Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

9:18 am
gegužės 9, 2015


Maryjane

Svečias

Laba diena,

Esu susidurusi su nemenka kudikelio maitinimo problema. Maziukas gime 36 sav. Taigi zindimo refleksas dar buvo silpnas. Ligonineje liepe maitinti nutrauktu pienu is buteliuko. Nusipirkau elektrini pientrauki. Traukiu pienuka kas 2 – 2.5 val..   kol kas maziukui uztenka, per karta istraukiu apie 70-80 ml. Taciau Jis auga. Ir pienelio reikes daugiau. O jo nedaugeja :(  Paskutini pieneli gaunu apie 21 val vakaro. Visa naktis buna tuscia. Ir tik apue 8.30 ryte pradeda begti.  As be proto noriu maitinti. Bent jau is butelio. Nes prie kruties jis miega. Niekas negelbsti. Nei kutenimai nei judinimai. Ka man daryti ? Kaip surasti savy pienelio ? Kaip jo padidinti ?!?! Juk tuoj jam nebeuzteks. Man taip liudna…. kodel kitos maitina be problemu, o as naktimis turiu savo kudiki girdyti tuo "pasaru"….. :(

Gal kas ka patars? Pades ?????

 

ACIU

9:23 am
gegužės 9, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Kokio amžiaus mažylis?

12:52 pm
gegužės 9, 2015


Maryjane

Svečias

2 sav ir 3 dienu pagal gimima. Ir 38 gestacines savaites.

2:20 pm
gegužės 9, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Už MP gamybą (prolaktinas) ir tekėjimą (oksitocinas) yra atsakingi hormonai, todėl dažnai sakoma, kad "pienas gaminasi galvoje". Pirmiausia Jums reikėtų nusiraminti. Jūsų pieno gamyba dar anaiptol nenusistovėjo, daug ką galima pakeisti. Pasitikėkite savo vaikeliu, savo kūnu ir Gamta. Stenkitės kuo daugiau pailsėti – gali būti, kad naktį nepavyksta nieko ištraukti, nes esate pervargusi po dienos. Valgykite kaip įmanoma sveikiau ir įvairiau, užtektinai gerkite (taip pat ir naktį). Taip pat susidaro užburtas ratas su mišinuku: naktį neužtenka pieno, duodat mišinuko, dar mažiau stimuliuojamos krūtys, dar mažiau pieno, reikia daugiau mišinuko ir t.t.

Patarimai iš mano pusės būtų tokie:

  • tęskit dažną nusitraukinėjimą dieną
  • stenkitės naktį nusitraukti kas 3 ar bent jau 4 valandas, net jeigu niekas nebėga, vis tiek bent po 10-15 minučių stimuliuokit abi krūtis [jeigu dėl to kenčia speneliai, sakykit, ieškosim išeičių] – taip pasiųsit signalą į smegenis, kad ir naktį reikalingas pienukas; be to, naktį sparčiau išsiskiria prolaktinas – tad bent jau teoriškai turėtų būti lengviau paskatinti gamybą; tekėjimui palengvinti nusitraukit po dušo/vonios, o jei naktį eiti į dušą nei viens, nei du, tuomet prieš pat nusitraukimą (o gal ir žindymą) užsidėkit šiltą drėgną rankšluostėlį
  • siūlykit krūtį ir vaikučiui – jis traukia efektyviau nei pientraukis ir stimuliuoja geriau; net jeigu mažylis užmiega ant krūties, tai yra gerai, nes jo burnytė dirgina spenelio nervus
  • daug daug oda prie odos kontakto, išsirenkit abudu ir žindykit žindykit (arba miegokit…) – taip dar labiau stimuliuojamas prolaktino išsiskyrimas, taip pat gaminasi daugiau oksitocino; oda prie odos kontaktas taip pat naudingas ir kitais atžvilgiais: padeda kūdikiui reguliuoti kvėpavimą, širdies ritmą, stabilizuoti temperatūrą
  • jokiu būdu neduokit čiulptuko ir pasirūpinkit, kad buteliukas turėtų "anatomiškai" teisingą antgalį [nors šiaip labai norėčiau sakyti stenkitės išgyvendinti buteliuką, bet pradžioj geriau fokusuokitės į vieną dalyką - MP pasiūlos padidinimą; o jeigu nesinori sutikti dėl čiulptuko nedavimo, sakykit, paaiškinsiu plačiau, kodėl Jūsų atveju tai priešas nr. 1]
  • nutraukdama pieną apsišarvuokit pozityviom mintim apie mažylį (o jei yra galimybė, nusitraukinėkit prie mažylio), tekančias pieno upes ir pan.
  • moksliškai nežinau, ar yra kokių įrodymų, bet tarp visų žindymų, nusitraukimų ir t.t. galit švelniai pamasažuoti savo krūtis, pastimuliuoti spenelius, tarsi "šaukdama" pienuką
  • galbūt norėsite išmėginti kokias MP gamybą skatinančias arbatas; taip, tai greičiausiai tik placebas, bet jei suveiks, kodėl gi ne; sąrašiukas angliškai

Na, daugiau šiuo metu nieko neišgalvoju. Labai Jus suprantu ir palaikau. Pati pradžioje turėjau sunkumų žindydama mažylį. Net nepajėgdavau paruošti mišinuko – tą turėjo padaryti vyras, jis ir girdydavo. O aš žiūrėdavau, žliumbdavau ir negalėjau patikėti, kad tiek skaičius, tiek ruošusis ir domėjusis gali nepavykti. Matyt, likimas papokštavo. Galiausiai mano užsispyrimas nugalėjo. Kainavo daug jėgų, daug nervų, daug kantrybės. Bet tikrai buvo verta.  Nuoširdžiausiai linkiu sėkmės!!!

 

2:42 pm
gegužės 9, 2015


Maryjane

Svečias

Labai labai dekoju uz issamu atsakyma. 

Daug gulejimo ir nuolatinio zindymo neturiu galimybiu, nes auginu vyresni vaikiuka, kuriam tera metukai. Labai mazas laiko tarpas tarp gimdymu. Pirmo mazylio nesugebejau ismaitinti pati. Nes isvis atsisakydavo kruties. Tuomet nepagalvojau apie elektrini pientrauki ir sustabdziau piena savo tamsumu ir napsisvietimu tame. 

Dabar darau viska, kad butu pienuko. As taip pat verkiu girdydama misini. Nes matau koks didziulis skirtumas yra tarp atsigerimu. Atsigerus misinio vaiko burnyte dziusta, ant lupyciu tarsi balksvos apnasos atsiranda. O po mano pienuko, burniuke svari, lupytes grazios dregnos….zodziu…

As nutraukineju ir nakti. Kas 2.5-3 val. Tusciai, bet nutraukineju. Speneliu neskauda isvis. Geriu ir promolakt ir lactostrong …  placebas, bet noriu tiketi…. tik lb lb bijau… nes man atrodo, kad many mazeja pieno….ir jauciuosi tokia beviltiska.. tuscia…ir taip gaila vaiko…

10:21 pm
gegužės 9, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Dabar savaitgalis, gal su vyro pagalba pavyktų bent sekmadienį kiek ilgiau žindyti ir pabūti nuogiems su mažiausiuoju?.. Kartais ir viena diena gali turėti didelę įtaką. Taip pat, jeigu dar nenaudojat, gal pabandykit nešioklę/slingą dienos metu? Galbūt nesitiki, bet, žinokit, moksliškai įrodyta, kad buvimas šalia ir lietimasis su kūdikiu skatina pienuko gamybą. Ir tuo pačiu bus lengviau pasirūpinti metinuku.

Aš apie mišininukus žinau nedaug, bet man kažkaip keistai skamba, ką rašot. O su pirmuoju irgi panašiai buvo, kad džiuvo burnytė? Šiaip čia vienas iš dehidratacijos požymių… Kaip šlapinasi mažylis? Momenėlis neįdubęs? Taip pat burnytės sausėjimas gali būti alergijos/jautrumo pienui pasekmė. Gal pabandykit kitokį mišinuką?

Kai sakot, kad naktį tuščia, tai visai visai nė lašo neištraukiat? Susidaro beveik 12 valandų pertrauka, tai čia kokie 4 traukimai Jūsų dažnumu. Ir iš keturių kartų nė 10 ml?.. Ir per tą laiką mažylis irgi nė kiek neišžinda? O taip naktį nebuvo pienuko visas šitas dvi savaites su trupučiu, ar pradžioj dar kažkiek ištraukdavot?

Galvojau galvojau, skaičiau skaičiau, dar turiu keletą dalykų pasakyt:

  • O gal Jums placenta užsilikus? Tuomet Jūsų organizme tebesigamina hormonai, stabdantys MP gamybą. Nors paprastai tokiu atveju kyla temperatūra, bet ką gali žinot. Ar patikrino gydytojai po gimdymo, ar tikrai visa placenta pasišalinus?
  • Nė vienoj knygoj, nė vienam www, nė vienam forume man nepavyko aptikti situacijos nors kiek panašios į Jūsiškę. Būna, kad vakarais mamos "pritrūksta" pieno, nes vaikas dažnai žinda. Bet kad nebūtų kiaurą naktį – kažkokia anomalija… Išmąstau tik vieną paaiškinimą. Naktinis pienas yra kaloringesnis, tad tuo pačiu ir tirštesnis. Gal Jūsų siauri latakėliai ir jis paprasčiausiai naktį neprateka?.. Kai dieną nusitraukinėjat, neatrodo, kad į pabaigą, kai pienas pasidaro riebesnis, jį ištraukti daug sunkiai, nenoriai bėga?
  • O vyras, artimieji padeda Jums?
  • Jūs vaistų jokių nevartojate? Po gimdymo niekas nebuvo paskirta? Nėra taip, kad nakčiai išgeriat kokios keistos arbatos? Su šlapinimusi problemų neturit?
  • Teko girdėti, o ir gydytojas rašo savo knygoje, kad yra specialių vaistų, skatinančių laktaciją (juos, pvz., geria visiškai nežindančios mamos prieš įsivaikinimą ir tada žindo įvaikintą mažylį). Pasišnekėkit su savo gydytoja, gal išrašys (jeigu ką, galiu surasti, kaip tiksliai jie vadinasi). Kadangi dieną, kaip suprantu, nekyla problemų nei dėl pienuko kiekio, nei dėl jo tekėjimo, tai kaip ir rodo, kad esate pajėgi turėti savo "fabrikėlį". Gal jo užsikūrimui naktį reikia tik mažo stimulo…
  • Ir galiausiai, jeigu vis dėl to problema išliks ir nepavyks jos išspręsti, tai galit pabandyt paieškoti kitos mamytės pienelio savo mažiukui. Dieną nutrauktumėt savo, o nakčiai gal užtektų kitos mamos.

11:00 pm
gegužės 9, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 8:19 pm – gegužės 9, 2015 magnolija


Dar pora klausimų. Su skydliauke problemų niekada neturėjot? Kontraceptikų nevartojat gal dar?

11:42 pm
gegužės 9, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 8:50 pm – gegužės 9, 2015 magnolija


Kurį iš promolakt ir lactostrong geriat nakčiai? Kada geriat kitą?

Daug vaisių valgot? Ar esat kada jautusi, kad nuo vaisių Jums pučia pilvą, susidaro dujos, atsiranda spazmai, gal net viduriavimas? Ypač nuo obuolių, kriaušių, mango, persikų, medaus.

Depresijos neturit?

Daug vartojat maisto produktų, kurie yra plastikinėse, metalinėse pakuotėse, buteliuose, skardinėse?

9:10 am
gegužės 11, 2015


Maryjane

Svečias

Sveiki,

 

Promolakt miltelius geriu du kart dienoj 15 min pries valgi. Nakciai geriu lactostrong. Kmynu arbata geriu. Na man darytas cp, tai del placentos uzsilikimo abejociau. Pradzioje dar istraukdavau naktimis kelis ml. Va siandien ryte isvis beda…tik 10ml. Sedziu ir verkiu. 

Neturiu lyg jokios depresijos, vaistu nevartoju. Rytais tik kavos puoduka isgeriu. Valgau pakankamai ivairiai. Tik nuovargis begalinis. Jau antri metai nesu ismiegojusi visos nakties. Gal tai daro itaka ?

Kas liecia leliuko dehidratacija, tikrai ne. Slapinasi daug, tustinasi. Virsugalvis neidubes. Gleivines rausvos grazios. Tiesiog po misinio matyt reik duot vandeniuko ar arbatytes. Juk ten krakmolas….  

Gulejome mudu nuogi. Lyg ir zindo siek tiek. Taciau daugiausiai miegojo. Krutine dilgcioja kaskart atejus maitinimo laikui. Pradeda issiskirti laseliai. Taciau davus maziukui jis uzminga. O pridejus pientrauki nieko doro neisbega. Nera nei kieta, nei guzu kokiu. 

Zodziu mistika visiska. Kai tuo tarpu naktimis turetu daugisusia buti. Meginau praleisti viena naktini traukima, tai ryte pritraukiau daugiau. Bet jei praleidinesiu nuolat, susistabdysiu isvis pienuka…

Juk negali buti, kad negaleciau maitinti….juk visos gali…juk gamta taip dave…

9:10 am
gegužės 11, 2015


Maryjane

Svečias

Sveiki,

 

Promolakt miltelius geriu du kart dienoj 15 min pries valgi. Nakciai geriu lactostrong. Kmynu arbata geriu. Na man darytas cp, tai del placentos uzsilikimo abejociau. Pradzioje dar istraukdavau naktimis kelis ml. Va siandien ryte isvis beda…tik 10ml. Sedziu ir verkiu. 

Neturiu lyg jokios depresijos, vaistu nevartoju. Rytais tik kavos puoduka isgeriu. Valgau pakankamai ivairiai. Tik nuovargis begalinis. Jau antri metai nesu ismiegojusi visos nakties. Gal tai daro itaka ?

Kas liecia leliuko dehidratacija, tikrai ne. Slapinasi daug, tustinasi. Virsugalvis neidubes. Gleivines rausvos grazios. Tiesiog po misinio matyt reik duot vandeniuko ar arbatytes. Juk ten krakmolas….  

Gulejome mudu nuogi. Lyg ir zindo siek tiek. Taciau daugiausiai miegojo. Krutine dilgcioja kaskart atejus maitinimo laikui. Pradeda issiskirti laseliai. Taciau davus maziukui jis uzminga. O pridejus pientrauki nieko doro neisbega. Nera nei kieta, nei guzu kokiu. 

Zodziu mistika visiska. Kai tuo tarpu naktimis turetu daugisusia buti. Meginau praleisti viena naktini traukima, tai ryte pritraukiau daugiau. Bet jei praleidinesiu nuolat, susistabdysiu isvis pienuka…

Juk negali buti, kad negaleciau maitinti….juk visos gali…juk gamta taip dave…

3:27 pm
gegužės 11, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Na, būtų keista, jeigu tai priežastis, bet kai situacija tokia neaiški, siūlyčiau pabandyt nebegert arbatos nakčiai. Jos sudėtyje yra melisos, melisa šiaip mažina pieno gamybą (nežinau, ką gamintojai galvoja…)

Daugiau parašysiu vakare, jei dar kažką sugalvosiu… liūdna, bet neįsivaizduoju, kaip Jums padėti…

12:39 am
gegužės 12, 2015


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Maryjane,

neprieštarausiu kategoriškai, kad ką tik gimęs neišnešiotas Jūsų vaikelis buvo silpnokas žįsti. Tačiau dabar jis jau tikriausiai ūgtelėjo ir sustiprėjo – pagaliau, 38 gestacijos savaičių kūdikis žįsti jau tikrai pajėgus. Gal tik vertėtų labiau suinteresuoti.

Pritardamas visiems nuoširdžiems magnolijos patarimams, dar pridėčiau pasiūlymą išbandyti ŽINDYMO PAPILDIKLĮ (komercijoje dar vadinamą Papildoma maitinimo sistema). Taip vaikelį galėtumėte net visai išvaduoti nuo buteliuko su čiulptuku paslaugų (ir nuo įpročio čiulpti, kuris TRIKDO ŽINDIMO ĮGŪDŽIUS ) ir privilioti jį ilgiau pasilikti prigludus prie krūties ir neužsnūdus (nes tekant pienui į burną, turės dirbti rydamas) pratintis vis geriau ir energingiau žįsti ir tuo pačiu gausesnę PIENO GAMYBĄ KRŪTYSE.
Daugiau apie kūdikio pratinimą prie krūties pasinaudojant ŽINDYMO PAPILDIKLIU >> p.269-276

Sėkmės!

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Nakti dingsta pienas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
1 + 4
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
20 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: