Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Ar tikrai trūksta pieno? Nevalgus naujagimis

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

12:56 pm
gruodžio 13, 2010


dziurdzija

Narys

įrašai3

Pranešimas redaguotas 4:37 pm – gruodžio 13, 2010 dziurdzija


Sveiki,

Pediatrė prigąsdino, kad trūksta pieno ir reikia primaitinti. Labai to nesinori daryti, bet sprendžiant pagal perskaitytą informaciją apie pieno trūkumą, bijau, kad gali tekti. Situacija tokia: šiandien ūnelui suėjo lygiai dvi savaitės, ir jo svoris turėjo pasiekti gimimo svorį (gimė 4 kg, iš ligoninės išrašant svoris buvo nukritęs iki 3670 g (neonatologė iš karto prisakė primaitinti mišinuku, mišinuko sūnelis gavo 2 kartus ligoninėje ir 1 kartą namuose). Ketvirtą ar penktą parą pradėjo kietėti krūtys, sunkiai sekėsi maitinti, skaudėjo nugraužtus spenelius, todėl nedelsdama išsikviečiau žindymo konsultantę, kuri išmasažavo krūtis ir prigrasino neduoti mišinukų. Nuo to laiko problemų su krūtimus neturiu, jos nekietėja, minkštos, taip pat maitinu tik iš krūties. Tačiau sūnelis labai vangiai valgo – 10 min. ir užmiega, tenka budinti, kad kuo dažniau žįstų, kad tarpai tarp maitinimų nebūtų ilgesni kaip 3 val. (naktimis tenka žadinti, nes gali išmiegotin neprabudęs), Pastarosiomis dienomis maitinant net iš kiitos krūties srovele teka pienas, todėl lyg ir neturėtų trūkti pieno, bet sūnelis nesituština (ligoninėje pasituštino 4 kartus mekonijum, po to aštuntą ir dvyliktą savo gyvenimo dieną (sauskelnės buvo tarsi patepliotos išmatomis). O svoris taip ir neauga, vargiai priaugo 100 gr (nebent svarstyklės blogai rodo), nors turėjo pasiekti savo gimimo svorį. Šlapinasi 6-7 kartus per parą (bendrai skaičiuoju pakeistas sauskelnes ir pasišlapinimus be sauskelnių). Bandžiau sverti prieš ir po maitinimo, pagal svarstykles suvalgo 10-20 gr, bet tai darau nereguliariai, nes pamačiusi tokius skaičius puolu į ašaras.

Gal sūneliui visai netrūksta pieno, bet yra kokia nors kita problema, nes "tingi" valgyt? O gal nepasiekia riebaus pienuko? Žindymo konsultantė patarė duoti probiotikų, kad susireguliuotų virškinimas.

Labai lauksiu Jūsų patarimų. Dėkoju.

Papildyta: vis tik greičiausiai trūksta pieno, nes ką tik, pamaitinusi sūnelį, pabandžiau šiek tiek nusitraukti. Nepavyko, vos keli lašai. Kuo toliau, tuo labiau jaudinuosi…

1:36 am
gruodžio 15, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela dziurdzija,

Kai taip yra, žindyti reikia ne kas tris valandas, o tris kartus per valandą. Na, aš čia parašiau truputį mandrai, tačiau esmė yra būtent tokia: nuolatinis buvimas kontakte/sąlytyje kūdikio su mama bus jam paskata priglusti, o mamai glausti. Labai gali būti, jog vaikelis apsilpo, o tokiais atvejais būna paradoksali reakcija – nors alkanas, bet elgiasi labai ramiai, guli be pretenzijų. Jam būtinai reikia augti ir sustiprėti. Dažnas glaudimas prie krūties, bus refleksinis, per hormonus, pieno gamybos skatinimas : ŽINDYMO MOKSLAS: 2. FIZIOLOGIJA

Tuomet, net jeigu kūdikis ir neišžys daug pieno pats, tačiau tai skatins pieno gamybą krūtyse, ir Jūs, po žindymo, galėsite iš krūtų ištraukti daugiau pieno. Ir tai bus kaip tik tas riebusis, daugiau kalorijų turintis galinis pienas. Jo kūdikiui labai reikia spartesniam augimui. Sugirdykite jį iš puodelio, šaukšteliu arba pipete, bet ne per čiulptuką, nes pripratęs prie čiulptuko, kūdikis gali nebenorėti imti krūties. O juk geras prigludimas yra žindymo sėkmei yra absoliučiai svarbus, nes ŽINDYMO MOKSLAS: 3. ŽĮSTI – TAI NE ČIULPTI

2:41 pm
gruodžio 15, 2010


dziurdzija

Narys

įrašai3

Dėkoju už atsakymą. Laikausi tokios pačios nuomonės, dažnai maitinu, duodu krūtį. Beje, šiandien buvome pas pediatrę, per 2 savaites priaugta vos 50 gr, gavom siuntimą į Santariškių konsultacinę polikliniką. Ar toks svorio neprieaugis – kritinis? Tokiu atveju pradedi abejoti, nepasitikėti savimi, galvoti, kaip greičiau atstatyti svorį. Kokie pavojai tyko, jeigu po maitinimo krūtimi dar duočiau keliolika-keliasdešimt mililitrų mišinuko (ne iš buteliuko, bet sugirdyčiau šaukšteliu)? Puikiai surantu, kad tai gali slopinti kūdikio norą žįsti, o dėl to gali sumažėti ir pieno gamyba, bet gal vis tik įmanoma protingai tai suderinti ir vėliau palaipsniui visiškai atsisakyti primaitinimo mišiniu?

Ačiū.

10:35 pm
gruodžio 17, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela dziurdzija,

jeigu (1) tais 50 gramų padidėjo kūdikio svoris, kuris buvo išeinant iš ligoninės (3670 g), ir dabar yra tik 3720 g, tai tikrai yra labai per mažai. Vaiko gyvybė yra svarbiau už viską. Jos negalima aukoti net ir dėl principo jog tik motinos pienas yra žmogaus kūdikiui gamtos skirtas maistas, o žindymas – gamtiškas kūdikio maitinimo būdas. Todėl visom įmanomomis priemonėmis reikia užtikrinti, kad kūdikis gautų daugiau maisto medžiagų kūno augimui ir energijai. Tarp tų priemonių priimtinas ir papildomas kūdikio maitinimas mišinuku. Jeigu tai darysite jau po žindymo nedidelėmis porcijomis ir geriau ne per čiulptuką iš buteliuko. Taigi jeigu kūdikis nepersivalgys ir išsaugosite jo norą dažnai žįsti, tai neatsiras ir didelio pavojaus laktacijai (pieno gamybai) Jūsų krūtyse išlikti. O nuo gausesnio (suminio, MP + mišinys) maisto gavimo sustiprėjęs kūdikis vėliau energingiau žįsdamas, pats sugebės paprašyti iš motinos krūtų daugiau pieno, pagal PAKLAUSOS IR PASIŪLOS DĖSNĮ ir tada palaipsniui primaitinimo mišiniu galim bus atsisakyti.

O jeigu (2) tais 50 gramų padidėjo gimimo svoris (4000 g) ir dabar yra 4050 g, tai yra visai neblogai, nes jau kompensuotas ganėtinai didelis svorio kritimas pirmomis dienomis ir jau prasidėjo tikrasis priaugimas. Tuomet, aišku, joks papildymas mišiniu nereikalingas. Tik tai, apie ką jau aptarėme praėjusį kartą.

Sėkmės Jums Smile

3:21 pm
gruodžio 27, 2010


dziurdzija

Narys

įrašai3

Sveiki,

Nors ir kaip nesinorėjo, bet sūnelį teko primaitinti mišinuku, nes 50 gr buvo priaugęs ne nuo gimimo svorio, bet nuo numesto svorio. Per 5 dienas, nors ir valgė mažiau nei pagal pediatrus priklauso (mažiau nei 90-100 ml per maitinimą), priaugo beveik 300 gr. Būčiau dėkinga jei atsakytumėte dar į porą klausimų: 1) minimalus 500 gr svorio prieaugis skaičiuojamas nuo gimimo svorio, ar nuo numesto svorio? Prisiklausiau įvairių aiškinimų, nors pati manau, kad turėtų buti skaičiuojama nuo numesto svorio, nes priešingu atveju maniškis turėtų priaugti 330 gr iki gimimo svorio ir dar papildomai bent jau 500 gr, kas sudarytų 830 gr per mėnesį; 2) kaip minėjau, primaitinu mišinuku, bet tai darau ne iš buteliuko, bet naudodama papildomo maitinimo sistemą, t.y. iš pradžių duodu žįsti krūtį, o vėliau atsargiai įkišu žarnelę, ir sūnelis gauna mišinuko žįsdamas krūtį. Skaičiau (ne tik jūsų knygoje), kad tokia sistema naudojama relaktacijai ir pan., todėl tikiuosi, kad padaugės pieno. Jei anksčiau išžįsdavo ~10-25 gr, tai dabar – ~35-45 gr MP. Mišinuko pastarąsis dvi dienas kelis kartus suvalgo po ~60-70 gr (mišiniu neprimaitinu tik naktį, duodu žįsti tik krūtį), nors ne visada jo nori, praktiškai kas antrą-trečią maitinimą beveik nevalgydavo mišinio. Ar jūsų praktikoje yra buvę tokių atveju, kai naudojant tokią ar kitokią sistemą, primaitinant mišiniu, vis tik padaugėdavo MP? Kiek laiko tai vidutiniškai užtrunka? Tokiu būdu primaitinu 10 dienų ir, kaip rašiau, pieno beveik padvigubėjo, bet ne tiek, kad užtektų sūneliui. Gal dar yra kokių nors priemonių, būdų, kaip galėčiau padidinti pieno kiekį ir visiškai atsisakyti mišinių?

Ačiū.

10:17 pm
gruodžio 28, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Dziurdzija,

Taip, Jūs galvojate teisingai: minimalus prieaugis skaičiuojamas nuo minimumo – mažiausio buvusio svorio ;)

Ir Jūs esate tiesiog šaunuolė, kad papildomam primaitinimui pati pasirinkote būdą, kuris įgalina tuo pačiu metu ir kūdikiui gauti trūkstamo maisto, ir skatinti naujo pieno gamybą mamos krūtyse, ir treniruoja kūdikį žįsti ilgiau. Šitokią sistemą, arba, kaip aš ją pavadinau knygoje, „žindymo papildiklį“, savo praktikoje esu siūlęs kelioliką kartų mamoms relaktacijai, ir išties buvo nauda (tais atvejais, kai jį praktiškai naudojo). Vieną iš tikrų istorijų esu aprašęs knygoje (p.242-245): tąkart jau dvi savaites visai nebežindytą vieno mėnesio amžiaus mergytę sugrąžinti prie maitinimo vien tik iš krūties pavyko per vieną savaitę. Tai buvo pats sėkmingiausias atvejis. O vidutiniškai relaktacija turėtų pavykti per maždaug tiek laiko, kiek užtruko nežindymo laikotarpis. Kadangi Jūs žindyti nebuvote nustojusi, Jums pieno gamybos krūtyse pagausinimas iki Jūsų sūneliui pakankamos turėtų pavykti greičiau :)

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Ar tikrai trūksta pieno? Nevalgus naujagimis

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
5 + 11
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
7 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: