Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Užsiregistruoti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 


Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Užburtas ratas/ mp ir primaitinimas

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

10:06 am
kovo 24, 2017


Nemieška

Svečias

Labas visoms,

Turiu 3 sav. mergytę ir be galo noriu žindyti pati. Vaikiukas krūtį paima puikiai, tik toks jausmas, kad nelabai kažką gauna. Apie viską nuo pradžių. Tai mano antras vaikas, pirmą maitinau pati be jokių problemų. Pienas ' užsikūrė', nors vaikas dėl sveikatos bėdų nebuvo pirmas paras kartu. Kažkiek nusitraukdavau ir maitindavau, bet gavo ir mišinėlio.

Antro gimdymo istorija sudėtingesnė. Teko gimdymą skatinti ir gimdžiau 39 sav. dėl nėščiųjų hipertenzijos. Mergytė gimė tik apie 3, 2 kg. Nežinau, ar mano organizmas pavėlavo su pieno gamyba, ar vaikiukas per mažai žindo ( greit užmigdavo prie krūties).Bet finale dukrytė tapo vangi, o jei gerai išsibudindavo, rėkdavo ir visi ženklai rodė, kad yra alkana. Jau gimdymo namuose gavo ir mišinėlio. 

Grįžus namo maitinau pati, bet jau pirmą dieną pamačiau, kad prisisiotas tik vienas pampersas, tad akivaizdu, kad pieno trūko. Griebėmės mišinėlio, vaikas atsigavo. Gydytojos nurodymas- maitinti mišinėliu, kas 3 val. Tad finale nėra su maitinimu krūtimi net kada įsiterpti. Šiai dienai prieš primaitinimą duodu krūtį, sunku pasakyti, kiek ji išgeria, tada mišinėlio porcija, kurio išgeria šiek tiek mažiau, nei norma. Visko būna, kartais patingi žįsti, užmiega. Man tuoj stresas, kad nedavalgys, duodu mišinėlio. 

Viską suprantu, kad kuo mažiau mp suvalgo, tik mažiau gaminasi. Ką daryti? Kaip ' užkurti' pieno gamybą? Gal kam pavyko? Pasidalinkite patirtimi, prašau.

10:27 pm
kovo 28, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Labas vakaras,

Sudėtinga situacija, išties užburtas ratas. Gaila, kad gydytoja tokia kategoriška ir labiau rūpinasi valgymo normomis nei kad žindymo išsaugojimu. Tikriausiai viskas susidėjo – skatinimas, mažas svoris, mieguistumas, gal dar ir nuskausminamieji- ir turbūt neentuziastingai pradėjo žįsti, per mažai/per retai, o dar mišinukas, tad ir komplikavosi viskas.

Tikrai viską galima pataisyti, nenuleiskit rankų ir nepraraskit vilties. MP gamybą skatina: dažnas žindymas ir krūtų stimuliavimas, oda prie odos kontaktas, žindymas/stimuliavimas naktį. Dar yra variantas vaistais (domperidone) pabandyti paskatinti gamybą, bet jie, kiek teko girdėti, skiriami tik tuo atveju, jei niekas kitas nepadeda.

Ar spenelių neskauda? Vaikučio pasaitėlis nepriaugęs? Čiulptuką gauna?

Jeigu vaikutis atsigavęs ir jau šlapinasi bei tuštinasi pagal normas,
būkite truputuką "griežtesnė", tegul daugiau žinda, mažiau mišinuko
valgo. Jeigu norite profesionalaus patarimo, tai geriausia būtų kreiptis
į žindymo konsultantę (IBCLC).

O iš mano patirties ir sukauptų žinių patarimai būtų tokie: pirkit pientraukį ir darbuokitės. Pasiskaičiuokit, kiek per parą išgeria mišinuko, dalinkit iš kiek kartų valgo, kad gautumėt vidutinį suvalgomą kiekį. Pažindot, tada stimuliuojat pientraukiu, ką ištraukiat, sugirdot vietoj mišinuko, ko trūksta iki apskaičiuoto vidutinio kiekio, papildot mišinuku. Tikslas – kad kasdien (o jei gerai seksis, tai ir dažniau) mažėtų PM kiekis, pakol jo išvis nebereiks. Kai jau bus užtektinai pienuko, tada bandysit pereiti prie išimtinio žindymo be nutraukinėjimų.

2:34 pm
balandžio 8, 2017


Nemieška

Svečias

Laba,

Ačiū už patarimus. Kol kas progreso mažai pas mus. Mergytė žinda puikiai, noriai ima krūtį- ir maistas ir vaistas :). Buteliukas neišlepino dar. Vis dar žindau, bandau tą kiekį didint, bet labai sunku suprasti, kiek to pienuko turiu. Su pientraukiu per abi krūtis- 50 ml, kiek skaitau, tai ne rodiklis, nes vaikutis turėtų ištraukti daugiau. Žinda ilgai, užtrunka min pusvalandį abiems krūtims. Jos visiškai minkštos, nejaučiu, ar ten pilna, ar ten tuščia . Po tos vaiko užsibadavimo savaitės nuolatinį stresą jaučiu- ar pakanka, o gal permaitinu mišinėliu, nes kartais nelabai noriai geria, arba išgeria labai mažai. Būtų gerai kontrolinis svėrimas, būtų aišku dėl mp kiekio. Bet neturiu svarstyklių. 

Keletą naktų, gulint ant šono ( miegam kartu su dukryte) nubudau pieno baloj, matomai prispaudžiau krūtį. Tai gal ne taip ir blogai viskas. Nors šiaip jokių įklotų į liemenėlę nereikia nes toks jausmas, kad krūtys visiškai tuščios :(. 

Išsiprašiau gydytojos skydliaukės tyrimo. Visokius scenarijus svarstau…

9:07 am
balandžio 10, 2017


katiara23

Narys

įrašai768

Krūtys tuščios atrodo kai susireguliuoja mp gamyba. O jei jums bandyti primaitinimo sistemą? Tuo pačiu ir krūtį stimuliuotumėte ir pm kiekį. Kiek pieno yra niekas nepasakys, nes mp gaminasi nuolatos ir kūdikiui žindant.

1:51 pm
balandžio 11, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Ar vaikučiui pakanka pienuko, galima pamatyti pagal pasišlapinimus – per parą turėtų būtu 5-6 daugmaž bespalviai ir bekvapiai normalūs pasišlapinimai. Manau, Jums vertėtų kiek ryžtingiau atsisakinėti mišinuko. Nesuvalgė viso, kitą kartą duokit mažiau. Ir mažinkit kasdien po truputį. Tegul būna prie krūties ilgiau. Išmaitinot vieną, tikrai galit išmaitinti ir kitą!!!

10:10 pm
gegužės 16, 2017


Nemieška

Svečias

Širdingai ačiū už patarimus ir padrąsinimus.Vis dar nenuleidžiu rankų ir bandau didinti mp kiekį. Primaitinimo sistemos nepirkau. Realiai vis dar su dukryte užstrigę tam pačiam rate, na po truputį gal stumiamės į priekį. Vyras su vyresniąja dukra išvyko į sanatoriją, tai mano  visas dėmesys absoliučiai mažajai. Jokių veiklų mes daug neturime, tai nuolat ir laikau prie krūties dieną naktį.Tik vis stinga to pasitikėjimo savimi. Pasišlapinimai kaip ir yra 5 ir daugiau. Pradžia žindimo traukia-  ryja, bet labai greitai turi patraukti pora ir daugiau kartų, kad nuryti. Ar tai ženklas, kad pienas baigės? Yra ir skirtumas tarp krūtų. Viena pilnesnė, gausiau teka ir ji labiau mėgstama. Tai todėl ir pilnesnė :). Po maitinimo beveik niekada neužmiega, tai  gal vis gi neprivalgo? Nes išgėrus mišinio užsnūsta patenkinta. Pm nebeduodu po kiekvieno maitinimo. Keletą kartų negėrė, tai ir nebelakstau  su buteliuku.  Duodu, kai zirzia ir spėju, kad alkana. Gaunas 2-3 k. Toks truputį intuityvus kūdikio maitinimas, bus matyt, kaip svoris augs. Nes niekaip negaliu atsikratyti nerimo po tokios nesėkmingos pradžios. Tai tikrai ne į naudą :(. Ir labai ne į naudą nuolatinė savigdauža, kad atrodo natūralus dalykas, taip gamta sutvėrė, o aš niekaip nesusitvarkau.

 

 

10:44 am
gegužės 18, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Džiugu, kad nenuleidžiate rankų. Kiekvienas MP lašas – aukso vertės. 

Kai pieno gamyba apsireguliuoja ir krūtys nebesprogsta, normalu, kad arti ančiuose esantis MP išgeriamas greitai ir tada reikia darbuotis, traukiant iš giliau. Tai ženklas, kad krūtys taikosi prie esamo ritmo. O pienukas gaminasi visą laiką, nėra tokio dalyko, kaip kad "baigės" 🙂 Šiaip vaikelis jau didesnis, gali ir nebenorėti užmigti žįsdamas, rūpi aplinka ir pan. Nuo mišinio tuo tarpu apsunksta labiau ir sunkiau "atsispirti" miego kerams. Vis tik, jeigu žindote prieš miegelį jau apsnūdusią mergytę ir ji niekaip neužmiega, tai kas tada būna? Juk pavargusi…

Savęs graužti tikrai neturite dėl ko – juk diena iš dienos stengiatės!

6:04 pm
gegužės 31, 2017


Nemieška

Svečias

Padėkite nustatyti, kiek pasišlapinti yra normalus pasišlapinimas? Ar 50 ml jau yra normalus? Pasvėriau pamperį su maistinėmis svarstyklėmis ☺. Nes man atrodo kvapą aš jaučiu. Mano pana visiškai atsisako mišinio, bet man vis abejonės, ar ji pavalgo pakankamai. Nes atrodo žįstų dar o žįstų, jeigu tik tas pienas tekėtų. Darbuotis jai tikrai stipriai reikia. Gale tik po 3-4 patraukimų būna nurijimas. Plius vis dar kamuoja pilvo bėdos, tada tik krūtis, kurią meta kas kažkelintas gurkšnis. O žindukui vos tik atsidūrus burnoje iš karto verkia. Na o jeigu pilvuko nepučia tiesiog žinduko neima, stumia liežuviu. Pakeičiau į minkštesnį, bet nepadėjo. Mišinuką irgi pakeičiau į skanesnį. Bet tiesiog gal ji jau būna soti.

7:11 pm
gegužės 31, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Kvapas ir spalva kartu – gan informatyvūs rodikliai. Kai tikrai bus kvapas, nemanau, kad kils abejonių. Beje, kvapas ir nuo maisto gali pasikeisti, ir dėl infekcijų.

Kiekį tiksliai analizuoti ne taip paprasta. Šlapimo kiekis priklauso nuo
kūdikio amžiaus/svorio. Grubiai imama, kad 2-12 mėnesių kūdikis
vidutiniškai per parą turėtų pašalinti 400-500 ml šlapimo. Žindomiems
galima ir kiek mažiau, tai Jūsų minėtas 6x50 ml kaip ir tinka. Nors ne
visi trijų mėnesių kūdikiai jau gali turėti tokio dydžio šlapimo pūslę.
Šlapimo pūslės tūris skaičiuojamas kaip 7ml x svoris kg. Čia, aišku,
irgi tik apytikslė taisyklė.

Minimalia norma pediatrijoje laikoma, kad kūdikis turi pasišlapinti 2
ml/kg/h. Skaičiuojant reiktų sumuoti visos paros šlapimus. Jei Jūsų
kūdikis sveria, tarkim, 6 kg, tai per parą pays mažiausias leistinas
šlapimo kiekis yra 2x6x24=288 ml. Ir kai kūdikis svers 8 kg, tada reiks
384 ml (kas jau daugiau nei 6x50).

Čiulptukas Jums gali kišti koją, nes išvargins ir liks mažiau jėgų žįstį krūtį. O ir šiaip, kai mamytė šalia – žindomam kūdikiui tai nereikalingas daiktas. Rizikų daug, o nauda abejotina.

Kad po kiek laiko jau reikia patraukti 3-4 kartus pakol nuryja, tai yra normalu. Pradžioj iš ančių bėga lengvai pasiekiamas pienukas ir srovė stipresnė. Kai jis "užsibaigia", pienuką reikia traukti iš toliau. Vien patraukimo neužtenka, turi būti sužadinamas tekėjimo refleksas, tada kurį laiką teka sparčiau. Kai refleksas nusilpsta, reikia vėl darbuotis be didelio "atlygio", pakol sužadinamas kitas tekėjimas. Toks žindimas bangomis yra normalus dalykas.

 

7:12 pm
gegužės 31, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Pranešimas redaguotas 7:13 pm – gegužės 31, 2017 magnolija


Dar norėjau pasakyti, kad jei ilgai žinda tą pačią krūtį ir ją ištuština, ir nori dar – tai duokit kitą.

Ir jeigu toks žindimas neseniai prasidėjo, gali būti ir augimo šuolis. Tai nereiškia, kad trūksta pieno. Tai reiškia, kad vaikeliui reikia papildomai žįsti jog padidintų ateities pasiūlą.

11:23 pm
gegužės 31, 2017


katiara23

Narys

įrašai768

Vidutiškai skaičiuojama vienas pasišlapinimas apie 45 ml arba 3 šaukštai. 

Beje kvapas dar gali būti ir nuo pačio pamperso. Tad stebėti geriausia yra laikant per pamperso.

Elgesys panašus kaip ir Magnolija minėjo į augimo šuolį. 

Duokite mp kiek prašosi, šiuo atveju soskė jums ne draugas.

1:51 pm
birželio 1, 2017


Nemieška

Svečias

Dukrytės svoris 6 kg. Ačiū, kad pakomentavote, kiek toks vaikas turi minimaliai sisioti.  Tai manau galiu daryti išvadą, kad maisto jai užtenka. Nes min 6x 50 ml pasisioja. Netgi daugiau. Aš pasiskaičius, kad turi suvalgyti 1/6 savo svorio, truputį buvau supanikavus, kad ir išsisioti turėtų panašiai, kadangi mp tai didžioji dalis yra vanduo. Tai jei situacija tokia, mišinėlio gal jau ir nebereikia :).

Žindukas, tai turėjau omenyje buteliuko, ne soske :).

Paprastai duodu abi krūtis. Priminkite dar prašau, koks optimalus laikas maitinti iš vienos.

1:48 pm
birželio 4, 2017


katiara23

Narys

įrašai768

Optimalus laikas tai 2 val skaičiuojant nuo žindymo pradžios, nepriklausomai kiek per tą laiką prašosi. 

Jei matote kad viskas gerai galite pm bandyti atsisakyti. 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Užburtas ratas/ mp ir primaitinimas

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
6 + 12
sumą:   
Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 58

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1233
Įrašai:6892

Narystė:

Narių: 5455
Svečių: 436

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (921 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: