Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

2:39 pm
sausio 13, 2014


attenni

Narys

įrašai11

Sveiki,

Kalėdoms dovanų gavau knygą apie kūdikius 'Valgo, miega ir kakoja' ir ten rašoma, kad negerai, jeigu vaikas per dažnai žinda ir kad negalima leisti žįsti ilgiau nei 25min. iš vienos krūties, nes po 25 min. kūdikis esą persivalgo ir spenelis jau atlieka čiulptuko-raminimo funkciją. O tai prieštarauja 'Nepakeičiamas kaip motinos meilė' knygos pagrindinei minčiai – duoti krūtį visada, kai kūdikis prašo ir tiek dažnai, kiek prašo, nes jis pats geriausiai žino, kada ir kiek pieniuko jam reikia.

Ir aš susimąsčiau, kaip yra iš tikrųjų? Nes mano 2,5 mėn. dukrytė visada vakarais (prieš nakties 5 val. miegą) daug ir dažnai žinda, ir apskritai apetitu nesiskundžia…Gal knygos 'Valgo, miega ir kakoja' autorius iš užsienio rašo apie šią 'problemą' tiesiog dėl to, kad užsienyje motinystės atostogos yra labai trumpos, ir jie kūdikius stengiasi kuo anksčiau pripratinti prie buteliuko ir išmokyti pačiam nusiraminti? Kaip Jūs manot?

Dėkoju už pagalbą!

 

11:00 pm
sausio 13, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Labą vakarą,

Sunku pasakyt, kodėl Jūsų minimom knygoj taip parašyta. Nelabai įžvelgiu, kaip neleidimas žįsti ilgiau 25 minučių padėtų pripratinti prie buteliuko. Žindau jau virš metukų, nuo keturių mėnesių kartą per savaitę vaikas pas senelius geria pienuką iš buteliuko. Pripratinti prie buteliuko nebuvo lengva, jei būčiau apribojus žindymą, tai, manau, būčiau sulaukus dar daugiau protestų iš vaiko.

Šiaip pateikta logika dėl 25 minučių nelabai vykusi. Pirma, kūdikis negali persivalgyti mamos pieno. Antra, o kuo blogai, jei spenelis atlieka raminimo funkciją?

Aš asmeniškai esu taikiusi žindymo trukmės limitą dėl visai kitokių priežasčių. Man pirmieji žindymo mėnesiai buvo labai skausmingi, todėl po 20-30 minučių "atimdavau" krūtį iš kūdikio. 20-30 minučių buvo ta riba, kurią man rekomendavo kaip saugią, kad vaikas tikėtina jau bus plius minus pavalgęs, bei duodavo man užtektinai laiko atsigauti ir nusiteikti sekančiam žindymui. Kai skausmas praėjo, dar kurį laiką sekiau, kiek užtrunka žindymas. Būdavo, kad išmesdavo krūtį, pavyzdžiui, po 26 minučių. Tai tą papildomą minutę išlaukti juk ne taip ir sunku :)

Kitas dalykas – toks ilgas žindimas nesitęs. Po mėnesio kito jau gal rašysit, ką daryt, po 10 minučių nustoja žįsti :) Aišku, nuoširdžiausiai linkiu, kad viskas vyktų sklandžiai. O bendras patarimas būtų toks – "neieškokit, ko nepametėt" :) Jei atradot kažkokį savo ritmą, jaučiat, kad vaikas patenkintas, koks skirtumas, ką ten tos knygos rašo? Juk mamai iki pilnos laimės tereikia mažylio šypsenos!

Tiek būtų minčių.

 

 

11:57 am
sausio 14, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Miela, Atenni,

Sutikčiau su jūsų padaryta išvada, jog autoriai, keliantys idėją, jog žindymo trukmę reikėtų riboti, taip tiesiog stengiasi padėti mamoms ir jų kūdikiams, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių jos negali leisti sau žindyti kitaip: ty skirti pakankamai laiko, energijos, jėgų žindymui pagal kūdikio poreikius, nes, pvz., turi grįžti į darbą ir savo vos kelių mėn. kartais kūdikį jau pradėti leisti į lopšelį. Taigi, kaip sakėte, ir pati, jos neišvengiamai turi jau nuo pat gimimo imti dėti visas pastangas, kad kūdikis ne tik smarkiai neprisirištų išimtinai prie jų, bet ir išmoktų pats nusiraminti kitais būdais. 

Patarimas nėra nei geras, nei blogas pats savaime. Toms mamoms kitose šalyse jis labai reikalingas, o jums, galbūt tiesiog galima turėti omenyje, kad po truputėlį, eksperimentuojant, su laiku ( kurio mums ta valstybė tiek dosniai atseikėjusi, nors ekonomiškai ir negali sau to leisti), galima vaikelį tikrai imti supažindinti su faktu, jog nusiraminimui padeda ir apkabinimai, ir šiltos vonios, pasivaikščiojimai ( kiekvienam individualiai, ar ne?), ne vien krūtis. Bet tokioms pamokoms, jis jau turi būti pasirengęs, o taip pat ir jūs. Kol kas, kol dar organizmas nėra pilnai atsigavęs po nėštumo ir gimdymo, žindymo pradžios, kol jums dar reikia išmokti taupyti jėgas, galite ramiai duoti krūtį tiek, kiek jam reikia, net jei ir tik raminimuisi. Tai vis tik yra pats paprasčiausias, natūraliausias kelias, ir pats lengviausias. Kam apsisunkinti gyvenimą, kol nėra reikalo. Bus reikalas, tada knygą galbūt ir vėl atsiversite šiuo klausimu, ir galvosite, ar tiks tie patarimai tuomet jums, ar galvosite panašiai.

O kol kas, siunčiu jums vieną nuorodą su šmaikščiais pamokymais, ką daryti kai susiduri su tokia begale prieštaringos informacijos, jei skaitote anglų kalba, ir linkiu viso ko geriausio.

http://www.huffingtonpost.com/…..mail_share

 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Dažnai žinda

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
7 + 5
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
13 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: