Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Maitinant viena krūtimi, pienas bėga ir kitos

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

12:41 pm
rugpjūčio 18, 2010


Milena

Svečias

Laba diena,

auginu keturių savaičių sūnelį, kurį maitinu savo pienu. Maitinant viena krūtimi, pienas gausiai bėga iš kitos. Esu įsigijusi tiek įklotus į liemenėlę (kurie mažai tepadeda), tiek pieno surinkėjus. Pastaruosius reikia kaskart sterilizuoti, o vaikelis valgo dažnai. Be to, neįsivaizduoju kaip juos reikėtų naudoti žindant ne namuose. Jaučiuosi "įkalinta" namuose ir sunkiai įsivaizduoju, kaip galėčiau tokiai situacijai esant kažkur keliauti ar net ilgesniam laikui išeiti iš namų. Kol kas per daug nesielvartauju, nes natūralu, kad vaikeliui norisi skirti visą savo laiką, tačiau baiminuosi dėl ateities. Labai įdomu, ar toks pieno bėgimas iš abiejų krūtų tęsis tol, kol žindysiu, ar po kurio laiko viskas susitvarkys?

Ačiū už atsakymus.

 

 

9:27 am
rugpjūčio 19, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Milena, tikrai susitvarkys. Man irgi iš pradžių taip būdavo. Įklotėliai visai neblogi, man atrodo, Chicco firmos (bet bijau pameluoti). Jie skystį paverčia granulėmis, tai gan gerai sulaikydavo. Paskui tikrai viskas susitvarkė. Tikrai nepasakysiu, per kiek laiko, bet gana greitai. Aišku, ir dabar šiek tiek bėga, bet tikrai ne kibirais kaip pirma. Dabar užtenka paprastų daugkartinių medžiaginių įklotėlių. O kartais ir nieko nenaudoju.

12:11 am
rugpjūčio 22, 2010


Koshka

Vilnius

Naujas narys

įrašai1

mhm, dukra krutimi maitinu jau metus laiko ir retkarciais taip vis dar atsitinka. Seip jau naturalus cia dalykas… Pamenu kol dar buvo dukra visai mazute, nakti pabusdavau maitint slapiais marskineliais, tiesiog priartedavo tas laikas, kai vaikas valgyt turetu ir pasileisdavo, nepadedavo ir ikloteliai :D dar sako, kad kai maitinant ima dilgcioti kruti tai atiteka brandesnis pienas :)

11:27 am
rugpjūčio 22, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Koshka rašė:

 dar sako, kad kai maitinant ima dilgcioti kruti tai atiteka brandesnis pienas :)


tikrai? man atrodydavo, kad apskritai tik tada pienas pradeda bėgti. kai pradedu maitinti, sūnus tik žinda, bet nieko neryja. o kai pradeda dilgčioti, tik tada pradeda ryti. aš galvodavau, kad čia tas pradinis, liesesnis pienas išbėga Embarassed

1:28 pm
rugpjūčio 22, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 10:32 am – rugpjūčio 22, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Kai mama žindo kūdikį, ne tik kūdikis savo burna “melžia” krūtį (liežuvis-darbininkas) , bet ir pati mama “varo” savo pieną iš krūties dėka tuo metu veikiančio pieno tekėjimo reflekso. Tačiau to reflekso paskirtis yra ne tik stumti pieną iš gelmių tos krūties, kurią kūdikis žinda, bet ir ruošti būsimam kitam kūdikio žindymui antrąją krūtį: ir ten jau pagamintas pienas taip pat pastumiamas pirmyn link spenelio iš alveolių į latakėlius, o iš latakėlių – į pieno ančius. Tam, kad kitą kartą prie antrosios krūties prigludęs kūdikis ten jau rastų jo laukiantį pieną, ir taip pat todėl, kad rastųsi vietos alveolėse pagaminamam naujam pienui. Paprastai didesnis (švirkščia srovele) ar mažesnis (sunkiasi lašeliais) pieno tekėjimas iš tos kitos krūties pirmosiomis savaitėmis būna daugumai motinų. Vėliau jis pamažu prisitaiko prie žindymo tvarkos ir pieną nežindymo metu, o taip pat ir žindymo metu toje krūtyje iš kurios kūdikis nežinda, varo tik iki pieno ančių, bet nestumia ir pro spenelį.

Savaiminis pieno tekėjimas nebūtinai reiškia pieno perteklių, tai labiau susiję su spenelių raumenų silpnumu ir/arba platesniais spenelyje esančiais pieno latakėliais. Jeigu jis yra tiek gausus, jog jam sugerti nepakanka į lėmenėję idedamų iklotėlių, galima bandyti sustabdyti pieno veržimąsi prispaudžiant spenelius rankomis (priglaudžiant dilbius skersai krūtinės) arba delnais. Tai vertėtų daryti tuojau pat, kai pradeda veikti pieno tekėjimo refleksas, kurį galite pajusti kaip smulkų dilgčiojimą krūtyse.

Pieną surenkantys gaubteliai nebūtų geras pasirinkimas išeinant iš namų. Ir ne tik dėl jų nepatogumo, bet ir dėl to, kad spausdami į pieno ančius, jie tik dar paspartintų pieno tekėjimą iš krūtų.

Pieno tekėjimo refleksas yra sąlyginis, taigi priklausomas ne tik nuo tiesioginio spenelio dirginimo kūdikiui žindant krūtį, bet ir nuo emocijų bei aplinkos. Labai jautrios nervų sistemos moterims jis gali susižadinti ne tiktai išgirdus verkiant alkaną kūdikį, bet netgi vien apie jį pagalvojus, vaidžiai prisiminus žindymo situacijas (18 pav.).. Gal būt vertėtų pabandyti greitai perkelti savo mintis į „kitą temą“.

10:54 pm
rugsėjo 5, 2010


daido

Svečias

Maitinu jau beveik 11 men. ir visada su savimi turiu ikloteliu, kitaip – ne kas… Taigi mano atveju tai "nesusitvarke" :)

9:30 pm
rugsėjo 17, 2010


Vaida

Narys

įrašai3

  Aš taipogi jau šeši mėnesiai draugauju su įklotėliais liemenėlėje, savaiminio tekėjimo pienelio kiekis sumažėjo, bet toli gražu neišnyko. 

10:55 am
rugsėjo 18, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Man irgi reikia įklotėlių, bet tikrai nebeteka taip, kaip pirmaisiais mėnesiais, kad niekur net išeiti negali Smile

2:27 pm
rugsėjo 20, 2010


Lapkrituke

Svečias

Kai jauciu kad jau atbega pienukas, tiesiog pirstu "uzkemsu" speneli ir palaikau siek tiek, kol praeina tas dilgciojimas, na keliasdesimt sekundziu, ir viskas- daugiau pro laisvaja kruti pienas nebega :)

3:23 pm
spalio 28, 2010


brazde

Narys

įrašai21

Oi mamytės ir man tas pats, mano mergaitei jau 1 mėn ir kelios dienos, turiu bėda bet gal ir didesnę kol maitinu iš vienos krutinės, sunkiasi pienukas ir iš kitos nu čia butu ir nebėda, bet va mano mažylė tik per tą maitinima paima viena krūti, o kitos jau nebenori žysti ir taip per kiekviena maitinima tada duodu kita kruti, vargstu nes po kiekvieno maitinimo turiu nusitraukti ta pienuką, kurio dukra neištraukė. Noriu paklausti ar čia normalus žindymas?

9:56 am
spalio 29, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

brazde rašė:

Oi mamytės ir man tas pats, mano mergaitei jau 1 mėn ir kelios dienos, turiu bėda bet gal ir didesnę kol maitinu iš vienos krutinės, sunkiasi pienukas ir iš kitos nu čia butu ir nebėda, bet va mano mažylė tik per tą maitinima paima viena krūti, o kitos jau nebenori žysti ir taip per kiekviena maitinima tada duodu kita kruti, vargstu nes po kiekvieno maitinimo turiu nusitraukti ta pienuką, kurio dukra neištraukė. Noriu paklausti ar čia normalus žindymas?


Tai ir turi vieną kartą iš vienos valgyti, o kitą – iš kitos. Kadangi Jūs nusitraukinėjate dar, tai skatinate didesnę pieno gamybą nei reikia mažylei. Mane bent jau gimdymo namuose apmokė, kaip reikia žindyti. Ir kad tas pirmąsias dienas, kai pradeda gamintis pienas, o krūtinė, atrodo, sprogs, šiukštu nenutraukinėti. 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Maitinant viena krūtimi, pienas bėga ir kitos

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
6 + 5
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
49 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: