Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:07 pm
rugsėjo 16, 2010


Nata

Narys

įrašai4

perskaiciau Jusu knyga "Zindymas nepakeiciamas kaip motinos meile" dar iki gimstant vaikeliui, labai norejau ir noriu maitinti naturaliai, bet va kokios problemos: apie 7 diena po gimimo man pakilo temparatura, krutys baisiai skausmingos, speneliai sutruke, bet vis tiek per asaras maitinau vos ne istisai. vaikutis traukia praktiskai istisai, uzsnusta, vel traukia, diena pamiega daugiausiai 0.5val, nakti miega geriau- apie 2-3val. ieskojom pagalbos visokios ir visur, dabar jau 14 diena musu Dovydukui, susiradom krutu masaziste ir jau dvi dienos kaip daro masaza, temperatura nukrito, krutys nebeskausmingos, bet vis tiek zindimas toks labai vangus, letas. Kruti paima gerai, bet zinda labai is leto, neintensyviai, vis uzsnusdamas. Dar siandien buvom pas gydytoja naujagimiu krikscioniskuose gimdymo namuose ( ten kur ir gimdziau), paprasem, kad vaikuti apziuretu, pasvertu ir ka- per 2 savaites svoris nukrito dar apie 100g nei buvo pries isleidziant namo ( neskaitant to, kad po gimimo jau buvo nukrites), tai jis visiskai nepriaugo…. Paskui dar pasvere pries maitinima, tada zindziau apie 30min o gal ir daugiau ir vel pasverus pasirodo, kad suvalge 10g…

tiesa, dar bandem traukti pientraukiu- tai per ilga valanda is abieju krutu vos vos 40g pritraukem.

ir dar- del sisiojimo, tikrai dazniau nei 6 kartus pakeiciam sauskelnes per para, tai kaip ir turetu uztekti to maistelio( kaip Jusu knygoje skaiciau).zodziu toks pasimetimas dabar, gydytoja sake duoti misinio, nes vaikutis akivaizdziai neprivalgo. po misinuko miegojo ramiausiai apie 2val…

bet ir zindyti neprarandu dar vilties, tik patarkit ka ir kaip dar galima padaryti, kad tik to pienuko netruktu.

9:53 pm
rugsėjo 16, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 7:00 pm – rugsėjo 16, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Nata,

Žindymas yra natūralus dalykas ir gamta (lot. natura) mamos karščiavimo su skausmingomis krūtimis ir sutrūkusiais speneliais nėra suprogramavusi. Matyt, jau prieš tą septintą dieną kažkas dėjosi nenatūraliai.. Ar tikrai Jūsų kūdikis gimė ir dabar yra visiškai sveikas (taigi ir pajėgus veiksmingai/pakankamai energingai žįsti)? Ar jo žindymas / glaudimas prie krūties buvo pradėtas tuojau pat gimus? Ar naujagimystėje jis nebuvo bent dieną laikomas atskirai nuo mamos? Ar nebuvo jis raminamas čiulptuku arba girdomas iš buteliuko per čiulptuką? Visa tai galėjo pakirsti jo įgimtą gebėjimą gerai priglusti prie krūties (plačiai išsižiojant ir apžiojant ne tik spenelį, bet ir jį supančią areolę). O tada atsiranda prielaidos mamos krūtų pabrinkimui su karščiavimu (knygoje “Nepakeičiamas kaip motinos meilė”, p.168) ir jos spenelių traumavimui, su žaizdomis ir skausmais (p.149).

Skausmas blokuoja pieno tekėjimą iš krūties (knygoje p.88) , tada kūdikis ir žįsdamas ilgai, gali gauti pieno mažai. Ilgainiui dėl neprivalgymo (tai rodo jo svorio mažėjimas) jis silpsta ir jo žindimas dėl to darosi vangesnis ir silpnesnis… (“zinda labai is leto, neintensyviai, vis užsnusdamas“) Tokiu atveju leiskite jam žįsti tiek ilgai, kiek jis nori, o jeigu nelabai nori, gali prireikti pieno iš krūties ištraukti pientraukiu ir sugirdyti iš mažos stiklinytės, šaukšteliu ar net pipete. Venkite buteliuko su čiulptuku, nes tai pratina naujagimį čiulpti, o ne žįsti (p.89).

Dabar, kai jau baigėsi Jūsų karščiavimas ir skausmai, pamatysite, viskas bus gerai :) Tik pasitikėkite savimi ir nusiraminkite. Stresas, kad ir nedidelis, kaip tas šiandien pas gydytoją, kai esate kontroliuojama ir turite žindyti svetimoje vietoje, irgi nesukuria palankaus psichologinio klimato laisvam pieno tekėjimui iš krūties. Miegokite kartu su vaikeliu; naktinis žindymas ypač skatina pieno gamybą. Tai, jog kūdikis (negaudamas nieko kito, o tik MP) šlapinasi daugiau kaip 6 kartus per parą, yra geras ženklas, kad skysčių, taigi pieno jis jau gauna pakankamai ir tuoj, pamatysite, pradės augti ir jo svoris…

Sėkmės :)

P.S. Verta žinoti: teoriškai objektyvi pieno gamybą krūtyse stabdanti priežastimis galėtų būti (1) geriamieji kontraceptikai, savo sudėtyje turintys estrogenų, (2) placentos liekana gimdoje (p.228-230). Placenta produkuoja ir išskiria į kraują pieno gamybą skatinačio hormono prolaktino veikimą blokuojančius hormonus. O tarp placentos liekanos gimdoje požymių esmingiausias yra ilgai po gimdymo besitęsiantys pakraujavimai iš gimdos. Jeigu taip būtų, verta apie tai užsiminti Jūsų ginekologiu/ei.

1:54 pm
rugsėjo 17, 2010


Nata

Narys

įrašai4

Sveiki dar karta,
labai aciu uz toki greita atsakyma. Kudikis gime sveikas ir dabar sveikas, bent nieko tokio gydytojai nesake. Tik gime savaite veliau termino ir buvo skatintas, nes niekaip nenorejo pats ateiti, dar ilgiau laukti nepatare gydytojai, nes kudikis nemazas (gime 4200g), as pati labai smulki, mano kraujas Rh-. Tai po savaites virs termino nuleido vandenis ir po truputi skatino oksitocinu. bet viskas vyko gan sklandziai, be jokiu nuskausminimu. Pats isstumimas truko apie 1val, truputi lyg strigo, bet paskui viskas gerai. O gimdymas truko 10val. tiesa dar placenta sunkiai atsiskyre, tai leido dar oksitocino tiesiai i virkstele.  Po gimdymo apie 2val kudikis buvo ant krutines ir zindo beveik visa ta laika. Niekad nebuvo atskirai, nedavem nei ciulptuku, nei buteliuku. O kruti apzioja tikrai gerai ( ta patvirtino ir sesuo, kuri jau antra vaikeli maitina).
Aisku skausmas maitinant ir ne tik maitinant buvo stiprus, maitinau per asaras, bet dabar jau viskas geryn.
man panasu, kad jis visko neistraukia ir anksciau neistraukdavo, galbut todel tas pienas ir uzsistovejo. bet ir pieno begimas sunkokas- su pientraukiu vargau apie 1 val is abieju krutu vos vos 40g nutraukiau, o jau tokiam vaikeliui apie 100g per viena karta reikia.
Bet kaip ta uzburta rata iveikti- kai kudikis  mazai isvalgo, mazai ir pasigamina pienuko? O gal tiesiog toks vaikucio temperamentas letesnis? Ar prasminga ir kiek laiko zindyti vaikuti, nors ir nieko neistraukia? ar taip pienuko gaminasi daugiau?
Dabar tai darom taip- pirmiausia duodu kruti viena ir kita kiek tik nori, tada dar misinuko papildomai, o kruti ir vel bet kada kai uzsinori. as tikiuos, kad pienuko daugejant ir vaikuciui stiprejant to misinio reiks vis maziau. bet dabar pavalges jis jau ir diena normaliai po kelias valandas pamiega, ko anksciau visai nebuvo…
Nakti miegame kartu, bet jis, matyt isvarges, reciau ir keliasi, reikia net zadinti, kad valgytu.Kontraceptiku niekad nevartojau, placentos, manau, kad ir neliko, vakar ir pas ginekologe buvau- sake viskas gerai. kraujavimas jau beveik baigesi.
Aciu dar karta, vilties dar neprarandame:)

10:11 pm
rugsėjo 17, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Nata,


Pirmiausia privalau suabejoti Jūsų teiginio „tokiam vaikeliui apie 100g per viena karta reikia“ teisingumu. Pagal savo poreikį žindomi kūdikiai paprastai valgo kada nori, be konkretaus maitinimų skaičiaus. Įvairių, didesnių/stambesnių ir mažesnių/smulkesnių, kūdikių per vieną žindymo seansą/vienetą gaunamo pieno kiekis labai varijuoja ir gali būti gerokai skirtingas kiekvieno žindymo metu. Pagal Amerikos Pediatrijos Asociacijos siūlomą skaičiuoklę žindomam 4 kg svorio kūdikiui per parą derėtų gauti maždaug 700 ml pieno. Tuomet, žinodami kiek kartų kūdikis valgė/žindo, ir iš to skaičiaus padalinę tą apytikrę paros „normą“, galėtume įsivaizduoti vienam žindymui tenkantį pieno „vidurkį“. Vidutiniškai 100 ml būtų pageidaujami, kūdikį žindant tik 7 kartus per parą. Tačiau pagal savo poreikį žindomi kūdikiai paprastai valgo gerokai daugiau kartų. Labai apytiksliu naujagimio (iki 1 mėn amžiaus kūdikio) maitinimo skaičiaus vidurkiu laikoma 10-12 žindymų per parą. … Taigi 1 maitinimui tektų vidutiniškai 60 – 70 ml. Tačiau aš tikrai neagituočiau užsiimti tais varginančiais mililitrų skaičiavimais, nes tam tektų kūdikį sverti prieš ir po kiekvieno pažindymo. Geriau vadovaukitės kriterijais, aprašytais knygos 119 p., arba čia esančio straipsnio SUGRĮŽUS NAMO skyrelyje "Ar užtenka pieno?"


Nata rašė:


Bet kaip ta uzburta rata iveikti- kai kudikis mazai isvalgo, mazai ir pasigamina pienuko? O gal tiesiog toks vaikucio temperamentas letesnis? Ar prasminga ir kiek laiko zindyti vaikuti, nors ir nieko neistraukia? ar taip pienuko gaminasi daugiau?


Laktaciją (pieno gamybą) skatina ne tik krūties ištuštinimas, bet ir dažnesnis žindymas, taip pat ir ilgiau trunkantis žindymas. Net ir tada, kai atrodo jog kūdikis žinda nieko negaudamas iš “tuščios” krūties, tas jo darbas nėra veltui. Tai refleksiškai, per nervinius impulsus, einančius nuo dirginamo spenelio į mamos smegenis ir toliau į hipofizį, skatina hormono prolaktino išsiskyrimą, o šis, krauju nuneštas į krūtis, skatina pieno gamybą jose: kuo daugiau žindymo, tuo daugiau impulsų, tuo daugiau prolaktino, kuris skatina pieno gamybą (knygoje p.86)


Nata rašė:


Dabar tai darom taip- pirmiausia duodu kruti viena ir kita kiek tik nori, tada dar misinuko papildomai, o kruti ir vel bet kada kai uzsinori. as tikiuos, kad pienuko daugejant ir vaikuciui stiprejant to misinio reiks vis maziau. bet dabar pavalges jis jau ir diena normaliai po kelias valandas pamiega, ko anksciau visai nebuvo…


Taip daryti galima, tačiau nevertėtų labai užilginti tarpus tarp žindymų. O daug mišinio sugirdžius taip gali atsitikti, nes mišinys yra virškinamas ilgiau, nes sunkiau, negu MP, įsisavinamas. Taigi žindant rečiau, per parą gaunamo mamos pieno bendras kiekis gali pradėti mažėti.

3:17 pm
rugsėjo 20, 2010


Nata

Narys

įrašai4

sveiki dar karta,

dar vis vargstu su zindymu, nes atrodo, kad mazokai o pienuko… Nes nors i ilgai zindzius- apie valanda ir ilgiau, vaikutis vis tiek neramus ir iesko toliau. tai duodu misinuko, tada nurimsta. dar neramina, kad pradejus maitinti nera to pieno "pripludimo" ar kaip cia pavadinus. Ir sesuo ir mama sake, kad pradejus maitinti krutis kaip ir sukieteja ir tiesiog jauciasi, kaip pienas daugiau gaminasi. o as to nejauciu…, o pabandzius nutraukti- pienuko ir labai nedug, toli grazu nors iki 60ml… Gal dar tiesiog reikia laiko, gal ta pieno gamyba tik veliau suaktyves?

tarpai tarp zindymu ir nera ilgi, ir trunka tikrai ilgai. dar ir speneliai iki galo neuzgyja, gal del to ilgo zindymo?

visada galvojau, kad tik noro reikia, kad galetum maitinti, bet dabar pradedu tuo abejoti…

 

5:44 pm
rugsėjo 20, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Vaikas, manau, vaikui nelygu. Mano draugė vaikutis, kol buvo naujagimis, nuo krūties per parą tik kokiai valandai atsitraukdavo – tiesiog prikepęs būdavo. O išmaitino pati be jokių mišinukų iki 13 mėn. Manau, reikėtų tiesiog atsipalaiduoti ir tikėti, kad viskas susitvarkys. To antplūdžio ir pritvinkimo, kai mažasis nuolatos traukia, nemanau, kad turėtų būti. Juk jis viską išvalgo taip kabėdamas. Be to, reikėtų įvertinti ir tai, kad nors vaikiukas ir žinda, jis tuo pat metu gali ir miegoti. Maniškis dienomis prie krūties ir snausdavo. Nebūdavo taip, kad va, pavalgė, o dabar miega. Viskas vykdavo vienu metu – kiaurą dieną kabėdavo ant krūties. Ir valgydavau, ir bendraudavau, ir dar daug ką padarydavau su vaikiuku po pažasčia. 

Dar kažkur skaičiau, kad nutraukinėjant vidutiniškai ištraukiama 30-50 ml ir tai toli gražu ne tai, ką vaikiukas suvalgo. 

Linkiu daug daug kantrybės ir ramybės. Viskas tikrai bus gerai. Svarbu tikėti Smile

11:24 am
rugsėjo 21, 2010


Nata

Narys

įrašai4

labai aciu uz palaikyma, kazkaip ramiau kai ne man vienai taip, o tai ju galvoju, kad su manim kazkas negerai . vilties neprarandu ir duodu kruti bet kada, o misinuko tik papildomai kai jau labai labai truksta. va visa nakti be misinio issiverciam:)

tikiu, kad kuo toliau tuo geriau viskas bus, nors buna tokiu nerimo-asaru valandeliu…

6:47 pm
rugsėjo 21, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

tikrai Jūs ne viena. nors taip ir atrodo. man irgi taip atrodė. ir visai normalu, kad Jums liūdna ir verkti norisi. Mano vaikas normaliai svorį priauginėjo, bet man irgi norėjosi verkti nuo to nuolatinio prisisegimo prie krūties. Ir verkdavau. Man gal kitos problemos buvo. Vaikas kas savaitę po 400 gramų priaugdavo. Jis pas mane labai daug atpylinėjo, nes jam paprasčiausiai netilpdavo. Tai visi aiškindavo, kad tu neduok, tu retink, duok ne dažniau kaip kas 3 val. ir pan. O kaip aš galėjau neduoti, jei vaikui reikėjo žįsti? Bet džiaugiuosi, kad nieko neklausiau. Tikriausiai dabar jau ir nemaitinčiau, jei klausyčiau tokių patarimų. Pieno tikrai ne fontanai. Kartais atrodo, kad mažiukui reikia daugiau, nei vienu kartu ištraukia.

Ir pas Jus viskas susitvarkys, tikiu tuo Smile

Labiausiai gal ir trūksta to psichologinio palaikymo. 

6:57 pm
sausio 26, 2014


allinutte

Vilnius

Naujas narys

įrašai2

Pranešimas redaguotas 5:38 pm – sausio 26, 2014 allinutte


3:02 pm
rugpjūčio 15, 2015


Villma

Svečias

Kudikio svėrimas ne visada tikslus būdas. Sverdama irgi pamaniau, kad pieno mažai. Bet sugalvojau pažiūrėt, kiek svers sumaitinus tiksliai žinomą kiekį pieno – nutraukus 70  g daviau išvalgyt, o svarstyklės parodė tik 60 g daugiau.. Žaidżiau su nusitraukimais, kad pamatyčiau, kiek pieno gaminas ir svėriau vis, nes pirma duodavau ištraukti likusį riebų pieną, o paskui nutraukto. Tai per savaitę vieno maitinimo porcija padidėdavo 10-20 ml (apie 8 maitinimai per parą), pienas vieną dieną būdavo liesesnis, kitą – riebesnis (pagal nusistovėjusią grietinę buvo akivaizdu). 

Kiek bandžiau trumpinti ir retinti maitinimo laiką, nes pravalgo daugiau kaip pusę paros, niekaip nepavyko – geriausiai jautėsi valgydamas pagal poreikį, miegodamas tik šalia mamos (dieną nešynėje), ir kai nekeisdavau krūties kol neišvalgydavo riebaus pieno, bet ne dažniau 2 val, ne rečiau 4 val kai pieno būdavo labai daug. Jei ne pagal poreikį valgė, tada neramesnis buvo – pilvą labiau skaudėjo, dažniau verkdavo, daugiau bezdėjo. 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
zindymo problemos

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
11 + 7
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
16 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: