Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

8:39 pm
spalio 3, 2014


Mollie

Narys

įrašai18

Labas vakaras,

Esu pasimetusi, nes auginu savaitės laiko dukrytę ir nežinau kaip gi tiksliai reikia maitinti. Kreipiausi ir į paieškų sistemas internete ir nemokamas mamų linijas ir visur skirtinga informacija. Tikiu Vitkausko teorija, tačiau nesugebu savarankiškai susirinkti informaciją į vieną vientisą tiesą. Padėkite – kaip tiksliai reikia maitinti? Mano situacija tokia:

Ryte mano vaikas atsibunda ir mes pasikeičiame sauskelnes, tada ji jau verkia ir mes sėdame žysti. Ar man reikia duoti jai žysti vieną krūti tiek, kol pati paleis, ar po 20 min keisti vieną krūtį į kitą, net jeigu vaikas bando traukti pienuką (negaliu atskirti kada traukia pienuką, o kada naudoja kaip žinduką)? O ką daryti, jeigu ji žinda ir antrą krūti ilgiau nei 20min?  Jeigu leisti žysti vieną krūtį kol paleis, tai ar normalu, kad tai gali trūkti iki 1val.? 

Kai vaikas užmiega, paleidžia krūtį ir aš ją guldau. Ar man reikia uždėti ją ant peties, kad atsirūgtų? Ar ji po valgio turi pasituštinti iškart ar tai turi padaryti miego metu? O jeigu iškart, tai keisdama sauskelnes aš ją vėl prižadinsiu iki ašarų..

Vaikiukas miega, o ar aš turiu leisti jai miegoti kiek ji nori, ar reikia stebėti kažkokius ženklus, kad ji alkana ir tada žadinti? Ar tiesiog po kokių 3-4val žadinti visais įmanomais būdais? Aš bandžiau ir laukti kol pradės verkti, kad alkana ir bandžiau žadinti. Bet bijau, kad vis ne tą darau.

Mes labai daug verkiame, nes diegliukai kamuoja, dėl to man bet koks vaikiuko papildomas judinimas – baimė iššaukti jos isterišką verkimą. 

Nemoku atskirti pamperse ar ji pasišlapino, matau tik kad tuštinasi, dėl to sunku net pasakyti kaip dažnai ji šlapinasi.

Sėdžiu ir ašaroju, nes tiek klausimų, o nėra konkretaus žmogaus, kuris atsisėstų ir papasakotų viską aiškiai ir kad neliktų klausimų ir abejonių.. 

 

9:17 pm
spalio 3, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Sveika, Mollie,

Nusiraminkit, atsipalaiduokit – lengviau pienukas gaminsis ir tekės. O mes Jums čia tuoj viską papasakosim!

Ryte mano vaikas atsibunda ir mes pasikeičiame sauskelnes, tada ji jau verkia ir mes sėdame žysti.

Jeigu sauskelnės nebūna labai pilnos (tiesiog čiupinėdama galit pajusti, ar daug šlapimo sugėrė) ir jei mažylė neprisikakojus, tai nekeiskit, nevirkdykit, duokit krūtį iškart. O kai pavalgys/atsigers pakankamai, galbūt net ir pakakos, tada ir pakeisit.

Ar man reikia duoti jai žysti vieną krūti tiek, kol pati paleis, ar po
20 min keisti vieną krūtį į kitą, net jeigu vaikas bando traukti pienuką
(negaliu atskirti kada traukia pienuką, o kada naudoja kaip žinduką)?

Paprastai problemos kyla tada, kai vieną krūtį žinda per trumpai – tuomet gali nutikti, kad prisigeria per daug saldaus pradinio pienelio. Per ilgo žindimo nebūna :) Na, nebent Jūsų speneliai traumuoti ir skauda, tai tuomet vertėtų juos ilgiau oro voniomis palepinti. Bet jei spenelių neskauda, tiesiog mėgaukitės artumu su mergyte ir leiskit jai nors ir kiaurą dieną žįsti. Žinau, sunku patikėti, bet ilgai tai nesitęsia, sulaukę trijų keturių mėnesių mamos rašo į forumą patarimo, nes vaikas atsisako žįsti :)

Savaitės laiko mergytei mūsų pasaulis yra svetimas. Ji 9 mėnesius praleido Jūsų pilvelyje, mažoje jaukioje erdvėje susigūžusi. Jai prireiks laiko apsiprasti. Žindimas nuramina, atpalaiduoja, mamytės artumas ir šiluma primena įsčias. Jūsų dukrytė nenaudoja krūties kaip žinduko. Ji tiesiog bando prisitaikyti ir išgyventi.

Kitas dalykas – iš pradžių pienukas, esantis arčiau spenelio, teka sparčiai, galit girdėti greitus ir dažnus gurkšniukus. Vėliau pienuką tenka traukti iš giliau, žindimo maniera šiek tiek pasikeičia, gurktelėjimai pasidaro retesni, galit išgirsti kažką panašaus į "klik".

O ką daryti, jeigu ji žinda ir antrą krūti ilgiau nei 20min?  Jeigu
leisti žysti vieną krūtį kol paleis, tai ar normalu, kad tai gali trūkti
iki 1val.?

Tegul žinda kiek nori, negi gaila? :) Mūsų asmeninis rekordas yra 2,5 valandos.

Ar man reikia uždėti ją ant peties, kad atsirūgtų?

Jeigu neatrūginus miegodama neatpila, tai ir atrūginti nebūtina. Jeigu atpila, tai pirmiausia žiūrėkit, ar visada išlieka taisyklingas apžiojimas, kad nepritrauktų oro. Ir jei apžiojimas taisyklingas, tada stenkitės atrūginti. Jeigu atpylinėja labai daug, problema gali slypėti visai ne atsirūgime, o pvz., tame, kad Jūs vartojate daug pieno produktų (t.y., atpylimai būtų alerginė reakcija).

Ar ji po valgio turi pasituštinti iškart ar tai turi padaryti miego metu?

Gali būti visaip. Dažnai kūdikiai pasituština valgio metu, nes tada atsipalaiduoja labiau. Bet gali ir miegodama, gali ir būdraudama pasituštinti. Svarbiausia, kad pasituštintų minimum 1-2 kartus per dieną.

Vaikiukas miega, o ar aš turiu leisti jai miegoti kiek ji nori, ar
reikia stebėti kažkokius ženklus, kad ji alkana ir tada žadinti? Ar
tiesiog po kokių 3-4val žadinti visais įmanomais būdais? Aš bandžiau ir
laukti kol pradės verkti, kad alkana ir bandžiau žadinti. Bet bijau, kad
vis ne tą darau.

Bijoti nereikia. Jūs dabar esate mama ir žingsnelis po žingsnelio išmoksite pažinti savo vaiką. Tiesiog stebėkite. Verkimas yra pavėluotas alkio požymis, paskutinio šiaudo griebimasis, kai kiti siunčiami signalai nepadeda. Paprastai atpažinti, ar vaikiukas nori valgyti, galima iš tokių požymių, kaip: kumštukų kišimas prie burnytės ar į burnytę, liežuviuko kaišiojimas, patankintas kvėpavimas pravira burnyte lyg ieškotų krūties, padidėjęs neramumas. Aišku, kartais tie požymiai gali būti labai neryškūs ir tada suprasti, kad mažylė alkana galėsit tik jau pradėjus verkti.

Žadinti nebūtina, jei pamiegos kokį kartelį 5 valandas, nieko nenutiks. Nebent yra požymių, kad gali trūkti pieniuko ir ilgai miega dėl energijos trūkumo – tokiu atveju žindymus reiktų specialiai tankinti ir žadinti.

Mes labai daug verkiame, nes diegliukai kamuoja

Nešiokite kuo daugiau, laikykite prie savęs, ant krūtinės, ant pilvuku ant pilvo, kad būtų šilta ir gera, lieskitės oda prie odos nuogos, leiskit ir tėveliui tą patirti, panešiokit tigriuko poza. Yra teorija, kad priešpieniui virstant pienu vaikučiui laikinai užeina diegliukai – galbūt Jums toks momentas. Jeigu diegliukai greitu laiku nepraeis ir jei papildomas artumas ir šiluma nepadės, tada galvokit apie kitus variantus – refliuksas, alergija.

Nemoku atskirti pamperse ar ji pasišlapino

Dažnai sauskelnės turi juostelę, kuri pakeičia spalvą, jei kūdikis pasišlapina. Jeigu Jūsiškės tokios juostelės neturi, galit jausti pagal pilnumą ar svorį. Šlapimą derėtų stebėti, kad žinotumėt, ar užtenka pienuko. Nors jeigu šlapintųsi kritiškai mažai, tai matytumėte iš spalvos (gelsva ar net ryškiai geltona) ir jaustumėte iš kvapo (stiprus acetono).

Sėdžiu ir ašaroju, nes tiek klausimų

Hormonai veikia, tai ir ašarojat. Nieko čia tokio. Visoms daugiau ar mažiau pasitaiko. Siunčiu apkabinimą. Žindant, beje, išsiskiria laimės hormonai :)

7:38 pm
spalio 5, 2014


Gunnda

Siauliai

Narys

įrašai27

Pritariu viskuo magnolijai:)) isskyrus,kad mano atveju diegliukai ar pilvo putimas nepriklause nuo to,ka valgau…Ir viska bandziau valgyti, ir nieko, kaip pute, taip pute, tiesiog turejo praeit laikas, 3menesiukai ir viskas:)))tik aisku mano mergyte pakanti buvo pilvo putimui ir neverke isteriskai, tiesiog labai blaskesi, rietesi ,zyze.. aisku dar uzeina putimas, bet gerokai viskas lengviau gaunasi:))
Ir maziau streso, daugiau optimizmo, viskas gausis puikiausiai:))) tikekit savimi ir dukryte:)

12:13 pm
spalio 6, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Na, aš tikrai neturėjau minty, kad jeigu vaikučiui ilgiau nepraeina diegliukai, kad tai būtinai turi būti mamos mitybos pasekmė. Tiesiog tai viena iš dažniau pasitaikančių priežasčių, tad ją pirmiausia ir paminėjau. Mano pačios vaikas pusantro mėnesio kankinosi su diegliukais ir irgi "praėjo savaime", o ką bandėm, niekas nepadėjo. Galėčiau sakyti, kad taip turi būti, bet vėlesni įvykiai man suponuoja, kad niekas nevyksta be priežasties – tik mes, tėvai, ne visada esam pajėgūs tą priežastį išsiaiškinti ar pastebėti.

12:03 pm
spalio 7, 2014


Ieva

Svečias

Laba diena, prašau patarimo ar teisingai elgiuosi. Vienos krūties spenelis sutrūko – maitinti iš jos negaliu. Todėl kas 3-4 valandas nutraukiu pienuką iš jos. Po maždaug 60ml. Ir kas vakarą duodu kūdikiui dar tą krūtį išžysti. Aišku tai papildomai traumuoja spenelį, bet bijau sąstovių. Dėl to ilgai jau gija. Gal reiktų kitaip elgtis? Nenoriu kad dingtų pienas toje krūtyje, jau dabar labai sumažėjo, ar atsistatys kiekis vėliau?

12:24 pm
spalio 7, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

nusipirkite multimam kompresiuku ar lanolino tepaliuko maitinancioms, taip pat daug oro voniu darykite. jei vaikutis gerai apzioja spenelio tureti labiau netraumuoti, pienraukiai kaip tik labiau traumuoja sutrukusius spenelius. jei neiseina dazniau zindyti, tada geriau nusitraukineti butu kas 2 val. vaikuciui pardejus dazniau zysti is tos kruties pienukas turetu atsistatyti, nes su pientraukiu tiek neistraukiate kiek vaikutis pajegus istraukti. sekmes :)

12:43 pm
spalio 7, 2014


Ieva

Svečias

Naudoju šituos kompresus ir Bepanteno tepalą. Soenelis linkęs gyti, bet vis traumuojamas iš naujo vos apgijęs kai duodu vakare ištraukti krūtį. Gal neduot ir laukt kol visiškai užgis? Bet bijau kad rankomis ištraukiu mažai pieno – likęs gali užsistovėti… Ir vis dėlto įtariu, kad  blogai krūtį paduodu, nors viskas atrodo teisingai, (ančiuko lūpos, aureolė burnytėj, daugiau apačioje nei viršuj, glaudžiu galvą prie krūties o ne atvirkščiai, žindant juda smakras, barzdytė ir nosies galiukas remiasi į krūtį) bet vistiek speneliai jei ir apgija- vėl trūksta. Pirmieji patraukimai be proto skausmingi kol susiformuoja žindymo spenys, o vėliau vos jaučiu. Bet kažką tikrai blogai darau…

12:43 pm
spalio 7, 2014


Ieva

Svečias

Naudoju šituos kompresus ir Bepanteno tepalą. Soenelis linkęs gyti, bet vis traumuojamas iš naujo vos apgijęs kai duodu vakare ištraukti krūtį. Gal neduot ir laukt kol visiškai užgis? Bet bijau kad rankomis ištraukiu mažai pieno – likęs gali užsistovėti… Ir vis dėlto įtariu, kad  blogai krūtį paduodu, nors viskas atrodo teisingai, (ančiuko lūpos, aureolė burnytėj, daugiau apačioje nei viršuj, glaudžiu galvą prie krūties o ne atvirkščiai, žindant juda smakras, barzdytė ir nosies galiukas remiasi į krūtį) bet vistiek speneliai jei ir apgija- vėl trūksta. Pirmieji patraukimai be proto skausmingi kol susiformuoja žindymo spenys, o vėliau vos jaučiu. Bet kažką tikrai blogai darau…

1:21 pm
spalio 7, 2014


katiara23

Narys

įrašai768

siulyciau bephantena bandyti pakeisti i lanolina, jis ir nekenkia mazyliui, ir nuplauti pries zindyma nereikia. jei veliau vos jauciate tai turetu kaip ir jau gerai paimti speneli. reikia laiko, kad jis uzgytu.

2:32 pm
spalio 7, 2014


DaivaVa

Svečias

Jeigu spenelis vis traumuojamas tai gali būti kad apžiojimas netaisyklingas. Jeigu skausmą jaučiate visą laiką kol kūdikis žinda, tuomet ko gero tikrai negerai apžioja. Taip pat turėtumėt patikrinti liežuvio pasaitėlį, gal jis trukdo mažiukui taisyklingai apžioti.

Taip pat gali būti, kad jūsų labai jautrūs speneliai ir jiems reikia daugiau laiko, kad apsiprastų su dirginimu. Pasistenkite dažniau duoti krūtį kūdikiui, tokiu būdu ir jūsų kūnas greičiau apsipras ir mažylis greičiau išmoks viską daryti gerai :) Suprantu, kad skauda, bet kurį laiką gali teki pakentėti šiek tiek :)

3:51 pm
spalio 7, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 12:52 pm – spalio 7, 2014 magnolija


Ieva rašė:

vistiek speneliai jei ir apgija- vėl trūksta. Pirmieji patraukimai be proto skausmingi kol susiformuoja žindymo spenys, o vėliau vos jaučiu. Bet kažką tikrai blogai darau…


 

Gal Jūsų speneliai plokšti, įdubę ar labai maži? Jeigu krūtį įduodat teisingai, daugiau nelabai yra ką blogai padaryti… O jeigu spenelių anatomija nėra pati palankiausia žindymui, tai iš mano patirties būtų tokie pastebėjimai:

  • Multi mam ir kiti panašaus tipo kompresai prispaudžia, priploja spenelį ir taip kūdikiui reikia daugiau darbuotis ir tą spenelį labiau "tampyti", pakol žindymo speniu užsipildo burnytė. Todėl nuėmus dėkliuką prieš žindant gali būti naudinga uždėti šiltą drėgną rankšluostuką, kad krūtis geriau pasiruoštų žindymui. Jeigu labai neskauda, su pirštais timptelkit spenelį į priekį.
  • Man asmeniškai oro vonios baigdavosi dar didesniu skausmu – speneliai apdžiūdavo, susitraukdavo, sumažėdavo ir pradėjęs žįsti vaikas juos dar labiau traumuodavo. Todėl aš vonių nedariau ir tokiu atveju nepatarčiau.
  • Iš komercinių produktų man labiausiai tiko Phillips Avent pieno surinkėjai (nežinau, kodėl juos taip vadina lietuviškai, angliškai būtų Breast Shell – krūties gaubtukas). Atrodo va taip: nuoroda , o užsidėjus vaizdas toks. Nereklamuoju, tik nuoširdžiai sakau, kad man tai buvo išsigelbėjimas. Pirma, spenelis buvo apsaugotas nuo traumų ne maitinimo metu – jei vaiką nešiodavau ir jis, pavyzdžiui, įspirdavo į krūtinę, tai spenelis nenukentėdavo. Antra, šitie gaubtukai irgi kaip rašoma instrukcijoje, sudaro optimalias sąlygas sutrūkusiems speneliams gyti. Ir trečia, Jūsų atveju galbūt svarbiausia, šalutinis efektas yra tas, kad nuėmus gaubtuką būna susiformavęs žindymo spenys.
  • Man skaudėdavo tiek nutraukiant pientraukiu (ko šiaip normaliu atveju neturėtų būti), tiek žindant, todėl po kelių nutraukinėjimų pasilikau vien prie žindymo – ar taip, ar taip skauda, tai bent jau mažiau visokių plovimų ir virinimų.

Beje, kokio amžiaus vaikiukas?

Laikykitės! Esat verta medalio, kad net ir per skausmus siekiat geriausio savo mažyliui!

6:17 pm
spalio 7, 2014


Ieva

Svečias

Ačiū už atsakymus vusiems. Labai padrąsinot mane, tikrai labai ačiū! !!

Taip – mano speneliai ir šiaip yra labai jautrūs, dabar "sveikasis" jau baigia užsigrūdinti nes kol kas tik jis vienas "dirba" dvigubas apkrovas.

 

Bet labiausiai į dešimtuką pataikė Magnolija – jau pastebėjau kad nuo  MultiMum speneliai pasidaro visiškai plokšti. O skausmas mažesnis kuomet paduodu drėgną ir išmirkusį spenelį (pvz iškart po dušo), bet nuo drėgmės matyt lėčiau gija.

 

Šiandien mergytei 2sav. Lygiai tiek vargstam su maitinimu. Plius dar mažylė labai nekantriai ima krūtį – siaubingai makaluoja visom galūnėm.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Kaip taisyklingai maitinti?

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
10 + 4
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: