Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Sugedę dantys ir žindymas – klausimas gydytojui

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

3:07 pm
balandžio 11, 2011


juscike

Narys

įrašai28

Sveiki gydytojau,

 

Po gimdymo pasitikrinus pas stomotologą, paaiškėjo, kad laaabai sugedę dantys. Vargstu jau antrą mėnesį. Ar nepakenksiu dukrytei (4,5 mėn ), nes kiekvieną kartą leidžia nuskausminamuosius (mano labai žemas skausmo slenkstis). Pastebėjau, kad kai gryžtu iš stomotologo dukrytė tiesiog daugiau miega kitą dieną, o gal tai tiesiog sutapimas. Tiesa dar norėjau paklausti vieną savaitgalį, kai nebegalėjau iškesti dantų skausmo, ir niekas nepadėho išgėriau Nimesil. Ar nepakenkiau labai dukrytei, nes šiaip skaičiau informacinieme lapelyje, kad žindyvėms gerti draudžiama, bet šis vaistas kažkiek nuramino skausmą ir galėjau sulaukti pirmadienio.

Ačiū

11:54 pm
balandžio 11, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 9:03 pm – balandžio 11, 2011 Kazimieras Vitkauskas


Miela Juscike,

užjaučiu Jus, skaudančius dantukus ir mamytės grįžtant laukiančią dukrytę.

Šiuolaikiniai nuskausminantys vaistai yra pritaikyti jų panaudojimo tikslui ir paprastai nebūna kokie nors labai toksiški. Vietiškai, t.y., šalia gydomo danties, suleistas anestetikas turi užtikrinti tik tos vietos skausmo nejautimą. Medikamento suleidžiama labai nedaug, kad toje vietoje sutilptų. Vaisto veikimo turi pakati, kad suleidus vieną kartą, jo veikimo pakaktų visam danties gydymo procedūros laikui, taigi jis negreitai rezorbuojasi į kraujotaką, todėl ir po visą organizmą greitai nepasklinda, taip pat ir į krūtis, kur yra pieno liaukos. Be to, net ir į bendrą kraujotaką patekusi vaisto dalis netrukus labai prasiskiedžia vidutiniškai 5 litruose žmogaus kraujo. Net ir tos, dar daug kartų mažesnės, dalies vaistinės medžiagos molekulės su laiku irsta ir jų veikimas nyksta. Juk net ir paties gydomo danties, šalia kurio nuskausminančio vaisto koncentracija buvo didžiausia, nuskausminimas praeina. Taigi, patarčiau daryti taip: pažindyti dukrelę prieš pat išvykimą pas odontologą/stomatologą, o paskui kitą kartą, praėjus dviem – trim valandoms kūdikį žindyti tikrai galėsite drąsiai.

 Vieną kartą mamos išgerta nimesilio dozė žindomam kūdikiui neturėtų kaip nors pakenktii; būtų blogiau, jeigų jį vartotumėte reguliariai ilgesnį laiką.

7:09 pm
balandžio 12, 2011


juscike

Narys

įrašai28

Sveiki gydytojau,

 

Ačiū už atsakyą. Šnd. buvau pas gydytojus ir paaiškėjo, akd man ne dantys, o trišakio nervo uždegimas. Norėjau paklausti kaip geriau elgtis.

Man išrašė Karbamazepiną, Milgame ir neurorubiną. Dukrytę nustojau maitinti, turiu užsialdžiusi savo nutraukto pienuko. Kaip manot po kiek laiko išsivalo organizmas nuo vaistų, kai jau baigsiu gydymo kursą. Ir dar norėjau paklausti kiek turėtų suvalgyti mamos pienuko ir mišinuko (kai baigsis  nutrauktas pienukas) 4,5 mėn. kūdikis.

AČiū už atsakymą.

2:22 am
balandžio 13, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Juscike,

Žindančios motinos išgerto Karbamazepino išsiskiria ir į jos pieną. Žindomo kūdikio kraujyje susidaro maža, toksinio poveikio nedaranti, vaisto koncentracija. Žindymo laikotarpiu vartoti galima. Stebėti kūdikį dėl galimo nepageidaujamo poveikio – mieguistumo, nenoro valgyti; dėl to gali sulėtėti svorio augimas. Pusinės eliminacijos laiktarpis 18-54 val. [E.Markūnienė ir kt. Žindymas ir medikamentai. KMU, 2006, p.25.]

O Milgama ir Neurorubina yra vienas į kitą savo sudėtimi panašūs B grupės vitaminų derinukai. Kadangi juose yra ypač daug B6 vitamino, kuris gali slopinančiai paveikti ir žindomo kūdikio nervinį dirglumą, šiuos vaistus žindyvei vartoti derėtų atsargiai.

Jūsų dukrytės amžiaus kūdikiai vidutiniškai per parą suvalgo maždaug 800 ml motinos pieno, o mišinio šiek tiek daugiau – apie 900 ml, nes mišinys yra blogiau įsisavinamas.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Sugedę dantys ir žindymas – klausimas gydytojui

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
6 + 9
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
13 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: