Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Kodel visi medikai susimokę prieš ilgą žindymą?

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
NaudotojasĮrašas

3:24 pm
vasario 18, 2014


L_Vaiva

Narys

įrašai6

Trumpai priešistorė – mano pusės metų vaikas susirgo žarnyno infekcija ir gera menesi ligonineje prievarta buvo girdomas vaistas, ko pasekoje nepasiduoda maitinamas sauksteliu ir yra nevalgiukas. Dabar jam vieneri, o aš vis dar pilnai maitinu. Pati ieškau priežasčių ir išeičių iš to, tad neretai konsultuojuosi si medikais. Šį kart vaiko pediatras nusiuntė mus pas neurologą. Reziumuosiu ką išgirdau ir koki spaudimą patyriau:

 - motinos pienas tavo vaikui kaip maistas buvo reikalingas tik iki vieneriu, veliau jis nebeturi jokios maistines vertes;

 - nuo vieneriu metu motinos pienas vaikui yra reikalingas tik liudesiui, dziaugsmui ar kitai emocijai nuraminti;

 - tau bus geda, kai tave vaikas viesai prades isrengineti ir graibytis;

 - zindymas labai kenkia motinai, tu tikriausiai nesukonsultavai su ginekologais?;

 - o kaip tavo vyras reaguoja, kai jo vietą užima šis vaikas?;

 - kaip reaguoja tavo pacios mama ir mociute, ka tu nesidomejai ju patirtimi?; sakiau, kad jos tada neturejo informacijos ir mazai apie tai zinojo, todel as jas dabar informuoju kaip reikia – "…to betruko, kad visciukas pradetu mokyti vista"

 - ilgas zindymas buvo tik mados reikalas;

 - tai kad tavo vaikas pats valgo pirsciukais yra kazkas nenormalaus;

 - galite pati pasikonsultuoti su psichologais, nes cia jus labiau pavargusi;

 - kai pasakiau, kad neskaitau pletku ir forumu, o domiuosi tik moksliniais saltiniais, K. Vitkausko patarimais, tai suvedė, kad as esu persisotinusi informacijos ir man viskas susimakalavo.

 

pasiulymas buvo griežtas – visai nutraukti maitinima krutimi; vaika maitinti kosemis ir sauksteliu grieztu rezimu, be jokio uzkandziavimo, jei atsisakys valgyti visai neduoti; vaika grieztai mikdyti atskiroje lovoje ir naktimis nemaitinti. Teks pasikankinti ir tai uztruks apie du menesius, jei pasiduosiu po keliu savaiciu, viskas zlugs. Ir tarsi tarp kitko pridure, kad cia man su vyru spresti….

 

Su tokiu mediku poziuriu susiduriu beveik visada, todėl uzduodu klausima – kas teisus? Aš labai gerbiu šiuos specialistus, kurie sitiek metu prasimoke ir yra gime su misija padeti zmogui :) Kas kart jie man palieka labai daug dvejoniu. Norisi  buti kryptingai ir neuzsiimti "sarlatanizmu" vaiko saskaita. Nors pati sventai tikiu tuo ka darau :)

 

Jūsų prašau – kontraargumentuokite! Patvirtinkite mano gerus ketinimus :))) Kur tie rimti tyrimai ir irodymai, kad ilgas zindymas yra kenksmingas (gal net nuodingas)? :))) Idomu kaip Afrikoj vaikai isgyvena, kaip akmens amziui veike instinktyvus maitinimas…

 

5:39 pm
vasario 18, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji,

Tai, ką darote jūs, aš, ir daugelis kitų mamų šiame forume, yra dabartinę visuomenę ( įskaitant ir mus pačias) klaikiai gąsdinantis dalykas. Tik tiek, kad mes, nors ir bijodamos ir rizikuodamos, vistiek tai darome. Na nes esame arba kvailos, arba labai drąsios, arba ir tai, ir tai. Arba tiesiog neturime kitos išeities tik tokiomis būti ;) 

O ką gi mes iš esmės toookio darome, kad išaukėti, išsilavinę žmonės, net ir suprasdami, kad tai jų absoliučia neliečia, kad čia tik jūsų šeimos, ar vien tik jūsų su kūdikiu ( blogiausiu atveju) visiškai privatus, intymus, asmeninis reikalas, niekam jokios žalos nedarantis, visgi taip nesivaldo ir netgi sakyčiau panikuoja: skiria tiek savo laiko ir asmeninės energijos klausinėjimams, stebėjimams, patarimams, argumentams….o jei dar ilgiau priešinatės ir atviriems gąsdinimams. Tarsi nebežinotų, ko dar griebtis, kad tik priverstų jus apsigalvoti. Ir čia kalbu ne tik apie gydytojus, jūsų anytas, mamas, drauges, kaimynes…net ir nepažįstamuosius gatvėse, internete, spaudoje! 

Tai ką gi mes vis dėl to tokio darome, kad žmonės jaučia netgi sakyčiau tam tikrą pavojų gal net jų pačių egzistencijai ( nes vargu, ar čia taip jau staiga, iki tol niekam nerūpėjusi, mūsų gerovė čia taip jau staiga visiems parūpo vos pradėjome žindyti). Ogi štai, ką darome: keliame tą pavojų iš tikrųjų. Visoms sistemoms!!! Nes kas vyksta su mumis, gali persiduoti ir kitiems. O kas bus tada, kai visi žmonės (ypač užaugę mūsų vaikai) ims girdėti savo kūnus ( kas juose vyksta, kokie jie galingi, ko jiems iš tikro reikia: kokio maisto, vaistų, priežiūros), klausytis instinktų ir sveiko proto, kliautis savimi, o ne ekspertais ( nes mes kiekvienas esame toks unikalus, kad niekas už mus apie mus geriau žinoti, tiesiog negali). Kas jei išmoksime girdėti ne tik save, bet ir vienas kitą. Tenkintis mažais dalykais, nes suprasime, ko mums iš tikro reikia, ir ko nereikia. Išmoksime pakovoti už save ir nebenorėsime leistis kažkieno valdomi. Ką tada darys visa farmacijos pramonė, kas nutiks su valstybių ekonomikomis apskritai. Mokyklomis ( kokie tie mūsų vaikai ten ateis dar po kelių metų), bankais, ligoninėmis. Senoji karta bando visa tai išsaugoti, nes mano, jog būtent tai garantavo jiems saugumą ir sėkmingą gyvenimą. Ir tai jų įsitikinimas. O mūsų vaikai yra nauja karta, atėjusi patobulinti visko, ką čia randa, ir verčia mus jiems padėti. Juk viduje jaučiame, kad turime šiam dėsniui paklusti, nes taip yra teisinga, tokia tikroji mūsų paskirtis ir misija šiuo metu ( vėliau vėl atgausime savo gyvenimus ir tada mūsų uždaviniai bus kitokie). Žindymas yra vienintelis dalykas patikėtas vienintelei mamai pasaulyje ir mūsų PAREIGA. Tai reikia, manau, į ją taip ir žiūrėti: su ramiu, bet nepalaužiamu įsitikinimu. Suvokiant visą jos sunkumą ir svarbą: taigi skiriant išskirtinai daug dėmesio ir tam, kam ji patikėta, ty neeilinei asmenybei ir profesionalui ( kad ir būsimam, nes pradedam jas eiti juk iš karto, be jokio pasirengimo, taigi praktiškai aklai ir tamsoje, klaidų ir bandymų keliu ir kliaudamosi vien savimi ir savo vedliu bei darbdaviu :) Ty SAU. 

Na va tai čia sutvirtinimui jūsų šarvų, kurie džiaugiuosi, jog yra tokie tvirti: permatomi, nes viską praleidžia iš ir į jūsų širdį, bet kartu neįveikiami. O kontraargumentai kitiems, jei norėsis dar kažkam kažką pasiaiškint-žemiau

6:20 pm
vasario 18, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

- O ar mes patys, įskaitant ir jūsų gerb. neurologą, gyvenime vartojame tiek maistą, tiek kitus dalykus, kurie tikrai yra išimtinai tik puikios vertės? Ty kiekvienas mūsų valgymas yra subalansuotas, suskaičiuotas, santykiai, daiktai, taip pat tik aukščiausios kokybės, patys reikalingiausi, laikas, resursai leidžiami grynai tik pagal tai pagal maksimalią naudos ir išlaidų balanso skalę :) Gi turbūt ne visai, jei atvirai. Bet gal čia nieko tokio, gal skonio receptoriai mums pvz., sufleruoja, kad žmogui valgymas turėtų būti ir malonumas, ir proga pabendrauti, ir…nusiraminti. Kaip ir daugelis kitų " nebūtinų dalykų". Tai gal ir iš kūdikio ne visai turime teisę reikalauti to, ko patys nesugebame…ir ko visai nereikia. Tai čia dėl tos " maistinės pieno vertės po metų" atsakau. Nežinau, yra ji, ar ne: vieni sako taip, kiti taip. O aš nebesuku galvos. Nes išmokau gyvenime taip nemąstyti ir neskaičiuoti: yra nauda, ar nėra, kiek jos yra, kur daugiausia, kas efektyviausia. Nes jei noriu: reiškia reikia! Nes dar neatsirado Super Intelekto pasaulyje, kuris žinotų apie kiekvieno organizme ar galvoje, sieloje vykstančius procesus ir jiems reikalingas medžiagas, išgyvenimus, potyrius, vaistus geriau nei pats individas ( kūdikis ar suaugęs žmogus, kūdikis ypač, nes jam tas protas ir visos " žinios" dar bent netrukdo savo poreikių klausytis)

-dėl tų emocijų raminimo jau irgi užsiminiau. Kitą kartą siūlyčiau ( jei norėsis, aišku, jums to: man dažnai geriausias kelias atrodo žmonių neprovokuoti ir tiesų savo neskleisti, jei neklausia) savo neurologo paklausti, o ką jis pats su savo emocijomis daro?( o gal jam jų nekyla chi chi) Rūko? Geria brendį vakare? Bėgioja iki pamišimo? Graužia nagus ar tušinuką? Boksuoja kriaušę….arba žmoną. Išsikalba su kolega iš gretimo kabineto? Eina į kazino? Na ką dar ten daro žmonės: kokius sveikus ir mažiau būdus žino emocijoms nuraminti, jei jos neišvengiamai kyla. Kai jiems baisu nepažįstamoje vietoje, kai jaučiasi pervargę nuo įspūdžių, kai pučia pilva ar pykina, skauda dantį, ką nors pameta….

Tai ką jis ten jūsų kūdikiui siūlo po to kai jo patarta pvz., nebežindysite? Kažką, kaip suprantu, efektyvesnio? Nagi nagi: tegu dalinasi: Nobelio Taikos premija garantuota. Ai o gal pamiršo iš vis kažką pasiūlyti? Kam tam kvailam kūdikiui ko nors daugiau nei miegot- kakot ir valgyt reikia. Ką jis ten iš vis suvokia ar jaučia

- dėl kenkimo motinai čia, deja, sutikčiau. Tiek fiziškai, tiek psichologiškai čia turbūt jos psichikai ir bendrai visam organizmui ( nors psichikai labiausiai, nes protas, kaip pamatysite, čia mums daugiausia bėdų besipriešindamas pridaro) poveikiu žindymas sakyčiau prilygtų olimpiniam maratonui- vėžiui- šizofrenijai ir maniakinei depresijai kartu sudėjus. Nors jei išsikapstai: atrandi slaptus savigydos resursus, ilsėjimosi technikas, intuityviąją mitybą, lepinimosi meną, autogenines treniruotes, išsivalai galvą, santykius, namus, pakeiti visą savo gyvenimo filosofiją, išmoksti pasikliauti nežinia ir savimi, tikėti aukštesne jėga savy ir kituose: tada pamatai, kad atsibudai sveikesnė, nei buvai kada nors savo gyvenime. Atrandi tiesiog antžmogišką savo ištvermę, stebinančią net tave pačią, nes taip tiesiog negali būti :) Va, bet yra :) 

- apie mamų ir močiučių patirtį jau minėjau: verta kkausyti to, ką jos atrado per savo patirtį ir intuiciją, o kas joms buvo įkalta į galvą, už

rogramuota ( juk jos irgi negyveno vakuume, irgi " mados" jas veikė). O dėl vištos ir viščiuko: tai čia labai svarbus pastebėjimas. Jums nuneš " stogą", nes tokių paradoksų atrasime dar ne vieną: būten viščiuko ir reikia klausytis vištai: nes jis ŽINO geriau. Višta jau yra daug kur suklaidinta savo ūkininkų pažiūrų, įsitikinimų, ja jau buvo sąmoningai manipuliuojama, kad ji per daug po tuos laukus nelakstytų žoleles lesdama, nes reikia lesti kombikormą ir dėti kiaušinius efektyviai, nekeliant niekam problemų ir nešvaistant laiko nereikalingiems dalykams. Svarbu, kad būtų kiaušinių ir mėsos kuo daugiau, velniop tą kokybę ;)

- viščiukui tikrai, kad geriau neleisti savo paties mityba rūpintis, nes gi irgi kiek problemų visiems sukels. Pagalvokit, mama, tikrai. Kaip čia atrodo toks laukiniškumas, kiek sumaišties, nežinios, nerimo įneš jis. Kaip žinosit, kada pietus virt ( dabar tai turbūt leidžiat išalkusiam valgyt tik), o apie tą pačią ekonomiką pagalvojot? Kiek žmonių nukentės, jei visi ims taip valgyt: ką nori, kada nori, kaip nori ( ty pagal savo poreikius ir prigimtį). Kur dėsis vėlgi visos tos sistemos

O nurenginėt tikrai kai ims??? Gi visuomenei bus tikras šokas jūsų krūties kraštelį, ar pilvo išvydus :)))) Šiais Miley Cirus, Pupyčių laikais ;)

- dėl Afrikos manau, kad irgi daktaras teisus buvo. Nereikia į ją žvalgytis, kaip į sektiną žindymo pavyzdį. Nes ten žindymas yra gyvybiškai svarbus. O mums jis dar svarbesnis. Tik kitais aspektais. Juos jau turbūt supratote iš mano rašliavų. Taigi geriau gal jos neminėti, ir žmonių dar labiau nepykdyti. Nes kas nesuprato, tas jus savo argumentais įveiks ( nes na tikrai, mums kaip ir nėra reikalo tiek žindyt, gi turim, ką valgyt, kuo vaikus maitint, turim, kur palikt, jei reikia ir pan, tikrai daug sąlygų yra skirtingos). O kas supras, arba bent jau gerbs ir myles jus tiek, kad gerbtų bet kokį jūsų sprendimą, tam aiškintis ir nereiks. 

Taigi būkit stipri. Būkit stiprios visos. Vien dėl to, kad tai yra jūsų gyvenimas, ir jūsų kūdikio. Ir mokotės, sprendžiate, bandote, klystate, tariatės: jūs! Niekas neturi teisės tokio šanso iš jūsų atimti. Švyturys stovi tvirtai vėjų talžomas ir rodo kelią laivams savo šviesa. Nes jis tam gimė, ir jis žino, kas jis yra ir koks jo darbas. Laimingai!

6:38 pm
vasario 18, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

P. s. Gi dar vyro argumentą pamiršau. Na tai ką, vėl trumpai apie tokį svarbų dalyką neišeis :) 

Čia gal neurologui aiškintis ir nereiks, bet priminti sau, kokia yra santuokos esmė ir apskritai, kam man partneris gyvenime reikalingas, kam buvo žmogui toks vidinis poreikis būti su kitu duotas, nepakenks. 

Taigi, aišku, kad rizikingu keliu renkatės eiti, išsiskyrimui šansai nemenki, neslėpsiu ir aš, bet ir apdovanojimai to verti. Na argi, neįdomu pasitikrinti, kokio stiprumo žmogus šalia, kokios jo tikrosios vertybės, kaip jis reaguoja ekstremaliose situacijose: palaikys tave ar dės į krūmus. Kaip jis vertina tave: kaip kūna, ar kaip asmenybę ( nors kūniški dalykai svarbūs, kaip ir dėmesys, laikas viens kitam ir pan.: bet suaugęs, brandus, stiprus žmogus juk geba laukti, atsirinkti, nusileisti…o gal jums dar vieno vaiko reikia: duok viską čia ir dabar, nes išeisiu pas kitą mamą :)) nemyliu tavęs, jei tu tokia ;) 

Taigi sunkumų bijoti ir rizikuoti, neverta: tik taip patikrinami tikri dalykai, taip jie grūdinami, taip gaunamas plienas, deimantai ir visi kiti dalykai, kuriuos verta turėti. O be sekso, romantiškų vakarienių, kelionių ir kitų formalumų žmogus gali išgyventi neribotą laiką, nes tai yra proto sukurti, o ne gyvybiškai svarbūs poreikiai. Juos gerbti teks, nes mūsų įsitikinimai svarbūs ir stiprūs, bet su savimi ir kitu galima susitarti. Juk tam turėsime dar didelį didelį gabalą gyvenimo. Ir daug progų įvertinti subrandintų, išmėgintų ugnimi ir vandeniu santykių, kaip ir gero vyno, skonį. Arba suprasime, kad puikiai galime gyventi ir vienos ir viską, ko reikia mūsų tobulinimui, pakelti. Nes viskas tik į gera, tik į gylį. Ir kiekvienoje dienoje tų dovanų galima surasti, kiekviename posūkyje, praradime, slypi atradimai ir dovanos. Jei tik išmoksti jas pamatyti.

O žindymas, kaip augimo, procesas, tai padaro, kad ir skausmingai ar ne taip greit, kaip norėtųsi, bet pačiu natūraliausiu, trumpiausiu, efektyviausiu būdu. Pakeičia tave. O nuo to juk ir pasaulio keitimasis prasideda. Taigi tai svarbus dalykas, todėl gal taip daug ir sudėtingai ir rašau, gal gąsdinu ir pati kažką,kad taip sureikšminu, sudievinu tą žindymą. Na bet tiesiog tokia mano patirtis, taip aš jaučiu,galvoju. Ir linkiu to visoms mums. Jaustis, kad esi gyvas ir nemiegi, kad esi budrus ir sąmoningas. Tikras žmogus. Ir kito Žmogaus Motina. Pačios savęs ir viso Pasaulio Motina.

11:27 pm
vasario 18, 2014


Pukelis

Svečias

L_Vaiva, aš sau Jūsų vietoje kontrargumentuočiau visiškai paprastai – nu ir durnas diedas pasitaikėLaugh

o šiaip, gal ne visi medikai susimokę?… gal tik tie vyresnės kartos, kuriems išties sunku pakeisti savo mąstyseną, nes tai kelia grėsmę jų autoritetui ir apskritai pasaulėžiūrai, vadinas, jiems patiems vos ne asmeniškai. Čia su Mamule Mū pilnai sutinku – senos sistemos labai inertiškos, sunkiai išsijudina, ar tai būtų sveikatos priežiūra ar ekonomika, ar kultūra. Tačiau iš savo patirties galiu pasakyti,kad ateina ta jaunoji karta. Na kad ir mūsų pediatrė, pvz. – ji visada mane tik giria,kad dar žindau ir, sakyčiau, net stengiasi man parodyti to geruosius vaisius, kurių aš pati galbūt per nuovargį jau nebematau. Man regis,ji pati jauna mama, nes jos konsultavimas visada labai gyvas, matosi, kad žmogus iš patirties kalba ir apskritai požiūris labiau holistinis, nenuvertinantis,kad ir tų pačių emocijų, kurių "raminimas", yra bazinė asmenybės raidos dalis. Juk visi psichologai akcentuoja, kad saugaus ryšio sukūrimas yra pamatų pamatas vaiko vystymuisi. Jei tas ryšys susikuria ir per žindymą, tai kodėl gi to neišnaudot? Aišku, situacijų būna visokių, perlenkimas į kitą pusę man gal irgi kelia dvejonių, bet jei moteris-Mama daro vienaip, o ne kitaip, vadinasi, ji turi tam pagrindą.

Beje, mano dukrai irgi metai su trupučiu. Jokio šaukšto ji taip pat nepripažįsta. Čia gal mano kaltės esama – savo laiku labai stengiausi pamaitinti, tai ji pasakė griežtą ne. Taigi maistą ima arba pati pirštais, arba dar pipažįsta variantą iš mano rankos tiesiai į burną. Savo laiku  buvo tapusi tikra nevalgiuke, dabar gi pasakyčiau, kad tiesiog išranki. Visiška priešingybė vyresnėlei, kuri valgydavo normaliai – kėdutėje, košes, su šaukštu. Taigi darau išvadą, kad tiesiog kitoks vaikas ir tiek, man tenka prisitaikyti. Tiesą sakant, tas valgymas rankom ir dar judant būtinai (nė už ką nesėdi prišvartuota) nėra patogus, bet kažkaip įpratau jau. Beje, labai kartais jau prisileidžia ir šaukštą, vadinasi, ateis ir jam laikas. Mano pieno irgi gauna kiek tik nori, nebekovoju su tuo. Miega, aišku, kad su manim vienoje lovoje, tokio daikto kaip lovytė net neturiu. Ištrenkiau į balkoną kaip nefunkcionalų baldą. Tai nežinau net, ar čia normaliai ar ne. Tiesiog mes taip gyvenam, mums taip daugiau mažiau gerai. Ką apie tai galvoja kiti man kažkaip nusispjauti.

Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Kodel visi medikai susimokę prieš ilgą žindymą?

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
2 + 11
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
12 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: