Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

8:40 am
rugsėjo 6, 2011


toma

Narys

įrašai9

GERB. GYDYTOJAU,

Dėkoju už atsakymą, kaip tik vakar perskaičiau tą skyrellį ir supratau savo klaidas. dabar jau žindau be anspenių, tik aišku, susidūriau su kita problema, tai pridėjimas prie krūties, teoriją puikiai žinau kaip reikia pridėti, bet mano dukrelė atrodo apžioja bet niekaip neišeina man, kad ji pakeltų šiek tiek galvytę, kad gautųsi tarpelis tarp krūties ir nosytės ir kad smakriukas liestų krūtinę:(((

bandau pridėti spenelį prie jos nosytės ir taip įdėti krūtį, bet kai ji paima iš karto nuleidžia galvelę ir niekaip neišeina, ir dėl to pastebėjau, kad pradėjo mausti vienos krūties spenelį:((( bijau, kad paskui nebūtų didesnių problemų:((

suprantu klaidą, bet nemoko jos pataisyti, gal kas turite patarimų kaip sėkmingiau tai atlikti:)

Dėkoju iš anksto:)

11:10 pm
kovo 7, 2013


Jurgita

Svečias

Laba diena

 

Norėjau pasiteirauti, ar gali būti mamos pienas liesas, nemaistingas?

 

Turiu tris vaikučius, vyriausiam 3,5 metų, antram sūneliui 1 m 10 mėn ir dukryte 1 mėn.

Abu berniukus maitinau iki metuku, pieno daug turiu, bet svoris augo po labai mazai. Nors ir dabar kai valgo kartu su šeima svoris taip pat mažai auga. Suvalgo daug ir tuštinasi kiekvieną dieną. Gydytoja sakė kad greita medžaigų apykaita.

Dukrytei, jau mėnuo, taip pat svoris po mažai auga, per pirmą mėnesi 60 g priaugome, pieno matau kad daug turiu, pats savaime bėga ir jei ilgiau ji man pamiega, krutinė pakietėja nuo pieno gausos ir net skauda. Valgo ji man maždaug kas 3 val. ir valgo gerą pusvalandį. Jei nemiega stengiuosi duoti dažniau valgyti jai, kad krutinės neskaudėtų.  Miega irgi gerai. Dabar pradėjau sverti ją prieš maitinimą ir po, kad sužinotumėm ar suvalgo dienos normą.

Sunerimau, nes man pradėjo sakyti, negali būt kad pas visus vaikus tokia pat medžaigų apykaita. Kad kaltas mano pienas dėl to kad dukrytei neauga svoris. Tai ir domiuosi, ar jis gali būt nemaistingas???

Pati stengiuosi valgyti įvairų maistą. Nesilaikau dietos jokios.

 

Ačiū už jūsų atsakymą Smile

1:22 am
kovo 11, 2013


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 11:23 pm – kovo 10, 2013 Kazimieras Vitkauskas


Miela Jurgita,

motinos pienas išties gali būti, ir būna, visoks – ir liesas, ir riebus. Kūdikiui pradėjus žįsti iš krūties bėga “pradinis” pienas, kuris laukė sukauptas pieno ančiuose už spenelio, kuris yra pats liesiausias; jo svarbiausioji paskirtis – kūdikį pagirdyti. Paskui, kūdikiui vis dar žindant, atbėga riebesnis pienas iš latakėlių, ir galop – pats riebiausias “galinis” pienas iš alveolių. Todėl žindant, vieno maitinimo metu geriau kūdikio nekilnoti nuo vienos krūties prie kitos, nes tuomet kūdikis prisivalgys daug liesojo “pradinio” pieno, o miatinti kuo ilgiau iš vienos krūties, kad kūdikis gautų ir riebiojo “galinio”pieno.

8:17 pm
kovo 12, 2013


Lina

Svečias

Gerb. gydytojau,

 

Prašau Jūsų pagalbos. Mano mergytei 2 mėn. Gimė 3080 g, vieno mėnesio svėrė 4 kg, o antrąjį mėnesį priaugo vos 250 g. Pediatrė siūlo primaitinti mišinukais, ko aš labai nenoriu. Tačiau nežinau ko griebtis, toks jausmas, lyg pienuko pas mane liko labai nedaug.

Maitinu dažnai ir ne pagal grafiką, o tuomet kai dukrytė nori, t.y. kas dvi valandas, kas valandą ar dažniau. Naktį jei tik keliasi, maitinu, buvo laikas kai išmiegodavo 6-7 val, tačiau kad laktacijos procesas nesustotų, pradėjau pati  naktį žadinti ir žindyti.

Krūtį apžioja gerai, tačiau patraukia keletą minučių ir pradeda nervintis, spjauna, nes pienukas nebėga. Maniau kad tiesiog ji tingi ištraukti, tad įsigyjau pientraukį. Kad žinočiau kiek dukrytė suvalgo, kelias dienas svėriau prieš ir po maitinimo. Tad deja, per valandą ar net ilgiau ji suvalgo 40-60 g iš abiejų krūtų, o kuomet nustoja žįsti, bandau nuktraukti likutį, bet jo tik 10-20 ml nusitraukia… Valgau normaliai, skysčių vartoju, mažylę prie krūtinės glaudžiu dažnai, jokių ligų, stresų nebuvo, tad nesuprantu kodėl dingsta pienas. Nebežinau ko griebtis, kad jo atsirastų pakankamam dukrytės išmaitinimui. 

 

Labai lauksiu Jūsų atsakymo ir dėkoju iš anksto.

11:33 am
balandžio 29, 2013


Laselis

Svečias

Laba diena, gerb. gydytojau.

 

Dar laukdamasi labai norėjau žindyti vaikelį bent iki metų. Lankiau žindymo kursus, perskaičiau Jūsų knygą. Ačiū už knygą, kuri sunkią akimirką, kai buvo "užsidegusi" krūtinė nemažai padėjo.

Atrodo teoriškai kaip ir žinai nemažai, bet svorio augimas pas dukrelę mažas, valgo tik MP. Valgo kas 1,5 val. Naktį miega šalia ir valgo 3 – 4 kartus. Šlapinasi tikrai l.dažnai, min 12 kartų per parą. Šlapimas šviesus, bekvapis. Tuštinasi ~ 5 kartus per parą (gal per skystai, bet jk valgo tik MP). Čiulptukų, buteliukų dar niekada nenaudojom.

1) Gimė 3440g 53cm

2) Išvykom 3120g

3) 1 mėn. 8 d. 3800g – priaugo 680g, ūgis 55cm

4) 2 mėn. 9 d. 4300g – priaugo 500g, ūgis 57cm

5) 3 mėn. 4500g – priaugo 200g (kontrolinis svėrimas – suvalgyta 50g), ūgis 61cm

6) 3 mėn. 7 d. 4610g – priaugo 110g (kontrolinis svėrimas – suvalgyta 20g)

7) 3 mėn. 9 d. 4665g – priaugo 55g (kontrolinis svėrimas – suvalgyta 30g)

 

5, 6 ir 7 patikrinimai poliklinikoje, kur konsultuoja žindymo konsultantai. Dukrytė krūtį nuo pat gimimo labai gražiai apžioja. Žindymo konsultantė primą kartą apsilankius pasakė, kad ji ryja ~5 gurkšnį. Niekada nebuvau į tai atkreipusi dėmesio, nes net ir nerydama ji taip inirtingai darbuojasi, kad krūta ausytės :)

Po pirmojo apsilankymo (5 matavimas) pas žindymo konusltantę pagal rekomendacijas pradėjau maitinti iš abiejų krūtų, nuolat žadindama. 5 min. iš vienos krūties, pekeliu vertikaliai ir 5 min. iš kitos ir vėl grįžtam prie pirmosios. Bet dukrytė kartais net 10 min. nepravalgydavo, įminga ir nelabai padėdavo žadinimai. Pažadini, bet kas iš to, apžioja gražiai krūtį ir toliau miega arba žįsdama krūtina ausis tik nieko neryja. Tik taip valgydma ji tikrai greičiau pasisotindavo, net jei ir neužmigdavo, o pati krūtį nustumdavo. Pradėjo prašyti valgyti jau kas 2 val. Taip pat dieną nebeleidom miegoti ilgiau, kad tarp žindymų nebūtų daugiau 3 val. Iki tol paprastai būdavo vienas dienos miegelis, kai tarp žindymų būdavo ir 4 val., retais atvejais ir 5 val.

Po antro apsilankymo (6 matavimas) pas žindymo konsultantę, pagal rekomendacijas pradėjau kas 3 val. po valgio nusitraukti. Bet pritraukdavau per kartą nuo 2 – 10g. Pamačiusi tokį rezultatą, jaučiau, kad užsiblokavau ir įtikėjau, kad pienas baiginėjasi, nors žindyti pradėjau dar dažniau (kas valandą, o dar kartais ir tame tarpe nusitraukdavau tuos kelis lašus). Stengiausi visgi kiek įmanoma ilgiau maitinti iš vienos krūties, bent 10 min. ir tik tada keisti, kad gautų kuo daugiau riebaus pienuko. Dukrytė kartais jau pradėjo verkti prie krūties. Pravirkus keisdavau maitinimo poziciją, bet dar maitinau iš tos pačios krūties. Vėl pravirkus, natūraliai glausdavau jau prie kitos krūties ir taip kol dauga nusiramindavo ir užmigdavo, bet ne pasisotindavo. Kitus maitinimus irgi labai trumpai valgydavo, bet pati paleidusi šypsodavosi į mane žiūrėdama ir krūties neįsiūlysi.

Vėl puoliau skaityti Jūsų knygos skyrelį "Trūksta peino?" su auksinę frazę, kad pieno daugėja tik nuo dažnesnio maitinimo. Kaip atrodo ir darau.

Paskutinio apsilankymo metu mums jau rekomendavo po 50g kas 3 val. – 5 kartus per dieną duoti mišinukų. Savo nutrauktą pienuką paskutiniu metu primaitinti pradėjau su maitinimo sistema. Taip rekomendavo maitinti ir mišinukus ir vis dar nusitraukti savo pienuką primaitinimui.

Jau trečia diena po apsilankymo pas gydytoją, bet vis dar nekyla ranka duoti mišinuku. Jau pavyksta pienuko nusitrukti truputį daugiau, kelis kartus po 16g. Vakar papildomai nusitraukto pienelio gavo ~ 70g. Bet ir nusitraukta pienelį gaunamą per maitinimo sistemą ne taip godžia ir greitai suvalgo. Pvz., 25g suvalyti kartu su pieneliu iš krūties priereikė ~30 min.

 

Šiaip,dukrytė tikrai dažnai būna linksma. Ypač rytais. Mėgsta daug pakalbėti, šypsosi. Dažnai guldom ant pilvuko, darom dinamines mankšteles (žinoma tik pamokyti specialistų). Pradeda verstis ant šono ir beveik ant pilvuko (nors dar trūksta) :)

Gimdymas buvo sėkmingas, be nuskausminamųjų, pakankamai lengvas. Dukrytė niekuo nesirgo, tik pradžioje tuštindavos per parą apie 10 kartų, bet ne viduriavo.

 Dar norėjau paminėti, kad mes su vyrų nesam stambūs. Nelabai rūpinuosi svoriu, todėl neturi svarstyklių, bet kai paskutinį kartą svėriausi po gimdymo, tai ūgis 172cm, svoris 65kg. Vyro 180cm, svoris 72kg. Dažnai gydytojai dar dėl mažo svorio neaugimo pakomentuoja ir mūsų su vyru nestambius sudėjimus, ypač vyras – jis kūdikystėje irgi buvo labai smulkus.

 

Ar tikrai jau laikas primaitinti mišinukus? Labai bijau, kad pradėjus primaitinti, tikrai sumažės pienuko ir taip vos išmaitinusi 3 mėn. baigsiu maitinti savo žvalią ir linksmą dukrelę :(

5:09 pm
balandžio 30, 2013


Prada

Narys

įrašai83

sveiki,kai pradejot dazniau zindyti,paskaiciuokit pati per 9 dienas ji priaugo 165 g,tai jau gerai.jeigu kudikiui maziausiai per men uztenka 500 g,tai padalinus mazdaug is 30 dienu butu po 16,6 g per diena,o jus gaunat daugiau, 165 padalinus is 9 butu 18,3. tai jei ir toliau taip daznai maitinsit tai pasieksit tikslaWink.sekmes

12:57 pm
gegužės 1, 2013


Laselis

Svečias

Dėkui už atsakymą, Prada. Atsiprašau, bet rašydama 7 matavymą suklydau, t. y. paskytinį matavimą atlikome po 9 dienų, būtų 3 mėn. 16 d.

Beje, vakar lankėmės pas neurologą, dukrytės raida gera.

10:13 pm
gegužės 1, 2013


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Laselis,

taip, nestambiems tėvams paprastai gimsta ir nestambiais augti linkę vaikai, tačiau priaugti per trečiąjį mėnesį tik 200g vis tiek yra MAŽOKA

Mišinukų gali prireikti (taip pat geriau duoti per maitinimo sistemą – PAPILDIKLĮ (p.263-265), jeigu užsitęsus neprivalgymui kūdikis dėl to nusilptų, o kartu dar labiau sumažėtų jo apetitas, ir tai toliau lėtintų jo augimą ir vystymąsi. Motinos pienas (kartu su atsargomis, gautomis iki gimimo per placentą) užtikrina viso kraujo hemoglobinui reikalingo geležies pakankamą tiekimą. Tačiau tik tuo atveju, jeigu paties pieno kūdikis gauna pakankamai. Jeigu pieno, taigi ir geležies trūksta, gali sumažėti hemoglobino kūdikio kraujyje, todėl susilpnėti ne tik apetitas bet ir viso organizmo aprūpinimas deguonimi. Taigi neprivalgymui toliau tęsiantis vertėtų atlikti kraujo tyrimą.

O dabar, pirmiausia, pritarsiu Prados išmintingam patarimui – žindykite dar dažniau. Motinos laktaciją ir kūdikio norą žįsti skatina nuolatinis buvimas kartu, nešiojimas, kalbinimas ir… kuo daugiau betarpio oda-prie-odos kontakto. Naktį MIEGOKITE KARTU.

Ir dar – vis dar dažnas skystokas tuštinimasis yra požymis, jog kūdikis gauna tik pradinį skystesnįjį ir saldesnįjį pieną (p.140-143), derėtų ilgiau (ir pakartotinai) glausti prie tos pačios krūties, prieš pasiūlant antrąją.
Beje, būtų gerai sužinoti priežastį, kas pasikeitė trečiajame mėnesyje? Gal ėmėtės kontroliuoti savo vaisingumą? Pieno sekreciją slopina sudėtinės kontraceptinės, (saugančios nuo pastojimo) tabletės, kuriose yra hormonų estrogenų. Kombinuotų estrogenų-progesterono kontraceptikų vartojimas gali įtakoti ir pieno sudėtį. Jų poveikyje sumažėja baltymų, riebalų, natrio, kalio, magnio, fosforo ir kalcio koncentracija motinos piene. (p.253). To nereikėtų, nes pats žindymas stabdo ovuliaciją ir atitolina pastojimo tikimybę (p.55-59)

12:27 pm
gegužės 2, 2013


Laselis

Svečias

Gerb. Gydytojau,

Labai dėkinga už Jūsų atsakymą. Man tai tikras džiaugsmas, kad yra galimybė su Jumis pasikonsultuoti :)

Nevartoju jokių kontraceptinių priemonių. Galbūt svorio prieaugio sumažėjimą sąlygojo tai, kad nelabai suprasdavau, kad dukrytė nors ir apžiojusi krūtį, bet miega, nesigirdi rijimo garso. Nors ir būna prie krūties apie pusvalandį, bet kaip Jūs ir pastebėjote, greičiausiai gauna tik liesą pieniuką ir taip vis užsisako mažiau pieniuko kitam kartui.

Mūsų pediatrė nusiuntė atlitki kraujo tyrimą 3 mėn. 11 d., nes per mėnesį nuo paskutinio apsilankymo priaugome tik 300 g. HGB buvo 112 g/l.

11:00 pm
gegužės 9, 2013


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Laselis,

tikiuosi, jog Jums jau sekasi
geriau :)

O tokia hemoglobino koncentracija
3 mėnesių kūdikiui yra normali, ne per maža.

12:07 am
gegužės 13, 2013


magnolija

Svečias

Gerbiamas gydytojau,

Ar normalu, kad mano penkių mėnesių ir savaitės sūnelis per paskutines tris savaites priaugo vos 100 gramų, kai iki tol per mėnesį priaugdavo ir po kilogramą, ir po daugiau? Augimo sumažėjimas sutapo su besikalančiais dantukais. Stengiuosi kuo dažniau glausti prie krūties, naktį miegam kartu, bet, panašu, kad jis tik saldų pienelį traukia – žinda trumpai, pakakoja ir tris, ir keturis kartus per dieną skystai. Jei įkyriai siūlau tą pačią krūtį, žaidžia, pyksta ir kanda (skaudžiai…). Galvoju jau pradėti duoti "normalų maistą" (svarstau apie brokolius ir bananus), nes mažyliukas jau beveik sėdi, puikiai valdo liežuviuką ir labai "spokso", kai mes su vyru valgom. Ar nepadarysiu klaidos?

10:48 am
gegužės 13, 2013


Prada

Narys

įrašai83

sveiki,kol atsakys jums gydytojas,galiu tik patarti kiek esu skaicius jo patarimus.taip 100g yra mazai,bet tai aisku kodel neauga svoris,jus kaip ir pati sakot jis atsigeria tik pradini pieneli,o galinis nuo kurio auga svoris, jis palieka.o ilgiau jis nepasilieka prie kruties,nes jam skauda dantenas,kai jos trinasi i kruti,ir jis pradeda pykti.bandykit pries kiekviena maitinima jas patepti dentinoksu pries tai jas nusausinus.nakti stenkites dazniau pazindyt,miegantis gal ilgiau isbus prie kruties.o diena vistiek daznai siulykit,tik ne ikyriai,o viliodama,vistiek tai amzinai nesites,o viena diena vel viskas sugris i savo vietas,ir sunelis vel godziai zysWinko del primaitinimo,tai jis rekomenduojamas nuo 6 men,bet cia gal geriau jum patars gydytojasSmile

11:57 am
gegužės 13, 2013


magnolija

Svečias

Ačiū, Prada, už atsakymą. Dentinoksu tepu, reiks pabandyt su nusausinimu!

1:11 pm
gegužės 13, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

magnolija,

primaitinimas nerekomenduojamas esant pokyčiams vaikelio gyvenime, pvz augant dantukams. Tad nevertėtų skubėti, pirmiau sulaukit baltuoliukų išdygimo.

Galit pabandyti PRIEŠ žindymą pamasažuoti dantenas spec. tam skirtu šaltu kramtuku ar ledo gabalėliu, kuris apmalšins skausmą ir mažylis ramiau žįs. Taippat ir tarp žindymų tegul vaikutis turi tinkamą žaisliuką (labai gerai nuplautą) po ranka, kurį galėtų kramtyti.

8:02 pm
gegužės 31, 2013


Laselis

Svečias

Kazimieras Vitkauskas rašė:

Miela Laselis,

tikiuosi, jog Jums jau sekasi

geriau :)

O tokia hemoglobino koncentracija

3 mėnesių kūdikiui yra normali, ne per maža.


Gerb. Gydytojau,

Dėkui už patikslinimą.

Dukryte primaitinau mišinuku arba dukrytės puseserės mamos, kuri atskubėjo mums į pagalbą, nutrauktu pienuku per primaitinimo sistemą pagal dukrytės poreikius. Su sistema maitinu tik dienos metu. Naktį 3-4 kartus valgom sėkmingai be sistemos. Taip jau maitinu visą gegužės mėn., bet deja sistemos atsisakyti nepavyksta. Džiugu, kad svoris auga :)

- 4 mėn. – 5,2 kg, per mėn priaugome 700 g

- 4 mėn. 3 sav. – 5,6 kg, dar papildomai priaugti 400 g.

Tik vis dar nesiseka surasti tinkamo mišinuko. Išbandėm tik du, kadangi retai jį valgom, nes dažniausiai užtenka dėdienės pienuko, kuris mums puikiai tinka. Pirmasis pasirinkimas buvo HiPP PRE Combiotic BIO, nes jis be krakmolo, kuris suteikia sotumo jausmą, norėjom, kad kuo dažniau norėtų mamos pienuko. Kaip ir tiko. Bet prieš sav., po ilgesnio laiko, jo paragavusi dukrytė, po kelių valandų viską išvėmė. Taip vėmė / atpilinėjo 2 val., nors po to daviau tik savo pienuką. Deja po savaitės (vakar) vėl teko primaitinti mišinuku, nes dukrytė nori daugiau pienuko nei gauna iš mamos ir dėdienės. Pabandėm naują NAN mišinuką. Suvalgė vos 20 ml, bet vėl po ~3 val. dukrytė vėmė, net tampė mažytę :(

Gal galit patarti kaip mums išsirinti tinkamą mišinuką, kad išventi dar vieno vėmimo.

12:35 pm
birželio 4, 2013


Lactivist

Narys

įrašai77

Laseli,

o jei bandyti pamažu mažinti mišinio kiekį ir kiek įmanoma dažniau (ilgiau) darbuotis su pienuko ištraukinėjimu iš krūties?

Svetimos moters pieno siūlymas savam vaikeliui – labai drąsus žingsnis (nebent esat atlikę tyrimus ir įsitikinę kitos mamos sveikata ir pienelio kokybe).

Mišinys yra vaistas, tad jį pasirinkti gali padėti tik jus stebintis ir labai gerai jūsų situacija žinantis medikas.

Sėkmės ir sveiko augimo.

3:19 pm
birželio 4, 2013


Laselis

Svečias

Dėkui už atsakymą. Bandysiu dar dažniau nusitraukti, nes tikrai ne kiekvieną dieną pavyksta taip dažnai nusitraukti pienuką kaip norėtųsi, nors atrodo, kad dukrytė mane prisimins kaip mamą, kuri visada žaidžia su savo žaisliuku (pientraukiu), o ne su ja. Ir deja dažnai rezultatas tebūna vos keli gramai. Nepriklausomai nuo dažno maitinimo ir papildomų nusitraukinėjimų po jo, man atrodo, kad pieniuko vis mažėja ir mažėja… :( Ar taip gali būti… ;(

Dėl kitos mamos pieno pasirinkimo – nekomentuosiu, tai mūsų pasirinkimas ir tikrai patikrintas. Labai džiaugiuosi, kad turim tokią galimybę ir nuoširdžiai dėkinga už kitos mamos auką.

Pabandėm dar porą mišinukų. Abu juos pradėjusi žįsti su krūtimi dukrytė verkdavo ir spjaudavo krūtį. Vėl bandydavo ir vėl verkdama spjaudavo. Dukrytę prižiūrinčio pediatro klausiau, ar bandyti vieną, kad priprastų prie skonio, ar bandyti vis naują. Bet gavau atsakymą, kad patys turit bandyti, nieko patarti negali. Pati puikiai suprantu, kad reikia bandyti, bet kaip Jūs ir rašot, taip trūksta šioje situacijoje prižiūrinčio mediko konsultacijų aptariant vieno ar kito mišinio tinkamumus…

12:48 pm
birželio 19, 2013


fialCo

Narys

įrašai12

Sveiki,

perskaičiau visus įrašus šioje temoje, bet neradau vieno atsakymo: ką daryti, jei vaikelis ypatingai trumpai žinda? Nuo pat gimimo stebėjausi: viskas puikiai sekėsi, jokių bėdų, buvau nusiteikus, kad kaip ir pirmasis vaikas, kabos po pusdienį ant krūties, o čia va prašom – penkios minutės maksimum.

 

Gimė mergaitė lygiai 3000 kg, per pirmą mėn. priaugo 1,4 kg, per antrą 1 kg, o per trečią vos 330 g. Priprašyt, kad pavalgytų, neįmanoma, daktarė irgi liepė primaitint, bet jai visiškai neskanus tas mišinukas, ir ne dėl to, kad nemokėtų buteliuko imt. Čiulptuko neduodu.

Kitą savaitę bus 4 mėnesiai, pagal mano namines svarstykles, ji dabar sveria 6,1 kg, tai yra, nuo paskutinio svėrimo 5730 g priaugusi vėl vos 300 g. 

Dažniausiai geros nuotaikos, rami, vakarais mėgsta paverkšlent, o naktį miega puikiai – kartais net po 7 valandas, pabudusi pavalgo ir dar toliau pamiega. 

Net nežinau, kaip vaikiuką priprašyt valgyt – traukt pieną ir kitaip girdyt?

Gal kas susidūrėt su tokiu nevalgumu? Iš anksto dėkoju už patarimus. 

8:29 am
birželio 20, 2013


simona_g

Narys

įrašai52

baltai pavydziu mamoms, kuriu leliukai miega nakti ir dar taip ilgai. bet kiek teko skaityti forume, tai naktinis maitinimas pirmais menesiais yra labai svarbus. nepaminejote ar tais menesiais kai svoris augo gerai jusu vaikelis irgi ismiegodavo po 7 valandas nakti. visgi manau kad reiktu zadinti vaikeli bent kas 3-4 valandas ir bandyti pamaitinti. kad prasibudintu galima pakeisti sauskelnes, atsargiai pakalbinti, paglostyti. o del greito pasisotinimo, tai galbut jusu dukryte tiesiog stipriau zinda ir greiciau pasisotina. kaip supratau pirmus menesius tai netrugde augti svoriui. as jusu vietoj neduociau misinuko, kuom gi jis geresnis uz jusu piena? minimalus priaugamas svoris kas menesi turetu buti 500 gr, taigi isvedus vidurki is jusu jau priaugto svorio tikrai bus daugiau nei 500 g. jei dukryte guvi ir gerai jauciasi tikrai nereiketu primaitinti misinuku, o bandyti ieskoti problemos ir ja spresti. gaila kad siais laikais gydytojai pamirsta pasigilinti i situacija,nes yra daug paprasciau ibrukti misinuka. sekmes

2:56 pm
birželio 20, 2013


fialCo

Narys

įrašai12

Simona, 

ačiū už patarimus. Pirmais mėnesiais keldavosi pavalgyt kartą ar du kartus per naktį, bet irgi labai trumpai. 

Mišinuko niekaip neįkišu, bet biški gaila vaiko – kodėl jis toks neramus tuomet, matyt, kažkas negerai.

Vakar nusitraukiau pieno, lengvai ir greitai apie 60 ml iš vienos krūties, tai po ilgų įkalbinėjimų pavyko sumaitinti. Naktį išmiegojo nuo 10.30 iki 7 ryto, tai čia yra labai daug. Kadangi namie yra dar vienas pusantrų metų kūdikėlis, tai aš naktį nebeturiu sveikatos keltis ir naudojuosi proga pailsėti. Aišku, gal ir reikėtų žadint, bet dienos metu jai irgi labai sunku įsiūlyt krūtį – kelios minutės, ir viskas, nusisuka ir žioplinėja. Nepyksta, nespjauna, ima gražiai ir taisyklingai, bet netikiu, kad per tokį trumpą laiką išgertų bent 100 ml.

Trečiadienį eisiu pas daktarę ketvirto mėn. vizito, tai nežinau, ką pasakys. Ant vaiko neatrodo, kad jis nepavalgęs ar suglebęs, graži spalva, jokių bėrimų, alergijos požymių, tuštinasi gan skystai, bet nedažnai – max. du kartus per parą, sysioja daug. 

Čia buvo paminėta lieso pieno problema, tai vat aš vis stengiuosi tą pačią krūtį siūlyt, kad kuo daugiau galinio pieno ištrauktų, nes joks pientraukis tiek neištrauks, kiek vaikas. 

Vakar, beje, svoris buvo sumažėjęs iki 6 kg, tai reiškia, kad pradėjo kristi. 

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
mazai priauga

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
7 + 6
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
5 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: