemiega vaikiukai, tik baisu, kad nuo tokio nemiegojimo paskui paaugę bus irzlūs ir pikti. Šiandien (iki 16 val.) miegota buvo 7 valandos ir du kartai po 15 minučių man ant rankų, tai čia labai mažai.. Nuo 8 ryto iki 12 nakties normaliai nepamiegot – man tai nesuvokiama.

Bandžiau ir aš su kombinezonais ir atdaru langu, bet deja.. Tikiuosi, kad čia tik diegliai, o ne kas blogiau..

Rytoj turiu palikt mamai vaiką, tai net pieno iš įtampos negaliu nusitraukt, siaubas..

9:45 pm
sausio 6, 2012


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

:) Mamulė Mū tai jau tikrai yra tikra vaikų "miego" specialistė – turi net du puikius šio dalyko mokytojus. Sėdžiu čia ir net mąstau bei rašau – vien tai manau galėtų būti puikus įkvėpimo šaltinis ir pavyzdys visoms, kad penktus metus nebūti išmiegojus penkių valandų be pertraukos ir būti net labai gyvai yra įmanoma ;) O taip pat auginti ir visiškai sveikus bei sumanius tos nemigos objektus.

Nes visa bėda, mielosios, turiu įtarimą, jog yra mūsų galvose. Truputį juokauju, bet sau tikrai tokią išvadą esu pasidariusi. Nes kai nustojau galvoti, analizuoti, rūpintis kitų nuomone, faktais, patirtimis ir žiūrėti tik savo ir savo organizmų, jų ritmo ir su niekuo nesilyginti, pradėjau geriau išsimiegoti ;) Nesuku sau galvos ir nebeskaičiuoju, kada ir kiek kartų kėlėsi naktį (išsigąsčiau pati turbūt ;), koks siaubas, kad metinukas eina miegoti antrą valandą nakties, kad dieną nemiega visai, arba miega lygiai penkiolika minučių, jei nemiegu kartu, kad visa tai tęsiasi jau kokį milijardą dienų ir naktų, ir jokio žmogus organizmas to negalėtų ištverti nei teoriškai nei praktiškai, kad visiems keturiems mums jau seniai turėjo pakrikti nervai, išsekti organizmai ir dar turėtume gauti mažų mažiausiai nuobaudą (o gal ir parų cypėje) iš socialinių tarnybų, nes beveik penkiametis, metinukas, vyras ir aš iki šiol miegame visi kartu. 

Sunkiai, po ilgų metų vidinių ir išorinių kovų, savigailos, nuovargio, barnių su vyru ir vaikų klyksmo, nutariau pasiduoti, susikūriau savo taisykles ir bandau normaliai gyventi taip, kaip man atrodo ir taip kaip mums visiems paprasčiausia. Budistiškai ;) Pagal vaiko ritmą. Pagal savo organizmo poreikius. Stebėdama vaiko ir savo savijautą. Bandydama suprasti širdimi. Nes kas vaikui yra miegas? Būdas atsigauti, augti, susitvarkyti. Kas gali išmatuoti ir suskaičiuoti kiek kuriam to laiko reikia. Kokia kurio vaiko miego kokybė. Juk ji iš ties svarbiausia. Genialiausi planetos žmonės, pasak istorijos, miegodavę vos po kelias valandas per parą apskritai, jogam užtenkta gilaus penkiolikos minučių atsipalaidavimo vietoj kelių valandų neramaus miego ir tt. Gal mūsų vaikai tiesiog nauja karta, su naujais organizmo poreikiais? Galim svarstyti toliau. Kas jiems miegas? Išsiskyrimas su pasauliu, ty mama, neribotam laikui. O tam normalus žmogutis turėtų priešintis iš visų savo mažų jėgų. Išeitis? Visada būti šalia, miegoti ten ir tada, kur miega jis/ji. Jei tik norisi. Nesijaudinti jei nesinori. Neskaičiuoti, kiek miegojai pati (verčiau klausti, kaip jaučiuosi, ir gal sužinosi, kad pavargusi esi ne fiziškai, o nuo nerimo ir jaudulio, širdis permušinėja iš nevilties, baimės). Vaiko miegas – asmeninis jo reikalas, jo teisė, o ne pareiga. Kaip ir jūsų. O pamoka už viso to – atsisakyti kontrolės. Tai nepaprastai sunku, bet galiausiai verta. Dėl savo, vaikų ir visos visuomenės sveikatos, vidinės ramybės ir laimės. Tiesiog paleisti visus įsitikinimus apie tai kaip, kur ir kiek žmogus turi miegoti, valgyti ir pan. Gyventi tą momentą, nesibaiminant, kad štai vėl nemiegos, aš vėl taip jausiuosi, nes būtinai taip ir nutiks. Ilsėtis kada ir kur tik gali. Rūpintis savo ramybe, nes ji yra visiškai tiesiogiai susijusi su vaiko ramybe. Būti atvirai sau, dėl ko iš ties aš arba vaikas esame irzlūs. Išdrįsti paprašyti ir priimti pagalbą. Duoti organizmui to, ko jam norisi tą akimirką, giliai kvėpuoti, atsipalaiduoti ir niekur neskubėti. Pasitikėti Gyvenimu. Jame ne viskas būna taip, kaip norėtume, bet būtinai taip, kaip mums yra geriausia. Svarbiausia, viskam sakyti TAIP ir leisti vykti, nieko negalvojant. Esu tikra, kad tada rasite visus atsakymus iš savo vidinio žinojimo šaltinio, bendro mums visiems ir jūs bei vaikelis susiderinsite, augsite sveiki ir laimingi tiek fiziškai, tiek, kaip nuostabios atskiros ir kartu labai susiję būtybės. Sėkmės jums 

10:05 pm
sausio 6, 2012


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

P.S. Kai aš sakau "Taip", tas galioja ir čiulptukui, jei jau visai nebegaliu(nes juk turiu sakyti "Taip" ir savo krūtims, kurios net ir po tiek metų visgi ne visada sugeba tam tikrais momentais išdidėjusius iki beprotybės žindimo/ tąsymo poreikius patenkinti), nešynei, tėčiui, seneliams, draugėms. "Taip" sakau ir penkiolikos centimetrų dulkių sluoksniui (surizikavau antrąjį tokiomis sąlygomis paauginti rizikuodama jo gerove bei sveikata ir galiu patvirtinti, jog drąsiai galite šį metodą taikyti savo namuose – vaikas sveikas ir protingas/laimingas, visiškai identiškas broliui, augusiam "normalesnėmis" salygomis. "Taip" "Taip" Taip" – išjungtam laikrodžiui, telefonui, naujai patogiai pagalvei, papildomam apklotui, levandų eteriniam aliejui, kasvakarinei šiltai voniai, šokoladui, "Taip" ėjimui miegoti antrą valandą nakties be karo (patikėkit, irgi nieko po to nenutinka. Ramiai skaitau, jis laipioja ant manęs, po to abu miegam iki pusiaudienio, o režimas yra gi – kasvakar einam gulti tokiu pačiu laiku :)))

"Taip – humoro jausmui. "Taip" – išprotėjusiam juokui, nežinomybei, alternatyvoms. "Taip" visoms baimėms. Leidžiu jums būti, bet nuo šiandien noriu gyventi su meile, ramybėje ir pasitikėjime. Klausykitės tik to balso, kuris jums tyliai kužda pasiūlymus, kaip elgtis, kad taip jaustumėtės. 

To labai linkiu šiems metams sau ir mums visoms – naujos kartos žmonių pagalbininkėms jų augime

11:05 pm
sausio 6, 2012


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Miela fialco,  o konkrečiai, jei kalbėti apie jūsų atvejį, tai mano nuomone, viską darote labai teisingai. Dėl neurologės pvz., kad nesibaiminate, bet dėl viso pikto pasitikrinsite (vienos mano pažįstamos vaikiukas iš tiesų nemiegodavo ištisą parą dėl vandenės smegenėlėse ar kažko panašaus;laimei, dabar viskas gerai, viskas susitvarkė). Kad nori visada būti stačias, greičiausiai irgi normalu, pvz., taip darė mano pirmagimis – tik susilaukusi antrojo supratau, koks jausmas, kai kūdikis "guli" tau ant rankų, na ir ką – tampydavau nešioklėje varlių stačią, kiek pajėgdavau. Krisdavau miegoti dieną po keletą kartų, kai tik jis užsnūsdavo, pamiršusi visus pietus, grindis, lyginimus ir pan. Naktį išmokau pažindyti beveik neprabusdama (kai jau nebereikdavo po kiekvieno maitinimo keisti sauskelnių), kai jis būdavo šalia abu užmigdavome greičiau, aš jausdavausi ramesnė, kai jis šalia ir miegodavau giliau/kokybiškiau. Nežiūrėdavau į laikrodį, neskaičiuodavau, kiek prabudo, pasinaudodavau visa įmanoma pagalba – čiulptuko, senelių, tėtės….Nesiveldavau su niekuo į diskusijas, lyginimusis. Galvodavau, jog yra, kaip yra, ir jog amžinai taip nebus. Vaikai vystosi šuoliais, dažnai kinta ir jų miego ritmas. Taigi gali būti jog jau rytoj, kai būsite visiškai beprarandanti viltį, pamatysite, jog jūsų džiaugsmelis staiga ėmė miegoti daugiau, arba kitu laiku. O ir pilvelis dažniausiai apsitvarko apie trečią mėnesį, jūs imate vis labiau ir labiau pasitikėti savimi, visi nurimstate ir saulė vėl ima šviesti :)

12:19 am
sausio 7, 2012


fialCo

Narys

įrašai12

Miela Mamule Mū, 

o, kaip gerai ir teisingai padariau, "užklausiau" jūsų pagalbos – iš visos savo nedidelės širdelės nuoširdžiai dėkoju už tokį išsamų, malonų ir teisingą (nes labai tinka man) pasakojimą.

Stengiuosi – tikrai – nelyginti ir negalvoti blogų dalykų, neskaičiuoju laiko ir palangių tikrai neblizginu, nes tai visiškai nesvarbu. Vienintelis nerimas, kuris kamuoja turbūt visas mamas, yra tas, kad vaikeliui būtų viskas gerai – jei užtenka tiek miego, kiek miega – gerai, nemiegokim; jei nori būt stačias – prašom, nešiosiu, kiek reikia; nori žįsti – jokių problemų. 

Tad dar kartą didelis ačiū jums – kad nepatingėjot, radot laiko ir noro padėt dar vienai kiek nusiminusiai pradžiamokslei:)

Einu nusnausiu, kol leliukas miega. Labanakt!

11:29 pm
sausio 19, 2012


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

C’est la Vie!

  Žinokite, kita pusė mamyčių, kurių kūdikiai, joms netrukdydami gerai ir daug miega dieną, man guodžiasi, kad neturi ramybės naktimis…

taip jau būna… Net ir mažas kūdikis yra ŽMOGUS ir nenori pramiegoti savo įdomaus gyvenimo, juk jis turi užaugti irgi smalsiu įdomiu subjektu, o ne tik išsimiegojusiu “baltu lapu”…

Tačiau saugus ir laimingas mažasis pumpurėlis jaučiasi tik "prilipęs" prie savojo stiebelio.  Pavargo rankelės? Prisisekit nešioklę Wink


9:57 pm
sausio 27, 2012


ingoborga

Narys

įrašai20

Laba diena,

Na, mūsų mergytė (Dabar 10 mėn.) taip pat nemiega dieną, o jei užmiega, tai tik 15-30 min. Taip pat einame 1-2 h miegoti, keliames 11-11.30 h. Iš pradžių ir pačiai trūkdavo poilsio, bet po kiek laiko apsipratome su tuo, nelabai kreipdavau dėmesio į laiką…

Na, žinoma, tikiuosi, kad išaugsime iš tokio režimo, ir gal veliau dar paūgėjusios eisime ankstėliau gulti:)

O jums, kantrybės, apsipratimo ir susitaikymo su tuo, ir leisti viskam tekėti sava vaga…:)

 

Sėkmės!

2:16 pm
sausio 29, 2012


fialCo

Narys

įrašai12

Sveiki,

po apsilankymo pas neurologę, kuri išrašė mikstūrėlės (gliukozė, valerijonas, dar kažkas), lyg ir pagerėjo vaiko miegas – dabar dieną numinga bent porą valandų, tai ir tai džiaugiuosi. Aišku, viskas vyskta tik sukištus į kombinezoną ir išvežus į lauką.

Tačiau nerimą man kelia dar kitas dalykas – vaiko nelaimingumas. Jei jis nemiega, jis visą laiką nelaimingas, ką bedarytum – zirzia ir zirzia, tempia lūpą, kartais net nešiojimas nebepadeda, todėl tos nešioklės tai neplanuoju įsigyt, nes nemanau, kad padės. Kodėl vaikelis nelaimingas? Gal su mano pienu kas nors nebegerai, gal per liesas, kaip kiti sako – vaikas priaugo tik 600 g per trečią mėnesį.. 

Gydytoja liepė duot po 4 lašus vit. D – per tas kelias dienas vaikas dar irzlesnis pasidarė, todėl nutariau neduot tiek daug, užtenka dviejų. Bet kažkaip ir galvą jis silpnokai laiko..

 

Ingoborga, na tai man nesvarbu, kada jis eina miegot, svarbu, kad išmiegotų ir būtų linksmas, o ne verkšlentų visą laiką.. Juk tokio amžiaus kūdikis jau turėtų daug daugiau šypsotis ir pats pažaist, o maniškis tai vis verkia, net rankos nusvyra iš pačios liūdesio:(

 

Mamule Mū, neištvėriau ir pradėjau irgi vaiką šalia savęs nakčiai guldyt, bežįsdamas užmiega ir būna naktų, kad neatsimenu, ar jis buvo pabudęs, ar valgė, ar ramiai išmiegojo iki ryto. Mano miegas tokiu atveju dar įtemptesnis, nes vis saugausi, kad vaiko neužgriūčiau ar panašiai. Be to, pastebėjau, kad net užmigdžius ir bandant jį perkelti į jo lovytę ar vežimuką, iš karto akys stačios ir nors tu ką. Nerimauju, kad pripratinau vaiką prie savęs miegot, o paskui turėsiu bėdų.. Dabar su vyru atskirai miegam, bet ateis laikas, kai reikės ir palikt seneliams leliuką, gi neguldys šalia savęs.. Kaip čia išsisukt nuo to:(

12:57 pm
sausio 30, 2012


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji – drąsiai leiskite savo protui naktį ilsėtis ir skleisti ramybės ir poilsio bangas, kurios pasieks jautrius kūdikio "čiuptuvėlius" signalu, jog "mama rami, reiškia aplinka saugi, mums viskas gerai, galiu ramiai ilsėtis ir aš". Leiskite visą darbą atlikti savo pasąmonei, kuri tuo metu valdys jūsų kūną pačiu seniausiu ir teisingiausiu – instinktyviu būdu, kuris užkoduotas mūsų genetikoje, kaip ir visų kitų mamų gamtoje. Juk sąmoningai "nedirbate", nededate pastangų, jog gamintųsi pienas ;) Lygiai taip pat ir jūsų kūnas žino, kokia poza jam įsitaisyti, kad būtų patogu tiek jums, tiek jūsų atžalai, kaip jam "pridengti" kūdikį jog jis būtų saugus nuo "priešų" (mokslininkai yra fotografavę miegančias motinas ir nustatė, jog beveik visos jos miega tokia poza, jog būna apglėbę vaikus visu kūnu, taip sudarydamos lyg saugų lopšelį, panašiai, kaip tada, kai jis dar buvo pilve). Atsiduokite natūraliems savo ir savo kūdikio instinktams – meilė ir artumas jam gyvybiškai būtinas. Taip, miegoti taip jis pripras, kaip ir jūs esate pratusi glaustis prie ko nors, kai neramu (o net kai ir ramu). Bet to kaina – dovana ir žinia, jog suprantate jo poreikius, jog visas pasaulis kupinas meilės ir švelnumo ir jis gali augti toje meilėje tiek, kiek jam to reiks. Nesibaiminkite ateities ir visiškai apie ją negalvokite (nebent šviesiai ;) – gyvenkite tik šia diena, kaip yra dabar, o paskui žiūrėsite – gal pamatysite, jog viskas su tais palikimais seneliams bus gerai, o gal net to visiškai nebesinorės ar neprireiks :)

O šiaip – tiek aš, tiek kitos mamos, kurios remiamės tik savo subjektyvia patirtimi, įsitikinimais, nuomonėmis, tiek mokslininkai (su visa pagarba mūsų mylimam Gydytojui), kurie mums taip pat pateikia tik apibendrintus faktus, tikimybes, didžiausius procentus ir tt. – visi vadovaujamės tiesa, kuri gali ir suklaidinti. Net jei paremta geriausiais norais. Save ir savo kūdikį geriausiai pažįstate tik jūs pati ir ta Tiesa, kurią jums jau dabar tyliai šnabžda jūsų širdis, yra pats tikriausiais ir labiausiai mylintis Vadovas, kuris neklysta niekada. Įsiklausykite į pojūtį "pilve", pajuskite, ar neįsitempia kaklo raumenys, nepradeda stipriau plakti širdis – tai gali būti jums sufleriai, kokį sprendimą priimti. Kas jums kelia mažiau streso: miegoti įsitempus su vaiku ar klausytis jo verksmo lovelėje, palikti vaiką seneliams ir jaudintis išvykus ar pavargti jį tempiantis su savimi, nervintis dėl neplautų grindų ar sukandus dantis jas išplauti? Kalbu apibendrintai, bet gal suprasite mintį. Mus labai dažnai nepaprastai nuvargina visi reikalavimai ,kuriuos tyčia ar netyčia (norėčiau manyti, jog visgi netyčia ;) mums primeta tiek visuomenė, tiek gero linkintys artimieji, o vaikai tomis priemonėmis, kurias turi (irzlumu, nerimu, ligomis) iš tiesų bando mus ne dar labiau nukamuoti, o nepatikėsite – padėti. Jų elgesys rodo, jog kažką darome iš baimės, iš reikalo, per prievartą. Pabandykite tiesiog atsipalaiduoti, judėti lėtai, imtis tik to, kas pavyksta lengvai, tarsi savaime, giliai kvėpuoti, stebėti ženklus, elgtis, kaip nori vaikas, kaip norėtųsi jums, jei minutėlei pamirštumėte, kaip yra "priimta", "geriausia", "daro draugės", "darė mama". Pamatysite – su kuo didesne meile ir atsipalaidavimu viską darai, tuo viskas geriau sekasi. Ir netiesa, jog viską reikia pasiekti sunkiu darbu. Kaip tik atvirkščiai – kančia, skausmas, nelaimingumas yra tik mums kūno ir sielos siunčiami ženklai, jog save prievartaujame, einame prieš savo prigimtį. O mūsų natūrali būsena yra – laimė, meilė, džiaugsmas, ramybė, taika su savimi ir su pasauliu. To ir linkiu mums visoms – mamoms, kurios esame arčiausiai tos besąlyginės meilės ir kurios išmokysime visus. Paprasčiausiai ir visų pirmiausia – be jokių išlygų pamilę save. nes esame tobulos jau dabar

1:27 pm
sausio 30, 2012


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

P.S. Kai mano padūkėliai vienas per kitą varžosi dėl kompiuterio ir mano dėmesio, sunkoka aiškiai ir glaustai reikšti savo mintis (ech, o iš vis geriausia būtų kada mums visoms papliurpti gyvai, nes žinom, kaip su tuo virtualiu bendravimu būna – ir tonas pamokslaujantis netyčia išeina, kai akim negali pamirksėti, ir pan.). Tai tiesiog dar vieną pastabėlę prisiminiau parašiusi, jog vertėtų "užakcentuoti": tai apie, ką rašau – SIEKIAMYBĖ. Nespauskite savęs dar labiau: mes esame žmogiškos būtybės su savo silpnybėmis (kurios, beje, nepatikėsite, irgi yra labai reikalingos ir kurių visiškai nereikia menkinti, niekinti ar ignoruoti, kritikuoti savęs už jas) – mūsų kūnams reikia poilsio, skanaus (nes kitokio organizmas, pasirodo, tiesiog neįsisavina -mokslininkai jau įrodė, jog tada neišsiskiria kažkokie fermentai ir tada baltymai virsta riebalais, juk girdėjome jau seniai, ar ne, kai draugės skundėsi svorio priaugančios nuo salotos lapų ar kruopų, kurias valgyti sveika (sveika, bet gal ne jai) ;). Mūsų kantrybė ne begalinė, turim savo norų, supykstame, bijome…

Taigi gerbkite savo kūno signalus ir savo jausmus, būtinai į juos atsižvelkite ir rūpinkitės taip pat, kaip ir savo kūdikiu. Svarbiausia, ką norėjau pasakyti ankstesniu įrašu – neleiskite, kad brangią savo energiją, kurią ir taip dalijatės su kūdikiu (vyresniu vaiku, vyru, draugėmis, tėvais…) naikintų balsai, kurie nėra jūsų (o jūsų tėvų, draugių, mamų internete, psichologų, pediatrų), kurie sukelia jums nerimą, baimę, abejonę. Tada jūsų viduje ima vykti nematoma kova, kuri ir atima paskutines jėgas. Tokia energetiškai išsekusi mama – pavojaus signalas vaikui. Ir tai, kad jis šaukia, blaškosi, nerimauja – jo dovana jums. Priimkite ją, leiskite savo mažąjam angelėliui išmokyti jus ne tik to, kaip elgtis su juo, bet ir su savimi: stebėkite jo ir kitų mažų vaikų elgesį – kaip jie atsiduoda tam, ką daro visa širdimi, kaip gyvena tik ta akimirka, negalvodami nei apie tai, kas buvo, nei kas bus, kaip jie pasitiki savimi, kokį ryšį jaučia su gamta ir gyvūnais, kaip nepaiso "kvailų"normų ir pvz., nebučiuoja nemalonios tetos, jei ji jiems nepatinka, kaip jie renkasi maistą, rūbus, kaip myli ir jaučia savo kūną. Juk norime būti laimingi, nerūpestingi, kaip vaikai, ar ne? Jie dar žino, kaip tokiems būti, nes atsineša iš Ten, Kažkur visą išmintį, kurią mes neretai po to sugadiname – dažniausiai linkėdami tik gero, bet, deja, klysdami. Pamilkite savo vidinį vaiką ir rūpinkitės juo, kaip ir savo kūdikėliu. Ramybės ir meilės jums!

5:31 pm
vasario 3, 2012


fialCo

Narys

įrašai12

Ačiū už gerus ir gražius žodžius, Mamule Mū, moralizavimo ar kokio negero tono tikrai nesijaučia jūsų atsakymuose. O aš tikrai stengiuosi – būti atsipalaidavus, nesinervuoti, migdyti vaikelį savo lovoj, maitinti, kada tik jis nori, bet atrodo, kad nebeištversiu daugiau.

Po trijų mėnesių su vaikučiu jaučiuosi visiška ligonė – skauda visą kūną (nuo nuolatinio sėdėjimo, nešiojimo, blogos pozos miegant), praradau apetitą, nieko negaliu veikti – net praustis einu tada, kai vyras gali pabūti su leliuku, o tai reiškia – retai. Blogiausia, kad nervinuosi, kad vaikelis paaugęs bus dar irzlesnis, piktesnis ir nepatenkintas viskuo vien dėl to, kad būdamas sparčiausio augimo stadijoj visiškai nemiegojo.

Jau kelios naktys, kai ir naktį nebemiega, niekaip nesuprantu šito dalyko – kaip toks mažas leliukas per parą miega vos 7 ar 8 valandas su pertraukom. Nuleidžiu rankas ir eisiu pirkti mišinuko – gal jis tikrai tik daug čiulpia, bet nieko nepavalgo ir dėl to irzlus/neramus/nemiegantis:( Nebežinau, norisi žliumbti ir galvą daužyt, nes taip ilgiau tęstis nebegali. Galbūt mišinukas padės, nes nekreipčiau dėmesio į nemigą, jei tai būtų tik nemiga, o ne nuolatinis zirzimas pereinantis į verkimą. 

 

 

8:41 pm
vasario 3, 2012


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela FialCo,

Kam Jūsų vaikui tas “našlaičių maistas”? Juk jau rašėte, kad berniukas gerai auga. 600 g/mėn irgi gerai

O vaiko būdas … “Obuolys nuo obels netoli rieda”: … mama zirzia, kad vaikas zirzia, vaikas nuo to nebus laimingesnis, nes ją tokią mato ir biolaukais jaučia, kad jo mama nerimauja ir tai vaiką dar labiau neramina, jis jaučiasi dar nesaugesnis ir jau ne tik zirzia, bet ir verkia…, dėl to jo mama dar labiau verkia, tada vaikas jaučiasi dar labiau nesaugus, ir jis dar labiau verkia… Nutraukite tą ydingą ratą! DŽIAUKITĖS!!!

9:01 pm
vasario 3, 2012


fialCo

Narys

įrašai12

Mielas Gydytojau,

aš tikrai stengiuosi – nebūt susirūpinus, džiaugtis, juokauti, visaip linksminti vaiką, nešioju, kalbinu, mankštinu, tačiau rodos, kad jam niekas netinka ir nepatinka. Pilvukas jau tikrai baigėsi, nes gebu atskirti tikrą verkimą nuo zirzimo, tad niekaip nesurandu priežasties, kuo vaikutis nepatenkintas..

Sakau, tebūnie nemiega, bet kaip jame įkvėpt džiaugsmą, nebežinau. Pamatytumėt mane, tikrai suprastumėt, ką turiu omeny. Visi aplink stebisi, iš kur pas mane tiek kantrybės – net patyrusios mamos jau senai būtų nuleidusios rankas ir išbandžiusios ką nors, kad ir vaikeliui, ir man būtų geriau:(

10:30 pm
vasario 5, 2012


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji,

Ėmėte teisintis, vadinasi, galėjome norėdami gero, netyčia,  priversti jus pasijusti atsakinga ("kalta") dėl savo vaikelio nerimo/nemigos. Prisiminiau, jog pati taip jaučiausi pirmą kartą visai neseniai sužinojusi, jog visos kūdikio būsenos (tarp jų ir vaiko iki septynerių metų ligos), o siaube, yra mamos minčių, veiksmų, baimių, Gamtos dėsnių nepaisymo rezultatas. Giliai širdyje jauti, jog tai tiesa, tik nežinai, kas konkrečiai (juk rodos viską darei kuo geriausiai, stengdamasi iš visų jėgų taip, kaip tuo metu tik pajėgei), ką dabar daryti, ką keisti. Ir dar tas suvokimas – jau taip blogai, vaikas serga, ir dar tu čia tą ligą jam "prišaukei", tu – KALTA. Galima visai iš proto išeiti.

Gal tą geriausia ir padaryti. Ir imti kalbėtis su savimi :) "Mieloji, tu juk nežinojai. Kas tave apie tokius dalykus perspėjo: kad šiuolaikiniai vaikai tokie jautrūs visokioms įtakoms (nebūtinai tavosioms nuotaikoms, bet ir tėčio, kaimynų, šalies…), kad jiems nebegalioja jokie "privalo", "turi", kad gimus kūdikiui tavo energetinis laukas atsiranda išorėje ir pagrindinis tavo uždavinys šiame moters gyvenimo etape yra išmokti tą energiją subalansuoti (kitaip rizikuoji "išsieikvoti", visą save atiduodama mažąjam vampyriukui – o tai bus nieko gero ir jam pačiam galiausiai) ir dar daugybė daugybė dalykų, kurie gali ateiti tik su skausminga patirtimi, ieškojimais ir dideliu tikėjimu bei noru. Susipažinkite su savimi ir savo vaikeliu iš naujo, kaip su dviem unikaliais kūnais ir sielomis, pamiršdami, kaip elgiasi kitos mamos ir kiti kūdikiai, paklauskite savęs: "kas atgaivina, padeda atsigauti MAN", "kiek miego/poilsio reikia TAU, ką galime veikti kartu, kad abu jaustumėmės maksimaliai atsipalaidavę ir ramūs (gal jums patiks važinėtis troleibusu, arba šokti)…Galiu tęsti ir tęsti. Bet jau ne kartą įsitikinau, kad patarimai dažniausiai būna beverčiai. Todėl provokuoju jus prašyti realios pagalbos iš šalies, tų, kurie jus pažįsta arba kuriais jūs pasitikite – gal matant realią situaciją kils geresnių įžvalgų. Sveikos,laimingos ir ramios mamos – mūsų visų rūpestis. ir tai ne šiaip šūkis, o bendros gerovės reikalas. Juk mes visi esame susiję, labiau nei įsivaizduojame. Sėkmės

 

11:04 pm
vasario 5, 2012


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

(vaikai, sakoma, pas mus ateina tada, kai mums laikas keistis – ir nebūtinai tapti kažkokiu tobulesniu – tokie mes jau giliai viduje – savo Tikruoju Aš – ir esame, tiesiog tam, kad taptume harmoningesni, labiau mylintis, ir galiausiai – laimingesni, o kartu su mumis – visa, kas gyva. Taigi, svarstau toliau, naudodamasi žodžio laisve ir šia tribūna (atsiprašau tų, kuriuos erzinu, bet jei nors vienai mamai mano mintis sukels kokį gražų jausmą, manau verta surizikuoti), galbūt mūsų kūdikiai nemiega, tokiu būdu mokydami mus, mamas – kaip pailsėti. Žinau, skamba mažų mažiausiai paradoksaliai. Bet dabar, kai atsigręžiu į penktus savo nemiegotus metus, suprantu, kad būtent tokia pamoka ir buvo, bent jau man. Ir tikrai, mylėdama savo vaikus, priverstinai turėdama juos žindyti milijonus kartų dienomis ir naktimis, išmokau labiausiai mylėti save ir šeima tapo laimingesnė, daug sužinojau apie savo kūrybiškumą, ištvermę, išmokau girdėti vidaus balsą, ir esu laimingesnė negu kada anksčiau. Atrodė, jog iš nuovargio mirsiu, ir kai tikrai taip nutiko, perkeltine prasme, prisikėliau visai kita. Todėl dabar, viena vertus, jus užjaučiu, o kita vertus džiaugiuosi, kad ir jūs turite tokį šansą – pabusti naujam gyvenimui

4:50 pm
vasario 21, 2012


fialCo

Narys

įrašai12

žinot, kuo toliau, tuo blogiau, bet nusprendžiau, kad neverta gaišti tų penkių tylos minučių (kai vaikas pavargęs visgi užsnūsta) skundams, nes vis tiek niekas nesupras. Net ir tie, kurie po kelis vaikus užaugino, ir tie, kurie dabar turi tokio amžiaus.

Kiek paklausau aplinkui, tai auksas, o ne vaikai. Maniškis gi zirzia kiaurą parą. Galvoje spengia ištisai, nieko negaliu daryt, naktys virto košmaru ( o buvo laikai, kai net po keturias valandas be pabudimo išmiegodavo), žodžiu, trūksta žodžių. 

Kada nors užaugs, niekur nesidės. Savęs tik labai gaila:(

4:37 pm
vasario 23, 2012


Liepos_mama

Narys

įrašai5

Pranešimas redaguotas 8:40 pm – vasario 23, 2012 Kazimieras Vitkauskas


fialCo rašė:

žinot, kuo toliau, tuo blogiau, bet nusprendžiau, kad neverta gaišti tų penkių tylos minučių (kai vaikas pavargęs visgi užsnūsta) skundams, nes vis tiek niekas nesupras. Net ir tie, kurie po kelis vaikus užaugino, ir tie, kurie dabar turi tokio amžiaus.

Kiek paklausau aplinkui, tai auksas, o ne vaikai. Maniškis gi zirzia kiaurą parą. Galvoje spengia ištisai, nieko negaliu daryt, naktys virto košmaru ( o buvo laikai, kai net po keturias valandas be pabudimo išmiegodavo), žodžiu, trūksta žodžių. 

Kada nors užaugs, niekur nesidės. Savęs tik labai gaila:(


 

Mano dukra istisai zirze, dejavo ir skundesi del besivystancio rachito. Ir miegas buvo labai neramus. Amzius buvo panasus i Jusu. Padidinus vit. D doze iki 6 lasu (3000TV/parai) vaikas akyse nurimo ir vel tapo laimingas. Juk dabar saulutes nera, per salcius isvis namie tupejot, tai 2 lasiuku sparciai auganciam kudikiui ziema tikrai mazai.

10:48 pm
vasario 23, 2012


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Aišku, jeigu kūdikio neramumo priežastimi yra rachitas, atitinkamas gydymas tikrai reikalingas. Tačiau kiekvienu atveju ligą diagnozuoti ir vaistus, tik apžiūrėjus vaiką, paskirti turėtų gydytoja/as.

Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Kūdikio nemiga

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
2 + 8
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
11 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: