ŽINDANČIOS MOTINOS VAISTAI

 • Posted on balandžio 21, 2010 at 3:50 pm

Medicinos mokslas įrodė ir gydytojų praktika patvirtina, jog motinos pienas – pačios gamtos sukurtas ir milijonus metų tobulintas – yra geriausias maistas kūdikiui ir net saugo jį nuo daugelio ligų. Teikdamas saugumo jausmą, žindymas svarbus vaiko psichinei brandai bei santykių su motina ir visoje šeimoje harmonijai. Žindančios moters sveikata irgi laimi. Deja, kaip ir kiti žmonės, žindančios motinos kartais suserga, prireikia vaistų… Ką tada daryti? Ar galima žindyti geriant vaistus?

Nereceptiniai vaistai nepavojingi

Laimei dauguma nereceptinių vaistų žindomiems kūdikiams reikšmingo pavojaus nesukelia. Tačiau nenustatinėkite diagnozės ir neskirkite gydymo sau pati. Tai geriau padarys profesionalas – gydytojas. Bet jeigu karščiuojate ar kenčiate skausmą, jau laukdama pagalbos galite išgerti vaistų nuo temperatūros ar skausmo. Acetaminofenas (paracetamolis) ir ibuprofenas žindomam kūdikiui nepakenks, nes į motinos pieną patenka tik labai maža motinos išgertų šių vaistų dalis. Be to, jie nėra toksiški ir tinka net naujagimių gydymui. Taip pat saugus yra ir aspirinas (acetilsalicilo rūgštis), jeigu vartojamas ne ilgai, o tik vieną kitą kartą.

Kosulį raminantys ir atsikosėti padedantys vaistai su ambroksoliu ir ecetilcisteinu, dusulį lengvinantis salbutamolis ir kiti vaistai nuo bronchų astmos jokio pavojaus žindomam kūdikiui nekelia.

Antibiotiką galima pasirinkti

Gydytojui būtinai pasakykite, jog esate kūdikį maitinanti motina ir žindymą norite tęsti. Jis parinks tokius vaistus, kurie nepakenktų kūdikiui. Jeigu prireiktų antibiotikų, tai galima rinktis, pavyzdžiui, iš tų, kuriais būna gydomi ir susirgę vaikai. Natūralių ir sintetinių penicilinų, gentamicino, daugumos cefalosporinų, eritromicino ir azitromicino mažiau kaip 1 procentas nuo motinai paskirtos dozės patenka į jos pieną, o iš pieno į kūdikio kraują – dar mažiau. Retai pasitaiko alergija antibiotikams, o gydymui tęsiantis ilgiau, kūdikį reikia stebėti dėl galimos pienligės ar viduriavimo. Tačiau rizika nedidelė, nes motinos pienas padeda žarnyne išlaikyti normalią mikroflorą. Jeigu galima pakeisti kitais antibiotikais, žindančiai motinai geriau neskirti, ypač ilgais kursais, tetraciklino ir levomicetino

Priešgrybeliniai ir prieštuberkulioziniai vaistai nėra kontraindikacijos žindymui. Bet aktyvioje plaučių tuberkuliozės stadijoje motina neturėtų būti kartu su kūdikiu, kad jo neužkrėstų. Šios infekcijos bacilos plinta per orą, į pieną jos nepatenka. Taigi kūdikį dirbtinai (pientraukiu) ištrauktu motinos pienu gali maitinti kitas, jį prižiūrintis, žmogus.

Atsargumo reikalaujantys vaistai

Žindančios moterys patiria ne tik natūralios motinystės teikiamą aiškią gyvenimo prasmę, bet ir raminantį žindymo metu pagausėjančių hormonų (prolaktino ir oksitocino) poveikį. Dėl to neretai būna visiškas ar bent dalinis, psichinių ligų simptomų išnykimas, laikinas pasveikimas nuo depresijos, epilepsijos. O jeigu gydymo reikėtų, daugelis švelniai veikiančių prieštraukulinių ir raminančių vaistų žindomam kūdikiui nekenkia. Prireikus stipresnio, išmanąs gydytojas specialistas parinks Jums geriausiai tinkantį. Dėl teoriškai galimo kūdikio smegenų veiklos slopinimo, galinčio pasireikšti neįprastu mieguistumu, kvėpavimo retėjimu, aktyvumo ir apetito sumažėjimu, žindančiai motinai derėtų labai atsargiai elgtis su antidepresantais ir kitais psichotropiniais, ypač raminančiaisiais, vaistais, negerti jų daugiau ir didesnėmis, negu paskirta gydytojo, dozėmis.

Ir nuo kraujospūdį mažinančių vaistų toksinio poveikio žindomiems kūdikiams paprastai nebūna, tačiau patariama stebėti ar nepasidarys mažylis vangesnis, neretės jo pulsas.

Kartais žindyti draudžiama!

Kai radioaktyvūs cheminiai junginiai yra naudojami motinos tyrimams, būtina laikinai padaryti žindymo pertrauką, kadangi tos medžiagos gali patekti į pieną ir kelti pavojų kūdikio sveikatai. Įvairios radioaktyvios medžiagos organizme užsibūna nevienodą laiką, nuo 12 valandų iki savaitės. Todėl dar prieš paskiriant tokį tyrimą, perspėkite gydytoją, kad norėsite žindymą tęsti. Jis paaiškins, kada vėl galėsite žindyti. O iki tol Jums teks pieną iš krūtų ištraukinėti rankomis arba pientraukiu ir išpilti. Taip darykite, kad pieno gamyba krūtyse nesustotų. Jeigu motina radioaktyvios medžiagomis yra gydoma, kūdikio žindymo pertrauka gali užtrukti daug ilgiau, gal būt net kelis mėnesius. Kūdikio žindyti negalima ir tuomet, kai motina yra gydoma priešvėžiniais ląstelių dauginimąsi ir augimą stabdančiais vaistais.

Vaistai, kurių reikia mažiau…

Dauguma vaistų, kuriais gydoma nuo reumatoidinio artrito ir kitų sąnarių ligų, išsėtinės sklerozės, vilkligės, žindomiems kūdikiams nepakenkė. Be to, jų gali ir nereikėti arba užtenka mažesnių dozių, nes daugeliui lėtinėmis ligomis sergančių moterų, dėl normalių hormoninių pokyčių, nėštumo metu būna laikina remisija (pagerėjimas). Jei moteris žindo, tie pokyčiai užtrunka ilgiau.

Daugeliui motinų diabetikių žindymo laikotarpiu taip pat pakanka trečdaliu mažesnės ar net tik pusės iki nėštumo naudotos insulino dozės. Taip būna todėl, jog dėl pieno gamybos gerokai padidėja organizmo energijos sąnaudos. Atitinkamai sumažėja gliukozės koncentracija kraujyje ir insulino poreikis. Beje, žindomam kūdikiui motinos insulino dozė nesvarbi, nes šio vaisto molekulės yra per didelės, kad patektų į pieną.

… arba nereikia iš viso

Esama vaistų, kurie žindymo laikotarpiu nepageidautini, nes gali trikdyti pačią laktaciją, t.y., pieno gamybą motinos krūtyse. Tarp jų ir geriamieji kontraceptikai – nuo pastojimo saugantys preparatai, kurių sudėtyje yra hormonų estrogenų. Jeigu tokios tabletės vartojamos laktacijos pradžioje, po gimdymo nepraėjus nei 6 savaitėms, pieno gamyba gali būti stabdoma. Tuomet labiau tiktų vien tik progesterono turinčios piliulės, kurios įtakos pieno gamybai beveik nedaro. Bet dar geriau – apsieti be jokių kontraceptikų. O nereikia jų, nes motiną nuo naujo nėštumo saugo pats kūdikis. Jeigu motina kūdikį pirmuosius šešis mėnesius po gimdymo tik žindo ir taip dažnai, kaip jis nori, tuo laiku naujo nėštumo tikimybė artima nuliui. Gal netikite, sakysite: „Kodėl?“ Atsakymas į šį klausimą Jūsų laukia kitame straipsnyje „Žindymas saugo nuo nėštumo“.

Kaip sumažinti vaisto poveikį kūdikiui

Pirmiausia kartu su gydytoju verta apsvarstyti: ar toks gydymas tikrai reikalingas, ar būtinas nedelsiant? O gal jį galima atidėti vėlesniam laikui? Vaistų poveikiui labiausiai jautrūs naujagimiai. Jų žarnynas lengviausiai praleidžia vaistus į kraują, kepenys dar nepakankamai subrendę vaistus nukenksminti, o inkstai nepajėgūs juos efektyviai pašalinti iš organizmo.

Stenkitės vaistą panaudoti taip, kad būtų išvengta didžiausios jo koncentracijos motinos piene? Paprastai tai būna tarp 1 – 3 valandų po vaisto priėmimo. Tokiu atveju geriau būtų vaistą vartoti tuojau pat po žindymo ir kitą kartą kūdikį žindyti praėjus bent 3 valandoms. Arba vaistą priimti (jeigu jis vartojamas tik kartą dienoje) prieš ilgiausią kūdikio miego epizodą. O jeigu to laiko neužtektų, duoti atsibudusiam išalkusiam kūdikiui iš anksto (dar prieš vaisto pavartojimą) ištraukto motinos pieno.

Kas svarbiau?

Nors išties kenksmingų žindomam kūdikiui vaistų yra labai nedaug, tačiau vartojimo instrukcijose daug dažniau rasime parašyta, jog žindančioms motinoms patariama vaisto nevartoti arba vartojant tą vaistą geriau nežindyti. Neretai taip daroma todėl, kad, siekiant didesnio pelno, pagailima skirti lėšų detaliems klinikiniams tyrimams, ypač jeigu jie brangūs ir ilgai užtrunka. Vaistų firmos nori teisiškai apsidrausti nuo atsakomybės, jeigu lieka bent mažiausia abejonė. Bet ar teisinga būtų dėl abejotinos abejonės aukoti garantuotai naudingą ir nuostabų dalyką – kūdikio žindymą? Teisėju tegu bus Jūsų gydytojas…

Be Sociable, Share!

  450 Comments on ŽINDANČIOS MOTINOS VAISTAI

  1. Sigita parašė:

   Beje, žinau, kad naudojant paroxetiną žindyti galima, bet labai tikiuosi, kad po savaites ar dviejų vartojimo xanaxo man palengvėtų, atsigaučiau ir galėčiau vėl ramiai mėgautis motinyste be vaistų.

  2. Sigita parašė:

   Beje, žinau, kad vartojant paroxetiną žindyti galima, bet labai tikiuosi, kad po poros savaičių xanax vartojimo atsigaučiau, sustiprėčiau ir galėčiau mėgautis motonyste be vaistų.

  3. Renata parašė:

   Laba diena, norėčiau paklausti dėl žindymo mamai sergant depresija ir patiriant daug streso. Prisiklausiau nuomonių, kad tokiu atveju per pieną gaunami streso hormonai kūdikį veikia neigiamai ir geriau maitinimą nutraukti bei pradėti maitinti mišinėliais. Bet juk tai dar didesnis stresas ir mamai, ir kūdikiui. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu? Ar tikrai toks pienas kūdikiui kenksmingas?

  4. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Sigita,
   deja Xanax vartojimas būtų išties susijęs su nors nedidele bet rizika žindomam kūdikiui, todėl žindyvei jo vartoti nepatariama. Paroxetinas tiktų labiau >> http://www.e-lactancia.org/producto/1183

  5. ASENI parašė:

   Laba diena, šįryt atsikėliau pabertu kūnu (daugiausia ant rankų). Vaizdas kaip dilgėlinė. Išgėriau tavegyl tabl. Klausimas: turiu 5 men ir 1 sav.kudiki kuri žindau. Ar galiu šiuos vaistus tavegyl išgėrus žindyti? Ar geriau duoti nutraukta pienuką? Jei nutraukta, po kiek valandų praėjus galima toliau tęsti žindymą krūtimi?

   Beje prieš nepilnus 4 metus, kai pagimdžiau pirmagimį buvo panaši istorija. Tuo metu gyd liepė išgerti tavegyl. (tik nepamenu, kaip buvo ar galėjau tęsti žindymą,ar teko nutraukti pienuka).

   Per visą tą laiką nebuvau isberta. Čia antras kartas ir panaši istorija kaip po pirmo vaikelio, nes ir pirmam kudikiui buvo panašaus amžiaus.

   Atsiprašau už klaidas. Labai skubėjau..

  6. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela ASENI, Tavegilis (Klemastino preparatas) priskiriamas prie nestipriai rizikingų. Geriau tiktų Cetirizino ar Loratadino preparatai

  7. Rasa parašė:

   Laba diena. Ketinu vartoti neurorubin leidžiamus vaistus. Norėčiau paklausti, po kiek laiko būtų saugu vėl žindyti kūdikį po jų susileidimo. Esu pasiruošusi pieno atsargų, norisi kuo mažiau pakenkti kūdikiui..

  8. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Rasa,
   Neurorubino sudėtyje yra didelė vitamino B6 dozė, 100 ng. Žindančiai mamai rekomenduojama neviršyti 40 ng per dieną gaunamo šio vitamino. Didelės vitamino dozės gali slopinti peno gamybą skatinančio hormono prolaktino išsiskyrimą. Informacijos apie poveikį žindomam kūdikiui neradau.

  9. Rusnė parašė:

   Laba diena. Gimus vaikeliui man pradėjo labai svaigti galva. Nuo dukros gimimo užeidavo priepuoliai, kurie trukdavo nuo savaitės iki dviejų, tada kažkuriam laikui nustodavo ir vėl kartodavosi. Mano mergaitei dabar 1m ir 4 mėn. Paskutiniu metu galva svaigsta nuolat, būna dienų kai nuo to svaigimo net vemiu. Gyventi darosi labai sunku. Buvau pas gydytojus, priežasčių gali būti šimtai, nieko konkretaus nenustato. Gydytoja siūlo nutraukti maitinimą ir mėnesį laiko vartoti Betaserc’ą. Pasak jos, šis vaistas pavojingas vaikui. Balandžio mėnesiui man yra numatytas galvos magnetinis rezonansas, bet kaip iki to laiko dagyvent – neįsivaizduoju. Mergaitė labai prieraiši, nutraukti maitinimą būtų labai didelis stresas, o be to, ji labai nevalgi, tai bijočiau dar ir dėl to, nes džiaugiuosi, kad nors pieną noriai valgo. Ką patartumėte? Ar vartoti vaistus ir nutraukti maitinimą? O gal kokių pastebėjimų turite?

  10. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Betaserkas priskiriamas nedidelę riziką žindomam kūdikiui keliančių vaistų grupei. Pašalinis poveikis vaikui galėtų būti pykinimas, dispepsija (virškinimo sutrikimas pasireiškiantis viduriavimu), galvos skausmas. Turint mintį, jog žindoma mergaitė jau virš metų amžiaus ir motinos pienas jau nėra pagrindinis maistas, tų pašalinių poveikių pavojus turėtų būti daug mažesnis negu vien tik motinos pienu maitinamam naujagimiui ar kūdikiui. Taigi siūlyčiau mamai pradėti vartoti vaistą nuo mažų dozių ir jas palaipsniui didinat iki jai pačiai padedančios dozės ir stebėti ar vaikui pasireikš tie išvardinti pašalinio poveikio simptomai. Jeigu pastebimo poveikio vaikui nebus – reiškia vartoti vaistą galėsite drąsiau, o jeigu pasireikš minėti simptomai (pykinimas, viduriavimas, galvos skausmas) – dozę sumažinti, arba vaisto nebevartoti, arba nežindyti.

  11. Ruta parašė:

   Sveiki, gerbiamas Daktare. Noriu pasiteriauti apie vaistus nuo nerimo. Prieš pora dienų užėjo stiprus nerimas su pakilusiu kraujospūdžiu, buvo ir panikos priepuolio epizodas. Po kiek laiko viskas atslūgo, bet šiandien ir vėl užeina nerimo bangos, tada ima stipiau plakti širdis, gniaužia paširdžius, tarsi suktų skrandį. Jaučiuosi „perdegusi“, lyg „baterijos nusėdo“. Priežasčių tam tikrai daug, kūdikiui 2 mėnesiai, tai penktas vaikas. Nėštumas buvo sudėtingas emociškai, gimdymas normalus, bet iš karto po jo man buvo atlikta nosies kraujagyslių embolizacija, nes niekiap negalėjo sustabdyti kraujavimo iš nosies. Žodžiu, daug visko teko išgyventi, todėl dabar turbūt ima lįsti pasekmės. Kadangi niekada jokių antipepresantų nesu vartojusi, gydytoja irgi patarė kol kas vaduotis valerijonu arba homeopatiniais preparatais (Sedatif). Ar yra dar kokių nors medikamentinių variantų tuo atveju, jei nenoriu pradėti vartoti antidepresantų ir toliau žindyti vaikelį?

  12. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Drąsiai bandykite šitą >> http://ligos.sveikas.lt/lt/vaistai/nervu_sistemai/acosedum/#

  13. Ruta parašė:

   Labai ačiū, Daktare. Dar norėčiau pasiteirauti dėl B grupės vitaminų? Žinau, kad jie stiprina nervų sistemą, ar galima žindant juos vartoti?

  14. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Tokie B grupės vitaminų (B1, B6, B12) kompleksai, kaip Milgamma ar Neurorubin nelabai tiktų, nes juose yra per didelė B6 dozė. Geriau rinktis specialius nėščioms ir žindančioms paruoštus derinus (pvz. Elevit Pronatal)

  15. Laura parašė:

   Sveiki…
   Gydytoja del anginos paskyre gerti Ospen. Nusprendziau, kad geriau misinukas kudikiui nei pienas su antibiotikais, todel piena nusitraukineju ir pilu lauk. Gal Jus zinote po kiek laiko pasisaliba antibiotikas is pieno nustojus ji vartoti…? Aciu…

  16. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Laura,
   vartojant Ospen’ą (Peniciliną V) žindyti galima >> http://www.e-lactancia.org/marca/9636

  17. Laura parašė:

   Aciu uz atsakyma… Bet ateiciai noreciau pasitikslinti… Zindyti galima, nes su pienu kudikis negauna antibiotiku, ar zindyti galima, nes antibiotiku kiekis patenkantis i piena yra saugus kudikiui ir jam nekenkia (bet jis gauna antibiotiku)?
   O kadangi jau taip padariau, tai Jusu nuomone geriau misinukas tas kelias dienas ar vis del to mamos pienas su saugiu kiekiu antibiotiku…? Aciu…

  18. Ruta parašė:

   Gerbiamas Daktare, norėčiau paklausti dėl jonažolės tablečių. Mūsų apylinkės pediatrė jas man rekomendavo nuo nerimo ir sakė, kad žindymui nekenkia. Internete radau prieštaringis informacijos. Kokia jūsų nuomonė?

  19. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   jonažolė = Hypericum perforatum >> Žindyti galima >> http://www.e-lactancia.org/sinonimo/595

  20. Susirupinusi mama parašė:

   Sveiki gyditojau. Ar galeciau suvartoti du pakelius smectos,netiketai auviduriavau gal del maisto ar virusas sunku pasakyti,nemalonunai tesiasi antra diena,pirmaja bandziau situacija sutvarkyti kmynu arbata ir anglies tabletenis,nepavy. Ar nieko baisaus jei zyndidana suvaryociau keleta smectos pakeliu. Labai aciu uz atsakyma

  21. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Smecta = Diosmektitas gali būti vartojamas nėštumo ar maitinimo krūtimi laikotarpiu, kadangi jis išlieka chemiškai nepakitęs ir yra neabsorbuojamas.

  22. Lina parašė:

   Sveiki!jau esu rasius ir klausus, taip pat tikrinau Jusu nurodytam puslapyje. Tad noreciau paklaust-zindau jau metus ir 9menesius, turiu migrena, buna net pora kartu per savaite labai stiprus skausmai.Jiems tapus itin stipriems geriu puse sumatriptano 100mg tabletes. Sakykit ar tokiu daznumu vartojami vaistai gali labai pakenkti zindomam vaikeliui.aciu is anksto uz atsakyma!graziu svenciu!!!!

  23. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Sumatriptan laikomas saugiausiu iš priešmigreninių vaistų, nes jo mažai patenka į motinos pieną ir mažai absorbuojama iš žarnyno. Taigi žindant vartoti galima.

  24. Jovita parašė:

   Sveiki. 2 savaitės po gimdymo pradėjau vartoti Cyclo 3 fort. Maždaug po savaitės vaiką labai išbėrė ir pradėjo pūsti pilvą. Alergologas jokios alergijos nerado ir patarė mažinti baltyminius produktus. Paskyrė Zyrtec ir Derlamex tepalą. Nutraukiau Cyclo 3 fort. Reikalai žymiai pagerėjo. Bėrimai beveik dibgo, pilvo pūtimas taip pat. Dabar vaikui 7 savaite, man gydytoja paskyrė Detralex ir panašu, kad vėl istorija kartojasi. Vaikui vėl pilvą pučia. Ar gali būti nuo mano vartojamų vaistų?

  25. Ievu parašė:

   Aš taip pat norėčiau pasiteirauti, ar galima vartoti cyclo 3 fort (po 1 tab 2 k per diena) zindant? Pagimdziau pries tris dienas….

  26. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Jovita,
   iš principo, ir Detralex, ir Cyclo-3 pagrindinė veiklioji dalis Hesperidinas juos vartojančios mamos žindomam kūdikiui neturėtų pakenkti >> http://www.e-lactancia.org/marca/9289
   Tačiau, kaip ir kitiems vaistams ar maisto medžiagoms, kartais gali būti alerginėmis reakcijomis pasireiškiantis individualus jautrumas. Jį esant įtariama, jeigu pakartotinai vartojant tokį vaistą ar maistą, pasireiškia tokie patys alergijai būdingi simptomai

  27. Ieva parašė:

   Noreciau suzinoti, ar galiu vartoti Elmigone maisto papildus jei zindau 10 menesiu vaikiuka. Aciu.

  28. Gražina parašė:

   Sveiki, maitinu kudiki 5 menesiu,del skrandzio rugstingumo man reikia gerti omeprazoli,ar galima ji varoti ,per kiek laiko vaistai issivaiksto is organizmo? po vaisto vartojimo ar reikia nutraukineti piena?

  29. Ruta parašė:

   Sveiki, Daktare, norėčiau sužinoti jūsų nuomonę apie papildus Triptan forte nerimui mažinti ir nervų sistemai stiprinti, internete randu prieštaringos informacijos, daugiausia dėl klinikinių tyrimų stokos. Iš anksto dėkoju.

  30. Skaiste parašė:

   Sveiki. Labai domina ar nekenksmingas eludril skalavimo skystis zindanciai? Leliukui tuoj 2 men.

  31. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Elmigon yra augalinis maisto papildas. Taigi be stipriau veikiančių cheminių medžiagų. Tikriausiai nekenksmingas, nebent kūdikis būtų alergiškas Elmigon sudėtyje esantiems augalams. Tiesa verta turėti mintį, jog mėta gali stabdyti pieno gamybą krūtyse.

  32. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Omeprazolį žindanti mama vartoti gali

  33. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Triptan forte sudėtyje yra augalinės kilmės medžiaga ir nedidelės vitaminų B1 ir B6 dozės. Tikriausiai nepakenks

  34. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Burnos skalavimo skysčio nereikėtų nuryti

  35. Kaspija parašė:

   Sveiki. Turiu triju sav dukryte. Gyvenu Jav.Jau trecia naktis dukryte dejuoja, pucia pilvuka, daznai atpila. Ryte nebezinau kas daros – vel reikalauja kruties vos atsitraukusi. Ir taip kilnoju nuo kruties prie kruties, nes klykia. Siandien buvom pas daktare. Pasvere ir pasake, kad valgo per daug. Ka daryt? Kaip zinot kiek ji su valgo, kiek laiko turi zysti, ir ka daryt, kad neklyktu prasydamasi nuo kruties prie kruties. Aciu

  36. magnolija parašė:

   Sveiki, Kaspija,

   Išmatos nežaliuoja? Jei dažnai kaitaliojate krūtis, gali būti, kad prisivalgo per daug lieso pieno ir gaunasi laktozės perteklius. Dėl to gali pūsti pilvuką, skaudėti, išmatos gali būti putotos, žalios. Jei atrodo, kad vaikas prašosi nuo krūties prie krūties, galbūt nori atsirūgti? Ar atrūginate? Ar taisyklingai apžioja? Ar žindote taip kad galvytė būtų aukščiau už skranduką? Ar neduodate čiulptuko? Ar žindote su pirmaisiais alkio ženklais, o ne jau įsiverkusią? Jei vaikelis prisiryja per daug oro, tas oras turi pasišalinti. Jei jis „lipa“ į viršų, kartu atpilama, jei eina tolyn – pučia ir skauda pilvuką.

   Žindomi kūdikiai paprastai valgo tiek, kiek jiems reikia, per daug nebūna. Taip pat rekomenduojama žindyti pagal poreikį, neribojant nei dažnumo, nei trukmės.

   Pirmieji trys mėnesiai – lyg ketvirtasis nėštumo trimestras, naujagimiui reikia prisitaikyti prie naujo pasaulio. Glauskite nuogą kūdikį prie nuogos krūtinės, oda prie odos kontaktas nuramins, padės apsiprasti ir pagelbės žindymo reikaluose.

   Sėkmės!

  37. Jurga parašė:

   Laba diena,

   Mano dukrytei 3,5 sav.Dėl vis pasikartojančio plaštakų kontaktinio dermatito (gydytojų teigimu, alergija vanoeniui) nuolat tepuosi Bioderma intensive kremu,bet odos sudirgimai vargina. Nėštum9 metu šiai problemai spręsti dermatologė buvo skyrusi Cutivate. Ar galiu jio trpti rankas dabar? Ačiū!

  38. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Galima >> http://www.e-lactancia.org/marca/1682

  39. Lina parašė:

   Labas diena!Gydytojau,sutrukdysiu Jus tokiu klausimu!suneliui metai ir 10 menesiu,vis ar zindau.norejau save ir vaikuti skiepyti nuo erkinio encefalito, taciau paskambinus I kelias gydymo istaigas,medikai negalejo atsakyti -ar gali zindanti mama ir vaikelis skiepytis vienu metu. Dar vieno gydytojo infektologo nuomone buvo, jog galima, o nuejus pas seimos gydytoja-patare man nesiskiepyti,laukti,kol baigsiu zindyti.tad paskiepijom tik suneli. Tad labai noreciau Jusu nuomones-kaip gi is tikruju? Ar turiu sulaukti, kol baigsiu zindyti ar visgi galima skiepytis ir man?labai aciu!!!

  40. Agnyte parašė:

   Sveiki,reikalingas protinio danties traukimas. Ar po suleistų vaistų nuo skausmo galėsiu maitinti? Ar reiks kažkiek tai palaukti?

  41. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Lina,
   nei skiepai trukdo žindymui, nei žindymas skiepams..

  42. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Agnyte,
   šiuolaikiniai odontologijoje naudojami nuskausminantys vaistai yra pritaikyti jų panaudojimo tikslui ir paprastai nebūna kokie nors labai toksiški. Vietiškai, t.y., šalia gydomo danties, suleistas anestetikas turi užtikrinti tik tos vietos skausmo nejautimą. Medikamento suleidžiama labai nedaug, kad toje vietoje sutilptų. Vaisto veikimo turi pakati, kad suleidus vieną kartą, jo veikimo pakaktų visam danties gydymo procedūros laikui, taigi jis negreitai rezorbuojasi į kraujotaką, todėl ir po visą organizmą greitai nepasklinda, taip pat ir į krūtis, kur yra pieno liaukos. Be to, net ir į bendrą kraujotaką patekusi vaisto dalis netrukus labai prasiskiedžia vidutiniškai 5 litruose žmogaus kraujo. Net ir tos, dar daug kartų mažesnės, dalies vaistinės medžiagos molekulės su laiku irsta ir jų veikimas nyksta. Juk net ir paties gydomo danties, šalia kurio nuskausminančio vaisto koncentracija buvo didžiausia, nuskausminimas praeina. Taigi, patarčiau daryti taip: pažindyti dukrelę prieš pat išvykimą pas odontologą/stomatologą, o paskui kitą kartą, praėjus dviem – trim valandoms kūdikį žindyti tikrai galėsite drąsiai

  43. Kaspija parašė:

   Gerb. Daktare, cia jau buvo klausimas del skiepu. Noriu tik pasitikrint, kad neliktu abejoniu. Turiu 6 sav dukryte. Tvarkausi dokumentus del gyvenimo JAV. Is manes reikalauja, kad buciau suskiepyta. Kai kurie skiepai tokie kaip ir reikalingi dukrytei. Jei skiepysimes abi, ar ne gaus dukryte per dideles dozes ? As ja maitinu krutimi. Jei taip, kaip ir kokia tvarka mudviem skiepytis? Kiek laiko po skiepu man negalesiu jos maitinti? Aciu

  44. Donata parašė:

   Laba diena,
   Po gimdymo (beveik menuo) niekaip nepavyksta atsipalaiduoti, vis galvoju ar viska gerai darau, susiduriu su zindymo problemom, namie turim dar viena labai pavydu berniuka, kuris labai reikalauja demesio. Atrodo nuolat skubu, begu ir nieko nepadarau. Isisukau i uzburta rata ir nezinau kaip iseiti. Gal padetu kazkokie truputi raminantys preparatai. Ar zindant galima naudoti valerijona? Ar Sedatif? Gal galetumet be ju ka nors rekomenduoti?

  45. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Kaspija,
   žindymas nėra kontraindikacija skiepyti mamą, o mamai suleista vakcina nepatenka žindomam kūdikiui

  46. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   Miela Donata,
   Sedatif žindančiai mamai tiktų labiau negu valerijonas

  47. Lina parašė:

   Labas diena!Gydytojau,sutrukdysiu Jus tokiu klausimu!suneliui metai ir 10 menesiu,vis ar zindau.norejau save ir vaikuti skiepyti nuo erkinio encefalito, taciau paskambinus I kelias gydymo istaigas,medikai negalejo atsakyti -ar gali zindanti mama ir vaikelis skiepytis vienu metu. Dar vieno gydytojo infektologo nuomone buvo, jog galima, o nuejus pas seimos gydytoja-patare man nesiskiepyti,laukti,kol baigsiu zindyti.tad paskiepijom tik suneli. Tad labai noreciau Jusu nuomones-kaip gi is tikruju? Ar turiu sulaukti, kol baigsiu zindyti ar visgi galima skiepytis ir man?labai aciu!!!

   Jusu atsakymas :
   Miela Lina,
   nei skiepai trukdo žindymui, nei žindymas skiepams..

   Noreciau dar karteli pasitikslinti, ar teisingai parasiau klausima 🙂 mat skiepytis nuo erkinio encegali to norim abu su suneliu, seimos gydytoja sake, jog negalima, mat vaikas gave toki skiepa, papildomai ar jo gaus is zindancios pasiskiepijusios mamos.ad paskiepijom tik vaikuti, kitas skiepas po menesio jam.ar tikrai ir as galiu pasiskiepyti, nebus vaikuciui per daug ?didelis aciu is anksto!!!

  48. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   neradau informacijos, kuri patvirtintų, jog tai nebuvo tos šeimos gydytojos pasaka. Nebent vaikas per pieną papildomai gautų kažkiek nedaug natūralių (mamos pagamintų, reaguojant į vakciną) antikūnų, saugančių nuo ligos sukėlėjų.. bet tai nėra kenksminga.

  49. Ruta parašė:

   Sveiki, daktare, noriu paklausti, ar galiu vartoti fluanksolį? Dukrai 4 mėnesiai, vieno maitinimo metu jau valgo košę. Ačiū už atsakymą.

  50. Kazimieras Vitkauskas parašė:

   galima >> http://www.e-lactancia.org/marca/1659

  Parašykite komentarą