Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Relaktacija (Reikalinga skubi pagalba)

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

1:03 pm
lapkričio 24, 2017


LauraViliene

Svečias

Laba diena.

Turiu 2 menesiu ir savaites mazyli. Jis pas mane ankstukas, gimes 36 savaiciu.

Gimem 2535g, 46cm. Pirma menesi maitinome is kruties, bet priaugome 150g (matyt mano klaida, nes labai daug nervavausi ir sumazejo pieno). Maitinau pagal poreiki.

Po vizito pas gydytoja buvo liepta nutraukineti piena ir maitinti is buteliuko. Kadangi pieno nutraukdavau nedaug, primaitindavau misinuku.

Per antra menesi su buteliuku priaugome 1700g. Tada gavau leidima duoti kruti. Pirmiausiai krutis, tada buteliukas.

2017.11.14 Sverem 4200g ir 52cm. Nusprendziau grizti prie kruties. Jau antra para kaip nebeduodu buteliuko. Bet begalo bijau, kad mazylis vel nepavalgo, kad jis alkanas ir nusilpes. Pirkau svarstykle vakar, sveremes, svoris padidejes, bet labai nedaug – vakar su drabziais sverem 4600g. Sysiuku buna 6 ir daugiau. Gazdina tai, kad nakti nesislapina 4-5 valandas – tada atrodo, kad truksta pieno… Ir nakti nevalgo 4-5 valandas po pirmo uzmigimo, paskui valgo po nedaug, mazdaug kas valanda….

Sunku ir vel su apziojimu, nes padaro spneli lupdazio formos. Taip pat dvi paros "kabo" ant kruties. Tik paguldau i lovyte ir vel gaudo pirsta…

Prasau patarimu, ka daryti toliau? Kaip pagerinti apziojima? Kaip padidinti pieno kieki? Kaip buti tikrai, kad jo tikrai pakanka?

9:00 pm
lapkričio 25, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Kaip džiugu, kad sustiprėjote ir bandote pereiti prie išimtinio žindymo!

Per 10 dienų kone 400 gramų (na, rūbelius reiktų atmesti, bet ne kažką jie svėrė, ar ne? Pasverkit tuos drabužėlius ir paverskit neto prieaugį į mėnesinį – manau, tikrai kur kas virš minimalios 500 g normos gausit) tikrai geras prieaugis. Vaikelis didesnis, šlapimo pūslė irgi, tad gali šlapintis rečiau. Svarbu bendras paros kiekis ir spalva bei kvapas. Tai pagrindinis užtekimo rodiklis. Svoris irgi, bet jį rečiau sužinom. 

Suėjus 8 savaitėms kūdikiai dažnai pradeda ilgiau išmiegoti pirmą nakties dalį. Jeigu Jus neramina svoris, žadinkit po trijų valandų. Naktinis MP svarbus tiek gamybai, tiek svorio auginimuisi. Gal net nebūtina pilnai pažadint, kartais užtenka paimti ir glausti miegantį prie krūties – jei nebus įmigęs giliu miegu, tikėtina, intuityviai paims ir pažįs per miegus. 

Pieno kiekį didina  dažnas ir ilgas žindymas, žindymas naktį, pakankamas skysčių kiekis ir, kas labai svarbu, bet deja, dažnai pamirštama – kuo daugiau oda prie odos kontakto. Jei leidžia sąlygos, tai kad ir kiaurą parą gulėkit nuogi vienas prie kito ir lai žinda iki “atsibodimo”. Leiskit pakaboti. Gal augimo šuolis, gal šiaip vaikas džiaugiasi.

Ar skauda spenelius? Yra žaizdelių? Liežuvio pasaitėlis neprisegtas? Jeigu spenelių neskauda ir apžiojimas netrukdo efektyviai žįsti, tai gali tiesiog būti, kad apžiojimas dėl buteliuko nėra 100% idealus, ypač turbūt pabaigoj atsipalaiduoja ir paspaudžia spenelį, bet iš principo kažkokios bėdos nėra. Jei tai žaloja spenelius ir/ar trikdo žindimą, reikia būtinai taisyti apžiojimą. Pirmiausia pasaitėlį patikrinti. O tada mokytis plačiai išsižioti ir apimti kaip įmanoma daugiau rudo laukelio. Mankšta su pirštu gali būti naudinga iš naujo mokinantis taisyklingai žįsti (o ne čiulpti kaip buteliuką). Taip pat pamėginkit skirtingas pozas, gal kažkuriuo būdu vaikučiui bus patogiau paimti ir/ar Jums įduoti. 

12:11 pm
lapkričio 27, 2017


LauraViliene

Svečias

Sveiki.

Aciu uz atsakyma.

Mus ir gydytoja sveria su drabuzeliais, taigi, kur rasiau 4200g svoris atmetus drabuzeliu svori (280g). As sveriau taip pat su drabuziai ir neatmetus drabuziu svorio gavau 4600g (siai dienai 4560g).

Svoris krenta. Krutys atrodo pilnos, bet vaikas alkanas. Pasaitelis – viskas gerai.

Kai vaikas valgo, as pati jauciu, kai atiteka pienas (toks lyg spaudimas buna) tada vaikas ryja godziai, poto vel neryja, bet lyg zinda. Ka tei reiskia?

Ar vaikui nieko neatsitiks (kazkas nesivystys, "suges" skrandukas ar pan…) jei jis negaus pakankamai maisto?

Del nuogumo – atlikom viena bandyma, bet tada vaikas usvis uzmigo ir nezinde…

Ir dar, atsiprasau, bet nelabai supratau, kaip paskaiciuoti ar vaikas normaliai auga?

9:33 pm
lapkričio 29, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Aprašytas žindimo procesas: teka-ryja, neteka-žinda – labai normalus. Taip ir turi būti, čia geras ženklas. Pienuką bangomis iš giliau atvaro tekėjimo refleksas. Kai tekėjimas atslūgsta, vaikelis lėčiau ir ritmingai žinda, stengdamasis vėl prikviesti bangą.

Jeigu vaikas negaus pakankamai maisto – didelė tikimybė, kad kažkas atsitiks. Optimaliam augimui ir vystymuisi maisto turi pakakti. Ar pakanka – paprastai žiūrima į pasišlapinimų kiekį ir vaiko nuotaiką bei mėnesinį prieaugį, iki 4-6 savaičių ir pasituštinimai dar svarbu - info čia Jeigu norit dar tiksliau paskaičiuoti – pasverkit, kiek per parą pasišlapino. Turi būti mažiausiai 2ml/h/kg, tai jei sveriat apie 4,5 kg, per parą turi susidaryti mažiausiai 2*24*4,5 = 216 ml (~216 g).

Oda prie odos kontaktą bandykit dar ir dar. Čia ne vienkartinio susiglaudimo reikia :) Ankstukams dar svarbiau. Rekomenduoju paskaityti.

Dėl svorio skaičiavimo. Jei per 10 dienų priaugo 400 g, tai mėnesinis prieaugis = (30/10)*400 = 1200 gramų – net labai daug. Jei drabužėliai tie patys, 280 g buvo ir antro svėrimo metu, tai per 10 dienų gaunasi 120 g, mėnesinis prieaugis = (30/10)*120 = 360 gramų – būtų per mažai. Tai klausimas – ar tikrai drabužėliai svėrė 280 g, kai svėrėt namuose? Kiek sveria dabar, atmetus drabužėlius?

Kokias svarstykles pirkote, kūdikių? Bandėte sverti prieš ir po žindymo su tikslu pažiūrėti, kiek išžindo?

10:22 am
gruodžio 6, 2017


LauraViliene

Svečias

Laba diena.

Pasverti pries ir po neimanoma, nes vaikas istisai zinda.

Svarstykles kudikiu, pirkau padevetas. Vadinasi jos "Topcom" paklaida 10g.

Krutys jau lyg buvo isibegeje su pieno gamyba, bet vaikui nepasitustinus 7 paras, gydytoja liepe duot misini, nes vaikas nepavalgo – neturi is ko tustintis…

Daviau, pieno vel sumazejo, vaikas zinda tusciai… Kaip pataisyti?

Dabar sveriam 5000g su drabuziais..

12:56 pm
gruodžio 6, 2017


LauraViliene

Svečias

Papildau.

Tik ka pasisverem. Su darbuziais 4910g, be drabuziu 4650g.

Kaip manot, ar vaika jau maitinti buteliuku, ar galiu bandyt savaite duoti vien kruti ir paziureti po savaites kaip jo svoris?

Ar nieko blogo nenutiktu?

11:59 pm
gruodžio 7, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Žindomam kūdikiui nuo maždaug 6 savaičių normalu nesituštinti ir 10-14 dienų, su nepavalgymu čia nieko bendro. Tiesiog sutvirtėja žarnynas, MP geriau įsisavinamas, nėra ką šalinti.

Tai dabar gaunasi per tris savaites 450 g prieaugis. Nėra labai daug, ypač kai Jūs ankstukai, bet nėra ir mažai. Aš tai gulčiau į lovą, oda prie odos ir ištisinis žindymas kelias paras iš eilės. Tada žiūrėti, kas ir kaip. Stebėkit pasišlapinimus, jei jų neužtenka, tai bandymams nėra vietos, reikia maisto/buteliuko. Bet jei pasišlapinimų užtenka, tai vaiko minimalūs poreikiai patenkinti, tegul pats reguliuojasi, kiek MP jam reikia.

Ir dar svarbu – nusiraminkite pati. Jūsų stresas per MP pereina ir vaikučiui. Taip pat skysčių užtektinai gerkit. Pasistenkit atsipalaiduoti. Net ištisinis žindymas gali būti pakreiptas malonia linkme. Pažiūrėkit kokį filmą, paskaitykit knygą. Pradės ropoti, bėgioti, neliks laiko tokiems dalykams :)

8:23 am
gruodžio 8, 2017


LauraViliene

Svečias

Laba diena.

Aciu uz atsakyma.

Sysiuku suskaiciuoju 6 ir daugiau.

Vien vakar oda-oda metu, vaikas buvo zindomas ir pasislapino net 5 kartus.

Man tik keista, kodel jis misini visvien ima lyg isbadejes…?

11:54 am
gruodžio 9, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Aš manau, kad jeigu šlapinasi daug, tai ir pienuko gauna daug. Negautų – iš kur tas šlapimas tada? Todėl sakyčiau, kad Jums saugu yra bandyti žindyti pagal poreikį – dažnai ir daug. Tegul kabo, kiek nori, prisisako pienuko, kiek vaikeliui reikia.

Dėl mišinuko išgėrimo po žindymo galimi keli niuansai. Viena, priklauso nuo buteliuko. Jeigu iš jo tiesiog bėga, vaikelis neturi kitos išeities, kaip tik gerti, nes kitaip užspringtų. Kai buteliuko galiukas paliečia gomurį, aktyvuojamas ryjimo refleksas. Duodat – ir geria. Antra, kadangi jau gavęs buteliuką anksčiau, galimai žino/jaučia, kad čia bus maisto be didelio vargo, tad ir ima. Abiem atvejais yra rizika permaitinti, žymiai geriau, kai vaikutis gali pats reguliuotis išgeriamą/suvalgomą kiekį. Trečia, Jums jau beveik trys mėnesiai, gali prasidėti augimo šuolis. Trijų mėnesių šuolis dažnai būna stipriai išreikštas ir vaikutis nuolat prašosi valgio. Jei vietoj papildomo krūties stimuliavimo jo poreikis bus numalšintas mišinuku, po šito šuolio bus sunku be mišinio visai išsiversti. Geriau tegul žinda ištisai nors ir visą augimo šuolio savaitę. Bet po to, tikėtina, galėsite atsikvėpti. Ir ketvirta, šalia augimo šuolio dar gali būti ir vystymosi šuolis – kai vaikutis staiga suvokia, kad gali išmokti naujų dalykų ir jį tas traukia. Gavęs buteliuką priima tą kaip naujovę ir labai ja domisi. Visi mažyliai užprogramuoti Gamtos būti žingeidūs.

6:54 pm
gruodžio 9, 2017


LauraViliene

Svečias

Laba diena.

Aciu uz issamu paaiskinima.

Bandysime verstis be buteliuko.

O ka manote apie primaitinimo sistema? Ar geriau nenaudoti ir jos?

Mums 14 diena vizitas pas gydytoja, tai ji, manau, pasakys ar vaikui uztenka maisto, ar jis nenusilpes…

Nes siuo metu mazylis dar ir daug miega. Valgo, miega, valgo, miega ir t.t.

9:55 pm
gruodžio 10, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Primaitinimo sistema yra draugiškas žindymui būdas sumaitinti reikalingą papildomą kiekį plius tuo pačiu stimuliuojama krūtis. Tai tokiu atveju, kai neužtenka MP iš krūties, sistema yra labai naudingas dalykas. Ir palaipsniui mažinant papildomą pieną bei stimuliuojant krūtį nesunku pereiti prie išimtinio žindymo. 

Tačiau Jūsų atveju suabejočiau sistemos tikslingumu. Jeigu žįsdamas vaikelis išsitraukia, kiek jam reikia, tai papildomas davimas sumažins ištraukiamo MP kiekį ir gaminsis mažiau. Aš manau, kad Jums geriausia dabar žindyti kuo daugiau. O po vizito pas gydytoją pamatysit, ar tas pasiteisino. Šlapinimosi kiekis rodo, kad viskas gerai, tai greičiausiai viskas ir yra gerai :)

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Relaktacija (Reikalinga skubi pagalba)

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
9 + 2
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
50 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: