Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Užsiregistruoti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 


Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

6:57 pm
lapkričio 26, 2017


Dovile st

Naujas narys

įrašai1

Sveiki,

PROBLEMA: maitinamas iš krūties, paima ją, muistosi, baisiusiai rėkia,(toks jausmas jam nebėha pienukas) paspaudus krūtį, bėga lašiukai.

MAITINIMAS: maitinu iš krūties, nusitraukiu pieną, maitinu per sistemėlę, anksčiau naudojau taurelę, taip pat jau 12 dienų primaitiname mišiniu.

PRIEŠISTORĖ: Gimėm po sunkaus, bet natūralaus gimdymo 4,36 kg, 59 cm, numetėm per 2 dienas – daug 500 g. Labai atpilinėjo vandenis, Gimdymo metu lūžo raktikaulis.

Gulėjome ligoninėjė 10 dienų, nes sunkiai gijo raktikaulis, vis galvojom,kad anksčiau paleis.Maža to, svoris neugo, o dar vis pakirsdavo, vėl paaugdavo. Pradžioje gliukozė buvo gera, po to , kai svoris nukrito 40 g, man pasiūlė mišinuko, sutarėm palaukti vakaro, per dieną pažiūrėti,kaip seksis,  vakare gydytoja padarė tyrimą, gliukozė buvo pakritus, sakė jau reikia lašelinę statyt, nes aš bloga mama dieną nedaviau mišinio… Buvau baisingame strese, nemoku pasakyt. Porą dienų primaitinome mišinuku, atėjo kita gydytoja sakė, kad turi pieno (nusitraukinėdavau ir dudodavau krūtį),,, nemaitink mišiniu, bet nors vis pastoviai glausdavau, žadindavau žįst, svoris nelabai augo, kai vėl pakrito, vėl davėm mišinio, nes bbijojau,kad dėl svorio nebeišleis. Išėjus iš ligoninės pasiėmė svarstkles, bet stebuklų nebuvo, suskaičiuodavom šešis pasisiojimus vos (tiksliau pampersus). kirpome liežuvio pasaitėlį, nors gydytojai sakė žindymui neturės toks įtakos, bet pakirpome, didelių pokyčių ir nepajutau.

Kadangi buvome gavę siuntimą Į Santariškes dėl raktikaulio ir kaip matomai dėl svorio. Gydytoja pasakė, kad būtina primaitinti, nes mum tuo metu buvo  2,5 savaitės, aš jau buvau nusigandus pati, nes nors ir kiek domėjausi ir skaičiau prieš, patikėjau, jog neturiu pieno ir t.t. Nusipirkome papildomo maitinimo sistemėlę.

Kreipiausi į žindymo konsultantę, deja niekuo per daug nepadėjo, kreipiausi į kitą, tai patikino,kad vaikas gerai apžioja, paduodama krūtis gerai, tik o žindymas neefektyvus, ryja retokai ir žindymas trunka non stop, mžiausiai 40 min. dėl to jis pyksta, matyt jam nėra srovelės. nusitraukiu pieną, tai per 20 min iš vienos krūties pavyksta apie 40 ml-50 ml prisitraukt. bet d4l to nei6traukimo, galvoju, gal jam augimo šuolis, bet lyg visada panašiai žindė,… 🙁 mišinuko kiekio kol kas nemažinom, daktarė patarė paaugt ir tada palaispniui mažint, daugiau duot tik krūtį be sistemėlės.

   Man baisu,kad nebeims jis tos krūties. Visą savaitę išsirengę gulėjom ir žindžiau,  dabar nusitraukinėju, bet baisu,kai baigsiu,kad jis man mažai ištrauks pieno, kad kokio mastito neįsįvaryčiau. gerai,jei čia augmo šuolis, ištversiu ta jo pyktį, bet jei nepradės stipriau traukt, sugadinome gal vaiką su taurelėm ir sistemėlėm.. mišinio duodam per parą apie 300-350 ml. per 4-5 kartus. Labai noriu pati maitint 🙁

dabar gaunsi, kad dieną maitint reikia kas dvi val, tai sus sitemėle užtrunku 30-50 miin, po to nsuitraukiu, bet ne visada , tada vėl ateina laikas maitint… dar naktį pareitą netyčia pramigau kokias 4-5 val :(. dar būna nusitraukiu pieną, kai žindau

 

11:15 am
lapkričio 29, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Atsiprašau, kad nepavyko sureaguoti anksčiau. Kaip sunku Jums abiems su vaikučiu skintis kelią į žindymą! Bet didelis noras – pusė darbo, Jums tikrai pavyks.

Pirmiausia pora komentarų apie pora dalykų. Man irgi skamba panašiai, kad vaikutis neefektyviai žinda. Tačiau klausimas – kodėl. Ar jis pats neefektyviai/silpnai traukia, ar pienukas (per) lėtai bėga. Kai traukiate pientraukiu, ar užeina pieno tekėjimo bangos, kad bėgtų srovele? Jeigu duotumėte pažįsti pirštą (ne galiuką, bet įkišant iki gomurio aukščiausio taško ar truputį toliau), kokio stiprumo tas žindimas, ar sudaromas vakuumas? Jeigu žindimo jėga maža, reikia treniruoti, vien pieno gausinimo tokiu atveju neužteks. Taip pat pasitikrinkite, ar nėra nieko, kas Jūsų atveju mažintų gamybą: sąrašas.

Ar galėjot sugadinti vaiką su taurelėm ir sistemėlėm? Tas labai mažai tikėtina. Paprastai mažyliai įpranta prie buteliuko ir jam teikia pirmenybę – nes iš jo lengvai bėga. Geriant iš taurelės reikia darbuotis su liežuvėliu. Primaitinimo sistema labai naudinga tuo, kad tuo pačiu yra stimuliuojama ir krūtis, tik reiktų nepadaryti, kad per greitai tekėtų ja pienukas, o labiau kad vaikutis būtų "apdovanojamas" už žindimo pastangas.

Iš esmės, pritarčiau patarimui "paaugt ir tada palaispniui mažint, daugiau duot tik krūtį be sistemėlės", kaip tą padaryti, gerai parašyta čia. Kai duodat tik krūtį ir sumažėja žindimo aktyvumas, pabandykit pritaikyti krūties kompresiją: paaiškinimas.

Vienas iš patarimų duotose nuorodose yra maitinti iš abiejų krūtų vieno maitinimo metu. Tikslas – kad kuo daugiau pienuko pašalintų pats vaikutis. Taip pat darbuotis su pientraukiu reikia, norint pagausinti gamybą. Siūlau tokią "schemą": pamaitinat iš vienos nuogos krūties, tada duodat kitą su sistemėle, o iš pirmosios žindymo metu nutraukinėjat. Čia aišku, jeigu tokiu atveju "užteks rankų". Tikiuosi, kad yra, kas namuose Jums gali pagelbėti…

Jeigu toks variantas sunkiai įgyvendinamas, tuomet aš tikriausiai fokusuočiausi ties pieno kiekio gausinimu – nutrauktą pienuką/mišinuką per sistemėlę gali sumaitinti ir tėvelis (tik tada žarnelė dedama prie piršto), Jūs tuo metu galėtumėte stimuliuoti krūtis pientraukiu. Jei po 3-4 intensyvaus stimuliavimo (po kiekvieno žindymo po 10-15 min kiekvienai krūčiai, būtinai ir naktį) dienų vis dar nesijaus pieno pagausėjimo (daugiau prisipildo krūtys, intensyviau žinda vaikelis, daugiau nutraukiat pientraukiu), kažkas ne taip.

 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Spjauna krūtį, rėkia

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
4 + 9
sumą:   
Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 58

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1233
Įrašai:6892

Narystė:

Narių: 5455
Svečių: 436

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (921 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: