Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

11:01 pm
gruodžio 19, 2010


palade

Naujas narys

įrašai2

Sveiki!

 

Susidūrėme su tokia problema: vaikas yra 8,5 mėnesio, jis yra žindomas (nepripažįsta nei žinduko, nei buteliuko – o šie nėra jam siūlomi) ir aktyviai atsisako valgyti kietą maistą.  Maistas vaikui nebuvo duodamas skubotai ar per karštas, jis visuomet buvo gardinamas, buvo eksperimentuojama tiek su maisto konsistencija, sudėtimi, tiek su valgymo vieta, siūloma vaikučiui kuom nors užsiimti (pvz., parodomas žaisliukas), vaikas buvo kalbinamas, vaikutis būdavo vienoje patalpoje su suaugusiais, kai pastarieji valgydavo ir t.t.  Taigi buvo išbandyta tikrai didžioji dauguma būdų vaikutį sudominti valgiu, tačiau nė vienas iš jų nedavė rezultatų, t.y., vaikas suvalgydavo vos  1-2 mažylius šaukštelius tyrelės. Vaikučiui buvo siūlomas kietas maistas nuo 6 mėnesio. Vaikutis nuryti moka, savarankiškai pasėdi, su juo nebuvo susipykta dėl valgymo, t.y., lyg ir nėra priežasties valgymą laikyti nemaloniu procesu.

Tuo tarpu 6 mėnesį vaikas priaugo 300 g, 7 -tą – 200 g, 8 – tą – visai nepriaugo. Vaikutis nesirgo. Akivaizdu, kad vien tik mamos pieno vaikui neužtenka, todėl reikia papildomo maisto.

Vaikutis gimė laiku – 38 savaičių ir 1 dienos. Svoris – 2990 g, ūgis – 50 cm. Gimdymas buvo skatinamas, tačiau vyko sklandžiai, be traumų. Vaikutis nedelsiant buvo padėtas mamai ant krūtinės ir žindė. Dėl pačio žindymo kilo šiek tiek problemų, nes vaikučio liežuvis buvo iki galo prisegtas, todėl apie pusę mėnesio mama nusitraukdavo savo pieną ir maitino iš buteliuko. Po to vaikas valgė pienelį tiesiogiai iš krūtinės.

Klausimas būtų toks – ką siūlytumėte daryti? Kaip vaiką išmokyti valgyti papildomą maistą? Tiesiog baisu, kad vaikui ir toliau gali nepakakti mamos pieno ir su juo gaunamų mikroelementų, kas sąlygotų vaikučio augimą bei vystymąsi.

 

Ačiū labai už atsakymus.

12:08 am
gruodžio 21, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 10:15 pm – gruodžio 20, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Susidūrėme su tokia problema: vaikas yra 8,5 mėnesio, jis yra žindomas (nepripažįsta nei žinduko, nei buteliuko – o šie nėra jam siūlomi) ir aktyviai atsisako valgyti kietą maistą. Maistas vaikui nebuvo duodamas skubotai ar per karštas, jis visuomet buvo gardinamas, buvo eksperimentuojama tiek su maisto konsistencija, sudėtimi, tiek su valgymo vieta, siūloma vaikučiui kuom nors užsiimti (pvz., parodomas žaisliukas), vaikas buvo kalbinamas, vaikutis būdavo vienoje patalpoje su suaugusiais, kai pastarieji valgydavo ir t.t. Taigi buvo išbandyta tikrai didžioji dauguma būdų vaikutį sudominti valgiu, tačiau nė vienas iš jų nedavė rezultatų, t.y., vaikas suvalgydavo vos 1-2 mažylius šaukštelius tyrelės. Vaikučiui buvo siūlomas kietas maistas nuo 6 mėnesio. Vaikutis nuryti moka, savarankiškai pasėdi, su juo nebuvo susipykta dėl valgymo, t.y., lyg ir nėra priežasties valgymą laikyti nemaloniu procesu.

Tuo tarpu 6 mėnesį vaikas priaugo 300 g, 7 -tą – 200 g, 8 – tą – visai nepriaugo. Vaikutis nesirgo. Akivaizdu, kad vien tik mamos pieno vaikui neužtenka, todėl reikia papildomo maisto.

Miela Palade,

Iš šios informacijos man akivaizdu tik tai, jog vaikas mažai užaugo šiais konkrečiais mėnesiais. Kadangi nepateikti duomenys apie jo dabartinį ūgį ir svorį, taigi ir nežinodamas kiek jis buvo priaugęs iki tol, aš negaliu nei kategoriškai pritarti nei neigti, jog vaikas blogai vystėsi/dabar blogai išsivystęs. Juk teoriškai galima įsivaizduoti ir variantą, jog po pirmųjų 5 mėnesių jau buvo viršsvoris…

Vaikutis gimė laiku – 38 savaičių ir 1 dienos. Svoris – 2990 g, ūgis – 50 cm. Gimdymas buvo skatinamas, tačiau vyko sklandžiai, be traumų. Vaikutis nedelsiant buvo padėtas mamai ant krūtinės ir žindė. Dėl pačio žindymo kilo šiek tiek problemų, nes vaikučio liežuvis buvo iki galo prisegtas, todėl apie pusę mėnesio mama nusitraukdavo savo pieną ir maitino iš buteliuko. Po to vaikas valgė pienelį tiesiogiai iš krūtinės.

 Trumpas liežuvio pasaitėlis (“prisegtas liežuvis) galėjo/gali (jei iki šiol dar neatlaisvintas/nepakirptas) būti esminis trukdis kūdikiui normaliai žįsti, nes pagrindinis žindymo “darbininkas” liežuvis negali normaliai/pilnaverčiai atlikti savo darbo – išsitiesdamas tolyn į priekį palįsti po krūtimi toliau negu per visą spenelio ilgį ir banguojančiais judesiais stumti/melžti pieną iš pieno ančių pro spenelio latakėlius į kūdikio burną: ŽINDYMO MOKSLAS: ŽĮSTI – TAI NE ČIULPTI

Tačiau gali būti ir dar viena, antrinė, kūdikis atsisakymo priimti/valgyti tirštą papildomą maistą priežastis – tai blogas apetitas, tiesiog nenoras nieko valgyti. O taip gali būti dėl nusilpimo, pirmiausia mažakraujystės. Paprastai išnešiotais gimusiems sveikiems žindomiems/motinos pienu maitinamiems kūdikiams pirmąjį gyvenimo pusmetį hemoglobino trūkumo nebūna, nes užtenka gimstant atsineštų geležies atsargų, kurias pakankamai gerai papildo su motinos pienu gaunama geležis. Aišku, jeigu ir paties MP gaunama pakankamai.

Klausimas būtų toks – ką siūlytumėte daryti? Kaip vaiką išmokyti valgyti papildomą maistą? Tiesiog baisu, kad vaikui ir toliau gali nepakakti mamos pieno ir su juo gaunamų mikroelementų, kas sąlygotų vaikučio augimą bei vystymąsi.

(1) išlaisvinti kūdikio liežuvį – atlikti frenulotomiją, kad kūdikis galėtų normaliai žįsti. Tai reikėjo padaryti jau naujagimiui. Tačiau ir dabar ši operacija prasminga, nes žindymas tęsiamas. Nesuvaržyti liežuvio judesiai svarbūs ir tiršto/kieto maisto stumdymui burnoje, o dar vėliau ir kalbos vystymuisi. Daugiau apie patį “PRISEGTĄ” LIEŽUVĮ – knygoje, p.157-158)

(2) Atlikti kraujo tyrimą. Jeigu bus nustatytas Hb trūkumas, skirti gydymą geležies preparatais.

(3) Skatinti mamą žindyti dažniau ir ilgiau, kad kūdikis gautų daugiau jo augimui ir vystymuisi reikalingo pagrindinio maisto – MP, ir sumaniai tęsti pastangas pripratinti vaiką prie naujo maisto. Detaliau apie PAPILDOMĄ MAITINIMĄ – knygoje , p282-294.

Sėkmės Smile

2:39 pm
gruodžio 21, 2010


palade

Naujas narys

įrašai2

Laba diena!

 

Dėkui už Jūsų greitą ir išsamų atsakymą.

 

Augome mes taip:

gimėme 2990 g ir 50 cm,

iš ligoninės išleido 2835 g,

I – mą mėnesį (skaičiuojant nuo 2835 g) priaugome 1200 g

II-rą – 900 g

III-čią – 800 g

IV-tą – 700 g

V-tą – 600 g

VI-tą – 300 g

VII -tą – 200 g

VIII – tą – 0 g.

Šiuo metu sveriame 7600 g ir esame 69 cm ūgio. Pagal pediatrės pateiktas lenteles dar lyg esame prie vidutiniško ūgio ir svorio vaikučių, tačiau jau netoli yra kraštutinė mažylių riba. Mama yra smulki (162 cm, 55 kg), tačiau tėtis aukštas ir pakankamai sveria (98 kg, 189 cm).

Liežuvio pasaitėlis jau yra pakirptas (pakirpo plastikos chirurgas 2 mėnesių), taigi vaikučiui jis neturėtų trukdyti valgyti. Tiesa, kol jis buvo nepakirptas tikrai buvo sunku vaikelį žindyti – žindė krūtinę po keletą valandų,  užmigdavo žindydamas (neaišku, ar dėl to, kad sunku būdavo vaikui valgyti ir jis pervargdavo ar tiesiog užmigdavo natūraliai dėl motinos artumo). Tačiau ši problema jau išspręsta. Bet gal vaikučiui yra likę kažkokie prisiminimai ar patirtis dėl valgymo ir dėl to psichologiškai jam yra sunkiau pereiti prie kitokio maisto?

Padarėme kraujo tyrimus. Hemoglobinas 115 – žemokas, todėl pradėsime vartoti geležies papildus ir bandysime toliau kantriai siūlyti papildomą maistelį.

 

Dėkui dar kartą už Jūsų atsakymus ir gerų Jums švenčių.

 

12:31 pm
rugsėjo 24, 2012


Jurga

Svečias

Laba diena, 

Susidūriau su panašia bėda. Mano 9 mėn sūnus atsisako valgyti arba valgo mažai. Naršau po internetą ir ieškau patarimų, pagalbos. Išbandžiau viską. Na, gal tik maitinant ant galvos nestovėjau. Laugh
Pirmiausia sūnaus duomenys:
Gimė:  53 cm – 3,5 kg
1 mėnuo:  56 – 4,3 kg
2 mėnuo:  58,5 – 5,3 kg
3 mėnuo: 61,5 – 6,3 kg
4 mėnuo: 64,5 – 7,4 kg
5 mėnuo: 67- 8,3 kg 
6 mėnuo: 68 – 8,7 kg
7 mėnuo: 71- 9,1 kg
8 mėnuo: 71 – 9,5 kg
9 mėnuo: dar nežinau 

Iki dabar gauna MP. Tačiau primaitinimas košelėmis – tragedija. Labai retas atvejis, kada valgo ir valgo noriai. Pastarąją savaitę buvo didelis džiaugsmas – vaikas valgė viską, ką paruošdavau, pradėjo net mėsytę ragauti: veršieną, kalakutieną su įv. daržovėm. Tačiau paskutinėm dienom kategoriškai atsisako valgyti, purto galvytę ir jau. Pamato šaukštelį ir jau purto. Pirštukus į burnytę ir viskas. Esu pasimetusi visai, kad net sunku sklandžiai viską papasakoti. Tad nusprendžiau, kurį laiką daugiau jam nieko neduoti, tik MP. Ačiū Dievui, dar jo turiu ir guodžiuosi tuo, kad vaikas bent jau MP valgo. Bet ir MP valgymas paskutiniu metu kažkoks nesusipratimas. Pavoluzoja, pavoluzoja spenelį – 3 gurkšniai ir viskas. Cry Nakčiai šiaip ne taip pasisotina MP – jaučiu iš to kaip jis žinda ir kokia minkštutė ir tuščia krūtis patampa. Bet neramu dėl to, ar mano vaikui MP tokio amžiaus patenkina visus jo poreikius??? 
Primaitinimas košelėmis prasidėjo suėjus pilnai 6 mėnesiams. Tačiau buvo chaotiškas: vieną dieną, tą patį suvalgydavo noriai, kitą dieną anė šaukšteliuko. Beto, buvo karščiai užėję, tai nelabai pergyvenau, nes kai karšta, tai ir mums nesinori lašinių. :) Tad per 7 mėnesį praktiškai gyvenom tik su MP ir šiek tiek vaisių tyrelėmis. 
Tuštinasi ne pagal vadovėlius nuo pat gimimo. Nereguliariai. Matinamas MP buvo tokių epizodų, kad nesituštino po 9-11 parų. Bet kai pradėjo ragauti kieto maisto, kad pasituštintų teko keletą kartų klizmutę daryti, nes akivaizdžiai vaikas kankinosi dėl neprakakojimo. Nes tuštindavosi kartą per savaitę…. Dabar kai kurį laiką valgė košeles, tai tuštinosi tik kas antrą dieną. Bijau papulti į tokį uždarą ratą, kai vaikas bijo pasituštinti, o norint, kad viduriai neužkietėtų reikia duoti vidurius nekietinančių produktų košytes, kurių dabar a nė pro kur nevalgo. Lieka tik pilvo masažiukai. Kad viduriai buvo užkietėję sprendžiau iš tai kokios jie konsistencijos: kaip rutuliukai, na kaip briedžio spyros. Laugh Ir vaikas padaręs tokia spyrutę puldavo graudžiai raudoti – akivaizdu, kad toks darbas buvo labai skausmingas. 
Kas dar iš mūsų augimo istorijos>>> neurologė nuo pirmojo mėn nustatė kažkokią velorodinamiką ar kaip ten ji, net neradau tokio pavadinimo internete. Žodžiu, kažkoks tarpas smegenyse per didelis, kuris nieko blogo nežada yra išaugamas. Dėl to gerdavo mikstūrėlę iš Sol glucosol 10proc.; Mag sulfici (berods), Natrii bromali. Gerdavo, kol nesuprasdavo, kas tai yra šaukštelis :) t.y. Pirmus porą mėn. Paskui apie 4 mėn. Ir septintąjį mėn, kiek išgerdavo, kiek išlaistydavo. Prieš mėn buvom apžiūroj pas neuro, tai viskas gerai su tuo tarpu. Raida vaiko nesutrikusi. Tik ilgą laiką rasdavo didesnį raumenų tonusą. Dėl to masažavomės. 
Suėjus pusei metų buvo atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai. Kraujas parodė, kad hemoglobinas šiek tiek mažokas, bet gyd pasakė, kad dar čia viskas OK. Nieko daryt nereikia. Confused
Gydytojai vis bandžiau pasiguosti dėl jo tokio valgymo košelių ir pan. Tai ji vis – tai siūlykite, ir siūlykite vaikui. Daugiau nieko. Ką siūlyt, kad vaikas atsisako? Cry
Šiaip vaikas guvus, šnekus, jau mėnuo, kaip pats moka lovytėj atsistoti. Stovėjimas – mėgiamiausias dalykas. Pats tvirtai sėdi nuo liepos galo. Dantukų kol kas nė vieno neturim. Gal dėl dantukų neturėjimo nekyla noras valgyti košelių? Dar paskaičiau, kad nuo vit D perdozavimo prarandamas apetitas, tad visą rugsėjį nebeduodu vit. D. Tik kartą į savaitę, jeigu pavyksta arb. š. žuvų taukų. Lauke būnam praktiškai visą dieną, kadangi dažnai būnu pas tėvus nuosavam name. Vasarą praktiškai visą ten ir praleidom. 
Naktimis miega įvairiai: tai geriau, tai blogiau. Buvo savaitė, kai labai prastai miegodavo naktimis, dažnai prabusdavo, verkdavo (dažniausiai, kai ilgą nesituštindavo). Vis dar keliuosi naktį jį pamaitinti iš krūties. 
Pvz. šiandien jis MP valgęs tik apie 6 val ryto. Iki dabar (12.30) jam krūtį siūliau keletą kartų, tai tik 3 gurkšniukai… Cry Vakar lygiai taip pat buvo. Rodos, jokių kitų bėdų nėra, kad pienligė būtų ar pan. Ir dantenėlės normalios. 
Žodžiu, nebeišmanau, ką daryti, apima beviltiškumas. Kt sav eisim 9 mėn apžiūrai, tai prašysiuos, kad padarytų kraujo tyrimus. Labai nuoširdžiai laukiu Jūsų patarimų, nuomonės. Taip pat skaitau Jūsų knygą. 

 

4:57 pm
spalio 2, 2012


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 1:58 pm – spalio 2, 2012 Kazimieras Vitkauskas


Miela Jurga,

iki paskutiniojo svėrimo, t.y., aštuonių mėnesių Jūsų sūnus augo labai gerai. O kad net įvairaus amžiaus vaikams ir žmonėms būna apetito bangavimai – tai natūralu. Gal vaikui kažkurią dieną/kartą kažkas nepatiko (pvz., pasitaikė jo skonio suvokimui nelabai malonus kąsnelis… ) ir jis kurį laiką gali būti mažiau patiklus priimti maistą tuo pačiu keliu/būdu – iš jam į burną dedamo šaukštelio. Gal leiskite jam pačiam imtis iniciatyvos – padėkite priešais ant lėkštutės ką nors, ką kūdikis galėtų bandyti dėti į burną savo ranka… Kita vertus, gal yra ir objektyvesnė nenoro imti į burną tirštą maistą priežastis. Juk berniukui iki šiol (o jau 9 mėnesiai) dar neišdygo nei vienas dantukas. O jau būtų laikas pirmiesiems pasirodyti… Taigi, nors apžiūrėdama burną, dantų dygimo požymių dar nematote, tačiau jie tikriausiai artėja ir pats kūdikis gal būt jau kažką junta…

Aišku, teoriškai svarstant, ir nusilpęs kraujas (per maža hemoglobino koncentracija), galėtų būti susilpnėjusio apetito priežastimi. Jeigu tyrimas tai patvirtintų, tektų kraują stiprinti: gal būt ir specialiais vaistais, nes antrajame amžiaus pusmetyje, kai jau būna išsekusios per placentą gautos geležies atsargos, vien motinos pieno geležies gali nebepakakti reikalingai hemoglobino koncentracijai vaiko kraujyje užtikrinti.

Daugiau apie žindomo kūdikio papildomą maitinimą rasite p.324-335.

Sėkmės Smile

4:39 pm
lapkričio 2, 2012


Mama1

Svečias

Sveiki, noriu pasidalinti patirtimi. Mano sunus absoliuciai nevalge jokio kito maisto apart MP. Gydytoja ramino, kad nieko cia baisaus, nes kraujo tyrimai (juos darydavo kas pora menesiu) geri, svorio priauga, yra zvalus, linksmas, sveikas. Patikesit ar ne, bet vaikas eme valgyti lygiai metuku laiko. Tiesiog gimtadienio diena eme is niekur nieko valgyti. Tiesiog stebuklas :) dabar valgo viska pauikiai :) Noriu pasakyti, kad nesijaudinkite, viena diena jusu nevalgiukai irgi ims valgyti :)

9:12 pm
liepos 7, 2013


Elona

Svečias

Sveiki,

Ir mes turim tokia problema tik sunui jau 11 men. Vaikas geria tik MP, kitu maistu net nesidomi, jei ka duodu nusisuka arba bando ismusti sauksta man is ranku. Bandziau neduoti pieno, taciau rezultato jokio. Hemoglobinas zemas 101, gydytoja gasdina kad jei neprimaitinsiu gresia rimta mazakraujyste. 

Tikrai neturiu jokiu minciu kaip ji priversti valgyti, jei jis net nesizioja ir nebando ragauti. svorio pakolkas turim pakankamai – 11.7 kg.

 

4:49 pm
liepos 10, 2013


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Elona,

tikrai, Jūsų sūnaitėlio svoris yra ne per mažas. Ne žemesnė kaip 100 promilių hemoglobino koncentracija taip pat laikoma normalia vienerių metų dar neturintiems kūdikiams.
O jeigu vaikas nesutinka su mamos/kitų vadovaujamu papildomu maitinimu, leiskite vadovauti jam pačiam. Sodinkite jį prie stalo tuomet kai valgote patys, padėkite prieš jį tokio maisto, kurį jis galėtų suimti ranka pats, ir.. džiaukitės tuo, ką jis pradės daryti pats, stebėdamas valgančius kitus
Wink

3:20 pm
rugpjūčio 7, 2013


inga

Svečias

sveiki, musu situacija labai panasi.Berniukas 9 men. svoris 10.7 kg ugis 72.5cm. Gime 3.450 kg. valgo tik mamos piena. Turime problema skranduko refliuksa,kas tikrai neprideda pliusu jo mitybai.Refliuksas prasidejo nuo 3 men. nors ir visiskai atsisakiau net ir pieno pedsaku bei kitu produktu kelianciu remeni. Kraujo tyrimai hgb 118, wbc 9.6, rbc 5,24,hct 36.2, mcv 68,2,  mch 22.3,mchc 327, plt  427. Gydytoja israse gelezies, vitamino c ir folio rugsties sia savaite. kol kas neduodu, nes jau 4 diena ragaujam mesyte ir tai valgo tik stacias, kad galetu atsirugti,nepasisekus isvemia. pries tai visos pastangos bergzdzios. Idomi jusu nuomone del kraujp tyrimu. Ar pradeti duoti gelezi ar situacija pageress jei i diena suvalgo kosytes apie 60ml plius darzovienes su mesa apie 100 ml. Labai neramu del kraujuko. Aciu labai

1:42 pm
spalio 16, 2013


Snaiga

Šiauliai

Naujas narys

įrašai1

Sveiki,

mamos, kurios turėjote tokią problemą,atsiliepkite ir patarkite kaip su šia problema susitvarkyti. mano berniukui jau 15 mėnesiukų, o kieto maisto niekaip neįgrūdu. Kai pasiūlau maisto, jis užsiropštęs man ant kelių pareikalauja "papo" ir taip visada vos tik ateina laikas valgyti ir stengiantis jam įduoti jam skirtą maistą. Manau,kad tokio amžiaus vaikiukas jau turėtų valgyti daugmaž viską, bet man nesiseka žiauriai Cry

Motinos pienas jam yra vienintelis valgis.

Tiesa, jam dabar tikriausiai lenda iltinukas, vienoj pusėj jau išlindo, o kitoj dar tik braunasi, tad turiu vilčių,kad galbūt tai įtakoja jo nevalgymą.

Patarkite, ką dar turėčiau padaryti, kad jis valgytų ne tik MPConfused

10:59 pm
lapkričio 2, 2013


Elona

Svečias

Sveiki,

As ir vel cia. Dabar jau mums 15 menesiuku ir situacija negereja. Svoris kaip buvo taip ir liko toks pats 11.7, per keturis menesius nieko nepriaugo.

Dienom nutraukiau maitinima krutimi, beliko tik naktys. Bet manau, kad pienuko gauna per daug, nes diena nenori valgyti. Nakti valgo kas 3-1,5 val. sauskelnes turiu keisti nakti, antraip vaikas perslampa. Pusryciu nevalgo visiskai, pietums suvalgo pora saukstu to, ka mes valgome ir dazniausiai tai buna viskas. Jei duodu obuoli ar morka susmulkina i smulkucius gabalelius ir isspjaudo. Ka man daryti??!! kaip atpratinti nuo to naktinio pastovaus valgymo? Keturias naktis is eiles nedaviau kruties, bet tas nesibaigiantis isteriskas rekimas mane pribaige ir galu gale pasidaviau. Jauciuosi bjauriai sitaip kankindama savo vaika.

 

11:00 pm
vasario 25, 2014


Gretulaitė

Svečias

Elona rašė:

Sveiki,

As ir vel cia. Dabar jau mums 15 menesiuku ir situacija negereja. Svoris kaip buvo taip ir liko toks pats 11.7, per keturis menesius nieko nepriaugo.

Dienom nutraukiau maitinima krutimi, beliko tik naktys. Bet manau, kad pienuko gauna per daug, nes diena nenori valgyti. Nakti valgo kas 3-1,5 val. sauskelnes turiu keisti nakti, antraip vaikas perslampa. Pusryciu nevalgo visiskai, pietums suvalgo pora saukstu to, ka mes valgome ir dazniausiai tai buna viskas. Jei duodu obuoli ar morka susmulkina i smulkucius gabalelius ir isspjaudo. Ka man daryti??!! kaip atpratinti nuo to naktinio pastovaus valgymo? Keturias naktis is eiles nedaviau kruties, bet tas nesibaigiantis isteriskas rekimas mane pribaige ir galu gale pasidaviau. Jauciuosi bjauriai sitaip kankindama savo vaika.

 


Sveiki Elona,

norėjau pasiklausti, ar pavyko išspręsti nevalgymo problemą? Ar radot kokį "stebuklingą" metodą, ar susitvarkė su amžium, ar nesusitvarkė?

Mano mergaitė 15 mėn. irgi lygiai taip pat nevalgo (nors primaitinimą kaip ir visos čia kalbėjusios visais būdais bandom nuo 6 mėn.).. Kankinamės visi ir guodžiamės, kad ateis ta stebuklinga diena, kai ims valgyti daugiau nei tuos trupinius ir pavienius šaukštelius. Tiesa, prieš porą savaičių buvo ėmusi valgyti sriubą, net kiaušinį valgė, bet paskutinėm dienom vien tik pienas įtinka. Noriu tikėti, kad lenda iltiniai dantys..

Jokių saldumynų, anei saldžių gėrimų neduodu, kad neprikimščiau skrandžio bereikalingu turiniu, bet ir tas nei kiek nepadeda. Nenoriu nustoti maitinti, bet kartais atrodo, kad kito sprendimo gal nėra?

1:22 pm
kovo 1, 2014


Asta

Svečias

Sveiki,

 

o mes turib labai didelę problemą. Hemoglobinas – 70, šį mėnesį "pametė" 200 gr, daabar sveria 7,5 kg. Vaikui 10 mėn. (pg koreguotą 8,5 mėn). Vaiikas gimė neišnešiotas (34 sav., skatintas gimdymas, ekstra Cezaris) 2,55 kg ir 36 cm.

4 paras praleido reanimacijoje, nuo 3-ios paros maitinamas tik Motinos pienu. Nuo to laiko nėra gavęs mišinio. Žinda puikiai.

Hemoglobinas geras (normose, todėl Fe nevartojo) buvo iki 9 mėn.(96, bewt kadangi su viduriais problemos, tai sakė, dar neskubėti, nes tyrimą darė, kai sirgo plaučių uždegimu). Prieš savaitę jau 77, pradėjom Fe gerti (sąžiningai), vakar hemoglobinas jau buvo 70.

2-jų mėnesių sirgo bronchiolitu ir Rotu (ligoninėj pasigavo, nuo to laiko bėdos su viduriais: arba viduriuoja, arba užkietėja, normalių taip ir neturėjo), tada 9 mėn. turėjo plaučių uždegimą, 9,5 mėn. bronchitą.

 

Didžiausia bėda, kad jis absoliučiai nepripažįsta kieto maisto. Pradėjom pratinti nuo 6 mėn., nevalgė, atidėjau mėnesiui, nes dar pagal koreguotą ir nebuvo 6 mėn. Sulaukėm koreguoto 6 mėn., nevalgė ir taip vargstam jau beveik 3 mėn. Kasdien pasiūlau, tai žviegia pamatęs šaukštelį, dabar jau žviegt pradeda, kai pamato, kad ruošiu. Jei įdedu į burną, tai viską išspjaudo, bet dažniausiai tiesiog būna išsižiojęs ir laukia, kol viskas išvarvės iš burnos. Bandom BLW metodą (realiai nuo primaitinimo pradžios tiek tą (BLW), tiek tą (tyrelės): pats į burną visiškai nesideda, jei įdedu, tai su didžiausiu pasibjaurėjimu išspjaudo. Su ryjimu problemos nėra, nuryja puikiai (2 dienos buvo lyg šventė, nes suvalgydavo, o neišvarvindavo po 5-10 ml). Jeigu į burną duodu ir savo pieną, pasielgia lygiai taip pat: išsižioja ir išvarvina.

 

Kaip pagerinti jam valgumą ir kaip pagerinti Fe preparato įsisavinimą, kad nereikėtų kraujo perpilimo?

 

Ačiū iš anksto už bet kokius patarimus.

 

p.s. liežuvėlis prisegtas, bet pediatrė siuntimo neduoda, nes sako, kad iki metų niekas jo nekerpa. Penktadienį pasiskambinau į Žalgirio kliniką, sakė, kad po 3 mėn. artimiausias tolonėlis. Užsiregistravom, nes tada jau bus daugiau nei metukai

 

 

3:13 pm
kovo 3, 2014


kristinacl1

Narys

įrašai71

Mamytės, pamėginkit BLW metodą, nes vaikučiai natūraliai smalsūs. Nebijokit susitepti, pasitikėkit vaiku, nepulkit jam į burnytę, jei per daug ko prisikiša, nes jie patys paskui išspjauna. Šaukštelis vaikučiui nieko nereiškia, na o pilna lėkštė troškintų daržovių, minkštų spalvingų vaisių ar lengvai kramtomos mėsytės kukulių pavidalu juos tikrai sudomina. Su sąlyga, kad jie paliekami patys tvarkytis. Nors iš pradžių vaikas gali viską išmėtyti, susiraukti iš netikėtumo, ar netgi paspringti ir viską išspjauti, bet tai nėra pavojinga, tik reikalauja šaltų nervų. Aišku yra sveikas protas, atsižvelkite į vaikučio amžių, patiekalus supjaustikite, bet taip, kad būtų patogu juos paimti, viskas turi būti lengvai nuryjama, ir tokios konsistencijos, kad lengvai susitrintų tarp pirštų. Vaikai tokiems dalykams neatsispiria, nes yra užprogramuoti aplinkos tyrimui, todėl būtinai paragaus, jei ne iš pirmo, tai iš kelinto karto. Visoms linkiu kantrybės.

1:50 pm
kovo 6, 2014


Gretulaitė

Svečias

Pranešimas redaguotas 6:26 pm – kovo 6, 2014 Gretulaitė


Deja, nelabai ką galiu patarti, nes mano kleckė, kaip jau minėjau, nelabai valgi iki šiol. Kitus kraujo tyrimus darysim, kai sueis 18 mėn., iki šiol buvo normos ribose, net valgant praktiškai tik MP.

Ir, deja, BLW mums nesuveikė. Ta prasme, jinai sėkmingai su tuo maistu žaidža – traiško, mėto, terlioja ir t.t., bet į burną patenka koks vienas trupinys geriausiu atveju. Na, tiesiog panašu, kad maistas ją menkai domina bet kokia forma šiuo metu. Arba patinka tai, kas turi ryškų skonį, bet mažai naudos – alyvuogės, garstyčios, raugintas agurkas, grietinė ir pan…

Tiesa, išdygus pirmam iltiniam dančiui (13 dantis bendroj sumoj), apetitas kiek pagerėjo. Pusryčių vis dar nevalgo, bet pietums, vakarienei ir vieną kitą užkandėlę jau suvalgo. Ypač nemėgsta tyrelės konsistencijos maisto ir jo nevalgo niekada.

Dar kartais būna, kad nevalgo su savo įrankiais ir indais, o iš suaugusių – bando, dar geriau, jei dviese iš vienos lėkštės valgom su bendrais įrankiais.

Manau, kad kiekvienam savas metas ir nereikia strestuoti, nors labai norisi. Kai pradėjau primaitinti, tai sėkmingai viską išsjaudavo, nusisukdavo, užsičiaupdavo ir t.t. – gal kažkaip tai atrodo neįtikėtina, kai kiti pasakoja, bet iš patirties žinau, kad tokia realybė.

 

O dėl prisegto liežuvėlio, tai labai keista, kad taip sakė pediatrė, nes mano žiniomis, kuo anksčiau, tuo geriau jį pakirpti ir jis tikrai gali trukdyti valgyti. Gal gertų apyskistę košę? Ar iš kokios gertuvėlės, kur nematytų šaukštelio? Pats su šaukšteliu irgi nežaidžia? Dar galit bandyt duodi pagraužti ryžių ir pan. trapučius – pats ims į ranką, tampysis su savim tą gabaliuką, gal bus smagiau..

 

Dar atsiminiau, kad šviežiai spaustos obuolių ir morkų (mišinio) sultys gerai kelia hemaglobiną, pabandymas nepakenks.. Kad juoda arbata trukdo įsiasvint geležį tikriausiai žinot.

9:30 am
kovo 7, 2014


Asta

Svečias

Na, situacija kažkiek pagerėjo: valgo vaisines tyreles, per dieną suvalgo apie 30 ml (visą dieną duodu po šaukštelį, kelis. Beje, tinka tik saldžios, su obuoliu, slyvom, ta pati situacija – išspjaudo arba išvarvina), pabandžiau jautieną, vėl išvėmė :( Na, bet vis žingsnis į priekį…

Netinka maniškiui BLW metodas, netinka ir trapučiai, nes ji nieko nesideda į burną. Buvom pas neurologę, sakė, kad blogai, kad nesideda, kad reikia stimuliuoti, bet…nieko naujo nepasakė, ko mes ir taip nedarom…

11:17 am
kovo 14, 2014


Asta

Svečias

Su savim pasikalbėsiu :D

 

Tai va, hemoglobinas jau pakilo iki 93.

Šiandien pirmąkart neišspjaudė grikių. Suvalgė apie 15 gr., priaugo apie 300 gr.

Bet…vidurius paleido, vėl svoris kris :(

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Vaikas nevalgo kieto maisto

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
8 + 11
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
15 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: