Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Naktinis kasvalandinis žindymas

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:18 pm
rugsėjo 17, 2010


Vaida

Narys

įrašai3

    Mano sūneliui kiek daugiau nei 6mėn. Maitinau iki pusės metų tik savo pienuku, dabar ragaujame košeles. Kai tik suėjo sūnui 5mėn.- pasirodė du dantukai, nuo to laiko vaikelis laaabai blogai miega naktimis, tiksliau sakant labai dažnai žadina mane žįsti – kas valanda, pusantros. Maniau,kad po dantukų išdygimo situacija pasikeis, tačiau antras mėnuo,kai vaikelis nuolatos naktį žadina mane. Dieną jo miegelis būdavo 3 kartus po 45min., dabar šiek tiek ritmas kinta, manau į 2 kartus (įvairiai po 1,5val arba net kartais iki 3val), bet dienos miegu taip pat kviečia žįsti…išskyrus tuos atvejus, kai būname lauke. Situacija nesikeičia ir man neramu, o ir labai sunku naktį, nes vaikelis niekaip kitaip nesileidžia nuraminamas, tik žįsdamas, seku specialiai laikroduką – kas valanda,kartais pusantros ir taip visą naktį jau pusantro mėnesio.
Labai būsiu dėkinga už Jūsų komentarą.

1:06 am
rugsėjo 18, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 10:27 pm – rugsėjo 17, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Vaida,

Kūdikio miego ritmui būdingas maždaug 1 valandą trunkantys ciklai, kurių metu būna gilaus ir paviršutinio miego fazės (knygoje ”Nepakeičiamas kaip motinos meilė”, p.69 ir 117-119).

Paviršutinio/negilaus miego fazėje žmonės paprastai verčiasi nuo vieno šono ant kito. Vieni tai sąmoningai pajunta mažiau, kiti labiau, o būna ir tokių jautrių, kurie tuo metu visiškai prabunda. Panašiai gali būti ir kūdikiams. Pasijutę vieniši, nesaugūs, jie ieško mamos… Gi pats tikriausias saugumo užsitikrinimas vaikui yra betarpiškas prisiglaudimas, o pats tikriausias prisiglaudimas kūdikiui yra žindymas.

Kūdikiui augant vystosi jo psichika, domėjimasis pasauliu ir jis ima pastebėti net tik vis daugiau jį supančių daiktų, bet ir gyvosios aplinkos pokyčius, reiškinius, pradeda atskirti savus ir svetimus veidus, balsų intonacijas ir nuotaikas. Galėjo atsitikti ir taip, jog ne viskas mažojo žmogaus orbitoje vyko absoliučiai tobulai, gal jį patį kažkas nustebino, ir gal net (jo suvokimo masteliais) ganėtinai gąsdinančiai. Ir Jūsų vaikeliui dabar tai naktimis sapnuojasi. Ir tada jam reikia prisiglausti prie mamytės, kad būtų visiškai aišku jog jis saugus.

Naktimis kūdikis gali dažniau prabudinėti ir nenorėti miegoti, jeigu vis dar santykinai daug kartų ir ilgai migdomas dienomis. 6 mėnesių vaikas jau nebe naujagimis ir ne visi pamaitinimai dieną turi baigtis užmigimu: gal tik tris, o dar geriau – du kartus. Dar gali būti, jog vaikiukas jautriau miega ir todėl, kad dėl dygstančių dantukų labai įsijautrino dantenos. Vaistinėse yra tokį dantenų sudirgimą slopinančių tepaliukų (pvz., Dentinoks arba Kamistad geliai).

Be to, rugsėjis – jau pradžia rudens, dienos vėsesnės, daugiau lyja, rečiau ir trumpiau pasirodo saulutė, o ir vaikai, ir mes patys, lauke pabūname mažiau. O saulės spinduliai reikalingi, kad žmogaus odoje pasigamintų vitaminas D. Jo trūkstant gali vystytis liga rachitas, kurio pradinių požymių sąraše yra ir padidėjęs nervinis dirglumas, neramesnis miegas. Todėl atėjus rudeniui kūdikiams duodami D vitamino lašiukai.

Tarp daugelio teorinių kūdikio noro dažnai glaustis prie motinos krūties priežasčių gali būti ir kūdikio noras daugiau valgyti. Tačiau tokios bendros tendencijos, kad su amžiumi kūdikiai norėtų dažniau valgyti, nėra.

Galop, kaip ten bebūtų – ar kūdikio nerimas, ar jo noras naktimis valgyti, abiem atvejais adresas tas pats: verkiantį kūdikį priglausk (prie krūties), alkaną – pamaitink (iš krūties). O kas galėtų būti geriau ?

Ramios nakties :)

10:50 am
rugsėjo 18, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Vaida, puikiai Jus suprantu. Mano sūneliui lygiai tas pats. Tik dantys jam išdygo nesulaukus 4 mėn. ir nuo to laiko prasidėjo kėlimasis kas 1-2 val. Ir taip jau beveik trys mėnesiai. Bandžiau ir prie savęs guldyti, ir atskirai. Netgi atrodo, kai atskirai miega ne taip dažnai prabunda. Jeigu prie savęs laikau, negaliu normaliai miegoti, nes man paprasčiausiai neužtenka vietos. Jei miega atskirai, tenka dažnai keltis. Blogai visaip. Jeigu jis keltųsi kas 2 val. ir toliau miegotų, dar būtų nieko. Bet būna naktų, kai atsitraukia nuo krūties ir pradeda knistis, kuistis, zirzti.

Kartais atrodo, kad jis dieną geriau miega nei naktį. Dieną užmiega be krūties, tiesiog guli ir užsimigdo. Naktį be krūties niekaip. Dieną jis miega du kartus. Kartu sudėjus gausis kokio 2-3 val. miego. Todėl nemanau, kad persimiega.

Suprantu, kad mamos dalia tokia – priglausti, nuraminti, nemiegoti. Bet mes juk irgi ne robotai. Aš taip pervargstu, kad nei dieną negaliu užmigti, nei vakare. Kartais naktimis verkiu. Tokiomis akimirkomis prisimenu tas, kurios maitina mišinukais ir dar aiškina, kad labai sunku. Žinot, jei man kas duotų nors vieną naktį be pertraukos pamiegoti 5-6 val. (ogi mišinukininkų mamos gauna tokią ir dar didesnę laimę kiekvieną naktį), tai aš ir trims vaikams tų proškių galėčiau pagaminti. 

3:26 pm
rugsėjo 24, 2010


Tina

Narys

įrašai3

Laikykitės, Vaida ir Brigita, maniškiai irgi keliasi dažnai ir ne tiek jiems svarbu žįsti, kiek įsikniaubti į krūtį ir apsiraminti. Naktinis dažnas kėlimasis išties be proto išvargino, tikrai juk nesame robotai, ir, regis, baterija išsikrauna, ir pyktis ima ant viso pasaulio, bet tiesiog guodiesi, kad tai laikina. Supranti, kad kitaip negali, nėra kito pasirinkimo (tikrai negrūsim gi "koka-kolos", kai pačios irgi negeriam Smile). Stiprybės ir kantrybės mums visoms didelės didelės!!! 

10:36 pm
spalio 18, 2010


Erika V

Narys

įrašai4

Sveikos, likimo draugėsSmile

Kol neperskaičiau šiame forume Jūsų pasisakymų, tai galvojau, kad tik mane vieną kankina ši problema ir nežinojau ką daryti. Dabar lengviau pasidarė. Mūsų dukrytė, kuriai dabar 8 mėn., lygiai taip pat pradėjo keltis naktį dažnai. Pamiršau, ką reiškia naktį išsimiegoti, nes iki 7 mėn. keldavosi naktį tik kartą ar du, o buvo nemažai ir tokių naktų, kad išmiegodavo iki ryto. Guodžia ta mintis, kad tai laikina ir kažkada ateis tas momentas, kai bus kitaip. Be to, ko nepadarysi dėl to mielo ir brangaus žmogučioSmile Visoms stiprybės…

11:05 am
lapkričio 1, 2010


Diana M

Narys

įrašai12

Sveikos, likimo darugės :)

pirmą kartą skaičiau šį įrašą iš smalsumo. Tačiau ar sutapo, ar pati sau išsipranašavau, po kelių dienelių ir mano vaikelis pradėjo keltis vis dažniau. Tai buvo tik sukakus keturiems mėnesiams. Dabar mums penki ir savaitė.. pradžioj galvojau dantys-tepiau vaistus. Kartais nuo jų pamiegodavo net tris (!) valandas vienu metu.. paskui galvojau, kad ūgio šuolis ir ėmiausi uoliai keltis ir maitinti (beje, migdau šalia esančioj jos lovelėje). (Tiesa, iki tol, keldavosi naktį du-tris kartus)
Dabar jau prarandu viltį, nes ne tik miegam kartu, bet ir ištraukus krūtį vaikui iš burnos, ši atsibunda..  Išbandžiau įvairių dalykų, bet vaikas vis labiau linksta prie krūties… tik pabudusi lenkiasi prie jos ir reikalauja. Gal, sakau, kas nors jau "išaugo" šią fazę ir galėtų pasidalinti patirtimi??

Stiprybės visoms su šia bėda susidūrusioms!

2:59 pm
lapkričio 1, 2010


brazde

Narys

įrašai21

Aš ir pastebėjau kad mano mergytė jai jau yra 6 savaitės dažniau valgo naktimis nei dienomis, ypatingai kai jau suskauda pilvelį tada jau žinau kokia naktelė laukiaFrown, linkiu visoms daug daug kantrybės ir šeimos artimųjų pagalbos

6:30 pm
sausio 20, 2011


brazde

Narys

įrašai21

oje oje ir pas mus jau bemieges naktys nebezinau nei ka daryti,visi sako kad priezastis viena truksta pieno, nes maniskei pavalgyti reik tik geru 5 minuciu ir ji jau soti, bet as dar su tuo nesutinku

11:58 am
vasario 17, 2011


agava

Naujas narys

įrašai1

Sveikos mamytės,

nelabai nudžiuginsiu, bet mums  irgi šitas kėlinėjimasis naktimis kaip prasidėjo gal kokių 6-7 mėnesių, tai tęsiaisi iki šiol. O mums jau metai ir mėnuo… Beje, atrodo, kad kuo toliau, tuo dažniau keldinėjasi. Būdavo 3-4 kartai per naktį, o dabar būna ir 7… Arba būna, kad valandą ar dvi tiesiog laiko krūtį burnoj. Jei tik ištrauki – iš karto pabunda ir ieško, pyksta, jei neduodi.

Beje, kiek kalbėjau su natūraliai maitinančiom draugėm – beveik visom taip. Telieka vienas būdas – tiesiog susiimti ir nusprendus, kad jau laikas baigti tą naktinį maitinimą išeiti miegoti į kitą kambarį vaiką palikus su tėčiu arba netgi vieną (šis variantas man išvis baisus). Bet iš kur rasti tam savyje jėgų, kai žinai, kad laukia kokioss 3-4 naktys tavo vaiko riksmo?

Beje, visos, kurios susitvarkė, sakė, kad tiek pakanka, kad vaikutis atprastų…

 

Laura

10:08 pm
vasario 21, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Mielosios,

daugelį metų dirbu vaikų gydytoju, mačiau ir daug kūdikių. Pastebėjau, jog kaip tik maždaug apie pusmetį esmingai keičiasi kūdikių žvilgsnis: jis darosi kritiškas, tiriantis, nevisada pasitikintis, nebūtinai šypsena pasitinka nepažįstamą veidą… Gali būti, jog tokie kūdikiai/vaikai jau ir nakties tamsą ir tylą suvokią kaip nepatikimą ir juos gasdinančią… O saugumo ir nusiraminimo jis ieško glausdamasis prie mamos. Dar gali būti, kad dieną prisimiegojusiam vaikui nesimiega naktį, jis gali ieško net ir veiklos, o vienintelė įmanoma tuomet, naktį, yra tik viena – žįsti. Ar dark as nors? Taip pat kūdikis dažniau prabus ir jeigu jaus nepatogumus – per šilta, tvankus oras, dantenų jautrumo dėl dygstančių dantų…

O dabar, jeigu būtų leista, aš ir pats užduosiu klausimą: gal kas nors žinote iš kur atsiranda liūdni ir baukštūs žmonės?… Jeigu vaikas nustojo rėkti/verkti paliktas/uždarytas vienas kitame kambaryje, ar tikrai taip „susitvarkiusi“ mamytė/šeima yra užtikrinta, jog tai nereiškia, kad jos vaikas jau beviltiškai susitaikė su savo bejėgiškumu ir nelabai jau didele, jo supratimu, tėvelių meile jam…? Ką reiškia, kai kūdikis ir mažas vaikas (o gal ir didelis…) verkia ir ar tikrai verta džiaugtis, kai jis pagaliau nutyla, skaitykite skyrelyje „KODĖL KŪDIKIAI VERKIA?“ knygoje, p216-223.

9:06 pm
balandžio 21, 2011


nemigute

Svečias

mes irgi nemiegam. tik musu gydytoja mums sake priezastis visai ne nerimas. mes neimam zinduko. tai vaikeliui nusiraminimui reikalinga krutis. psichologija tokia. nepriima mamos pakaitalu ir viskas. nakti mama kvepia ir iesko. :)

1:07 pm
balandžio 29, 2011


munia

Svečias

Sveiki,

no.rejau pasiteirauti kiek tri suvalgyti naujagimis?manajam 5 dienos,jis vis nori ciulpti.kadangi ligoninej neturejau pieno,damaitinio misinukais po 20-30ml ,namie jau tenka  po 40ml.ir jis vis neramus,duodu ir savo kruti,vakar pameginau susitraukti ir is apbieju pritraukiau po 10ml…..naktimis keliasi kas valanda,sianakt 9 val sudavem 40ml,po to 11,po to puse 1….ar tai normalu?

kakoja 1 karta ,nakti.sisioja normaliai

1:12 pm
balandžio 30, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Kiek jis turi suvalgyti, kaip dažnai ir ilgai tą daryti, tai turbūt žino geriausiai jis pats, ar ne? :) Kaip ir mes visi. Duokite jam žįsti, kiek jis nori, miegokite kartu (naktį yra užsakomas pienas dienai ;) ir leiskite sau atsipalaiduoti netikrindama, kiek to pienelio pas jus yra: niekada tiek neištrauksite, kiek vaikas, be to pienas gaminasi ir jam žindant. Jei vistiek neramu – pasižiūrėkite, kiek šlapinasi (sauskelnėse tą pamatyti sunkiau, tad galite tiesiog įdėti keletą vystykliukų įdomumo dėlei – jei bus šlapi bent šeši, galite toliau ramiai gyventi ir laukti svėrimų ;). Tokie mažyliai gali žįsti ir kas penkiolika minučių, ir tai visiškai nereiškia, jog pienelio mažai ar jis nemaistingas – tiesiog būkite kantri, pienukas labai greit virškinamas, vėliau, vaikučiui augant žindymai trumpės ir retės. Žindymas ir poilsis tegu dabar būna jūsų pagrindinis darbas – kurkite ryšį su vaikeliu, atgaukite jėgas, mokykitės pasitikėti savo kūnu – jei išnešiojote ir pagimdėte šį kūdikį, tikrai jis sugebės ir jį išmaitinti. Gal tas mišinukas visai nebūtinas? Nevarginkite savęs – turite tinkamiausios temperatūros, sterilumo, subalansuotumo tiek kiekio, tiek kokybės prasme maistą savo krūtyse. Dar ir indas gi koks patrauklus ;)

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Naktinis kasvalandinis žindymas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
3 + 10
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
4 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: