Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

diegliukai, atpylinejimas, ciulptukas

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

5:16 pm
lapkričio 1, 2010


Droja

Naujas narys

įrašai2

skaitau jūsų knygą, kuri man sukėlė didelį susižavėjimą, stengiuosi ja vadovautis, kadangi labai noriu maitinti savo dukrytę. 
Mano dukrytei 3 savaitės ir 2 dienos, ji valgo labai dažnai, kartais net kas 15 min ir  atpylinėja, kartais net nespėjusi pavalgyti, ka su valgiusi atpila. Kartais ji pradeda skaudziau verti, istempia kojytes ir israusta jos veidelis, tai su vyru galvojam, kad gal pilvuko diegliukai, tai tada ji iesko krutines labai daznai, ar gali tai itakoti jos dazna noreja zysti?
Per ta laiką kol dukryte turime, tai davėme 3 kartus klijuko, kuri pati gaminau is grikiu, nes maniau kad ji neprivalgo, nes istisai jai krutine laikiau prie jos ismaitindavau virs dvieju valandu, o ji atrodydavo vis dar alkana ir pykdavo.
2 savaiciu jai bunant susirgau, sukilo temperatura, tai 3 paras geriau antibiotikus(ospamox 1000 mg) israsytus gydytojos (daugiau nei puse tabletes paracetamolio isgeriau) ir maitnau, gal tai galejo ka nors itakoti mano dukrytei?
Papildomai atsigerti kelis kartus daviau vandenuko, bet ji nenorejo ir nebedaviau. Ciulptuka naudojame nuo 2 savaiciu (jai nepatinka ir stengiames nenaudoti).
Gaunu ivairiu patarimu, kad reikia vaistuku jau nuo diegliuku, kad neprivalgo ir pan. Bet labai noriu pati maitinti, tik nebezinau, ka daryti, ji vargsiuke net naktim nemiega.
Is anksto dėkoju už jūsų sugaištą laiką, atsakant.

12:36 am
lapkričio 2, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Droja,

Jeigu Jūsų dukrytė atpila greitai, arba net žindymo metu, gali būti, jog prisiryja oro. Dažniausia priežastis būna netinkamas kūdikio prigludimas prie krūties, kai burna apžioja vien tik spenelį. Tada kūdikio burnoje lieka erdvės, kurioje oro. Kūdikis, rydamas pieną, kartu su juo nuryja po gurkšnelį oro. Tas oras kaupiasi vis didėjančiu burbulu kūdikėlio skrandyje ir jį sudirginęs sukelia spazmus / skrandžio susitraukimus, kuriais oras stumiamas lauk. Jeigu kūdikis guli arba beveik guli, kartu su oru išstumiamas lauk ir pienas – tai yra atpylimas. Dar pastudijuokite knygos skyrelius “Žįsti – tai ne čiulpti“, p.89-91, ir Kūdikio glaudimas prie krūties”, p.92-95, ir pasistenkite pataisyti ką darote ne taip.

Vertėtų dukrytę atpratinti nuo čiulptuko, nes jį čiulpdama siaurai apėmusi burna, ji įprantą taip pat siaurai išsižioti/apžioti ir glaudžiama prie krūties. Knygos skyrelyje “Nereikalingi daiktai”, p212-214.

Iš tiesų, kūdikio nurytas oras gali patekti iš skrandžio toliau į žarnyną ir ten sukelti pilvo dieglius. Detaliau apie juos ir apie jų gydymą rasite atitinkamame knygos skyrelyje, p223-226.

O Jūsų pačios gydymuisi vartotų vaistų nebuvo tiek daug, jog dėl to būtų galėjęs kažkaip sutrikti žindomos duklerės virškinimas. Daugiau apie ŽINDANČIOS MOTINOS VAISTUS

9:35 am
lapkričio 2, 2010


Brigita

Narys

įrašai65

Sūnus irgi gausiai atpylinėdavo. Iš dalies, manau, dėl to, kad žįsdavo praktiškai be pertraukos, todėl jam paprasčiausiai būdavo per daug to, ko pritraukdavo. Iš dalies padėjo dažnas pastatymas ir padėjimas atsirūgti. Maždaug kas 5 min. Jis nelabai atsirūgdavo mums, bet bent jau pienas subėgdavo Laugh

5:45 pm
lapkričio 2, 2010


Droja

Naujas narys

įrašai2

Ačiū gydytojau Jums už atsakymą.

Mūsų mergytė žindžia apžiojus visą krutinės areolę, tik keisim padėtį turiu galvoj, kad kūdikis turi gulėti ant lygaus pagrindo, nes as guldydavau ja ant pagalves. Nežinau ar mums pasiseks atsisakyti čiulptuko, nes ji ir privalgiusi ieško dar, o čiulptukas leidžia jai atsikvėpti, nes galėtų ištisai valgyti, ar tai normalu? Mums pavyksta kartais išbūti be čiulptuko, kai ji užmiega giliai pavalgiusi su krutine burnojeSmile arba kai stipriai pati atpila bevalgant.

11:52 pm
lapkričio 4, 2010


Asta

Narys

įrašai4

Daktare,

pirmiausia norėjau labai pasidžiaugti ir pasveikinti su tokia nuostabia iniciatyva – žindymo meną skleisti ne tik knygose, savo kabinete, bet ir taip aktyviai bendraujant internetu. Pati išklausiau nuostabius žindymo kursus VASC, kur jūsų knyga taip pat buvo rekomenduota. Dabar galvoju, kad NORIU ją turėti savo bibliotekoje :) Kaip būtų gera, kad tokie gydytojai kaip jūs dirbtų mūsų šalies sveikatos įstaigose. Pradedant gimdymo namais, kur sesutės, rodydamos, kaip išspausti pienuko iš krūties, spenelį suspaudžia taip stipriai, kad akys ant kaktos išlipa, ką tik gimusį kūdikį ant mamos padeda tik tam, kad užsidėtų pliusiuką, o ne palauktų, kol jis susiras pavalgyti… ir baigiant BPG, kurie kaip sprendimą daugeliui problemų siūlo mišinuką, primaitinimą ir pan. ir iš karto puola klausti, ar mamai užtenka pieno, vietoj to, kad ją padrąsintų ir paskatintų maitinti krūtimi. Oj, kaip norėtųsi visoms tokioms gydytojoms sukimšti į galvas bent nedidelę dalį to, ką jūs rašote savo knygose. Pikta, kai net vaikų gydytojai nesuvokia žindymo svarbos… (atleiskit už paburbuliavimą Smile)

Perskaičiau daugelį rūpimų temų forume, tačiau liko klausimų. Pirmiausia norėjau pasiklausti dėl atpylimo. Mano dukrytei keturi mėnesiai. Maitinu tik MP, taip dažnai, kaip ji prašo ir neriboju žindymo trukmės, bet dažnai po valgio ji atsirūgsta tokiomis lyg tąsiomis, tirštomis seilėmis su pieno priemaišomis. Kartais pasitaiko, kad net ne iš karto po valgio, o po kiek laiko jai iš burnytės išvarva toks seilių gumulas. Kas tai galėtų būti? Nežinau, ar tai susiję, bet būna, kad jos išmatos įgauna žalsvą spalvą ir jose matosi gleivių. Dukrytės elgesys normalus, ji domisi aplinka, vystosi pagal savo amžių. Apskritai ji labai aktyvi ir sunkiai paguli ramiai Laugh

Ir dar vienas klausimas dėl jos miego. Per kursus mus mokino, kad pirmas 45 kūdikio gyvenimo dienas jis turi valgyti ne rečiau kaip kas 3 val. Todėl tuo laikotarpiu ją žadindavom. Vėliau nustojom. Dabar ji valgo maždaug kas 1,5-2 val. (skaičiuoju nuo kiekvieno valgymo pradžios). Žindymo trukmė labai įvairi. Būna, kad pavalgo per 10-15 min., būna, kad užsiguli valandą ar ilgiau. Naktį išmiega po 5-7 val. Todėl realiai gaunasi vienas maitinimas naktį. Taip pat pietums išvežam į lauką pamiegoti, kur ji išmiega dar ~3-5 val. Daugiau per dieną ji retai kada užmiega. Ar nieko baisaus toks ilgas miego laikas? Ar nesumažės pienuko gamyba? Juk naktinis valgymas skatina laktaciją. Ar dukrytei nekenkia tokios ilgos pertraukos be maisto, o vėliau dažnas valgymas?

Mūsų pediatrė jau antras mėnuo kaip stresuoja, kad dukrytė nepriauga pakankamai svorio. Pagal PSO augimo lenteles svorio galėtų būti šiek tiek daugiau, bet noriu išgirsti specialisto nuomonę. Svorio priaugimas:

išeinant iš ligoninės – 2980 g, 51 cm

1 mėnuo – 4200 g (+1220), 52,5 cm

2 mėnuo – 5150 g (+950), 60 cm

3 mėnuo –  5680 g (+530), 60,5 cm

4 mėnuo –  6200 g (+520), 65 cm

Tiesa, nuo trečio mėnesio pabaigos perkėliau mažylę į jos lovytę. Nelabai norėjau, bet pasidaviau tarybinės chirurgės pagrūmojimui, kaip mes drįstam miegoti su dukryte… Ji pažėrė įvairiausių kvailų argumentų… Dar prisiskaičiau, kad vyresnius vaikus sunku atpratinti nuo miegojimo kartu su tėvais, taip ir gavosi, kad ryžausi. Ką jūs apie tai manot? Ir vėlgi, bijau dėl galimai sumažėsiančios pieno gamybos.

Labai lauksiu jūsų patarimų ir atsakymų. Ačiū!!!

6:08 pm
lapkričio 7, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Asta,

tokia yra pirmųjų menesių kūdikių anatomija, jog jungtis tarp stemplės ir skrandžio dar būna daugiau ar mažiau pravira. Jeigu ta anga didoka, kūdikis lengvai atpila gulėdamas arba net ir laikomas stačiomis, net ir neprisirijęs oro. Pvz, jeigu žagteli dėl diafragmos raumenų truktelėjimo su spaudimu į skrandį. O apvirškintas motinos pienas taip ir atrodo, kaip Jūs aprašėte. Be to, po ketvirto mėnesio jau pradeda artėti dantų dygimas, todėl ir seilių burnoje padaugėja. Nedaug skaidrių gleivių gali būti ir visiškai sveiko žindomo kūdikio išmatose. Kūdikio išmatų spalvingumas, taip pat ir žalsvumas, šiek tiek priklauso ir nuo mamos mitybos. Tačiau tai tik spalva, nerimauti nereikia.

Natūraliam maitinimui įvairus žindymų dažnumas ir trukmė yra būdingi. Ilgesnė kaip 4 valandų pertrauka dieną nerekomenduotina, todėl gal nereikėtų laukti 5 valandas ir vertėtų iš lauko grįžti anksčiau. Ilgiausia naktinė pertrauka neturėtų užsitęsti ilgiau kaip 6 valandos. Paprastai to nebūna kai kūdikis miega šalia/arti mamos. Galimai dėl tų ilgokų maitinimo pertraukų šiek tiek sulėtėjo Jūsų dukrytės svorio augimas (nors ir normaliai žindomi kūdikiai daugiausiai priauga būtent pirmaisiais mėnesiais). Tačiau jeigu dar tik keturių mėnesių amžiaus kūdikio guldymas šalia Jums nepriimtinas, geras kompromisas būtų bent jos lovelės pastatymas greta, be jokio tarpo ir borto, ir viename lygyje – kaip jūsiškės tęsinio.

8:53 pm
lapkričio 7, 2010


Age

Svečias

Laba diena,

mano suneliui 17 dienu, gime 4120 g svorio, ligonineje numete apie 400 g., nes mazai buvo priespienio. 15 dienu buvome pas pediatre jis jau svere 4700. Kreipemes i pediatre, nes vaikas gan neramus, prasesi zindomas kas valanda, nors buvo pora naktu, kai busdavo kas tris keturias valandas. Zindomas kas valanda, jaute diegliukus. Ar gali taip buti nuo per dazno zindymo atsirasti pilvo putimas? Pediatre patare zindyti ne reciau kas tris valandas, nors mes retai taip istveriame. Pediatres nuomone, zindomas kas valanda jis persivalgo ir del to jam kaupiasi dujos.

Paskutinemis dienomis jam labai skauda pilvuka, riecia kojytes, stena. Pastebejau, kad pilvuko spazmai prasideda praejus 1 val. po zindymo. Zinda apie 15-20 minuciu. Diena zinda dazniau, kartais kas valanda, kas dvi. Man atrodo, kad jis taip daznai neisalksta, tiesiog uzejus diegliuku skausmui jis prabunda ir prasosi valgyti, jei imi ant ranku, iesko kruties, nors buna praejes pusvalandis po zindymo ir jis pats paleido kruti. Vaikas matosi nori miegelio, nes ziovauja, o uzejus diegliukams greit prabunda ir buna irzlus. Kaip jam padeti? Gerem ir lasiukus, darom masaziukus, kilnojam kojyes, guldom ant pilvo.

Ar gali buti, kad pilvo putimas, duju neisejimas uzeina del per dazno zindymo? Ar galima ji migdyti prabudus nuo duju putimo neduodant kruties?

10:34 pm
lapkričio 7, 2010


Asta

Narys

įrašai4

Dėkui už jūsų atsakymą. Visiškai nuraminot dėl dukrytės atpylinėjimo ir kakučio.

Ir tikrai nesu prieš mažosios miegojimą kartu. Tiesiog prisiklausiau senų gydytojų ir bobučių plepalų :( Tuojau pat pasiimsiu klecką atgal prie mūsų. Ačiū jums už patarimus! Smile

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
diegliukai, atpylinejimas, ciulptukas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
6 + 12
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
6 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: