Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

Kaprologinio tyrimo rezultatai

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

10:13 pm
rugpjūčio 30, 2010


GiedreP

Narys

įrašai7

Labas vakaras,

kai dukrai suėjo mėnuo, apsilankėm poliklinikoje pas šeimos gydytoją (tokiai priklausom pagal adresą). Mažiukę pasvėrė, pamtavo, pasikalbėjom apie tai, kad jai pučia pilvuką, kad, būna, užsiklykia, pradeda raitytis bežįsdama krūtį… Priaugusi buvo 1 kg 80 g (svėrė su sauskelnėm ir smėlinuku), anot gydytojos, priaugo per daug svorio. Ji teigė, kad mergaitė godžiai valgo ir prisivalgo tiek, kiek negeba jos organizmas suvirškinti. Beto, vizito metu, ji visą laiką verkė, tad gydytoja konstatavo su persivalgymu susijusį neramumą/dirglumą. Tuo pačiu užklausė apie tuštinimąsi. Atsakiau, kad "daro" dažnai, geltonai, skystai. Kitas gydytojos klausimas buvo: "Ar purškia?". Atsakiau: "Na, taip – purškia" (kai tuštinasi, tai net nesuprasi, ar dujos išeina, ar jau sauskelnės pilnos. Beto, garsas tikrai su driokstelėjimu :)). Tuomet gydytoja skyrė kaprologinį tyrimą (nes, galbūt, mergaitė turi bakterijų, gal net stafilokokų…). Rado leukocitų pagausėjimą, skyrė Bifolac miltukus. Gėrėm 10 d. (skiedžiau savo pienuku, nors šeimos gydytoja rekomendavo skiesti vandeniu). Vėliau kaprologinį tyrimą pakartojom. Šiandien paskambino sesutė ir pranešė, kad "tyrimas negeras". Išmatose yra gausiau ir leukocitų, ir eritrocitų. Nukreipė ryt pas specialistą, bet man rūpi kuo greičiau paklausti pediatro, ar labai čia kas negerai? Maitinu mažylę tik savo pienuku, tuštinasi, sakyčiau, taip, kaip ir turėtų krūtimi maitinami kūdikiai (kadangi aš nenusimanau, kaip čia turėtų – sūnaus nemaitinau beveik, tai radau info internete su nuotraukomis… ). Išmatos gelsvos, būna matyti balsvų grūdelių, "siūlų", retais atvejais pasitaiko putų (per visą laikotarpį gal 3 k.), jokių žalių ar kraujingų išskyrų… Kas čia galetų būti? Ar reikia baisiai sunerimti?

Ačiū.

11:36 pm
rugpjūčio 30, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 8:38 pm – rugpjūčio 30, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela GiedreP,

Kūdikio žindymo metu suintensyvėja jo žarnų peristaltika – judesiai, kuriais žarnų turinys pastumiamas tolyn, kad rastųsi vietos iš skrandžio ateisiančiam naujam maistui. Tada kūdikio žarnose jau esančios dujos/oras iš viršaus ateinančio žarnos turinio yra spaudžiamos, ir pačios, savo ruožtu, spaudžia į žarnos sienelę. Žarnos sienelė oro/dujų burbulo ištempiama, o jos nerviniai receptoriai dėl to neįprastai stipriai dirginami. Tada kūdikis jaučia pilvo skausmą – taip vadinamus dieglius, ir sunerimsta: rėkia / verkia / klykia. Kai dujos išeina kartu su išmatomis kūdikiui tuštinantis, gali būti tas purškimas, o kai greitai išsiveržia didelis oro burbulas – drioksteli su garsu.

Iš kur tos dujos žarnyne? Iš to paties, iš ko ir dažnas tuštinimasis daugiau ar mažiau skystokomis išmatomis. Taip būna, jeigu kūdikis vieno maitinimo metu, nebaigęs žįsti vienos (pirmosios) krūties, perkeliamas prie kitos (antrosios) ir žindymą iki pasisotinimo tęsia iš jos. Tuomet jis ir iš pirmosios ir iš antrosios krūties gauna tik „pradinį“ liesesnį pieną, o „galinis“ gerokai (kelis kartus) riebesnis pienas pasilieka krūtyse. Iki kito maitinimo jis, stumiamas naujai pasigaminusio pieno, atkeliauja arčiau spenelio ir laukdamas kito žindymo virsta „pradiniu“ liesesniuoju. Taip kūdikis nuolat gauna liesesnįjį „pradinį“ pieną. Šitas „pradinis“ liesesnis pienas žarnynu keliauja greičiau, negu visos krūties „visuminis“ riebesnis („pradinis“ liesesnis + „galinis“ riebesnis = riebesnis negu vien “pradinis”) pienas, kuris yra stabdomas dvylikapirštėje žarnoje riebalų virškinimui. Moters piene yra daug pieno cukraus laktozės. Jos įsisavinimui iš žarnyno į kraują taip pat reikia laiko. Iš greičiau žarnynu keliaujančio „pradinio“ liesesniojo pieno spėjama įsisavinti santykinai mažiau laktozės, negu iš lėčiau žarnynu keliaujančio „pradinio“+“galinio“ pieno. Taigi daugiau pieno cukraus laktozės patenka į galinę storąją žarną. Cukrus, veikiamas žarnyno fermentų ir bakterijų, rūgsta ir dėl to gaminasi daug dujų (pučia pilvą), o dėl to, jog cukrus/laktozė traukia prie savęs vandenį, išmatos būna skystos ir jų yra santykinai daug. Todėl kūdikis tuštinasi dažnai ir skystai, tarsi viduriuotų. „Bifolako“ miltukai tuomet, aišku, niekuo negali padėti, todėl ir jų skyrimas nebuvo prasmingas. Motinos pienas pats savaime sąlygoja „gerųjų“ bakterijų vyravimą žindomo kūdikio žarnyne, todėl jų gausinimas medikamentiniais preparatais yra perteklinis ir nebūtinas.

Leukocitų žindomo kūdikio išmalose būna normaliai, nes pačiame motinos piene jų yra; tai vienas iš skirtumų tarp gyvo motinos pieno ir negyvo karvės pieno konservo – mišinio. Tie leukocitai yra viena iš motinos siunčiamų kūdikiui apsaugos nuo infekcijų priemonių, „ląstelės – „kovotojos“ Todėl laboratorijoje tiriant sveiko žindomo kūdikio išmatas, jose leukocitų randama daugiau negu sveiko dirbtinai/mišiniais maitinamo kūdikio išmatose. Pasitaiko to dar nežinančių medikų, ir jiems tada kyla nerimas.

Eritrocitų motinos piene paprastai nebūna. Tačiau jų gali atsirasti, jeigu yra žaizdelių ant motinos spenelių. Tai nėra pavojinga kūdikiui, tačiau derėtų pakoreguoti kūdikio glaudimą prie krūties, kad jis ne čiulptų tik spenelį, bet žįstų krūtį. Nes „ ŽĮSTI – TAI NE ČIULPTI Be to, tik „pradiniu“ liesesniuoju pienu maitinamo kūdikio žarnos sienelėse, dėl jų išpūtimo, tampymo ir dirginimo, gali atsirasti mikroskopinių žaizdelių. Tikriausiai ir dėl to koprologiniame/išmatų tyrime rasta ir eritrocitų.

Išvada: (1) žindyti ilgiau iš vienos krūties, kad kūdikis gautų jos „visuminį“ pieną. (2) gerai priglausti kūdikį prie krūties, kad jis galėtų ne čiulpti, o žįsti.

Sėkmės!

Wink

7:25 am
rugpjūčio 31, 2010


GiedreP

Narys

įrašai7

Labai ačiū už atsakymą. Gydytojau, o kiek tas "ilgiau glausti prie krūties"? Gal galima nurodyti laiką? Jeigu mergaitė dieną neatsisako krūties tiek kartų, kad net nesuskaičiuoju, tai kaip dažnai dėti prie tos pačios/kada siūlyti kitą?

Po pirmojo kaprologinio tyrimo buvo tik leukocitų pagausėję, atlikus antrąjį – rado minėtus eritrocitus, bet mano speneliai nesutrūkęConfused… Tai kodėl tuomet išmatose rado šių raudonųjų kraujo kūnelių?

Ir dar: turiu klausimukų ir "iš kitos serijos". Ar man galima kaskart užvesti naują temąSmile?

Ačiū.

7:56 am
rugpjūčio 31, 2010


GiedreP

Narys

įrašai7

Jau radau atsakymą į pirmąjį klausimą (dėl eritrocitų) – skubėjau skaitydama ir praleidau informacijąSmile.

7:57 am
rugpjūčio 31, 2010


GiedreP

Narys

įrašai7

T. y. atsakymą į antrąjį klausimąSmile.

9:32 pm
rugpjūčio 31, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 6:51 pm – rugpjūčio 31, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Miela Giedre,

va šitas klausimas apie trukmę su prašymu nurodyti konkretų laiką yra iš „serijos“ tų, už kuriuos „nesu dėkingas“. Tačiau bandysiu, nes privalau, juk čia viskas matosi – negaliu apsimesti jo negavęs Embarassed

Ne motulė Gamta sugalvojo laikrodžius su minutėmis. Žmonių būna didelių ir mažų. Moterų krūtų ir pieno liaukų jose dydžiai irgi varijuoja ganėtinai plačiu diapazonu. Iš santykinai labai mažų krūtų išgauti „galinį“ pieną pavyks greičiau ir išžindus mažiau pieno mililitrų, negu iš santykinai labai daug pieno sukaupti galinčių krūtų. Ir kūdikių apetitai, jų tendencijos valgyti retai ir po daug arba dažnai, bet mažesnėmis „porcijomis“. Turbūt jau suprantate, jog ir Jūs, mano vietoje, už savo klausimą nedėkotumėte… Wink Bet jis logiškas!

Įsivaizduokime kažkokį „vidurkį“. Taigi vienas pilnas maitinimas laikomu įvykusiu tada, kai kūdikis gauna ir pradinį liesesnįjį pieną, ir galinio riebesniojo pieno. Pavadinkime jį „žindymo vienetu“. Taigi žindymo vienetas gali būti vientisas, arba fragmentuotas, susidedantis iš kelių epizodų – kai kūdikis žinda su pertraukėlėmis/pailsėjimais. Kadangi vientisas žindymo vienetas gali užtrukti iki maždaug pusvalandžio, tai fragmentuotas – ilgiau, todėl, jeigu kūdikis dar alkanas ir sutinka žįsti tą pačią krūtį, o mama jaučia joje esant pieno, vertėtų ją ir siūlyti vienos valandos laikotarpyje. Pasikliaukite ir savo intuicija, jutimais. Bandykite…

Naujų temų užvesti galite tiek, kiek Jums jų prireiks. Jeigu Jūsų klausimai neatkartos šiame forume jau buvusių klausimų arba nebus į juos labai panašūs. Sutapimo atveju derėtų jungtis prie jau esamos temos Smile

7:49 am
rugsėjo 1, 2010


GiedreP

Narys

įrašai7

Pranešimas redaguotas 4:50 am – rugsėjo 1, 2010 GiedreP


Labas rytas. Taip taip, gydytojau, suprantu, kad nenumatysi, nenuspėsi, galiausiai – nepermatysi kiaurai krūties, kada tas "galinis" pienelis tekėti ima… Suprantu, kad tai priklauso nuo vaikelio žindimo intensyvumo, krūtyje sukaupto pieno kiekio ir t. t., bet vistiek norisi konkretumo :). Atsakymas davė aiškumo – ačiū, bet šiuo klausimu dar norėčiau plačiau padiskutuoti – reiks pasidairyti temos ar užvesti naująWink.

 

Dabar grįžtu prie pagrindinės temos:

vakar apsilankėme pas vaikų gydytoją – konsultantą. Medikės teigimu dukrytės neramumo, pilvelio kietėjimo ir viduriavimo (mažiukė vizito metu įsiverkė, skystai pasituštino ir medikė konstatavo, kad viduriuoja, nes, anot jos, išmatos turi būti "košelės" pavidalo, neturi susigerti į sauskelnes) gali būti:

1) bakterijos (kurias, didelė tikimybė, gavo iš manęs, kadangi aš nėštumo metu keliskart sirgau kolpitu, mano kraujyje prieš gimdymą aptikta leukocitozė (tokios diagnozės nėštumo ir gymdymo kortelės šaknelėse). O taip pat man po gimdymo praėjus kelioms sav., paraudo nedidelis plotelis vienos krūties bei kelais naktis krėtė šaltis, kas rodo, jog organizme buvo uždegimas. Gal tebėra? Man kartais paniežti krūtis, nors neaptinku jokių raudonumų, įtrūkimų, skausmų…));

2) šlapimo takų infekcija (ar ji pasireiškia kokiais ryškiais požymiais? Pvz., verksmu prausiant? Šluostant rankšluostuku? Lytinių lūpų patinimu/pamėlimu?);

3) alergija (bebūnant kabinete galvoju: na, taip, paberia vaikus nuo mamos pienuko, jei ši suvalgo per didelį kiekį alerginų turinčio maistoConfused… Bet parėjus namo permasčiau: aš tokių produtų/maisto nevalgau/labai vengiu, tai nuo ko čia galėtų būti alerginė žarnyno reakcija?).

Dukrai atliks kraujo, šlapimo, išmatų pasėlio tyrimus. Iki rezultatų sužinojimo skyrė Protexin Restore 15 miltukus (po pusę pakelio dukart dienoje).

Leukocitų išmatose 25000 (berods, tūkstančiais aptinkama, ar ne?). Užsiminus apie didesnį jų kiekį, gaunamą su motinos pienu, gydytoja teigia, kad sveiko, gyvenimu besidžiaugiančio vaiko išmatose negali būti daugiau kaip du kartus didesnis leukocitų kiekis nei norma… Apie eritrocitus jau net ir nebepakalbėjom…

Ką manot, gydytojau? Noriu ne vienos nuomonės.

Ačiū.

8:44 pm
rugsėjo 1, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Giedre, negaliu nieko garantuotai teigti arba neigti dėl Jūsų vaikelio sveikatos neakivaizdiniu būdu. Aš rašiau savo nuomonę, paremtą mano turimomis žiniomis apie galimas sveiko žindomo kūdikio pilvo pūtimo, dažnesnio ir skystesnio tuštinimosi, didesnio (nei sveiko dirbtinai maitinamo kūdikio) leukocitų skaičiaus ir nedidelio eritrocitų skaičiaus atsiradimo išmatų/koprologiniame tyrime priežastis. Gydytojos, kurios pačios vaikelį apžiūrėjo ir įvertino tyrimų rezultatus, taip pat yra kompetentingos dirbti savo darbą, be to joms „iš arčiau geriau matyti“. Linkiu greitai pasveikti :)

10:01 pm
rugsėjo 1, 2010


GiedreP

Narys

įrašai7

Na, man rūpėjo sužinoti ne vieno gydytojo nuomonę… Ar tikrai gali būti tokios vaiko neramumo, pilvo pūtimo priežastys…

Sakykit, o minėtas leukocitų skiačius yra "žiaurus" jūsų, pediatro, akimis?

Dukra stipriai atpila miltukus. Gal patartumėte, kaip juos geriau sugirdyti? Kokiu pienuko kiekiu skiesti? Ir dar man rūpi paklausti, o koks jūsų požiūris į tokių bakterijų naudojimą? Girdžiu aplinkui visokiasias nuomones (būna, ir neigiamų)… O ir pačiai nesinori mažiukei duoti nieko daugiau, išskyrus savo pienuką. Neramu man, kad jau tokio amžiaus vaiką tenka "pompuoti", kad ir gerosiomis bakterijomis – ar tikrai jos "nekaltos"?

Atpila ir vitaminą D dukra. Kaip ir kada reikėtų jį vartoti? Ačiū.

10:17 am
rugsėjo 2, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Pranešimas redaguotas 7:19 am – rugsėjo 2, 2010 Kazimieras Vitkauskas


Taip, leukocitų Jūsų kūdikio išmatų tyrime tikrai daugoka. Todėl išties verta, kad specialistai ištirtų ar nėra kokios žarnyno ligos. Ypač, jeigu įvykdžius anksčiau mano rašytus patarimus, problema (viduriavimas su smarkiu pilvo pūtimu) išlieka.

„Gerosios bakterijos“ pačios ligos nesukelia. Be to, jos yra biologinis, o ne koks nors stipriai veikiantis cheminis preparatas, todėl jas vartojant rizikos kūdikio sveikatai nėra.

Girdomų vaistų atpylimo mažesnė tikimybė būna juos duodant prieš, o ne po maitinimo.

Skiediklis, pvz., pienas šiuo atveju reikalingas tam, kad padėtų kūdikiui tuos vaistus nuryti ir jie nepasiliktų burnoje.

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
Kaprologinio tyrimo rezultatai

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
5 + 2
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
31 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: