Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Stipriai neišnešioto kūdikio žindymas/atpratinimas nuo buteliuko

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

2:51 pm
balandžio 4, 2016


berry

Narys

įrašai5

Sveiki,

turiu nemažą galvos skausmą ir labai ieškau pagalbos….

Visada norėjau savo kūdikį mitinti tik MP iš krūties, bet taip jau atsitiko, kad sūnus gimė 25 nėštumo savaitę (800 g). Iki 35 sav. ligoninėje buvo maitinanams per zondą nutrauktu mano pienu. Nuo 32 savaitės vis dėdavau jį prie krūties, kad atsirastų žindimo refleksas. Mano manymu, refleksas buvo atsiradęs, nes jau 34 sav. pagriebdavo spenelį ir, sudaręs vakuuma, jį traukdavo. Pieno ištraukdavo nedaug – iki 10 ml (tada buvo gana silpnas, be to, buvo neišsivystę plaučiai ir kvėpavimui palaikyti buvo duodama deguonies kaukė).

Kai kūdikis atsisakė deguonies ir pradėjo pats kvėpuoti, jau buvo laikas išmokti pilnai valgyti. Deja, tuo metu mamoms naujagimių ligų skyriuje vietos nebuvo (savo kūdikį galėjau tik lankyti dienomis, todėl prabūdavau visą dieną, vis dėdama prie krūties, nors jis pažįsdavo retai, nes nuolat miegodavo). Mano noras maitinti pačiai tik savo pienu ir tik iš krūties buvo neįgyvendinamas. Ligoninėje niekas nenorėjo "knistis" su neišnešiotu vaiku ir maitinti jį, pvz, per maitinimo pirštą. Todėl naktį jam buvo duodamas buteliukas, ir gana agresyviai, spaudžiant smakrą ir taip sumaitinant MP. Po poros tokių naktų, dieną būnant pas vaiką ir jį dedant prie krūties, pastebėjau, kad krūties jis nebeima – pyksta, stumia krūtį, suka galvą ir verkia. Taigi tada prasidėjo mūsų "bėdos" – vaikas valgė tik iš buteliuko, o seselės ir gydytojai ramino – "namie išmoks valgyti iš krūties, nesijaudinkit". Po savaitės iškeliavom namo, tuo metu sūnui buvo 36 sav. (4 sav iki gimimo termino).

Deja, iš krūties jis visiškai nevalgo iki šiol, jam 40 sav. Iš pradžių namie maitinome per maitinimo pirštą, tai užtrukdavo labai ilgai, todėl nusipirkau tommee tippee buteliuką primaitinimui (jis, atseit, panašus į mamos krūtį, todėl lengviau grįžti prie natūralaus žindimo). Deja, per 3 sav jokio progreso. Bandžiau papildomo maitinimo sistemą  - visiškai jokio paskatinimo žįsti. Taip pat iš nevilties naudojau anstpenį – pirmą kartą ištraukė net pusę normos (40 ml), bet vėliau ir antspenį spjovė lauk. Dabar perėjau prie medelos calma buteliuko… 

Pastebėjau, kad kūdikis net nebesižioja prie krūties, o įkišus spenelį, net netraukia jo, o kramto. Labai retai pasiseka įkišus spenelį, kd kūdikis jį patrauktų 3 kartus. Beje, mano speneliai maži ir nedaug atsikišę. Esu visiškoj nevilty… Gal galite patarti/padėti šiuo klausimu – ar dar yra vilties kūdikį išmokyti žįsti? Kaip minėjau, jam 40 sav.

9:30 pm
balandžio 4, 2016


katiara23

Narys

įrašai768

Sveika. Bandykit mp girdyti švirkštu, taurele. Tai irgi sunkiau nei iš buteliuko. Dar galite pabandyti leisti kūdikiui susirasti krūtį pačiam, išsirengti nuogiems abiem ir pasidėti ant krūtinės. Net ir bandant siulyti krūti išsirengit abu nuogai, oda – oda kontaktas skatina hormonus ir pienelis laisviau teka. Taip pat pabandyti galit apgaulės būdą, kai duodat buteliuką kiek pagėrus greitai ištraukti ir įduoti krūti. Kantrybės ir laiko dabar reikės. Šiaip viskas įmanoma. 

 

11:39 am
balandžio 5, 2016


berry

Narys

įrašai5

Labai dėkoju už atsakymą :)

Iš ligoninės personalo esu girdėjusi, kad girdymas iš taurelės yra didelis blogis, nes vaikas vėliau lauks, kad maistas jam bus supilamas tiesiai į burnytę. Kaip manote, ar tame yra tiesos ir kiek mililitrų apskritai galima sugirdyti? Šiuo metu mp 'norma' yra apie 90 ml.

12:00 pm
balandžio 5, 2016


magnolija

Svečias

Tai žiūrint, kaip girdoma. Jei išties supilama, tada "apsauga" nuo blogo krūties paėmimo yra, bet nekantrumas nebėgant pienukui iš krūties gali atsirasti. Kūdikis iš taurelės turėtų tarsi lakti pienuką tokiu būdu darbuodamasis ir treniruodamas liežuviuką. Bet taip, aišku, sudėtinga didesnius kiekius sugirdyti. 

Dar galite pabandyti prieš duodama krūtį leisti pažįsti savo mažąjį pirštelį. Jo forma sudaro galimybes vaikučiui treniruotis žindimo judesius. Netgi būna specialūs pratimai su pirštu apžiojimui  taisyti. Pažįstu mamą, kuri tokius darė. Paklausiu. Jei ką sužinosiu, parašysiu. 

12:19 pm
balandžio 5, 2016


berry

Narys

įrašai5

Triuką su pirštu kartais pabandau – duodu "pažįsti" mažąjį pirštą. Kas keisčiausia – pirštą jis puikiai čiulpia, nors iš jo pienas ir nebega (kai būna išalkęs – čiulpia net nosį!), o tuoj po to duodant krūtį – krūties neima :( Kaip minėjau, mano speneis mažas ir neišsikišęs…

12:57 pm
balandžio 5, 2016


magnolija

Svečias

Aišku… O jeigu pabandytumėte prieš žindant pirštais ar pientraukiu suformuoti žindymo spenį, kad išsikištų ne tik spenelis, bet ir rudasis laukelis? Dar galima su švirkštu nupjaunamt smailą galą ir apsukus susikonstruoti "ištraukėją". Arba pusvalandį prieš žindymą panešioti pieno surinkėjus/krūties gaubtukus – man būtent jie geriausiai gelbėjo, kol turėjau problemų su plokščiais speneliais.

4:32 pm
balandžio 11, 2016


berry

Svečias

Sveiki, deja mano situacija tokia pati – negelbsto jokie metodai, kūdikis tiesiog nenori imti krūties :(

Įdomu, ar verta atsisakyti buteliuko ir kūdikį maitinti iš taurelės, jei jis nieko neišvalgo iš krūties? Ar tai padėtų jam pereiti prie valgymo iš krūties? Dabar maisto norma yra apie 90 ml.

1:47 pm
balandžio 12, 2016


katiara23

Narys

įrašai768

Galite bandyti, tikrai blogiau nebus.

Dar galit pabandyti pasidarius šiltą vonią kartu nueiti išsimaudyti/pagulėti, būna suveikia begulint jiems ant krūtinės vandenuke refleksas. :)

2:36 pm
balandžio 12, 2016


magnolija

Svečias

Manau, kad pabandyti verta. Tik nesitikėkite stebuklo per dieną. Vaikučio sugrąžinimas prie krūties užtrunka. Tą patį reikia kartoti dešimtimis kartų, kol galiausiai pavyksta. Taip pat svarbu atsižvelgti į vaikelio būklę – ar tai, kad gimė stipriai neišnešiotas, vis dar atsiliepia jo energijai, stiprumui. 

Dar neseniai užmačiau, kad egzistuoja buteliukai su pritaisytais šaukštukais – gal tai būtų variantas Jums. 

Pagalvojus apie sėkmingas istorijas, kurias žinau, kaip kūdikiai grįžo prie krūties, tai arba su papildoma maitinimo sistema, arba griežtai nieko kito neduodant, tik krūtį kiaurą parą nuogiems lovoje. 

 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Stipriai neišnešioto kūdikio žindymas/atpratinimas nuo buteliuko

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
11 + 9
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
9 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: