Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Mastitas ir nebežindantis kūdikis

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

10:55 pm
gruodžio 30, 2015


Tėvelis

Svečias

Labas vakaras,

Mūsų dukrytė gimė gruodžio 13d. Pirmas 10 dienų maitinti krūtimi sekėsi neblogai, neskaitant sužalotų spenelių, priaugom 400g, bet paskui prasidėjo "linksmybės".

Per visas šventes 24-26 dienomis žmonai pakilo temperatūra, pakildavo iki 39 laipsnių, išgervado ji ibuprofeno, kad numuštu temperatūrą ir toliau maitindavo kūdikį, bet matėm, kad kažkas negerai, pienas pradėjo nebebėgt upeliais, kūdikis pasidarė neramesnis, atrodė, kad nepavalgo, 26d žmona vakare pabandė nusitraukt pieno ir tada mums kilo įtarimas, kad jo per mažai, kad kūdikis alkanas. Vakare, kai jau nebėjo nuramint dukrytės, nuvažiavau į budinčią vaistinę ir nupirkau mišinuko, sumaitinom mišinuką ir kūdikis iškart nurimo. Sulaukėm 27d ir pasirodėm gydytojams, paguldė iškart, diagnozė "Mastitas", kaip ir nudžiugom, nes sužinojom, dėl ko prasidėjo visas chaosas. Prasidėjo antibiotikų ir masažų seansai, žmonai savijauta pradėjo žymiai gerėti, bet pastebėjom, kad mūsų dukrytė kažkaip nebežindo, krutį apsižioja, pažindo kokią minutę ir pradeda snaust, bandom ir kojytes judint ir rankytes ir ausites, visaip judinam, bet ji nepradeda stipriau žįst. Jeigu krutį ištrauki, tai pradeda verkt, pieno atrodo, kad yra, gal ir ne pyragai, bet yra, taip atrodo, kad krūtis jai tik nusiraminimo prietaisas. Psichologinis smūgis buvo šiandien, kai pasvėrė mūsų kūdikį, per paskutinę savaitę numetėm 100g. Daktarė liepė pasvert kūdikį prieš maitinimą ir po jo ir primaitint trūkumą mišinukais. Ar gali būt, kad antibiotikų paveiktas pienas toks neskanus, kad kūdikis jo nežindo, net būdamas alkanas? Bijom, kad nežindomos krūtys tuoj išvis nustos gamint pieną, ypač po mastito. Gal kas galit patart kaip priverst dukrytę labiau žįst, kad ji nemiegotų?

9:33 am
sausio 1, 2016


katiara23

Narys

įrašai768

Sveiki. Pirmiausia apie mišinuką. Jis virškinamas apie 3 val, tai praktiškai tą laiką kūdikis jaučiasi sotus. Kūdikis gali tingėti žįsti ir dėl tos priežasties, kad prie krūtinės reikia dirbti, o iš buteliuko pasyangų nereikia. Taip pat dažniausiai būna kad po krūties pasiūlius buteliuką jis sugeria viską, nes lengvai subėga, ko pasekoje dažniausiai nebenori krūties, išsitampo skrandukas.

Žmona kaip suprantu geria antibiotikus, tai tiek jai tiek jūsų dukrytei reikėtų gerti ir gerąsias bakterijas.

Svoriuko kritimas gali būti susijęs su vaistų.

Kas kiek laiko duodate mišinuką ir kas kiek laiko siūlote krūtį? Norint žindyti reikėtų visai atsisakyti mišinuko, dar ne taip senai ir pradėjote jį duoti. Jei yra galimybė tegul žmona gulasi į lovą su kūdikiu, o jūs pasirūpinkite maistu, namais. Oda oda kontaktas skatina laktaciją ir pienuko gamybą. Taip pat galite leisti kūdikiui susirasti krūtį iš naujo, kaip tik ką po gimimo. Taip pat judinkit, krutinkit. Galite vėsiu vandenuku užpakaliuką nuplauti, tai irgi kūdikius išbudina.

Mišinuką geriausia duoti iš taurelės, švirkšto, šaukšto. 

Žindyti reikėtų dieną kas 2 – 3 val, naktį kas 3 – 4 val jei dažniau nesiprašo. Jei prašosi duoti, kad ir kas 5 min. Krūtis keisti kas di valandos skaičiuojant nuo žindymo pradžios. 

Pienelio nusitraujiant su pientraumiu kiekio nepatikrinsite, nes pienelis gaminasi ištisai. Ne visoms ir pavyksta jo nusitraukti dau, nes viskas priklauso nuo moters fiziologijos.

10:55 am
sausio 1, 2016


Tėvelis

Svečias

Mes vis dar ligoninėj, žmonai antibiotikai yra leidžiami, tiek ji, tiek dukrytė gerasias bakterijas geria.

Kas tri valandas maitinam, iš pradžių duodam krutį, o kai jau ant krūties miega arba nebeima, tada duodam mišinuką.

Mes turbūt ir nebūtume pradėję duoti mišinuko, bet mums atnešė svarstykles ir pasvėrėm, kad kūdykis per savaite numetė 100g. Tada pasvėrėm prieš maitinimą krūtimi ir po maitinimo, tai kūdikis suvalgė tik 22g pieno :( svarstykles sesutė mums paliko, tai dabar karts nuo karto pasidarom svėrimus, kartais geria 30g, kartais 50g, badu kūdikio nemarinsi, tai ir duodam mišinuko.

Daktarė sako, kad gali būt, jog kūdikis nusilpęs kai numetė tą 100g. todėl ir neišvalgo iš krūties, labai tikimės, kad tai tiesa, bet kaskart duodami mišinuką, bijom, kad krūties atsisakys visai.

Kas keisčiausia, kad iš pradžių kai paima krūtį, tai žindo, bet pažindo labai trumpai ir miega su krūtim burnoje. Žmona po to paspaudo krūtis, tai pienas bėga, atrodo, kad ji turėtų ištraukt daugiau. Toks jausmas, kad ji tingi traukt ir, kad krūtis jai kaip soskė, apsižioja ir miega.

Bandėm maitint iš taurelės mišinuką, bet nelabai mums išeina, tai ji gerdama springsta, tai užspringus verkt pradeda, gavosi šlapias kūdikis, nes visa apsipylė.

Reikės pabandyt kontaktą oda – oda.

Ačiū už patarimus, bet gal dar yra koks nors būdas, kad kūdikis nemiegotų ant kruties? Sužadint jam kaip nors tą alkį. Gal kavos išgert žmonai, kad šiek tiek kofeino gautų :)

3:22 pm
sausio 1, 2016


Dudi

Narys

įrašai108

Sveiki,

Kūdikio svėrimas prieš ir po maitinimo tikrai yra labai klaidinantis dalykas, todėl patarčiau jums liautis tai daryti, nes tik sau nervus gadinatės :) Beto, nepamirškit, kad pienas yra ne tik maistas, bet ir gėrimas, todėl kartais kūdikis gali tiesiog truputį atsigerti, o kitu kartu pavalgyti daugiau. Dėl svorio, tai būtų gerai jeigu parašytumėt kokio tiksliai svorio gimė dukrytė, kiek numetė po gimimo ir kiek sveria dabar. Gydytojai sveria kūdikius kas mėnesį būtent dėl tos priežasties, kad savaitinis svėrimas neparodo realios situacijos, nes vieną savaitę kūdikis gali priaugti 100g., o kitą – 500g. Neskubėkit panikuoti dar :)

Gali būti, kad jūsų dukrytė tinginukė ir šiek tiek atsigėrusi greitai užmiega, bet jeigu jūs jai po to duodate mišinuko, tai ją gerai pasotinate ir ji neišalksta kitam maitinimui pienu, vietoj to ji atsigeria šiek tiek pieno, tada vėl gauna mišinuko normą ir jūs patenkate į užburtą ratą. Mano akimis žiūrint, jeigu situacija su jos svoriu nėra bloga, jūs turit pasiryžti ir nebeduoti mišinuko, nes kuo toliau, tuo mažiau ji domėsis mamos pienu, nes bus sotu mišiniu. Ir jūsų žmonos organizmas supras, kad pienuko tiek nebereikia ir ims jo gaminti vis mažiau ir mažiau. Jeigu situacija su svoriu vis tik prasta, tuomet galit bandyti įsigyti žindymo papildiklį (paklauskit gydytojos ligoninėje arba nueikit į vaistinę, manau joje tikrai rasit), tokiu būdu mažylė gaus mišinuko ir gers mamos pienuką tuo pačiu metu. 

Krūtis nėra žindukas ir jūsų dukrytė jos nenaudoja kaip žinduko, nes kūdikiai tokio dalyko nepažįsta, jiems tai yra svetima. Krūtis yra maistas, saugumas, buvimas su mama, todėl dažnai mažyliai miega su krūtimi burnoje – nori jaustis saugūs ir žinoti, kad mamytė šalia. 

Tikrai pabandykit oda-oda kontaktą ir ieškokit būdų kaip išbudinti dukrytę kai ji ima užmiginėti, turit rasto kokią nors jautrią jos vietelę :) Kofeinas tikrai nepadės. 

10:20 pm
sausio 1, 2016


Tėvelis

Svečias

Gimė gruodžio 13d. 4,2 kg.

Iš ligoninės išėjom gruodžio 15d. sverdami 4,0 kg.

Gruodžio 23d. svėrėm 4,4 kg.

Gruodžio 30d. svėrėm 4,3 kg.

Iki kučių dukrytė žįsdavo stipriai, nepaisant nugraužtų spenelių viskas atrodė gerai, šlapindavosi ir tuštindavosi daug. Kai prasidėjo žmonai temperatūros atrodė, kad dukra žindo krūtis, bet šlapintis pradėjo žymiai mažiau, tuštintis irgi, buvo, kad 1-2 paras nesituština. Nuvažiavus į ligoninę, kai žmona gavo antibiotikus ir kitus vaistus, temperatūros neliko, tikėjomės, kad dabar viskas bus gerai, bet dukra toliau nesituštino ir šlapinosi mažai, todėl ir prašėm, kad pasvertų, nes kilo įtarimas, kad kažkas negerai. Tada ir pamatėm savo "džiugius" -100g ir pradėjom duot papildomai mišinuko, po jo šlapinimas ir tuštinimasis atsistatė. Iš pradžių davėm po kiekvieno maitinimo, bet šiandien jau pradėjom mažint mišinuko ir stengėmės duot daugiau žįst krūtį, pasitaikė labai maloni ir paslaugi gydytoja, kuri nusistačius prieš mišinukus ir nori mums padėt susigrąžint žindymą krutimi, tai siūlė keist pozas, vaiką paguldėm ant lovos galva į motiną, o motina pasilenkė ir žindė, tikrai ne patogiausia poza mamai, bet atrodė, kad padeda, lyg žįndė labiau, dar pliusas, kad buvo labiau žindomi viršutiniai krūties latakai. Pravargom su ja nemažai laiko, tada ji pavargo, pradėjo miegot, bet turbūt nei valandos neišmiegojo ir vėl pradėjo nerimaut, atrodo alkana :-( Paikau žmoną ligoninėj maitinančią, tai sutarėm, kad jeigu atrodys alkana duos mišinuką. Rytoj nusipirksiu didelį švirkštą, bandysim maitint mišinuką per jį, o ne per buteliuką.

Kaip manot ar gerai darom palaipsniui mažindami mišinuką? Ar bandyt iš kart atsisakyt visai ir dažniau duot krūtį?

Ar mes stengdamiesi dažnai žindyt neišvarginsim dukros? Juk ji turėtų būt soti ir išmiegojus, bet gal geriau soti ir nepamiegojus, negu alkana ir išmiegojus

Gal kas žinot dar kokią, įdomesnę, maitinimo pozą, kuri neleistų kūdikiui miegot :-)

Ačiū už jūsų norą padėtį ir patarimus, jie visada laukiami :-)

11:03 pm
sausio 1, 2016


katiara23

Narys

įrašai768

Mamos pienas susivirškina per 20 min, tai normalu kad kūdikis ir dažnai prašosi. Be to būna augimo šuoliukai kurių metu užsisako daugiau pienuko augančiam savo organizmui. Jei jau šlapinimasis ir tuštininasis atsistatė bandykite atsisakyti mišinuko. Kūdikiai net ir žizdami sugeba pamiegoti. :) Tikrai neišvarginsite. Yra kūdikių kurie praktiškai visą parą išbūna prie krūties. Norint pasigausinti ir užtikrinti pienuko kiekį kaip tik svarbus kuo dažnesnis žindymas. Taip pat ir svoriuko augimui užtikrinti. 

 

 

9:57 pm
sausio 2, 2016


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Dėl mastito kurį laiką iš krūties gali tekėti sūresnis pienukas ir dėl to nepatinkti mažylei.

Jeigu Jums būtinai reikia mišinuko, siūlyčiau išbandyti papildomo primaitinimo sistemą, kai mišinukas teka per žarnelę, tvirtinamą prie krūties. Tokiu būdu, jei mažylė išties tingi traukti pienuką, jai tekės į burnytę mišinukas ir bus papildomai stimuliuojamos krūtys. Krūtų stimuliacija, norint išsaugoti pienuko gamybą, būtina.

Nors šiaip aš sutikčiau su aukščiau pasisakusia Dudi, kad geriau visiškai nustot vartot mišinuką, gultis nuogoms mamytei ir dukrytei į lovą ir žindyti kiek įmanoma daugiau ir dažniau, keičiant krūtis kas 2 valandas. Oda prie odos kontaktas naudingas ne vien pienuko gamybos skatinimui. Jis taip pat padeda vaikučiui reguliuoti kvėpavimą, širdies ritmą, susigaudyti tarp dienos ir nakties, pasijausti saugiau. Tėveliui irgi galima (pienuko nepaskatins, bet kiti privalumai galioja).

Dėl pozos – galima pabandyt maitinti atsistojus. Vaikutis guli ant perrengimo pagalvėlės ant stalo, o mama stovėdama pasirėmus žindo. Galbūt sudomins. Nors šiaip "geresnių laikų", manau, galima tikėtis nuo kokių 6-8 savaičių, tada kūdikiui darosi įdomesnė aplinka, ilgėja budrumo laikotarpis. O iki tol daugelis jų miega kone kiaurą parą. Beje, jei kūdikis žinda užsnūdęs, tas irgi nėra blogai – gal pienuko daug ir neištraukia, bet stimuliuoja gamybą (tiek švelniais judesiais, tiek buvimu prie mamos paveikiami pieno gamybos hormonai – taip taip, pienukas pirmiausia "gaminasi galvoje").

Sėkmės!

 

9:23 pm
vasario 11, 2016


Tėvelis

Svečias

Labas vakaras,

Norėjau padėkoti už naudingus patarimus, mišinuko pavyko atsisakyt.

Tik dabar turim kitą bėdelę, mūsų dukra tingi valgyt, ko pasekoje, mažai priauga svorio. Pradžioj, kol pienas bėga lengvai, tai pavalgo, o paskui nebeįsiūlysi kruties. Tinka tik soskė.

Gal turit kas kokių naudingų patarimų, kaip tą kūdikį priverst valgyt ir padirbėt valgant, kad normaliai pavalgytų, o ne vien "atsigertų". Pradžioj iki 5 min pavalgo, o toliau žmona koki 40min vargsta, visaip bando įsiūlyt, bet tik retais atvejais pavyksta. Jeigu turi nusitraukto pieno, tai jį visą per buteliuką sugeria be problemų, bet iš kruties traukt nenori. Baisu, kad pasisvėrus sekantį kartą daktarė lieps primaitint mišinukais, nesinorėtų, bet jeigu reiks tai reiks.

Mėnesio ir 2 sav. svėrė tik 4,85kg, kai iš gimdymo namų išėjom svėrė 4.0kg, dabar sekantis svėrimas bus trečiadieni.

9:50 pm
vasario 11, 2016


magnolija

Narys

įrašai642

Nenuostabu, kad iš buteliuko girdomas vaikas nenori "dirbti" prie krūties – juk iš buteliuko lengvai bėga. Siūlyčiau mesti buteliuką, atsisakyti soskės ir siūlyti tik krūtį. Dažnai būna, kad apsnūdę kūdikiai ne tokie įnoringi ir traukia ilgiau. Ar naktį nebūna lengviau įsiūlyt? Galbūt pagelbėtų žindymo karoliai – užsižaidusi su jais mergytė, tikėtina, išbus ilgiau prie krūties.

Jeigu labai jaudinatės dėl svorio (nors skaičiukai rodo, kad reikiamą minimumą tikrai priauga mažylė) arba per pora dienų nė kiek nepagerės žindimo kokybė, pasvarstykite apie papildomo primaitinimo sistemą – vaikučiui žindant per prie spenelio pritaisytą žarnelę papildomai teka pienukas. Forumuose teko matyti ne vieną sėkmės istoriją, kaip tokios sistemos pagalba mamoms pavyksta pereiti prie 100% žindymo.

10:44 pm
vasario 11, 2016


Tėvelis

Svečias

Retai žmona duoda iš buteliuko, bet ir tą buteliuką pirkom medelos, palei reklamą iš jo bėga tik tada, kada kūdikis traukia, bet turbūt vistiek lengviau negu iš krūties. 

O per tą žindymo sistemą primaitint mamos nutrauktą pieną ar mišinuką?

11:09 pm
vasario 11, 2016


magnolija

Narys

įrašai642

Geriau nutrauktą pieną.

Ta sistema atrodo taip: nuoroda . Lietuvoj, kiek žinau, populiariausia yra Medela primaitinimo sistema. Bet iš principo galima bandyti susikonstruoti ir savo su maitinimo zondu – pavyzdys (yra video).

11:34 am
gegužės 11, 2016


Tėvelis

Svečias

Pranešimas redaguotas 11:35 am – gegužės 11, 2016 Tėvelis


Laba diena,

 

Noriu padėkoti visoms (pagal slapyvardžius spėju) už patarimus ir palaikymą. Poryt dukrytei bus jau 5 mėn. svoris ir ūgis auga taip kaip priklauso ir ją, toliau, mama sėkmingai maitina mp.

Ačiū jums mielosios.

Patarimas kitiems, kurie susidūrė su panašia bėda: nepasiduokit ir nenuleiskit rankų, kad ir kaip sunku bus. Mano žmona, nenuleido rankų, nepaklausė manęs, kai aš jau netekęs kantrybės siūliau pamaitynt dukrytę mišinuku, kad ir skaudėjo spenelius, kad ir trūko miego, ji vis tiek bandė, bandė ir dar kartą bandė maitint pati ir jos darbas buvo įvertintas. Dabar turim linksmą, besišypsančia dukrytę, kuri puikiai auga ir vystosi

12:05 pm
gegužės 11, 2016


magnolija

Narys

įrašai642

Kaip džiugu, kad viskas taip puikiai susiklostė! Skanaus pienelio ir toliau!!!

5:39 pm
gegužės 11, 2016


katiara23

Narys

įrašai768

Džiugu, kas viskas pasisekė. Sėkmės ir toliau žindymo. :)

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Mastitas ir nebežindantis kūdikis

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
6 + 8
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: