Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:44 pm
balandžio 22, 2013


pumpuriele

Svečias

Sveiki. Savo vaikelį maitinu 3 mėnesiai ir antra savaitė, bet kasdien susiduriu su į neviltį varančia problema, sūnelis valgo labai neramiai, muistosi, vis ištraukia spenelį iš burnos, pradeda verkti, vėl ima, pavalgo ir vėl ištraukia. Kartais tas neramumas išveda mane iš pusiausvyros. Pieno turiu daug, vaiko burnelė sveika, naktimis valgo ramiai, iš ryto irgi neblogai, o dieną ir vakarop prasideda visi tie neramumai. Pasikonsultavus su sesele, ji įtarė, kad nėra pieno, bet aš esu tikra, kad jo yra. Pradėjau galvoti, gal mano pienas nepatinka vaikui ar dar kas nors. Dar seselė pasakė, kad turėčiau nestresuoti, bet kai vaikas verkia valgydamas, tiesiog priešinasi krūčiai, su rankytėm stumia mane nuo savęs, aš labai pavargstu ir stresas tikrai apimtų net patį stipriausią žmogų. Noriu maitinti savo vaikelį, bet nenoriu, kad jis šitaip nerimautų. Man keista, kai kitos maitina ir yra laimingos, o man nesiseka ir taip kasdien, nuo jo gimimo. Jau begalę kartų kilo mintis nebesikankinti ir nebekankinti vaiko, duoti mišinuką, bet ir vėl suabejoju, paskaitau straipsnius kaip kitos sėkmingai maitina ir vėl įgaunu viltį, kad paaugs mano mažiukas ir man bus maitinti lengva kaip kitoms. Gal kas esat susidūrę su tokia problema ir galit pasiūlyti sprendimų variantus? Esu išbandžiusi įvairias maitinimo padėtis, labai padėjo maitinimas pasiguldžius vaikelį ant pilvo, kai pieno srovė buvo per didelė, bet dabar tai nebepadeda, o ir pieno srovė nebėra tokia stipri. Laukiu jūsų patarimų. Ačiū!

7:47 pm
balandžio 24, 2013


L.

Svečias

Pranešimas redaguotas 4:49 pm – balandžio 24, 2013 L.


Susiduriu su panašia problema. Turiu beveik 2 mėnesių dukrytę. Gime labai mažo svorio, vos 2 kg ir trimis savaitėmis anksčiau, todėl visi labai akcentavo žindymo svarbą. Sėkmingai maitinau pirmąjį mėnesį, dukrytė valgydavo apie 30-40 min, su mažomis pertraukomis. Per pirmą mėnesį priaugo beveik 1200 kg.

Prieš porą savaičių ji pradėjo valgyti vos po 5 – 10 min, retai iki 15 min. Vien dėl to nepergyvenčiau, jei ne nustojęs augti svoris – per paskutinę savaitę ji visiškai nieko nepriaugo… Dabar svoris yra 3650 g. Valgo ji labai neramiai, nors neverkia, – patraukia vos minutę kitą ir spjauna, vėl jai įkišu krūtį, ir vėl po poros minučių tas pats, kol galiausiai ji visiškai sučiaupia lūpytes ir atstumia krūtį. išvargstam abi, aš susinervinu, išpila prakaitas net nuo pastangų.

Mergytę apžiūrėjusi gydytoja nerado jokių nukrypimų nuo normų. Kol kas laukiam tik kraujo tyrimo rezultatų. Aš jokių stresų neturėjau, pieno turiu – bandžiau nusitraukti – pasiūliau po eiliniu trumpo maitinimo buteliuką su savo pienu, bet ji visiškai jo netraukė, iš karto atstūmė.. Pati tebevalgau tą patį maistą. Diegliukų, vidurių pūtimo ypatingo nėra. Maitinimo pozas išbandžiau visokias, laiką tarp maitinimų keičiau – ir bandžiau ilgiau neduoti valgyti, ir duodavau tiek, kiek ji lyg ir prašydavo. Kišu valgyti kas 1-2 val., jei dukrytė verkia, jei tik pradeda kaišioti liežuvėlį ar čiulpti kumštuką, pergyvenu, kad ji gyvena pusbadžiu.

Gydytoja siūlo primaitinti mišinukais, bet aš norėčiau dar bent porą mėnesių maitinti pati, nes įtariu, kad pradėjus maitinti mišinukais kelio atgal nebus…

 

11:08 pm
balandžio 26, 2013


Mama iš Hamburgo

Svečias

Atsakysiu Pumpurielei -o Jūs įsitikinusi, kad Jūsų kūdikėlis nenori atsirūgti? Gal tai ir yra priežastis, dėl ko jis muistosi ir tai ima krūtį (nori valgyt), tai spjauna (nes jam viduje "spaudžia"). Mano džiaugsmelis kartais irgi taip elgiasi – tai ima krūtį, tai spjauna, tiesiog kovos kaip bušido ringe po visą lovą vyksta. Bet jeigu pakeliu jį ant rankų, paploju per nugarytę, palaikau stačią, jis atsirūgsta ir procesas vyksta sklandžiai :) Naktimis tokių istorijų paprastai nebūna.

Pabandykite – gal netyčia padės?

Linkiu sėkmės.

6:28 pm
balandžio 28, 2013


pumpuriele

Svečias

Labai aciu uz patarima. Atruginimas kartais padedavo, bet ne visada. Dabar nusprendziau tiesiog liautis ji maitinti kai ima nerimauti ir tai tikrai padeda. Galvoju, kad jis greiciausiai buna ne alkanas ir del to nepatenkintas nerimauja, tad lioviausi lindusi jam i akis, pasiulau kruti, jei pyksta – nebeduodu, laukiu kito momento. Kol kas tai veikia.

O L. patarciau nepasiduoti, tikrai suprantu kaip tau sunku, pati tai isgyvenau, bet dabar kai pati rimtai nusprendziau nebelisti ikyriai vaikui i akis, pasiulau, nenori ir viskas, laukiu kito karto, kai isalgsta valgo labai graziai net cepsedamas. Pabandyk ir tu, nes misinuka galima greit iduoti, bet mamytes pienuka praradus labai sunku prisisaukti. Beje, maniskis irgi gime nedidukas, 3100 g, pirmasis sunus buvo didesnis, bet su pirmuoju buvau jaunesne ir ne maitinimas galvoj buvo, tad ilgai nemaitinau, o su antruoju bandau kiek imanoma ilgiau. Tai sunelis pirma menesi priaugo kilograma su virs, o antra maziau, labai nuliudau del to, bet gydytojas paaiskino, kad tai normalu, nes svori skaiciuojam nuo numesto ligoninej, tai kai priauga pirma menesi atrodo tiek daug, o paskui suleteja, o be to, juk svarbiausia, kad vaikelis sveikas, o svoris uzaugs. Tavo dukrele per pora menesiu priaugo 1650 g, o juk ligoninej dar kazkiek numetet, tai bus 1700 ar daugiau priaugta. Linkiu tik kantrybes ir nepasiduoti taip lengvai Smile

8:59 pm
gegužės 1, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

pumpuriele,

jei pienelio yra daug ir srovė didelė, gali būti, jog vaikučiui būtent tai ir nepatinka – jam sunku susitvarkyti su stipriu pienuko tekejimu, paskubomis rydamas prisigaudo oro,  o tuomet oro burbuliukai sukelia nemalonius jausmus pilvelyje, dėl kurių jis darosi neramus ir nebenori imti krūties. Tokiais atvejais taippat tinka ir gulima padėtis ar jūsų minėtoji – kai vaikutis gali žįsti krūtį 'iš viršaus', taip pasireguliuodamas pieno ryjimą…

Taippat jei pienelio yra daug, reikėtų žindyti iš vienos krūties, o jei 2-3 valandų laikotarpyje mažylis nori žįsti – vel duoti iš tos pačios krūties.

 

9:01 pm
gegužės 1, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

Įdomu kaip sekasi L., tikiuosi situacija pasitaisė ? ;)

1:51 pm
birželio 7, 2013


L.

Svečias

Situacija pas mus buvo gal trumpam pasitaisiusi, tomis savaitėmis dukrytė priaugo po 200 g, bet va paskutinę savaitę nepriaugo nė gramo. Jai jau trys mėnesiai, sveria 4700 g. Maitinimas vis dar toks pats problematiškas – valgo mažylė vos kelias minutes, o daugiau nepavyksta įsiūlyti. Išbandžiau visus patarimus, rastus internete, išanalizavau visas priežastis. Dukrytę apžiūrėjo gydytoja – kol kas vienintelė problema, susijusi su sveikata, yra rachitas, bet vargu, ar tai gali sąlygoti maitinimo bėdas. Šiaip mergaitė žvali, išoriškai nematyti kažkokių nukrypimų nuo normų. Kitą savaitę vėl nusimato planinis vizitas pas gydytoją – faktas, kad per trečią mėnesį bendroje sumoje bus priaugti max vos 500 g – ir tai tuo atveju, jei likusias dienas paaugs 100 g… Jaučiu, kad teks pradėti vargą su mišinukais… Niekada nesižavėjau natūraliu maitinimu, sakiau, kad man geriau mišinukais bus maitinti nei pačiai, o va, kai gimsta kūdikis, nuomonė visiškai pasikeičia ir norėtųsi maitinti pačiai. Ir labai gaila, kad mūsų pediatrai tokie abejingi šitiems klausimams – jų vienintelis patarimas "gal tadapabandykite mišinuko duoti…"…

4:28 pm
birželio 7, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

Miela L., svoris auga stulbinančiai puikiai, per 3 mėnesius mažylė priaugo dvigubai ir dar gerokai daugiau. Kokia problema?   ;)

3:13 pm
birželio 8, 2013


L.

Svečias

Aš pergyvenu, kad per savaitę mergaitė nepriaugo nė gramo, o visur rašoma, kad tokio amžiaus kūdikiai turi priaugti bent du šimtus gramų per savaitę. Bijau, kad ir toliau tas svoris neaugs… Kitas dalykas – galbūt ji ir nepriauga svorio, nes žįsdama vos kelias minutes ji gauna tik liesesnį pienuką, o riebesnio, kuris pasiekiamas žindant apie 20 min, ji negauna… (čia irgi taip rašoma visoje literatūroje apie žindymą). Be to, neramus valgymas, kai ima – meta, ima – meta, labai labai išvargina tiek fiziškai, tiek psichologiškai…

9:03 am
birželio 9, 2013


Prada

Narys

įrašai83

Pranešimas redaguotas 6:06 am – birželio 9, 2013 Prada


sveiki,nepergyvenkit jus taip,kad kudikis trumpai zinda,tiesiog dar dazniau siulykit ta pacia kruti 2 val begyje,taip per kelis kartus(kad ir 3) ir pasieks ta riebuji pieneli,o po to su kita taip,gal jum atrodys,kad visa diena tik tai ir darot,bet juk norit maitintiSmileo tokia situacija amzinai nesites,susitvarkys savaime pamatysitWink.mano panasioj situacijoj logopedei apziurejus burnyte,pasake,kad labai jautri burna,liezuvelis nepakankamai islenda(bet ne del pasaitelio)to pasekoje prisirydavo oro.dabar vaikstom i burnos masazus,jau po pirmo masazo buvo stulbinamas rezultatas.o kol kas jusu svoris auga puikiai,tuom ir dziaukites.sekmes ir jums.

9:43 am
birželio 9, 2013


Prada

Narys

įrašai83

dar pabandykit zindyti apsnudusia pries miegeli arba nubundancia tada gal zys ilgiau,o nakti tai tikrai problemu neturetu buti,dazniau nakti pazindykitWink

2:01 pm
birželio 9, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

Pranešimas redaguotas 11:01 am – birželio 9, 2013 Lactivist


L. rašė:

Aš pergyvenu, kad per savaitę mergaitė nepriaugo nė gramo, o visur rašoma, kad tokio amžiaus kūdikiai turi priaugti bent du šimtus gramų per savaitę.

Kitas dalykas – galbūt ji ir nepriauga svorio, nes žįsdama vos kelias minutes ji gauna tik liesesnį pienuką, o riebesnio, kuris pasiekiamas žindant apie 20 min, ji negauna… (čia irgi taip rašoma visoje literatūroje apie žindymą). 

Be to, neramus valgymas, kai ima – meta, ima – meta, labai labai išvargina tiek fiziškai, tiek psichologiškai…


 

1. 3 mėnesių vaikelio svoris  neskaičiuojamas savaitėmis, svarbiau yra vidurkis, o jis apsakičiuojamas iš esamo svorio atėmus žemiausią po gimimo ir padalinus iš mėnesių skaičiaus. Taigi, svorio rezultatas labai puikus.

2.Ilgesnis buvimas prie krūties labiau svarbus naujagimiui, kuris dar neturi pakankamai įgūdžių greitai ištuštinti krūtį. :) Bet net ir naujagimiai būna skirtingi, todėl, kad skirtingi vaikučių temperamentai. Vieni mėgaujasi krūtimi ilgai, kiti gi sugeba pasisotinti per 5-10 minučių ir puikiai auga/vystosi. Net ir pirminis pienelis turi begalę svarbių savybių, kurios patenkina vaiko poreikius. O riebesnis pienelis 'atsiranda' NE po 20-ies minučių, tačiau jis 'riebėja' labai palaipsniui vaikeliui žindžiant krūtį.

Dabar, vasaros metu, kai vaikeliui norisi dažniau atsigerti, normalu, kad jis praleis trumpiau laiko prie krūties. Juk ir mes, suaugę, esant karščiams, nepuolam prie puodų, tiesa? ;) Vasaros karščiai taippat gali būti mažiau priaugto svorio priežąstimi. Bet juk tai laikina.

3. Galbūt kažkokie pokyčiai vyksta:daugiau laiko praleidžiat ne namuose, ir vėlgi – vasara, t.y. karšta,  pnš…ir visa tai turi įtakos žindymui. Priežąsčių gali būti įvairių, tad tiesiog reikėtų permastyti ir ieškoti išeities (pvz. pakeisti žindymo padėti ar aplinka, kad niekas netrukdytų, nebūtų per karšta ir tt.)

 

P.S. Iki 4 mėnesio vidutinis svorio priaugimas turėtų būti apie 150 gramų per savaitę (ne 200). Tačiau priminsiu, kad svoris turi būti stebimas visą mėnesį, o tuomet skaičiuojama.

 

Linkiu kuo daugiau pasitikėjimo dukryte. Ir…ramybės. Augat puikiai. :)

6:25 pm
birželio 13, 2013


L.

Svečias

Labai ačiū už palaikymą ir vertingus patarimus. Visi gydytojai liepia "neskaityti visokių nesąmonių internete", bet galiu drąsiai sakyti, kad jei ne internetas, ne tokie puslapiai kaip šis, vargu, ar apskritai būčiau maitinusi kūdikį …

1:43 pm
birželio 25, 2013


pumpuriele

Svečias

O mums viskas susitvarke. Mano mazyliui penki su puse menesio ir mes vis dar valgome mamytes pieneli :) nemaniau, kad busiu tokia laiminga maitindama savo mazyli :) dabar jau bandome ragauti kosyciu, bet pienelis yra pagrindinis patiekalas :)

4:20 pm
birželio 25, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

pumpuriele rašė:

O mums viskas susitvarke. Mano mazyliui penki su puse menesio ir mes vis dar valgome mamytes pieneli :) nemaniau, kad busiu tokia laiminga maitindama savo mazyli :)


 

Džiaugiuosi, jog žindymas pagaliau teikia malonumą ir linkiu kuo ilgiau mėgautis tuo ypatingu artumu.

2:07 pm
liepos 13, 2013


alredule

Naujas narys

įrašai2

pumpuriele rašė:

O mums viskas susitvarke. Mano mazyliui penki su puse menesio ir mes vis dar valgome mamytes pieneli :) nemaniau, kad busiu tokia laiminga maitindama savo mazyli :) dabar jau bandome ragauti kosyciu, bet pienelis yra pagrindinis patiekalas :)


Sveika :)

Papasakok kaip jums pavyko susitvarkyti su neramiu valgymu?

Mano mazyle jau taip pat keleta dieneliu kelis valgymus buna nerami, pasimuisto, pazyzia patraukia 2-3 gurksnius ir paleidzia…. o tikrai atrodo kad nori valgyti? paskui pazaidzia paniurzga ir tada aptingus jau pavalgo…

O gal gali buti dar dėl to kad mazyle sunkiai pasituština Frown sekmadieni ir treciadieni verke taip kaip niekad nes skaudejo piveli ir tik del tio kad nepadarydavo kakucio…. po klizmukiu pageredavo nurimdavo…. bet nesinori kad ji visa laika tik su klizmuke pakakotu…. Mazylei dar 3,5 mėn.

 

2:21 pm
balandžio 29, 2014


Neringusikas

Narys

įrašai5

Sveiki, gal kas jau rado priezasti neramaus valgymo, nes pas mus irgi atejo ta diena ir dabar valgome panasiai pora gurskniu tada pasimuistom metam vel ciumpam papuli patraukia tada pabliaunam paprotestuojam vel pora gurksniu… Frown jau visai baigiam nusimucyti su tokiu valgymu. Mums 3 men. Apsimiegojus gan neblogai valgome ir graziai, bet ne visada juk miegam.

7:57 pm
balandžio 29, 2014


DaivaVa

Svečias

Sveikos, mamytės,

Mano mažylis taip pat "blūdyti" pradėjo kai buvo maždaug 3mėn. Šiuo metu jam jau 6mėn, nermaus valgymo problema išsisprendė, kai jis buvo maždaug 5mėn. Sakau išsisprendė, nes man nieko nepavyko padaryti, kad jis elgtųsi kitaip, tiesiog kaip vieną dieną jis ėmė neramiai valgyti, taip vieną dieną ėmė ir viskas pasikeitė ir jis vėl ėmė normaliai valgyti. O variantų irgi visokių buvo, tačiau taip nė vienas iki galo ir nepasitvirtino. Mano manymu realiausia priežastis buvo stipriai tekantis pienas ir kartais situacija pagerėdavo maitinant atsigulus. 

Tai tikrai labai didelis išbandymas, pati ir verkdavau ir pykdavau, visko buvo, bet viską ištvėrėm ir mažylis toliau sėkmingai valgo pienuką. Linkiu kantrybės ir stiprybės visoms, kas susiduriate su šia bėda, su laiku situacija susitvarkys, svarbu ištverti tą sunkųjį metą. 

10:08 pm
gegužės 2, 2014


Mops

Svečias

Džiugu, kad radau šią temą :) mano mažylei 3,5mėn ir irgi prasidėjo tas pats: tik pridedu prie krūtinės, pradeda muistytis, verkti, raitosi, rankytėmis atsispiria, po n mėginimų, kad paimtų krūtį, paima, bet arba po 1-2 gurkšnių springsta, arba jau po pirmo gurkšnio pradeda vėl verkti, o pienukas išteka iš burnytės… Iš pradžių išsigandau, bijojau, kad atsisako krūties, nenori mano pienuko, bet kad ne, valgė ir toliau pienuką, tik tada, kada ji pati norėdavo :) pvz. iš ryto valgė gražiai, ramiai, po pietų muistėsi su ryksmais, tokie dar būdavo 2-4 mėginimai maitinti, kurie baigdavosi vos pavertus į gulsčią padėtį, o vakare prieš miegą vėl gražiai, ramiai valgė… Arba dieną valgė gražiai, o vakare tekdavo kankintis ir jai, ir man, kol iš nuovargio (dėl verkimo ir noro miegoti) ji galiausiai nurimsavo, pradėdavo gražiai valgyti ir užmigdavo… Nežinau kokios buvo tokio elgesio priežastys: mano maistas toks pats kaip visada, jos gerklė be pienligės ar kokio uždegimo požymių, pienas, taip, tekėdavo stipresne srove, bet anksčiau jai tai netrukdė, užspringdavo kartais, bet atsikosėdavo ir valgė toliau… Ir oro anksčiau prigaudydavo, tekdavo kilnoti atsirūgti, o dabar vien tas padėjimas į gulsčią padėtį atrėmus ant rankos, sukeldavo jai isterijas… Net turėjau teoriją, kad jai skauda dantenas (nes vis kyšdavo nykštį ar keletą pirstukų ir kasė, lietė dantenas), kad gal pradeda eiti dantukai pomažu, dėl to gal nenori imti krūtinės… Tiesiog prisitaikiau prie jos. Dažnai siūliau krūtinę, jei tik pamatydavau verkti pasiruošusį veidą, atidėdavom maitinimą. Bandžiau kas pusvalandį ar valandą. Kartais ji pati pradėdavo nervingai graužti kumštukus, pirštukus, tada siūlydavau krūtį. Kartais imdavo, kartais ne. Bet visą kitą laiką buvo guvi, šypsojosi, noriai gulėjo ant pilvuko, gultuke itt., tai matyt viskas buvo gerai ir su pilvuku ir šiaip su sveikata ;)

Tiesiog reikia kantrybės ir ramybės :) ir ,,įsiklausyti" į savo vaikelį, į jo poreikius ;)

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Neramus žindomas vaikas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
1 + 8
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
54 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: