Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

5:45 pm
balandžio 20, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Sveiki, mielas Gydytojau, mielos kolegės Kūdikių Žindytojos,

Prisireikė padrąsinimo (ar pabarimo) pagaliau ir Mamulei Mū :)

Iš teorijos, ir sirgimo gripu praktikos, žinau, jog mamos pienuku kartais galima pasikliauti ne tik kaip maistu, bet ir kaip vaistu. Šiuo metu man ir vėl yra iškilusi dilema, ar negalėčiau jo gydomosiomis galiomis bandyti pasikliauti dar kartą. Žinau, jog konsultacijos internetu yra rizikingos, o ypač kai kalbame apie kūdikių sveikatą, tačiau nelabai turiu kitos išeities.

Kadangi vyresnysis mano žinduklio brolis neseniai prasirgo ausų uždegimu, supūliavus mažojo akytėms ir prasidėjus iš ties gan bjauriam drėgnam kosuliui, mūsų pediatrė iš kart griebėsi "sunkiosios artilerijos" – antibiotikų. Galbūt ji ir teisi, tačiau aš visgi pirma norėčiau pora dienelių luktelėti ir dažniau žindyti, o akutes pavalyti/palašinti pienuku. O klausimas būtų toks: ar nepervertinu pieno galių galbūt bakterinei akių infekcijai gydyti ir kuo rizikuoju nesėkmės atveju? Tiesiog ilgesne ligos trukme, vaiko diskomfortu ar visgi galimos rimtos komplikacijos ir elgiuosi neatsakingai? Taip pat ir dėl to kosulio: organizmas pats įveiks, jei duosiu truputį laiko, ar galiu "prisižaisti" iki plaučių uždegimo?

Varau gydytoją į kampą versdama atsakinėti į milijoną mano klausimų turint tiek mažai informacijos – žinau, ir atleiskit. Savo pediatrei apie galimą gydymą pienuku bijau net užsiminti, o jūs esat per geras, ir štai turit problemų :)

Mamos mielosios, o jūs, ar bandėt kas praktikoje irgi tokiu "šarlatanizmu" užsiimti? Ir ne menkai slogytei, o va jau tokiom didesnėm bėdelėm? Užsienyje skaičiau, jog bent jau tas akeles pūliuojančias tai tikrai kai kurios mamos gydo savo pienu…

 

8:10 pm
balandžio 20, 2011


ingoborga

Narys

įrašai20

Laba diena,

Prie to paties norejau paklausti,ar tiesa, kad jeigu kudikiui yra slogyte,galima lasinti motinos piena?

Aciu:)

1:20 pm
balandžio 25, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Laikas, sako, geriausias mokytojas, taigi į savo klausimą galiu atsakyti jau ir pati (gydytojau, viskas gerai – suprantame, koks esate užsiėmęs ir kokius net gyvybei svarbius klausimus kasdien sprendžiate). Yra nemažai įvairių šaltinių, kuriuos per tą vaikelio ligą aptikau (tame tarpe ir atskiras skyrelis šioje monografijoje – mūsų, žindančiųjų biblijoje :)), kalbančių apie gydomąsias pieno galias – pradedant šimtametėmis praktinėmis motinų patirtimis ir baigiant pakankamai rimtais moksliniais tyrimais (pvz., šiuo  

http://www.latrobe.edu.au/micr…../milk.html. Taigi mamai Ingeborgai turbūt galėtume atsakyti, kad nedidelės slogos atveju (kuri dažnai būna tiesiog vaiko būklė dėl išsausėjusios gleivinės patekus iš vaisiaus vandenų į mūsų šildomus butus) pienelio palašinti visai verta (vien jau tam, kad padrėkinti tą mažą nosiuką iš vidaus – tai svarbu bet kokios slogos atveju). O štai į akutes lašinti, ypač kai ten siautėja bakterijos, visgi, reikėtų atsargiai, ypač jei tikrai žinome, kad tai ne virusinis (kuris dažnai praeina savaime), o, kaip minėjau, bakterinis konjuktyvitas. Viena vertus, pienas yra sterilus ir būtų visai tinkamas praplovimams, taip pat jame esantys imunoglobulinai, arba, kaip aš sakau, savo vyresnėliui – mūsų kūno kariai, kai kurias bakterijas turėtų įveikti, tačiau kita vertus, kai pienuką lašiname į pūliuojančias akis, gaunasi, kad jame esančios maistinės medžiagos maitina tas nelabąsias ir dar labiau skatina daugintis. Taigi bent jau mūsų atveju viskas baigėsi tuo, kad nepraėjus per kelias dienas, visgi neberizikavome ir su dėkingumu pasinaudojome ir šiuolaikinio mokslo pasiekimais – lašiukais su antibiotikais. Akutės jau sveikos, o mes įgijome išminties apie geriausią – vidurio kelią, spręsti problemas, kai  klausaisi ir širdies, ir proto.

O visiems linkime dar geresnio kelio – tų ligelių tiesiog išvengti :)

4:28 pm
balandžio 30, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Mielosios,

Jeigu akys tik sudirgusios, mamos pienas tiktų kaip jas raminantis, drėkinantis vaistukas. Kai akys pūliuoja ir po kelių plovimų pūliavimas tęsiasi (yra gelsvų lipnių traiškanų), tai jau, pritariu Mamulei Smile, reikštų ir lašų su antibiotikais vartojimo reikalingumą. Be to, kaip ir lašinimui į nosį slogos atveju, į akis labiau tinka lašinti “pradinį” liesesnįjį/skystesnį mamos pieną. O jeigu kūdikis beveik nuolat ašaroja dėl susiaurėjusio ašarų latakėlio, o po ilgesnio miego susikaupia ir traiškanėlių vidiniame vokų kampe, akių praplovimui labiau tiktų švarus vanduo ar filtruotas ramunėlių nuoviras, nes net ir liesesnysis pradinis mamos pienas kartais gali būti “per tirštas”, kad lengvai nutekėtų tais siauresniais ašarų latakėliais.

O gerokai riebesnis „galinis“ pienas labiau tinka kaip švelnus tepaliukas odai. Pavyzdžiui, linkusius džiūti krūtų spenelius galima patepti po žindymo iš krūties išspaustais keliais tokio pieno lašeliais.

8:13 pm
balandžio 30, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Ačiū labai – susidėliojau viską į smegenų lentynėles aiškiai, pagaliau. Nes iki tol akivaizdžiai matėsi, jog mokykloje iš literatūros turėjau dešimtukus, o iš chemijos tik devynis ;) Trečiam vaikui jau žinosiu :)

 

 

 

10:01 pm
balandžio 30, 2011


Medula

Narys

įrašai6

Sveiki,

mes turime panašią problemą – trijų savaičių mergikei traiškanoja akytės tokiais geltonais kaip pūliais, pamiegojus net sulimpa. Kadangi gydytoja net nenustačiusi konjunktyvito rūšies (bakterinis ar ne) be jokių alternatyvų išrašė nebeparduodamus "istorinius" lašus, kaip patys išsiaiškinom net neskiriamus vaikams iki dviejų metų (antibiotikus), truputį pašiurpę patys dar paieškojom kitų gydymo būdų.

Dėl mamos pienelio lašinimo gyd. Vitkauskas jau pakomentavo (ačiū labai autorei už temą ir Gydytojui už komentarą), bet medicininėje literatūroje radome dar vieną būdą – medų praskiesti su pieneliu ir įlašinti po lašą į kiekv. akytę, po kelių minučių nuplauti su ramunėlių arbatyte ar virintu vandenuku. Esmė ta, kad medus – vienas iš keleto gamtinių baktericidinių substancijų (greta česnako, svogūno, imbiero ir t.t.), todėl tai rekomenduojama kaip natūralus bakterinio konjunktyvito gydymas, neva sunaikina tas blogąsias bakterijas. Aišku, kanalėlių jei užakę, neatkemša. Netinka tik mažiukams, alergiškiems medui. Progresas yra, lėtas bet nuoseklus, kolkas antibiotikų nelašiname.

Gydytojau, kokia Jūsų nuomonė dėl šito metodo? O gal kas iš mamų irgi esat bandę?

5:13 pm
gegužės 1, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Turbūt levomicetino išsigandote, ar ne? Aš jų irgi didžiai nenorėjau savo brangenybei lašinti, kaip jau toms mamoms būna, bet kai patyrusi specialistė, į kurią kreipėmės papildomos konsultacijos, pagąsdino galimais ragenos pažeidimais, truputį išdrąsėjau :) Nėr iš ties ten su jais viskas taip blogai – kadangi gaminami ir galioja tik savaitę, išvengiame konservantų, kurių yra kituose lašuose, be to jie išplaunami su ašaromis ir daug į organizmą nepatenka.  Antibiotikais mūsų medikai iš ties kartais pernelyg piktnaudžiauja ir skiria be reikalo (dar dažniau mes patys imamės jais gydyti visokius peršalimus), bet žinokit, bakterinis konjuktyvitas yra vienas tų atvejų, kai tikrai reikia. O kad nustatomas "iš akies" tai taip jau yra, bet pūlingos gelsvai žalsvos išskyros būna beveik neabejotinas jo požymis (virusiniam kiek suprantu būdingas tik paraudimas, sudirgimas ir vandeningos išskyros, ir negydomas, jis praeina savaime maždaug per savaitę).

Pagailėjau mažojo ir padariau klaidą – vengiau pradėti rimtą gydymą, o po to lašinau per retai – reikia atakuot keturis kartus per dieną ir apie savaitę, net kai visiškai atrodo išsivalę viskas. Taigi dabar tenka gailėtis, lašinti 'tobrex"ą ir džiaugtis savo pačios kapiliarų išvagotais perštinčiais sielos veidrodžiais (ar minėjau, kad jis labai užkrečiamas? ;) – rankas kažkada matyt nevisiškai kruopščiai nusiploviau.

Medus skamba patraukliai, kaip švelni, natūrali priemonė, bet visgi, jei jums tikrai ne latakėlių užsikimšimas (kas būtų būdinga jūsų mažajam – maniškiui tai jau septintas mėnuo), o tas "bjauriktyvitas" – tai sakyčiau, jog čia būtent tas atvejis, kai galime būti dėkingi mokslui ir pasinaudoti jo išradimais. Bakterijos šiais laikais, kaip sakant, labai suįžūlėję ;) Sveikit!!!

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Gydymas mamos pienu

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
11 + 4
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
6 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: