Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

mano sunui 3 men, ir smarkiai sumazejo pienuko krutyse.

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

11:18 am
gruodžio 20, 2013


rutap

Naujas narys

įrašai2

mano sunui jau 3 men. bet staiga pajutau,kad smarkiai sumazejo pieno gamyba krutyse, ir vaikas suvalgo jo daug daugiau. nakty irgi dar keliasi du kartus valgyti, nors sesele sako kad toks jau turetu ismiegoti visa nakty nevalges,. diena pieno dar prisikaupia, o i vakara jo buna daug maziau, ir vaikutis traukia piena kas valanda. slapinasi pagal mane normaliai, tustinasi irgi kokis 4 k per d.Sesute sako kad pieno nebeuztenka, reik primaitint pieno misiniu, ko labiausiai nenoriu. nezinau kaip pasielg,. Tiesa, tom pieno sumazejimo dienom susirgau menesinemis. Ar tai reiskia, kad jau pienukas nebesigamins`? Patarkit kaip teisingai pasielgti.Cry

11:55 am
gruodžio 20, 2013


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 9:56 am – gruodžio 20, 2013 magnolija


Sveiki,

Kaskart iškilus nesklandumams pirmiausia patarčiau nusiraminti ir blaiviai pažvelgti į savo situaciją :) Iš šono žiūrint, Jums greičiausiai augimo šuolis (galbūt, ir hormonų pokyčiai dėl prasidėjusių mėnesinių prisidėjo) ir, tokiu atveju, normalu, kad vaikas valgo daugiau ir dažniau – jis tiesiog siekia paskatinti gamybą ir užsitikrinti daugiau pienuko ateičiai. Jūsų sūnelis žino, ką daro! Neparašėt, kiek laiko tas tęsiasi, bet kartais toks gamybos skatinimas gali ir iki savaitės užtrukti. Labai gražiai parašyta, kodėl šuoliai būna vienu ar kitu metu: čia, galit pasiskaityt laisvu laiku. Pienukas tikrai gaminsis ir toliau!!!

Rašot, kad šlapinasi ir tuštinasi normaliai, jei vaikas linksmas, žvalus budrumo periodais, tai nėra jokio pagrindo manyti, kad jam neužtenka pienuko. Tikrai neverta iškart pulti prie mišinių!

O dėl miego… Na, kiekvienas vaikas individualus. Teoriškai taip, trijų mėnesių jau gali išmiegoti visą naktį, kai kurie ir išmiega… Yra daugybė tokių, kurie neišmiega, ir ką? Mano sūnui metukai su trupučiu ir vis dar keliasi naktį kelis kartus. Mišinuku užkimšus skranduką vaikui atsiras sunkumo jausmas ir galbūt jis miegos geriau, bet kas iš to, jei prisideda silpnesnio imuniteto, alergijų, mamos ir vaiko ryšio suprastėjimo rizikos? Patikėkite, vaikas viską daro su priežastimi, ir jei jam reikia naktį keltis, vadinasi, reikia, net jei mums, mamoms, ne visada iškarto aiški ta priežastis.

Laimingai!



3:04 pm
gruodžio 20, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji Rutap,

Jūsų sūneliui " jau" trys mėnesiukai- jau labai daug dienų ir naktelių praleidote kartu, daug pastangų įdėjote susipažindama su juo, jo poreikiais ir iš visų jėgų stengdamasi juos kuo geriau patenkinti, o jis savo ruožtu jau labai smarkiai pasistūmėjo į priekį, prisitaikydamas šiame pasaulyje ir augdamas. Taigi, galima jus abu labai pasveikinti.

Kita vertus, trijų mėnesių kūdikėlis, yra "tik" trijų mėnesių. Taip, jis jau domisi ne tik, miegu, maistu ir sauskelnių "gadinimu", bet kartu tai yra ir dar toks mažas padarėlis, kuriam dar taip smarkiai reikia mamos (o ji vis dar labiausia asocijuojasi su krūtimi, nors galiu jums pažadėti, kad jau greit greit ims suvokti jus visą). Jo skrandelis toks mažas ir taip stengiasi, o augančios smegenėlės ima naudoti vis daugiau energijos pažintiniams procesams, todėl net ir nenorėdamas jūsų taip varginti su tuo dažnu žindimu, jis tiesiog neturi kitos išeities. Taip elgtis jį skatina kiekvienoje jo kūno ląstelėje, esanti genetinė augimo programa (kažkada buvusi ir jumyse, ir jo tėtyje…ir tebesanti, tik gal kiek pritilusi…). 

Taigi, atleiskite, bet turiu tai pasakyti, jūsų seselė, kad ir kokius mokslus baigusi, negali nė per nago juodymą prilygti jūsų kūdikio išminčiai. Dar blogiau: jos žinios neprilygsta nei žmonijos patirčiai, nei sveikam protui. Nekalbant jau apie elementarią anatomiją: toks mažas kūdikis paprasčiausia negali išmiegoti visą naktį, net ir maitinamas mišiniu, į skranduką tokie kiekiai, kuriuose esančių medžiagų pakaktų augimui, kuris kaip žinia naktį yra sparčiausias bei smegenims, kurios nemiega, o būdrauja, perdirbdamos per dieną gautą informaciją, o taip pat užtikrindamos, jog būtų patenkinti visi svarbiausi kūdikio poreikiai, galintys iškilti nakties metu tiesiog elementariai netilptų. Jau nekabant apie tai, kad bet koks normalus, sveikas kūdikis naktį prabusti tiesiog privalo: kad pasitikrintų, jog mama šalia ir jam niekas negresia ( tai instinktas), pašalintų susikaupusias nereikalingas medžiagas, jį pabudinti gali, ir turėtų ( jei kaip pabrėžiu, jis neserga sunkia liga), menkiausią pavojų galintys sukelti garsai (ne taip, kaip naujagimystėje, dabar miegas gali ir turi būti jautresnis), temperatūros pokyčiai ir pan. 

Ketvirtas mėnuo ( ty trijų mėn. sukaktis), kaip jums jau paminėjo miela Magnolija, iš ties daugelio yra minimas, kaip tam tikras lūžio, pokyčio mėnuo, ir nemenka dalis kūdikėlių, keičiantis poreikiams, keičia ir savo elgesį, o kartu ir žindimo ritmą. Tai kartais vadinama krize ir baugina daugelį mamų, kaip ir jūs suabejojančių, ar sugebės tiek pienuko pagaminti ir jaučiančių, jog jo esą sumažėjo, kad vaikiukas taip dažnai žinda, o krūtys tarsi tuščios. Bet jūs likite drąsi ir pasitikėkite savo pieno fabrikėliais: jie stengėsi gerai veikti iki šiol, todėl ir dabar jūsų neišduos ir nepaliks bėdoje. Krizė, tai viso labo pokytis. Greit jūsų kūdikis, dabar siunčiantis signalus, jog pienuko nuo šiol jam reiks daugiau, jo ir gaus. Nes tai automatinis, sklandus mechanizmas ( nors kai kuriais atvejais, nekantrūs kūdikėliai užsisako pienuko tiek daug, kad mamos krūtys truputį ir persipildo, bet tai irgi per kelias dienas susireguliuoja). Be to krūtys tuštesnės gali atrodyti ir todėl, kad jos jau sklandžiai įsivažiavo ir tokia jų normali būsena ( pilnesnes jautėte, kol jos dar tik mokėsi ;).

Taigi tiesiog žinokite, jog viskas vyksta taip, kaip ir turi vykti, o jūsų darbas tik tam vyksmui netrukdyti,mėgautis tuo, jog mažylis auga, ilsėtis, kad turėtumėte kantrybės ištverti šį dažnesnio žindymo periodą, rūpintis savo kūnu, kuris taip greitai grįžinėja į savo normalią, vaisingumo būseną ( ir galbūt pasisaugoti kiek labiau, jei dar nesate sustiprėjusi psichologiškai kitam vaikeliui, nes jūsų organizmas jau sako, kad jis išnešioti kitai gyvybei jau būtų pasirengęs ;) Nesijaudinkite, kad menstruacijos pakenks pienuko gamybai, tai irgi numata gamtos plane, ir daugelis mamų, kurios žindo vyresnius vaikučius, jums tai patvirtins, ty net ir tai, kad pienas tebesigamina net laukiantis. Ar pervargus, ar patyrus stresą, net skyrybas ar artimųjų mirtis. Jei tik yra didelis vidinis noras, o jūs jį turite, pieno gamyba tęsiasi bet kokiomis aplinkybėmis (netikėkite istorijomis, teigiančiomis priešingai, žindymas yra apaugęs daugybe mitų, pasisaugokite neišmanančių žmonių, kad be reikalo jums nesukeltų baimių).

Ir, kaip daug apie naktinius žindymus studijavusi mama, labai prašau: vardan savo kūdikėlio gerovės, pasistenkite rasti savyje vidinės stiprybės ir gerų idėjų, kaip jam duoti, tai ko jam taip smarkiai reikia, ty tiek kartų, taip dažnai. Nes tai ne išlepimas, ne specialus mamos kankinimas, o tiesiog gyvybiškai svarbus poreikis.

Ir pačiai pabaigai: vėlgi atleiskite, kad pasisakysiu piktokai, bet tiesiog taip jaučiuosi, kai kažkas savo neišmanymu žindančiai mamai pasėja tiek nerimo ir abejonių ir atima iš jos jėgas, kurias ji turi skirti savo poilsiui ir buvimui su kūdikiu, o ne išgąstingoms pagalbos žinutėms forumuose ir atsakymo laukimui. Nebeleiskite savo seselei apie žindymą jums daugiau tarti nei žodžio! Aš suprantu, kad ne viską galima žinoti, bet toks jos darbas, o ji jį atliko labai labai blogai!!! Sakyti, jog turi išmiegoti visą naktį ( kai net daugelis trimečių, ar net septynmečių to dar nesugeba), ir siūlyti trijų mėn. kūdikį primaitinti mišiniais! Nežinau, ar tokiu atveju pasitikėčiau jos žiniomis, apie vaiko sveikatą apskritai. Ir ar kada nors gyvenime pas ją beeičiau ( bet tai, o dieve, kiek ji dar mamų prinervino ar prinervins). O beje, kodėl ji iš vis apie tai kalba, ar tai ne gydytojo pediatro kompetencija? Ar vaikučio gydytojas jai pritarė? Keisčiau skubiai abu, arba, jei kitais klausimais, pasitikite, žindymo temų su ja/ jais nebeliesčiau

Apgailestauju dėl to, ką jums teko išgyventi, linkiu tolesnės sėkmės žindyme ir auginime. Ir ypatingų pirmųjų vaikiuko Kalėdų!!!

10:32 pm
gruodžio 26, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

Miela rutap,

tikra tiesa – atsinaujinus mėnesinių ciklui MP kiekis laikinai sumažėja. Beje, anksti atsinaujinusios mėnesinės gali būti ženklas, kad vaikutis nepakankamai dažnai ir ilgai būna prie krūties, galbūt naudojamas čiulptukas, kt….

Šalia gausybės padrąsinimų norisi pridėti dar keletą praktinių patarimų, kurie paprastai mamytėms padeda pagausinti MP gamybą, tai:

- dažnas žindymas pagal vaikelio poreikius – taip dažnai ir taip ilgai, kaip vaikučiui to reikia;

- yatingai svarbūs naktiniai žindymai, nes būtent nakties metu gaminasi daugiausiai hormono prolaktino, kuris atsakingas už MP gamybą;

- labai svarbu vieno žindymo metu leisti pilnai ištuštinti vieną krūtį ir tik jei būtina, siūlyti antrają;

- oda-oda kontaktas, kai mamytė su vaikeliu glaudžiasi nuogi – taippat ypatingai svarbi MP skatinimo dalis, tad verta rasti laiko 'panuoginėjimams' bent 2-3 'seansus' per parą;

- taippat kūdikėliams labai patinka maudynės kartu su mama, kai jiems leidžiama mėgautis žindymu vandenyje;

- vengti bet kokių čiulptukų ir buteliukų, kurie slopintų kūdikio čiulpimo poreikį; mamytės krūtis siūloma ne tik pasisotinimui, bet ir kūdikio nuraminimui, užmigdymui, pamylavimui ir tt;

- miegojimas kartu su kūdikiu (vienoje lovoje ar visai šalia) palengvina MP gausinimo procesą…

 

Sėkmės ir gražaus žindymo kelio.   Wink

6:20 pm
gruodžio 27, 2013


rutap

Naujas narys

įrašai2

Aciu labai uz patarima ir nuraminima LaughNeapsakomai apsidziaugiau Jusu atsakymu, nors sirdyje ir pati jauciau,kad galiu sekmingai ir toliau zindyti. O sesute tikrai neturi jokios kompetencijos ir ziniu apie motinos maitinima. Vietoj to kad skatintu zindyti, skubiai kisa misinius. Tikrai pati labai nusistebejau, kaip paprastai jos ima ir rekomenduoja nusipirkti misinuka ir problema isspresta. `Labai dziaugiuosi ,kad yra tokie forumai kaip cia ir galima issiaiskinti iskilusias problemas del maitinimu krutimi. Aciu  jums labai LaughVadovaujuosiu Jusu patarimais ir sekmingai zindau toliau.Atrodo jau pienuko krutyse pagausejo ir kudikis sekmingai zindo:) Smile.

9:52 pm
gruodžio 27, 2013


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Nuostabi šventinė žinia :) Tris kart "valio" atkaklioms mamoms!!!

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
mano sunui 3 men, ir smarkiai sumazejo pienuko krutyse.

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
9 + 1
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: