Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

SKUBU. Stafilokokai mamos piene ir maitinimas.

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

3:24 pm
spalio 4, 2011


aaidaa

Narys

įrašai37

Sveiki, gydytojau :)

Turiu skubu klausima del savo drauges. Drauges suneliui menuo, maitinamas mamos pienu. Suejus menesiui vaikelis sunegalavo, sukarsciavo. Dabar abu guli ligoninej. Papuliuodavo akyte, eme paseli, rado auksini stafilokoka. Aisku, skyre antibijotiku. Dabar planuoja tirti mamos piena, ar ten nera stafilokoku. Kaip butu, jei mamos piene stafilokoku rastu? Ar ji toliau gales maitinti savo suneli pienu? Klausiu, nes is drauges pasakojimu susidariau ispudi, kad apie maitinima gydytojai menkai teismano ( liepe mamai maitinti ne dazniau kaip kas 3 valandas, duoti ciulptuka, be to, sverti vaika, del ko sverti, tai nelabai suprantu, nes per menesi berniukas priaugo 900g, maitinamas tik pienuku ).

Dekui uz Jusu pagalba. Kai tik sulauksiu atsakymo, perduosiu draugei :) Bijau, kad nerimaujanti del sunelio mama nepasikliautu " specialistu " patarimais del maitinimo.

1:19 am
spalio 5, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 10:21 pm – spalio 4, 2011 Kazimieras Vitkauskas


Miela Aida,

Kad pūliuojančios akies išskyrų pasėlyje buvo rasta a.stafilokokų, tai įprastas dalykas. Jeigu kūdikiui glaustantis prie krūties, nuo jo veido ar rankų, arba nuo mamos rankų nenupraustos odos, ar pūliais užterštų drabužių patektų tų stafilokokų ant mamos spenelio odos, o nuo ten – į per tą vietą tekantį mamos pieną, tai šitą pieno lašą uždėjus ant pasėlių auginimo terpės laboratorinėje lėkštutėje, yra tikimybė, jog tokiame pasėlyje išaugtų tų a.stafilokokų. Tačiau tai nebūtų įrodymas, jog stafilokokais užkrėstas pienas atbėgo iš krūties, t.y., iš pieną gaminančių liaukų. Krūtyje, jeigu jos viduje nėra pūlingo mastito, pienas yra sterilus/švarus. Pieno liaukose pienas gaminamas iš motinos kraujo ten atneštų medžiagų. O kad per kraują į pieną patektų tų bakterijų stafilokokų, kraujyje turi būti jų labai daug. Taigi ten turėtų būti kraujo užkrėtimas – sepsis – labai sunki liga, nuo kurios mama karščiuotų ir labai labai blogai jaustųsi. Juk taip nėra – argi ne? Todėl ir sveikos mamos pieno pasėlį daryti yra beprasmiška.
Kūdikį reikia ir toliau drąsiai žindyti, nes MOTINOS PIENAS – IR VAISTAS

Ir Jūs visiškai teisi – kūdikis priaugo gerai, jam MAMOS PIENO UŽTENKA ir nieko daugiau nereikia. Tegu valgo taip dažnai, kaip jam KAIP JAM PATINKA

5:18 pm
balandžio 25, 2014


Laura

Svečias

Sveiki,

 

Man labai puikiai sekesi zindyti, pieno turejau daug. Taciau menesio laiko vaikui nustate zarnyne stafilokoka. Prasidejo baisine alergija. 6men. amziaus pagulde i alergologini Vilniuje. Ten mano abieju krutu piene rado stafilokoka. Jauciausi gerai nekarsciavau, nebuvo jokiu guzu, neskaudejo. Kaip tuomet galejo buti ta bjaurybe pas mane? Gydytis nesigydziau, nutraukiau maitinima, nes vaikas buvo alergiskas begalei produktu. Jei norejau, kad vaiko nebertu, butu teke nevalgyti bulviu, kvieciu, pieno produktu, nekalbant apie riesutus ir sokolada.

Pagrindinis klausimas butu toks: laukiuosi, ar pagimdzius piene vel nebus stafilokoko? Nes kaip rasiau nesigydziau, tik nutraukiau maitinima.

Aciu uz atsakyma!

12:29 pm
balandžio 27, 2014


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 9:34 am – balandžio 27, 2014 Kazimieras Vitkauskas


Miela Laura,

ar taip ir atsitiko, jog nutraukus žindymą, iškart, be jokio gydymo, dingo kūdikio alergija ir stafilokokai?

Įprastai, jeigu kūdikiui/vaikui/žmogui nustatoma liga, jis gydomas. „Nugalėtojų neteisia“. Jeigu pasiseka pagydyti, ligos nugalėtojų – vaiką pagydžiusių gydytojų – išsakytos hipotezės, jog kaltas buvo motinos pienas, niekas nebeginčija. Tačiau ar tikrai jie teisūs?

Jeigu nėra ligos požymių krūtyje, tai paprastai reiškia, jog toje krūtyje, nėra ir ligos sukėlėjų. Epiderminis stafilokokas, kuris paprastai gyvena ant sveikos odos, nesukeldamas jokių problemų, dažnai randamas ir sveikų motinų piene. Kaip šitie stafilokokai čia patenka ne iš pieno liaukų gilumos, o iš aplinkos, taip ir į kūdikio žarnyną tie ar kiti stafilokokai (ligas sukeliantys „giminaičiai“ – auksiniai stafilokokai – žvelgiant pro mikroskopą labai panašūs) galėjo patekti taip pat iš aplinkos… Dar dirba dešimtys, o gal ir šimtai gydytojų, ypač vyresnės kartos, kurie savo vaikų nežindė (p.19-31) ir jiems kartais būna psichologiškai malonu/patogu kuo nors apkaltinti ar kaip nors paniekinti kitų motinų pieną…

3:24 pm
gegužės 9, 2014


Eduardas

Svečias

Pranešimas redaguotas 9:51 pm – gegužės 9, 2014 Kazimieras Vitkauskas


Sveiki Gydytojau,

 

pas mano zmona atsirado gumbai krutyje, jie jau kazkur pas ja apie savaite. Pries tai jinai stipriai karsciavo, ir gydytojai israse antibiotiku, po kuriu karsciavimas dingo bet gumbai dar ten pat sedi. Speju cia uzsistovejas pienas – Laktostaze , arba jis jau peraugo i mastita. Mes darom viska kas imanoma, pries maitinima i karsta dusa, masazuojam tas vietas, duodam vaikui, veliau nutraukiam kas lieka. Taciau gumbai nedingsta. Is seip sunkiai pienas biega is kruties pradzioje reikia pratraukti, kad isibegetu tekejimas. Dabar esam ligonineje, del to kad vaikas nedavalgydavo ir pradejo kristi svoris. Ligonineje jai suleido NOSHPA, sake kad turetu atpalaiduoti latakus. Darom ta pacia proc. i karsta dusa poto masazuojam ir nutraukiam piena.

Nebezinom ka daryti kad atsikratyti gumbu? gal patarsit ka nors? 

1:09 am
gegužės 10, 2014


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 10:13 pm – gegužės 9, 2014 Kazimieras Vitkauskas


Sveiki, Eduardai

Pasidarius laktostazei – sąstoviui reikia išnaudoti visas priemones pieno ištekėjimui iš gumbo vietos palengvinti. Papildomai prie jūsų jai išbandytų priemonių dar patarčiau masažą krūtį įleidus į dubenį (pasilenkus virš jo) su gerokai šiltu vandeniu.

Dažniausiai pieno sąstovis pasidaro dėl mamos bandymų išmiegoti/išbūti nežindžius per naktį. Tačiau būna ir kitokių priežasčių. Apie jas, apie laktostazės ir mastito požymius, gydymą ir profilaktiką daugiau skaitykite p.184-206

11:15 am
gegužės 28, 2014


Lina838

Naujas narys

įrašai1

Laba diena, gydytojau,

Pagimdžiau 05.15 d. nuo to laiko guliu Santariškėse, nes vaikutis reanimacijoje. Pienuką nusitraukinėju.  25 d. sekmadienį pastebėjau smulkius bėrimus baltomis viršūnėlėmis aplink spenelius, ant vienos krūties daugiau, ant kitos mažiau. Vakar buvau priėmime ir apžiūrėjusi ginekologė sako kad gali būti stafilokokas. Išrašė Octenisept dezinfektantą. Ir sakė kai praeis bėrimas bus saugu duoti pienuką vaikučiui. Purškiu krūtis kas 3 val. po kiekvieno traukimo. Spuogiukai be viršūnėlių, liko mažos raudonos dėmelės jų vietoje, visura aprašomų geltonų šašų ir pūlių nėra ir nebuvo. Šiek tiek susidirgina nuo pientraukio nutraukinėjant, nes kaip tik patenka į tą lauką, kurį pientarukis apima. Mane labai neramina ar tikrai bus saugus peinukas bėrimui praėjus? Nes vaikui išoperuota širdis, tad labai bijau, kad ši bakterija jam nepersiduotų. O Gal padaryti pieno pasėlio tyrimą kai bėrimas išnyks? O ką daryti jei neišnyks? Jokių kitų simptomų nėra, tai kraujyje jo pas mane neturėtų būti taip? Ačiū iš ansto jei skirsite laiko.

11:40 pm
gegužės 28, 2014


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Lina838,

užjaučiu Jus ir vaikelį dėl jo ligos. Motinos pienas kūdikiui svarbus. Kita vertus, stafilokokinė infekcija galėtų padidinti riziką vaikelio sveikatai. Taigi kol yra į pūlinukus panašių spuogelių (rausvų su baltomis ar gelsvomis viršūnėlėmis) aplink spenelius, tiesiogiai žindyti kūdikio nederėtų. Dirbtinai ištrauktas pienas galėtų tikti mitybai tik pasterizuotas kaitinimu. Po pūlinukų užgijimo žindymą galima atnaujinti. Jeigu krūties viduje pūlinių (skausmingų guzų su krūties odos ties ta vieta paraudimu) nėra, pieno pasėlio dėl infekcijos tyrimai nebūtų prasmingi, nes jie parodytų tik tai, kas į pieną patektų nuo krūties paviršiaus. O tokios infekcijos išvengimui svarbu tik higiena – krūtų, jas dengiančių drabužių ir liečiančių rankų bei prietaisų švara.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
SKUBU. Stafilokokai mamos piene ir maitinimas.

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
12 + 11
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
7 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: