Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Naturalus zindymas Lietuvoje – sunkumai su kuriomis susiduria mamytes

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

6:56 pm
vasario 15, 2013


Anirinka

Narys

įrašai21

Pranešimas redaguotas 5:12 pm – vasario 15, 2013 Anirinka


Laba diena gerb. Gydytojau ir visos mamytes kurios cia lankotes,

Visu pirma noriu padekoti jus uz jusu nuostabia knyga ir uz si tinklapi kurie labai padeda simtams mamyciu kurie nori zindyti bet susiduria su visokiom problemom ir nevisada zino kaip jas spresti , o kas baisiausia nera kur kreiptis, nera kam pagelbeti.  Nezinau kaip kitose miestose bet Klaipedoje kvalifikuotos pagalbos zindymo klausimais negausi niekur, seimos gydytojos, sesutes, akuseres, tt. dazniausiai visiskai neismano apie zindyma, ir dazniausiai duoda patarimus is senu laiku, pvz. jeigu vaikas neramus – vienintele priezastis yra pieno trukumas, reikia reikia duoti misinio ir tt. Nera zindymo konsultantu nei gimdymo namuose, nei ligoninese nei poliklinikose, niekur. Tad jeigu kazkas klostosi ne taip su zindymu – nera kur gauti pagalbos…… 

Labai pasiseka toms mamytems kurioms viskas klostosi gerai, bet kartais zindymas tampa tikrai sunkiu isbandymu ir reikia tureti labai stipru nora zindyti kad tai islakyti ir testi zindyma.

Pati jau maitinu 8 menesius Tik Jusu Gydytojau deka ir akuseres, kuri veda nuostabius kursus nescioms deka as tai itveriau ir taip ilgai zindau.  Pirmus keturius menesius buvo baisu, nes atrodo patyriau visos bedos : stipriai sutrukinejo speneliai, daugybe pasikartojanciu laktostaziu, mastitas, galu gale abscesas (pulynis) kuri aisku teko operuoti ir pralesti 3 dienas ligoninei kai maziukas ka tik gimes pasiliko namie, antibionikai kelis kartus , relaktacija is operuotos kruties , ir tt.  Galu gale paskui daugybe klausimu ar truksta pieno, ar ne, kaip maitinti, kiek kartu ir tt. daugybe klausimu ypac pirma karta gimdancioms mamytems.  Esu ne viena tokia, nes jau ne vienai draugei teko susidurti su tokiom bedom , bet kreiptis nera kur.  Kai man buvo abscesas pati nuvaziavusi i gimdymo namus buvau apziureta gydytojos ir isleista namo nesuteikus jokios pagalbos, buvo pasakyta kad tai paprasta laktostaze ir nieko cia tokio…. Jau uz keleta valandu pulinys (kuris buvo gyliai) pratruko per virsu ….. Kita diena chirurgai ligonineje pasake kad padetis buvo labai bloga ir be antibiotiku galejo buti baisiu pasekmiu.  

Siuo metu keleta draugiu bando zindyti, vienoms puikiai sekasi, kitoms sunkiai… Tas pats, kreiptis nezino kur, blaskosi, verkia, nezino ka daryti…. kaip gydytis ir svarbiausia KAIP Maitinti toliau….Kai kurios atlaiko, kai kurios jau po keleta savaiciu nusprendzia maitinti misiniais.

Kodel nera specialistu , zindymo konsultantu? Nes kaip mes mamytes matome tai yra labai svarbu……Seimos gydytojai, pediatrai, sesutes, akuseres galetu irgi patobulinti zinias sioje srytyje kad galetu teikti pagalba mamytems ir atsakyti i daugybe klausimu :)  Gal but kazkam tai neatrodo svarbu? Iseina taip….

Jusu knyga daktare perskaiciau jau keleta kartu, atsitikus kokiai bedai ir vel atidarau knyga ir skaitau ka daryti. Ir vel skambinu akuserei kuri yra nuostabus zmogus, nes tiesiog neprivalo teikti jokios pagalbos, bet daro tai taip tiesiog is sirdies , esu be galo jai dekinga uz viska.   O jeigu nebutu sios akuseres, jeigu nebutu jusu knygos ? tikrai nezindyciau taip ilgai… 

Mamytes pasidalinkite kur galima gauti pagalba zindymo klausimais jusu mieste? Gal tai bus naudinga kitoms mamytems :)

9:27 pm
vasario 15, 2013


katinas

Svečias

Laba diena visiems,

 

Tikrai Jums pritariu. Ir manau kad mes dar daugelyje sriciu esame akmens amziuje galiu teigti kad pries mano vaika buvo padarytas nusikaltimas gimdymo namuose pirmosiomis dienomis buvo suduotas karves misinys pasekme didziule alergija vaika isbere veliau net pulinukais kuriuos reikejo tepti antibijotikais, priespienio turejau i valias tiktai vaikelis saldziai miegodavo ir sunku buvo pazadinti tai svoriukas pradejo greitai kristi nes gimem beveik penkiu kg ,atejo sesele ir sako svoris krinta reikia damaitinti misinukais atnese lapeli pasirasyti niekas nieko nepaaiskino nepasake kokia gali buti pasekme to vieno karto, keikiu save uz ta nezinojima bet jau velu ,veliau taip pat turejau mastita ji issigydziau vienos mamos pagalba kuri propaguoja naturalu maitinima dar veliau pasigavau pienlige ,gydytoja nusprende ,kad tai nukramtymas, tai liga perejo i kanalus negydant , visos provincijos gydytojos ir seseles teige pirma karta girdincios apie pienlige, labai aciu vienai draugei ,kad padovanojo knyga is ten ir suzinojau apie savo skausmu priezasti ,seniai buciau metusi maitinima ,jei nebuciau perskaicius sios knygos,vaiku gydytoja apsilanke tai jos patarimai buvo tokie, maitinti kas tris valandas, nusipirkti misinio ir buteliuka ir kuo greiciau nes turbut moterys jos manymu nesutvertos maitinti,tai istikruju pagalvojus kaip vaikai isgyveno akmens amziuje ,maitindama susiduriau su maitinimo bedomis ,gydytoju arogancija ir pasisaipymu ,kaip tu gali zinoti daugiau nei as, man pasake viena gydytoja knygu cia visokiu prisiskaiciusi,skaitau ir skaitysiu ir dar daug kam jei galesiu padesiu,

Taippat manau ,kad maitinimo kursai turi buti privalomi,moterys isvengtu skausmu,nezinojimo,augtu sveikesni vaikai vardan to reikia ka nors daryti ,kodel alkoholikams praradusiems teises yra kursai ,o mums moterims auginancioms vaikus ne ,manau kad reikia rasyti peticija sveikatos apsaugos ministrui ar atsiras kas pritars mano mnciai ,o gal jau yra sios minties pasiulymas iregistruotas seime 

8:36 am
vasario 16, 2013


Anirinka

Narys

įrašai21

Sveiki, taip vienas is populiariausiu gimdymo namuose: siulyti misinuka naujagimiams su reikalu ir be jo, tai kad truksta priespienio arba kaip jie sako @nera pieno@ girdejau labai daznai is mamyciu……

Galu gale net gi vaikeli teisingai priglausti prie kruties nera kam padeti, o cia tik daliai mamytems viskas pasiseka naturaliai , daugumai nuo to neteisngo priglaudimo ir prasideda visos bedos…….

Ka Jus Gydytojau manote, apie situacija? Apie Katino pasiulyma? Ar galima kazka pakeisti, kazkur kreiptis? Zinau kad Jus be galo daug darote Lietuvoje siuo klausimu…. Nemokami kursai mamytems, knyga, konsultacijos ir tt.. 

9:10 am
vasario 16, 2013


Anirinka

Narys

įrašai21

Europos salyse kaip girdejau ateina zindymo konsultantes i namus pas mamytes ir padeda visa pirma menesi ir toliau jeigu reikia pagalbos.  Tiesa sakant tuo momentu buciau sutikusi ir pinigus moketi, kad tik padetu kas nors…. Deja … pas mus ir mokamai nera kur kreiptis su zijndymo bedomis.

5:50 pm
vasario 16, 2013


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 10:36 pm – vasario 16, 2013 Kazimieras Vitkauskas


Mielosios,

Sveikinu su Lietuvos Nepriklausomybės Diena!

Kažkada, prieš beveik šimtą metų, ji atsirado dėl atskirų žmonių asmeninės iniciatyvos kažką daryti kad Tėvynė išsilaisvintų iš svetimų pavergėjų. Tik Meilė Laisvei ir tautos – kuo didesnės jos dalies, kuo didesnio žmonių skaičiaus – ŽINOJIMAS kas yra kas ir ką daryti ir dabar jai gali padėti išlikti laisva ir neapaugti/nusikratyti savais parazitais. Žinantis tegu pasako dar nežinančiam Wink

Reikia ir kad kuo daugiau žmonių ŽINOTŲ, jog kūdikių žindymas yra žmonijos stiprybės pamatas ir ugdančios meilės apraiška: motinos meilės vaikui, jo tėvui/savo vyrui, ir … pačios moters meilės savai prigimčiai. Reikia kad kuo daugiau mamų NORĖTŲ ir MOKĖTŲ žindyti ir kad kuo daugiau medikų SUGEBĖTŲ joms padėti, o ne trukdytų ir klaidintų.

Kviečiu kiekvieną, kam rūpi žindymo Lietuvoje reikalai, į patriotinį žygį padaryti ką nors pagal savo galias. Pavyzdžiui, aš jau “be galo daug darau šiuo klausimu…. nemokami kursai mamytems, knyga, konsultacijos ir tt.. “ , mielas Katinas parašys peticiją “kad maitinimo kursai turi būti privalomi” medikams, o kol tuo pasirūpins Ministras ir Seimas, mielai Anirinkai ir daugeliui mielų mamyčių ir tėvelių gal jau dabar taip pat patiktų imtis asmeninės iniciatyvos. Pvz., tokios: “padovanosiu žinias/knygą apie žindymą savo daktarei” SmileSmileSmile

Sėkmės visiems!

VARDAN TOS LIETUVOS Wink

 

3:55 pm
vasario 27, 2013


katinas

Svečias

Laba diena Gerb.Gydytojau,

 

Pasikonsultavusi su vienu iš atsakingų sveikatos ministerijos darbuotojų nusprendžiau parašyti laišką ministrui , o ne peticiją (jei nepadės laiškas rašysim tada peticiją) ar galima būtų panaudoti laiške Jūsų knygos medžiagą ir Žindyk.lt kai kurių moterų išsakytas mintis/Su pagarba Indrė

 

9:42 pm
vasario 28, 2013


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Indre,

žaviuosi Jūsų ryžtu. Taip, aš sutinku, naudokitės knygoje ir šioje svetainėje sukaupta informacija. Svetainė yra vieša, taigi aš manau, jog ir kitų dalyvių joje paskelbtos mintys jau yra tapusios viešomis.

Taip pat galėtumėte remtis ir mano atlikta medicinos įtakos žindymo trukmei Lietuvoje studija, 2007 metais publikuota žurnale „Medicinos teorija ir praktika“

10:07 am
kovo 5, 2013


Anirinka

Narys

įrašai21

Miela Indre, is tiesu jusu pasiryzimas zavi, didelis jums Aciu uz tai! gal but pavyks pagerinti situacija maitinanciom mamytem, gal but daugiau mamyciy nores ir gales zindyti savo kudikius ! Butinai parasykite forume

4:59 pm
kovo 15, 2013


Oksana

Svečias

Laba diena,

Sutinku su anksčiau rašiusiom mamytem, kad apie žindymą visuomenė, o ypač gydytojai, tokie kaip akušeriai, ginekologai, pediatrai ir seimos gydytojai išmano labai nedaug ir kad tokiems gydytojams tikrai pravartu būtų pasitobulinti šioje srityje, net gal nepravartu, o būtina, nes nuolat reikia konsultuoti mamas, o kaip gali konsultuoti, jei žinios pasenusios? Nenorėčiau sutikti, kad nėra, kur kreiptis pagalbos. Iš tiesų , kas nori,kas ieško, tas randa. Bet esu pastebėjusi, kad dauguma mamų susidūrusios su žindymo problemomis, kaip išsigelbėjimo griebiasi mišinuko (juk jį taip lengva nusipirkt), o ne ieško pagalbos (nes parduotuvėje, jos nenusipirksi). Aišku, būtų daug lengviau, jei pagalba būtų pašonėje, t.y. gydytojai,slaugytojos, kurie ir turėtų visko pamokyti, bet kol kas kas realybė tokia, kad pati būsima mama, turi pasirūpinti žiniomis apie žindymą. Todėl labai džiugu, kad yra tokie internetiniai puslapiai, kaip šis, bei yra knygų, kurias galima pasiskaityti.

Kad Klaipėdos gimdymo namai nedraugiški žindymui, susidūriau ir aš. Kai pagimdžiau pirmą dukrą, atėjusi pogimdyminio sk.seselė, pirmą parą, pamaigė krūtis, bėgo priešpienis, pasakė pieno nėr, te mišinuką. Taigi visada po gimdymo, bėga sotus priešpienis, kurio naujagimiui visiškai pakanka iki kol atsiras pienas. Prisipažinsiu tąkart pasimečiau, nors atrodo ir pasiruošus buvau žindymui, viską žinojau…. Už tai, kai ji atėjo, dar kart ir pradėjo man aiškint, kaip mišinuką reikia pasigaminti, pasakiau, kad man kol kas mišinuko nereikia, duoti nesiruošiu, galit neaiškinti. Kai pagimdžiau antrą dukrą, pogimdyminiam paklausė, ar mokėsiu maitinti krūtimi. Pasakiau, kad turėčiau mokėt, nes pirmą vaiką išmaitinau 2,5metų. Tai man drėbtelėjo – ar ne per ilgai? Tas "per ilgai" ypač vyresnio amžiaus žmonėms visada užkliūva. Kartą kai pirmagimei buvo 1,5metų, man reikėjo pas šeimos gydytoja, jau vyresnio amžiaus, pasisakiau, kad dar žindau. Tai ji man pasiūlė žindymą nutraukt, nes gi dantys, gali įkast į spenelį. Aš nesiginčyjau ir nieko neįrodinėjau, jau ne kartą į tą spenelį buvo įkąsta ir nieko čia tragiško, negi dėl to mesi žindyti? Ir tokių pvz. yra daug, bet čia tik uogelės, tiesiog į tokius panašius pasakymus nereikia kreipt dėmesio. Man pasisekė, su pediatre, niekada nekišo mišinukų ir visad kartodavo, kad geriausias maistas yra mamos pienas ir kad mano dukroms labai pasisekė, jog mama jas maitina. Ir ištikrųjų, jei kūdikis yra nežindomas, man kažkaip dėl jo skauda širdį, kad jam buvo atimta proga mėgautis mamos pienu. Todėl jei matau, kad būsimai mamai gali kilti problemų su žindymu, kišu po nosim gyd.Vitkausko knygą ;) arba pasakau, kad jei kils klausimų, gali kreiptis į mane, kuom galėsiu, tuom padėsiu. Ir dar pasakau, kad stengiuos ne dėl mamos, o dėl kūdikio, kuris nusipelno būti žindomas.

O šiaip apibendrinant, sėkmingam žindymui reikia didelio noro, kantrybės ir žinių, neretai ir aplinkinių supratingumo. Sunkiausia žindant būna pirmieji maždaug trys mėnesiai, juos įveikus žindymas tampa lengvesnis. Ir vis lengvėja ir lengvėja :) Dar viena problema yra ta, kad mamos neturi kantrybės buti "pririštos" prie vaiko. Juk taip lengva palikt kūdikį su kitu žmogumi, duot mišinuką, o pačiai lakiot, pvz.: išlėkt kur su draugėmis. Bet  ar tikrai tos draugės negali palaukti? Juk pasigimdžius svarbiausia kūdikis! Juk jį žindyt reikės tik apie porą metelių, o kas tas tėra prieš visą mūsų likusį gyvenimą? Dar spėsim prisibūt ir su draugėm ir su vyru – tam skirtas visas likęs gyvenimas, todėl neatimkime iš savo vaikų normalios pradžių pradžios! To visoms jums ir linkiu ;)

7:57 am
balandžio 9, 2013


Monika

Svečias

Laba diena,

 

labai palaikau šias iniciatyvas, nes situacija Lietuvoje, deja, vis dar yra labai bloga. Pati pagimdžiau prieš 4 mėn. vienoje iš VILNIAUS ligoninių, pabrėžiu, Vilniaus ir ne šiaip paprastoje ligoninėje, o ten, kur tikėtumeisi itin profesionalaus personalo. Kadangi gimdžiau pirmą kartą, neturėjau patirties, kai ką ivertinau tik praėjus pirminiam šokui ir euforijai. Visų pirma akušerė, kuri atnešė pirmą kartą pažindyti kūdikį man patarė truputį paspausti krūtį ties nosimi, kad kūdikis neuždustų, tai reiškia ne ką kita, o tai, kad jis buvo priglaustas netaisyklingai. Grįžus namo dar 2 mėn. gydžiausi traumuotą spenelį. Per tą laiką, kai gulėjau ligoninėje niekas nė karto nepriėjo ir net nežvilgterėjo, kaip mums ten sekasi žindyti. Užtat 3 kartus buvo užėjusi berods Millupa firmos konsultatantė, prašydama užpildyti anketas apie mišinukus. Vos pagimdžius ir pažindžius verkiantį vaiką išvežė apžiūroms, skiepams ir dar nežinia kam bei grąžino po geros valandos. Kaip ką tik gimusiam kūdikiui turėjo būt baisu pirmą gyvenimo valandą būti subadytam ir mėtomam po lempomis. Galiausiai kai atvežė kudikėlius į palatą kartu su šalia gulėjusia moterimi gavome patarimą žindyti kudikį trumpai, ne ilgiau 5-10 min., nes traumuos spenelius. Tai ačiū Dievui nesugalvojau paklausyti ir pieno mums netrūko. Bet štai kolegės kudikis buvo tinginiukas, sunkiai sekėsi pažadinti ir pažindyti, tad praėjus 5 val. po gimdymo atskubėjo geroji fėja su mišinuku, nes vaiką būtina nedelsiant pamaititinti, antraip nepriaugs svorio ir ištiks katastrofa. Kol gulėjome ligoninėje ta moteris išbandė ir mišinuką, ir pientrauki ir maitinimą iš krūties, bet prieš išvažiuojant pienelio pas ją buvo vos keli lašiukai, kai pas mane jau liejosi upeliais. Rezultate, nors mūsų vaikiukai gimė labai panašaus svorio, mes išvykom gerokai sunkesni. Tiesiog džiaugiuosi, kad neklausiau ligoninės patarimų.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Naturalus zindymas Lietuvoje – sunkumai su kuriomis susiduria mamytes

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
8 + 1
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
26 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: