Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

2:37 am
balandžio 19, 2013


redata

Naujas narys

įrašai2

Sveiki, noreciau sulaukti patarimu kaip pradeti zindyti neisesiotuka.

Trumpa musu istorija. Musu maziukas gime 26+3 savaltes. Siuo metu esam 33 +2 savaites. Siuometu dar mazylis inkubatoriuje ligonineje. Dienas leidziam ligoninej o nati paliekam slaugiu globai. Maitinimas mano pienuku per zonduka, bet jau matosi kad pradeda atsirasti ciulpimo refleksai. Siek tiek bando ciulpti ciulptuka. Turim galimybe kudiki kasdien issimti is inkubatoriaus ir glausti prie krutines. Tai darom po 5-7 h per diena. Seseliu padedama pasiemusi kudiki jau bandau pasiulyti zisti kruti, bet kolkas nelabai yra rezultatu. 

Noreciau sulaukti patarimu nuo ko reiktu pradeti zindyma tokiu laiku. Bijau kazka praleisti kad po to nebutu per velu. Nuo kada pradeti siulyti kruti? Kiek daznai? Kaip ilgai bandyti kaskart? Kaip skatinti kad greiciau pradetu zisti?

Is anksto aciu uz pagalba ir patarimus.

12:22 am
balandžio 23, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

Pranešimas redaguotas 9:25 pm – balandžio 22, 2013 Lactivist


Pirmiausia norisi pasidžiaugti, kad jūsų vaikelis gauna MP, kuris yra ypatingai svarbus neišnešiotukams.Kai kurie neišnešiotukai, gimę 28 sav. sugeba laižyti pienelį, išspaustą ant mamos spenelio. Mažai tikėtina, kad iki 30  sav. vaikutis mokės žįsti krūtį. MP jis gauna per zonduką, tačiau nuo maždaug 30-32 savaitės galima pabandyti MP girdyti taurele arba pienelis gali būti iš krūties išspaudžiamas tiesiai i burnytę. Kai kurie kūdikiai tokiu metu jau gali apžioti krūtį, tačiau paprastai dar nesugeba žįsti. Girdymas iš taurelės padeda stimuliuoti jutiminius receptorius, taippat skatina ritmiškus liežuvio judesius bei stiprina burnos raumenis.

32-34 savaitę didžioji dalis MP visdar gaunama per zondą, bet kai kurie vaikučiai jau geba 1-2 kartus (per 24 val) MP gauti iš krūties. Produktyvaus žindymo iš krūties galima tikėtis nuo 35 sav. ir nuo 37 sav. paprastai vaikutis jau gali būti pilnai žindomas be papildomų priemonių.

  Jei kalbėti apie laipsniškumą kaip vaikelis, priglaustas prie krūties, elgiasi, tai pirmiausia jis:

- uodžia krūtį;

- priglaustas prie krūties tampa aktyvesnis ir žiūri į krūtį;

- priglaustas prie krūties žiojasi;

- ieško krūties;

- kiša liežuviuką, seilėjasi;

- bando laižyti pienelį nuo spenelio;

- bando apžioti krūtį;

- bando žįsti (silpnai ar stipriau);

- žindžiant girdisi ryjimas;

- žindžia vienodais tarpais;

- tarp ryjimo daro ilgesnes ar trumpesnes 'pertraukėles';

- liečia krūtį rankytėmis.

Teisingai elgiatės skirdama kaip įmanoma daugiau laiko buvimui kartu su vaikeliu. Vaikelio glaudimas prie krūties, laikymas glėbyje, kad girdėtų mamytės širdies plakimą, jaustų šilumą ir meilę – pirmieji ir labai svarbūs žingsniai sėkmingo žindymo link. Idealu, jei kūdikėlis glaudžiamas nuogas prie nuogos mamos krūtines (oda-oda kontaktas). Laiko, kai vaikelis turi galimybę bandyti žįsti nereikėtų riboti, t.y. mamos krūtis, būnant kartu su vaikeliu, tūrėtų būti prieinama nuolat.

Pradžioje gali pakakti ir to, kad vaikutis tiesiog burnyte apžioja krūtį. Nereikia skubinti, tiesiog suteikti galimybę kuo ilgiau būti prie krūties ir leisti jam ją uosti, liesti, jausti, bandyti apžioti ir tt. Vaikutis pats …nuspręs kada laikas pradėti žįsti, o tai priklauso nuo jo individualaus vystymosi ‘laikroduko’.

Svarbu yra neskubinti neišnešiotuko daryti to, kam jis dar nėra pasiruošęs. Kalbant apie čiulptuką…galbūt gerb gydytojas pakomentuos daugiau, tačiau čiulptukas nėra pati idealiausia priemonė mokantis žįsti krūtį, nes jį čiulpiant liežuvis, lupytės, burnos raumenys ‘dirba’ visai kitaip, nei žindžiant krūtį.

Prieš siūlant krūtį gaima pabandyti 'sužadinti' čiulpimo refleksą savo mažuoju piršteliu švelniai palietus gomurį. Liežuvėlis turėtų 'atsakyti' ritmiškais judesiais…

Tai tik bendros gairės. Galbūt viena kita mintis bus naudinga. Linkiu sėkmingai mokytis žįsti ir toliau sveikai augti.

2:07 pm
balandžio 25, 2013


redata

Naujas narys

įrašai2

aciu uz patarimus :)

bandysiu ir toliau viska taikyti.
Buteliuko manau nepavyks isvengti, nes jau ligoninej ji pradejo siulyti,
bet tikiuosi pavyks suderinti ir zindyma ir buteliuka, o su laiku,
mazyliui sustiprejus ir pereiti vien tik ant maitinimo krutimi.

Aciu dar karta uz atsakyma i klausima

6:59 pm
gegužės 29, 2013


nauja_mama

Narys

įrašai4

Sveiki,

aš irgi auginu neišnešiotuką, dabar jam jau beveik pusė metų. Gimė 33 savaičių, savaitę valgė per zondą, o paskui sesutės parodė, kaip maitinti iš buteliuko. Iš krūties nuolat maitinti neleido, nes sakė, kad yra labai svarbu matyti, kiek kūdikis suvalgo. Pradėjom nuo 30 ml (iš buteliuko), taip vis didindami dozę MP. Prie krūties pradėjau glausti gal tuomet, kai mažyliui buvo 35 ar 36 savaitės – tą man patarė daryti kartą ar du per parą, + primaitinti iš buteliuko (prieš tai pasvėrus, kiek suvalgė).

Kai mus išrašė iš ligoninės, liepė ir toliau maitinti iš buteliuko, vis duodant ir krūtį. Maitinau kaip ligoninėje – beveik kas 3 valandas, nusitraukdama pieną ir pildama į buteliuką… Taip maitinti sakė iki tada, kol priaugs 3 kg arba kai jau bus "gimęs" (iki turėjusios būti gimimo datos). Krūtį duodavau vis dažniau, kol visai atsisakėm buteliuko :) man pasisekė, kadangi mano vaikinas valgė tiek iš buteliuko, tiek iš krūtinės. Iš pradžių nelabai taisyklingai apžiodavo, čepsėdavo, o kadangi iš "manęs" pienas bėga čiurkšle, dar ir springdavo. Bet po truputį visko išmokom ir iki dabar valgom iš krūties, o prieš savaitę paragavom ir bulvytės :)

Esmė tokia: jei atsukčiau laiką atgal, tikriausiai dažniau duočiau iš krūtinės ir duočiau tada, kada tik jis užsimano. Na bet daktarai paaiškino, kad neišnešiotukai dar nemoka paprašyti to valgio – jei ir alkanas, jis gali sau ramiai miegoti… Tiesiog buvau labai sąžininga ir klausiau gydytojų nesiginčydama :) Sėkmės jums ;)

 

11:03 pm
gegužės 29, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

nauja_mama,

Ačiū, kad pasdalinai savo patirtimi, manau ji tikrai bus vertinga kitoms mamytėms. ;)

Mano pastebėjimas…jei gimėt anksčiau numatyto termino, kuo ilgiau mėgaukitės MP ir…neskubėkit su bulvytėmis. :)

 

Gražaus augimo.

9:18 am
gegužės 30, 2013


nauja_mama

Narys

įrašai4

Na, dėl bulvytės neskubėjau ir taip – mat mūsų gydytoja sakė, kad reiktų jau nuo 5 mėnesio primaitinti. Bet mūsų mažiukas gerai priauginėja svorį, tai leido primaitinti, kai jau bus 6 mėn. Taigi, bulvės daviau paragauti, kai jam buvo lygiai 5 mėn. ir 3 sav., galvoju, kad padariau gerai, nes labai labai noriai valgo, nesispjaudo, nesirauko ir pan., nepastebėjau ir kažko neįprasto (kad pūstų pilvuką ir t.t.). Žinoma, šito gėrio ragaujam tik kartą per parą, po kelis šaukštelius, visa kita – maistas iš manęs :)

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Neisnesiotuko zindymas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
5 + 5
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
26 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: