Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Gelezies pasisavinimas, pilvuko diegliai ir chemija

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

5:34 pm
balandžio 23, 2011


AstaJ

Narys

įrašai8

Laba diena, mano pupuliukui 1,5 men. Ir mes labai vargstam su pilvuko diegliais. Nuo pat gimimo jam labai pute pilveli, taciau neverkdavo, "issibezdedavo", paaugus pradejo verkti  iki isterijos (nereaguoja raminamas), bet "issibezda". Rytais 2-3val praleidzia isikandes  mano kruti, ir vos tik paleidzia ima verkti  (kitaip nenuraminu). Drauge patare duoti Sab Simplex, ar padeda tiksliai pasakyti negaliu, nes vis tiek verkia rytais, toliau "bezda", tik pastebejau, kad dabar jis labai stipriai tustinasi, su tokiu garsu, lyg viduriuotu, daznai net perbega per pampersu virsu( per diena taip daro iki 5 kartu).Ar gali jis buti tiems vaistams alergiskas (vanilei)? Ir ar jau galiu tiesiog imti ir isvirti jam pankoliu arbatos ?( pirkau grudeliais sveiko maisto parduotuvej) Ka dar be sildymo, masazo ir vaistu galiu padaryti, kad jam palengvinti gyvenima?

Kitas klausimas: po pirmo apsilankymo pas gyd, mums padare kraujo tyrima ir sake, kad gelezis truputi zemiau normos, bet nedaug. Ir jam israse gerti folio ( gaminami milteliu pavidalu). Kai as paklausiau ar pati negaliu gerti ar bent jau valgyti daugiau gelezies turincio maisto, pasake, kad su pienu vitaminai neperduodami. Ar tai tiesa? Ir tada kas su pienu perduodama?

Na ir trecias klausimas: visos mamos nori buti grazios ir ne tik pasipuosusios nuo bemiegiu naktu pajuodusiais paakiais :) Ar galiu dazytis plaukus ir detis "chemini" kol pati maitinu?

P.S. ka daryti jei is vienos kruties lasa pienas? ypac kai pradedu maitinti is kitos? Kaip ji sustabdyti, nes iklotai pastoviai buna permirke.Ir man atrodo, kad del to joje maziau lieka pieno.

12:49 pm
balandžio 25, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Sveiki Mama Asta,

Įkišiu truputį savo trigrašį – gal stebuklingų patarimų ir neturėsiu, tačiau kartais palengvėja vien žinant, jog kažkam kitam irgi yra taip buvę ir jog tai…kada nors praeis :) Aišku dabar jus tai vargiai paguos, bet bent jau dėl pieno lašėjimo, tai tikrai turbūt ir gydytojas nieko negalės efektyvaus patarti – kiek suprantu, tai yra tiesiog kai kurių moterų fiziologija. Man jis pvz., tekėjo gal iki kokių trečio – ketvirto mažylio mėnesio – nors atrodo buvau ilgai žindžius pirmąjį ir krūtys jau turėjo žinot, kaip elgtis ir nebekvailiot :) Bet, kaip matote, turėjo savo nuomonę jos vistiek, manau, gal dėl to, kad labai norėjau vėl sėkmingai žindyt ir pieno gausiai turėt – tai, kaip kokios auksinės žuvelės abi ir pildė mano norus uoliai. Šiaip stabdyti tą pieną teoriškai galima – galima bandyti tiesiog pridėti ranką ir lengvai spaudžiant palaikyti, kol nustos, tik nemanau, jog verta, ką žinai, ką ten užspausi ir ar neprisidarysi bėdos. Jei bėga, matyt, galvokim, kad taip tuo metu reikia. Ir jei žindote namie, tiesiog turėkite po ranka kokį mažą minkštą rankšluostuką ar keliagubą "marliuką"/vystykliuką ir nesidrovėkit vietoj tų įklotų žindymo metu už marškinėlių ar liemenėlės užsikišt – įklotai tikrai dažnai prieš pieno upes bejėgiai būna :). Nebijokite, jog neteksite pieno – jis gaminasi ir kūdikiui žindant, o į nubėgusį man patikdavo žiūrėti, kaip į perteklių tiesiog. Tai ramina.

Su pilvuku tas pats. Apie trečią – trečią su puse mėn. taip pat apsitvarko daugiau ar mažiau savaime, jei kokios rimtesnės virškinimo problemos nebūna. Ir tai, kad rytais būna sunkiau – tiesa. Naktį matyt susikaupia dujų daugiau, mažiau juda ir todėl kankinasi mažieji su mamom kartu labiau. Tuštinosi bent jau maniškiai abu irgi būtent taip, su garsais, perbėgimais, net putom nuo tų oro burbuliukų. Tęskite tai ką darote -įsitikinkite, kad gerai apžioja krūtį, masažuokite, "minkite dviratuką", šildykite – tiesiog šiltas mamos ar tėčio delnas dažnai yra pakankama, daug daug nešiokite, glostykite, arbatytę galite gerti pati – pereis į pienuką, tik nepiktnaudžiaukite, kaip ir bet kuo kitu. Vaistukai dažnai padeda tuo, kad nuramina mamą. Neatmeskite šio faktoriaus – rami, pasitikinti, pailsėjusi mama, kaip nuvalkiotai tai beskambėtų, iš tiesų gali turbūt labiausiai palengvinti savo kūdikio būklę. Jis, mano giliu įsitikinimu dažnai verkia ne tiek iš kažkokio didžiulio skausmo, kaip kad mums atrodo, o tiesiog iš baimės, nerimo, kas jam darosi, koks čia naujas nemalonus pojūtis ir stebi, kaip jam reaguoti  žiūrėdamas, kaip reaguoja mama. Parodykite savo ramiu tvirtu balsu, mimika, kad tai nemaloni būklė, bet jūs jam kaip įmanydama padėsite. Ir tiesiog giliai įkvėpusi tęskite pastangas toliau – gal dažniau siūlykite krūtį – mums tas turbūt labiausia padėdavo ir dėl to, kad ramina, ir dėl to, kad kaip aš įsivaizduodavau pienukas stumia visas dujas žemyn, skatina žarnyno judesius iš vidaus (vaizduotės galia stipri), dabar gražūs orai  – vežiokite, nešiokite mažąjį lauke, ypač prieš miegą, supimas irgi labai gerai tam pilvui man regis, šilta vonelė be trynimų, gramdymų – tiesiog atpalaiduojamoji, kad pajudintų kojytes, paplūduriuotų – nepabijokite net į savo vonią įsileist, o gal net sugalvosite nusipraususi po dušu, pasiimti kartu, pasiguldyt ant pilvo ir tiesiog pabūti taip artimai.

Čia tokie gal "keistoki" patarimai ;), bet, pažadu, kad tikrai nepakenks :)

O dėl gražios mamos, tai aš atsakyčiau štai ką – puiku, jog norite būti pati gražiausia mama savo vaikeliui, vyrui, gerai, jog nepamirštate savo poreikių – tai natūralu ir gera, tačiau, jei paklaustumėt mano asmeninės nuomonės, sakyčiau, jog žindymas jums suteiktų neįkainojamą proga duoti pamoką vaikui, jog savo kūną galima ir reikia mylėti tokį, koks jis yra, nesistengiant kovoti su tuo, ką gavome, vien tam, jog mus spaudžia vienaip ar kitaip atrodyti mūsų aplinka. Gamta mums davė puikiausiai suderintus akių, plaukų, odos atspalvius, faktūras, kvapą – ir tokia mama vaikui yra artimiausia ir geriausia. Jo uoslė labai jautri, todėl papildomi kvapai gali dirginti, o pasikeitusi išvaizda net išgąsdinti (maniškio akytės išsiplečia net kai pamato mane su rankšįluosčio "turbanu" ant galvos ar akinukais). Daugiausia grožio moteriai suteikia spindinčios akys, vidinė ramybė ir džiaugsmas, tačiau, jei jums geriau jaustis padės būtent nauja šukuosena, tada bent jau siūlyčiau nerizikuoti ir ne tik dėl to, jog maitinate, bet ir dėl jūsų pačios sveikatos, verčiau pabandyti ką nors per šimtmečius išbandyto – ramunėles, ąžuolo žievę, chna, basma, blogiausiu atveju kokius nors natūralesnius dažus (pvz., "Logona", rasite ekologiškos kosmetikos parduotuvėlėse arba internete).

Sėkmės ir būkite pati gražiausia mama savo atžalai – tokia esate jau dabar, nes jis jus pasirinko ir jūsų veidas jam yra nuostabiausias vaizdas pasaulyje

8:47 pm
balandžio 26, 2011


AstaJ

Narys

įrašai8

Dekui uz grazius zodzius ir nuraminima Embarassed del diegliuku, tai dedu ir sildykle suvyniojusi i merliuka (aisku ne ant nuogo pilvuko) ir masazuoju, taciau dabar pabandziau su sauksteliu duoti pankoliu arbatos (nesaldintos), aisku baisingai verkia kad ne pienukas, taciau vargais negalais nuryja pora mazulyciu gurksniuku is saukstelio. Ir pastebejau, kad padeda, taip galingai "nuburbuliuoja"….Smile kad stebiuosi kur jam tiek telpa to oro ir kaip jis dar i ora nepakilo :)

 

12:39 pm
balandžio 28, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Oi dėl to oro tai ir aš iki šiol nesuprantu iš kur – rodos ir žiūri, kad pakankamai laukelis giliai būtų, kad neprisirytų ir atsirūgti pakeli, ir vistiek. Tai sakau, kad arba pienukas, jei mama perdaug juda ar jaudinasi, pasidaro "gazuotas" (na žinot, lakstai, šokinėji, drebi iš jaudulio ir susiplaka :) Juokauju. Arba gamina pilvuke koks oro aparatėlis :)

Jei rimtai, tai priežastys turbūt visgi iki galo neaiškios. Arba aiškios, bet slepiamos, nes turi gi kažkas vaistukus nuo pilvuko pūtimo pirkt ;) Tokia tad mano sąmokslo teorijos nuomonė :)))

Laikykitės! Ir linkėjimai mažąjam pilvukui – kad rimtų greičiau

12:59 pm
balandžio 28, 2011


mamaša bagataja

Svečias

Sveikos, mamytės. Atsidariau šį klausimą ir ašaros pradėjo riedėt. Mums tas pats – 1,5 mėnesio ir daug mažylių ašarų (turbūt sunkiausia, kad tos mažylės visos dvi…).

Mamule Mū, ačiū už priminimą, kad labai svarbu rami mama :) pastarosiom dienom vis sunkiau tai atsimint.

4:50 pm
balandžio 30, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Asta,

Folio rūgštis svarbi baltymų apykaitai, nukleorūgščių sintezei, augimo ir vystymosi procesams, taip pat dalyvauja ląstelių dalijimosi ir atsinaujinimo procesuose. Kartu su vitaminu B12 folio rūgštis reikalinga raudonųjų kraujo kūnelių brendimui kaulų čiulpuose. Paprastai kūdikis, kuris nepatyrė nukraujavimų, nepatyrė ir kraujo ląstelių, tarp jų – ir raudonųjų kūnelių eritrocitų – netekimo. Todėl abejoju ar Jūsų kūdikiui reikalingas dirbtinai paspartintas kraujo ląstelių dauginimasis ir brendimas, taigi ir būtent folio rūgšties papildymas. Aišku, iš kūdikio kraujyje pasenusius ir suirusius eritrocitus keičia kaulų čiulpuose užauginti nauji eritrocitai. Todėl ir folio rūgštis (vitaminas B9) yra tarp vitaminų, kurie perduodami iš motinos kūdikiui su jos pienu. O pati mama šio vitamino gauna su maistu. Daug folio rūgšties i turi visos žalialapės daržovėse: petražolės, špinatai, salotų lapai ir kt.. Taip pat jos yra kepenyse, inkstuose, kiaušiniuose, karvės piene.

Rašote, jog ištyrus Jūsų vaikelio kraują, rastas būtent geležies nedidelis trūkumas. Laiku (ne gerokai per anksti) gimusiems (ir dėl to turintiems pakankamą geležies atsargą) ir gerai augantiems tik motinos (žymia mažakraujyste nesergančios) pienu mintantiems kūdikiams geležies stygius jų kraujyje pirmąjį gyvenimo pusmetį nebūdingas. O jeigu jis nustatomas 1,5 mėnesio amžiaus kūdikiui, aš verčiau laikinai (kol kraujo hemoglobinas pasieks normą) skirčiau nedideles geležies preparatų dozes.

O ką aš žinau apie kūdikių PILVO PŪTIMO IR DIEGLIŲ priežastis, požymius ir gydymą detaliau surašiauknygoje, p. 223-226

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Gelezies pasisavinimas, pilvuko diegliai ir chemija

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
8 + 10
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
10 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: