Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Vaiko verkimas po maitinimo MP

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

2:31 pm
lapkričio 13, 2015


Vaida

Svečias

Sveiki,

Mano mergaitei 1 mėn. Pati maitinu, pienuko kiekiu nesiskundžiu,  mažylė per mėnesį priaugo 1,300 kg. Valgo su apetitu maždaug kas 2,5-3val. Retai atpila, jei atpila tai nedidelį kiekį. .Šią savaitę pasikeitė jos elgesys po Mp valgymo. Mergaitė valgo noriai kaip visada, bet beveik po kiekvieno valgymo kartais iškart kartais praėjus 30 min.ar 1 val. Ji pasidaro nerami ir  pradeda verkti taip lyg jai skaudėtų. Girdisi kliuksejimas jos gerklėje, lyg bandytų nuryti kažką. Nurimus,  vėl užeina ir ji taip įsitempia ir vėl girdisi kažkokie kliurksėjimai. Matosi, kad jai skauda. Tokie spazmai ar kaip juos pavadinti trunka nuo 10 min. Iki 1,5 val. Tada jau būna ir isterija. Naktį mirga gerai, pavalgius jai palikau stačiai, kad atsirūgtų, tas neužtruks, ir vėl paguldau miegoti. Išmiega ramiai. Kaip būtų galima padėti dukrytei?

11:04 pm
lapkričio 15, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

Sveika. O taip elgiasi po kiekvieno maitinimo? Negali buti pilvuko bedos? Ka valgote?

9:10 am
lapkričio 16, 2015


Vaida

Svečias

Savo mitybą riboju. Stengiuosi nevalgyti pilvo putimą sukeliančių produktų. Racionas nelabai skiriasi nuo prieš tai buvusių savaičių. Naudojame colinox lašiukus.

9:14 am
lapkričio 16, 2015


Vaida

Svečias

Paskutinėm dienom taip elgiasi po kiekvieno maitinimo ( išskyrus naktį, tada ji miega ramiai, nors maitinu 2-3 kartus) tik skiriasi laikas kada prasideda: ar iškart ar po kurio laiko. Gal ir pilvukas, bet tiev kliurksėjimai ir kartais toks skaudus jos nutikimas.

7:15 pm
lapkričio 16, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

Pranešimas redaguotas 7:17 pm – lapkričio 16, 2015 katiara23


Na gali buti, kad tai kas tiko pradzioje nebetinka dabar. Kokiu produktu atsisakete? Pilvuko masaziukus darote? Kaip tustinasi? Ar atsirugsta po zindymo?

10:36 am
lapkričio 17, 2015


Vaida

Svečias

Atsisakiau kopūstų, pupų, lęšių,  avinžirnių, duona naminė sumažinta iki minimumo ( viena riekė per kelias dienas), iš vaisių valgau bananus. Valgau grikius, ryžius, kynvą, trijų dribsnių košę,  bulves, kietagrudzius  makaronus, kiaušinius,  liesą žuvį, džiuvėsius ir trupučius, geriu pankolių arbatą, retai vartoju rūgščius pieno produktus (varškę ir kefyrą).  Retai paskanauju kokio sausainio ar kito skanumyno, bet irgi minimaliai. Prieš maitinimą stengiuosi guldyti ant pilvuko,taip pat karts nuo karto darome kojyčių pritraukimas prie pilvuko. Mergaitė tuštinasi normaliai, reguliariai.jei ir būna pusę dienos nepadarius didelio,  elgesys nekinta. Po žindymo beveik visada atsirūgsta iš karto.išskyrus naktį,  nes bemaitinant kartais užmiegam tiek ji tiek aš. 

Naudojam colinox lašiukus ir biogaia bakterijas ( mums taip pasakė mažės gydytoja).

11:08 am
lapkričio 17, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

Bandykit atsisakyti glitimo turinciu produktu kelioms savaitems ir ziurekit kaip situacija. Kaip del darzoviu kuriu nevgote tai nebutinai jie pus pilvuka. Kiekvienas kudikis individualus, kas tinka vienam gali netikti kitam. Pabandykite pirmoje dienis puseje ivesti i raciona kazka nauja ir matysite tinka ar ne. Dar pagalvojau apie banana, bandykite jo atsisakyti. Yra daug kitu vaisiu kaip avokadas, mangas.

1:02 pm
lapkričio 17, 2015


Vaida

Svečias

Ačiū, mėginsiu pakeisti. Bet tas kliuksėjimas gerklytėje gali būti susijęs su maisto produktais? Gydytojos versija yra, kad sukyla suvalgytas  pienukas, ji jo neatpila, o nuryja, ja erzina todel ir verkia. Bet ji nematė tu "spazmų", jie tokie skausmingi. Ji net nekvepuoja tą akimirką ir tada ryja ryja ur nuryja. Kai tik praeina, ji atsipalaiduoja, kartais net užsnūsta, kol vėl ten sukyla ir vel daug ašarų būna.  Buvo mintis, kad gal rūgštis jai ten kyla. Bet miegant jai taip nebuna.

7:50 pm
lapkričio 18, 2015


katiara23

Narys

įrašai768

Na del rugsciu ir viso kito tai tik specialistas gali atsakyti, t.y. gastroenterologas. Versijos apie neatpylima as irgo neatmesciau, del to ir reiketu bandyti susiziureti mityba. O kokioj pozoj jai ten kyla viskas? Gal per daug lygegreciai guli? Gal uztektu zindant siek tiek pakelti galvyte, kad butu auksciau nei kojytes?

8:29 pm
lapkričio 18, 2015


Dudi

Narys

įrašai108

Aš manau, kad šiame forume vargu ar jums kas padės, nes jums reikia eiti pas specialistą, kuris įvertintų situaciją. Tai gali būti skrandžio refliuksas. Vieni kūdikiai tokiu atveju atpila pienuką, tačiau kiti jį nuryja atgal, o tas nuryjimas yra labai nemalonus procesas, nes pienukas jau būna rūgštus ir jis dar kartą "nudegina" ryklę, todėl galimai taip jautriai reaguoja jūsų dukrytė. 

Asmeniškai man atrodo, kad jūsų suvalgytas maistas čia niekuo dėtas, bet dėl visa ko neskubėkit ir to nurašyti.

8:49 am
lapkričio 19, 2015


Vaida

Svečias

Atsakant dėl pozos kada sukyla,  taii dažniausiai  būna, kai nešioju ją stačią, rečiau būna, kai guli. O maitinu ją atsigulus.kol kas taip patogiausia buvo. 

Ačiū už jūsų nuomones.

10:23 pm
lapkričio 19, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Pas mus beveik mėnesį tęsėsi panaši situacija, mergytei dabar 2,5 mėn ir nepatogumų ryškiai apmažėjo. Tik tie kliurksėjimai nebuvo ypač stiprūs ir vaiko iki isterijų neprivesdavo. Taip pat kelis kartus buvo atpylusi smarkokai – bet pavyko susieti su maistu. Pačių kliurksėjimų tikslios priežasties nežinau, bet su alergijom nesieju (mano pirmagimis alergiškas, tai turiu kažkiek patirties ir žinių šitais klausimais). Jeigu kiltų rūgštus pienukas, manau, jaustųsi kvapas; mums jis jausdavosi tik atpylimų dienomis.

Mane labai stebindavo, kai naujagimė būdama mergytė naktį miegodavo ir žįsdavo ramiai, o dieną nuolat prašydavo atsirūgti. Paskui kokių 5 savaičių prasidėjo šitie kliurksėjimai, kuriuos apibūdinčiau panašiai kaip Jūsų gydytoja: "lipa lipa pienukas į viršų, o vaikutis vis kovoja".

Mūsų veiksmų planas buvo toks (kadangi priežasties nežinojau ir negalėjau pašalinti, tai bandžiau palengvinti savijautą), ką atsimenu:

  • nekelti vaiko iškart pažindžius
  • keliant tą daryti labai palaipsniui ir iš lėto
  • neskubėti pakelti pastebėjus, kad gulimoje pozoje kyla pienas į viršų (staigus pakėlimas beveik kiekvienu atveju baigdavosi ašaromis, o gulėdama mažylė kažkaip pati gebėjo susitvarkyti, nors man atrodė, kad stačiomis turėtų būti lengviau)
  • žindyti laikant galvytę aukščiau
  • neleisti prisiryti oro, jei žindant labai smarkiai tekėdavo pienukas ir mergytė vos spėjo gurkti, darydavau pertraukas
  • nekeisti sauskelnių iškart po žindymo
  • nelaikyti nešioklėje, kai nori šlapintis ar tuštintis (tada kūdikiai dažnai duoda signalą bandydami tarsi išlipti iš nešioklės ir per tą judėjimą bei makalavimąsi lyg iššaukia MP sukilimą)

Kiek domėjausi, tai neradau nieko gąsdinančio. Apie 3-5ą savaitę paprastai išryškėja tam tikros ligos, kaip GERL ar pilorostenozė, bet tokiais atvejais smarkiai atpylinėjama, stoja svorio augimas – taigi daugiau ženklų nei vien nepatogumas.

10:16 am
lapkričio 20, 2015


Vaida

Svečias

Magnolija, ačiū, kad  pasidalinote savo patirtimi.  Bandysime ir mes panašiai elgtis. Stebėsime ar bus koks pagerėjimas. 

Man taip pat atrodo, kad stačiomis turėtų būti lengviau, bet panašu, kad yra visai atvirkščiai. 

10:19 am
lapkričio 20, 2015


Vaida

Svečias

Ir dar, Magnolija, kaip suprantu, ši problema dar nesibaigė,  tik pamažėle, kai surado būdų kaip sumažinti tą nepatogumą? Įdomu, ar jis liks iki tol, kol mergytė pradės valgyti ir kita maistą :/

12:02 pm
lapkričio 22, 2015


magnolija

Narys

įrašai642

Na, pas mus šiuo metu tokių kliurksėjimų retai bepasitaiko, jau net nebe kasdien. Tikiuosi, kad ir Jums ilgai netruks išaugti.

O dėl stovimos/gulimos pozicijos, tai mano teorija būtų tokia. Sulaukus 4-6 savaičių skranduko tūris kiek didesnis, todėl keliant stačiomis daugiau pienuko susiteliuskuoja ir bando "išlipti". Taip pat galbūt glaudžiant arti prie savęs pasispaudžia pilvukas ir tuo pačiu skrandukas. Tarkim, mano dukrytė, jei aš ją labai tvirtai prisirišu su nešykle, pradeda kone žiaukčioti. O jei kiek laisviau (aišku, proto ribose, nes vis gi ir stuburiuką saugoti reikia), tada viskas gerai.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Vaiko verkimas po maitinimo MP

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
2 + 4
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
41 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: