Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

ploksti speneliai ir pieno trukumas?

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

4:39 pm
kovo 26, 2011


kriste77

Svečias

Sveiki,

Mus su 3.5 men vaikuciu istiko krize ir jusu knygoje neradau atsakymo, tad rasau. Esme tame, jogmano speneliai yra ploksti. Tai pamaciusi akusere, kai pagimdziau pirma vaika, iskart pasiule maitinti su antspeniais  taip iki metu ji ir ismaitinau. Dabar su antru vaiku aisku buvau gudresne, pasiskaiciau straipsniu ir nusprendziau maitinti be ju. Iki sios savaites sekesi gerai, vaiko svoris augo puikiai, nors man visa laika yra itarimas, ar jis tikra gerai apzioja kruti. Nes tikrai jis neissizioja "taip, kaip ziovaudamas", kai zinda. Tokia pusiau praziota ta burnyte. Bet nepasakyciau irgi, kad ciulpia tik speneli, ir gi neskauda man nieko kai zinda. Visa laika buvo pavalges, linksmas. Tiesa, jis visados suvalgydavo TIK ta gausiai beganti pradini piena, ir ilgiau nenori zisti. Atitrauktas nuo kruties neverkia, yra patenkintas. Maitinu, kas 2-3val. diena ir nakti. Na o stai jau 4 dienos kai man neramu, kur dingo mano pienas, ar siaip kas negerai su vaikuciu?

Pirmiausia, tai nebera taip, kad po poros patraukimu pradetu begti gaususis pienukas. Manau del to jis prie kruties greitai susinervina ir pradeda verkti. Siaip ne taip uzmigusi priverciu valgyti, tai po kokiu 10 pakramtymu ta pienuka vaikas prisikviecia. Jei aktyvus ir budrus tai nevalgo, tik ciumpa ir muistosi. Nakti gi atsikeles  jis tik kelis kartus pakramto kruti, pienukas gausiai begti nepradeda, jis puola verkti, nebevalgo. Duodu ciulptuka, uzmiega. Taip jau tris naktis is eiles… Be to, is vienos , tustesnes kruties visiskai nevalgo, pavalgo tik is vienos, kuris visada pilnesne. Siomis dienomis jis ir zymiai irzlesnis. Tiesa, slapinasi lygtais normaliai, kokius 6 kartus tai tikrai.

TAigi bijau, kad man sumazejo pieno ir nezinau,ka daryti? Teoriska zinau, reikia maitinti kuo dazniau, tik kad as ir taip kisu jam kruti kas 2 valandas, o jis jos nenori. Ar skatinti gamyba pientraukiu? Bandziau traukti is tustesnes, tai per pusvalandi istraukiau tik 20ml. Gal ieskoti kur nors to papildiklio, apie kuri rasote knygoje?

Labai reiketu jusu patarimo, nes neismanau, ka daryti. Aciu.

 

11:05 pm
kovo 27, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 8:08 pm – kovo 27, 2011 Kazimieras Vitkauskas


Esme tame, jogmano speneliai yra ploksti. Tai pamaciusi akusere, kai pagimdziau pirma vaika, iskart pasiule maitinti su antspeniais taip iki metu ji ir ismaitinau. Dabar su antru vaiku aisku buvau gudresne, pasiskaiciau straipsniu ir nusprendziau maitinti be ju. Iki sios savaites sekesi gerai, vaiko svoris augo puikiai, nors man visa laika yra itarimas, ar jis tikra gerai apzioja kruti. Nes tikrai jis neissizioja "taip, kaip ziovaudamas", kai zinda. Tokia pusiau praziota ta burnyte. Bet nepasakyciau irgi, kad ciulpia tik speneli, ir gi neskauda man nieko kai zinda.

Miela Kriste,

Gerai, kad atsisakėte antspenių, nes jie žindymui tik trukdo (knygoje, p.156). Aišku, kūdikio geram prigludimui prie krūties svarbu, kad jis kuo plačiau apžiotų ir galėtų ŽĮSTI, O NE ČIULPTI. O tam svarbiausia, jog kūdikio burnoje atsidurtų bent dalis PIENO ANČIŲ. Jeigu spenelis plokščias, tai dažniausiai reiškia, jog spenelio latakėliai yra labai trumpi ir net ir santykinai nedaug apžiojus, kūdikio burnoje atsiduria didesnė ar mažesnė pieno ančių dalis ir žindymas bus sėkmingas.

Visa laika buvo pavalges, linksmas. Tiesa, jis visados suvalgydavo TIK ta gausiai beganti pradini piena, ir ilgiau nenori zisti. Atitrauktas nuo kruties neverkia, yra patenkintas. Maitinu, kas 2-3val. diena ir nakti.

Jeigu PIENO TEKĖJIMO REFLEKSAS stiprus, gali užtekti ir trumpesnio laiko, kad žindantis kūdikis gautų ne vien pradinį pieną.

Na o stai jau 4 dienos kai man neramu, kur dingo mano pienas, ar siaip kas negerai su vaikuciu?

Pirmiausia, tai nebera taip, kad po poros patraukimu pradetu begti gaususis pienukas. Manau del to jis prie kruties greitai susinervina ir pradeda verkti. Siaip ne taip uzmigusi priverciu valgyti, tai po kokiu 10 pakramtymu ta pienuka vaikas prisikviecia. Jei aktyvus ir budrus tai nevalgo, tik ciumpa ir muistosi. Nakti gi atsikeles jis tik kelis kartus pakramto kruti, pienukas gausiai begti nepradeda, jis puola verkti, nebevalgo. Duodu ciulptuka, uzmiega. Taip jau tris naktis is eiles… Be to, is vienos , tustesnes kruties visiskai nevalgo, pavalgo tik is vienos, kuris visada pilnesne. Siomis dienomis jis ir zymiai irzlesnis. Tiesa, slapinasi lygtais normaliai, kokius 6 kartus tai tikrai.TAigi bijau, kad man sumazejo pieno ir nezinau,ka daryti? Teoriska zinau, reikia maitinti kuo dazniau, tik kad as ir taip kisu jam kruti kas 2 valandas, o jis jos nenori. Ar skatinti gamyba pientraukiu? Bandziau traukti is tustesnes, tai per pusvalandi istraukiau tik 20ml. Gal ieskoti kur nors to papildiklio, apie kuri rasote knygoje?

Tai, jog kūdikis šlapinasi bent 6 kartus (negaudama kitokių skysčių, o tik mamos pieną), rodo, kad jis nebadauja. Taigi labai nerimauti Jums dar nevertėtų. Apžiūrėkite vaikelio burną. Dvi dažniausiai pasitaikančios padidėjusio nemalonaus dirglumo kūdikio burnoje priežastys yra (1) pienligė, (2) dantų dygimas. Pirmieji dantys vidutinškai išdygsta maždaug šešių mėnesių, tačiau pasitaiko didokų nukrypimų, būna ir tokio amžiaus, kaip Jūsų vaikelio… Pirmąją – PIENLIGĘ (knygoje, p.158-166) reikėtų gydyti specialias vaistais, o antrosios – dantų dygimo – atveju tektų pasitelkti daugiau išmintingos kantrybės bei pabandyti sumažinti kūdikio dantenų sudirgimą, patepant/patrinant jas (pirma nusausinus) nujautrinančiu tepaliuku, pvz., Dentinoks geliu…

5:54 pm
kovo 29, 2011


Kriste77

Svečias

Rodos radau as atsakyma  savo problema, ir nors prakstiskai tai nelabai padeda, bet moraliskai siek tiek lengviau pasidare. Tai vadinama kudikio streiku… ir vienintelis sprendimas – kantrybe…

http://www.storknet.com/cubbie…..strike.htm

 

9:05 am
kovo 30, 2011


Kriste77

Svečias

Aciu, gydytojau  uz patarima ir palaikyma. Deja musu situacija negereja – vaikutis kai nemiega isvis atsisako valgyti is "tuscios" kruties (matomai jam taip atrodo). Rezultate per diena pavalgo gal kokius 4 kartus visiskai po nedaug, tik pradini pienuka. Nakti 1-2 kartus siek tiek pavalgo. Zirzia, verkia, matosi,kad alkanas, o kruti parodai – ima rekti…As, noredama palaikyti pieno gamyba, bandau nusitraukti pientraukiu, bet per puse valandos pritraukiu vos 20-40 ml. TAip  ir nesuprantu del ko man taip sumazejo pienuko, bet svarbiausia, ka daryti?

Ar skatinti pieno gamyba pientraukiu? Tada kaip, pumpuoti valanda – dvi? Ar ieskoti tos papildomo maitinimo sistemos su vamzdeliu?

12:10 pm
balandžio 8, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Aš nesu profesionalė, ir tikrai negaliu kompetetingai kažką patarti, tačiau, kaip žindanti mama, negaliu nepasidomėti, kaip jums sekasi šiuo metu. Gal viskas kaip nors savaime jau susitvarkė?, o gal tiesiog duokite sau su vaikeliu dar laiko, ypač, jei kaip sakote, kad šlapinasi normaliai? Jei vaikutį apžiūrėjo pediatras, o dar geriau keli ;) ir nerado, jokių sveikatos sutrikimų, gal tikrai vertėtų tiesiog toliau tęsti tą dažną siūlymą ir atsisakyti tiek jus (jūsų pasitikėjimą savo kūnu, dvasinę būseną) tiek jūsų krūtis, mano manymu, traumuojančio pientraukio. Pienas taip paprastai nedingsta ir vaikeliui pradėjus vėl dažniau žįsti padaugės ir jo.Tai gamtos dėsnis. Ir jis veikia, jei baime ir nepasitikėjimu jo nenuslopiname (taip taip, atsipalaiduoti ir tikėti ir yra sunkiausia)

Jūsų kūdikis jau pakankamai nemažas, ima labiau domėtis aplinka, mažiau valgymu, stiprėja, tad gal vienu kartu ištraukia daugiau pieno ir tai, kas jums atrodo per mažai, jam pakanka. Verkti ir zirzti kūdikiai gali ne tik dėl alkio, gal jis mato nerimaujančią mamą ir persiima jos emocijomis – pasirūpinkite savo būkle: ji šiuo metu tebūna jūsų prioritetas – valgykite skaniai ir įvairiai, nepamirškite savo pomėgių, sąmoningai skirkite laiko atsipalaidavimui. Tai šimtą kartų girdėti patarimai, ir kartais sunku save įtikinti, jog tai ne tušti plepalai ir įžvelgti ryšį tarp savo būsenos ir pvz,. vaiko pilvo skausmų, bet patikėkite, tai ne egoizmas, o būtinybė. Galvokite, kad tai vaiko labui. Pabandykite kelias dienas praleisti su vaikeliu vienoje lovoje (jei to dėl kažkokių priežasčių padaryti dar neišdrįsote), lieskite jį, žiūrėkite į akis viens kitam (jei tokiomis "mistikomis" netikite, galiu pasakyti, jog moksliškai įrodyta, jog žvelgiant į apvalias formas moteriai skiriasi pieno gamybą skatinantis hormonas-prolaktinas).

O dėl spenelių, tai aš galvočiau taip: jeigu tikiu, kad savo vyrui aš esu pati tobuliausia moteris iš visų, tai ir mano speneliai yra patys tobuliausi mano vaikui. Jei jie yra tokie, o ne kitokie, vadinasi tam yra kažkokia priežastis, gal mano vaikui dėl kažkokių priežasčių būtent tokių ir reikia. Jūsų kūnas buvo pakankamai puikios formos, kad išnešiotų ir pagimdytų net ne vieną, o du vaikelius, taigi jis tikrai pajėgs ir juos išmaitinti.

P.S. Jei jums ar kitai skaitančiai mamai ramiau pasijusti padės kitos mamos asmeninė patirtis galiu pasakyti, jog aš jau nuo pat brendimo nerimavau dėl savo spenelių formos ir galimo nesėkmingo žindymo (mokyklose juk apie tokias "smulkmenas" kaip vaiko maitinimas, rengimasis tėvystei apskritai ir pan. niekas nekalba ir nemoko), didžiausios baimės išsipildė su pirmagimiu, kai jis, mano didžiam šokui, atsisakė žįsti (iki šiol to priežasčių nesuprantu, nors paskui maitinau iki trejų beveik), medicinos personalo ir artimųjų buvau prigąsdinta ir užversta antspeniais, pientraukiais ir kita technika, nes jie buvo ne tik plokšti, bet kartais net lyg iš baimės sulįsdavo į vidų apskritai. Ir ką jūs manote – verkiau, bet likau tvirta ir dabar pusę metų atsipalaidavusi maitinu antrą ir nesuku sau galvos. Vaikai juos taip susiformavo pagal savo poreikius, kad belieka stebėtis ir džiaugtis stebuklais. Arba tiesiog natūralia savo kūno prigimtimi :)

Tad sėkmės ir jums, didžiuokitės savo ypatumais, savo kūnu ir savo vaikais!

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
ploksti speneliai ir pieno trukumas?

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
5 + 3
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
12 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: