Diskusijos

Čia galite diskutuoti ir klausti su žindymu susijusiomis temomis. Visi atsakymai dalyvauja Žindymo Patarėjų KONKURSE
Prisijungęs naudotojas: Svečias Prisijungti Užsiregistruoti Nariai
Please consider registering


Pamiršote slaptažodį??

Ieškoti forumuose:


 


Wildcard naudojimas:
*    atitinka ivairaus ilgio raidžių kombinaciją
%    atitinkantys tiksliai vieną raidę

del pieno sunazejimo ir vangaus kudikio valgymo

Pridėti naują temą Atsakyti į įrašą
NaudotojasĮrašas

7:25 am
gruodžio 4, 2017


JustinaSatkune

Svečias

laba diena, labai dziaugiausi galedama maitinti savo kudiki krutimi ir atrode kad man puikiai sekesi. Mazyle gime 2 sav anksciau, 38 nestumo savaite 2940 g svorio, kuris ligonineje nukrito iki 2710, taciau issirasant is ligonines jau bivome priaugisios 2950 gr. mazyle gime 54 cm ugio. as ja visuomet maitinau pagal poreiki, po pirmo menesio prasidejo neramumai, pilvo diegliai, istisas verksmas rytais ir vakarais. pirma menesi zindo labai noriai ir daznai kas 1-3 val., intensyviau vakarais,nakti maitindavau apie 2 kartus(3-4 ryto ir 6 ryto). dabar mums 2 men, pastebejau kad pradejo blogiau valgyti ( apie dvi savaites), pastaruoju metu, kadangi visa vakara praverkia, miega visa nakti( 5-7 val) ir nesikelia valgyti, jei meginu pazadinti, kruti paima 2-5 min ir viskas- uzmiega. diena valgo kas 2-3 val, vakare kas 30min-1val., kaip valare taip daznai zinda, atrodo kad vakare truksta pienoPastebejau kad pradejo gamintis maziau pieno, labai issigandau, labai noriu maitinti savo kudiki. vakar diena issitraukiau paziureti kiek gaminasi pieno krutyse vienoje buvo 80 ml, kitoje 60 ml ( po nakties t.y. nezibdzius 5-6 val),po triju valandu buvo pasigamine krutyje tik 30 ml pieno, krutys ne tokios pilnos kaip buvo anksciau, anksciau pienas nuolatos tekedavo.  sveremes 1 men ir 3 savaiciu( pries savaite) ir mazyles kuno svoris buvo 4080gr. gydytoja sake kad mazoka. kruti mazylei duodu daznai kad skatintu pieno gamyba, bet bijau kad pienas visai dingsta nes mazyle visai nebenori zisti. meginau maitinti per buteliuka savo pienu, vienu kartu savalgo 50 ml pieno. nebezinau ka daryti, padekite! 🙁 tustinasi 2 kartus per diena ( anksciau buvo 5-6 kartai) , slapinasi apie 6 kartus.. neypatingai gausiai..

9:30 am
gruodžio 4, 2017


JustinaSatkune

Svečias

Norejau pridurti, kad slapinasi skaidriai, kokio kvapo nera. Zindimo trukme apie 10-12min ir zista neintensyviai, primiega, kad jai butu lengviau zisti kruti stimuliuoju.. nebezinau ka dae galou daryti… likusimpiena po zindymo meginu nusitraukyi kad testusi pieno gamyba. dabar galvoju gsl specialiai reiketu krltis nakti ir nusitraukineti piena?.. kol mazyle miega?.. arvtoks svorio prieaugis normalus, pakankamas? ka padaryti kad kudikis noriau ir lengviau valgytu?..ka daryti kad pienas intensyviai gamintisi? nes dvi dienas labai letai pienas gaminasi, skysciu geriu daug..

12:25 am
gruodžio 5, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Sveiki,

Dauguma dalykų, ką aprašėt – yra standartiniai pokyčiai augant mažyliui. Trumpas žindimas ir buteliukas įtartini, apie juos – žemiau.

Dėl verkimo ryte/vakare po pirmo mėnesio. Ar rytais irgi tebeverkia iki šiol? Kaip ilgai verkia vakare? Iš patirties žinau, kad diegliukai yra baisus, bet, laimei, išaugamas dalykas. Mano dukra kažkur nuo dviejų savaičių kas vakarą po valandą ar dvi verkdavo ir verkdavo. Labai sunku, širdis plyšta, kai niekas, ką bedarytum, negali pagelbėti. Man viena slaugė yra sakiusi, kad tokiais atvejais tiesiog ramus buvimas su vaikučiu yra geriausia pagalba jam. Aš išsirengdavau ir ją nuogą (oda prie odos kontaktas stimuliuoja hormonų išsiskyrimą, kurie padeda nusiraminti) nešiodavau po kambarį, vis keisdama pozas, kad bent sekundei įsivyrautų tyla. Nepamenu tiksliai, bet, berods, iki 3 mėnesių baigėsi viskas.

O šiaip:

* Nuo 4-6 savaičių žindomi kūdikiai gali nesituštinti ir iki 10-14 dienų. Tai yra normalu.

* Nuo 6-8 savaičių pradeda išmiegoti vieną ilgesnį laiko tarpą naktį. Jei yra nuogąstavimų dėl svorio, geriau būtų žadinti, nes naktiniai žindymai svarbūs tiek svorio prieaugiui, tiek gamybos stimuliavimui

* Ištrauko pieno kiekis nieko neparodo. Vaikelis traukia žymiai efektyviau ir gali ištraukti daugiau. Svoris auga, vaikutis šlapinasi gerai – yra pieno pas Jus 😉

* 1370 g per 7 savaites – tai ~780 g per mėnesį, kas yra žymiai daugiau nei minimalus reikalaujamas 500g prieaugis. Ne visi po pusantro kilogramo priauga. O kiek buvo priaugta per pirmą mėnesį?

* Laikui bėgant, paprastai iki 2 mėnesių, susireguliuoja pieno gamyba ir krūtys nepepersipildo, o prisitaiko prie vaikučio poreikių.

* Vakariniai neramumai ir "pieno stoka" taip pat yra normalus dalykas – susideda nuovargis, įspūdžių gausa ir poreikis juos apdoroti, pavargusi mama turi mažiau pienuko, jis lėčiau teka ir t.t. Galit pabandyti paeksperimentuoti su pozomis, pusvalanžiu paankstinti ėjimą miegoti ir pan. Bet tai nereiškia, kad trūksta pieno. Ir taip pat nereiškia, kad reikia vaikutį žūtbūt nutildyti – jam svarbu žįsti būtent tokia seka kas valandą pusvalandį, nes taip geriausiai pripildomas skrandukas nakčiai. Tai yra vaiko instinktų vedamas mokymasis gerai miegoti.

* Augant vaikučiui gali trumpėti žindymo trukmė, ilgėti tarpai tarp žindymų. Kartais tas domėjimasis aplinka gaunasi per didelis ir žindimo sumažėja per daug, kas gali atsiliepti svoriui. Gerai darote, kad dažnai siūlote krūtį. Bandykit kokiais triukais ilgiau išlaikyti prie krūties (lingavimas, sūpavimas, nešiojimas, spyruokliavimas, žindymo karoliai, dainavimas, muzika, rami aplinka, pritemdyta aplinka, žindymas atsibudus/prieš miegelį ir t.t.). Jeigu niekaip nepavyks, tada išties reikėtų pientraukiu palaikyti pieno gamybą. Ir aiškintis nevalgumo priežastis.

Kokia situacija su vitaminu D? Netinkama forma arba perdozavimas gali būti neramumo ar apetito stokos priežastis.

Kaip seniai ir kaip dažnai naudojate buteliuką? Iš principo, žindukliams buteliukas – ne draugas. Jau dabar nenoriai ima krūtį, gavus buteliuką gali išvis atsisakyti. O čiulptuką gauna?

 

8:58 pm
gruodžio 5, 2017


Justina satkune

Svečias

Ačiū Jums už labai išsamią konsultaciją.

Dėl diegliukų: dažnai atsikelia ir verkia nors pampersai pakeisti, pamaitinta, tenka nešioti nuolat ant rankų. Labai džiaugiuosi jei pabunda ir šypsosi, tada nors kažkiek pabūdrauja ir pasidomi žaisliukais. Įvairių dienų būna. Vakarais skausmai intensyvūs kartais 3-5 valandas be perstojo verkia, maitinu, supuojam, nešiojam, masažuojam pilvuką, šildom, kažkiek padeda "Colic Calm", esspumizanas visai neveiksmingas. Apžiūrėjo gydytoja neurologė, išrašė "Dormikind ir Enterokind" vieni lašiukai kitos tabletės, bet pastebėjau kad vaikas darosi labai vangus ir mieguistas, nebeduodu..

Pirmą mėnesi nuo numesto svorio priaugo 950 g. , šį mėnesį – 420 g.

Vitaminą D patarė duoti šeimos gydytoja, duodame 1 lašiuką į dieną ir probiotikus "Biogaya", čiulptuko neima, todėl neduodame. O buteliuką ankčiau esame davę 2-3 kartus is viso. O dabar mėginau maitinti savo pienu tai niekaip iš jo nevalgo, ieško krūties, pačiulpia, iščiulpia 10-20 ml ir išstumia su liežuviu..

 

11:49 pm
gruodžio 7, 2017


magnolija

Narys

įrašai642

Espumizanas tai ir neveikia diegliukų. Biogaya gerai, kai kam padeda. O Vit D aliejinis ar vandeninis? Jei vandeninis, gal pabandykit aliejinį.

Dormikind yra nuo irzlumo ir prasto miego, tai gal suveikė, jei pasidarė mieguistas. Nors čia abudu preparatai homeopatiniai, tai net nežinau. Priklauso nuo tikėjimo, turbūt 🙂

Daug tyrimų randa, kad yra asociacijos tarp diegliukų ir mamos maisto. Ar vartojat pieno produktus? Kviečių daug? Kiaušinių? Čia pagrindiiai įtariamieji. Pabandyčiau bent 2-3 savaitėms atsisakyti ir pažiūrėti, ar kas pasikeis. 3-5 valandos verkimo iš proto gali išvaryti.

O svoris +420 g tai per tris savaites, kaip supratau, mėnesinis prieaugis būtų 560 g. Mažoka gal, lyginant su pirmu mėnesiu, bet nėra kritiška. Juolab yra pastebimi pokyčiai žindymo procese.

Labai liūdna, kad Jums taip sunkiai sekasi. Paguoda tik ta, kad diegliukai išaugami. Labai linkiu, kad tas įvyktų kuo greičiau. Nes man atrodo, kad ir Jūsų patiriamas stresas visoj istorijoj ne paskutinę vietą užima.

Bandykit, eksperimentuokit, ieškokit, kas Jums tinka. Kantrybės ir stiprybės.

Atsakyti į įrašą


Atsakyti į įrašą:
del pieno sunazejimo ir vangaus kudikio valgymo

Svečio vardas (būtinas):

Svečio el. pašto adresas (būtinas):

PASTABA: Nauji įrašai turės sulaukti administratoriaus patvirtinimo

Šypsenos
Confused Cool Cry Embarassed Frown Kiss Laugh Smile Surprised Wink Yell
Cituoti ir atsakyti

Guest URL (required)

Suskaičiuokite!
Įrašykite
9 + 8
sumą:   
Apie Kūdikių žindymas: teorija, praktika ir patarimai forumą

Forumo Laiko Juosta: Europe/Vilnius

Daugiausiai narių prisijungusių: 58

Šiuo metu prisijungę:
8 Svečiai

Dabartiniai leidimų nustatymai: Topic:
1 Svečias

Forumo statistika:

Grupės:1
Forumai:5
Temos:1233
Įrašai:6892

Narystė:

Narių: 5455
Svečių: 436

1 administratorius

Daugiausiai parašę:

katiara23 – 768
magnolija – 642
Mamulė Mū – 290
Dudi – 108
Prada – 83
Lactivist – 77
kristinacl1 – 71
Brigita – 65
Raimonda28 – 61
k.juste – 59
Megaira – 54
simona_g – 52
Justė – 48
Mamute – 46
lina123 – 44

Administratoriai:Kazimieras Vitkauskas (921 Įrašai)


Be Sociable, Share!
    

    Mūsų draugai: