Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

3:30 pm
rugpjūčio 9, 2010


Ag

Kėdainiai

Naujas narys

įrašai2

Laba diena,

žindau dvynukus, jiems dabar 1 mėn. Buvom sertis ir pasirodė kad mergytė per mėnesį priaugo 1 kg, o berniukas tik 500g :( labai nusiminiau dėl to, bet panašiai ir tikėjausi nes jis niekaip neapžioja krūtinės gerai. Jis liežuviuka prispaudžia prie gomurio o ne iškisa, buna kad zinda tik spenelį, labai man krūtinę skauda dėl to, nebežinau ka daryt, daktarė pasiule nutraukinet, bet nenoriu vaiko pratint prie buteliuko nes šakės tada bus visai :( neisivaizduoju kaip jam "sukišt" tą kūtinę, gal yra kokių būdų??

Taip pat ar žindant dvynukus geriau visa laik vienam vaikui duot tą pačią krųtinę ar kaitaliot? nes girdėjau įvairių pasisakymų, o kaip iš tikro nežinau.

Ačiū

8:49 pm
rugpjūčio 9, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

 


Miela Ag,

viena iš būdingų priežasčių, kodėl kūdikis negalėtų iškišti liežuvio, yra jo per trumpas pasaitėlis. Normaliai pasaitėlis prasideda maždaug ties liežuvio viduriu ir yra pakankamai ilgas ir elastingas, kad leistų liežuviui ne tik laisvai judėti visoje burnos ertmėje, bet ir jo galeliui išlįsti gerokai į priekį už dantenų, o tai svarbu žindymo sėkmei. tačiau, nors ir nedažnai, pasitaiko, jog pasaitėlis būna prikabintas per daug arti liežuvio galo, yra labai trumpas arba storas ir nepaslankus. Tuomet taip ir atsitinka, jog kūdikiui bandant liežuvį iškišti, liežuvis galas neišlenda iš burnos, o visas liežuvio kūnas pastorėja ir pakyla link gomurio. Tada burnoje lieka mažai laisvos vietos, ir kūdikiui glaudžiantis prie krūties, ten telpa tiktai spenelis. Taigi dėl to nei išmokyti kūdikį daugiau apžioti, nei sukišti į jo burną daugiau krūties neįmanoma. Reikia atlikti labai nesudėtingą, nesunkią ir nepavojingą operaciją – išlaisvinti liežuvio galą pakerpant jo per trumpą pasaitėlį. Tai – stomatologų arba burnos chirurgų darbas.

Jeigu turite knygą „Nepakeičiamas kaip motinos meilė“, apie tai galite paskaityti skyriaus „Spenelių skausmai ir žaizdos“ skyrelyje „Prisegtas liežuvis“, p.157-158.

 

8:55 pm
rugpjūčio 9, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 5:59 pm – rugpjūčio 9, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Ag rašė:

Taip pat ar žindant dvynukus geriau visa laik vienam vaikui duot tą pačią krųtinę ar kaitaliot? nes girdėjau įvairių pasisakymų, o kaip iš tikro nežinau.


Tai nebūtų svarbu, jeigu abu dvynukai žįstų maždaug vienodai intensyviai, tuo pačiu laiku ir pasiimdami po tiek pat pieno. Tačiau jeigu jie turi savo unikalius žindymo įpročius, kurie skiriasi žindymo laiku, dažnumu ir trukme, tai gal ir geriau būtų kiekvienam turėti „savo“ krūtį.

1:51 pm
lapkričio 24, 2010


chorisste

Narys

įrašai7

Laba diena, turiu ir as panasia problema, kuri manes labai neramina. mano sunus (amzius 6 savaites) nebemoka valgyt. nuo pat gimimo valge sauniai, placiai apziodavo speneli, valgydavo nors ir trumpai, iskart uzmigdavo, bet svorio per pirma menesi priaugo normaliai (gime 2810, po menesio svere 4200 g). bet jau pora savaiciu valgydamas jis apzioja tik speneli, valgo labai trumpai (3-5 min), matau, kad pienas teka pro burnytes apacia. ir nebezinau, ka daryt-bandau atimt kruti ir duot is naujo, bet jis jau prie jos arteja lupytes siaurai sudejes ir speneli isiurbia i burna, net neissiziodamas, arba jeigu retais kartais pasiseka jam placiai issiziot, tai po keliu sekundziu vel susiciaupia tiek, kad apzioja tik speneli. siaip placiai issizioti ir iskist liezuvi jis moka. ciulptuko ir buteliuko nera gaves (tiesa, pora dienu esam guleje ligoninej, pasirodo, tai buvo diegliukai ir mus paleido namo, tai ligoninej yra jam igrude soske per tyrimus, bet jis jos nelabai eme, daugiau niekas nedave, bet netaisyklingai jis valgyt pradejo ir iki ligonines). nebezinau, ka daryt, nes dabar maitinimas tapo stresu ir man (nes neramu, ar vaikas pavalgo ir speneliai tapo jautresni), ir vaikui, nes atiminejant kruti jis po kiek laiko pradeda jos nebeimti. gal as kazka darau ne taip?

11:44 pm
lapkričio 24, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Gal būt… Pradžiai atidžiai pasitikrinkite pagal šiuos du straipsnius: ŽĮSTI – TAI NE ČIULPTI  ir KŪDIKIO GLAUDIMAS  Smile

12:50 pm
lapkričio 25, 2010


chorisste

Narys

įrašai7

As turiu jusu knyga, ji tikrai yra labai naudinga man kiekviena diena. Taciau man vis tiek nepavyksta, atrodo, lyg ir tinkamai glaudziu vaika, bet jis jau arteja prie kruties suciauptomis lupomis ir pajutes speneli iskart ji isiurbia i burnyte. as neisivaizduoju, kas galejo lemti toki jo valgymo pasikeitima. ir galvoju, gal bandyt maitinti is buteliuko, tada zinosiu, kad bent vaikas pavalgo, nors kazkada bandziau nusitraukti pieno ir man nieko nepavyko, nes vaikas, aisku, istraukia geriau. ir nebezinau, kas geriau-ar jam ir toliau leist valgyt netaisyklingai, ar bandyt kazkaip per prievarta praziodyt (nors jis vis tiek greit susiciaupia), nes dabar kiekvienas maitinimas yra stresasCry

6:34 pm
lapkričio 26, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 4:37 pm – lapkričio 26, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Išties mįslė ir man yra tas Jūsų kūdikio nenoras išsižioti. O gal artinate prie krūties dar neišalkusį, nelabai norintį valgyti kūdikį… Bet jeigu kūdikis jau tikrai alkanas, tai valgyti iš krūties „netaisyklingai“ geriau, negu valgyti iš buteliuko ir tuo labiau mišinius. Tačiau gal Jums stresas randasi tik dėl teorinio-vaizdinio supratimo jog kūdikis prigludo „netaisyklingai“, gal dar nėra baisiai didelė bėda… Visų mamų principinė krūties struktūra yra tokia pat, tačiau jų detalės kiekvienai mamai savo santykiniu dydžiu, pločiu, ilgiu gali skirtis, kartais net ganėtinai pastebimai. Jeigu spenelis santykinai smulkus ir krūtis už jo minkšta, gali atsitikti ir taip, jog ir nelabai plačiai išsižiojęs, kūdikis į burną įtraukia ne tik spenelį, bet ir šiek tiek už jo esančios krūties dalies su bent dalimi pieno ančių (ŽINDYMO MOKSLAS: 1. ANATOMIJA) , iš kurių jis sėkmingai liežuviu žinda pieną sau į burną: ŽINDYMO MOKSLAS: ŽĮSTI – TAI NE ČIULPTI

Tačiau jeigu įsitikinote, jog apžiojimas tikrai per siauras, ir nuo tokio tikrai per siauro apžiojimo (vien tik spenelio) mamai spenelį skauda, tikrai nedelsiant reikia kažką keisti: (1) kad nesitęstų ir dar labiau neįsitvirtintų žalingas kūdikio įprotis, (2) kad nesitęstų mamos spenelių skausmai, kurie yra ne tik nemalonumas, bet ir stabdymas PIENO TEKĖJIMO REFLEKSO

Tuomet belieka pritarti Jūsų ryžtui kūdikį priverstinai pražiodyti (įspraudžiant pirštą pro burnos kampą) ir įstumti (taip pat pirštais) jam į burną daugiau krūties. Geras tikslas (kūdikio išmokymas gerai žįsti) šias priemones pateisina ;)

O čia pasitikrinsite AR UŽTENKA PIENO?

3:13 pm
lapkričio 29, 2010


chorisste

Narys

įrašai7

Sveiki, labai labai dekoju uz Jusu konsultacijas, taciau turiu dar pora klausimu del zindymo. Dvi gydytojos mane jau beveik itikino, kad vaikui neuztenka pieno, nes jo priaugamas svoris pradejo mazeti. Per 1 men priaugo 1,4 kg, o dabar kai sveremes, tai buvo priauges 200 g. per 10 dienu. pradejau skaiciuoti pasislapinimus-per diena iseina 6, nakti nebeskaiciuoju, tai pieno jam turetu uztekti, jei slapinasi. o ar negali buti taip, kad jo vis tiek per mazai ir vaikas, jei butu pieno daugiau, suvalgytu jo didesni kieki. ar as, pvz, neduodama misinuko neriboju jo vystymosi? (cia tokius protingus klausimus man uzduoda vaiku gydytoja ir sesele)

kas  dar neramina, kad valgo jis maximum 5 min. bijau, kad kai sversimes kitakart, kad nebutu dar maziau svorio priaugta, nes vaikas kruti pats paleidzia po poros minuciu. jei ir toliau taip nevalgys, bijau, kad pasiduosiu itakai ir duosiu misinuko (badu juk nemarinsiu savo vaiko), nes savo pieno nutraukti niekaip nepavyksta. o tie 6 pasislapinimai per para galioja bet kokio amziaus kudikiams? 

Dar karta labai dekoju.

12:43 am
gruodžio 1, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela chorisste,

Jūsų kūdikėlis per pirmą mėnesį užaugo tikrai daug, ir netgi labai daug. Taigi išsekimas, net jeigu per šias 10 dienų jis būtų valgęs saikingiau, jam tikrai negręsia. Tačiau 6 pasišlapinimai dieną + dar kažkiek naktį = yra pakankamo skysčių gavimo požymis. Ir tai tikrai galioja Jūsų kūdikio amžiui. O kadangi vaikas negauna nieko daugiau, tik mamos pieną, reiškia jog mamos pieno jis gauna pakankamai. 10 dienų yra trečdalis mėnesio, taigi net šitaip augdamas svoriu, per mėnesį kūdikis pasunkėtų 200g x 3 = 600g, o tai dar nėra per mažai (žiūrėkite AR UŽTENKA PIENO? ) Bet iš tikrųjų, po kito svėrimo pamatysite, jog jis vėl bus gerokai paaugęs. Pažadu! Wink

1:56 pm
gruodžio 16, 2010


chorisste

Narys

įrašai7

Sveiki dar karta, labai dekoju uz patarimus, bet mums problemu vis dar kyla. Nebezinau, ar vis dar rasyti sioje temoje ar kurti  nauja, nes problema-baisus kudikio (kuriam jau 2 menesiai) nevalgumas. Kai duodu kruti, patraukia pora gurksniu (apie minute ar dvi) ir viskas, tada arba atitraukia galvyte ir niekaip neikisi, arba ciulpia tik speneli, bet pieno netraukia ir taip uzmiega, arba jam suskausta pilvuka ir pradeda steneti ir verkti. Maitinti stengiuos vos tik pamacius bet koki noro valgyti pozymi. Nevalges gali isbut ir 4-5 val, nakti lyg kazkiek valgo, kai pradeda kruteti, iskart pasiulau. Esu bandzius duoti nutraukto pieno sauksteliu, tai viska isspjove. Per savaite priaugo 50 g., siaip, na, nenumete, vaikas ir pasisypso kartais (kai pilvuko neskauda), ir zaisliuka jau akimis seka, bet tas jo nevalgymas mane tikrai veda is proto.

Jis turi zarnyne auksini stafilokoka ir grybeli (candida). Ar nuo to gali buti nevalgymo priezastis? Gal tada gydyti ji antibiotikais ir tada valgymas atsistatys, nes dabar mums liepe gerti tik Erceflora (geru bakteriju), Pangrol (fermentu, kad geriau valgytu) ir Nistatino (nuo grybelio), tai matau, kad gydymas tik bakterijom gali labai ilgai trukti. Siaip ismatose rado ir daug nesuvirskintu riebalu ateit mano pienas labai riebus, bet negi tai blogai? Dar galvoju, jei nevalgumo priezastis butu blogai apziotas spenelis, tai jis turetu buti traumuotas, o man speneliu visai neskauda. 

Buciau labai dekinga, jei pasidalintumete savo nuomone apie toki nevalgyma, nes as jau puolu i nevilti, paskaicius Jusu knyga susidariau nuomone, kad misinukas = blogis, bet ka daryti, kad vaikas valgytu, bijau, kad nesibaigtu pienas, kai krutys nera istustinamos, o nusitraukti daug man nepavyksta.

6:46 pm
gruodžio 19, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 5:05 pm – gruodžio 19, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela chorisste,

Kažin ar Jūsų pienas yra per riebus. Tai yra tobulas gamtos kurinys ir nederėtų progai pasitaikius jo peikti. Ko neturėtų būti sveiko kūdikio žarnyne – tų auksinių stafilokokų. Nes tai yra ligas sukeliančios bakterijos. O žarnyne ligos – tai nenormalumai/pažeidimai žarnos vidinės sienelės gleivinėje ir ant jos. Jeigu ten yra stafilokokų sukeltas uždegimas, dėl to gali ir pilvelį kūdikiui paskaudėti, ir pablogėja medžiagų įsisavinimas iš žarnos per jos gleivinę į kraują. Todėl likę nerezorbuoti riebalai ir matomi kūdikio išmatose.

Taip pat ir Motinos Pieną kaltinti kūdikio užkrėtimu auksiniais stafilokokais galėtume nebent tuo atveju, jeigu pati mama žindymo laikotarpiu būtų sirgusi tų bakterijų sukeltu pūlingu krūties uždegimu – mastitu (knygoje p.182-192 ), arba jeigu pienas, jau ištekėjęs iš krūties, būtų užsiteršęs nuo ant spenelio arba gretimoje odoje buvusio pūlingo uždegimo židinių, kurie galėtų atsirasti, pvz., dėl spenelių žaizdelių (knygoje p.149-158), kurios atsiranda kai spenelius traumuoja (nebūtinai dabar, gal taip buvo anksčiau) blogai prie krūties glaudžiamas kūdikis, kai jis NE ŽINDA, O ČIULPIA (knygoje , p89-96).

Dėl kūdikio gydymo. Gali būti, jog stafilokokus, jeigu jų nedaug, palaipsniui pergalės savo gausumu motinos pieno ir papildomai duodamos “gerosios” bakterijos. Tuomet skubėti su antibiotikais neverta. O jeigu stafilokokų tiek daug, jog galėjo sukelti ligą (pasireiškiančią viduriavimu, apetito netekimu, nusilpimu..), vien to gali ir neužtekti. Tačiau šitai prašau suprasti tik kaip mano teorines prielaidas. Diagnozuoti ar serga ir kuo serga kūdikis, ir kaip jį gydyti, turi nuspręsti kūdikį apžiūrintys ir tiriantys gydytojai. Negaliu ir neprivalau to daryti neakivaizdžiai.

Dėl maitinimo. Jeigu kūdikis silpnai žinda krūtį ir gauna jo organizmo poreikiams per mažai pieno, antras būdas pagausinti kūdikio mitybą būtų krūtyje po žindymo likusio pieno ištraukimas rankomis ar pientraukiu ir sugirdymas kūdikiui. Jeigu norime, kad jis nepriprastų prie čiulptuko ir nekiltų dar daugiau problemų jam prie krūties, tą ištrauktą pieną geriau sugirdyti ne per čiulptuką iš buteliuko, o kitų būdu – iš mažo puodelio ar šaukšteliu. O jeigu ir tai, kaip Jūs rašote, nepavyksta, nes kūdikis išspjauna – dar galima pienelį suduoti pipete. Tai užtruktų ilgiau, tačiau išspjovimo tikimybė mažesnė. Na ir dar yra trečia galimybė – papildyti kūdikiui trūkstamą maistą, duodant jam ir “mišinuko”.

Mišinys tikrai nėra kažkoks absoliutus blogis. Ir mano knygoje tokio teiginio nėra. “Tačiau kokia įmantri ir sudėtinga bebūtų jo formulė, mišinys vis tiek lieka tiktai „našlaičių maistu“ ir niekada neprilygs tikrajam gamtos stebuklui – motinos pienui.” Ir našlaičiai nėra niekuo blogesni už gyvas mamytes turinčius kūdikius. Jiems taip pat reikia valgyti, augti ir džiaugtis gyvenimu. Todėl ir “ … šlovė chemikams, kurie plušėjo iš karvės pieno darydami maistelį našlaičiams, kad šie augtų patirdami kuo mažesnę skriaudą. Tačiau kai jie skelbiasi sukūrę kažką, prilygstantį motinos pienui, akiplėšiškai meluoja, nes kol kas ir dar ilgai ateityje (tikriausiai visada) toks tikslas jiems bus nepasiekiamas…” (p.70-75) Blogiu, švelniai tariant “neigiamais herojais” ant šitos Žemės aš laikau tuos verslininkus, kurie, dėl nepasotinamo pelno troškimo, per savo agentus-reklamuotojus, mišinius buvo padarę beatodairiškai visoms kūdikių mamoms brukama preke. Tokie kaip Henrio Nestle, Josefo Hipp’o įpėdiniai, … Ir bloga buvo “sveikatos priežiūros” sistema, kuri per prievartinį motinų atskyrimą nuo naujagimių į skirtingas palatas gimdymo įstaigose ir griežtų sunkiai įgyvendinamų valandų-gramų taisyklių įvedimą, daugumą motinų buvo pavertusi “mažapienėmis”. O kaip išeitį kiekvienai savo sugebėjimu žindyti vos tik suabejojusiai mamytei iškart siūlė kūdikius maitinti tais mišinukais. (Žindymo Istorija >> CIVILIZACIJOS VINGIUOSE ir LIETUVOS BYLA, o plačiau knygoje p.12-22). Būna jog žmonės suserga. Daugelis ligų gydomos vaistais. Pvz., antibiotikai gali išgelbėti infekcine liga susirgusį žmogų. Jų gamintojams gal būt irgi kiltų noras uždirbti tūkstanteriopai daugiau, įtikinus jog visi Žemės gyventojai yra daugiau ar mažiau ligoniai ir jų produkciją/antibiotikus reikia gerti arba leisti švirkštais į venas ir raumenis kasdien ir visą gyvenimą kiekvienam žmogui. O juk prie kažko labai panašaus jau artėjo mišinukų pramonė po dvidešimtojo amžiaus vidurio. Gerai, kad jų įnirtinga reklama buvo pažabota „Tarptautiniu motinos pieno pakaitalų prekybos kodeksu“, o PSO paskelbė „Naujagimiui draugiškos ligoninės iniciatyvą“ (p.22-27)

Tačiau būna situacijų, kai mišinukai yra neabejotinai gėris. Jau minėjau kūdikių našlaičių ir pamestinukų maitinimą, jeigu jiems neatsiranda žindyvių arba donorinio moters pieno.

Tiesa, kartais ir mamas turintiems kūdikiams gali atsitikti bėdų. Pvz., statistiškai vienam iš tūkstančių būna pieno cukraus laktozės netoleravimas, dažniau pasitaiko alergija pieno baltymams. Tada gelbsti iš augalų (sojos) pagaminti mišiniai arba mišiniai su baltymų hidrolizatais. Būna, jog ir pati mama žindyti negali ir net ištrauktas jos pienas kūdikiui netinka: pvz, jeigu dėl vėžio ji gydoma citostatikais. Tada jų kūdikiai sėkmingai maitinami mišiniais. Yra šimtai tūkstančių pavyzdžių, kai mišiniais savo kūdikius maitino/maitina ne tik gyvos, bet ir visiškai sveikos jų mamos. Tiesiog todėl, jog žindyti paprasčiausiai nenorėjo. Ir tie mišiniais maitinami kūdikiai taip pat išgyvena ir auga. Taigi ir Jūs, jeigu tikrai prireiks – naudokite ir mišinuką. Nes svarbiau už viską, net ir už principingą požiūrį į žindymo ir motinos pieno naudą, yra vaiko gyvybė.

8:58 am
birželio 20, 2014


Ana

Svečias

Laba diena,

mano mazylei 2 mėnesiai. Būnanat dar ligoninei, padariau didelę klaidą – daviau vaikui čiulptuką. To pasekoje, mažoji nemoka apžioti krūties. Ji tiesiog per siaurai atidaro burnytę. Jau visus 2 mėnesius mokomės mokomės, bet niekaip nepavyksta, kad ir kaip stengiamės… net ir tada kai pavyksta taisyklingai pridėti krūtį, ji pati paima ir pasitaiso – atsitraukia ir rezultate vėl turime per mažą apžiojimą… Mišinukais nemaitinau, tačiau apie tai jau pradedu galvoti, nes tikrai manau kad ji nedavalgo. O man spenelius vėl pradeda skaudėti…. Gimė ji 3,810kg, iš ligoninės išvažiavom 3,650kg, mėnesio ji svėrė 4,300kg, o mėnesio ir 3 savaičių – 4,850kg. Taip pat norėčiau sužinoti, per kurį laikotarpį susiformuoja virškinimo sistema? Ar tiesa, kad pirmi trys mėnesiai patys svarbiausi?

2:17 pm
birželio 23, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Labas, Ana,

Siekiant išmokyti vaiką sugrįžti prie taisyklingo apžiojimo ir žindimo reikia labai daug kantrybės… Bet jei Jūs tiek daug stengiatės ir nepavyksta, gal yra kažkokių fizinių priežasčių? Ar mažylės liežuviuko pasaitėlis nepriaugęs? O viršutinė lūpytė?

Kodėl manote, kad mažylė neprivalgo? Svoris Jūsų juk normalius, skaičiuojant nuo žemiausio per pirmą mėnesį priaugot kur kas daugiau nei 500 gramų…

Virškinimosi sistema per pirmus tris mėnesius išsivysto tiek, kad labai sumažėja vidinio kraujavimo tikimybė, nes žarnynas pats pradeda gaminti vitaminą K. Tačiau ji kartu su organizmu vystosi ir toliau, gaminasi enzimai ir kitos medžiagos, reikalingos vėlesniam kieto maisto suvirškinimui – tad šiuo požiūriu pirmieji 6-9 mėnesiai yra svarbiausi. Dar reiktų nepamiršti, kad tik apie šeštą mėnesį pradeda normaliau funkcionuoti žarnyno apsauginis barjeras. Ir galiausiai – tarp ketvirto ir šešto mėnesio kūdikio organizmas praleidžia neapdorotas baltymų molekules iš mažojo žarnyno tiesiogiai į kraują (ši funkcija užtikrina, kad mamos siunčiami antikūniai lengvai pasiektų vaikelį) – tai būtų labai netinkamas laikas pereiti prie mišinukų dėl padidėjusios alergijos rizikos.

5:04 pm
birželio 26, 2014


Ana

Svečias

Laba diena,

ačiū už atsakymą. Dėl fizinių kliūčių – manau jų nėra. Dėll iežuvio pasaitėlio, tai tikrai viskas gerai. O dėl viršutinės lūpos, gal galite pakomentuoti plačiau? Ji taip stengiasi žįsti, kad man atrodo net nuospauda ant viršutinės lupytės yra. Be to, anksčiau ji valgydavo apie pusvalandį, o dabar apie 10 minučių, kartais ir 5-7min. Ar tai normalu? Be to, kaip ji ryja pieną, girdžiu tada, kai pienas pats bėga (kartais ištraukus krūtį net srovė į tolį bėga), tačiau po to jos rijimo negirdžiu. Tačiau pavalgius ji miega apie valandą- dvi, naktį net ir keturias valandas išmiega. Valgo kas 2 valandas. Bandžiau skaičiuoti sauskelnes. Apie 4-5 sauskelnes būna visada. Gal aš pergyvenu be pagrindo ir viskas yra tvarkoje, o kaip jūs sakot, manęs netenkina tik vaizdas jai apžiojus krūtį? Anytos sako, kad jeigu vaikas būtų alkanas, tai verktų ir būtų neramus, o taip nėra.

6:13 pm
birželio 26, 2014


DaivaVa

Svečias

Ana,

Gal pienukas pas jus labai stipriai teka? 

Mano sūnelis irgi "pasitaisydavo" apžiojimą į netaisyklingą, tačiau tą darydavo dėl to, kad pas mane pienukas labai stipriai bėgdavo, todėl jam buvo labai sunku ryti, dažnai užspringdavo, prisigaudydavo oro ir pan. Plataus apžiojimo atveju pienukas trykšta dar stipriau, todėl kūdikis nekvailas, apžioja siauriau, kad "nestiprinti" ir taip stiprios srovės. Mano sūnelis taisyklingai apžioti pradėjo gal tik ketvirtą mėnesį, todėl jeigu nematote jokių fizinių trūkumų pas vaikelį ir jums neskauda, tuomet linkiu tiesiog kantrybės :)

Dėl žindimo trukmės tai išvis nesukčiau galvos, nes su laiku tas nuolat keisis, juk keičiasi vaikučio įpročiai, o beto augant jis moka greičiau ištuštinti visą krūtį. Pamatysit, kai dar paaugs ir ims labiau domėtis aplinka, tai kartais gali išvis pamiršti pavalgyti :)

Patikėkit, alkanas kūdikis tikrai netylėtų, iškart jums apie tai praneštų…garsiai :)

10:13 pm
birželio 26, 2014


Ana

Svečias

Ačiū Daiva! Turbūt per daug aš nerimauju… O juk norisi savo mažajai visko ko geriausio :) Galbūt tikrai per daug nerimauju… ką gi, belieka toliau stebėti priaugtus gramus :) Dėl pienelio stiprumo tai abejoju, nes teko kelis kartus pieną nutraukinėti, tai sekėsi man tai pakankamai sunkiai… :) Na tikiuosi laikui bėgant išmoks ir mano mažylė gražiai apžioti krūtį :) Tikiuosi nemarinu vaiko badu :)

2:35 pm
birželio 27, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji, jei pačiai sunkiai sekėsi nutraukinėti, tai reiškia tik tai, jog viskas pas jus tvarkoje: jautrios krūtys, kurioms toks būdas tiesiog nepatinka ;) Nes vaikelio " traukimo mechanizmas" veikia visiškai kitaip ir kiekius jis ištraukia nepalyginamai didesnius, taigi jums tikrai tikrai nėra ko nerimauti.

ir labai pritariu minčiai, jog jei vaikelis būtų alkanas iš tiesų: tai sužinotumėt ne tik jūs, bet ir visas kvartalas ir jau greičiausiai būtų sulėkę visi įmanomi pareigūnai ir specialistai ;) Išlikimo instinktas :)

tai tiesiog nebent dėl savo spenelių galite bandyti tą apžiojimą dar kažkaip koreguotis po truputį, kad jie nenukentėtų, jei jaučiate, kad truputį traumuojami: gal pozą dar kokią naują pabandyti, kai jau didesni esate ir drąsiau eksperimentuoti išeitų ( nebebijote išmesti ;)

nors tikrai gali būti, kad atsitraukinėja nebūtinai dėl netinkamo apžiojimo ( būtų speneliai priešingu atveju žaizdoti jau seniai): dažniausiai taip, kiek esu pastebėjusi nutinka dėl to, kad pirmieji gurkšniai sujudina žarneles, jos pradeda judėti, gurgėti ir kelti vaikeliui neįprastus pojūčius ( gal kiek ir pūtimo ir pan), todėl jis ir muistosi, nerimauja, spjauna tą krūtį.

Turėtų viskas susitvarkyti greitu laiku, gi bręsta žarnynas su kiekviena diena.

Tik tiek, kad, jei galvojate apie mišinukus ar primaitinimą, tas dar neįvyks taip greitai. Bent jau mano toks asmeninis įsitikinimas: geriau jau duoti daugiau laiko jam subręsti iki galo ( net jei tai visus 12 mėn. atskirais atvejais truktų), nei rizikuoti alergijomis, kraujavimais, floros išsibalansavimu ir tt.

Žodžiu, manau tiesiog kol kas ramiai maitinkite pienuku, patogiai įsitaisykite, neskubėkite ir neskubinkite mažylio ir viskas bus gerai. Priaugs tas svoris, subręs pilvelis ir galėsite mėgautis kitais pasiekimais bei vasara ;)

Tikėkimės, kad ji irgi ateis neišvengiamai :)

Sėkmės ir nuo manęs!

4:56 pm
birželio 27, 2014


DaivaVa

Svečias

Dėl nusitraukinėjimo, tai gerai sako MamulėMū, vaikutis yras šios srities specialistas, jis tą daro šimtą kartų geriau nei pientraukiai ar mūsų rankos :) todėl kartais nusitraukiant gali atrodyti, kad pieno visai nėra. Juk gamtos numatyta, kad kūdikis žinda, o ne kažkokios kitos pagalbinės priemonės pienuką traukia, todėl taip ir yra. 

Jeigu nerimaujate, kad nesigirdi rijimo garso, tai žinokit aš jį irgi girdžiu tik tada, kai suveikia pieno tekėjimo refleksas ir kai pienas itin greitai teka, vėliau ir aš negirdžiu, tačiau turėtumėt matyti kaip mažylė ryja, nors kai maži gurkšneliai asmeniškai man ir tą sunku pastebėti.

O kad įsitikinti ar tikrai pakanka pienuko paskaičiuokit kiek šlapinasi ir stebėkit bendrą savijautą. Jeigu ir viena ir kita nerimo nekelia, vadinasi problema tik jūsų galvoje, o jūsų mažylei dabar tiek pakanka. Kad nereiktų labai nerimauti dėl priaugamo svorio, galit pagooglinti ir susirasti "breastfed baby growth chart". Joje, pagal tai kokio svorio gimė jūsų mergytė, matytumėt kada jos svoris yra normos ribose. Nežinau kaip gyd. Lietuvoje tai vertina, tačiau UK brėžiamas augimo grafikas ir pagal jį matosi ar viskas normos ribose. Mano mažyliui buvo mėnesių, kai priaugdavo po 300-400gr., tačiau pagal visus kitus požymius nebuvo jokio pagrindo nerimauti. 

Atsipalaiduokit Cool

12:27 pm
birželio 30, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Ana rašė:

O dėl viršutinės lūpos, gal galite pakomentuoti plačiau? Ji taip stengiasi žįsti, kad man atrodo net nuospauda ant viršutinės lupytės yra. 


 

Atsiprašau už uždelstą atsakymą. Čia yra nemažai informacijos anglų kalba apie priaugusią viršutinę lūpytę, taip ir nuotrauka, kaip tai atrodo: nuoroda (jeigu angliškai nemokat, sakykit, esminius dalykus išversiu).

O visais kitais klausimais sutinku su savo kolegėmis :)

9:02 am
liepos 16, 2014


Ana

Svečias

Sveiki :) tiesiog norėjau pasidžiaugti, kad problema vis delto buvo mano galvoje Laugh per mėnesį priaugome 750g Smile taigi ir toliau valgome mamytės pienelį, o mintis apie mišinius išgaravo toli toli Laugh taigi, linkiu visoms mamytėms būti atkakliomis ir išsiaiškinti visus rūpimus klausimus – visos problemos išsprendžiamos, nuogąstavimai – išaiškinami :) tai kad stiprybės ir pirmyn, duokite savo vaikučiui viską, kas geriausiaSmile Ačiū ir šiam forumui Wink

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Nemoka apžiot krūties

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
4 + 5
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
9 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: