Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

5:13 pm
rugpjūčio 5, 2014


loreal

Svečias

Sveiki.Žindau dukrą nuo pat gimimo, jau 1m ir 2 mėn. Papildomai primaitinti ėmiau nuo 6 mėn amžiaus,tačiau iki šiol ji košės valgo nenoriai, 2-3k per dieną po nedaug (apie 100 ml). Nerimauju, nes iki šiol pagrindinis maistas yra mano pienas, dažnai prašo krūties. Svoris auga normaliai, bet po 1 mėn turėsiu išeiti į darbą ir nerimauju dėl dukters prisirišimo prie krūties. Norėčiau žindyti tik pabudus ir preš užmiegant nakties miegu. Kaip man tai padaryti? Ar nujunkius visiškai ir staiga ji ims valgyti košes?Ar reikėtų nujunkius dar duoti mišinėlį tokio amžiaus vaikui? Ačiū už atsakymą.

9:15 pm
rugpjūčio 6, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Labas vakaras,

Kokia situacija su žindymu naktį? Ar dažnai keliasi dukrytė pienuko? Jeigu visi žindymai pas Jus daug maž dienos metu, tai iki Jūsų norimo varianto žindyti pabudus ir nakčiai, reiktų tiesiog mėginti palaipsniui vieną po kito dieninius maitinimus pakeisti paprastu maistu. O jei žindote ir naktį, ir gana dažnai, manau, kad lengvai nuo to atpratinti nepavyks. Mano patarimas tokiu atveju būtų dar kurį laiką neatsisakyti naktinių maitinimų – vien mamos išėjimas į darbą vaikui jau sukels nemažai streso, tegul bent jau išlieka artumo galimybė naktį.

Visiškai ir staigiai nujunkius greičiausiai, kad vaikas ims valgyti košes, juk nebadaus. Bet taip pat greičiausiai pasikeis vaiko elgesys, gal net ims "kerštauti", kaip kad šiame forume savo istorija jau yra pasidalinusi viena mamytė.

Mišinėlio tokiam amžiuj jau turėtų nebereikėt (net jei ir reiktų, tai žymiai geriau nutrauktas mamos pienelis). O Jūs tik košes ir tevalgote? Nieko kramtomo dar nepradėjote? Jei mergytė nenoriai valgo košes, tai gal valgys kažką kita? Galiausiai, juk reikia mokytis kramtyti…

3:24 pm
rugpjūčio 7, 2014


loreal

Svečias

Mes miegame kartu,naktį žinda keletą kartų. Neįsivaizduoju, ką daryt, nes, kad ir ką besiūlyčiau valgyt, ji galiausiai ima rėkti ir kabinasi ant krūtinės. Dažnai duodame ir šeimos maisto, bet jai sunkiai sekasi kramtyti, jei didesnis gabalėlis žiaukčioja, ima springti, teturim tik 4 dantis.

3:56 pm
rugpjūčio 7, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Na, turbūt kad su keturiais dantukais sunkoka mergytei kramtyti. Kažkaip, kai mums dantukai labai anksti dygo visi, tai įsivaizdavau, kad ir Jūs daugiau jų turit.

O banano, avokado nemėginot? Virtų cukinijos, moliūgų gabalėlių? Juos turėtų būti lengva ir dantenėlėmis sutrinti.

Taip pat įtakos gali turėti metodas, kuriuo primaitinate. Jeigu vis duodate kažką į burnytę su šaukšteliu, gal jai nepatinka ir dėl to supyksta. Ar bandėte baby-led weaning? T.y., kai lengvai kramtomi/trinami maisto gabaliukai padedami priešais vaiką ant stalo ir jis/ji pats gali nuspręsti, kada kurį pasiimti, kada įsidėti į burnytę, pajusti rankytėse struktūrą ir pan.?

Ar kalbėjotės su savo gydytoja dėl tokio "nevalgumo"? Gal yra kažkokių kitokių priežasčių?

7:15 pm
rugpjūčio 7, 2014


DaivaVa

Svečias

Sveiki,

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet mano įsitikinimu kramtymui dantys mažyliui nereikalingi. Juk su priekiniais dantimis bet kokiu atveju vaikas nekramtys maisto, o tik jį atkąs, kramtymui reikalingi galiniai krūminiai, kurie išdygs dar negreit. Beto, nenuvertinkit dantenų, jos yra tikrai kietos ir visai neblogai atlieka maisto smulkinimo funkciją. Tačiau bėda manau yra tame, kad mažyliai nesivargina taip ilgai maistą kramtyti, jis praktiškai iškart ryjamas pavoliojus burnoje. Mano sūneliui 9mėn, turi du priekinius dantis, bet kramto viską, ką duodu, na bent jau bando tą daryti :) kartais pažiaugčioja, kartais užspringsta, bet be šitų nemalonių dalykų kitaip ir neišmoks normaliai valgyti. Čia kaip su mokymusi važiuoti dviračiu – teks bent kartą nugriūti kol išmoksi :) manau turit duoti savo dukrytei "sunkiau įveikiamo" maisto jau vien tam, kad ji išmoktų kaip su juo susitvarkyti. Tuo tarpu jūs ir kiti šeimos nariai turit tiksliai žinoti kaip elgtis kai vaikas užspringsta, kad toje nemalonioje situacijoje nepultumėt į paniką.

Kitas dalykas – pasistenkit pabūti savo dukrytės vietoje ir pagalvokit, jeigu valgytumėt tai, ką ji valgo kasdien, ar jums nepabostų? Gali būti kad jai tiesiog reikia įvairovės. Kalbu ne tik apie skonį, bet ir maisto tekstūrą, išvaizdą, patį valgymo procesą. Žinoma, pamačiusi naują maistą ji galbūt jo nevalgys, tačiau verta bandyti dar ir dar kartą, kol vieną dieną ji ims ir suvalgys.

Kalbant apie maisto kiekį, tai asmeniškai man atrodo kad 100ml nėra jau tiek mažai. Juk ne visi vaikai prisikiša pilną skrandį. Jeigu svoris auga gerai, mergaitė sveika ir judri, tuomet gal nereikia dėl to nerimauti? Žinoma, visai kas kita jeigu ir tuos 100ml ji valgo nenoriai. 

O pabaigai pritarčiau magnolijos pasiūlymai pabandyti Baby Led Weaning. Nebemaitinkit dukrytės šaukšteliu, bet vietoj to gaminkit maistą, kurį ji pati galėtų imti į rankas ir valgyti. Žinoma, reikės šiek tiek laiko, kad visi su tuo apsiprastumėt, bet pamatysit, jūsų dukrytei tikrai patiks. Sakau iš patirties :)

7:26 pm
rugpjūčio 7, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

mums 7.5 men, dantuko neturim nei vieno dar vis, bet darzoves valgom gabaliukais virtas, pats dar neima ir nededa i burnyte, valgom ir saukstuku ir duodu paciam susipazint su tuo kas valgoma, buna kad bando isidet i burnyte, bet retai tai pavyksta. pritariu tai nuomonei jog kramtymui dantuku nereikia.

 

dar tokia mintis, o jei pabandytumet pusei dienos dukryte palikt su teciu ir nebuti namie, tada juk ir pienuko nebus ir gal valgys skaniau, arba bent jau tuo metu kai rekia valgyt :) i darba juk isejus nebusit salia,

1:21 pm
rugpjūčio 8, 2014


loreal

Svečias

Pranešimas redaguotas 10:23 am – rugpjūčio 8, 2014 loreal


Teisingai sakote, greičiausiai mano problema, kad vaikas nevalgo tirštesnio maisto-juk neišmoks to, ko nemokau. Iki šiol vengiau duot kažką, dėl ko ima springti, bet šiandien jau duodu pagraužti vaisių tarp maitinimų, patinka jai. Pabandysiu tą maitinimo metodą jau šiandien.Kol kas išlieka ta pati problema-jei tik pamato, kad atsisėdau, tuoj pat ropščias ant manęs ir traukia rūbus. Stengiuos nepasiduoti, vengiu tokių situacijų, tikiuosi, ims noriau valgyti. Mergaitė sveika, judri. As esu uz zindyma, taciau, kuo toliau, tuo labiau matau, jog krūties davimas tada, kada nori, yra didelis priešas ugdyti vaiko savarankiškumą.                                               Mamos, gal galite pasidalinti savo panašaus amžiaus vaikučių meniu? Kas kiek laiko maitinate? Kas 4 val?

5:11 pm
rugpjūčio 8, 2014


magnolija

Svečias

Manau, Jums vertetu isivesti kazkoki zindymo rituala. Kadangi tikslas zindyti ryte ir vakare, tai turbut geriausia butu pratinti visa laika zindyti lovoje atsigulus. Bent jau mums toks variantas veikia labai puikiai ir jokiu draskymusi kaip ir nera. Galbut taip bus lengviau atsisakyti ir dieniniu maitinimu. Kai vaikas supras, kad kaskart teks kazkur eiti, gultis, gal palaipsniui nuspres, kad zaidimai idomiau arba paprastas maistas greiciau.

Kruties davimas pagal pareikalavima savarankiskumo neuzgozia. Be to, iki kokiu pusantru metuku ugdomas prieraisumas visu pirma, savarankiskumo vystymasis yra velesne faze.

Mes, kai buvom panasaus amziaus, valgydavom virtas bulves, morkas, sparagines pupeles, burokelius, brokolius, ziedinius kopustus, kukulius, keptuveje ruosta farsa, avokadus, bananus, uogas visokias, obuoliis, kriauses, saldzia bulve, makaronus. Na ir,aisku, koses visokias ;)

8:50 pm
rugpjūčio 10, 2014


loreal

Svečias

Pranešimas redaguotas 5:53 pm – rugpjūčio 10, 2014 loreal


Sveikos darkart, noriu pasidžiaugti, jog po paskutinio savo įrašo ėmiausi darbų, o ne kalbų, ir jau 2 paros nebežindau dienos metu. Tiesa, pirmoji diena buvo sunki, nes buvo paverkimo, bet, mano nuostabai, dukrytė greitai suprato, kad dienos metu užtenka prisiglausti prie mamos krūtinės, kai nori pasiguost, o ir užmigti pietų miegeliui krūties nebereikėjo. Tiesą pasakius, jausmas keistas, pamačiau, kad mano vaikas lyg ir subrendo mano akyse..Dabar žindau tik vakare, naktį ir ryte prabudus. Vis del to ramybės neduoda vienas dalykas. Žindymo dienos metu nebeliko, bet valgo visvien prastai, pritaikiau Jūsų rekomenduotus metodus, bet tų 100 ml mes nei pro kur vieno maitinimo metu nesuvalgom. Pradžioje lyg ir suvalgo kelis šaukštelius, o po to knaisiojasi lėkštėj. Bijau, ar mano vaikas nebadauja? Kaip man žinoti, kad to maisto, kurį suvalgo, jai visiškai pakanka?

12:37 pm
rugpjūčio 11, 2014


DaivaVa

Svečias

Smagu girdėti, kad viskas klostosi sklandžiai Smile

Galbūt tikrai tas kiekis, kurį suvalgo jūsų dukrytė yra tai, kiek jai reikia? juk tikrai ne visi suvalgome vienodai ir tai visiškai normalu. Beje, dėl prasto apetito gali būti kaltas geležies trūkumas, tai galbūt vertėttų šią versiją patikrinti esant galimybei. Na, ir nepamirškit, kad svorio augimas yra geras rodiklis, o jūsų atveju kaip suprantu šiuo klausimu viskas tvarkoje.

Mano asmeninė patritis su maisto kiekiu yra tokia: kai mažylis pradeda žaisti su maistu, tai būna ženklas, kad jis jau sotus. Turiu pasakyti, kad kai pradėjome Baby led Weaning, pradžioje buvo sunku ir vis norėjosi skaičiuoti ml, tačiau reikia apsiprasti ir nustoti tą daryti, nes tikrai ne visad bus suvalgoma pilna porcija. Pvz. šeštadienį kepiau orkaitėje maltos kėsos kukulius (ale kotletus). Mano sūnelis suvalgė vieną kotletą, pusė pomidoro, griežinėlį agurko ir porą kąsnių bulvės. Neįsivaizduoju kiek ml išeitų iš to padarius košę, bet manau tokio amžiaus kūdikiui suvalgyti tokį kiekį maisto yra visiškai normalu, kai aš pati dažniausiai suvalgau tik vieną kotletą, gal tik daugiau daržovių. Pusryčiams mano mažiukui užtenka pusės riekės duonos užteptos avokadu ir vieno banano (neitin didelio). 

Beje, jūs turite valgyti kartu su dukryte tą patį maistą, kad ji jus kopijuotų. Mūsų atveju tas labai veikia ir kartais, kai mažius nerodo didelio susidomėjimo maistu, būtent tokiu būdu aš jį sudominu – valgau jo maistą iš jo "lėkštės" (iš tiesų tai yra tiesiog vieta ant stalo, nes lėkštę mes naudojam tik košei) Smile

 

12:43 pm
rugpjūčio 11, 2014


DaivaVa

Svečias

Dar vienas pastebėjimas – duokit dukrytei daugiau laiko prie stalo. Kartais pradžioje mažiukai nesusidomi tam tikru pasiūlytu maistu, tarkim pomidoru, bet palikit jį ant stalo (arba lėkštėje pasiekiamoje vietoje) ir labai gali būti, kad tam tikru momentu vaikutis ims ir suvalgys tą pomidorą. Mano sūnelis taip dažnai elgiasi – pirmiausia suvalgo tai, kas labiausiai patinka, o tada, jeigu dar alkanas imasi kitų maisto gabalėlių, kurių pradžioje atsisakė. Beje, aš visad padedu ir salotų lapą kitą, nors jų niekad nevalgo, bet pratinu bent jau prie jų vaizdo, kad vėliau nebūtų streso, kai pasiūlysiu valgyti salotas Smile

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
nujunkymas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
8 + 10
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: