Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

4 men kudikis "issidirbineja" prie kruties

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

10:18 pm
rugpjūčio 26, 2011


Lina

Svečias

kad "issidirbineja", tai cia mano mama taip pasake.

 

O is tiesu tai taip yra:

staiga 4 menesiu issikirtinai zindytas ir iki tol gerai zindes sunelis pradejo nerimti prie kruties. Sukioja galva nepaleisdamas spenelio, trumpai pazindes (vargei keleta minuciu) rieciasi atbulas, nors pienas tiesiog begte bega. Mojuoja ranka, drasko kruti nagais, spardosi, rekia labai supykes ir lieka toliau nevalges. taip bemaz visa diena. gerai valgo tik tada kai apsnudes yra. Paskui nakti prasideda "maratonas" – maitinasi kas 1.5 – 2.5 val, kai tuo tarpu paskutinius pora menesiu nakti miegodavo po 4 val.

 

Taip mes jau vargstam 2 savaites. Kaip galima butu padeti pagerinti? kodel jis taip elgiasi?

10:12 am
rugsėjo 12, 2011


Di

Svečias

Labas,

 

pas mane gana panasi situacija :) turim 4 men mergyte. jei bunu kur isvykus su ja tai beveik isvis neimanoma pamaitinti, labai domisi aplinka. na bet jau kai buna tikrai alkana tai valgo. o nakti irgi taip pat, kazko pradejo darytis nerami, ir siandien isvis 3 val atsibudo. paskui siaip ne taip pavyko vel uzmigdyt. as mastau pradeti duoti papildomo maisto. zinoma rekomendacijos nuo 6 men, bet atrodo kad ji jau pasiruosus… kaip tau pavyko problema isspresti?

12:35 am
rugsėjo 13, 2011


Megaira

Narys

įrašai54

Na ka as galeciau parasyti paguodziancio… Mano atveju buvo labai panasiai – neisiulydavau kruties vos ne visa diena. Imdavo kruti tik jau "uznesiotas" ir prisnudes ant ranku. Nakti situacija panasi – valgydavo gana daznai. Koks sprendimas? Mano atveju jokio, nes iskentejau si etapa ir viskas baigesi, tik aisku jau nebepamenu, kiek laiko tai truko… Vaikas ne issidirbineja, o kazkas jam nepatinka, tik mes nesuprantam jo :) Galbut jam karsta, galbut nepatinka pieno skonis, jei suvalgete kazka su svogunais ar cesnakais, galbut jam suskausta pilveli, nes kai kudikiai zinda, jie daznai ir pasitustina tuo tarpu.

Maniskis po siai dienai (1.4 m. amziaus) pastebejau turi gana senoka iproti, kurio as anksciau nesuprasdavau, praso kruties ir neramiai ja zinda (tamposi, muistosi) kai nori pasitustinti…Vaikas auga ir jo mums keistas elgesys tampa vis aiskesniu ;)  

O jau musu mamu nuomones lieka mamu nuomonemis, bent jau man ;) Jos mus augino ir zinde visiskai kitaip :)

6:47 pm
rugsėjo 15, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Labai labai pritariu Megairos nuomonei, kad čia ne kūdikis išsidirbinėja, o mes jo nesuprantam ir vertinam elgesį iš savo patirties, savų pozicijų. Juk jam dar ne trylika, ir net ne treji – kada tos krizės ten prasideda ;) O ir tos pačios juk vyksta ne todėl, kad vaikai blogi, o kad nesusikalbam, nesutampa mūsų lūkesčiai, požiūriai ir pan. Štai kur mus paveda mūsų proto balsas. Taigi išeitis – pasikartosiu – klausytis širdies. Ar ji jums sako, kad keturių mėnesių kūdikis taip elgiasi specialiai, kad jus panervintų. Vargu. Taigi, greičiausia, priežastys bus tokios, kurias jau buvo minėtos, plius galbūt jam jau gali pradėti burkti dantenėlės ruošdamosi pirmiesiems dantukams – šiuolaikiniams kūdikiams jie, kaip ir visa kita raida, rodosi anksčiau, nei mūsų seneliams, ar net mums. Taip pat labai tikėtina ir pilvelio pūtimo priežastis – galbūt jau suvalgo daugiau, godžiau, prisiryja oro. Taip pat nenuvertinkime ir įspūdžių įtakos, juk kūdikis ketvirtą mėnesį jau darosi ypatingai imlus aplinkos dirgikliams, dažnai nustelbiantiems net alkio jausmą. Kaip kad rodo ir mamos Di aprašyta jos vaikelio situacija. 

Trečias dalykas, kurį dar norėčiau paminėti prie mūsų ne visiškai realių lūkesčių, tai vaikelio fiziologija apskritai. Ji panaši į mūsų, tačiau ir labai skiriasi. Viena vertus, mūsų apetitas irgi labai skiriasi, priklausomai nuo metų laiko, dienos, nuotaikos, fizinio darbo ir pan., tai kodėl tikimės, kad vaikelis visada valgys tik tomis valandomis o ne kitomis, ir kad tas ritmas niekada nesikeis. Ne jis turi prisitaikyti prie mūsų, kad mums būtų patogu, o kol kas, deja, mes prie jo – tam kūdikis dar nėra patogus. Duokime jam laiko, jis būtinai tai padarys, kai pakankamai subręs. O štai dėl minėtų skirtumų – pienelis juk virškinamas taip greit (ir dėkui dievui, netenka mažam skrandukui taip vargti – aš asmeniškai nematau jokio džiaugsmo prikimšti vaiką košės prieš miegą ir sau smagiai pūsti į akį, kol jis neramiai miegos virškindamas, tačiau visgi miegos). Taigi vėlgi nerealu tikėtis , jog naktį jis išmiegos nevalgęs. O kiek dažnai tą reikės daryti labai priklauso nuo vaiko. Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, jog šiek tiek pasiaukojusi ir beveik trejus metus maitinusi savo vyresnėlį po keletą kartų – naktimis, galbūt išsaugojau sveiką jo nervų sistemą. Matau tai dabar – kiek įspūdžių, kitų žmonių būsenų jis sugeria per dieną, ir kaip jam buvo gera tos įtampos atskratyti prisiglaudžiant prie mano krūties. O juk viskas gali būti nukišama pasąmonėn ir kada nors pasireikšti neurozėmis ir pan. dalykais. Nelengvas tai pasirinkimas, bet šiandien suprantu, jog jis buvo teisingas. Tad linkiu teisingai prioritetus susidėlioti ir mums visoms. Klausant vaikelio ir savo mamiškojo vidaus balso. Stiprybės! (ir velniop neplautas grindis – juk tai tik dulkelės. šiuo metu yra daug svarbesnių dalykų – tokių kaip vidinė mamos ramybė, vaikelio augimas, patirties kaupimas – investicijos į visų mūsų šviesią ateitį)

P.S. Mama Di, būkite atsargi su papildomu maitinimu. Šiuo metu pasaulyje yra atliekama daugybė naujausių tyrimų apie ankstyvo primaitinimo žalą. labai abejotina primaitinimo pradžia net ir šeši mėnesiai. O anksčiau juo labiau. 

12:23 am
rugsėjo 16, 2011


Megaira

Narys

įrašai54

Aciu, Mamule Mu, uz toki ikvepianti pasisakyma apie ilgalaiki zindyma! Nes kartais man ima rankos svirti ir kantrybes trukti, o tokie zodziai veikia kaip pats geriausias dopingasLaugh

11:50 am
rugsėjo 16, 2011


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Labai dažnai dvejoju rašydama savo poziciją internete, kai nematau pašnekovo akių, kai jis nemato manųjų ir galime vienas kitą neteisingai suprasti. Žmogaus kalba nėra tobula, o patarimai atmetami, jei žmogus nėra pasirengęs,  tačiau tikiu, jog kai kas galbūt ras mano minčių atgarsį savosiose ir galbūt kam nors nors truputį padėsiu. Nes rašau iš širdies, o širdis niekada nemeluoja. Mamų širdys jaučia, kas tikra. Tik mums reikia būti vieningoms. Galbūt prie to žinojimo, kaip būti su savo vaikais einame skirtingais keliais ir kartais manasis kelias atrodo keistas, tačiau esu tikra, jog visos nueiname ten pat ir kiekviena suprantame tą patį dalyką. Nes meilė – universali. O ją mes turime visos jau dabar.

1:53 pm
rugsėjo 18, 2011


Justė

Vilnius

Narys

įrašai48

Mamule Mū, jūsų mintis norisi išsisaugoti ir kopijuoti visoms, kurios dejuoja, kad žindyti sunku ir nė trupučio nesusimąsto, kokia neišmatuojama tokio mamos artumo nauda yra net ir tada, kai pienelis jau seniai nebe pagrindinis maistas.

Neseniai man buvo kilusi mintis "didžiajame" mamų forume užvesti temą apie vyresnių kūdikių ir vaikų žindymą naktimis. Norėjosi kartu pasvarstyti ir atrasti priežastį, kodėl, kai fiziologiškai vaikas jau tikrai gali išmiegoti naktį nevalgęs, jam vis tiek labai reikia mamytės, kartais net labai dažnai. Pati galvojau labai daug, radau nemažai priežasčių, bet perskaičiau jūsų mintis ir supratau, kad jūs pateikėt greičiausiai teisingiausią atsakymą. Atsikratyti per dieną patirtos įspūdžių gausos ir susikaupusios įtampos – štai kur greičiausiai slypi tiesa! Ir čia galima išfilosuofuoti labai daug, net pajutau norą visas kilusias mintis surašyti, jei prisiversiu, būtinai pasidalinsiu čia :) Įdomu, ar niekad nebuvo atliekami moksliniai tyrimai ir stebima kokie vaikai ir kokiom aplinkybėm nori žįsti naktim ir ką vietoje to daro nežindomi vaikai, kokią įtaką tai daro jų elgesiui ir t.t. Bent jau mano galvoje ir be tyrimų dėliojasi tam tikri dėsningumai :)

1:53 pm
rugsėjo 18, 2011


Justė

Vilnius

Narys

įrašai48

Pranešimas redaguotas 11:03 am – rugsėjo 18, 2011 Justė


Kažkas užstrigo, du kartus tą patį išmetė :)

10:27 pm
vasario 12, 2014


silvija36

Narys

įrašai3

Radau senesnius įrašus apie labai panašią problemą, kuri paskutinėmis savaitėmis kankina mus. Mergaitei mano 4,5mėn. Jau antra savaitė ji mažiau žinda. Nežinau sutapimas ar ne, bet pastebėjau, kad nenoriai ima kairę krūtį, nors bėdos pasikartojo šiandien ir su dešine. Maitinu gulėdama. Kuris laikas 1-2 siūlymai per dieną valgyti baigiasi verkimu ir riksmais, kartais nusiramina tik ant tėčio rankų. Šįvakar ji rėkė daugiau nei valandą, tiek užsikukčiojo, kad net drebėjo… tarp maitinimų gavosi 5 val. tarpas, kai valgydavo kas 3 val. Nežinau kaip teisingai elgtis. Ar siūlyti jai krūtį, kiek siūlyti… ar laukti kada pati pasiprašys, ar galiu daryti didelius tarpus tarp maitinimų? Atrodo, kad alkana, bet krūties neima, o kai jau paima, tai valgo labai godžiai. Pergyvenu dėl svorio prieaugio, labai noriu maitinti pati, kaip neprarasti pienelio,  labai neramina, kad nesugebu savo vaiko nuraminti, o jį sugebu tiek išerzinti. Šiaip ji labai rami mergaitė, tad toks jos elgiasio pasikeitimas tikrai glumina. Kiek normalu, kad tai tęsis?

 

P.s. Prieš kelias dienas pradėjo vartytis, tai matau, kad nėra kada valgyti, reikia įgūdžius lavinti…

11:49 pm
vasario 12, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Manau, geriausia duoti valgyti tada, kai pati pasiprašys. O jei po kelių minučių nustos žįsti ir pyks, jei duosit vėl, tai ir neduokit. Galit bandyti pasiūlyti prieš einant miegoti, tada, tikėtina, kad apsnūdus ne taip atsisakinės.

Pienelio gamyba jau turėtų būt plius minus susireguliavus pas Jus, tad dėl tokio mažylės maištavimo nieko neatsitiks. Neapkraukit savęs bereikalingomis slogiomis mintimis :)

Pas mus asmeniškai buvo taip: kai tik pradėjo "išsidirbinėti", tai per 3 savaites numetė 10 gramų, o paskui per savaitę tiek priaugo, kad viskas buvo normos ribose, manau, kad atsigriebė naktimis. Viskas tesėsi beveik pora mėnesių, pakol palaipsniui grįžo į savo vėžes – teks apsišarvuoti kantrybe! Kaip jau rašiau kažkur kitoj temoj, mums labiausiai padėdavo, jei pykčio metu parodydavau kokį žaisliuką ir taip nukreipdavau dėmesį.

Sėkmės!

10:21 am
vasario 13, 2014


silvija36

Narys

įrašai3

Ačiū už žinutę. Naktį kėliausi ir maitinau kas 2val. ir ji puikiai valgė, na 5min išjudindavau, kad trauktų, nes dažniausiai po 3min jau įminga. Pusryčiai tokie, kad pakėlus atsirūgti po 7 min daugiau jau nebeėmė… pasistengism nebesipykti :)

11:20 am
vasario 13, 2014


DaivaVa

Svečias

Perskaičiau šios temos įrašus ir supratau, kad reikia ir man pasidalinti savo negausia patirtimi, nes kai pati susidūriau su mažylio "išsidirbinėjimu", maniau, kad esu blogiausia mama žemėje, nes nesugebu pamaitinti savo mažylio. Kaip ir minėjo MamulėMū, mažyliai nedaro to specialiai, kad mus panervintų, dažniausiai jie tokiu būdu bando mums parodyti tam tikrą diskomfortą arba tiesiog taip reaguoja į pokyčius jų gyvenime. 

Kartais, kai būna labai sunku, kai tenka keltis kas valandą naktį maitinti ir atrodo nugriūsiu iš to nuovargio, pažiūriu į savo miegantį mažylį ir pagalvoju kad kūdikystė yra unikalus etapas, juk per pirmus metus šitiek daug dalykų įvyksta to mažo žmogučio gyvenime. Kartais pabandau save pastatyti į tokią situaciją – jeigu vos ne kasdien vyktų kūno ir proto pokyčiai, nauji įspūdžiai, nauji žmonės, skoniai, spalvos, kvapai…tokiais momentais visad pagalvoju, kad kad ir kaip bebūtų, bet palyginus su patirtais išgyvenimais, mažylis vis tik puikiai tvarkosi :) 

Taip pat reikia nepamiršti, kad kiekviena diena (naktis taip pat) yra vis kitokia ir jeiu šiandien mažylis valgė kas valandą, galbūt rytoj miegos daugiau, o galbūt dar mažiau :) svarbu nepalūžti, kalbėti su mažyliu, pasakyti jam, kad labai norėtum truputį nusnausti, kad vėliau galėtumėt kartu smagiai pažaisti ir mažylis leis, jis supras, aš tuo tikiu :)

10:29 am
vasario 22, 2014


Greta

Svečias

Sveiki, 

Mes turime panašią bėdą, iki šiol gerai žindęs 3 mėn mažylis, prasidėjus 4 mėnesiui pradėjo žįsti krūtį tik apie 3 min, tuomet pradeda verkti, spardytis, tampyti spenelį, trauktis nuo krūties tol, kol nepasiūlai kitos krūties. tada vėl 3 min ir vėl tas pats. Anksčiau vieno maitinimo metu valgydavo iš vienos krūties. Kaip įpratinti ilgiau žįsti vieną krūtį? Duoti tik vieną krūtį, leisti išsiverkti? Ar nesumažės pieno gamyba maitinant iš abiejų? Nes kai atsisako matau, kad lieka dar daug riebaus pienuko, o kartais dar ir čiurkšle bėga (pientraukis neištraukia). Beje, krūtinė mano labai maža, ar gali būti, kad paminkštėjusią ją sunku paimti?

10:36 pm
vasario 22, 2014


Mamulė Mū

Vilnius

Narys

įrašai290

Mieloji, Greta

variantą, kad kūdikėlis ima trauktis nuo krūties žindęs vos keletą minutėlių dėl to, jog jam kažkaip sunkiau tą suminkštėjusią krūtį paimti, aš turbūt asmeniškai būčiau linkusi atmesti. ir žinot, kodėl? ogi man rodos, kad jei jau mokėjo tą puikiai daryti iki tol, būdamas daug mažiau patyręs " žindikas", tai jau ketvirto mėnesio vyrukas, vargu ar taip staiga savo įgūdžius prarastų. 

man čia žinot į ką panašiau: ogi kad žmogelis gal visai ir žino, ką daro, kad jam tiek to pienelio ir tereikia šiuo metu dėl tam tikrų priežasčių, kad gal labiau dieną tik atsigerti nori, gal naktį savo labiau atsiima, o jūs net nepastebite, kaip jis tas sau reikalingas kalorijas susirenka ( riebesnio pienelio, kiek pamenu iš teorijos būna ir pasimaišiusio su pradiniu, gauna ir žindimo pradžioje truputuką). Ketvirtas mėnuo daug kam tampa tokiu nauju etapu, kai vietomis mityba pasitraukia į antrą planą ir tuo mamas nugąsdina, tai va jūs nepasiduokite: nekankinkite nei savęs, nei kūdikėlio. Pienuko tikrai nesumažės: kai prireiks jo daugiau, mažiukas vėl ims dažniau žįsti ir per keletą maitinimų vėl prisigamins toks kiekis ir tokia sudėtis, kokia tuo metu bus reikalingiausia. Mamoms apie tai visai nereikia galvoti: įsivaizduokit, kaip pavargtume savo širdžiai nuolat primindamos susitraukinėti?! Taip ir čia principas panašus: automatiškai viskas susireguliuoja vaikeliui vadovaujant. Ironiška, ar ne? Atrodo toks bejėgis, nieko nesugeba, viską mes už juod turime daryti, o staiga reikia išmokti pasitikėti, jog va mityba pasirūpins pats, o jūsų kūnas irgi žinos, kaio jam bendradarbiauti ir užsakymus vykdyti.

Bet taip jau yra. Tokie tie žindymo atradimai.

Ir dar: neišsigąskite, kad tampate lyg ir mažiau reikalinga, kad jus mažiukas tarsi atstumia taip trumpai žįsdamas, nes tai tik laikinas etapas. Leiskite jam praeiti ramiai, tegu elgiasi kūdikis, kaip jam norisi, pasitikėkite juo ir leiskite jam pasitikėti jumis, kad būsite stipri ir nebandysite jo priversti elgtis pagal jūsų norus ( o tiksliau primestus jums įsitikinimus, kaip turi žįsti kūdikiai, l vėliau ir daugybę kitų dalykų daryti). Kiekvienas kūdikis labai skirtingas, kiekvieno ritmai kitokie. Turite kaip vyresnė, nusileisti ;) Kol kas :))

12:21 pm
vasario 24, 2014


silvija36

Narys

įrašai3

Sveiki, ir paaiškėjo mano mergaitės neramumo priežastis.. 6dienį pajutau, kad pro dantenas jau išlindo pirmas dantukas :) dabar daug ramiau, nes žinau, kodėl ji tokia buvo. Belieka apsišarvuoti kantrybe ir sulaukti dar 19 dantukų ;)

5:40 pm
kovo 10, 2014


Marina

Naujas narys

įrašai1

Sveikos mamytės. Norėjau paklausti tų mamyčių , kurios buvo susidūrusios su panašia bėda, mums 4.5 mėn., valgymo metu ji pradeda stenėti toks jausmas, kad nori tuštins, leidžia dujas, todėl maitinimas buna neilgas ir baisus, sparduosi kojomis, ima speinelį, paleidžia vėl ima ir vėl paleidžia , tampo jį, kol galiausiai neima visai arba man trunka kantrybė ir aš ją primigdau ir tada tik maitinu. Gal kas nors turėjo tokią bėdą ir rado būdą kaip ramiau pamaitinti, t.y. kokia ypatinga poza ir t.t. . Ar vaikas išaugo iš to, ar taip ir valgė neramiai?

9:53 pm
kovo 10, 2014


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki, Marina,

Aš tuo sudėtingu laikotarpiu irgi stengiausi savo bernužėlį apsnūdusį maitinti. Geresnio varianto taip ir nepavyko atrasti. Kada viskas pasibaigė, net nebegaliu tiksliai pasakyti, bet, berods, per pusantro mėnesio viskas pamažu grįžo į savo vėžes. Sėkmės!

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
4 men kudikis "issidirbineja" prie kruties

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
10 + 12
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
24 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: