Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

7:41 pm
birželio 9, 2014


vardenene

Svečias

Sveiki,

 

esu absoliučioje nežinioje ir dar didesnėje neviltyje…

Mano sūnelis gimė neišnešiotas. Dėl gydymui nepasidavusios cholestazės 35 savaitę po išprovokuotas gimdymas (prakirpti vandenys, skatinamųjų neprireikė). Sūnelis gimė didelis – 3610 g. Dėl kvėpavimo sutrikimo jis iškart buvo išneštas į reanimacinę. Praėjus porai valandų po gimimo bandžiau maitinti kūdikį. Pieno jis nepatraukė. Labai sunkiai, po kelis mililitrus nusitraukinėjau pienuką. Jį taip pat maitino mišinuku. Pirmas tris paras jis atpylinėjo. Abslioučiai netoleravo jokio maistelio. Gulėdama palatoje ištisai nusitraukinėjau pieną, kad kas tris valandas nueičiau jį pamaitinti ir, tuo atveju jei nežįstų, būtų sugirdomas mano pienuko. Svoris nukrito iki 3120 g. Ketvirtą parą įvyko lūžis. Jis nebeatpylinėjo. Pamažu pradėjo žįsti, bet labai greitai pavargdavo: pora gurkšnelių ir jis miega. TAd tekdavo damaitinti iš buteliuko, kad jam būtų lengviau. Po septynių parų, svoriui esant 3210 g. mus išleido namo. Pieno aparatas tuomet jau buvo pilnai užsivedęs. Krūtys buvo pritvinkusios, dėl ko tekdavo net nusitraukinėti.  10 jo gyvenimo parą susirgau itin sunkiu šlapimo takų ir inkstų uždegimu, ko pasekmėje man buvo paskirtas zinnat: po tris lašines per parą, tris paras. Buvau informuota, kad šie antibiotikai nedera su žindymu. Pieną nusitraukinėjau ir pyliau lauk. Dėl įvesto kateterio buvau priversta naudotis pientraukiu, tad ne taip sėkmingai kaip rankomis ištraukdavau pienuką. Traukiau jį kas tris valandas. Tačiau pienuko kiekis sumažėjo…

Dėl didelės geltos vis važiavome tikrintis bilurubino kiekį. Tuo pačiu mus svėrė. 14 gyvenimo parą sūnelis svėrė 3330 g. 16 parą svoris nukrito – 3310 g. Gydytoja liepė primaitinti Hipp 1 mišinuku. 18 parą svoris – 3450 g. Būdamas penkių savaičių svėrė 3900 g. Septynių – 4200 g.

Taigi svoris neauga labai sparčiai.. Tačiau didžiausia bėda tame, kad nuo 5 savaitės, jis miega, guli apsižiojęs mano krūtinę arba verkia.. Jaučiu, kad pienuko patraukia jis mažai. O ir krūtys VISADA minkštos. Nusitraukti vos ne vos pavyksta 30-40 ml. Jei neapsižiojes krūties – lb pyksta yra neramus. Gydytoja sake primaitinti. Tad kartais (1-2 vakarus per savaitę) duodu mišinuko, po kurio jis būna žvalus, ilgai būdrauja, galiausiai užmiega ir ramiu miegeliu miega min 4 val. Kitu laiku "kabo" ant krūties.. 

Vizito pas chirurgą metu suzinojau, kad trumpas pasaitelis trukdo kudikiui normaliai zisti. Ji kirpsime po savaites. Lb viliuosi, kad gal tai pagerins padėtį..

Bet ką daryti, kad jaučiu, jog pienukas nyksta.. STengiuosi sočiai valgyti, prie krūtinės ištisai glaudžiu sūnelį.. Ir jis visvien alkanas.. Ar primaitinti jį dažniau? Ne tik tais kritiniais vakarais, kai jis ima smarkiai istrikuoti.. Gaila alkano vaiko.. Bet nenoriu prarasti pieno.. kaip atgaivinti pienuko gamybos aparatą.. ko gero perskaičiau visus straipsnius, forumus, susijusius su žindymu, kur atsakymas tik vienas – dažniau duoti žįsti. Tačiau mums tai neveiksminga.. Jaučiuosi prasta mama, duodama kūdikiui mišinio.. nenoriu duoti, jam to našlaičių maistelio.. bet ką daryti.. patarkite…

11:33 am
birželio 10, 2014


DaivaVa

Svečias

Sveiki,

Skaitau jūsų istoriją ir galvoju, jog esate tikra šaunuolė, kad šitiek daug su mažyliu ištvėrėte bet maitinti savo pienuku noro nepraradote. O šito dalyko – noro – tikrai labai prireiks. 

Aš nesu specialistė, bet parašysiu savo pastebėjimus iš šalies.

Jūsų sūnelio atėjimas buvo pagreitintas, jis turbūt dar nebuvo pasiruošęs, todėl jam šiame pasaulyje gali būti sunkiau apsirasti, jis ieško vienintelės jam žinomos saugios oazės – jūsų rankų, kūno šilumos, o geriausia – krūties. Juk kūdikiai, kol būna mažučiai neišskiria mamos ir krūties kaip skirtingų dalykų, jiems tai yra tas pats, todėl nesistebėkit, jeigu mažylis nuolat prie krūties. Jis taip gali elgtis net ir tada kai nėra alkanas, bet nori pabūti su jumis, kai jam šalta, baisu ir t.t. 

Dar turėtumėt suprasti esminį skirtumą tarp mišinio ir savo pienuko. Jūsų pienas yra subalansuotas jūsų kūdikiui, jis turi viską ko reikia būtent jūsų mažyliui ir yra lengvai virškinamas. Todėl ir valgyti reikia dažniau. Mišinys yra sunkus darbas kūdikio organizmui. Jo prisivalgęs mažylis užmiega ilgam, nes jo organizmas visą energiją skiria virškinimui. Kad būtų lengviau, įsivaizduokite save, kaip jaučiatės kai suvalgote lėkštę salotų ir kaip tuomet kai sukertate porą cepelinų. Asmeniškai mane po cepelinų ima miegas ir labai tingisi kąnors veikti. Taip yra dėl tos pačios priežasties – visa energija nukreipta virškinimui. Tuo noriu pasakyti, kad dažnas kūdikio valgymas nereiškia, kad jis nuolat alkanas. Pabandykit paskaičiuoti kiek kartų per parą jis šlapinasi – jeigu gaunasi minimum 6 kartai, tuomet tikrai neverta nerimauti, kad pienuko trūksta. 

Kalbant apie pieno gausinimą, nepasakysiu nieko naujo – glauskit mažylį kuo dažniau. Pabandykite oda-oda kontaktą. Nusirenkit iki pusės ir mažylį nurenkit, tuomet maitinkit. Visavertė mityba, poilsis taip pat reikalingi jums, kad geriau jaustumėtės. Pasistenkit atsipalaiduoti, nustoti nerimauti dėl svorio ir pieno, nes galbūt tas nuolatinis nerimas kad mažai pienuko, trukdo jūsų organzimui, nes kaip žinia, stresas labai įtakoja pieno gamybą. Neveltui sakoma, kad pienas gaminasi galvoje :) 

Kai mažyliui pakirps pasaitėlį, jis turėtų žįsti efektyviau, augdamas taip pat tą darys vis geriau ir greičiau, net nepastebėsit kai viskas įvyks. O šiuo metu pasistenkit po truputį mažinti jam duodamo mišinio kiekį, taip pat galit pabandyti pasidaryti maitinimo papildiklį (su žarnele), kad maitinant mišinį mažylis tuo pačiu ir stimuliuotų spenelį. Tiesa, dar galite dažniau maitinti naktimis, nes tuomet pienukas riebesnis.

Didžiausios sėkmės.

12:10 pm
birželio 10, 2014


vardenene

Svečias

DaivaVa,

Labai ačiū už atsakymą ir patarimus.. ypač už oda-oda kontaktą. Jo dar nebandėme, bet tuoj pat bandysiu, nes neviltis, graužatis dėl nevisavertiškumo kankina vis labiau. Pati save gniuždau psichologiškai ir nepajėgiu susivarkyti, juolab, kad mažasis ant krūties kabo vis ilgiau ir ilgiau.. jei po darbu grizes vyras jo nepaimtų pasūpuoti ir neitume į lauką, tai kabotų 24 val. Per parą.. su dukrele nebuvo nieko panašaus, viskas ėjosi kaip iš pypkės..

Kalbant apie sūnelio pasišlapinimus, net neabejoju, jog jis tai daro tikrai daugiau nei 6 kartus. Vien prausiamas rytais ir vakarais po kartą, o kartais ir dažniau pasišlapina. Kitokia situacija su tuštinimusi. Tai daro kas 7-8 paras. Tačiau žinau, jog žindomas kūdikis gali nesituštinti ir 10 d. Tad dėl to jaučiuosi rami.

Lb lb tikiuosi, kad dar pavyks pagausinti pienuką..

 

12:10 pm
birželio 10, 2014


vardenene

Svečias

Pranešimas redaguotas 9:18 am – birželio 10, 2014 vardenene


P.s. jauciu kad krutis jam virsta "tiute".. be kuyies neuzmiega.. mazai budrauja.. nakti istisai su krutimi.. pienuko netraukia, tik čiulpia..galvoju, gal taip jis vis kokį pinuko lašelį nori ištraukti. Nes vos atsitraukiu ima verkti.. ir kuo toliau, tuo jo priklausomybe nuo kruties didesne.. ar gali buti taip, kad tas nuolatinis čiulpimas nestimuliuoja pienuko gamybos..

7:12 pm
birželio 10, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

mieloji,

norėčiau kartu su jumis truputį pabūti ties ta mintimi, jog pienukas gaminasi pirmiausia mamos " galvoje"- tą neabejotinai pati žinote, tik galbūt truputėlį, dabar tokių jausmų ir emocijų apimta, ne visai taip interpretuojate, kas būtų absoliučiai natūralu tokiu atveju ( stebėčiausi labiau, jei būtų kitaip, tiesa sakant). žinau, kad mums visi kala priešingai, jog svarbiausia vaikelis, viskas tik dėl jo, o mes su tuo sutinkame, nes viduje jaučiame, kad tai tiesa, mūsų visa esybė pasineria į tą mintį ir…mes užmirštame kai ką ne mažiau svarbaus. save. žmogų, kuris irgi ką tik gimė, kurio taip pat visas kūnas, visi jausmai dar tik tik ėmė mokytis gyventi naujos tapatybės pasaulyje- mamą. 

perskaičiusi, ką parašėte, nemanau, kad jums dar ką nors ( be to oda- oda kontakto ir galbūt, jei reikia, to pasaitėlio, klausimo) daryti, kad jūsų " pieno fabrikėlis" funkcionuotų " teisingai". Manau viskas su juo yra, arba greitai bus, gerai. Kaip ir su vaikeliu. Tiesiog tai, ką aš matau, per savo asmeninės patirties prizmę ( turėkite tai omenyje, nes galiu ir klysti dėl šio faktoriaus, gal jis viską man ir iškreipia, o jus nuo tikrosios priežasties ar sprendimo atitolint…nors jei rašau, esu beveik tikra, jog taip nenutiks): daug nelemtų sutapimų ir susidėjusių aplinkybių. Tos ligos, neišnešiotumas, gal pasaitėlis, vaikelio jautrumas, polinkis į kiek lėtesnį augimą, gal net temperamentas, aplinkinių spaudimas- jau vienos iš šių priežasčių pakaktų, jog gimtų tokie įtarimai apie galimą pienelio trūkumą, jūsų kaip mamos, nepilnavertiškumą, negebėjimą atlikti rodos tokio natūralaus ir elementaraus veiksmo: pamaitinti savo kūdikio, jo apsaugoti, o gal net ir slapčiausioje sąmonės kertelėje ir viena kita siaubingesnė: kad tas mano kūdikis, po galais, kažkoks netoks, kodėl jis negali pagaliau būti kaip visi, " normalus" kūdikis, kodėl viskas negali būti taip, kaip pas visus: sklandžiai, bent jau šiuo vienu klausimu. Neišsigąskite: kai savo elgesiu kūdikis verčia mamą jaustis taip, kaip jūs dabar, net ir dar baisesnėe mintys, būtų visiškai suprantamos, pateisinamos…ir normalios. Nes taip veikia žmogaus išgyvenimo mechanizmas, kuris įsijungia štai tokiomis, stresinėmis aplinkybėmis. Ir jis toks stiprus ( kas patyrė, supras), jog įveikia visus motiniškus jausmus, ir jausmus, apskritai. O kartais net norą gyventi. Taigi rimtai pažiūrėkite į savuosius poreikius: jie jums bando kažką pasakyti.

Kodėl taip sakau ir kodėl kreipiu jūsų dėmesį į idėją, jog galbūt tas tikras ( o gal ir tariamas, jei sakote, kad iš alkio nešaukia nesavu balsu dieną naktį ir pakankamai šlapinasi) " pienuko trūkumas" būtent ir yra jūsų organizmo išgyvenimo mechanizmo pasireiškimas. Ar negali būti taip, jog patyręs nemenkai išbandymų ( liga, nuovargis, nusitraukinėjimai, nemigos, rūpesčiai ir lakstymai pas gydytojus) jūsų kūnas, nepaisant didžiulio noro ir pasiryžimo žindyti, tiesiog nebepajėgia gaminti jo pakankamai, arba blokuoja išskyrimą, arba…tiesiog jums taip atrodo…iš įtampos. Galbūt jis taip saugosi…arba kažko jus nori išmokyti. Gal tiesiog reikia atsipalaiduoti….ir viskas užsives savaime, gal tik to jūsų vidinė sistema ir laukia. Leidimo jai veikti savarankiškai, netrukdant nerimui, baimei, nespazmuojant, jums ilsintis ir tikint. Žinau, lengviau pasakyti, nei padaryti, tikrai esu per visą šitą pelkę perėjusi ir pati. Kaip ir žinau, jog atrasti tai, kas padeda konkrečiam žmogui, gali tik jis pats, todėl ir dvejojau atrašydama. Kažkam galbūt tikrai gali tikti minties apie mišinuką, kaip laikiną pagalbinę priemonę vidinei ramybei atrasti, prisileidimas ( jei pavyks įveikti visur automatiškai peršamą jo vaizdinį, kaip didelį blogį: o juk apie atvejus, kai jo gali ir prireikti, kažkaip ir pamirštama paminėti). Mano vyras, pvz., manau buvo teisus, mane su pirmagimiu įkalbėjęs tai padaryti, bent savaitę, kol atsipalaiduosiu, jog vaikas nemiršta iš bado, ir tikrai, pieneliui nieko nenutiko, kaip ir vaikui. Gal jums reikia tokio pastiprinimo pasitikėjimui: tikrai sunku save įtikinti, jog tas neaiškus pieno kiekis pakankamas ( juolab, kad ir tas minkštumas krūtų yra apgaulingas: rodos nieko ten nėr, o…gal tiesiog jos jau prisitaikė darbui ir " nebeišpampsta", nebepritvinksta kaip anksčiau).

Na žodžiu, manau, jog jums tikrai tiesiog reikia dar sukaupti paskutines jėgas, o gal ir pykčio visiems " ekspertams" truputį, pasiųsti visus toli,užsidaryti su mažiuku dviese ir kurį laiką, tiesiog kol jis ten kabės, dar vieną kartą ( žinau, jog labai pavargote nuo to mąstymo ir gilinimosi, bet visgi), pažvelgti į savo mintis, jausmus, įsitikinimus ir nuojautas: esu tikra, jog giliai viduje žinote, jaučiate, kaip mama, kaip viskas yra, kaip jaučiasi jūsų vaikelis ir ko jam reikia. ko reikia jums, kad kūnas pasijustų tvirtai ir ramiai ir galėtų dirbti savo darbą, ko reikia jūsų tikėjimui ir pasitikėjimui ir to reikalautumėte iš aplinkinių ir savęs pačios: be jokio vertinimo, kaip tai atrodo, kaip daro kitos, kas yra gerai, ir kas blogai. Tai jūsų gyvenimas, jūsų sprendimai, ir tik jūs pati žinote, ką jums teko ir tenka pereiti, kol kiti matys tik jūsų pasirinkimus, nežinodami aplinkybių. Velniop juos. Dabar svarbiausia jūsų ir vaikelio gyvybė, tada sveikata, gerovė, o tik paskui visa kita: būtent tokia tvarka. Ar su mišiniu, ar vienaip, ar kitaip. Duokite sau laiko ir būkite sau švelni. Nes turite tik vieną kūną, vieną save, o vaikelis tik vieną mamą. Vienintelę, tokią, kokia ji yra ir kuri rūpinasi juo geriausiai kaip tądien išmano, pajėgia, ir pagal tai, kokie išbandymai jai tekę. Geriau tiesiog neįmanoma. Negalite to net bandyti iš savęs reikalauti.

Laikau kumščius už jūsų kelią motinystėje ir sėkmės. Mažyliui linkėjimai: padėk mamai, nes jūs dabar mokotės gyventi abu. Ir tu žinai, kaip tai padaryti, puikiai. Duok žinot ir mamytei, jai kartais sunku išgirsti tylias užuominas: mūsų, šiuolaikinių moterų, žmonių, to niekas nemokė, o tu dar tai prisimeni. 

10:11 am
birželio 14, 2014


Diana

Svečias

Pritariu Mamulei Mū dėl mišinuko. Man irgi buvo tokia situacija, kad tik jis padėjo atsipalaiduoti, jog vaikas nemirs iš bado. Rezultatas – pienelio atsirado tiek, kad trijų mėnesių dukrytė pradėjo žįsti dažnai, bet tik po 5 minutes, jai tiesiog užtekdavo pieno, nes šis fontanais purkšdavo :) Galit pamėginti papildomo maitinimo sistemą (pvz.: http://www.musumazyliai.lt/kud…..mo-sistema), į ją pilkit mišinuką ir duokit žįsti kartu su krūtimi, taip ir pienas stimuliuosis. Sėkmės! Jūs – puiki mama!

11:50 am
birželio 15, 2014


vardenene

Svečias

Mamule Mū,

 

Pirmą kartą paskaičiusi atsakymą apsiverkiau, tiek daug ir taip gražiai išdėstytų minčių.. ir atrodo jos visos tiesiai į viduriuką.. tą naktį ir rodos stebukls įvyko.. mazylis lyg ir sočiau žindo. Būdravo 4 kartus po 15-30 min!!! Padovanojo daugybę šypsenų! Tačiau užvakar popiet vėl sėdome į senas roges.. nebežinau, ką daryti.. gal šiaip jis darosi neramus (pilvuko tikrai neskauda), gal dygsta dantukai ( ankstoka, bet ryškiai matyti du kauburėliai), gal alkanas (bet mišinys tik šiek tiek jį teapramino).. nžn.. sunku.. žinau, kad reikia, bet nežinau kaip atsipalaiduoti…

4:02 pm
birželio 15, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

na man tai ženklas, jog jums vien įkvėpimo ( gražių, taiklių minčių) nepakanka. 

prisiimu atsakomybę, už tai, jog įtikinau, jus jog reikia ir dabar jūs taip graužiatės, jog nepajėgiate tokio uždavinio ( atsipalaiduoti) savarankiškai įgyvendinti. norėčiau, jog leistumėte man pabandyti jus iš tokios būsenos išvaduoti ( sakau pabandyti: nes nesu nei profesionali žindymo konsultantė, nei psichologė. teorijų žinau nemažai: jos visiems prieinamos ir diplomą ar sertifikatą gauti nesunku- o jis padėtų manimi pasitikėti greičiau, na bet yra kaip yra. manau, kad turiu šį tą geresnio: asmeninę patirtį, kaip tos teorijos veikia praktikoje ir kaip realiai sau padėti, ty žindyti tiek ilgai ir sekmingai, kiek reikia abiems, tiek mamai, tiek vaikui. tiesa, nesu labai savimi pasitikinti, nes žinau, jog gerai patarti gali ir nepavykti: kiekviena situacija unikali. Bet visgi norėčiau apie jūsiškę sužinoti daugiau, daugiau papasakoti apie savąją: gal bendromis jėgomis koks atsakymas ar nušvitimas ir ateitų. Gal beaiškinant apie problemą geram klausytojui, atsakymą išgirstumėte pati iš savo lūpų. Tokia paslauga yra nedidelė: tik išklausyti ir išgirsti, todėl jums nereikia jaudintis dėl jokio atlygio. Tai dovana vienos žmogiškos būtybės- kitai, vienos daug iškentusios mamos- kitai dabar einančiai tuo pat keliu. Tik ištiesta ranka. Tik pusvalandis ( ar tiek, kiek reikės) paėjėjant kartu.

Šiuo metu turiu pakankamai laiko ir energijos jums tai pasiūlyti. Gyvą pokalbį, kai virtuali realybė jo atstoti nepajėgia.Galiu atvykti bet kur ir praktiškai bet kada ( kaip tai keistai beskambėtų, bet turiu tokią galimybę), kur jums jauku ir patogu.

Mano tel. nr. 8 630 70817

(šie skaičiukai: mano atsakymas Taip, ir tau, mama, kurios vardo dar nežinau. Jei jauti, kad jie yra tai, ko tau šiuo metu reikia, jei jauti, kad žmogus už jų, yra būtent tai, kas tau šiuo metu galėtų padėti)

 

 

4:10 pm
birželio 15, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

p.s. čia rašyti man lengviau, gal ir laiko visiems daugiau susitaupo, ir kartais tie įrašai padeda. bet va, kaip rodo praktika: žodžiais, be gyvo atgalinio ryšio, gali ne tik padėti, bet ir pakenkti. žinau šį pavojų puikiai, dėl to visada labai kankinuosi prieš juos parašydama. nekalbant apie tai, jog kalba tokia netobula ( arba aš ją dar valdau labai netobulai), jog gali perduoti informacijos, sakoma gal tik kokius 7 proc., jei ne mažiau ( virtualiai ypač, kai nepapildai išraiškomis, intonacijomis, gestais, negali pasitikslinti, paklausti…)

4:24 pm
birželio 15, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

p.p.s. galbūt kada nors prispirs reikalas parašyti savąją knygą apie psichologinius- dvasinius žindymo aspektus ir jo vaidmenį žmogaus bei visuomenės evoliucijoje arba pasiūlyti susitikimus didesniam skaičiui mamų, kurias tokios temos domina ar kurios neranda atsakymų kitose teorijose ( aš nežinau jokios slaptos informacijos, kurios nebūtų galima susirasti visiems: tiesiog galbūt turiu dovaną, ją suinterpretuoti savaip, kitu kampu, gal matau giliau, daugiau ar plačiau. o gal tiesiog skiriu tam daugiau laiko ir tiek. Viskas labai paprasta: nėra jokios paslapties. Taigi net nebūtų patogu tokią save ar savo paslaugą ir siūlyti viešam pasiklausymui ar diskusijai. Be to dar mokausi, o tokiu etapu visi gi privalo dirbti nemokamai: vardan patirties ;) Jokių spąstų nėra ( nemokamo sūrio tik pelėkautuose ;)  Jautrumas kitam ir noras padėti žmoguje dar nėra miręs…net jei kartais tuo esi linkęs beveik ir patikėti

2:18 pm
birželio 17, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

ir dar papildysiu, nes šiandien toks nušvitimas tik atėjo ( matot, vis mąstau šiomis temomis, ir apie save, ir apie jus jūsų situaciją, ir bendrai): bet tikrai, apie kokius užmokesčius mamos gali galvot, jei čia joms turėtų mokėti premijas, už tai, ką jos daro, arba bent jau finansuoti sanatorijas, paskaitas, psichologo konsultacijas…Kokia nors Europos Sąjunga, projektą, jei parašius, žindymą skatinančių idėjų kupiną, kad jas įgyvendint padėtų verslininkai kokie, įrodžius jo naudą ateities visuomenės visokeriopai ( fizinei, psichinei) sveikatai, kūrybiško, produktyvaus, novatoriško žmogaus raidai….Kažkaip gudriau dar tą tiesą pasakyti reiktų, įtikinti gal ( ne faktais, o įtikinėtojo charizma ir būsima nauda finansuotojui ;))

Va matot pradėjau kalbėt, kaip švietimo politikė, kuria esu pagal išsilavinimą. Ogi iš esmės, tai čia ir yra visa esmė :) Dėl to, gal ir jums truputį pakenkiau: galvoju iš prigimties apie vaikų gerovę pirmiausia, kaip juos šviesti nuo pat gimimo, kad augdami jie padėtų kurti švietimo sistemą pagal jų poreikius. Matote, kaip tai siejasi su mano veikla šioje svetainėje ;) Na va, tik apie mamas, kadangi antroje vietoje, tai ir gaunasi, kad nuskriaudžiu, kai argumentais įtikinu, kodėl turi žindyt kuo ilgiau, kodėl tai svarbu vaiko vystymuisi, o kaip tai padaryti praktiškai, ir palieku neatsakyta. Gal ne visada tai ir mano kompetencijoje, čia gi turėtų daug specialistų bendradarbiaut, daug paramos mamoms visokeriopos būti.

Na bet tikėkime, laikykimės, darykim, ką galim ten, kur esame, su tuo, ką turime, ką pajėgiame tuo metu geriausio, ir viskas bus. Viskas bus gerai. 

Sėkmės!

5:41 pm
birželio 17, 2014


DaivaVa

Svečias

MamuleMū, tikiuosi kadanors kąnors panašaus jums (o gal kam kitam) pavyks įgyvendinti realybėje, o kolkas būtų gerai, kad bent jau nebūtų mamos puolamos už tai, kad viešoje vietoje savo vaikus maitina. Aš tai nesuprantu kas su mūsų pasauliu negerai? Visokios ale "žvaigždutės" savo nuogus pasturgalius demonstruoti viešumoje gali ir tai nėra nieko nepadoraus, o štai mama maitinti savo vaikelio negali, turi uždengti jį…ir dar vieną kartą susimąsčiau, kad kai buvau nėščia (ne pirmą mėnesį, kai pilvas aiškiai matėsi) ir parke šalia prisėdęs vyriškis užsirūkė, pakilau ir nuėjau, kažkaip neėmiau į galvą, juk bendra visų erdvė. Bet pasirodo dabar turiu būti budri, kad tik nieko aplink nebūtų kai maitinsiu mažylį, o jeigu yra, tai reikia atsiklausti ar netrukdau. Po tokių briedų dar mažiau norisi grįžti į Lietuvą…

7:52 pm
birželio 18, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji,

grįžkite grįžkite: mes jūsų ilgimės ;) Vietoje, kur esi gimęs, gali pasikrauti labai geros energijos, labai pailsėti, todėl mus į tas vietas visada ir traukia. Daug prarasite, jei iš savęs šią galimybę atimsite.

Bet visiškai suprantama, kodėl taip jaučiatės. Nes jus skaudina ne vieta, o žmonės, kurie ten gyvena.

Tačiau žmonės visur vienodi. Besipiktinančių žindančiomis mamomis labai daug ir moderniojoje, tolerantiškojoje Amerikoje, ir vakarietiškąjame margąjame Londone ;) Tikrai: dar baisesnių istorijų girdėjau: apie viešus išvarymus iš muziejų , dramas lėktuve kažkam maitinus ir neva pažeidus šalia sėdėjusio nepilnamečio teises ( liepta mamai prisidengti) ar kažkaip panašiai. Na esmę supratote: tai aštri tema šiuo metu. Nes, kaip ir Konchitos Eurovizijoje fenomenas, ji liečia daug gilesnius mūsų jausmus, nei vien intymių vietų viešas "demonstravimas". Ir todėl visuomenė daug tolerantiškesnė kaip sakote kokioms nors nuogoms krūtims ar užpakaliukams scenoje ar gatvėje, nei mamos krūties krašteliui: aišku, kad skamba, kaip didelė neteisybė ir dvigubi standartai.

Viešai žindanti mama yra pavojinga. Ji kelia grėsmę visai nusistovėjusiai tvarkai. O nusistovėjusios tvarkos sugriovimas reiškia nežinomybę. To reikia bet kokia kaina vengti, nes tai grėsmė tavo saugumui. 

Va kažką tokio panašaus " girdi" žmogus, išvydęs tokią moterį, ir net pats tolerantiškiausią, pats mandagiausią, geriausiai išauklėtas ty civilizuočiausias pilietis, kur jis begyventų, gali imti elgtis, taip, kaip jūs sakote. Nes jį užvaldo ta baimė.

Tai šitą reikia sąmoningai suvokti: kad puola tik sužeisti žvėrys ir dažniausia gindamiesi. Nes jie BIJO. 

Tada truputį gal ir pykčio jiems mažiau imi jausti. Nes supranti truputį.

O kaip elgtis tai žinant, tai vėlgi: kiekvienos mamos pasirinkimas. Kai kurios mes esame maištininkės ir avangardistės (kai ir tos pačios krypties menininkai, metantys iššūkį visuomenėje nusistovėjusioms normoms), jos kaip žindė ten, kur joms patogu, taip ir žindys, atsikirs jei reikės, kreipsis į teismą ar spaudą, jei kažkas peržengs ribas, kai kurios filosofės, nemėgstančios erzinti žmonių ir versti juos keistis, kol jie dar tam nepasiruošę ;) Jos maitins viešai taip pat, jei tokia būtinybė iškils (nors kiekvienai turbūt namuose jaukiausia ir patogiausia, niekas pačios viešumoje specialiai žindyti nesirenka iš didelio noro pasidemonstruoti ar pasierzinti, na bet taip pat ir nekompleksuoja ir savo bei vaiko poreikių, vien dėl kitų nuomonės taip pat neskuba paminti, jei jau tokia situacija susiklostė natūraliai). Tik gal, kad pačioms jaukiau būtų prisidengs, susiras ramesnę atokesnę vietą.  Nesislapstydamos, o todėl, kad jų pačių tie kiti žmonės, jų žvilgsniai, energetikos, garsai, kvapai netrikdytų, kad neblaškytų mažylio. Kiek tai įmanoma pagal aplinkybes.

Tai aš kažkaip žiūriu ramiai, ir šiaip optimistiškai visai: evoliucija ( žmogaus sąmoningumas) vyksta būtent taip, ką jau mūsų senoliai pastebėjo : " tamsiausia naktis prieš aušrą" ;) Pirmieji, labiausia kenčiantys pasaulį,šiek tiek nukenčia labiau, jie turi būti labai stiprūs ir drąsūs, atlaikyti pasipriešinimą, provokuoti. O paskui juos eina vis daugiau ir daugiau, viskas lengvėja, laisvėja, šviesėja. Ir vieną dieną žiūrėk ir juokiamės jau, negalim patikėti, kad galėjo būti ir taip, kad gyvenome pasaulyje, kur viešai žindyti buvo gėda, amoralu, kur " traumavome" šiuo veiksmu kažką, seksualinio pobūdžio minčių krūties kraštelis kėlė…

Kaip ir rūkyti parke ;) Gal rūkyti apskritai.

Mes sveikstame, patikėkite. Matau daug ženklų. Tik turime padėti viens kitam. Arba bent jau suprasti.

Ir tikėti ;)

 Geros dienos, mama DaivaVa, ačiū, kad čia esate!

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Tikrai trūksta pieno

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
2 + 5
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
4 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: