Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Dar šis tas apie atsisakymą žįsti…ir tuštintis

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

12:39 pm
sausio 10, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mano retorinis klausimas pasvarstymams, kodėl tiek daug pastaruoju metu mūsų forume atsirado kūdikių, kurie tarsi be aiškios priežasties vis spjauna, nenoriai žinda tas mamų krūtis. Ir turi tiek vargelio, diskomforto po to su tuo lyg ir pernelyg retu tuštinimusi ( nors turinio ir daug, taigi sunku patikėti, kad tas atsakymas gerame pieno pasisavinime). 

Tai va ir klausiu mamų, kurios su panašiomis problemomis susiduria: jeigu iš šalies įvertintumėte savo situaciją, ar labai neįtikinamai skambėtų versija, jog galbūt mes iš to didelio noro žindyti, uolumo, didelių žinių ir pasirengimo, jau netgi ėmėme persistengti? Ar negali būti, kad bijodamos netekti pienuko ir žindyti kuo ilgiau, mes tuos papeliukus ėmėme siūlyti netgi per dažnai ir prieš tai būtent kūdikiai ir protestuoja? ( ką aišku protu sunku būtų suvokti ir tai prieštarautų viskam, ką iki tol apie juos ir jų instinktus "žinojome", ką mums kalba žindymo konsultantai ir pan.). Gal jie tikrai taip dažnai, kaip " turėtų" neišalksta, o jei ir sutinka žįsti tai labiau dėl to, kad jaučia, jog dėl to mama nusiramina, o ne iš realaus alkio. Kad tai jiems vienintelis būdas turėti jus visada šalia? Gal ir tuštinasi po to taip retai ir gausiai iš būtent pertekliaus pienuko? ( oi gausiu už tokias erezijas ;) 

Nieko neteigiu, kad dabar jau pulkime jiems " dietas" taikyt ir ribot, kaip seniau ( gink die), bet truputį sąmoningai pagalvoti apie tokią versiją gal nepakenktų. Nes kartais, kai svarstyklės balansuodamosi nuo visiško beveik nežindymo, entuziastingų žmonių ( ačiū jiems nuoširdus, jie viską darė ir tebedaro puikiai) dėka būna nusveriamos ( agitacijos, žinių ir pan.) dėka į kitą pusę, o mes pamirštame, kad tai dar ne pabaiga,  tik etapas ( rekomendacijos, patarimai) ir ne sveikas balansas. Ir imame viską sau ir savo kūdikiui taikyti aklai, nors ir vedamos tik geriausių ketinimų ( kaip ir jie). Gal daug bėdų dabar būtent iš tokio perfekcionizmo ir kyla???

Su dideliais linkėjimais ir padrąsinimu, leisti sau visko daryti mažiau, " neteisingiau", paprasčiau ir patogiau, ty būti truputį" blogesnėmis" mamomis. M.M. 

5:58 pm
sausio 10, 2014


Lactivist

Narys

įrašai77

Atsisakymas žįsti TURI priežąstį (ar keletą jų).

Retesnis tuštinimasis 6-8 savaitės po gimimo – normalu (jei vaikutis jaučiasi gerai, jo svoris auga [beje, nuo 3-4 mėnesio ir svorio augimams paprastai sulėtėja], išmatos nekietos, kt.). 

Aš savo ruožtu palinkėsiu priešingai – visada siekti geresnių rezultatų ir niekada neprarasti vilties, pasitikėti savo motiniška nuojata. Jei giliai viduje jaučiate, kad viskas gerai, vadinasi taip ir yra. Kuo ramesnė mama – tuo ramesnis ir sklandesnis žindymas.  

 

9:33 pm
sausio 10, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Patikslinsiu savo poziciją. Ji nėra nukreipta prieš žindymo konsultantų darbą plačiąja prasme: labai daug jau nuveikta, žinios gan plačiai paplitę, tai puiku ir tarsi nebėra daugiau ko pasakyti, tik valio ir didelį dėkui.

Aš kalbu apie tai, kad atsiranda tokia mamų dalis, kurios jau puikiai išmano visą teoriją, kad galėtų ją taikyti praktikoje savarankiškai ir pačios atrasti, kurios iš galbūt jau mintinai žinomų galimų atsisakymo žįsti ( arba žįsti rečiau: čia reikia nepamiršti baimės sutirštinamų spalvų, bet kartu ir gerbti mamos išgyvenimus) priežasčių jų atveju galėtų tikti, arba kaip pagelbėti tiems pilvukams, kas normalu ir kas ne ir pan. Mokinės, žodžiu pasirengę labai gerai. Tačiau visgi. Kažkas neveikia. 

Žiūrėkit, kad ir dėl to mamos pieno pasisavinimo teorijos, gal taip ir yra nesiginčiju, niekas nesiginčija, bet mamos mato faktus: didelį kiekį tirštos konstistencijos ( ne užkietėjusių vadinasi) išmatų, mato kad nelabai jokios mankštos, masažai vaikams padeda, ar ne taip greitai kaip norėtųsi, ir net didžiosiomis raidėmis " šaukia", kad netiki. 

Taigi nors viską mes dažniausia sakome teisingai: žindyk kuo dažniau, sek vaiko poreikius, būk rami, tikėk, kažkas kai kurių mamų nepasiekia ( į jas aš ir kreipiausi), kažkokie žodžiai ne tie, ne ta priežastis galbūt, kažkas giliau ir sudėtingiau. Tai ir klausiu, gal jau metas perkelti žindymo teoriją ir praktiką į dar aukštesnį lygį, pradėti labiau atsižvelgti į psichologinius, ne vien tik techninius dalykus. Įvertinti jau naujos kartos kūdikių poreikius, kurie gal irgi gilesni, sudėtingesni. Gal kūdikiai dabar labiau stresuoti,dirglesni nei įpratę mes manyti. Na kad tiesiog jau vėl metas atnaujinti požiūrį į žindymą, jį dar labiau subalansuoti individualioms situacijoms.

Tai tiek. Čia dar tik mano padriki pasvarstymai, dar kažką konkrečiau brandinu, analizuoju. Gal kada kažką aiškiau pavyks pasisakyti ar patarti. Man pačiai nepatinka toks nekonkretumas ir neaiškumas, na bet tokiu laikmečiu gyvename: kai sena nebeveikia, o naujo dar nelabai atradę esame, dar per daug svarstyklės iš vienos pusės į kitą linguoja, mėtomės…ir kenčiam.

Stiprybės visiems, ir tikėjimo, kad vilties yra

9:23 am
vasario 18, 2014


kristinacl1

Narys

įrašai71

Pritariu Mamulei Mū, teorija perteikiama labai aiškiai, lygtai laikantis jos viskas turėtų būtinai pavykti visiems vienodai. Žindyk kuo dažniau ir pagal poreikį, skamba paprastai ir aiškiai, tačiau, manau kiekviena mama tai supranta savaip. Viena kiša savo papulį bet kokiu atveju, net jeigu vaikui reikia ir kai ko kito, kita mamytė, gal ir per retai, nes juk ką tik pavalgęs tas vaikutis. Gal tai ir sukelia sąveikaujančių asmenybių Smile stresą, kai vienam užketėja viduriai, o kitam kaupiasi ašaros. Aišku mes su Mamule nekalbam apie objektyvias nevalgymo ir nesituštinimo problemas, o tik apie subjektyvius išgyvenimus. Aš irgi kartais nepakakoju, susierzinu, nenoriu valgyti, bet man tai atrodo normalu ir nesinorėtų, kad tuomet kažkas man kištų į burną maisto arba, be sustojimo minkytų pilvą. Aišku čia labai aštru, nes juk mes pasąmonėje negalime atsikratyti tos minties, kad kūdikiai yra bejegiai ir nesupranta ko jiems reikia, nors iš tiesų ką tik atėję į šią žemę jie ne tik moka išsireikalauti visko ko nori, bet kažkaip priverčia juos už kažką be galo mylėti, vienu cyptelėjimu diktuodami VISAS sąlygas. 

Tai aš irgi, kaip ir Mamule, siulyčiau nebijoti būti blogesnėm mamom, t.y. kartais pripažinti sau kad nelebai ką išmanai, ir truputį atsitarukus kvailai paspoksoti į savo načialniką, kol jis mums pats paaiškins ką reikia daryti.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Dar šis tas apie atsisakymą žįsti…ir tuštintis

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
6 + 6
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
28 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: