Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 






Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

kaip sureguliuoti pieno gamyba?

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
Žymų Nėra
NaudotojasĮrašas

1:24 pm
gegužės 14, 2010


sandra

Naujas narys

įrašai1

sveiki, p. Kazimierai

turiu jusu knyga ir ja perskaiciau besilaukdama sunelio. Dziugu kad tokia yra knyga, kurioje daug kas sudeta i viena vieta ir nereikia vargti ieskant informacijos. Taciau pasigedau keliu dalyku – vienas tai kad vis pabreziama kas daryti jei mazai pieno, o jei tuo atveju – kai jo gaminasi per daug ? Ir kitas pastebejimas , kad rasote apie pritvinkusios krutines nutraukima pries paduodant kudikui bet kaip tai padaryti pvz. rankomis – neradau jokio paveiksliuko ar aprasymo.

Dabar del savo klausimo – suneli maitinu savo pienu, mums dabar 1men. Paskaiciavus per para gaunasi kazkur apie 9-11k. maitinimo , stengiuosi duoti kada nori vaikelis arba kad nebutu didesnio laiko tarpo kaip 2,5-3val. Sunelis gime 4600kg. tad valgo tikrai neblogai, pasistiprina per koki 10-20min. taciau jauciu kad pieno dar lieka pakankamai krutyje.Stengiuosi per maitinima istustinti viena kruti, kaip tuoj metu jau kita irgi buna kupina ir is jos teka pienelis. Pavalgius ar atsigerus, jauciu kaip jos vel greitai pritvinksta, nors iki maitinimo buna dar pakankamai laiko. Daznai esu priversta keistis iklotus ir net drabuzius del tekancio pienelio. Jei nenutraukciau krutines pries maitinima ( apie 20ml. kad kazkiek ja suminkstinti) tada vaikelis smarkiai rija ir springsta. Kitu atveju nusitraukimas kaip ir skatina pieno gamyba?! Todel prasau patarti ka reiketu daryti norint sureguliuoti pieno kieki ???

Lauksiu jusu komentaro , aciu.

Sandra.

10:12 pm
gegužės 16, 2010


Kazimieras Vitkauskas

Administravimas

įrašai922

Miela Sandra,

atsiprašau, kad Jums teko ilgai laukti atsakymo; turėjau skubių darbų dėl ankstesnių įsipareigojimų, teko išvykti, budėti ligoninėje. Bet apie Jūsų laišką galvojau J

Man malonus Jūsų pagyrimas knygai. Tačiau norėčiau nesutikti, jog knygą paskyriau aiškinimui ką daryti kai mažai pieno. Man labiau rūpėjo panagrinėti kodėl visuomenėje tiek daug kalbama apie pieno trūkumą, kodėl moterys galvoja nesugebėsiančios žindyti. Rūpėjo pirmiausia išsiaiškinti kas tą “pieno trūkumą” sukelia, kodėl dar daug motinų žindyti tiesiog nenori, nemoka, bet teisinasi „pieno nebuvimu“.

Aš neabejoju, kad Jūs, aplankančios tokias interneto svetaines kaip ši, tuo labiau – skaitančios tokias knygas kaip „Nepakeičiamas kaip motinos meilė“, esate už žindymą, kad žindote ir žindysite savo vaikelius. Išties, pilietiškai žiūrint, aš puoselėju svajonę padaryti iš Jūsų dar daugiau žinančias apie žindymą ir galinčias būti šviesuliais toms mamytėms, kurios abejoja ar žindyti, kurios yra nežindžiusių močiučių psichologinėje „nelaisvėje“. Norėčiau kad taptumėte ne tik šiaip matomais sėkmingai žindančių motinų pavyzdžiais savo draugėms, giminaitėms, kaimynėms, bet ir turinčiomis žinių tiek, kad galėtumėte būti žindymo stipriomis propaguotojomis ir kompetent mokytojomis…   Todėl ir knygą rašiau taip, kad joje būtų ne įsakymai/komandos ką dayti vienu ar kitu atveju, o taip, kad skaitytojams rastųsi ir išliktų supratimas apie laktacijos anatomiją ir fiziologiją, ir apie tokius nenatūralius reiškinius kaip „pieno trūkumas“, „fiziologinė naujagimių gelta“, jų priežastis, nuosekliai virstančias pasekmėmis… Tam parašiau ir skyrių "Žvilgsnis į kūdikių maitinimo istoriją" ir jame – pirmąją istorijoje žindymo Lietuvoje istoriją, kad visi suprastų jog „pieno trūkumas“ yra žmonių prisigalvotas ir dirbtinai sukurtas dalykas. Nes ir man buvo ir tebėr kažkiek svarbu kas bus su Lietuva ir jos vaikais….

Ėmesis rašyti tą knygą, savo tikslą nubrėžiau link žindymo propagavimo ir siekio padėti mamytėms siekti žindymo kaip natūralaus dalyko. Visiškai natūralus maitinimas – žindymas – pagal “gamtos programą” nanumato nenatūralių priemonių naudojimo, taip pat ir krūtų melžimo aparatais ar net rankomis. Todėl knygoje, ir taip tapusiai ganėtinai didele dėl man pačiam atrodžiusų įdomesnių ir svarbesnių temų, tų veiksmų/procesų technologijai neskyriau specialaus dėmesio ir vietos. Juoba, kad per beveik trisdešimties metų praktiką įsitikinau, kad moterys išmelžti pieną išmoksta ir be mano patarimų ir pagalbos. Daug kartų dažniau tekdavo nuo to atkalbinėti ir agituoti bei mokyti žindyti natūraliai. Tačiau ačiū už pastabą: Jūsų pageidavimą aprašyti pieno ištraukimą rankomis atsitikus krūties pritvinkimui prisiminsiu kaip pasiūlymą ateičiai… Wink

 

Galvojau ir apie Jūsų konkretųjį klausimą. Pieno gamybą krūtyse ir jo tekėjimą refleksiškai sukelia spenelio dirginimas.  Gal Jūsų speneliai kažkaip daugiau ar mažiau yra dirginami juos liečiančio drabužio? Apie prolaktino ir oksitocino refleksus knygoje rašiau „Žindymo mokslo“ skyrelyje „Fiziologija“; atitinkamas straipsnis yra ir šioje svetainėje. Kas dar? Gal yra itin stipri Jūsų vaizduotės įtaką vegetacinei nervų sistemai. Pieno tekėjimą per sąlyginį oksitocino refleksą suskatina ir intymūs santykiai, ir mintys apie juos, o taip pat ir mintys apie kūdikį, jei žindymas yra moters juslėms malonus. Tikriausiai esate jausminga, „nešalta“ moteris, ir … gerai. O jei norite išvengti nepatogumo dėl varvančio pieno, prisitaikykite drabužį netrinantį/nedirginantį  spenelio ir greitai pabėkite nuo atitinkamų minčių: gal spręskite matematinius galvosūkius, ir t.t. Wink Pradėjusį tekėti pieną galima bandyti pristabdyti ir mechaniškai prispaudžiant į krūtis delnais ar specialiais liemenėlės įklotais.

 Jeigu tai nepadės, tuomet, kaip gydytojas, privalau taip pat atkreipti mano ir Jūsų dėmesį į vaiko didelį gimimo svorį. Teoriškai jis toks gali būti jeigu dideli tėvai (mama, tėtis arba abu), bet ne visada. Pasitaiko, jog naujagimio didelio svorio priežastimi būna mamos diabetas ar endokrininių liaukų veiklos sutrikimai. Kai kurie iš jų gali sąlygoti ir hiperprolaktinemiją, hiperoksitocinemiją… pasireiškiančias pieno hiperprodukcija, o kartais pieno atsiradimu ir tekėjimu net ir negimdžius. Dėl to derėtų konsultuotis su savo gydytoja/-u ir endokrinologu.

Tačiau dar labai neišsigąskite, Jūsų aprašyti reiškiniai neretai pasitaiko pirmosiomis savaitėmis po gimdymo. Vėliau dažniausiai pamažu susireguliuoja. O kūdikio springimą žindant turėtų „išgydyti“ geras prigludimas prie krūties plačiai ją apžiojant. Tam, kad tai pavyktų, jeigu krūtis įtemptai pilna, kartais tenka truputį pieno išmelžti iki priekinės dalies po areole suminkštėjimo. Tikiuosi, jog tai Jums ne naujiena, taigi ir man nuo pieno nutraukinėjimo aprašiymo šį kartą pasisekė išsisukti Cool

Žymų Nėra
Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
kaip sureguliuoti pieno gamyba?

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
11 + 7
sumą:   




Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 1162

Šiuo metu prisijungę:
13 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1235
Įrašai:6901

Narystė:

Narių: 5347
Svečių: 439

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (922 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: