Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

11:44 am
vasario 10, 2011


ritalija

vilnius

Narys

įrašai18

kaip atpratinti kudiki nuo soskes? jai 1 men, buna pavalgo ir miega iskart o buna kad krutines tikrai nenori daugiau bet paguldyta vis zirzia, duodi ciulptuka tai vaikas nurimsta ir po kurio laiko uzmiega. pirma kart ciulptuka idaviau ligoninej kai ja man atnese, man daktare pasake pamaitint ir duot soske kad miegotu iki ryto, taip ir padariau del to kad sunkiai begalejau pastoveti ir net baisu buvo pagalvot apie tai kad reiks keltis ir ja imt kad pamaitint kai pati vos bepastoviu ir tai isitverus lovos krasto.

aciu

1:52 pm
vasario 12, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Ritalija,

labai užjaučiu Jus dėl tos sunkios Jums pirmosios dienos po gimdymo ligoninėje. Tuo pačiu negaliu pagirti tos ligoninės daktarės, patarusios vos gimusį naujagimį pripratinti prie čiulptuko, bet ne pasirūpinusios, kad Jūsų dukrytė būtų paguldyta šalia mamos, o ne atskiroje lovytėje.

Tikiuosi, kad dabar Jūs jau sustiprėjote ir jaučiatės geriau, kad galite vaikščioti ir net savo dar visai nedidelę ir nesunkią dukrytę išlaikyti ir panešioti ant rankų. Žmogus sutvertas ne vien tik miegoti ir valgyti. Ne tik suaugę, bet ir vaikai nuo tam tikro amžiaus dienomis jau išvis nebemiega. Ir tai pasidaro ne staiga, o palaipsniui. Taigi net ir 1 mėnesio kūdikio ne absoliučiai visi pamaitinimai turi baigtis nedelsiamu užmigimu. Mažasis žmogus turi ne tik auginti kūno centimetrus ir gramus, bet ir pamažu vystyti savo protą ir judesius. Ji turėtų pasižvalgyti ne tik į lubas ar barškaliukus virš jos lovytės, bet ir į platesnį supantį pasaulį, kitus žmones ir reiškinius. Tam labai tiktų labai patogi ir saugi vieta ant mamytės ar tėvelio(!) rankų. Be čiulptuko. Čiulptuko čiulpimas irgi yra savotiška veikla, prikaustanti kūdikio dėmesį ir atitraukiantį nuo siekio domėtis dar kažkuo, o kartu ir labai pažįstama veikla, kuri kūdikį nuramina ir galop vėl užmigdo.

Be to, jeigu Jūs tikrai norėsite atpratinti savo dukrytę nuo čiulptuko, Jūs ir naktį prabudusią nuraminsite savo artumu, o ne užkišite jai burną tuo gumos gabalu: KŪDIKIO MIEGAS

11:33 am
balandžio 9, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Gydytojo požiūris į čiulptukus yra labai išmintingas, tikrai verta į jį atsižvelgti ir kūdikio artumo poreikį tenkinti natūraliais metodais, pagal mūsų prigimtį – glausti, nešioti, myluoti, žindyti taip dažnai ir ilgai, kai jam norisi (nepamirškite pasirūpinti ir savo poreikiais, taupykite jėgas migdydamos šalia savęs, įsigydamos nešioklę ar visais kitais jums asmeniškai priimtinais ir patogiais būdais). Tačiau visgi atsižvelgdama į kai kuriuos išimtinius atvejus, norėčiau parašyti ir porą padrąsinančių žodelių mamoms, kurios dėl vienokių ar kitokių aplinkybių čiulptuką vaikeliams visgi davė, ir gal dabar jaučiasi dėl to šiek tiek kaltos. Kaip kad aš pavyzdžiui :) Mano su antruoju sūnumi atveju jo čiulpimo reflekso patenkinti natūraliais čiulptukais – žindymu, nepavyko. Pieno turėjau taip gausiai, kad norėdamas tiesiog nusiraminti, užmigti šalia čiulpdamas, jis būdavo priverstas persivalgyti, nes krūtys beveik niekada neištuštėdavo. Tai erzindavo mus abu, o pieno kiekis susireguliavo tik dar po kelių mėnesių, todėl tokiems atvejams ir teko pasinaudoti to mažojo guminuko pagalba. Paprašome jos ir dabar, kai pamaitinusi mama nori kur nors išeiti, pvz., į pasimatymą su tėčiu, ir išsineša gamtos sukurtus čiulptukus, o atžalai tenka sunki dalia tas porą valandų migdytis su seneliais :). Meilės, šilumos ir dėmesio jis gauna tikrai maksimaliai, tačiau gal yra jautresnis, gal jo čiulpimo refleksas stipresnis. Net ir turėdama pačių geriausių norų mama juk fiziškai kartais neįstengia būti šalia tiek, kiek kai kurie (visi net, greičiausiai) vaikai norėtų.

Tad apibendrindama turbūt norėčiau pasakyti, jog čiulptukas jokiu būdu neturėtų tapti mamos pakaitalu, tačiau, kartais jai padėti, kad išsimaudžiusi po dušu, išgėrusi mieste kavos, nuėjusi į kursus ar kitaip truputį pailsėjusi, ji būtų dar geresnė mama, tikrai nėra baisus nusikaltimas :)

Barkit dabar jau mane :)))

7:59 pm
balandžio 9, 2011


ritalija

vilnius

Narys

įrašai18

dabar jau visiskai su jumis sutinku Mamule Mu :) kiek suprantu soskyte blogai vaikeliui tik todel kad ''gali buti'' kad po jos vaikelis blogai kruti ims, bet jei su kruties emimu ner problemu todel istikruju ir as nematau labai dideles blogybes tame gumos gabalelyje, tuo labiau kad soskyte ciulpia tik kudikiai, uzauge to nedarome :) tad is tikruju kodel turetume atimti ta kudikystes dalyka, o ypac jei kudikelis nori kazka zysti kas neduoda pieno :) tuo labiau kad tokiu atveju pati mama ir ciulpimo reikala turintis kudikis galetu greiciau ir geriau pailseti o ne kankintis abu :)

8:30 pm
balandžio 9, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

O va dėl to "blogo" ėmimo, tai gerai, kad priminėte. Čia tikrai rimtas reikalas, reikia, man atrodo, perspėti visas būsimas mamas ir čiulptukų naudotojas. Štai kad ir aš, jau truputį žinių ir patirties turėdama, atrodo, ėmiausi visų apsisaugojimo priemonių, kad tik nesupainiotų krūties su čiulptuku. Neišvengiau bėdos vistiek, kaip jau ten taisyklingai tą krūtį besiūliau. Porą kartų pasinaudojo guminuko paslaugomis ir žiūrėk jau pamiršo viską, ką per tris mėnesius apie "teisingą" žindimą ir mamos nežalojimą žinojo, jau žiūrėk sučiaupęs lūpeles savo žaviąsias tąso spenelį, trina tarp dantenų sau smagiai. Ir užgrūdinti atrodo buvo ilgamečio kito vaiko naudojimo, ir vistiek jautri, plona odelė jų – skausminga žaizdelė iš kart, nespėsi apsižiūrėt. O tada jau per kitus maitinimus ir gimdymo skausmai ne tokie baisūs palygint beatrodo ;) Kol užgyja. Taigi tikrai, kaip tą alkoholį, verčiau – žindukus "vartokime saikingai" ir jei patys įnirtingai neprašo, saugodamos savo krūtis, verčiau net nesiūlykime. Tokia tad mano idėja šiuo klausimu

5:14 pm
balandžio 28, 2011


paulina

Svečias

o maniske taip priprato prie ciulptuko,kad kruties nebeimaFrown kisu kruti nusisukineja,klykia ne savu balsu o duodu ciulptuka iskart ramu.vis bandau ir bandau kist bet vis tas pats jei klykdama paciulpia kokia min ir viskas.jai dabar 2men,jau koki men primaitinu misinukais,visada pirma duodavau kruti,o tik tada misinuka,bet jau trecia diena kruties ne is tolo,o nutraukiu vos po 20-30gr Frownlabai noriu maitinti kuo ilgiau tik nezinau ka daryti.

1:30 am
gegužės 2, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Paulina,

kartais tai, kas nesiseka dieną, pavyksta naktį Wink

 Neretai apsimiegoję/ ne visai išsibudinę kūdikiai būna primiršę savo protestus ir visai draugiškai priglunda prie krūties. Taigi miegokite kartu ir išnaudokite tuos momentus savo dukrytės susigrąžinimui Smile

1:39 pm
gegužės 3, 2011


bluebird

Narys

įrašai14

Ką daryti, jei kūdikis čiulpia pirštelius? Gydytoja, seselė ir net mano mama vienbalsiai rėkia, kad duočiau čiulptuką. Aš nesiryžtu. Tikrai žinau, kad dukrytė nėra alkana, nes visą diena praleidžia prie krūties dažniausiai tik čiulpdama spenelį, kai pabandau išimti tuoj pat isikiša pištelį. Svoris auga normaliai, tad, kiek suprantu, pieno pakanka. Labai bijau, kad, anot gydytojos, tai gali užsitęsti ilgam ir deformuoti žandikaulį ir pirštuką. Gal vis tik duoti čiulptuką?

11:47 pm
gegužės 11, 2011


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela PaukšteMėlynoji,

net ir mažas kūdikis yra žmogus, kuriam reikia įspūdžių ir užsiėmimų. Nepatirdamas/mažai patirdamas jų kitokių, vaikas toliau daro tik tai, ką moka.

Žaiskite su dukryte, kalbinkite ją, masažuokite, kutenkite, mankštinkite… Ir tėvelis taip pat. O jeigu tuo užsiims ir Jūsų mama, ir ji atras sau naujus prasmingos veiklos horizontus vietoje to rėksmingos kontrolierės irzulio. Nukreipkite/atkreipkite jos ir savo mergytės dėmesį į kitus daug įdomesnius reiškinius ir vyksmus, vystykite jų naujus gabumus. Ir nebereikės joms tada mintimis ir veiksmais paskęsti vien tik čiulpime (dukrelės) ar čiulpimo baimėje (močiutės)

Sėkmės Wink

4:06 pm
gegužės 12, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

O aš dar truputį norėčiau iš savo profesinės pusės pridėti: kūdikiai pasaulį pažįsta labiausiai per burną šiuo metu, todėl labai svarbu, kad jis gautų kuo daugiau aplinkos objektų ne tik pamatyti, išgirsti, pačiupinėti, bet ir paragauti :) Būtent įvertinti objektų formas, tekstūras ir taip juos įsidėmėti, sukurti jų atvaizdus savo galvelėse, kad kitą kart atpažintų. Galbūt jūsiškis pirštuką naudoja, jei ne nusiraminimui (minėjote, jog duodate krūtį dažnai, turbūt dažnai ir priglaudžiate, nešiojate, tad turėtų jaustis saugus ir mokėti nusiraminti jūsų, o ne pirštuko padedamas) ar iš nuobodulio, o būtent dėl mano minėtos priežasties. Nepaminėjote, kokio amžiaus jau jūsų žmogelis.

Tokiu atveju dar galėčiau patarti nebijoti duoti jam kuo įvairesnių smagių dalykėlių, kuriuos jam būtų saugu ir naudinga "paskanauti" – medinį šaukštą, audinio gabalėlį,…- viską, ką jis gali matyti aplink, ko neprarytų ir kas nebūtų labai nešvaru ar nuodinga (tokių daiktų yra labai nedaug ;) ir kas patenkintų tą čiulpimo/ragavimo poreikį.

Ilgesniam pačiulpimui maniškis labiausiai pvz.,mėgsta medžiaginės lėlytės ranką (vilnos kamuoliukas apvyniotas minkštos medžiagos skiautele ir aprištas virvele) ir medinį bumbuliuką nuo savo čiulptuką laikančios grandinėlės ;) – taigi vistiek jie randa ką pačiaumoti – tokia jau ta vampyriukiška prigimtis.

Nes mama kartais turi ir į dušą nueiti ;)

11:07 am
gegužės 25, 2011


bluebird

Narys

įrašai14

Ačiū už atsakymus. Iš tiesų pastebėjau, kad piršteliai į burną keliauja iš nuobodulio, o dabar ir viskas, ką pavyksta sugriebti. Vos per savaitę vaikas pasikeitė neatpažįstamai, domisi viskuo ir visais ir viską bando ragauti :)

5:45 pm
gegužės 29, 2011


tamsi26

Narys

įrašai27

Sveiki. Maniškei 8 mėnesiukai, bet čiulptukas mums taip ir liko nereikalingu daiktu. Po gimdymo priešpienio buvo labai mažai, tai mažylė beveik ištisą parą nepaleisdavo krūties. Kad ir kaip teisingai ji čiulpė, speneliai netruko užraust. Todėl aš slapčia nuo akušerių (jos žinduką tik po gimdymo draudė Smile), bandžiau nors trumpam krūtį pakeist guminuku. Kad jūs matytumėt kas iš vaiko pasidarydavo! Spjaudavo ir taip pradėdavo klykt.. Po dar kelių bandymų, teko žinduką padėt dulkėt į spintą Smile Štai tokia ta mano dukrelė, "natūralistė" nuo pat gimimo Laugh

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
del soskes

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
7 + 12
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
4 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: