Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Zindymas ir miego iprociu formavimas

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

10:39 pm
lapkričio 14, 2015


Mollie

Narys

įrašai18

Labas vakaras,

Iskilo man klausimas, kuris neduoda man ramybes mano zindymo kelyje.. Gydytojo Vitkausko knygoje rasoma, kad kudiki reikia zindyti tiek, kol jis pats atsisakys. O zindymo procesas turi testis tol, kol vaikelis pats paleidzia kruti. Kituose saltiniuose akcentuojama, kad noredami ismokyti kudiki savarankiskai uzmigti ir kad naktim jis nesusidurtu su problema, kad atsibudes pats nebemoka uzmigti, tai siuloma ivesti vakarine rutina – rituala, kad vaikiukas paguldytas i lovele pats uzmigtu besiklausydamas mamos lopsines ar pasakos. O zindyma siuloma atskirti nuo uzmigimo, nes tai trugdo suformuoti savarankiskumo iproti. Tai as ir galvoju – dauguma vaiku, kaip ir mano dukra, zysdami uzmiega, tai lyg ir fiziologiskai vyksta (jeigu neklystu). Tai kaip tuomet formuoti ta savarankisko uzmigimo iproti? Kaip jis atsisakys zindymo jeigu tai jo uzmigimo priemone? Arba kaip atskirti pienuka ir uzmigimo procesa, kad nebutu tokiu asociaciju? Kas juokingiausia, pasiskaicius patarimu, pabandziau dukra zindyti jai sedint, kaip ji valgo visa kita maista visa diena, tai ji uzmigo sededama man ant keliu. Va tau, galvoju, atskirk procesus, kad gudrus :) Pasvajoju apie ta laika, kai paguldziusi savo vaika i lova, galesiu jai perskaityti pasakele ir ji tuo metu uzmigs, o ne zviegs lyg skerdziama, prasydama kruties arba strykinedama po lova ir dukdama, nes guleti jai nera kada :)

11:21 pm
lapkričio 15, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

Sveika. Is savo patirties galiu pasakyti tiek kad atejus laikui ir atsisako ir atskiria. Pvz mes iseje i darzeli kuo puikiausiai miega ir be nieko. Namie irgi buna uzmiega pats. Tiesiog pasitikekite labiau savo vaiku. Galite surasti kazkoki buda ar rituala jei jums patogiau, bet tikrai neversti kazka daryti per prievarta.

 

9:53 pm
lapkričio 17, 2015


Dudi

Narys

įrašai108

Aš tai pasakyčiau, kad nereikia daryti problemos ten, kur jos nėra :)

Visų pirma, tai kiek man teko domėtis yra atlikta daugybė studijų, kurios įrodo, kad migdyti kūdikį žindant nėra nieko blogo, netgi priešingai – tai yra saugiausias ir geriausias būdas mažyliui užmigti. Žinot kodėl? Todėl, kad žindymas yra ne tik maistas, bet ir saugumas, o būtent saugumas mažyliui yra svarbiausias pirmaisiais gyvenimo metais. Todėl tiek daug kūdikių, kuriuos sunku užmigdyti kitais būdais, o štai prie krūties jie "išsijungia" akimirksniu. Tai yra natūralus kūdikio instinktas, kurio jis tiesiog negali ignoruoti. Dėl tos pačios saugumo priežasties, labai dažnai kūdikis nubunda vos tik pajunta, kad mamos nėra šalia – jie nebesijaučia saugūs. 

Šiomis dienomis migdymas žindant vis dažniau traktuojamas kaip problema, nes tai yra nepatogu mums, mamoms :) Taip, kol kūdikėlis mažas, tai patogu ir mums, tačiau vėliau mes pavargstame ir norim kad vakutis pats užmigtų, tada ir nusprendžiame, kad "sugadinom" savo mažylį šitaip migdydamos. Bet ar tikrai taip? Į šitą klausimą kiekviena turim atsakyti sau, žiūrėdamos į savo mažylius. 

O miego ritualo įvedimas tikrai nepakenks. Galit įvesti pasakėlų skaitymą ar lopšinių sekimą ar pan., bet žinokit, kad vaikutis taip ims ir užmigs greitai manau šansų mažai. Na, bent jau mano aplinkoje nėra nė vieno tokio vaiko, manasis taip pat ne išimtis – duodasi minimum valandą kol užmiega :)

12:06 pm
lapkričio 19, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Paantrinsiu šiek tiek Dudi.

Žinote, kiekvienas vaikas individualus ir vieniems savarankiškai užmigti pavyksta dar nė metukų nesulaukus, o kitus ir trejų vis dar reikia migdyti. Mano sūnui beveik treji ir tebemigdom, naktimis bunda, reikia kartu gulėti, kol užmigs. O dukrytei vos trys mėnesiai ir kartais tiesiog palikta viena ant lovos ima ir užmiega. Ir nė cypt :)

Manau, kad Jums reiktų fokusuotis ne į primygtinį išmokinimą čia ir dabar, bet į ateities tolimus tikslus. Jeigu vaikas bunda ir Jus kviečia, vadinasi, jam reikia. Taškas. Pasukit viską kokia 15 metų į priekį – ar nenorėtumėt, kad Jūsų paauglys, išmovęs kažkur vėlai su draugais ir kažkam atsitikus pirmiausia kreiptųsi į Jus? Aš norėčiau. Norėčiau, kad, nesvarbu koks paros metas, mano vaikas nebijotų prašyti mano pagalbos. O jei jau nuo mažų dienų pradėsiu skatinti vaiką jokiu būdu man netrukdyti miegoti naktį, kokie šansai, kad ateity tas neatsisuks prieš mane? Jokiu būdu nesakau, kad vaikas negali savarankiškai miegoti/užmigti ar kad jo nereikia mokyti. Bet mokant turėtų būt laisva valia – ne trūks plyš išmokyti, bet tiesiog supažindinti su alternatyva, kuri ir Jums patogi, ir vaikui gali patikti :)

1:49 pm
lapkričio 27, 2015


Mollie

Narys

įrašai18

Aciu uz komentarus, jus kaip visada sugebate padrasinti. Is tiesu paskutiniu metu labai daznai susiduriu su isoriniu spaudimu del zindymo, o tai veliau isplaukia is pasamones kaip abejones savimi. Mano dukrytei 1m.2men. Puse gimines galvoja kad as nezindau jau senu seniausiai, kita dalis lyg ir zino, kad iki metu zindziau, bet neklausineja, o yra keleta asmenu, kurie zino, kad iki siol mes draugaujame su krutimi ir is ju nelabai as sulaukiu palaikymo. Dazniausiai buna isreiskia nuostaba VIS DAR MAITINI ir po to klausimu lavina kas ir kodel, po to seka patarimu lavina del arbatyciu, pienuku is buteliuko ir t.t. O as esu gan jautrus zmogus, del to kaskart suabejoju ar gerai darau.. Kaip ir del mikdymo – maniske nemoka pati uzmigti. Diena ja reikia pasupuoti prisiglaudus, nors ir ant keliu laikant. O vakare ji jau zino, kad reikia gultis i musu lova ir sako Aaaa (aa pupa dainuoja) ir verkslena prasydama pienuko. Ir uzmiega naktinio miegelio su krutimi burnoj.Ir naktipro miegus pradeda zirzti ir reikalauja kruties. Tai as realiai negaliu jos palikti kazkam priziureti ir iseiti su vyru kazkur pavakaroti.. Ir tada mano zindymo tvirtoves pamatai vel pradeda byreti ir as ieskau butu, kaip cia ta uzmigima atrasti be manes.. Nes jis buteliuku neapgausi ir Sa sa sa nepades.. Susitaikyti kad taip ir turi buti ir leisti vaikui paciai spresti kaip bus? O gal taip bus iki kokiu 5metu?? Kartais pagalvoju – jeigu mane izoliuotu nuo isorinio pasaulio, nuomoniu, stereotipu, tai as zindyciau iki tol kol ji pati nenores, taciau as esu ne tik mama bet ir zmona, su poreikiais ir pareigom.. Ir toks jos nemiegojimas be kruties nuo vakaro iki ryto vercia mane riboti savo vakarus ir veikla tuo metu. Bandziau ja guldyti i lovyte ir eiti kazkuo uzsiimti savu, tai kaip rasete – bunda ir kvieciasi su asarom ir nepaleidzia tada kruties, jausdama matyt kad vel iseisiu.. Tokiom akimirkom pradedu erzintis, nes plesausi tarp dvieju dalyku – vakaro su savimi ir vyru ir mazaja, bei jos poreikiais. Tada kyla mntys – kaip gi ja ismokyti uzmigti savarankiskai, be kruyies, kad as galeciau atsipalaiduoti nors truputi ir pabuti ne tik mama, bet ir zmona, pokalbio su draugais dalyve.

3:31 pm
lapkričio 27, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

Nusiraminkite. Viskam savas laikas. Be to kuo labiau stresuosite ir galvosite kaip tai padaryti tuo labiau ir reikalaus. Vaikučiai tai jaučia ir jiems dar labiau reikia. Nakčiai ir aš dar nesu palikusi niekam. Dieną pirmą kartą palikau kažkur 1 m 6 mėn, nebuvo jokių ašarų dėl užmigimų, uošvienė kuo puikiausiai užmigdydavo be jokių buteliukų ar soskių. Dabar už mėnesio bus 2 metukai, nuo rugsėjo einam į darželį, ten taip pat kuo puikiausiai miega be nieko, tik su žaisliuku. Jau ir namie būna užmiega be mp ir mamytės. Kuo mažiau streso tuo lengviau viskas. :)

6:59 pm
lapkričio 27, 2015


Mollie

Narys

įrašai18

Diena tai mes uzmiegam labai nesunkiai, na su manim jei buna tai dar bando parodyti kokia scen, gal mama ir pienuko duos.. bet stengiuosi nezindyt diena, nebent serga. Tai mano mama uzmigdo per 10min.pasisodinusi ant keliu ir lengvai supuodama. Ir kai i darba reikia tai ir miega be manes ir viskas gerai. Tik va nakciai palikti butu be sansu :) stresuoti – ne, nestresuoju, kaip vyras sako – per daug galvoju, o tai kenkia :D matyt kartais tikrai kenkia :D na bandysiu palikti viska taip, kaip yra..tegul gamta dirba savo darba.. reikia tik ismokti kazkaip nepasiduoti isoriniam dirgikliam, kazkaip islaviruoti situacijose, kai reikia vos ne teisintis kodel taip ilgai zindau.. Aciu uz palaikyma, nes kartais taip reikia kad kazkas padrasintu, pasidalintu patirtim, o salia nera ne vienos moters, kuri taip ilgai zindytu..

9:05 pm
lapkričio 29, 2015


Dudi

Narys

įrašai108

Na, štai ir atsakėte į savo klausimą – jeigu ne aplinkos spaudimas, tai žindytumėt ir nekreiptumėt dėmesio :) ko gero tai ir turit padaryti. Aišku, kartais tie aplinkiniai su savo nuomone tikrai išmuša iš vėžių, bet man atrodo svarbu jums nepamiršti kokie jūsų tikslai ir ko jūs norite savo šeimoje, ne giminėje, o šeimoje ir jeigu turite vyro palaikymą tai ir judėkite ta linkme. 

Jeigu jums nors kiek padės, tai žinokit mano sūnus būdamas jūsų dukrytės amžiaus dar gėrė pienuką pilnu tempu ir dieną ir naktį. Prieš mėnesį jam suėjo du metukai, bet aš esu vienintelis žmogus šeimoje, kuris jį užmigdo, nors tėtį jis dievina, tačiau miegoti eina tik su manimi. Jau keli mėnesiai kai krūtį gauna tik prieš pietų miegą ir nakties miegą (žinda trumpai ir vėliau valandą duodasi lovoje kol pats nulūžta), tačiau natimis ir toliau prabudinėja, ieško manęs. Praėjusią naktį kol nuėjau į tualetą, jis pabudo ir pareiškė tėčiui, kad jis turi išeiti ir aš turiu ateiti :D Kai aš atėjau, apsikabino man kaklą ir užmigo su šypsena veide. Taigi, mums su vyru manau dar greit nenusimato jokių vėlyvų išėjimų iš namų ar negrįžimų iki ryto. Be viso to, dar vakare kol užmigdau sūnų tai ir pati užmiegu, tai su vyru matomės po porą valandų kasdien. Kodėl tai rašau jums? Ogi tam, kad žinotumėt, jog ne visada žindymas kaltas, kartais net ir nustojus žindyti situacija iš esmės nepasikeičia, nes problema glūdi ne ten kur atrodo. 

Kad ir koks niūrus laikotarpis jums dabar atrodo, žinokit, kad laikas greitai prabėgs ir vieną dieną jūs labai pasiilgsit ir žindymo ir to žinojimo, kad savo dukrytei esate tokia reikalinga. Džiaukitės šia akimirka :)

1:26 pm
gruodžio 15, 2015


marfusinka

Svečias

Sveiki, isgyvenu panasu laikotarpi, ir emiau ieskoti informacijos ir ziniu apie kudikiu miega. As kaip ir daugelis tokius vaikus auginanciu pasijutau stovinti pries du pasirinkimus – arba mesk zindyt arba susitaikyk su situacija tokia kokia yra. Meginau susitaikyti ir kaip daugelis vis zada kad nutiks – pajusti zindymo malonuma, taciau tas saldumas taip ir neatejo. Vyras mano jau metai gyvena atskiram kambary, laiko dviese absoliuciai jokio, mano savijauta ir nervine busena irgi arti ribos. Taciau svarbiausia vaikas.  O jis mazius naktimis eme zysti kas valanda ir dazniau, o rytais buna irzlus ir nepailsejes, todel padariau isvada kad toks miegojimas jam irgi nera gerai. Kruties jis nori tik nusiraminimui, ji jam yra migdukas, nes su alkiu ar troskuliu jam nera like jokiu asociaciju. kai meginu siulyti kruti siaip, dazniausiai jis netgi supyksta nes pamano kad jau migdysiu.  

Tai vat, siuo metu skaitau knyga '' The No-Cry sleep solution: Gentle Ways to Help Your Baby Sleep Though the Night". ir joje randu naudingos informacijos ir man priimtinu patarimu, kaip nenutraukiant zindymo padeti vaikui ismokti uzmigti paciam ir miegoti ramiau. Kolkas taikome tik ejimo miegoti ritualo modeliavima, mokomes ir po truputi imam geriua pazinti savo vaika, suprasti kas jam ir kodel darosi. Po truputi meginu kurti jam kitas asociacija su zindimu. Siulau kruti vos nubudus, ar grizus is kiemo, kad prie kruties ilsetusi, pabutu arti manes, bet neuzmigtu. Nakti zindau kiek jis praso, nes knygoj pateiktiems metodams mano akimis sunutis nepasiruoses, juo labiau dabar jam dantyjimosi metas, taciau jau tame kasvalandiniame maratone eme atsirasti 2-3 valandu tarpai, ir tai mane dziugina. O labiausiai dziugina, kad ryte vaikas nubudes buna geros nuotaikos, sypsosi ir krykstauja. 
Dalinuosi patirtimi nes manau, kad esu ne viena tokioje situacijoje. Kiekvienas vaikas unikalus, ir kiekviena mama turi isiskaityti i ta unikalu ''atveji'', klausydama savo sirdies.  

 

 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Zindymas ir miego iprociu formavimas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
5 + 5
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
7 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: